Békés Megyei Népújság, 1971. szeptember (26. évfolyam, 205-230. szám)

1971-09-14 / 216. szám

BGS. VTSK—M. MEDOSZ 3:1 (1:1) Mezökovácsháza, 1 600 -néző. V: Sári. VTSK: Kovács — Csuilik, Félix, Kal- csó, Laczó, Bodó, Karad i. Ronyecz, Zahorán, Viczián, Száraz. Edző: Szombati György. Mezőkov ácsháza: Berka — Varga I, Uhrin, Ka­nász, Benyoda, Papp. Varga II, Gábor, Budácsik, Gigacz, Agócs. (Mészáros). Edző: Amóczky Jó­zsef. A 16. percben Viczián nagy helyzetben fölélött. A 18. perc­ben a baloldalról lőtték be a labdát a csabaiak, és Viczián erősen lesgyanús helyzetből a hálóba talált, 1:0. Erősített a MEDOSZ. A 22. percben Gigacz hatalmas lövését Kovács bravúr­ral hárította. Továbbra is veszé­lyesebben támadtak a hazaiak. A 40. percben Gigacz elfutott a jobb szélen, a labdát laposan be­lőtte, amit Gábor a kapus niel­lett a hálóba gurított, i:l. Szü­net után egy ideig mezőnyjáték folyt, majd a 63. percben Karadi nagy lövését Berka a léc fölé tolta. A 72. percben Varga 11 már csak a kapussal állt szem­ben, de fejesét Kovács védte. A hajrában a VTSK erősített. A 85. percben a játékvezető — túl szigorúan — szabadrúgást ren­delt el a hazai csapat 16-osáról. Zahorán a sorfal mellett a bal felső sarokba csavarta a labdát, 2:1. A 88. percben Karadi jól emelt a kapu elé és Viczián a bal felső sarokba fejelt, 3:1. Jók: Kovács, Csulik, Félix, Laczó, ill. Varga I, Benyoda, Papp. Veszély József GYOMAI TK—MEZÖFI SE 0:0 Gyorna, 600 néző. V: Kormá­nyos. GYTK: Hunya — Homok, Gonda, Vatai, Bélteki, Zöld, Varjú II, Lovász, Domokos, Ig- lódi, Kiss. Edző: Fekete László. Mezőfi SE: Gyaraki — Szalai, Könyves, H. Kiss, Komáromi, Matuz, Padlás, Borús, H. Nagy, Lakatos, Harangi. Papp. Edző: Krivi Ottó. A mérkőzés első gól­helyzetét Domokos hagyta ki. A 30. és 32. percben újra Domokos került jól helyzetbe, de hibá­zott. A 35. percben mintaszerű gyomai támadás után Kiss feje­sét védte Gyaraki. A második félidőben többet támadott a vendégcsapat, s jónéhányszor tették próbára Hunya tudását. A 69. percben Domokos érvényte­len gólt lőtt. A 70. percben pedig Varjú II lövését védte a kapus. Az utolsó percekben még Gon­dénak és Hunyának kellett tisz­táznia — veszélyes helyzetben. Az első félidőben a hazad csa­patnak volt több helyzete. Szü­net után mintha elfáradt volna a GYTK. A döntetlen eredmény igazságos. Jók: Hunya, Vatai, Iglódi, ill. H. Kiss, Komáromi, Harangi, Nagy. Kosza Márton BCS. AGYAGIPAR—K. VASAS 1:1 (1:0) Kiskunfélegyháza, 500 néző. V: Csepregi. Bcs. Agyagipar: Papp — Láza, Kolarovszki, Ur- da, Kékesi, Lukoviczki, Tímár, Domokos, (Farkas), Bohus, Sere­gi, Petrina, (Kúti). Edző: Mitykó Remek hajrával nyert a VTSK — alaposan feljavult az Ogyagipar és a Sarkad! Kinizsi AZ NB m. DÉLKELETI CSOPORT­JÁNAK allasa András. Kiskunfélegyháza: Hlu­chány — Dongó, Sahin, Tímár, Görög, Iványi, Éasi, Bella, (Kar­sai), Laczkó, Domokos, (Varga), Rigó. Edző: Vereb István. Az Agyagipar remekül kezdett. Se­regi a 8. percben a hálóba talált. Meglepetésre a játékvezető „ve. szelyes játék” címén nem adta meg a csabaiak szabályos gólját. A 20. percben Seregi gólhelyzet­ben hibázott. A vendégegyüttes támadásai a 23. percben gólt eredményeztek. Petrina 20 méte­res lövése Sahin hátán irányt változtatott és behullt a kapu jobb felső sarkába, 1:0. Szünet után a hazaiak veszélyes táma­dások sorozatát vezették. A 67. percben az elpattanó labdáért futó Laczkó lábát — Papp meg­fogta. A játékvezető nem ítélte meg a 11-est. A 84. percben Laczkó a 16-os sarkáról lőtt a hosszú sarokba, 1:1. A mérkő­zés hátralevő részében, mindkét csapat az eredmény tartására törekedett. Gyenge játékvezetés. Jók: Papp, Kolarovszki, Seregi, ÜL Sahin, Görög. Laczkó. Mészáros Gyula S. KINIZSI—BCS. MÁV 2:1 (0:1) Békéscsaba, Csányi u. 200 né­ző. V: Andi'ékó. Sarkad: Erdélyi, Szatmári, Kiss, Marik, Pozoje- vich, Gurzó, Kádár, Sinka, Mol­nár. Sajti, Burázs. Edző: Vasvá­ri Péter. MÁV: Huszár — Haj­dú, (Szász), Andó, Gyurkó, Rein- holcz, Okos, Ogrincs, Palyusik, Lukácsi, Lipták, László II, (Ja­kab). Edző: Gyócsi László. Jó iramú. alacsony színvonalú mérkőzés. A hazaiak sokat kez­deményeztek, de a nagy lelkese­déssel játszó Kinizsi-védelem mindent hárított. A 38. percben Lukácsi egy szép akció végén öt lépésről a hálóba vágta a lab­dát, 0:1. Szünet után, a 46. perc­ben Hajdú — öt méterre a ka­putól — elengedte maga mellett a labdát és Burázs közelről ké­nyelmesen kiegyenlített, 1:1. A 70. percben egy beívelt labdát Hajdú a kapu előtt le akart venni, de az róla a hálóba pat­tant, 2:1. Nagy nyomás nehezedett a sarkadd kapura, de a védelem — bár sokszor sze­rencsével — mindent hárított. Jók: Erdélyi, Kiss, Molnár, ill, Reinholcz, Okos. Zsíros György MAKO—SZALVA1 SE 3:0 (3:0) Békéscsaba, MÁV-pálya, 50 néző. V: Pathó, Makói Sparta­cus; Tóth I — Herbszt, Juhász, Rácz, Tóth, Kása, Tóth II, Mar- tonosi, (Kovács), Vékony, Kocz- kás, Dalkó, (Horváth), Gyömbér. Edző: Koczkás Mihály. Szalvai: Hajdú — Thúróczy, Csicsely, Rácz, Szabó L., Laczó, Csiger, Veszprémi, Rétlaki, (Jankulár), Szabó F., (Tébi), Kovács. Edző: Kőszegi László. Már a 7. perc­ben megszerezte Vékony a veze­tést, 1:0. A Szalvai csak egy-két lefutást vezetett — eredmény- telenül.A 32. percben Gyömbér beadását Vékony kapásból, rit­kán látott nagy lövesse] zúdítot­ta a bal felső sarokba, 2:0. A 38. percben Vékony szabadrúgását Koczkás fejjel küldte Hajdú mellett a hálóba, 3:0. Fordulás után nagy iramot diktált a Szal­vai. Csatárad sok veszélyes ak­ciót vezettek, de a Spartacus vé­delme mindig jókor lépett köz­be. K özepes színvonalú mérkőzé­sen, megérdemelt makói győze­lem — a formán kívül levő Szalvai ellen. Jók: Juhász (me­zőny legjobbja). Vékony, Gyöm­bér, ül. Rácz, Kovács. Jó játék- vezetés. Sztoján János További eredmények: HÚD- GÉP—Csongrád SC 2:1, Szenteli Vízmű—SZAK 1:1, Tiszafcldvá- ri TSZSK—KTE 1:2. 1. Bcs. VTSK 5 5 — — 14-1 10 2. Kecskeméti TE 5 4 — 1 13-7 8 3. Gyomai TK 5 3 2 — 5—2 8 4. HÖDGÉP 5 3 1 1 9—7 7 5. Szentes 5 2 2 1 9—8 6 6. Mezőfi SE 5 2 2 1 6—5 6 7. Makó 5 2 1 2 3—2 5 8. Kiskunf. 5 2 1 1 6—7 5 9. Bcs. MÁV 5 2 — 3 7—6 4 10. Csongrád 5 2 — 3 6—8 4 11. Bcs. Agyagipar 5 1 2 2 11-11 4 12. Sarkad 5 2 — 3 8—9 4 13. Szegedi AK 5 — 3 2 6-10 3 13. Mezőkovácsh. 5 1 1 3 6-11 3 15. Tiszaföldvár 5 1 — 4 4—9 2 16. Szalvai SE 5 — I 4 5-lS 1 A megyei I. osztályban: Idegenben nyert a Zalka SE, Endrőd és az Mh. Kinizsi - Pontosztozkodás a herényi rangadón — Két részre szakadt a mezőny OROSHÁZI KINIZSI—MEZÖBE­KÉNY 2:2 (1:«) Mezőberéaiy, est) néző. V.: Sze­les. Kinizsi: Frák — Raffai, Al­bert, Varga, Csizmadia (Kaliczki). Zsurka, Kutasi, Veres, Bogdán. Dupsi1, Tóth. Edző: Szűcg Ferenc. Mezőberény: Braun — Földesi, Ök­rös, Vigih, Hoffman, Heller, Han- csák, Solymosi (Hegedűs), Jakab (Bánhegyi), Saenteszki, Zoinai. Ed­ző: Perlaki Pál. Idei nézőcsúcs melletit, nagy iramú, változatos, helyenként színvonalas mérkőzést vívtak a csapatok. A lelkesebb herényiek több gólhelyzetet dol­goztak ki, bár a Dupsi es Bogdán által irányított vendég támadósor is sok veszélyes akciót vezeteti. G.: Tóth. Bogdán, ill. Jakab 2. Jók: Frák, Zsurka, Kutasi, Bog­dán, Dupsi, ill. Zoinai, Hoffman, Jaikab, Földesi, Szenteszki. Jó já­tékvezetés. (Dr. Makai Gyula). MEDGYESEGYHÁZA—BATTONYA 2:0 (1:0) Medgyesegyháza, 200 néző. V.: Varga. Medgyesegyháza: Dudaszeg — Potocská, Holecz, Békési, For­gó, Mengyel, Janiga, Plástyik, Cseh, Tóth n., Marsi. Edző: Ma­rosvölgyi Károly. Battonya: Süli — Czárlty, Kopcsáik, Armáxi, Ne­mes, Nyima, Tímár, Kovács, Bánszki, Lukács, Kiss. Edző: Bulik Pál. Az első félidőben kiegyenlí­tett játék folyt, a vendégek három csatárral ‘ próbálkoztak. Fordulás után élénkült az iram, Plástyik majd Marsi is kapufát lŐ-tt. Ebben a játékrészben inkább a küzdő­jelleg domborodott ki. Helyzeteik alapján a hazaiak rászolgáltak a győzelemre. G.: Plástyik 2. Jók: Holecz, Plástyik-, Cseh, illetve Ne­mes, Nyima, Kovács. (Hojcska Mihály) * BCS. VASAS—BÉKÉS­SZENT ANDKAS 2:0 (1:0) Békéscsaba, Vasas-pálya, 100 néző. V: Mile. Vasas: Fábián — Herczegh, Vozár, Silling, Havasi, Kovács n., Rálik, Knyihár, Taub (Bánszki), Tóth, Kuba (Hunya). Edző: Andó Tamás. Békésszentandrás: Bolgár — Kiss, Dorogi, Podonyi, Petrázs, Bagi, Gazsó, Szító, Tóth, Paraszt, Laczkó (Károlyi). Edző: Sinka István. Ala­Bemutatjuk a Bcs. Vasas együttesét. A116 sor, balról jobbra: Németh László Intéző, Szabó, Herczegh, Bá­lik, Kovács L., Hunya, Kovács P., Fábián. Guggol; Bánszkl, Silling. Knyihár, Zsilinszki, Taub, Tóth J„ Kuba. (Fotó: Barnácz) csony színvonalú találkozón helyze­teit a Vasas használta ki jobban, bár Taub ll-est hibázott. G: Knyihár, Tóth. Jók: Fóbián, Kovács II., Tóth, j ill. Dorogi, Podonyi. (Sztoján Já­nos) BCS. ÉPÍTŐK—DOBOZ 3:S (0:2) Békéscsaba, Corvin u., 100 néző. V; Balda. Építők: Kapocsén — Tyu- kodi, Kerepeczki, Dér, Ancsin, So­vány, Valyuch, Rieger, Kiss, Hankó, Kasznár (Hódi). Edző: Rieger Fe­renc. Doboz: Szabó I. — Szabó II., Sarkadi II., Sarkadi I., Szűcs, öry, Váradi, Balogh, Szatmári, Molnár. Papp. Edző: Kun László. A lelkes vendégek kihasználták az Építők vé- j dőlnek megingásait és az 50. percben ! már 3:0-ra vezettek. A Corvin ut­caiak jó hajrával azonban 10 perc alatt egyenlítettek. Elgondolkoztató, hogy az Építők kapuját Kapocsén, az ifjúsági csapat jobbhátvédje véd­te... G: Rieger, Ancsin, Valyuch, ill. Váradi 2, Molnár. Jók: Sovány, Rie­ger, ül. Váradi, Szatmári. (Hegedűs Géza) BCS. ELŐRE SP. II.—SZARVASI MEDOSZ 4:1 (0:0) Békéscsaba, Kórház u., 500 néző. V: Bontovics. Előre Sp. II.: Tóth M. (Bugár) —- Uhrin, Lukoviczki, Klembucz, Szlávik (Zsíros), Cziffra, Bárdos, Maginyecz, Szahai, Kiss, Tóth Mihály. Edző: Pécsi Elemér. Szarvas: Uhrin — Csevicze, Korodi, (Janecakó), Lestyán, Csicsely, Lel­kes, Bobvos, Wéber (Varga), Zöldi, Szabovik, B. Tóth. Edző: Pataki György. Szünetig váltakozó me­zőnyjáték folyt. Fordulás után a ven­dégek elfáradtak, a lila-fehérek pe­dig igen jó teljesítményt nyújtottak. G.: Maginyecz 2, Szahai (ll-esből), Zsíros, Ul. B. Tóth (ll-esből). Jók: Uhrin, Klembucz, Cziffra, Szahai, Kiss, ill. Csicsely, Zöldi. (Uhrin Já­nos) ZALKA SE—BÉKÉSI SPART. 3:2 (2:1) Békés, 500 néző. V: Szívós. Zalka SE: Fűzi — Harmati, Arató, Pet- rovszky, Nagy F., Liebháber, Komi­szár, Hégely (Drágán), Vasvári, Oz- gyin, Bihari. Edző: Sebestyén János. Békés: Pataki (Varga) — Kiss, Tö­rök, Sebestyén, Kovács, Papp, Szűcs (Frankó), Kopárdi, Vágási I., Nagy, Vágási II. Edző: Jenei Sándor. A vendégek kezdtek jobbah, de Frankó beállítása után feljavultak a béké­siek. A hajrában több durva jelenet akadt, így sérült meg Kopárdi és Vá­gási II., akik a vége felé már csak statisztáltak. G: Bihari, Vasvári, Oz- gyin, Ül. Vágási I., Frankó. Jók: Harmati. Komiszár, Vasvári, ill. Var­ga, Sebestyén, Frankó. (Nagy Mi­hály) MH. KINIZSI—SZEGHALOM l:o (1:0) Szeghalom, 400 néző. V: Medve. Mh. Kinizsi: Harangozó — Kovács, Csordás I., Takács I., Csordás n., Nagy I. (Bajnáczi), Bóna, Nagy H., Varga, Takács II., Béni (Kolozsi). Edző: Otrok Mihály. Szeghalom: Gazsó — Simon, Annus, Fábián (Daj­ka), Nacsa, Baksa (Vizes), Dógi Tar, Nagy II., Túri, Rózsa. Edző: Farkasinszki András. A hazaiak holt­biztos gólhelyzeteket hibáztak és hi­ába támadták végig a mérkőzést, a Kinizsi ezúttal is „mumusnak” bi­zonyult. A szeghalmi csatársor to­vábbra is vészes gólszegénységben szenved. G: Takács n Jók: Haran­gozó, Kovács, Csordás I., Varga, ill. gozó, Kovács, Csordás I., Varga, ill. Annus, Tar, Rózsa. Mintaszerű já­tékvezetés. (—i—*) További eredmény: Dózsa SE— Endrőd 0:2 (0:1). A Mezőhegyesi MEDOSZ—Vésztő mérkőzés elmaradt. A vendégek két járművel indultak el, az elsőn az ifjúsági csapat és a vezetők utaztak, a másikon a felnőtt já­tékosok. Mezőhegyesre csak a má­sodik jármű érkezett meg, így a vendégcsapat igazolása hiányzott. Ifjúságiak: Dózsa SE—Endrőd 4:0, Bcs. Építők—Doboz 1:2, Bcs. Előre Sp.—Szarvasi M. 9:1, Bcs. Vasas—Békésszentandrás 3:3, Szeg­halom—Mh. Kinizsi Ö:5, Mezőbe­rény—Oh. Kinizsi 0:5, Békés—Zal­ka SE 3:2, Medgyesegyháza— Battonya 3:5, Mh. MEDOSZ—Vész­tő elmaradt. A VII. forduló műsora: Doboz— Medgyesegyháza, Battonya—Békés; Zalka SE—Mh. MEDOSZ, Vésztő— Dózsa SE, Endrőd—Mezőberény; Oh. Kinizsi—Szeghalom, Mh. Kini­zsi—Bcs. Vasas, Békésszentandrás —Bcs. Előre Sp. EL, Szarvasi M.— Bcs. Építők. A MEGYEI I. O. LABDARÜGÓ- BAJNOKSAG ALLASA 1. Bcs. Vasas 6 5 — 1 19-10 10 2. Mezőberény 6 4 1 1 39-10 9 3. Oh. Kinizsi 6 4 1 1 17-9 9 4. Endrőd 6 4 1 1 10-5 9 5. Medgyesegyh. 6 4 — 2 1316 8 6. Dózsa SE 6 4 — 2 14-8 8 7. Zalka SE 6 3 1 2 16-12 7 8. Szeghalom 6 3 1 2 14-11 7 9. Szarvasi M„ 6 3 1 2 16-16 7 10. Békés 6 1 3 2 11-13 5 11. Battonya 6 2 1 3 7-10 5 12. Mb. MEDOSZ 5 2 — 3 9—9 4 13. Mh. Kinizsi 6 2 — 4 7-12 4 Bcs. Előre II. 6 2 — 4 00 r~. 4 15 . Vésztő 5 1 1 3 7-13 3 16. Doboz 6 1 1 4 11-19 3 17. Bcs. Építők 6 1 1 4 13-13 3 18. Bsztandrás 6 — 1 5 3-20 1 IFJÚSÁGIAK 1. Bcs. Előre Sp. 6 6 — — 35-5 12 2. Oh. Kinizsi 6 6 — — 22-6 12 3. Mh. MEDOSZ 6 6 — — 17-4 8 4 Szarvasi M. 6 4 — 2 21-13 8 5. Dózsa SE 6 4 — 2 14-8 8 6. Battonya 6 4 — 2 17-15 8 7. Békés 6 3 1 2 20-13 7 8. Doboz 6 3 1 2 12-8 7 9. Mh. Kinizsi 6 3 1 2 14-13 7 10. Medgyesegyh. 6 2 2 2 22-13 6 11. Bcs. Építők 6 2 — 4 13-18 4 12. Mezőberény 6 2 — 4 16-23 4 13. Bsztandrás 6 1 2 3 11-23 4 14. Zalka SE 6 1 1 4 7-17 3 15. Szeghalom 6 1 1 4 9-23 3 16. Endrőd 6 1 — 5 4-16 2 17. Bcs. Vasas 6 — 2 4 8-23 2 18. Vésztő 5 1 — 4 7-27 2 — A labdarúgó NB I. 5. fordu­ltjának eredményei: ü. Dózsa— Videoton 3:0, Ferencvárosi—Tatabá­nya 2:1, Eger—Csepel 2:2, Honvéd —Egyetértés 2:1, Rába ETO—Kom­ló lü, Pécsi Dózsa—SBTC 0:0, Di­ósgyőr—MTK 4:1, Szombathely- Vasas 2:2. A bajnokság élcsoportja, l. Ü. Dózsa 10, 2. FTC 7, 3. DVTK (11—9) 6, 4. Honvéd (6—5) 6, 5. SBTC 6, 6. Komló (8—10) 6 ponttal. Vasárnap elutazott a perui vi­lágbajnokságon résztvevő magyar súlyemelő válogatott, melynek tag­jai Holczreiter, Földi, Benedek, Bagó os, Szarvas, Bakos, Horváth, Stark, Ambrus.