Békés Megyei Népújság, 1971. október (26. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-05 / 234. szám

A csabaiak közelebb álltak a győzelemhez Várpalotai Bányász—Bcs. Előre Spartacus 2:2 (1:1) A labdarúgó NB II-ért: Szarvas SC—Ceglédi VSE 2:2 (2:2) Varpalota, 2000 néző. V: Somiad. Várpalota: Palo­tai (8) — Sülke t (6) , Csapó II (7), Janás (—•), Szabó (7) , Orbán I (6), Kisbej (6), Berta­lan (6), Dorogi (6), Lakács (7), Mártái (5). Edző: Terbe Benja­min. Előre Sp.: Tóth (8) — Kvasz (6), Láza (9), Szűcs (7), Lengyel (7), Ambrus (7), Dobó (6) , Irnni (7), Moós (6), Németh (7) , Schneider (7). Edző: Pillér Sándor. Csere: Janás helyett Csapó I (6) a 43. percben, Már­tái helyett Horváth L. (—) az 54, percben. Az első negyedórában Imin két lövése és Kisbej kapu fölé szállt bombája jelentett ese­ményt. A 16. percben Moós, Né­meth, Irnri volt a labda útja, de Mbós 10 méterre a kaputól elvé­tette a labdát. A 16. percben Do­rogi óriási helyzetbe került, de a 11-es pontról mellé durran to tt. A 25. percben Kvasz ross7 át­adását Lakács szerezte meg. A csatár távolról lőtt — Tóth bra­vúrosan védett. A 25. percben a rosszul záró csabai véde­lem mellett Lakács Berta­lanhoz játszott, aki öt méter­ről a hálóba lőtt, 1:0. A 33. percben Ambrus — szög­letrúgás után — 8 méterről Pa­lotai kezébe fejelt. Támadásba lendült á csabai csapat. Németh remek cselekkel játszotta tisztá­ra magát, nagy helyzetbe ke­rült, de lövését Palotai kiütötte. Három perc múlva ismét a bal­összekötő veszélyeztetett, lövése azonban a kapufa mellett suhant él. A 43. percben Imri 25 m-es szabadrúgását Palotai naigy bra­vúrral tenyerelte szögletre. A beívelést Imri rálőtte, Palotai kiöklözte a labdát, és Schneider a kapunak hát­tal állva ollózva, a léc alá Bcs. Kötött—Bp. Gyógysze­rész 3:0 (11, 11, 6), NB II. női, Békéscsaba. V: Szabó. Kötött: Barcs, Péli, Greek, Csete, Nagy, Paulik. Csere: Hrabovszki, Ste- fanovics, Nagy II., Markos. I. játszma: A textilesek 7:2-es ve­zetése után a vendégcsapat fel­jött, de a hajrában a hazaiak biztosan nyertek. II. játszma: Végig a csabai lányok vezettek és 13:5 után a Gyógyszerész­nek csak a szépítés sikerült. III. játszma: Csak a játszma elején volt nagy küzdelem. 4:4 után a Kötött elhúzott és könnyen nyert. A hazaiak javuló formá­ban játszva, simán nyerték a mérkőzést. Jók: Nagy, Paulik, Greek, Csete. *** Vasárnap, október 10-én „röp­labda-nap” lesz Gyomén. A non­stop műsor keretében kilenc fel­nőtt és ifjúsági mérkőzésre kerül sor az Erzsébet-ligeti pályákon, a hazaiak és a Bcs. Kötött kö­zött. A Gyomai TK—Bcs. Kötött NB Il-es találkozó 10 órakor kezdődik. A mérkőzés három­esélyes, bár a hazai környezetet élvező gyomai csapat győzelmi esélyei — ezúttal nágvok! A megyei női röplabdasport két fellegvárának „nyolc fron­tos” összecsapása nem minden­napi sportcsemegét ígér! fpmÁci tarn. OKTOBER 5. 7 bombázott. Remek csatártel­jesítmény volt! 1:1. Tovább rohamoztak a vendé­gek. Imri a 16-oson belülre cse­lezte magát, lőtt — és Csapó II- ről kipattant a labda. Az 51. percben Láza vezette fel a labdát, Imrihez játszott, a középhátvéd visszakapta a lab­dát, de a védők kisodorták őt az alapvonalon túlra. A várpalotai ellentámadás során Lakics 30 m-es lövését tisztázta Tóth. Vál­tozatos volt a játék, mindkét csapat sokat támadott. Tóth két Lakics-bambát védett — bra­vúrosan, A 71. percben Ambrus át­adásával Imri ment el, ki­cselezte Szabót és mintegy 25 m-ről a jobb sarokba bombázott, 2:1 az Előre Spartacus javára! A 75. percben Moós hatalmas lövése tévesztett célt. A 82. perc­ben Lengyel remek passzával Németh ugrott ki, maga mögött hagyta a védőket, de a kifutó Palotai bátor előrevetődéssel tisztázott. A 90. percben Ambrus buk­tatta Orbán I-et. A szabad­rúgást Lakics ívelte középre és Szabó közelről a jobb sa­rokba fejelt, 2:2. Az előző fordulóban vereséget szenvedett csapatok nagy len­dülettel vetették magukat a küzdelembe. A hazaiaké volt az első húsz perc, de azután nyo­masztó fölénybe került a csabai csapat. A lila-fehérek támadást támadá: után vezettek, de vagy a csatárok ügyetlenkedtek, vagy Palotai mentett bravúrosan. Fordulás után változatos játék alakult ki. Mindkét csapat tá- madószeülemben játszott, a haza­A sokat mozgó Németh Lajos — védőjével csatázik. iák inkább távoli lövésekkel kí­sérleteztek, míg a csabaiak a tiszta helyzetek kidolgozására összpontosítottak. összefoglalva: az Előre Spar­tacus a kitűnően játszó Láza ve­zetésével közelebb állt a győze­lemhez. Somlai játékvezető nagyvonalúan működött. Papp László További eredmények: Volán SC— Özdi Kohász 2:1, Debreceni SVC— Dunaújvárosi Kohász 1:0, Pénzügy­őr—FOSPED Szállítók 3:1, Szegedi EOL—MAV-DAC (Győr) 3:1, Orosz­lányi Bányász Ganz-MAVAG 2:1, Szolnoki MTE—Kecskeméti Dózsa 2 X Dorogi Bányász—Budapesti Spartacus 1:1, Zalaegerszeg—Pécsi Bányász 4:2. A , LABDARÜGŐ NB I/B ALLASA lóugrásban, felemáskorláton, geren­dán és a műszabadgyakorlatban Bé­kési Ilona (Vasas, edző: Békési Sándor) bizonyult a legjobbnak. A bajnokságon— az elmUlt évvel el­lentétben — a Bcs. Előre Sp. ver­senyzői nem indultak. Totótippieink 1. Békéscsaba—Szeged 1 x 2. MÁV-DAC-Dunaújváros 1 x 3. Pénzügyőr—Oroszlány x 1 4. FÖSPED—Dorog 1 X 5. Bp. Spart.—Várpalota 1 6. Ózd—Ganz-MAVAG 1 7. Vác—Vasas Izzó 1 8. Rakamaz—Nyíregyháza 2 9. Nagybátony—Leninváros 1 10. Gyöngyös—Salgótarjáni KSE 1 x 11. Esztergom—BVSC x 2 12. BKV Előre—KISTEXT 1 13. Cegléd—Budafok x l Pótm érkőzések 14. Almásfüzitő—Székest. MÁV 15. Győri Dózsa—Pécsi Ercb. IS. Bauxitbányász—KOMÉP A totó 40. heti telitalálata: töröl­ve, törölve. 1, 2, x, x, 1, x, 2. 1, 2, x, 2, x, 1. x. Telitalálat nem akadt. Egy fogadó ért el 13 találatot, nyereménye 432 475 forint. A 15 db 12-es találatra 21 888, a 11-esekre 1719, a 10-esek re 431 forint nyere­mény jut. Szarvas, 1000 néző. V: Te- uschler. Szarvas: Kom- lovszki — Bob- vos, Mihály, Belanka, Gaj­dos, Bertók, Nagy I. (Med- vegy), Brak- szatórisz II., Magyar, Müller, Orovecz. Edző: Bédi Lajos. Ceg­léd: Rétfalvi — Zsemle, Tóth, Vézner, Kresják, Halmi, Kábák II. (Mihály), Kubényi, Kábák I., Liptai, Czopkó (Veres). Edző: Tóth Gyula. Gyors gólokkal kez­dődött a mérkőzés. A 4. percben Kábák I 25 m-ről bombázott a felső sarokba (0:1), majd nem sokkal később Orovecz öt méter­ről remek fejessel egyenlített. 1:1. A szarvasi csatársor ötletes játékkal közelítette meg a ven­dégek kapuját. Brakszatórisz II. bombáját védte Rétfalvi, azután ismét ő lőtt — hajszállal mellé. A 33. percben Müller fejesét védte a kapus. Az ellentámadás — ceglédi góllal végződött. A tisztán álló Kábák II. 10 mé­terről a szarvasi hálóba lőtt. 1:2. A 37. percben Nagy I. remek átadását Orovecz értékesítette. 2:2. Fordulás után továbbra is a szarvasi csapat irányított. Az 50. percben Müller adott Oro­vecz elé, de a csatár közelről nem talált a hálóba. A 60. percben ismét a balszélső hagyott ki egy százszázalékos gólhelyzetet. A 64. percben Czopkó labdáját véd­te remekül Komlovszki, azután ismét Orovecz lőtt — de Rét­falvi szögletre öklözött. A 73. percben Bertók fejesét Tóth a gólvonalról vágta ki. Annak ellenére, hogy a Ceg­léd kétszer is vezetett a mérkő­zés folyamán, gólhelyzetei alap­ján mégis a Szarvas állt köze­lebb a győzelemhez. Jók: Mihály, Bertók, Orovecz, ill. Tóth, Kres­ják, Kábák I. Csabai Pál Gyulai MEDOSZ-Szegedi Dózsa 2:0 (1:0) Gyula, 1800 néző. V: Tompa. Gyula: Vörös — Kószó — Szilá­gyi, Lovász, Novák (Mészáros), Csőke, Megyesi, Tóth I„ Himer II., Kádár, Arató. Edző: Himer József. Dózsa: Jáger — Gőcze, Várhelyi I., Csanádi, Szikora (Somogyfalvi), Madarász, Bóka, Csömör, Magyar, Bíró, Sonkó. Edző: Nyári Tibor. Mindkét csa­pat alaposan megszervezte vé­delmét, így nagy taktikai harcot hozott az első félóra. A 35. perc­ben Arató hatalmas partdobását Csőke fejjel úgy csúsztatta ka­pura, hogy a labda Várhelyi I. lábát érintve, hullott Jáger há­lójába. 1:0. Ebben a játékrész­ben még két nagy helyzetet kap­kodott el a hazai csatársor. A második félidőben emelke­Fekete krónika Bárnapi fordulójának eredményei a 2. Debrecen 9 5 3 1 12-4 13 A gyulai járási-városi labdarúgó csoportjának állása következők: MTK—Komló 0:1 (0:1), 3. SZEOL 9 6 1 2 20-13 13 szakszövetség fegyelmi bizottsága 1. Budaf. MTE 8 4 3 1 18— 9 11 Videoton—Szombathelyi Haladás 1:0 4. Dunaújváros 9 5 3 1 11-5 13 legutóbb az alábbi határozatokat 2. BKV Előre 8 i 3 1 12— 7 11 (1:0), Péceá Dézsa—Rába ETO 0:0, 5. Dorog 9 4 4 1 13-6 12 hozta: 3. KISTEXT 8 5 — 3 13—10 10 Tatabánya—VM Egyetértés 3:2 (1:1), 6. Bcs. E. Sp. 9 4 2 2 14-8 11 Szabó Imre (Békési SZMTE) tiszte­Szegedi Dózsa 8 4 2 2 10— 7 10 Vasas—Eger 4:2 (2:2), Csepel—Diós­7. MAV-DAC 9 4 3 2 15-11 11 letlenül viselkedett a játékvezetővel, 5. Kiskunhalas 8 4 2 2 11— 9 10 győr 2:1 (1:0). A Honvéd—-ÍJ. Dózsa 8. Bp. Spartacus 9 3 4 2 10-12 10 ezért — háromhónapi felfüggesztés­6. Láng 8 2 5 1 15—13 9 és az SBTC—FTC-mérkőzéstt elha­9* Kecskemét 9 3 3 3 18-15 9 sel — négy bajnoki mérkőzéstől el­7. Gy. MEDOSZ 8 3 3 2 17—16 9 lasztották. Oroszlány 9 4 1 4 10-16 9 tiltották. Hasonló vétségért Susánszki 8. Középületép. 8 2 4 2 11— 7 8 • « « 11. Várpalota 9 3 2 4 7-11 8 Pál (Szabadkígyós) egy találkozón 9. Cegléd 8 3 2 3 14—13 8 Tóth Gyula (Ózd) nyerte a kassai 12. Ganz-MAVAG 9 2 2 5 9-13 6 nem szerepelhet. Málik János (Ma­10. DEAC 3 3 1 4 12—11 7 béke-maratoni futóversenyt — a 13. Pénzügyőr 9 1 4 4 7-13 6 gyarbánhegyes) játékjogát felfüg­11. MGM Debrecen 8 3 1 4 11—14 7 finn Hakkarainen és az ír McGann 14. SZMTE 9 2 2 5 10-17 6 gesztették és egyesülete intézőjét az 12. Szarvas SC 8 2 3 J 8—12 7 előtt. Volán 9 2 2 5 9-16 6 október 5-i tárgyalásra )>eidézték. 13. Postás 8 3 1 4 11—16 7 • • • 1«. FÖSPED 9 2 2 5 11-19 6 Lehoczki János (Bcs. Kinizsi) sport­14. Lehel 8 2 2 4 8—11 6 Az országos női mesterfokú tor­17. Ózd 9 1 3 5 10-16 5 1 szerűtlenség miatt dorgálásban része­15. Szegedi VSE 8 2 1 5 8—15 5 nászbajnokság szerenkénti döntőjén 18. Pécsi B. 9 1 2 b 10-25 41 sült. 16. Szolnoki MÁV 8 — 3 5 10—19 8 dett a színvonal, fokozódott az iram. A hazai együttes három előretolt csatára egyre többször hozta zavarba a Dózsa védel­mét. A 67. percben góllá érett a MEDOSZ fölénye. Tóth I. 17 m- es jól eltalált lövése vágódott a hálóba. 2:0. Ezután még Himer Il.-nek volt két helyzete, de eze­ket nem tudta kihasználni. A minden részében jobb hazai csapat, akár nagyobb arányban is nyerhetett volna a jóképessé­gű szegediek ellen! Jók! Kószó, Szilágyi, Megyesi, Himer II., ill. Jáger, Gőcze, Madarász. L. S. További eredmények: Vasas— Láng-BKV Előre 2:2, Budafok— Kiskunhalas 0:0, Középületépítő —Lehel SC 0:0, Bp. Postás— KISTEXT 3:0, DEAC—Szolnoki MÁV 4:2, MGM Debrecen—Sze­gedi VSE'3:1. Izgalmas kapu előtti jelenet a Gyomai TK—Bcs. VTSK (3:1) NB m-as mérkőzésen. Hunya, a gyomaiak ka­pusa Száraz fejéről szedi le a labdát, míg Bélteki (5-ös számú mezben) biztosit, Lovász, Laczó, Varjú és Hor- aok figyeli a fejleményeket. Tudósítások az NB IH-as mérkőzésekről, • lap 8. oldalán. (Fotó: Barnáé* L)