Békés Megyei Népújság, 1972. október (27. évfolyam, 232-257. szám)

1972-10-03 / 233. szám

Olimpiai bajnokunk, Gedó György látogatása Békéscsabán Müncheni aranyérmes ökölvívónk, Gedó György átveszi ár. Becsei Józseftől, az MSZMP Békéscsabai Városi Bizottságá­nak titkárától, a „Békéscsabáért” emlékplakettet. Gedó György — feleségével — az olimpiai aranyérem és az emlékplakett „társaságában”. (Fotó: Gál Edit) Ä szabadrúgás-gól döntött... Dorogi AC—Bcs. Előre Spartacus 3—0 (1—0) Szombat délelőtt a XX. Nyári l Olimpiai Játékok aranyérmes : ökölvívója, Gedó György — fe-! leségével — Békéscsabára látó- , gatott. A sportpályafutását a j Viharsarok ..fővárosában” kezdő j olimpiai bajnokot és csabai! származású feleségét fogadta I Supala Pál, az MSZMP Békés! megyei Bizottságának titkára és dr. Becsei József, a békéscsabai városi pártbizottság titkára, aki a baráti beszélgetés során — őszinte jókívánságai mellett — fl labdarúgó NB I harmadik fordulójának eredményei: Videoton—Ferencváros 3—1, Bába ETO—-ír. Dózsa 1—0, Bp. Honvéd— Diósgyőr 3—1, Vasas—Salgótarján 3—1, Zalaegerszeg—Szeged 4—0, MIK-Pécs 1—0. Csepel—VM Egyet­értés 1—1, Tatabánya—Komló 1—1. A bajnokság állása: 1. Honvéd 3 3 — — 7—2 6 2. MTK 3 2 1 — 5—1 5 3. FTC 3 2 — 1 9—6 4 4. Vasas 3 2 — 1 7—4 4 Videoton 3 2 — 1 7—4 4 6. Rába ETO 3 2 — 1 6—5 4 7. Tatabánya 3 1 2 — 2—1 4 8. Csepel 3 1 1 1 5—4 3 9. Komló 3 1 1 1 3—4 3 10. ZTE a 1 1 L — 4—2 2 11. Ü. Dózsa 3 1 — 2 5—4 2 12. Pécs 3 — 2 1 0—1 2 13. Diósgyőr 3 — 2 1 1—3 2 14. SZEOL 3 1 — 2 3—9 2 15. Egyetértés 3 — 1 2 3-10 1 1«. SBTC 3 5= — 3 2-9 — átadta a világhírű sportember­nek a „Békéscsabáért” emlék­plakettet. Gedó György és felesége a déli órákban találkozott a me­gyei pártbizottság, a békéscsa- í bai városi tanács, a megye és a! megyeszékhely sportvezetőivel. ! A Kórház utcai TS-székházban: lezajlott fogadáson megjelent Inokai János, a megyei pártbi­zottság munkatársa, Babák György, a városi tanács elnök- helyettese, Erdős Károly, az SZMT elnöke, Krivik András, a j megyei, Kádi Károly, a városi; TS elnöke, Dömény Ferenc, az SZMT sportbizottságának veze­tője, Baranyai Kálmán, Gaál Géza, Marik Lászlóné, Gabnai András, a megyei TS és az Elő­re Spartacus Sí munkatársa, vezetője. A papírsúlyú ökölvívás münc­heni aranyérmese itt vette át a városi tanács, az SZMT és a sportszervek ajándékait, majd nagyszerűen „állta” a fogadás részvevőinek kérdés-özönét. Szó esett a felkészülésről, az olim­piai előcsatározások, a korábbi Európa-bajnokságok, majd a Kim U Gil elleni döntő legiz­galmasabb pillanatairól. A ven­déglátók a kora délutáni órák­ban így búcsúztak Gedó Györgytől: — A mielőbbi viszontlátásra I egy újabb, szélesebb körű él­ménybeszámolón, s egy bemu­tató-edzésen, az anyaegyesület békéscsabai, Petőfi utcai torna­termében! j Dorog, NB I B-s labdarúgó­mérkőzés, 1500 néző. V: Hévízi, j Dorog: Horváth I (6) — Temes­vári (5) Tóth Gy. (6), Kiss (5), Horváth P. (7), Gabala (8), Erker (5), Tali ács (5), Laczkó (7), Peszeíki (6), Bartalos (7). Edző: Varga János. Bcs. Előre Sp.: Tóth M. (6) — Kvasz (4), Dobó (7). Láza (6), Lengyel (5), Kerekes (5), Veszelka (7), Dá­vid (7), Tóth T. (4), Németh (6), Lukoviczki (5). Edző: Pillér Sándor. Csere: Lengyel helyett Kovács (—) a 72. percben. Tóth T. helyett Bánáti (7) a szünet­ben. A szokatlanul korai időpont miatt nehezen gyülekezett a szurkolósereg a dorogi pályára. Egyébként kitűnő labdarúgó idő, nagyszerű pálya fogadta a csapatot. A hazaiak léptek fel j támadólag. A Békéscsaba meg-1 erősítette kapuja előterét, de 1 már az első percekben vészé- j lyeztettek a Bányász-csatárok. Horváth P. két esetben is kapu­ra lőtt, előbb fölé, majd Tóth M. vetődve védett. Az 5. perc­ben a csabai kapus kezéből ki­perdült a labda, Peszeki egyből lőtt, de az egyik védőről a gól­vonal előtt a kapu fölé pattant a labda. A 10. percben ugyan­csak Peszeki lövését a gólvonal­ról hárították a csabaiak. A vendégek szórványos, gyors el­lenakciókra építették fel táma­dójátékukat. A 12. percben a baloldalról Veszelka tört kapu­ra és lövését Horváth X lábbal szögletre mentette. A 20. perc­ben két csabai szöglet hárítása adott munkát a dorogi védők­nek. A 25. percben a gólra éhes Németh elől Gabala a7 utolsó pillanatban adott haza. A 45. percben szerezte meg a veze­tést a többet támadó bányász­csapat. Horváth P. szépen be­ívelt, Laczkó két védő között lekezelte a labdát és 8 méterről a kapu közepébe bombázott, 1—0. A szünetben cserét határozott el Pillér edző és ez — mint a későbbiekből kitűnt — sikeres húzásnak bizonyult. Rögtön kitámadott a Békéscsaba és az újrakezdés után a 15. másodpercben majdnem egyenlített. Dávid emelte ka­pura a labdát, mely már túljutott a vetődő dorogi kapuson, amikor Kiss a gól­vonal elől kivágta a labdát. (Meleg helyzet volt!) Állan­dóan a dorogi térfélen folyt a játék ebben az időszak­ban. A bányászok védelme azonban útját állta a sorozatos csabai támadásoknak. Egy hazai ellen- támadás során Peszeki nagy­erejű lövését Tóth M. kiütötte, majd a berobbanó Laczkó elől másodszorra nagy bravúrral ve­tődve megkaparintotta. A 69. percben Lengyel nagy helyzet­ben magasan a kapu fölé lőtte a labdát. A 76. percben dőlt el a mérkőzés sorsa. Laczkót fel­vágták a védők, 20 méterre a kaputól.. A dorogiak félelmetes szabadni gás-lövője Tóth Gy. állt a labda mö­gé és lövése, mintha zsinó­ron húzták volna, kötött ki a bal felső sarokban, 2—0. Ez a gól szemlátomást visz- szavetette a csabaiakat. A hátralevő időben a doro­giaké volt a játéktér. Még Tóth M.-nek volt jó néhány védeni- valója, majd a 85. percben Né­meth L. sárga lapos figyelmez­tetést kapott. A 88. percben Bartalos elhúzott a baloldalon, belőtte a labdát, az a vetődő Tóth M. kezéből kicsúszott, és az előrevetődő Laczkó az ötös­ről a kapuba fejelt, 3—8. Nagyszerű, igazgalmas, szín­vonalas mérkőzésen a dorogiak az első félidőben a csabaiak „jóvoltából” mezőnyfölényben játszottak, góljuk a legjobbkor jött. Szünet után az igen jó Tóth T.—Bánáti csere egészen más arculatot adott a vendég­csapat játékának. A levegőben lógott az egyenlítés, - amikor á szabadrúgásgól eldöntötte a mérkőzés kimenetelét. Mindkét csapat dicséretet érdemei sport­szerű játékáért, küzdeni tudá­sáért. Göb Sándor További eredmények: Szol­noki MTE—MÁV DAC 2—0, Miskolc—BKV Előre 4—2, Szek- szárd—Eger 1—1, Várpalota- Volán SC 1—1, Pénzügyőr SE—■ Haladás SE 2—0, Oroszlány— Bp. Spartacus 3—0, Ganz-MÄ- VAG—Kecskemét 2—0. A LABDARÜGO NB I B Állasa 1. Ganz-MAVAG 8 5 2 1 17— 8 12 2. Pénzügyőr 8 5 2 1 14— 9 12 3. Szolnok 8 5 1 2 15— 7 11 4. MÁV DAC 8 5 1 2 14— 9 11 5. Haladás 8 3 4 1 16—10 10 í 6. Dunaújváros 8 4 2 2 12— 6 10 7. Debrecen 8 3 3 2 9—7 9 8. Bp. Spart. 8 3 3 2 11—11 9 9. Dorog 8 3 2 3 15—10 8 10. Kecskemét 8 2 4 2 9—11 8 11. Békéscsaba 8 2 3 3 6—97 12. Oroszlány 8 2 2 4 8—96 13. Eger 8 1 4 3 12—14 6 14. Volán 8 2 2 4 10—15 6 15. Miskolc 8 2 2 4 9—18 6 16. BKV Előre 8 1 3 4 7—13 3 17. Várpalota 8 1 2 5 7—14 4 18. Szekszárd 8 1 2 5 10—21 4 Koocti­SaMa BÉKÉSI ÁFÉSZ VM—GYULAI SP. 62:54 30:24). Férfi, NB ni., Békés, 58 néző. V: Beliczay. Békés: Mészáros (2)( Jakucs (8), Komoróczky (4), Zi- ma (10), Perdi (3). Csere: Veres I. (6), Végh, Csarnai 6), Domokos (16), Veres J., Domokos M. (2). Edző: Bé­kési Mihály. Gyula: Horváth (6), * Czeglédi, Antovszki (6), Fésűs (3), Krasznai (14) Csere: Szűcs (10), Cristián (15), Enyedi, Ancsin, Mo- gyoróssy. Edző: Ifj. Christián László. Az elmúlt hét* végén lejátszott mér. kőzésen találkoztak a megyei rivá­lisok. A két egyforma képességű csapat küzdelméből a hazaiak bát­rabb küzdőmodorukkal kerültek ki győztesként a gyenge napot kifogó szövetkezetiekkel szemben. a XX. m Olimpiáról jelentük Egynapos szünet után vasárnap folytatták a sakk-olimpdán a nők vertsenyét. A magyar csapatnak Lengyelország válogatottja volt az ellenfele és a két játszma közül csak egy fejeződött be. Verőd ve­reséget szenvedett Erenska-tól, s így a lengyelek vezetnek 1:0-ra. A 4. csoport állása: Magyarország 7 pont (1), Lengyelország 7 pont; Szovjetunió 6.5 pont. A férfi döntő 5. fordulójában Svédonszág 1.5:0.5 (2) arányban ve­zet Magyarország ellen. Megleptés- ne Portisch vereséget szenvedett Andenssontól. Eredményék: Svéd­onszág—Magyaronszág 1.5r0.5 (2), Andensson—Portisch 1:0, Liliendahl —Ribli döntetlen, Bulgária—Hollandia 2:1 (1), NDK—Szovjetunió 5:3.5, Dánia—Spanyolország ©.5—3.5 Jugoszlávia—Egyesült Államok 3:1. Az állás: Jugoszlávia 1© pont (2), Spanyolonszág 12,5 pont, Magyaror­szág 12 pont (2), Szovjetunió 11,5 pont. Hírek, eredmények — Vasárnap játszották le a vízilabda Magyar Népköztársa­sági Kupa döntőiét. Az Egri Dó­zsa 7—6-ra legyőzte az FTC-tés ezzel elhódította a trófeát. — Ilovszky Rudolf szövetségi kapitány a következő játékoso­kat hívta mag a labdarúgó-válo­gatott mai edzésére: Géczi, Rapp, Fábián, Páncsics, Kovács, Bálint, Juhász P., Juhász I„ Szűcs, Fazekas, Kocsis, Dunai II., Váradi B„ Zámbó. — A Népstadionban bonyolí­tották le az országos atlétikai váltóbajnokságot. A Bcs. Előre Spartacus női ifjúsági csapata a 4x800 m-es távon a Bakony Ve­gyész mögött második lett, 9:38.0 perces idővel. — Holnap két Békés megyei csapat lép pályára a labdarúgó MNK nagydöntőjének első for­dulóiéban. Az Oro«házi Kinizsi az NB I B-s Kecskeméti Dózsát fogadja, míg a Bcs. Előre Spar­tacus az NB Il-es Szegedi VSE_ hez látogat. — Helsinkiben nemzetközi at­létikai versenyen a kétszeres olimpiai bajnok finn Lasse Vi­ren újabb kísérletet tett a már 13:13 perces, 5000 méteres világ­rekord megjavítására. Terve nem sikerült, eredménye: 13:29,8. — A Davis Kupa döntőre ké­szülő amerikai tenisz-válogatott a franciák ellen lépett pályára és az első nap után 6:1 arányban vezet. — Nagy meglepetésre vasár­nap a holland labdarúgó-bajnok­ságban az Interkontinentális Ku­pa-győztes Ajax 2—0-ra kikapott a Breda csapatától. Csak két döntetlen eredményre futotta megyénk két NB n-es labdarúgó-csapatunk ere­jéből a vasárnapi, 7. fordulóban, M indkét együttes otthonában játszott, de a várt győzelem elmaradt. így kénytelenek továbbra is megelégedni a 11—12. hellyel. Fotónk a VTSK—Bp. Építők mérkőzésén készült, ak­kor, amikor Kútit leshelyzetben állította meg a játékvezetői síp. (Fotó: Bamácz István)