Békés Megyei Népújság, 1972. november (27. évfolyam, 258-282. szám)

1972-11-01 / 258. szám

Ez történt a megyei II, o. labdarúgó-bajnokságban Meieti csoport Kamut—Kétegy. háza 5—1 (I—0), Kamut, 150 néző. V: Ultrán Gy. Ka. műt: Liptóit — Dombi, Bandát, Czirják II., Nagy H. (Kertész n.), Wagner, Szerencsi (Domokos), Sol. tész, Jónás, Oláh, Czirják I. Edző: Nagy László, Kétegyháza: ottlákán I. — Ottónkén m., Kaposi, Tóbiás, Oráez, Papp. Szelezsün, Kovács, Ott. '■•dein II., Flendcr, Dila. Edző: Sí­pos András. G: Czirják I., 2, Oláh, Nagy n., Soltész, ill. Szelezsán. Ki. állítva: Tóbiás a 65. percben, durva. Ságért. Jók: Bondár, Czirják II., Jó. nás, ill. Szelezsán. (Nagy Imre). Bucsa—Elek 1—1 (l-o), Bucsa, röo néző. V: Losonczi. Bucsa: Nagy II. — Bácsi I., Lép I., Keller (Török), Földi, Nagy I.; Takács, Bácsi XT., Kőcserék, Lép H.. Nagy M. Edző: Keller Mihály. Elek: Mag — Lörincz Pusztaföldvár—Oh. Dózsa Tsz 6—4* (2—0), Pusztaföldvár, ISO néző. V: Medve. Pusztaföldvár: Tóth — Ho. lecska, Csont, Szűcs, Zsurka, Rajki, Rédai, Szöllősi, Palyusik, Vörös, Za­lai J. Edző: Zalai Antal. Dózsa Tsz: Jandzsö — Borbély, Kalupa, Albeit, Garainvölgyi, Laudai, Szollár (Baksa), Lantos, Pusztai, Szilágyi, Zsemberi. Edző: Oláh István. G: Vörös .1, Rajlci. Jók: a teljes hazai csapat, ill. Jand. -só, Borbély, Pusztai, (Dévai Géza) Csabacsüd—Nagjszénás 2—1 (1—1), Nagyszénás, 100 néző. V: Kovács 01 Csabacsüd: Komlovszki — Muczilc P., Krasznai, Csicsely, Simkovicz, Medvegy, Krasznai, Szemkő, Lakó, Maczik J., Körtvélyes. Edző: Major József. Nagyszénás: Mikite — Ko­vács, Tóth, Radics, Sárkány, Hor. váth, Cseh, Fekete (Tüskés), Raffai, Simon, Benkö (Czeglódi). Edző: Tótli Ferenc). 1—Írnél Raffai ll.est hibá­zott. G: Szenkö, Maczik J., ill. Si. mon. Jók: Csicsely, Simkovicz, Szén. kó. ill. Kovács, Radics, Sárkány. (Andrékó Béla) Morár, Máler, Püspöki, Boros, MoL nár, Csiger, Bloch, Gál, Kapocsén. Edző: Harsány! Mátyás. G: Takács, ill. Püspöki, Jók: Keller, Földi, Ko. cserák, Lép ül. Morár, Püspöki, Gál, Kapocsán. (Szebelley Ferenc) Bcs. Kinizsi—Újkígyós 1—0 (0—0), Bé. késcsaba, Vasas.pálya, 50 néző. V: Varga. Kinizsi: Sajti — Korcsok II., Such, Korcsok I., Vaszkó, Petrovszki, Balogi, Lehoczki, Kolarovszlci, Suba, Bencsik. Edző: Szarvas György. Üj_ kígyós: Veres II. — Bánfi n., Kim. pián I., Svarsfüg, Békési, Réti, Sin. Ica, Bánfi I., Kimpián lí., Pallér (Vé­sés lEt)., Veres I. Edző: Csatlós György. G: Kolarovszki. Jók: Such, Petrovszki, Suba, ill. Kimpián I., Svarsnig, Veres I. (Sztoján János) Békési SZMTE—Geszt D—1 (1—1). Ráké.-;. Mó néző. V: Szarvas. Békés: Kiss I. — Csepregi, Balogh, Takács, Güti, Mihalik, Sallai, Kiss H., Les. tyán, Tuska, Bihari. Edző: Tomann Rudolf, Geszt: Bíró I. — Bíró n., Balogh, Oláh, Kulcsár, Farkas, Ró. zsa, Erdei, Bogyó, Szerb, Puskás, Edző: Szerb József. G: Lestyán, Tus. .Ica, Kiss, U. Szerb. Jók: Kiss I., Ba. logh, Takács, Lestyán, Tuska, ill. Bíró I., Bíró H., Balogh, Farkas, El", dfii. (Nagy Mihály) További eredmény: Dévaványai MEDOSZ—Kétsoprony ó—# A többi mérkőzés elftiaradt. Ifjúságiak: Dévaványa—Keisoprony 2—2, Bcs. Kinizsi—Újkígyós 1—3, Bu. csa—Elek 1—l, Kamut—Kétegyháza S—J, A többi mérkőzés elmaradó, Nyugati csoport Nagykamarás—Almáskamarás 2—2 (1—1), Nagykamarás, so néző. V: Kovács. Nagykamarás: Kovács F. — Zsótér (Nagy), S Kovács I., Saítz I.; Dohány M., Szűcs (Saitz II.), S. Kovács n.. Telek, Budácsik, Drahos, Mészáros. Edző: Budácsik Tibor. Ai. máskamarás; Domokos — Nagy, Czeitler, Leiszt, Kőszegi, Loss, Schmidt, Prágai. Dohány, Popovics. Edző: Leiszt György. A két szom­széd község rangadója nagy iramú, jó mérkőzést hozott, igazságos ered. ménnyel. A hazaiak a 90. percben egyenlítettek! G: Mészáros. S. Ko­vács I. (ll.esből), Hl. Prágai 2. Jók: Saitz I., S. Kovács H., Budácsik. ill. Czeitler, Dohány, Loss, Prágák (Fó. nád András) Medgyesbodzás—Dombiratos 7—0 (1—0), Medgyesbodzás, 5o néző. V: Higyed. Medgycsbodzás: Lajos — Zalánfi, Tóth, Szivük, Baráth, Sebők dr., Báli, Pálfi, Restály, Balogh. Sántha. Edző: Sebők Pál dr. Domb. iratos: ökrös — Gara, Németh, Cső. kán, Laczkö, Mag, Szőke, Kerekes, Varga, Szőke, Hodroga. Edző: Sóczó László. G: Balogh. Jók: Lajos, Za­lánfi, Restály, ill. Németh, Hodroga, Laczkó. (Csűri Ferenc) További eredmények: Kondoros— Kunágota elmaradt, Oh. Üveggyár- Tótkomlós 2—1, Csorvás—Kaszaper (?), Magyarbánhegyes—Gádoros 0—1. A megyei II. o. labdarúgó-bajnokság állása 1. Békési SZMTE 11 s — 3 32—19 16 2. Füzesgyarmat 9 b 2 1 30—11 14 3. Kétsoprony 11 b' 9 3 23—11 14 4. Csabaszabadi 10 6 1 3 34—22 13 5. Kamut 11 6 1 4 28—18 13 6. Dévaványa 11 4 4 3 17—13 12 7. Bcs. Kinizsi 11 5 «> 2 25—22 12 8. Kertészsziget 10 5 9 3 19—18 12 ff. Elek to 5 1 4 21—14 11 10. Iiöküsliáza JS 5 1 4 22—17 11 11. Bcs. Építők 10 4 2 4 14—21 1© 12. tfjkígyós 10 3 9 5 17—23 8 12. KétegjTháza 11 3 2 6 20—27 8 14. Geszt 10 3 1 6 11—20 7 13. Bucsa to 1 1 8 8—27 3 16. Méhkerék 9 — — 9 40 — Nyugati csoport i. Gádoros 11 9 — 2 2o— 8 18 2. Oh. Üveggyár 11 8 2 1 25—12 18 3. Kondoros 9 6 . o a — 20— 5 15 4. Pusztaföldvár 11 7 ■ 4 25—15 14 5. Kunágota 10 5 2 3 16—10 12 6. Csabacsüd 10 3 4 3 13—11 10 7. Tótkomlós 11 3 4 4 13—13 10 8. Dombiratos 11 4 2 5 18—20 10 9. Nagyszénás 11 4 2 5 13—18 10 Medgyesbodzás 11 4 2 5 7—13 10 11. Kaszaper 10 4 1 5 17—17 9 12. Oh. Dózsa Tsz 10 o el 3 4 12—15 9 13. Csorvás 9 2 3 4 15—19 7 14. Magyarbánh. 11 2 o 7 9—19 6 15. Almáskamarás 11 1 3 7 16—31 5 1«. Nagykamarás u 1 3 7 11—29 5 Ifjúságiak: Kondoros—Kunágota el. maradt, Oh. Üveggyár—Tótkomlós a—0, Csorvás—Kaszaper (2), Medgyes. bodzás—Dombiratos 2—0, Magyarbán. hegyes—Gádoros 0—«, Nagykamarás •—Almáskamarás 13—0, Pusztaföldvár —Oh. Dózsa Tsz 0—5, Nagyszénás— Csabacsüd 2—0. Bemutatjuk a megyei n. o. labdarúgó-bajnokság Keleti csoportjában sze. veplö Kamuti TSZSK labdarúgóit. A gárda eddigi mérlege: 6 győzelem, I döntetlen és 4 vereség — szép teljesítmény egy újonctól. Vasárnap a kétegyháziakat győzték le, imponáló biztonsággal, 5—l.re. Képünk a két héttel ezelőtti Bcs. Építők elleni találkozójuk előtt készült. Álló sor balról: Oláh, Jónás, Soltész. Középen: Nagy László edző. Czirják I., Szerencsi. Lipták, Dombi. Wagner, Elől: Szálkái, Kertész, Somjai, Bon. 4trs Czirják 1T. (Fotó: Barnáé?, István) Hírek a kosárlabda­pályákról Szarvasi FSSC—Szegedi Vasú­ti Főiskola 84:38 (41:24). NB III. férfi, Szeged. V.: Honti. Szarvas: Horváth 17. Faragó 16, Demény 10, Bakos 12, Dályai 25. Csere: Szabó 2, Tihanyi 2, Szmka. Ed­ző: Szirony Pál. Végig a vendé­gek irányítottak, jobb labdasze­reléssel, gyors indításokkal és eredményes távoli dobásokkal megérdemelten győztek szegedi hallgatótársaik ellen. Jók: Dá­lyai, Demény, Horváth. Gyulai Spartacus—Mezőberé- nyi Spartacus 56:58 (23:37) NB XII. férfi, Mezőberény. 40 néző. V.: Lőrincz, Lőrinczné. Gyula: Antovszki 8, Czeglédi 2, Szűcs 11, Fésűs 10. Krasznai 17. Csere: Horváth 4, Christian 2, Ancsin 2. Edző: ifj. Christián László. Mezőberény: Szilágyi 37, Len­gyel 2. Siklósi 6, Várnagy 6, Filozóf 2. Csere: Szács, Nagy, Kutzián. Edző: Nagy László. Az agresszíven, helyenként durván védekező herényiek csak az első játékrészben tudtak ellenállni a gyulai szövetkezeti gárdánál!, akik a második félidőben végig vezettek. Szomorú tényként kell megállapítani, hogy egyik csa­pat sem NB-s szintnek megfe­lelő szerelésben szerepelt, a ha­zaiaknál vegyes színű mezek, szakadt cipők, a vendégeknél össze-vissza számozott mezek és szintén tönkrement cipők árul­kodtak a-/ egyesületi problémák­ról. Szarvasi FSSC—Törökszent­miklósi Bamevái 65—34 (28:18), NB III. női. Szarvas, 50 néző. V.: Patay, Kozák. Szarvas: Ko- \ kauszki A. 16, Molnár M. 7, Haj- i dú 12, Lestyán 12, Molnár E. 14. I Csere: Faragó 2, Kasuba, Tóth j 2, Palov, Németh. Az első tíz j percben jól tartatta magát a j harmadik helyen álló vendég- ] csapat, kiegyenlített játék folyt. Ezután a szarvasi lányok jobb védekezéssel megállították el­lenfeleiket és ellentámadásaik ; is sikeresebbek lettek. Az utolsó j percekben már csak a cserejá­tékosok játszottak, egyébként nagyobb arányban is győzhetett j volna a szarvasi együttes. Jók: Hajdú, Kokauszki, Lestyán. Megyei bajnokság: Mezöbere- nyi Gimn.—Gyulai 613. sz. ITS.K 31:30 (15:17), női, Gyula, 50 né- j ző. V.: Horváth. Winter. A végig vezető ITSK-s lányok az utolsó pillanatban balszerencsével ve- , szítettek. Ld.: Kemény 10, Lacz- kési 7, i'll. Daimadi 11, Mázán 6. ! Mezőberényi Vörös Meteor II.— Gyulai 613. sz. ITSK 76:18 (39:6). női, Gyula. V.: Szűcs, Winter. Ld.: Molnár 26, Almási, Molnár ■ 13—13, ill. Dalmadi 14. Bcs. Hungavis—Törökszent­miklósi Karnevál 66:59 (30:30), NB III. férfi. Törökszentmiklósi, 50. néző. V.: Patay, Balogh, j Hungavis: Tóth dr. 16, Hajdú 13, Kiss 11, Burghardt 11, Kertész 9, Rajnai 6. Csere: Mórocz, Bes­senyei, Heidt. Szoros küzdelmet hozott a két azonos „szakmájú” j csapat mérkőzésé. Az első fél- . időben lazán védekeztek a csa- ; baiak, szünet után viszont szo­ros emberfogásra tértek át, tá­volról eredményesen dobtak — így megérdemelt győzelmet arattak. Jók: Hajdú, Kiss, Burghardt. g BMjusmz 1973, NOVEMBER 1. Meghökkentő eredmények a kézilabdádbajnokság utolsó fordulóján A Gyomai TK férfi együttese, amely megnyerte a B osztályú baj­nokságot. Álló sor, balról jobbra: Kovács I., Kovács S., Izsó, Wei­gert. Guggol: Imre, Gál, Lukács. (Fotó: Barnára István) Vasárnap játszották le a Békés megyei I., H. osztályú férfi és női kézilabda-bajnokság utolsó fordu­lóját, Ka csali aiz eredményeket néznénk, úgy kellene fogalmaz­nunk: egy egész sor váratlan eredmény — alaposam felborította a papírformát! Ha viszont az ered­ményeket a csapatok tabellán el­foglak helyezése alapján vizsgál­juk —, akkor azt kell mondanunk: egy-két eredmény enyhén szólva gyanús! Sőt... Fogjuk „vallatóra” a bajnoki tabellát — és az utolsó forduló jegyzőkönyveit. Kezdjük a Tótkom­lós—Oh. MEDOSZ férfi találkozó­val. Erre a mérkőzésre úgy uta­zott el a MEDOSZ, hogy már hat pont előnnyel vezetett a második helyezett Békés előtt. Visaant a Tótkomlós a harmadik (a tarsalék- asapaitofc nélkül tabellán, a negye­dik) helyen állva várta' a találkozót. Érdekesen alakult az első félidő! A komlósiak annyira ..megtáltosod­tak”, hogy 7—i-Cfc, vezetésre tettek szert. Ekkor azonban „valami” tör­tént ... A második játékrészben ugyanis az addig kiválót nyújtó hazai csapét képtelen volt egyed­ien egy gólt lőni — viszont kapu­sának egymás után hatszor (!) kel­lett maga mögé nyúlnia. így ala­kult ki a 7—7-es döntetlen, amely­hez hasonló Ids gólkülönbségü férfi mérkőzésre nem volt példa az 1972. évi bajnokság folyamán. Ügy iáts2ifc, erre az utolsó fordulóig vámunk kellett.. e Mezőhegyesen is váratlan” eredmény született. A hazai csa­pat — amelyik a tabeäüa ötödik he­lyét foglalja el — egygóles vere­séget szenvedett a 12. helyezett (a tartalékcsapatok nélküli tabellán lé, helyen álló) Mezőberényi Textiltől. Attól az együttestől, amely mind­össze hét emberrel áüt ki erre a találkozóra! Meglepetést kait a női bajnokság második helyén álló vasutas- lányok szeghalmi veresége is. Ügy látszik, a MÁV együttesét annyira letörte a múlt héten elvesztett rangadó, hogy Szeghalmom nem volt erejűit ahhoz, hogy meggá­tolják a táblázat 8. helyén álló hazai csapat 11 gólos győzelmét.;. Persze nem a md feladatunk „utánanézni” ezeknek az eredmé, nyéknek. Csak attól félünk — mi­vel a Mesés kérdésében döntő fontosságú találkozóm nem volt hivatalos szövetségi ellenőr —, hogy fenti megjegyzésünket azok, akik­nek kötelessége felfigyelni az ef­fajta „eredményékre” — csupán rosszmájúságnak fogják tartani. Pe­dig higgyék el — nem ok nélkül írtuk le a fentieket! A saezonzáró forduló eredményei ezek voltak: Megyei I. osztály. Férfiak. (Zárójelben az ifjúsági eredményeiket közöljük.) Szarvasi FSSC—Szeghalom mérkőzésen a Szeghalom nem jelent meg. Tót­komlós—Oh. MEDOSZ 7—7 (17—16). Gyulai Munkácsy—Béisnegyer 25—5 (Béimegyer ifi nem jelent meg.) Újkígyós—Szaivai SE 16—18 (17—22). Mii. MEDOSZ—Mezőberény 24—25 (29—2). Békés—Bcs. Előre Sp. H el­maradt, az utóbbi meg nem jele­nése miatt. Női. Kétsopi'ony—Ivleégyesegyh.i. za 6—S (19—0). Szeghalom—Bcs, MÁV 17—6 <«—3). Oh. MEDOSZ— SEarvas is—9 (4—8). Dévaványa— Békés 12—9 (5—7). Megyei H. osztály. Férfiak. Bcfc Vízmű—Vésztő 36—17. Bcs. Kner— Gyónta 39—34. Köröstarosa—Endréd 18—IS. Dévaványa—Elek mérkőzésen az utóbbi nem jelent meg. Nők. Csarvás—Mezőberény 4—13. Külker SC—Gyomai TK 3:1 (15. U, —16, 13). NB H, női. Gyom a. 39 néző. V.: Borsányi. GYTK: Szi­lágyi, Báíori, Bogár, Szathmári, Ambrózi, Szabó. Csere: Király. Edző: Szmolnik Lajos. 1. játszma: A hazaiak szerezték meg a vezetést, de a Külkemek sikerült egyenlí­teni, s 11:6_ra elhúzni. Ezután gyomai percek következtek, de i5:15_né! nyitást rontottak, s a fő­városiak jutottalt előnyhöz. 3. játsz­ma: 0:5-ről fordított a Külker. A ! GYTK-nak lilioméi volt lehetősé­ge egyenlíteni, de ezúttal a hajrá nem sikerült. 3. játszma: 6:2-es gyomai vezetés után 7:7-re alakult a játszma, majd a hazaiak foko­zatosan elhúztak. 4. játszma: Ezúu tál ie a GYTK kezdeti jobban. 4:1 után a Külker percei követ­keztek. U.'ll-nél a nyugodtabb vendégek hajrája volt eredményes. A gyomai TK idegesen játszott, a lányok gyakran nyitást hibáz­tak. Támadás-indításaik sem vol­tak pontosak. A Külker ennek el­lenére is csak nagy küzdelem árán tudta legyőzni a közepes for­mában játszó hazaiakat. Jók: Ba­ton, Szathmári. * * * Az MNK miatt elmaradt Gyomai TK—Jászberényi Lehel, mérkőzést Gyocnán, november 6-án 11 óraikor játsszák le. November 5-én rendezik meg a megyei i. es II. cssztályu labdarúgó-bajnokság kö­vetkező fordulójának mérkőzéseit. A megyei szakszövetség kéri azo­kat a csapatokat, amelyek nem a fenti időpontban kívánják rendez­ni találkozójukat, igényüket leg­később holnapig, csütörtökig je. lettsék hé-