Békés Megyei Népújság, 1971. október (26. évfolyam, 231-257. szám)

1971-10-19 / 246. szám

Megérdemelt hazai győzelem A labdarugó NB ll-ért Dunaújvárosi Kohász—Bcs. Előre Spartacus 3.0 (2:0) Jellemző kép a dunaújvárosi mérkőzésről. A hazai csatárok külö lösen szünet után rohamozták sokat a csabai kaput; itt például Kovács és Mártha harcol a labdáért Lázával (középen). (Fotó: Demény Gyula) Dunaújváros, 1000 néző. V: Müncz (8). Dunaújvárosi Ko­hász: Mohács (7) — Formaggini (7) , Fajt (8), Somogyvári (7), So­mogyi (8), Ruppert (7), Szimacsek (8) , Csörgő (6), Dombóvári (8), Mártha (7), Kovács (7). Edző: Németh Gyula. Előre Spartacus: Tóth (4) — Kvasz (5), Láza (7), Szűcs (4), Lengyel (4), Ambrus (4), Dobó (7), Imri (4), Moós (4), Németh (5), Schneider (4). Edző: Pillér Sándor. Csere: Csörgő helyett Harangi (—) a 80. percben, ill. Moós he­lyett Timár (—) a 61. percben, Schneider helyett Kiss (—) a 80. percben. Szögletarány 6:4 (5:3) a Dunaújváros javára. Zászlócsere után, mintegy ne­gyedóráig tapogatózó játék folyt a pólyán. Ezután a hazaiak len­dültek támadásba. 14. percben egy jobboldali Kohász-akció vé­gén' Kovács—Dombóvári volt a labda útja. Az összekötő estében, nehéz szögből a kapu bal olda­lába bombázott. 1:0. Öt perccel később növelték előnyüket a ha­zaiak. Ismét jobb oldalon futott a támadás végén az előre lopa­kodó Somogyihoz került a lab­da. A középpályás, mintegy 30 méterről lövésre szánta el ma­gát, és az erős, pattogós labda a meglepett, későn vetődő Tóth kapus mellett a háló jobb olda­lába vágódott. 2:0. A gyorsan elért két hazai gól nem törte le a csabaiakat és ellentámadásba lendültek. A 24. percben Imri addig cselez­getett a 16-oson, míg végül szerelték. Egy perccel ké­sőbb Ambrus—Schneider— Imri adogatás után az össze­kötő került gólhelyzetbe. Imri azonban úgy emelt az üres kapu felé, hogy a kifutó kapus ujjheggyel a léc fölé, szögletre ütötte a labdát (gól­szerzési alkalom volt!). Közben a csabai csatár megsérült, de há­rom perces ápolás után vissza­tért. A 30. percben Ambrus jó helyzetben a jobb alsó sarok mellé küldte a labdát. A 37. percben Németh—Imri—Lengyel összjáték után, az utóbbi óriási gólhelyzetbe került, de kivárt és így Fajt fel tudott szabadítani. A 45. percben Németh közeli bombáiét a kapus nagy reflex­szel szögletre ütötte. Lendületes Kohász-rohamok vezették be a második félidőt. A 47. percben Mártha 16 mé­teres hatalmas lövését Tóth majdnem „bevédte”. Az 57. percben Dombóvári kö­zeli fejese a felső lécről levágó­dott és a befutó Csörgő nem sok­kal lőtt a kapu fölé. Kirúgás után Németh, Dobó labdájával elviharzott a jobbszélen. Az éle­sen belőtt labdát a kapus ki­ejtette, de nem volt a közelben csabai csatár, így odalett az újabb szépítési lehetőség. A 63. percben egy hazai akció után Mártha Lázával csapott össze. A csabai játékos a földön ma­radt, rövid ápolás után azonban elfoglalta helyét. A 75. percben Ruppert az oldalhálót találta el. A 79. percben Németh labdáját Imri kecsegtető helyzetben hi­bázta el. A 82. percben végképp megpecsételődött a vendégek sorsa. A kapujából messzire ki­futó Tóth röviden szabadított fel, Dombóvári rácsapott a lab­dára és egyből középre emelt. Szimacsek a tömörülő védők és a kétségbeesetten visszafutó Tóth fölött a kapu jobboldalába fejelt, miközben a befutó Ko­vács még beljebb segítette a lab­dát. 3:0. Az utolsó percekben Németh futtából leadott, közeli lövését a kapus , csak nehezen hárította. fij Ezen a találkozón nem várt nagyarányú hazai győzelem szü­letett. Pedig a vendéglátók meg­lehetősen tartottak a csabaiak­tól, a kezdeti elfogódottság és a gyorsan elért két gól után azon­ban fokozatosan megjött játék­kedvük és magabiztosan vezet­ték támadásaikat. Bár az első félidő második részében a ven­dégeknek is akadt három óriási gólhelyzetük, de ezeket sajnos kihasználatlanul hagyták. Szünet után a hazaiak erősen feljavultak és erőtől duzzadó játékukkal megérdemelten ju­tottak a két bajnoki pont bir­tokába. A csabaiak — főleg szünet után — szétesően és kiábrándí­tóan játszottak. Uhrin János További eredmények: SZEOL —Bp. Spartacus 4:1, Várpalota —Szállítók 2:1, Dorog—Pénzügy­őr 1:1, Oroszlány—Űzd 3:0, Ganz-MÁVAG — Zalaegerszegi TE 1:3, Volán SC—Kecskemét 3:2, Pécsi Bányász—Debrecen 0:1, Szolnoki MTE—MÁC DAC 0:1. Szolnoki MÁV—Gyulai MEDOSZ 1:1 (IsO) Gyula, 1000 néző. V: Jármai dr. SZMAV: Donka — Sülé, Abonyi, Kucser, Csibrák, (Ma- kai), Földesd, Verbovszíky, (Cso­rna), Kalmár, B. Nagy, Szabó, Tóth. Edző: Tóth László. Gyula: Barna — Koszó, Szilágyi, No- vák, Vasvári, (Kalló), Csőke, Megyesi, Tóth I, Himer II, Ara­tó, Kádár. Edző: Himer József. Már az elején látni lehetett, hogy a hazaiaknak nem lesz könnyű dolga a bajnokságban lassan magára találó vasutasok ellen. A MÁV lelkesen, fegyel­mezetten védekezett és gyors eL lentámadásokból a 16. percben vezetést is szerzett. Jobboldali akció során a védők csak néz­ték, hogy Kalmár 8 m-ről a te­hetetlen Barna mellett a kapu jobboldalába rúgta a labdát, 1:0. A gyulaiakat a gól sem rázta fel, továbbra is sok hibával ját­szottak. A 35. percben Arató 25 m-es bombaszabadrúgását másod­szorra fogta Donka. Tóth I. éles bombáját szögletre ütöt­te a kapus, majd a beíve­lést csaknem saját kapujába tenyerelte a szolnoki kapu­védő. A második félidőben megvál­tozott a játék képe, rákapcsolt a MEDOSZ és az 59. percben egyenlített is. Kalló beadását középen Himer II lekezelte, és a labda ugyan elpattant tóle, de Kalló ismét a középcsatár elé játszott. Himer II moett már biztosan lőtt a bal alsó sarokba, 1:1. Teljesen a hazaiak vették át a játék irányítását, Kádár meilélőtt, majd Koszó ejtett labdája alig szállt kapu fölé. A 65. percben egy kipattanó lab­dát Megyesi kapásból lőtt rá, de Donka nagy bravúrral szög­letre tisztázott. A hajrában is­mét esett az iram, ráadásul mindkét oldalon rengeteg sza­bálytalanság tarkította a játé­kot A 88. percben Arató egy partdobást szol­noki ellenfele arcába dobott, ezért Jármai dr. kiállította. A hangulat ezután sem nyu­godott meg: a levonuláskor Tóth 1 megsértette a játék­vezetőt, ezért i is a káUítás sorsára jutott. Az első félidőben a MÁV, szü­net után a MEDOSZ játszott jobban. A döntetlen megfelel a játék képének. Sajnos a játék­vezető későn nyúlt a kiállítás eszközéhez. Jók: Donka, Földesi, Kalmár, Tóth, ill. Novák. Fábián István Szegedi VSE—SzaSp. 2:1 (2:1) AzNJI B álása 1. ZTE íi 8 2 1 28—1« 18 2. SZEOL íi 7 2 2 26—16 16 3. DVSC íi 6 4 1 13— 4 16 4. MAV-DAC ii 6 3 2 19—12 15 Dunaújváros íi 6 3 2 15— 8 15 6. Dorog íi 4 5 2 16—10 13 7. Oroszlány íi 5 2 4 22—16 12 j 8. Békéscsaba ii 4 4 3 IS—13 12 9. Bp. Spartacus ii 4 4 3 13—17 12 10. Kecskemét íi 4 3 4 22—18 11 11. Várpalota íi 4 2 5 10—14 10 12. Pénzügyőr íi 1 G 4 8—14 8 13. Volán SC íi 3 2 6 13—20 8 14. Szállítók íi 3 2 6 15—23 8 15. Ózd n 2 3 6 12—19 7 16. SZMTE íi 2 3 6 10—18 7 17. Ganz-MAVAG u 2 2 7 10—18 6 1 18. Pécsi Bányász íi 1 2 8 10—28 4 | Szarvas, 500 néző. V: Hegyes. SZVSE: Ludányi — Csigér, Ter­hes, Szebeni, Kovács, Komjáti, Kiss, V. Tóth, Tóth J., Kutasi, Timár, (Dezsőfi). Edző: Laczi Ferenc. Szarvas: Nagy II — Berták, Mihály, Bélanka, Gaj­dos, Bobvos, Nagy I, (Filyó), Brakszatórisz II, Magyar, Mül­ler, (Báni), Orovecz. Edző: Bédi Lajos. Szarvasi támadásokkal kezdő­dött a találkozó. A 10. és 15. percben Orovecz jó helyzetben fölé lőtt. A 17. percben Bélán­kéról Timár elé került a labda, akinek beadását V. Tóth közel­ről a jobbfelső sarokba továbbí­totta, 1:0. Később Brakszatórisz II lövése okozott izgalmat. A 32. percben Müller futott el, lövése azonban a bal alsó kapufáról kifelé perdült (egyeniitési alkalom volt). A 36. percben növelte előnyét az SZVSE. Szabadrúgás után Mihály és Magyar között Tóth J. elé került a labda, aki közel­A Szarvas SC kézilabdázói az NB I B-ben Bemutatjuk a Szarvasi Spartacus NB II-cs férfi kv.. i».. Ja u j..„kc.»ap ..A*. Auó sor, bánói jobbra: Ku- gyela B., Nemes, Nyári, Lestyán, Cscry I, Jan úrik Miháy edző. Guggol: Litauszki, Takács, Kugyela J„ Kiss, Darida. Szerepelt még Csery A., Dóba, jánovszki, Demeter, Kukucska, Törők. (Tudósítások az NB n-es kézi- és röplabda-mérkőzésekről a 9 .oldalon.) (Fotó: Barnácz István) ről nem hibázott, 2d). A félidő befejezése előtt Orovecz szögle­tét Gajdos a védők közül ki­emelkedve szép fejesseü küldte a hálóba, 2:1. Fordulás után a szövetkeze­tiek támadtak. Az 55. percben Bobvos éles beadását Müller nem érte el a kapu torkában. A 69. percben V. Tóth a kapufát találta el. Utána Mihály önfel. áldozóan mentett a kitörő Tóth J. elől. A 78. percben Braksza­tórisz II szabadrúgása szállt mellé, majd ugyanő ismét lőtt — mellé. A szegediek meglepetésre igen jó játékkal rukkoltak ki és teljesen megérdemelt győzelmet arattak. Jók: La­dányi, Kovács, V. Tóth. A hazaiak közül senkit sem lehet kiemelni. Csabai Pál További eredmények. MGM Debrecen—Bp. Postás 0:1, DEAC —BKV Előre Oá), KIST EXT— Vasas Láng 1:0, Jászberény— Cegléd 0:1, Budafok—Szegedi Dózsa 1:0, Középületépítők— Kiskunhalas 0:1. A LABDARUGÓ NB H KELETI CSOPORTJÁNAK Állasa 1. Budafok 10 0 3 1 20-9 15 2. Kiskunhalas 10 0 2 2 13-9 14 3. BKV Előre 10 1 5 1 12-7 13 4. KISTEXT 10 0 1 3 14-10 13 5. Szegedi D. 10 5 2 3 12-8 12 6. DEAC 10 4 2 4 14-11 10 7. Láng 10 2 6 2 17-16 10 Cegléd 10 4 2 4 15-14 10 9. Gyula 10 2 4 3 18-18 10 10. Középületép. 10 2 5 3 13-10 9 11. SZVSE 10 4 1 5 11-16 9 12. Bp. Postás 10 4 1 5 12-18 9 13. MGM Debr. 10 3 Z 6 1L.17 7 14. Szarvas 10 2 3 5 9-16 7 15. Jászberény M> 2 2 6 8-13 6 16. Sz. MÁV 10 1 4 5 13-20 6 FŰTŐT FELVESZÜNK Gyulai Kislakásépítő Ktsz, Gyula, Nagyváradi út 74. 244737