Békés Megyei Népújság, 1972. február (27. évfolyam, 26-50. szám)

1972-02-15 / 38. szám

As előkészületi labdarúgó- mérkőzések eredményei bloke Spartacus —SZEGEDI DÓZSA M (1-1$ Békéscsaba, Kórház «, 1000 néző. Molnár fc, Báré Sp.: Tó-tb fZem&ay) — Kvass, Dobó, i-*-», Lengyel |Hoős), Ambrus, Kriskó CSchneldeír), Kovács, Moon (Kins), Németh, Schneider (Tímár). Edz«: W31«r Sándor. Dózsa: jáger (Szép­laki) « Gócé, Várhelyi, Csanádi, 'ieménylk dr. Madaráé» (Portörő), Nyátl (Bóka), Cbömör, Héger n KomíeM), Magyar, Héger dr. Ed­ző: Nyárt Tibor, Kriskó tten azóg- ö« leadott lövése és Mods hatalmas (éjeaa vezette be a mérkőzést. A »zegeia kapus mindkét esetben szögletre hárítani tudott. A U. pere- öon. formás esabai támadás futott a Pályán. Krtaké—Németh—Lengyel -Kovács eolt a labda útja ém m -Ttöbbt futtából SBép gólt lőtt, 1-*. A 15. percben Németh már csak Jégénél állt nemben, de trégOl- » a befutó Csanádi «sereire. Ne­gyedóráé váltakozó mezőnyjáték után feljöttek a vendégek Is. Héger dr. erő« lövése alig suhant el a Jobb alsó sarok mellett, majd a 31. percben, egy gyom támadás végén a bakszélBŐ ki te egyenlí­tett: a kimozduló Tóth hasa alatt gurított a hálóbe, 1-1. A követke­ző negyedórában kevés említésre méltó esemény történt. Németh ki­tűnő helyzetben a Jobb oldali léc­re fejelte a labdát. Schneider há­lóbe tartó lövését a kapus a gól. vonalon csípte eL Az ellenkező ol­dalon Héger dr. és Raményík dr. közöse® ügyetlenkedtek <1 Jő hely­zetet. Szünet ttáa irtvtd ideig a Dézsá­tok maradtak támadásban. Előbb Héger dr, majd Magyar hagyott kt gótozerzéal alkalmat. Ha pete eb- »1 tévét a hazaiak veszélyeztettek. Németh dies belövését a védők há­rították éa Krtsjkó fütty után ér­vénytelen gélt lőtt. Tímár kecseg­tető helyzetben rosszul találta el a labdát én az Így Széplaki zsákmá­nya lett. Az 55. percben, a kitörő Krtsfcót a büntetőn beim vfeártie- lyl buktatta. A megítélt u-est Len­gyel nagy erővel a Jobb sarokba vágta, Z-l. Továbbra la a csabaiak irányították a Játékot, a támadások befejezéae azonban nem sikerűit. Igaz, ehhez hozzájárult az la, hogy a vendéglátók körülményesen, las­san éa minden elgondolás nélkül adogattak. A hajrában Lengyel éa Kovám távoB lövését tette ártal­matlanná Széplaki. Az utolsó per­cekben Láza M métert vezette a labdát éa több csel után leadott lö­vését a szegedi kapuvédő szögletre ceny eredte. bswét roasdoedvűen éh csalódot­tan távozott a közönség. csak Időnként Játszottak elfogadhatóan a csabaiak. A mérkőzés nagyobb ré­szében nem sok átütő erő volt az együttesben. Feltűnt, hogy ismét megfeledkeztek a kétoldalas azél- eőjátékról. A vendégek ügyesen védekeztek, a mezőnyben szemre szépen adogattak, de a kapu előtt ők Is határozatiatok voltak. Jók: Dobó, Lengyel, Kovács, Schneider, Ul. Várhelyi. Reményűt dr. Portö­rő, Héger dr. dirin János GYULAI MEDOSZ—ÚJLAKI FC S-* (1-Z) Gyula, WO néző. V.: Vldő. Gy. MEDOSZ: Vörös (Juhász) — So­mos, szilágyi, Thurőczy (Megyesi), Novák, Szabó, Arató, Mészáros, Himer Et, Kádár (Túrt), Tóth H. Edző: Hlmer József. UFC: Rozbo- ra (írd) — Nádam, Perger, Kele­men (Pávlovlcs). Vörö6 L Zomborl, Papp, Takár (Varjú), Klklllal, Dei­ner, Kertész (Osubák). Edző: Sípos Ferenc. Igen Jó talajú pályán, nagy­szerű napsütése« Időben kezdtek a csapatok. Az első 20 percben Ká­dár, Szabó, Arató és Hlmer n előtt nyílt gólszerzést alkalom, lövéseik azonban kevéssel célt tévesztették. Az NB m Duna-menti csoportjá­ban a 11. helyen álló budai együt­tes csak ritka ellentámadásokat ve­zetett, melyek végén Vörös mindig könnyen hárított. A 2». percben Ká­dár szerezte az első gólt, nem so­kai később azonban Perger közel­ről egyenlített, 1-1. Sőt a 39. perc­ben, a bizonytalankodó védők kö­zött Takár a vezetést Is megszerez­te, 1-2. Szünet után, az 50. pere­lem Arató volt eredményes, »-L Jé támadás végén Mészáron nagy kapufái lőtt. A TI. percben Arató lé méterről a Jobb alsó sarokba bombázott, 1-2. A hátralevő Időben feleslege« szabálytalanságok követ­ték egymást mindkét oldalon. Az eredmény már nem változott. Többet vártunk a mérkőzéstől, melynek nagy részében eléggé ér­dektelen, sok .hibával tarkított Já­ték folyt. Igaz, a kemény fővárosi alapozás hatására többen, láthatóan fáradtan mozogtak. Mindenesetre a bajnoki rajtig még sok cstazolnl- való akad a csapatjátékot Illetően. A gyulaiak közül somost. Mészá­rost, Novákot küzdőképességéért le­het kiemelni, Aratót pedig két gól­ja diósért. A vendégeknél Perger és Papp nyújtott átlagon felülit. V. L ess Ytfcruár 16-án újabb előkészületi mérkőzésre kerül sor Gyulán, a városi sporttelepen: a MEDOSZ az NB m-aa Sarkad! Kinizsit fogadja fél J órai kezdettel. ELŐRE SPARTACUS H— BCS. VASAS t-2 (2-0) Békéscsaba, Vasae-pálya, 10* né­ző. V.: szabó. Előre sp. O: Bugár (Machlik) — Klembucz, Jelenka, szűcs (Czlffra), Uhrin, Rác*, Ve- ■eétlca, Maglnyecz, Kiszely, Bárdos, Dancsó. Edző: Pécsi Bemér. Vaus: ZsUlnszM — Kozma, Havasi (Knyl- hár J.), Kovát«, Ráez, Vozár, Ba- racsl, Knythár P., Szabó, Tural (Ozgyln), Vaudra (Ivanlcs). Edző: Szabó László. Előre Spartacus-tá- madánokkal Indult a mérkőzés. A S. percben Veszehca labdáját Ma­glnyecz küldte a hálóba, 1-6. A Vasas csak egy-két támadást veze­tet* — eredménytelenül. Mezőnyjá­ték után, a a .percben Ismét Ma- gtnyec* talált • hálóba, t-0. Előre Spartacus-fölénnyel ért véget az el- aő félidő. Fordulás után a Vasa« lé­pett fel támadólag. Mindkét kapu előtt volt helyzet, de a csatárok aorra kihagyták azokat. A SS. perc­ben Knylhár P. lőtt a hálóba, 1-1. A gól után az Előre Spartacus tá­madott, de egy lesgólon kívül nem telt többre a csatárok erejéből. A H. percben Machlik hibájából Knyl­hár P. kiegyenlített, «-L Vasas-tá­madásokkal ért véget a közepes színvonalú, végig sportszerű mér­kőzés. Jóki Jelenka, Uhrin, Ve- rteelka, Maglnyecz, ÜL Kozma, Rá ez, Vozár, Knylhár P. Sztoján János BCS. ÉPÍTŐK—KETEGYHAZA (-1 (Z-l) Békéscsaba, Corvin a., n néző. V.: Lehócrtd. Építők: Lábos — An- cstn, Kerepecrid, Kapocsén (Dér). Alberti, Rteger, Valyuch (Kasznár), Hódi, Kiss, Szediacsek, Gyurkó (Mlklya). K étegyháza: Ottlakán — Kapóst, Grósz, Tóbiás, Abrudán, Flender, Borbély, Kovács, Jenel, Pigler, Dila. Sportszerű, jó Iramú mérkőzésen a két csaté mór közötti különbség döntött.O.: Kiss, Szedla- oeek 2—2, Hódi, Dl. Jenel, Kaposl. Jók: Szedlacsek, Hódi, Rieger, Al­berti, UL Kaposi, Pigler, Kovács. Hegedűs Géza MEZŐSEKÉNT! SPARTACUS —BÉKÉSI SZMTE 1-3 (4-2) Mezőberény, 106 néző. V.: Nagy J. Spartacus: Braun (Stúber) — Kreisz (Hegedüa I), Ökrös. Pauló, Földest, Komiszár, Hegedűs H, Bartha, Jakab, Szenteszkl. Heller. Edző: Perlaki Pál. SZMTE: Kies 1 — Szilágyi, Takács, Nagy, Csepre- gl, Mlhallk, Tuska. Outi, Kiss II, Lestyán, Tövisháti. Edző: Thoman Rudolf. A közepes színvonalú és iramú mérkőzésen a hazaiak csa­társora gólratörően. Jót Játszott, a védelem viszont gyakran zavarba Jött. Az SZMTE Jó benyomást kel­tett. G.: Jakab 3 fmesterhámas 1), Hegedűs n, HL Lestyán, Kreisz (ön­gól), Kiss n. Jók: Szenteszkl, Ja­kab, Pauló, lü. Kiss I, Lestyán, Kiss n. Dr, Makai Gyula MEDGYESEGYHAZA— BCS. AGYAGIPAR 1-3 (1-1) Békéscsaba, Bessenyei u., 1*6 né­zó. V.: Uhrin Oy. Medgyesegyháza: Dudaszieg (Kiss) — Potoosfca, Ho- lecz, Békési (Tóth), Forgó (Petro- zsán), Mer. gyei, Marsi (Oravecz), Németh, Cseh, Plástylk, Klemen*. Edző: Marosvölgyi Károly. AMTE: Unyattnszkl (Papp) — Láza (Tőke H), LUkoviezM (Pata)), stefanlk, Jancsó (Koszna), Bohus, Domokos (Nagy), Kuti (Kukukk), Kékesi (Domokos), Seregi (Koczlha), Pet- rtna (Kutl). Edző: Mltykó András. Az első negyedóra a vendégek fö­lénye Jegyében telt eL A iá. percben Holee labdája Né­meth elé került és a csatár kapás­ból a hálóba lőtt, 1-0. A 24. perc­ben Láza Kutthoz Játszott, 6 azon­ban elvesztette a labdát. A befutó Seregi azonban résen vöd* és a te­hetetlen Dudaszeg mellett kiegyen­lített,1-1. A félidő hajrájában Pet- rtna. Klem ént (két alkalommal IS) hagyott ki nagy helyzeee. A 48. és 52. percben Cseh volt eredményes, 3-1. Mezőnyjáték következett ez­után. A 80. percben Domokos, a 88, percben Német talált a hálóba, *-2. A felkészülésben előbbre tartó med- gyesl csapat igazolta jó hírét. Az Agyagiparon meglátszott, hogy ez volt Idd első, kétkapus mérkőzé­se. Jók: Plástytk, Németh, Cseh, Klement, Holecz, 111. Unyattnszkl, Bohus, Jancsó, Kutl. Uhrin Pál S ARKADI KINIZSI—BÉKÉSI SP. 2-L (2-1). Békés, 200 néző. O.: Mol­nár, Varga, HL Vágási (U-esbőL) GYULAVARI MEDOSZ—GYULAI MEDOSZ 0 1-1 (1-6). Gytda, 1M néző. V.: Domokos. Gyulavári: Ki­rály — Sál, Molnár, Mészáros, Ka­rácsony (Oácsl), Dobra L Nagy J„ Geszner, Gylmesl, Faulháber, Dob­ra n. Nagy L. (Makra). Edző: Baké Lajos. Gy. MEDOSZ II: Brandusék — Kim, Lőrinc*. Bzurovecz dr.. Császár, Reinhardt, Botás (Szabó- ka), Szőkét GéczL Czégény (Gaá- bács), Kallód CL: Faulháber, HL Botás. Sapporóban kialudt az olimpiai láng Befejeződött a XI. Télj Olim­pia Sapporóban. Vasárnap, az utolsó napon a következő szá­mokban avattak győzteseket. 4x10 km-es fért] sífutó-váltó. Olimpiai bajnok: Szovjetunió (Voronkov, Szkobov, Szimasev, Vegyenyin) 2:04:47.94 óra, 2. Norvégia 2:04:57.06, 3. Svájc 2:07:00.06. Férfi műlesiklás. Olimpiai baj­nok: Francisco Fernandez Ochoa (Spanyolország) 1:49.27, 2. G. Thoeni (Olaszország) 1:50.28, 3. R. Thoeni (Olaszország) 1:50.30. Jégkorong. Olimpiai bajnok: Szovjetunió 9, 2. Egyesült Álla­mok 6, 3. Csehszlovákia 6 pont. eremtäblAzat L Szovjetunió 15 2 2. NDK «37 3. Sváje 4 3 3 4. Hollandia 4 3 2 5. Egyesült Államok 3 3 3 4. NSZK 3 11 7. Norvégia 2 5 5 8. Olaszország 321 8. Ausztria 13 2 10. Svédország 112 U. Japán 111 12. Csehszlovákia 1 » 2 13. Lengyelország la» 14. Spanyolország 1 ■ » 15. Finnország »41 16. Franciaország a 1 2 17. Kanada • 1 ­Ugyanezen országok osztoznak a további helyezéseken is, és még Magyarország és Románia szerzett 2—2 pontot Megjegyzés: Táblázatunkon az országok neve mellett az első oszlopban az arany-, a második­ban az ezüst-, a harmadikban a bronzérmek száma szerepel Február 18-20-áui Dél-kelet területi ifjúsági ökölvívó bajnokság Békéscsabán kerül aorra február 18—19—20-án öt megye (Békés, Bács, Csongrád, Szolnok, Pest) szakosztá­lyainak részvételével a dél-keleti területi Ifjúsági ökölvívó bajnokság. A küzdelmeket az Építők Trefort u. 2. szám alatti kultúrotthonában bonyolítják le. Eddig 80 fiatalt ne­veztek az érdekelt sportégyesületek^ A bajnokság programja a kővetke­ző. Selejtezők pénteken 17. szomba­ton 1* érakor, vasárnap 0 órakor kezdődnek a döntők. Az orohrangadóm Játékvezetők—Edzők 32-31 (16-13) A Népújság Teremkézllabda Kupa utolsó fordulójának „slágere” az örökrangadó, a Játékvezetők—Ed­zők mérkőzése volt. A két csapat így áUt fel: Játékvezetők: Bohus — Kocsis 1, Fekete 2, Varga J. 10, Lá­zár 2, Csuka, Fehér 4, Balogh 7, Veszter 1, Nyári 0. Edzők: Bárány [liest tartott a megyei TS elnöksége 8 1972. FEBRUAR 15. Az eflmúlt‘napákban ülést tar­tott az MTS Békés megyei Ta­nácsának Elnöksége, KriiHk András elnökletével. Napirenden három előterjesztés szerepeit. Elfogadták az MTS megyei ta­nácsa és elnöksége ügyrendjére, működési szabályzatára készített javaslatot. Ebben részletesen megjelölik a tanácstagok, vala­mint az elnökségi tagok jogait, kötelességeit. Rögzítették a két megyei vezető testnevelési és sportvezető testület működésé­vel kapcsolatos legfontosabb kérdéseket. Megtárgyalták és el­fogadok a megyei TS elnökének, elnökhelyetteseinek ég az appa­rátusban dolgozik feladataira, hatáskörére vonatkozó javasla­tot. Ezután a tanács 1972. évi ülés­tervet, és az első félévi elnök­ségi üléstervet hagyta jóvá. A tanácsülések napirendjén szere­pel többek közt a sport tömege­sítésének kérdése, labdarúgással kapcsolatos feladatok, szervezeti kérdések Az elnökség az első félévben megvitatja a ké2űlabda, kosárlabda, labdarúgás és röp­labda sportág helyzetét és ezek megyei szakszövetségének tevé­kenységét. Az orosházi városi TS Gyermekússók versenye A megyei úszó szakszövetség ■ gyulai fedett uszodában rendezi meg a gyermekúszók bajnokságát — február 20-án, reggel 0 órától — 10 versenyszámban. A gyermekverseny második fordulóját Is Gyulán bonyo­lítják le Június 4-én, az új 50 méte­res medencében. munkája, valamint a megyei agitációs és propaganda munka. Foglalkoznak a másodállásokra, mellékfoglalkozásokra vonatko­zó határozatok végrehajtásával, értékelte a versenysport helyze­tét és javaslattal élnek a verseny és a bajnoki rendszer további reformálására. Ezenkívül több más, a sportmozgalmat érintő fontos kérdés szerepel még az elnökségi üléseken. Bobcsek István gazdasági fő­előadó előterjesztése alapján el­fogadták az 1971. évi zárlati munkák során indokolttá válit tételmódosításokat. Jóváhagyták a középfokú iskolák idei pénz­ügyi támogatására tett javasla­tot. Az idén a megyei TS 34 kö­zépfokú iskolát részesít kisebb- nagyöbb összegű államj támo­gatásban. A sportlétesítmények felújítá­sára felhasználható állami tá­mogatás elosztásában nem tör­tént döntés. További felmérés után erről később határoznak. Az 1972. évi állami támogatások összegét már korábban jóvá­hagyták az egvesületek között, azonban szükségessé vált bizo­nyos átcsoportosítás. A Bcs. Kötöttárugyár SK ugyanis fu­zionált a Bcs. Előre Spartacus- sal. így a textilesek NB I B-s női kézilabda- és NB Il-e® női röplabdacsapata a lila-fehéreik­hez került. A két csapat, össze­sen 70 ezer forintos állami tá­mogatását az Előre Spartacus- nak adtá(k át. Befejezésül az elnökség sze­mélyi kérdésekkel és bejelenté­sekkel foglalkozott. A megyei iskolai sportbizottság elnöki tisztsége alól felmentették Ko­váts Tibor testnevelőt Ezt a teendőt a Jövőben id. Christlán László testnevelő tanár lati* oá. — Dudás t, űr. SOmeghy 2, (Herei 2, Tomka 0, Szlkora L Gulyás 0. Hankó 3, Vandllk 5, Rlmóezl. Meg­lehetősen óvatosan kezdtek a csa­patok. 4-2-re a Játékvezetők men­tek el, majd 0-0 után fej-fej mel­lett haladt a két együttes. A bírók valamivel frissebben mozogtak, mint az edzők, s Így szünetig háromgólos előnyre tettek szert. A második fél­időben erősítettek az edzők, 35-25- nél egyenlítettek, de a kitűnő ka­pussal rendelkező Játékvezetők min­dig magukhoz tudták ragadni a ve­zetést. A mérkőzés utolsó másodper­ceiben büntetőhöz Jutottak az ed­zők, de ezt kihagyták. A Játékveze­tők Így meg tudták őrizni több éves veretlenségüket. • • • A XV. Békés megyei Népújság Te­remkézilabda Kupa únnepélyes díj­kiosztására március 4-én, szomba­ton, 10.00 órai kezdettel kerül sor Békéscsabán, az Ifjúsági és Üttörő- házban. Olimpiai fogadalomtétel A müncheni olimpiára készülő magyar sportolók vasárnap a Vígszínházban ünnepélyes foga­dalmat tettek. A megnyitót dr. Beckl Sándor, az MTS és a MOB elnöke tartottá. A sportolókat a régi olimpikonok nevében Ta­kács Károly köszöntötte. Az olimpiai fogadalom szöve­gét Ránkyné Németh Angéla mondta el. Ezt követően a Ma­gyar Néphadsereg Művészegyüt­tese adott műsort. A magyarok elleni EB-ne- gyeddöntőre készülő román lab­darúgó válogatott vasárnap Isz­tambulban barátságos mérkő­zésen a török bajnokságban ve­zető Galata Seray együttesétől 1— 0 (1—0) arányban kikapott. Az egyetlen gólt Tuncay lőtte 11-esből. • A tengerentúl túrázó Vasas labdarúgó csapata jelenleg Pe­ruban tartózkodik, s hétközben Cuscoban, a helyi együttes ellen 0—0 arányú döntetlenre játszott. Ezután Ecuadorban lépett pá­lyára a Vasas és 30 ezer néző előtt Farkas és Molnár góljával 2— 1-re győzött az ecuadori baj-