Békés Megyei Népújság, 1972. április (27. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-25 / 96. szám

tjabb döntetlen: öcs. Előre Várpalotai Bányász O—© Hat perccel a befejezés előtt sz abadrűgáshoz jutottak a lila-fehérek. Felvételünk azt a pillana­tot ábrázolja, amikor Imri csavart labdájára a végig jól védő Palotai „ráindul”. Békéscsaba, Kórház ti. 8000 néző. V: Almást (8). Eiőre Sp.: Tóth (8) — Láza (8), Dobó (7), Lukoviczki (4), Lengyel (6), Ambrus (6), Kriskó (6), Imri (7), Kovács (5), Németh <7). Moós (6). Edző: Pillér Sándor. Bá­nyász: Palotai (8) — Süke (8), Csapó II- (5), Bertalan (6), Kis- bej (8), Szabó (5), Horváth E. (8), Dorogi (5), Bertha (5), Sze­kér (4). Lakács (6). Edző: Terbe Benjámin. Csere: Lukoviczki helyett Szűcs (8), a szünetben, Moós he­lyett Tímár {—), a 67. percben, ill. Szekér helyett Kerkai (—), a 75. percben. Szögletarány: 7—3 (1—1) a Bcs. Előre Sp. javára. Kezdés után mindkét együttes nagy lendülettel vetette magát a küzdelembe, de ez a .harci kedv csak negyed óráig tartott. Utána álmos, unalmas lett a já­ték. A közönség emiatt sokat bosszankodott és itt-ott elhang­zott az „ébresztő fiúk” kiáltás is. Az első jónak ígérkező tárna, dást a csabaiak vezették; Len­gyel beívelését azonban Kriskó nem érte el. A másik oldalon Dobó szerelése kapott nyíltszíni tapsot. A 8- percben Kriskó éles belövését a kapus kiütötte. Moós rajta volt a labdán, de gyengén lőtt az üres kapu felé és a vé­dők felszabadítottak. Feltűnt, hogy mindkét oldalon sokat fu­tottak lesre- a játékosok. A 16. percben Bertha lövése süvített el a felső léc fölött. A 24. perc­ben Kriskó labdája is hasonló sorsra jutott. Öt perccel később Moós beadását Németh kapásból a kapu fölé vágte. A 32. percben Láza vitte fel a labdát a jobboldalon, s pontos beadását Imri sarok­kal pörgetve alig küldte a bal alsó sarok mellé. Nem sok­kal később, a csabai jobb­összekötő hat (!) embert ki­cselezett, de belebotlott a labdába és odalett a 'kínál­kozó helyzet! A 35. percben egy Bányász- támadás végén Tóth bátor ki ve­tődéssel hárított Bertha elől. A 43. percben Németh viharzott el a jobbszélen, éles belövését azonban Palotai jó érzékkel el- tenyerelte a gólraéhes Kriskó elől. Szünet után Lakács lövése „ijesztette” meg a közönséget,! labdája kevéssel a léc fölött csapódott le. Az 55. percben Ambrus hatalmas partdobásánál Csapó II. lyukat rúgott, de a be­futó Kriskó elől a kapus szí utolsó pillanatban felszedte a! labdát. Azután Imri átadását Németh futtából a léc mellé küldte. A csabaiak jóvoltából javult az iram és ekkor teljesen egykapura folyt a játék. Im­ri egymás után ívelte be a szögleteket. A legveszélye­sebb az 55. percben szállt a kapu elé, de végül Ambrus nagy bombáját mentette a kapufa. A 76. percben korszerű Né­meth—Imri—Kriskó adogatás után a szélső már csak a kapus­sal állt szemben, de elkapkod­va, a jobboldali léc mellé bom­bázott- Az ellentámadás során a Gyakran került jó helyzetbe K iskó a Bán jászok ellen, de a kemény, jól játszó várpalotai véiő' ke! nem bírt. Itt Bertalan hárít előle, jobboldalt Csapó II. figyeli a fejleményeket. (Fotó: Barnáez István) kitörő Horváthot Láza vállánál fogva lerántotta. A 76. percben Bertalan leterítette Kriskót, s ezért Almása sárga lappal fi­gyelmeztette. A 84. percben a nagy területen játszó Németh négy (!) védő között próbálko­zott lövéssel, de buktatták. A szabadrúgásnak Imri állt neki. és a jobb felső sarok­ba tartó lövést Palotai nagy I bravúrral mezőnybe öklözte. Ezután még Ambrus lövése ju­tott a jobb oldali kapufa mellé. Jól kezdett a hazai együttesi, de negyedóra elteltével a csa­baiak érthetetlenül idegesen, kapkodva játszottak. Igaz a má­sik oldalon sem remekeltek a középpályások. Annak ellenére, hogy a vendéglátó együttes fö­lényben volt, nem tudta megis­mételni a Szegeden mutatott — kitűnő játékát. Mentségül, szol­gál, hogy sérülések miatt az el­múlt héten többen nem tudtak edzeni, Schneider pedig nem is lehetett köztük- A Bányászok az egy pont megszerzése érdekében ügyesen szervezték meg védel­müket, de nem mondtak le a támadás lehetőségéről sem. Vég. eredményben a lila-fehérek va­lamivel közelebb álltak a győ­zelemhez az egyébként alacsony színvonalú, közepes iramú mér­kőzésen. Uhrin János További eredmények: MÁV DAC— Szegedi EOL, 3—1, Volán SC—Ózdi Kohász 1—i, Kecskeméti Dózsa—Szol­noki MTE 1—1, Ganz-MAVAG— Oroszlányi Bányász 2—0, ZTE—Pécsi Bányász 1—0, Pénzügyőr SE—FÖS- PED Szállítók 1—1, Debreceni VSC— Dunaújvárosi Kohász 3—2, Bp Spar­tacus—Dorog 1—1, A LABDARUGÓ NB I. B. ALLASA 1. ZTE 2. SZEOL 3. MÁV DAC 4 - , , 4. Dunaújváros 5. DVSC 6. Bp. Spart. 7. Békéscsaba 8. Dorog 9. Kecskemét 10. Oroszlány 11. SZMTE 12. Volán SC 13. Várpalota 14. Pénzügyőr 15. Szállítók 16. Ózd 17. G.-MAVAG 18. Pécsi B. 25 15 6 4 47:18 36 25 14 7 4 52:31 35 25 11 11 3 42:25 33 25 11 10 4 31:18 32 25 12 7 6 28:18 31 25 8 12 5 29:28 28 25 8 11 6 32:28 27 25 8 10 7 26:24 26 25 8 9 8 45:39 25 25 7 9 9 37:36 23 25 7 8 10 29:34 22 25 6 10 9 33:39 22 25 6 10 9 20:30 22 25 5 10 10 22:35 20 25 G 7 12 27:43 19 25 6 6 13 21:39 18 25 5 7 13 21:32 17 25 4 6 15 22:47 14 ti»tjísmss. 7 1972. ÁPRILIS 35. Nagyszerű magyar siker Rotterdamban Befejeződött Rotterdamban az asztalitenisz Európa-bajnokság. A női csapat aranyérme után, az egyéniben is kitűnően szere­peltek legjobbjaink. A legna­gyobb érdeklődéssel várt férfi egyesben Bengtsson hatalmas küzdelemben 3:2-re nyert Jó­nyer ellen, aki így ezüstérmet szerzett A női párosban a Ma­gos—Lofcaller kettős 3:l-re nyert a döntőben és szintén a dobogó legmagasabb fokára állhatott fel a Jónyer—Rózsás férfi páros is. A női egyesben Kisházi má­sodik helyen végzett. Végered­ményben a magyarok minden várakozást felülmúlóan jól ver­senyeztek: az EB-n három arany, három ezüst és három bronzérmet szereztek és ezzel a legeredményesebben szerepeltek a résztvevők közül. Az 1972. évi asztalitenisz EB győz­tesei. Férfi egyes. 1. Stellán Bengts­son (Svédország), 2. Jónyer (Ma­gyarország), 3. Stipancsics és Korpa (Jugoszlávia). Női páros. 1. Magos Judit, Lotaller Henriette (Magyaror­szág), 2. Kisházi, Hammershley (Ma­gyarország, Anglia). 3. Rudnova, Fjodorova (Szovjetunió) és Alexand­ra Crisan (Románia). Férfi páros. 1. Jónyer István, Rózsás Péter (Ma­gyarország), 2. Bengtsson, Johans­son (Svédország), 3. Túrái. Orlows- ki (Csehszlovákia) és Schöler.Bör- zsey (NSZK, Magyarország). Nőt egyes. 1. zója Rudnova (Szovjet­unió), 2. Kisházi (Magyarország). S. Alexandra (Románia) és Vostová (Csehszlovákia). Vegyespáros. 1. Sztanyiszlav Gomozkov, Zoja Rud­nova (Szovjetunió), a. Bengtsson, Anöersson (Svédország), 3. Magos, Jónyer (Magyarország) és Orlowski Vostová (Csehszlovákia), A totó 17. heti telitalálata: 1, 1, x, x, 2, 1, x, 1, x, 1, 1. 1, 1, I. Tizenhárom taláttatos szelvény 9 db van nyereményük 86 275 forint, ebből 13+1 taláiatos 5 db, nyereményük 257 499 forint. A 268 db l2res találatra 1 932, a 11-esetire 155, a 10-esekire 41 forint nyeremény jut. * A .labdarugó NB I. hétvégi for­dulójának eredményei: Csepel-Rá- ba ETO 2-1, MTK—Vasas é—1, Bp. Honvéd—Diósgyőr 3-0, FTC-Egyet- értés 3—1, Salgótarján-Haladás VSE 3-0, Videoton—Komló 2—1, Tatabá­nya-Egér 2-1, Pécs-Ű. Dózsa 1-1, — Vasárnap Miskolcon, a bajnok­ság I. fordulójával megkezdődött a salakmotoros-idény. A bukásokkal tarkított viadalon főleg Szőke és Pe- rényi motorozása tűnt ki. Kettőjük párharcából végül a minden fu­tamban elsőként célbaérkező Szőke győzött. Eredmények. 1. Szőke János (Fapp József SE) IS, 2. Perényi (Debreceni Volán) 13, 3. Bemáth (Borsodi Vo­lán) 12, 4. Gyepes (Gyulai MEDOSZ) II, S. Csató (B. Volán) 11, 6. Radácsi (D. Volán) 10 ponttal. — A Gera melletti Rudolfstadt— Schwarzauban a férfi és női NDK— Magyarország teketalálkozót egya­ránt a vendéglátók nyerték. A ma­gyar női csapatban a legjobban a csabai Hursán Zsófia szerepelt 422 fás eredménnyel. Megszerezte első győzelmét vasárnap az újonc Bcs. Konzervgyár NB n-es női kézilabda-csapata. Bár a csabaiak csak a hajrában tudtak felülke­rekedni a VM Közért ellen, végeredményben, javuló játékkal, megérde­melten tartották itthon az igen értékes két pontot. Képünkön: Szántai kapura dob. Az NB-s kézilabda-mérkőzésekről szélé tudósításaink a 9. oldalon, (Fotó: Barnáez István) Szerdán délután: Az UT Arad vendégszerepei Békéscsabán Igen érdekesnek ígérkező lab­darúgó-mérkőzésre van kilátás holnap délután Békéscsabán, a Kórház utcai sporttelepen. A Bcs. Előre Spartacus NB I B-s gárdája barátságos találkozó keretében a kétszeres román bajnok, UT Araüot látja ven­dégül. 16.30 órai kezdettel. Előzetes hírek szerint az UEFA Kupa legjobb 16 csapa­ta közé jutott aradiak leg­jobb összeállításukban lépnek pályára. Mezőberényi Műszaki és Vasipari Szövetkezet női munkaerőket vesz (el présgépekre A munka betanulásához két hetet biztosítunk Bérezés megegyezés szerint. Jelentkezni lehet a szövetkezet központi telephelyén a sze­mélyzeti vezetőnél. x