Békés Megyei Népújság, 1972. március (27. évfolyam, 52-77. szám)

1972-03-28 / 74. szám

A labdarugó NB 1 B-érts Am IVB tth&9 ramgadón? A mérkőzés 59. percében Gyorsa ismét Varga Bélával szemben szabálytalankodott. A közvetett szabadrúgást — Zahorán leadása után — Kalcsó nagy erővel vágta a kecskeméti kapu jobb olda­lába Képünk ezt a pillanatot ábrázolja. (Fotó: Baraáca István) Bea. VTSK—Kecskeméti TE 3-1 (1-1) Az NB Itt. Délkeleti csoportjának rangadóján, a Bcs. VTSK—• Kecskeméti TE mérkőzésen Varga Bélát telvágták a 16-oson belül a KTE-védők. A megítélt 11-est Zahorán értékesítette. Ezzel szerzett vezetést a VTSK. Békéscsaba, Kórház u., 1200 néző. V: Kószó. VTSK: Lung (8) — Csulik (5), (Sarkadi, 6), Félix (7), Kalcsó (8), Kaczó (8), Bodó (9), Varga B. (6), (Karadi, 7), Bunda (8), Zahorán (7), Viczián (7), Száraz (6). Edző: Szombati György. KTE: Pogány (7), — Ta­mási (6), Gyorsa (6), Magyar L. (7) , Dobó (6), Szőczei (7), Kovács (8) , Némedi (5), Bánhídi (8), Ba­latoni (5), Magyar I. (6). Edző: Varga Béla. Gyönyörű, napsütéses időben, igen szépszámú közönség előtt került sor az NB III Délkeleti csoport rangadójára. Kezdés után a KTE került fölénybe, azonban a házai védelem jól állt a lábán. Fél óra elteltével foko­zatosan a csabaiak lendültek tá­madásba. A 32. percben a kitörő Varga B.-t a 16-oson belül fel­vágták. A játékvezető határozot­tan a 11-es pontra mutatott. A büntetőt Zahorán értékesítette. 1—0. Újrakezdés után két KTE. játékos, Bánhídi és Gyorsa — sárga cédulát kapott A félidő hajrájában a vendégek erősítet­tek. A 40. p.-ben villámgyors bal­oldali támadás végén Magyar I. közelről élesen lőtt a kapu köze­pébe. 1—1. Röviddel utána a felfutó Ma­gyar L. került gólhelyzetbe, ő azonban -a kifutó Lung mellett, a bal kapufa mellé küldte a lab­dát. Ezután Varga B. kapott sár­ga cédulát. . Hazai rohamok vezették be £ második játékrészt. Az 59. perc. ben Gyorsa Varga B.-vel szem­ben szabálytalankodott. Kósző játékvezető közvetett szabadrú­gást ítélt. Zahorán leadása után Kalcsó nagy erővel a kapu jobb oldalába bombázott. 2—1. Újra™ kezdés után Kovács távoli lövé­sét védte szépen Lung. A 61, percben Karadi—Viczdán össz- játék után a jobbszélső a kifutó kapus mellett lőtt a hosszú sa­rokba. 3—1. Nem sokkal később Száraz fütty után lőtt érvényte­len gólt A 70. percben Zahorán távoli bombáját a kapus kiütöt. te, majd Viczián lövését csak másodszorra védte a vendégek kapuvédője. Három kimaradt csabai gólhelyzet után a KTE is szóhoz jutott. A 80. percben Ko­vács lövése alig kerülte el a bal alsó sarkot, majd t Bánhídi lab­dáját tette ártalmatlanná a csa­bai kapus. Ezután Zahoránt is sárga cédulával figyelmeztette a játékvezető. A befejezés előtt még Magyar I. próbálkozott ka» puralövéssel — sikertelenül. Az első félidőben a KTE, míg fordulás után a VTSK támadott többet A végig sportszerű mér­kőzésen — a kimaradt gólhely­zetek alapján — a hazaiak meg­érdemelten nyerték a csoport­rangadói iihrm János 04« A labdarúgó NB III Délkeleti csoportjának további eredmé­nyeit és tabelláját lapunk 8. ÓL- dalán közöljük. Ózdi Kohász—Bcs. Előre Spartacus 1—*0 (0-—0) Az NSZK-mérkőzés előtt: ................. wwii ii n nrun--------------------------- ■ ■­G éczl és Szalai helyett Bicskei és Dunai Hl a keretben Az NSZK válogatottja cHen ké- . szüld magyar labdarúgók esztergo­mi szálláshelyén — vasárnap reg­gel — Gréczi és Szalai nem jelent meg a reggelizésnél: mindketten; megsérültek Sturovoban, a szómba-1 « edzömérkőzésen. Rájuk már nem is számit Hlovszky Rudolf, szövet­ségi kapitány. Helyettük Bicskei és Dunai Hl kapott meghívást a ke­retbe. Vasárnap délután a válogatott keret 7-1-re nyert a Bp. Vasas­tartalékok ellen. A válogatott: Rothermel — Pánesics, — Fábián.! Bálint, Juhász — Dunai Hl, Vidáts. — Bene, Albert, Branikovits, Zára­in» öszeáUitásban kezdett, majd szü­B labdarugó MB Il-Bei Eg%/ győzelem. net után Kovács, Szűcs, Fazekas és Dunai n is szerepelt. A szövetségi kapitány még nem döntötte el, hogy szerdán, a Faze­kas, Dunai H, Zámbő, vagy a Be­ne, Albert, Braníkovist támadásod­ra! lép pályára. Az NSZK Budapestre utazó labdanigé vá­logatott keretérték névsom a kö­vetkező. Kapusok: Maier (B. Mün­chen), KSeff <B. Möncheng-ladbach). Hátvédek: Höttgee (W. Bremen), Breitnor, Beckenbauer és Schwar- senbedic (mindhárom B. München), Bonhof (B. Mönehengladbach). Kö­zéppályások és csatárok: Honéra (B. München), Wimmer (B. Mess- ehemgladbaCh), Köpnél (Stuttgart), Müller <5S. München), Netzer <B. Mönchengäadbach), Flohe (Köln), Heynűkcr, (B. Mnöchengladbach), Held (Offen bacráji. 6ai 20W néző. V: Kato­na. Ózd: Katona (—) — Abuczki (8), Kovács Z. (6), i’lachai (7), Barna (8), Zalai IX. (0), Deiezsól (6), Egri (5) Csu- hány (4), Fükő (7), Tóth (6). Ed­ző: Zalai László. Élőre Sp.: Tas­nády — Kvasz (5), Dobó (7), Lá­za (5), Lengyel (7), Amb­rus (5), Kriskó (5), Kovács (4). Németh (6), Imii (6.), Schneider (8).' Edző: Pillér Sándor. Csere: Láza helyett Rác* (7) a szünetben, Kovács helyett Tímár (4) a szünetben. Mindkét esapaí idegesen, kez­dett. Az első említésremélté esemény a II. percben történt, amikor Németh a jobboldalon kitört, de nehéz szögből Katona kezébe lőtt, Nem sokkal később Kvasz labdájával Kriské ug­rott ki, a 16-oson belül Machai felvágta, de a játék­vezető továhboi intett. Élénkült a játék. A két csapat­nál Schneider, Lengyel, illetve Barna és Füko jeleskedett a kö­zéppályán. A csatárok azonban nem jelentettek komolyabb ve­szélyt egyik kapura sem, az el­telt félóra alatt Á 31. percben Tóth 20 m-es nagy lövését Tas- nády csak kiütni tudta, nagy tűzijáték alakult ki a csabai ka­pu előtt, végül tisztáztak a vé­dőik. Röviddel ezután Tóth sza­badrúgását Csuhán,y az élalvó Ambrys mellett a kapu mellé durrantotta. Az ellentámadás során Imri egyedül tört ki a balösszekö­tő helyén. Kovái® két kézzel igyekezeti visszatartani, a labda ezalatt a nagy lendü­lettel érkező Németh elé ke­rült, aki tisztán törhetett az ózdi kapura. Fiskor azonban Katona játékvezető sípjába fújt és ■— szabadrúgást ítélt az előnyszabály alkalmazása helyett. (!) A 34. percben Abuczki az állva maradt védők mellett középre AZ NB t/B ÁLLASA t. SZEOI* 21 13 5 3 45-24 2. ZTE 21 IS 6 3 43^7 3. Dunaújváros 21 11 8 2 38-11 ■1. Debrecen 21 11 6 22-11 5. MÁV-DAC 21 8 10 3 31-21 6. Bp. Spart. 21 8 8 5 24-23 7. Kecskemét 21 3 8 7 39-30 2. Bcs. E. Sp. 21 7 8 % 28-25 9. Dorog 31 G 9 <3 21-20 10. Oroszlány 21 6 8 7 32-3$ 11. SZMT 21 6 6 9 25-28 IS. várpalota 21 5 8 8 18-25 IS. Volán SC 21 5 7 9 27-34 14. Pénzügyőr 21 4 8 9 18-30 15. FOSPED 21 S 6 10 22-38 IS. ózd 21 5 5 11 18-33 17. Ganz-MAVAG 21 3 7 11 15-29 IS* P. Bányász 31 3 5 13 13-41 31 3® 3® 28 3S 24 22 22 23. 20 13 lg 17 lg 16 IS 13 11 iveit, de Fükő mintegy 13 m-rőlj kapásból fölévágta a labdát j Ettől kezdve feljött az Előre Spartacus. Először Ambrus 40 m-es lövését védte Katona, majd Imri remeik labdájával Kris­kó ugrott ki. Az ózdi kapus kifutott, Kriskó elhúzta mel­lette a labdát, de elhamar­kodottan az üres kapu fölé lőtt. (Mérkőzéslabda volt!) Nyomban ezután Németh ment keresztül a megzavarodott óz­di védelmen, de hosszan szök­tette magát és odalett a kínál­kozó helyzet A 44. percben lá­za húzódást szenvedett és nem jött ki a második főidőre, he­lyére Rácz állt be. Fordulás után nagy erővei tá­madott az Óad, zavar keletkezett a vendégek védelmében. Az 50. percben Tasnády rosszul futott ki, de szerencsére Fükő az üres kapu fölé fejelt Egy perc múl­va Tasnády elnézte Tóth beadá­sát, Ráca viszont menteni tu­dott. A nagy hazai nyomás az 57. percben érett góllá. . Eülő keresztlabdájára Boie- '<sál és Rácz rajtolt, a hát­véd feltartotta sz ózdi játé­kost. A szabadrúgást a szög­letzászló közeléből végezte a! Doiezsál és a rosszul he­lyezkedő Ambrus mellett Egri három méterről a háló­ba sodorta a labdát, t—9. A gól után tovább támadott a Kohász, visszaesett az Előne Spartacus. Fükő csúnyán lete­rítette Lengyelt, de még sárga cédulát sem kapott... Lengyel csak öt perc ápolás után tudott újra játszani. A csabai közép­pályán szinte egyedül maradt Schneider a játékszervezésben, hiába játszott nagyszerűen, a lila-fehér csatárok nem tudták rövid időre sens birtokolná a labdát. Feltűnt, hogy a második 45 percben mindössze két csabai lövés szállt Katona kapujára — Imri jóvoltából —, de ezeket a kapus védte. A 85. percben Bar­na kiugratta Egrit. Dobót Csu- hámy feltartotta, szerencsére Egri 15 m-ről fölébombázott. Katona ezt sem „fütyülte” le... Az utolsó öt percben az Ózd az eredmény tartására rendez­kedett be. « A nagy tét az első félidőben rányomta bélyegét a hazai csa­pat játékára. Megingásaikat vL szant nem tudta kihasználni a csabai csatársor, bár ebben „se­gített” Katona játékvezető is, több, téves ítéletével. Viszont Kriskó helyzeténél már min­denki „verve” volt.. A máso­dik félidőben Láza kiválása, Tasnády többszöri megingása és Ambrus helyezkedést hibái megpecsételték a csabai együt­tes sorsát Az Ózd ebben a já­tékrészben mutatott lelkes já­tékával — rászolgált a győze­lemre. — PP — "További eredmények: Szolnoki MTE—Dorogi AC a—®, Pénzügyőr SE—Pécsi Bányász 2—0, Zalaeger­szegi TB—MAV-DAC S—O, Kecske­méti. Dézsa—Debrecen VSC 2—t, Volán SC—FÖSPED Szállítók •!—9, Oroszlányi Bányász—Szegedi EOL, 1—1, Dunaújvárosi Kohász—Várpa­lotai Bányász 0—0, Bp. Spartacus— Ganz-MAVAG a—1. egy vereség A labdarúgó NB II. második tavaszi fordulójában a Szarvasi Főiskola Spartacus — meglepe­tésre — a fővárosban legyőzte a múlt héten Gyulán is helyt­állt Vasas Lángot és ezzel — úgy tűnik — megkezdte a felzárkó­zást a tabellán. A Gy. MEDOSZ szintén meg­lepetést okozott — nem várt, nagyarányú vereségével. A KIS­TE XT kitűnőén játszó szélsői és jó helyzetkihasználása révén négy gólt lőtt a gyulaiaknak. Hozzátartozik a mérkőzés króni­kájához az is, hogy a kék-fehé­reknél a kapus és a két szélső­hátvéd igen gyenge napot fogott ki. (Tudósításaink a labdarúgó MB U-ről lapunk 9. Oldalán). A Békéscsabai Építő- és Épületkarbantarté Kiss felvess KŐMŰVESEKET, SEGÉDMUNKÁSOKAT KŐMŰVESEKHEZ, központi telepre ANYAGMOZGATÓKAT, BÁDOGOST. Jó kereseti lehetőség. Minden szombat szabad. 349494 BCKÉSMSTB 1912. MÁRCIUS 88.