Békés Megyei Népújság, 1972. április (27. évfolyam, 78-101. szám)

1972-04-18 / 90. szám

ECS. YTSS—»ÖÖGßp 6—1 <2—0) Békéscsaba, Kórház u. 400 n& zó. V: Pádár. VTSK: Lung (7) — Sarkadi (6), Szarvas (7), KaJcsó (7), Laczó (7), Bódé (7), Csulik (6), (Karadii —•), Bunda (7), (Hancsák —), Zahorán (8), Viczián (7), Száraz (6). Edző: Szombati György, HÓDGÍ3P: Nagy J. (4), Békefi (—) — Sisa (5), Vári (5), Kató (6), Csala (4), Hegedűs (6), Patócs (6), Szat­mári (5), Szeghalmi (6), Riskó (4), Nagy L. (5). Edző: Szőke József Hazai rohamok vezették be a mérkőzést, Zahorán lőtt kapu mellé, Száraz, majd Kal- csó lövését védte a vendégek kapusa. A vendégek Szeghalmi révén veszélyeztettek, de a ha­zai védők szereltek. Sorozatos VTSIC-támadások után a 25. percben Bódé beadását Viczián a bal kapufe tövére fejelte, on­nan került a hálóba a labda, 1—0. A 34. percben Zahorán beadását Csulik a kapus mellett a sarokba fejelte, 2—0. A 40. percben Szeghalmi egyéni ala­kítását tapsolta meg a tárgyila­gos közönség. Szünet után meg­lepetésre a vendégék támadtak, Nagy I. gólt lőtt, 2—1. A 67. percben Bunda leadását, Zaho­rán lőtte a kapuba, 3—1. A 72. percben Viczián fejesével 4—1, a 73. percben Zahorán lövésé­vel 5—1-re alakult az eredményi A 77. percben Laczó talált a kapuba, 6—1. A lelkes fiatalok­ból álló vendégek, dicséretesen küzdöttek, de nem tudták meg­akadályozni a bajnokjelöithöz méltóan játszó VTSK nagy gól­arányú győzelmét. (Hegedűs Gé­za). BŐS. AGYAGIPAR— GYOMAI TK 3—1 (1—1) Békéscsaba, Bessenyei u. 260 néző. V: Szívó®. AMTE: Unya- tinszki (—) (Papp (7) — Láza (7), Lukorviczká (9), Bohus (8), Jancsó (8), Kékesi (6), Urda (6), Kuti (5), Kukukk (6) (Stefanik —), Seregi (7), Domokos (6). Ed­ző: Mitykó András. GYTK: Kovács (7) — Homok (6), Gon- da (8), Vatai (6), Bélteki (7), Zöld (6), Varjú II (6), Igüódi (5), (Lovász —■), Kiss (7), Domokos (7), Bácsi (7). Edző: Fekete László. Az 1. percben Domokos a 16-os sarkáról váratlanul lőtt kapura. Kovács belenyúlt a lab­da útjába, amely a hálóba szállt, 1—0. A 13. percben Bá­csi szögletét a künduló Unya- tinszki nem érte él és a mögötte helyezkedő Iglódi az üres ka­puba emelt, 1—-1. A 30. percben Unyatinszki — aki a gólnál sze­rencsétlenül esett — nem tud­ta a játékot tovább folytatni, helyére Papp állt be. A 70. perctől kezdve a hazaiak kerül­tek fölénybe, előbb Seregi, majd a 83. percben Bohus lótt gólt. 3—1. A jó sorozatban levő tég­lagyári csapat szerencsével akár több gólt is rúghatott volna. (Bhrin Pál). MKH. MEDOSZ—SZENTESI VÍZMŰ 3—0 (2—0) Mezőkovácsházia, 300 néző. V: Kószó. Mezőkovácsháza: Kuli- ga (6) — Gubucz (7), Szabó (8), Ä Szalvai győzelemmel, a Bcs. MÁV döntetlennel fért haza Csongrád megyéből — Hatodik helyen a téglagyáriak — Hét gól a Kórház utcában Varga I. (7), Uhrin (7), Kovács (8), Varga II (6), Benyoda (6), Gábor (6), Pálinkás (6), (Öncső —), Kanász (6). Edző: Arnóczki Józseí. Szentes: Jelenti (5) — Lengyel (6), Karasz (5), Benkő (6), Orgovány (4), Fodor (5), Babovka (6), Virágh (6), Tar­ján (6), Szikora (7), Török (6), (Kiss —•). Edző: Fodor Sándor. Végig igen nagy iramot diktált mindkét csapat. A hazai csatár­sor sok gólhelyzetet teremtett, s helyzeted alapján nagyobb arányban is győzhetett volna. G: Orgovány (öngól), Gábor, Varga 11* (Veszély József). SZALVAI SE—CSONGRÁDI SC 1—« (0—0) MEZÖFI SE—S. KINIZSI 3—0 (2—0) Kecskemét, 200 néző. V: Ződi. A védekezésre berendezkedő sarkadiak gyors lefutásokkal kí­sérleteztek. Egy alkalommal Kótai öt lépésről hibázott. A 29. percben Boruzs, az 57.-ben La­katos lőtt gólt, majd a 81. perc­ben Lakatos állította be a vég-1 eredményt, 3—0. Alacsony szín­vonalú mérkőzésen, a hazaiak jobb középpályásaik révén meg­érdemelten nyertek. (Szabó Zoltán). További eredmények: Kis­kunfélegyháza — Tiszaföldvár 1—0 (0—0), Kecskeméti TE— Makó 4—0 (1—0). AZ NB m. DEr.KFT.ETT csoportjának Állasa t. Bcs. VTSK 20 13 5 2 48—10 31 2. KTE 20 11 3 S 35—21 25 3. K.-félegyháza 29 10 3 7 21—21 23 4. Mezőfi SE 20 10 2 8 29—24 22 5. Gyoma 20 7 8 5 18—17 22 6. Bcs. Agyagipar 20 8 5 7 30—24 21 7. Csongrád 20 9 3 8 26—31 21 8. HÖDGÉP 20 8 5 7 23—23 21 9. Makó 20 7 S 7 14—21 26 10. SZAK 20 5 9 6 27—25 19 11. Bcs. MÁV 20 7 5 8 22—22 19 12. Szentes 20 5 9 6 24—37 19 13. Sarkad 20 7 3 10 27—30 ll 14. Mezőkovácsh. 20 6 4 10 23—34 IS 15. Tiszaföldvár 20 7 — 13 18—34 14 IS. Szalvai SE 20 3 4 13 12—41 10 Ez történt a megyei I. osztályú labdarúgó-baj n okságban Csongrád, 800 néző. V: Hor­váth I. Szalvai: Rau (7) — Veszprémi (6), Koüarovszki (7), Kanász (6), Gigacz (8). Szahaá (7), Takács (6), Laczó (7), Csi- csely (8), Tóth (7), Krivik (5), (Jankulár —•). Edző: Gurbán Lí- viusz. Csongrád: Gágyor (6) — Szemerédi (7), Budzer (7), Gőg (6) , Guillerm (6), Gál I. (7). Horti (5) .Koncz —). Gál II (8), Szanda (8), Fássy (5), Bori (5). Edző: Gács László. Két ellenté­tes félidőt láthatott a közönség. A 13. percben Rau mentett a ki­ugró Fássy elől. A 30. percben Gál II. beadását Horti az ötös­ről a kapusba fejelte. A 32. perc­ben Fássy jobb alsó sarokba tar­tó lövését Rau szögletre ütötte. Szünet után a helyiek erősítet­tek, de a 48. percben Gál II. elől ismét mentették a lelke® Szalvai védők. A 83. percben Tóth lőtte a mérkőzés egyetlen gólját, 1—0. A Szalvai rászol­gált a győzelemre. (Csemus Sándor). BCS. MAY—SZAK 1—1 (1—0) Újszeged, 200 néző. V: Ihos. MÁV: Huszár (5) — Jakab (6), Gál (7), Okos (6), Fábián (6), Hajdú (5), Szász (5), László II, (7) , Lukácsi (1). Lipták (7). Og- rincs (7). Edző: Gyócsi László. SZAK: Tóth (6) — Olasz (4), Zádori (6), Stumpf dr. (5), Sán­dor (5), Dézsi (5), Szamosvölgyi dr (8), Rajcsányi (6), Biltsik I (8) , Nagy (5), Dinnyés (4), (Ba­logh 1). Edző: Nyári Tibor. Már a 7. percben vezetéshez jutott a MÁV: László II egyedül kapura tört és a 16-os oldalvonala köze­léből, jól eltalált labdája a ve­tődő Tóth mellett a kapu jobb oldalába vágódott. 1—0. A gól után is a vendégek támadtak. Fordulás után a SZAK kezdett jobban. Nagy került gólhelyzet­be, de a kapu torkában lyukat rú­gott. Elkeseredetten rohamoztak az újszegediek. A 82. percben a csabai kapu előtt Balogh és Lu­kácsi durván összecsaptak, a játékvezető mindkettőjüket ki­állította. A SZAK a befejezés előtt három perccel egyenlített, Zádori góljával 1—1. (Gyürkí Ernő). ZAJLKA SE—SZEGHALOM Z—1 (1—0) Békéscsaba Vasas pálya, 100 néző. V.: Wallfisch. Zalka SE: Ecker (8) — Harmati (6), Arató (7) , Liebháber (6), Boros (6). öl­veczki (7), Karadi (7), Vasvári (6), Drágán (6), Hégely (6), Hő­gyes <«) Jambrik: (6), Zábrák (6). Edző: Sebestyén János. Szegha­lom: Gazsó (6) — Farkas (6), Baksa (6), Ladányi (6), Kovács (7) Túri <7j. Gulyás (7), Tár (8), Papp, i. (8), Rózsa (8), Szem- tenszki (6) (Kormány, 8) Edző: Papp Gyula., Hazai akciók után változó Játékkal telt el az első félóra. A 25. percben Hőgyes át­adását Zábrák lőtte a bal alsó sarokba. 1—0. Fordulás után fel­jöttek a vendégek. Az 56. perc­ben Tar lövése kapufáról kipat­tant. Ismételt, közben ölveczki kezéhez ér a labda. A 11-eet Tűrt küldi a Jobb sarokba. 1—1. A 81. percben ölveczki 30 méte­res nagy erejű lövése Jutott a bal felső sarokba. 2—1. Közepes szín­vonalú mérkőzésen megérdemelt Zalka győzelem. Kitűnő játékve­zetési (Sztoján János) VESZTŐ—BCS. VASAS 1—1 (1—0» Vésztő, «59 néző. V.: Forgács. Vésztő: Soís (6) — Takács (#), Szabó (6), Máté IL (7),, Horváth (8) , Molnár (8), Bakk (6), Szú­rom! (7), Czakó (6), Szajkó IL (8), Nagy W. (5), (Kremiczld, 5) Edző: Nagy István. Bcs. Vasas: Zsilinszkl (7), — Kozma (8) Ba- racsi (7), Vozár (8), Gyebnár (8), Szabó (8). Bálik (8), Kovácsi. (7), Ozgyín (8), Kuba (6), Knylhárl.<6) Bánszki (5), (Knyihár IL., 5) Ed­ző: Szabó László. A hazaiak vé­gig kapkodva játszottak. Erejük­ből nem futotta többre, mint a 17. percben Czakó révén szerzett gólra. 1—0. A mérkőzés folyamán Kremiezkl, majd Czakó tiszta hely­zetben hibázott. A «9. percben Knyihár I. egyenlített. 1—1. A játék képe alapján az eredmény Igazságos. (Bartylk István) OH. KINIZSI—BCS. EPlXOK 7—1 (2-0) Orosháza, 400 néző. V.: Szeles. Oh. Kinizsi: Frák (7) — Raffai (6), Albert (7), Verbőczi (7), Torn- csenjca (7), Miarkő (7), Rajnai (7), Veres (6), Bogdán (7), Dupsl (7). Zsűrim (7). Edző: Szűcs Ferenc. Bcs. Építők: Lábos: (6), (Zámbój (0)i Vígh (4), Ffpjző: Perlaki Pál. Battonya: süli (8) — Nyírna (7), Nemes (7), Balogh (4), Armán (7), Czárity (7), Berta (4), (Bíró, 5), Tímár (7), Kovács (8), Bánszki (6), Czabal (5), Kiss (5), Edző: Bulik Pál. Hatalmas küzdelmet vívott a két csapat. A Battonya többet támadott, sok helyzetet teremtett, de csatárai sokat hibáztak. A 10. percben Pauló szabadrúgásból szerzett vezetést. 1—0, majd a 68. percben Bánszki szép akcióból volt eredményes, 1—1. (Kecske- méty Lajos) BCS. ELŐRE SP. n.-ENDRÖD 1-0 (1—0) Endrőd, 309 néző. V.: Bánki. Bcs. Előre Sp. II: Bugár (9) — Szűcs (8), Jelenka (8), Damcsó (7) , XJhrln (7). Rácz (7), Veszel- ka (6), Moós (6), Kiszely (6), Bárdos (6), Klembuez (7). Edző: Pécsi Elemér. Endrőd: Hajdú (7), — Sági (7) Újvári (7), Gunda (7), Bacsa (6). Feuerverker (8), Kel­ler (6), Nagy (7), Pintér (S), Szeles! (5), Nyitna (8). Edző: Kövesd! Lajos. Az Előre kapott hamarabb lábra, mégis a hazaiak hagytak ki nagy helyzetet. A 18. percben Veszelka lőtt gólt. 1—0. A 40. percben a játékvezető li­est ítélt Keller azonban kihagy­ta. Ezt követően négy helyzete volt az Endrődnék. A második félidőt, szinte végigtámadta a ha­zai csapat. A látottak alapján a döntetlen Igazságosabb lett vol­na. (Sztanyik Károly) BÉKÉS—MH. MEDOSZ 1—1 O—1) Békés, 700 néző. V. Szarvas. Békés: Pataki I. (7) — Kiss (6), Frankó (7), Vágási IU. (7), Acs (—) (Papp. 6,) Sebestyén (8), Zseák (5), Kopárdl (5), Nagy (6), Pataki It. (7), Vágási H. (7), Ed­ző: Jene! Sándor. Mezőhegyes: Pocsai H. (8), — Borók (5) (Sza­bó, 5), Fekete (8), Koimlődi (8). Kovács (6), Nagy (8), Csizmás (8) , Sirovlcza n. (4), Gulyás (5), Balogh (7), Lapusnyik (6). Edző: Vígh József. Az éleő félidő kö­zepes Iramot hozott. A 10. perc­ben Pataki n. szerezte meg a ve­zetést 1—0. A «4. percben Ba­logh 30 méteres bombájával ala­kult ki a végeredmény. 1—4. For­dulás után íramosabb lett a ta­lálkozó. (Nagy Mihály) MEDGYESEGYhAZA—DÓZSA SE 3—2 (2—1) (5), (Véber, 7), Csiesely (8); Koró« (8), S zabovik (8), B. Tóth( 7), Za- horecz (8), Medvegy (7), (Horváth: —). Edző Pataki György. Mh. Kini­zsi: Harangozó (5) — Bajnóczi (6), Kolozsl (6), Kovács (7), Pepó I. (5)* Csordás II (7), Nagy I. (6), Gyürld (5) , Csordás I. (7), Takács H. (6), Nagy H. (5). Edzó: Nyári Mihály,- A széteső Kinizsi-védelem mellett a vendégek gyors csatárai jól használ, ták ki helyzeteiket. A 1$. percben a Harangozóról kipattant labdát Medvegy lőtte a kapuba. A 22. és a 42. percben Szabovik volt eredmé­nyes, 3—0. Szünet után az első perc­ben Medvegy fejelt a hálóba. A ha­zaiak nem adtak fel, sokat támad­tak, de már csak szépíteni tudtak Csordás IL révén. 4—1, (Otrok Mi­hály) DOBOZ—BÉKÉS- SZENT ANDRÁS 2—1 (0—0) Doboz, 200 néző. V: Németh Do* boz: Szabé I. (7) — Gergely (6), Molnár (8), Várad! (1), Sarkadi L (4) , (Szabó n„ 6), Szűcs (7), Kisa (6) , Marosvölgyi (6), Nagy (6), Szat­mári (7), Balogh (6), (Békési, 5), Edző: Kun László. Békésszentandrás: Komlovszki (7) — Petrás (5), Somo­gyi (7), Bodonyl (4), Tomonyiczk» (5) , Szító (1). Rupa (5), Szabó(5), (Paraszt, 4), Gyulai (6), Tóth (5)| Bagi (8), Edző: Tóth Gábor. A ha* zalait végig támadták a mérkőzést* de a vendégek szervezetten védekez­tek és csak néha próbálkoztak lefu­tásokkal. A 14. percben Kiss, és a 38, percben Szatmári hibázott a kapu előtt. A második félidőben folyta­tódott a hazaiak nyomása. A 79, percben Szabó H. 35 méterről lőtt gólt. 1—0. A 81. percben Szatmári növelte a hazaiak előnyét. 2 —0. A 88. percben Gyulainak sikerült szé­píteni. 2—L A hazaiak a vártnál ne­hezebben szerezték meg a győzelmet. A 84, percben Szító illetve Várad! a kiállítás sorsára jutott. Ifjúságiak: Doboz—Békésszentand­rás 4—1, Mh. Kinizsi—Szarvasi ME­DOSZ 4—2, Medgyeeegyháza—Dózsa SE 3—8, Békés—Mh. MEDOSZ 2—1, Bcs. Előre Sp.—Endréd 4—0, Batto­nya— Mezőberény 2—0, Oh. Kinizsi— Bes. Építők 5—1, Bcs. Vasas—Vésztő 4—1, Zalka SE—Szeghalom 7—2. A VITT. forduló sorsolása: Békés- Doboz, Mh, MEDOSZ—Medgyesegy- háza, Dózsa SE—Battonya, Mézőbe- rény—Zalka SE, Szeghalom—Vésztőj Bcs. Vasas—Endrőd Bcs. Előre n.— Oh, Kinizsi, Bcs. Építők—Mh. Kini­zsi, Szarvasi MEDOSZ—Békésszent­andrás, , Gólzáporos hazai győzelmet hozott a Bcs, VTSK HŐDGEP SK össze­csapás. Képünk a Kórház utcaiak ötr '<k gólját ábrázolja, amikor a 73. percben Zahorán ritkán látható nagy lövést küldött Békitfi hálójába. (Totó; Barnácz látván) 8) — Kapocsén (6), KerepeczJd (6), Valyuch (6), Smilák (8), Al­berti (6), Janostyák (6), Rieger (6), Hódi I. (8), Kiss (6), Szedlacsék (5), Gyurkó (5), Edző: Rieger Ferenc. Az első félidőben végig a Kinizsi irányította a já- j tékot, g a 22. percben Dupsl, majd a 32. percben Bogdán gól- ! jaival 2—0-ás vezetést szerzett, j Fordulás utón sem változott a helyzet, a Kinizsi támadott. Dup- ! sl (48., 82, és 89. p.) 3, Rajna! ! (67. p.) és Bogdán (86. p.) lőtt góljaival szemben az Építőik ré­széről Smilák tudott eredményes lenni, az 54. percben. így alakult ki a 7—1-es eredmény. A Kinizsi akár két számjegyű győzelmet Is renc). MEZŐBERÉNY BATTONYA l—l <1-4» Battonya. 890 néző. V: Gregor. Mezőberény: Csomós (6) — Föl­des! (4), (Kredsz, 6), Ökrös (6). Pauló («), Hegedűs (7), Komi­szár (7), Heller (7), Hancsák (8), i (Jakab, 4), Szentecztí (S), Zoinaij Medgyesegyháza, 400 néző. V: Nagy. Medgyesegyháza: Dudaszeg (7) — Merigyei (5), Holecz (6), Dobi (6), Forgó (6), Plástyik (8), Marsi (6) , Németh (6), Cseh (7), Janiga (7) , Klein ént (6). Edző: Marosvölgyi Károly. Dózsa SE: Kapka (4) — Ná- nási (5), Fejes (6), Varga (4), Balogh (8) , Busa (7),, Naesa (7), Hajas (7), Kúti (8), Kádár (8), Soós (8). Edző: Berta József. Jó iramú mérkőzésen már a 3. percben Janiga vezetést szerzett. 1—0, Válaszul az 5. percben Nacsa lövése alig kerüli el a kaput. A 21. percben Cseh volt eredmé­nyes. 2—0. A 43. percben Soós 2—l-re alakította az eredményt. Az újrakez­dés után az 52. percben Janiga 3—1- re növelte a hazaiak előnyét. A to­vábbiakban a Dézsa is lendületesen támadott, mégis a 65. percben Soós érintés nélküli szöglete jutott a ka­puba, Jó iramú mérkőzésen nyert a Medgyesegyháza. (Hojcska Mihály) SZARVASI MEDOSZ—MH. KINIZSI 4-1 (3-4» Mezőhegyes, 300 néző. V: Kiss. Sz, MEDOSZ: Uhrin (7) — Zalán (8), Janecskó (8), Zöldi (•), Paxóczal A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARUGÓ-BAJNOKSÁG Állasa TARTALÉK NÉLKÜL 1. Oh. Kinizsi 21 18 3 2 74—18 39 2. Medgyesegyh. 22 16 2 4 56—23 34 3. Dózsa SE 23 13 6 4 52—19 32 4. Szarvasi M. 23 12 3 8 56—41 27 5. Mezőberény 23 9 8 6 65—45 26 6. Endrőd 22 9 8 5 33—23 26 7. Mh. MEDOSZ 22 10 4 8 45—33 U 8. Békés 22 7 8 7 50—38 22 9. Zalka SE 22 9 4 9 32—39 22 10. Bcs. Vasas 23 9 3 11 52—41 21 11. Batt. SZSE 22 8 5 9 35—40 21 12. Szeghalom 23 8 4 11 43—46 20 13. Mh. Kinizsi 23 8 3 12 35—34 19 14. Doboz 23 5 6 12 18—56 16 15. Vésztő 22 5 5 12 30—49 15 16. Bsztandrás 23 5 2 16 19—56 12 17. Bcs. Építők 23 3 2 18 36-108 8 fi sÉtís_imi'ss. 1972. ÁPRILIS 18.