Békés Megyei Népújság, 1971. augusztus (26. évfolyam, 180-204. szám)

1971-08-31 / 204. szám

A labdarúgó JNB I/B-ért: Ragyogó szereplés Belgráta és Pozsonyban Szikrázó 90 perc után: Belgrádban, a IX kajak-ke­nu világbajnokság első napján a Pfeffer, Hollósi és a Wich- mann, Petrikovlcs kettős arany­érmet nyert, Tatai ezüst-, kajak négyesünk pedig bronzérmet szerzett. A második napon a 4x500 m-es férfi kajak váltó és Wichmann Tamás a 10 ezer i m-es kenu egyesben nyert, a Cserha-Hingl kettős, Völgyi Péter és a kaják férfi négyes | ezüstérmet- nyert. Hesz Mihály bronzéremmel térhet haza. Pozonyban, az úszó Európa Kupán Gyarmati Andrea Eu­rópa csúcsbeállítással nyerte a 100 m pillangót, majd Euró­pa csúccsal a 200 m hátúszást is. 4x100-as gyorsváltónk a I harmadik helyen végzett. A második női EK pontversenyét az NDK nyerte, Magyarország a negyedik helyen végzett. Szarvas SC—Gyulai MEDOSZ 1:1 (0:0) Már a 7. percben megszerezte a vezetést a csabai csapat. Imri éles szögből a hálóba lőtt. Képünkön az oroszlányi védelem „romjai" és a háttérben az újjongó gólszerző (Fotó: Barnácz) Békéscsaba. 7000 néző. V.: Maczkó. (8) Előre Sp.: Tasnády (7) , — Kvasz, (8), Dobó (7), Szűcs (8) , Láza (6), Ambrus (7), Kris- kó (8), Imri (8), Moós (7), Né­meth (7), Tímár (7). Edző: Pillér Sándor. Oroszlány: Fiedler (6) — Csinos (7), Frikker (5), Sarosi (5), Tomcsányi (7), Máté (6), Sallói (6) , Czakler (6), Stein (7), Aradi (7) , Tombor (5). Edző: Pallagi Róbert. Csere; Tombor helyett az 55. percben Berta (6), Máté helyett a 83. percben Kovács (.-) Szögletarány 6:6 (2:1). Hazai roha-nok vezették be a mérkőzést. A 2. percben Németh fütty után lőtt a nálóba. Az el­lentámadás során Kvasz „belé­pője” miatt felmoraj lőtt a kö­zönség. A 7 percben Ambrus hosz- szan szöktette Imrit. Az ösz- szekötő két csellel lerázta védőit és éles szögből úgy bombázott a bal alsó sarok­ba, hogy a labda Tomcsányi lábát is érte. 1:0. A gól után — nem kis megle­petésre — a bányászok irányítot­ták a játékot. Aradi pattogós labdáját nehezen védte Tasnády. Egy perccel később Stein beadá­sát Sallói hét méterről a csabai kapusba bombázta. A levágódott labdát Ambrus hanyattvetődve, ollózva rúgta el. Esett a játék színvonala és az iram. A 19. percben Tímár elől a kapus ki­Baranyi Szabolcs9 az 1970. évi tenisz Európa-baj- nok és az idei ezüstérmes rész­vétele tette rangossá Gyulán, a dr. Komjátszeghy Endre emlék- versenyt. Képünkön az Ű. Dózsa kiválósága. (Az emlékversenyről ■ifó tudósításunk a 9. oldalon.) I futással mentett. A 22. percben a felfutó Kvasz lövéséit a védők szöletre hárították. Inni szabad­rúgása a sorfalról levágódott és Láza egyből, a jobb alsó sarok mellé durrantott. A 28. percben Kvasz 20 méterről leadott lövé­sét a kapus kiütötte, majd Kris- kó szerelése (!) kapott megérde­melt tapsot. A 32. percben egy gyors bányász-támadás végén Aradi jó helyzetben a kapu fölé bombázott. A 35. percben Imri , labdáját Ambrus zúdította a bal-' oldali léc mellé. A 37. percben Némethet Frikker és a kifutó ka- | pus közösen szerelte. Az ellentá- I madás során Dobó Stein elől] szögletre vágta a labdát. A má­sik oldalon Imri több csel után alig lőtt a bal feíső léc fölé. Szünet után ismét a csabaiak irányították a játékot Imri elől a kapus kifutva a 16-oson túlra, lábbal hárított. Kriskó éles be­adását Fiedler csak másodszorra védte. Imri bombáját a bányá­szok kapuvédője a mezőnybe ök­lözte. A 49. percben előbb Csi­nos, majd Máté lövése szállt a léc fölé. Az 55. percben Ambrus, Imri volt a labda útja. Az össze­kötő ívelt beadását Kriskó remek fejessel, mintegy nyolc méterről a hálóba küldte a labdát, 2:0. Újrakezdés után Csinos 20 m- es szabadrúgását Tasnády ki­ütötte. Ezután fokozták a csabai­ak az iramot és a mérkőzés vé­géig nagy fölényben játszottak. A 65. percben Láza—Németh— Imri—Kriskó adogatás után a jobbszélső erős lövését a kapus kiöklözte. Németh távoli bombá­ja süvített el a felső léc fölött. A 69. percben Imri nehéz szögből leadott lövését Fiedler lábbal há­rította. Tímár közelről a bal al­só sarok mellé küldte a labdát. A 72. percben Ambrus hatalmas partdobá­sa után Moós fejjel csúsztat­ta a labdát a berobbanó Né­meth elé. Az összekötő tíz méterről — kapásból — la­posan a bal alsó sarokba bombázott. 3:0. A 78. percben Szűcs felszaba­dító rúgása után Imri elfutott, 30 méterről leadott lövése centi­méterekkel kerülte el a bal fel­ső sarkot. A 83. percben korszerű Németh, Moós, Imri adogatás után a jobbösszekötő alig lőtt a jobb alsó sarok mellé. Az ellen- támadás során Sallói éles belö- vése elsuhant a csabai kapu előtt. A 87. percben Ambrus partdobása után Sárosi a gólvo­nalról fejjel metett, majd Kriskó elől a kapus kifutással tisztázott. Lendületesen kezdett a ha­zai együttes. A korai csabai gól után csökkent a lendület, a szín­vonal a vártnál alacsonyabb lett. Fordulás után a lila-fehérek fo­kozták az iramot s szinte a mér­kőzés végéig támadásban marad­tak. A tartalékosán felálló bá­nyászok láthatóan elfáradtak és beletörődtek sorsukba. A látot­tak alapján — közepes színvo­nalú mérkőzésen — a hazaiak még nagyobb aránybn is győz­hettek volna Uhrin János További eredmények: Zala­egerszeg—Dorogi Bányász 2:1, i MÁV DAC (Győr)—Bp. Sparta­cus 1:0. Pécsi Bányász—Szolnoki MTE 3:0, Várpalotai Bányász— Ózdi Kohász 1:0, Kecskeméti Dó­zsa—Pénzügyőr SE 3:1 Ganz- MÁVAG—Szegedi EOL 2:2, Deb­receni VSC—Fősped Szállítók 3:0, Volán SC—Dunaújvárosi Kohász 1:1. Szarvas, 1000 néző. V: Barna. I Szarvas: Nagy II — Bobvos. Mihály, Belanka, Brakszatórisz | II, Gajdos, Medvegy, (Tóth), Dálnoki, Magyar, Nagy I, Oro- vecz. Edző: Bédi Lajos. ME­DOSZ: Vörös — Kcszó, Arató, Lovász, Vasvári, (Kalló), Csőke, Tóth, Karasz, (Géczi), Himer, Kádár, Megyesá. Edző: Szigeti István. Az első percekben két veszélyes szarvasi támadást csak szögletre tudtak szerelni a gyu­lai védők. A 8. percben Brak­szatórisz II 25 m-es szabadrúgá­sa centiméterekkel ment el Vö­rös kapuja fölött. A 10. percben Vasvári megsérült, Géczi jött be helyette. Egy p>erc múlva Medvegy harcolt egy labdáért, sikerült Nagy I elé adni,' de ő 16 m-ről fölélőtt. A 15. perc­ben Orovecz jól ugrott ki a bal . oldalon, de éles lövését a gyulai kapus biztosan fogta. A 20. percben Kalló állt be a sérült Karasz helyett. A továbbiakban alacsony színvonalú, tervszerűt- ! len játék folyt. A 40. percben Gajdos—Orovecz—Dálnoki volt a labda útja, utóbbi 6 m-ről fö­lé fejelt. A 43. percben a kitű­nően játszó Belanka tisztázott Tóth elől. Fordulás után, a 48. percben Nagy I 22 m-es lövése alig ke­rülte el Vörös kapuját. Tíz perccel később veszélyes táma­dást vezetett Dálnoki, amelyet Arató a büntetőterületen be­lül csak kézzel tudott men­Százöt perces küzdelemben — szíwel-lélekkel játszva — győ­zött az NB II. őszi nyitányán a a Bcs. Kötött a Külker SC elleni röplabda rangadón. Jelenet a mérkőzésről: Péli (balról) el­üt a fővárosi sánc mellett. Tudósítások a röplabda és kézilab­da fordulóról a 9. oldalon. (Fotó: Barnácz István) teni, Bana azonban nem ítélt semmit. A 62. percben Gajdos, nem sok­kal később Dálnoki csavart lö­vését Vörös csak szögletre tud­ta szerelni. A 74. percben egy szarvasi támadás után Bana né­mi meglepetésre 11-est ítélt. Ezt Nagy I a balra mozduló Vörös mellett, a kapu jobb oldalába lőtte, 1:0. Egy perccel később Bana előző hibáit újabbal tetéz­te. Egy összecsapás után dula­kodás támadt. A játékvezető először Brakszatórisz 11-t és Megyesit állította ki, majd később visszavonta ítéletét. Ekkor a túlsó oldalról (!) Magyar Zoltán partjelző fu­tott be és az ő bemondása alapján csak Brakszatórisz II-nek kellett elhagyni a pályát. A 77. percben Tóth elfutott, de keresztbe lőtt labdáját Him- mer nem érte el. A «1. percben Nagy I cselezgetett, majd be­ívelt labdáját Orovecz Arató mögül, magasra felugorva a bal alsó sárokba fejelte, 1:1. A szabályos gólt Bana nem adta meg! Egy perccel a befejezés előtt Tóth vezette fel a labdát, Magyar partra szerelte. Kádár nagy beadása Kalló elé került, akinek lábáról a bal alsó sarok­ba gurult a labda, 1:1. A megyei NB Il-es rangadón a játék szépségeiből keveset lát­hattak a nézők. Bana erélytele­nül és igen gyengén vezetett, a hazaiaknak egy 11-est és egy szabályos gólt nem adott meg, ezzel az eredmény alakulását is nagyban befolyásolta. Jók: Bob­vos, Mihály, Belanka, ill. Arató, Csőke, Himer. Csabai Pál A labdarúgó NB II. Keleti cso­portjának további eredményei: Szolnoki MÁV—Középületépí­tők 2:2, Vasas Láng—Cegléd 3:3, Budafok—MGM Debrecen ?:0, Lehel SC—DEAC 1:0, Ep. Pos­tás—Szegedi VSE 3:1, Kiskun­halas—KXSTEXT 1:0, BKV Elő­re—Szegedi Dózsa 1:1. Labdarngó-labellsli NB I/B 1. Kecskemét 4 3 1 — 12-4 7 2. SZEOL 4 3 1 — 12-5 7 3. Dunaújv. 4 2 2 — 5-2 6 4. Várpalota 4 3 — 1 4-2 6 5. ZTE 4 2 1 1 11-6 5 6. Debrecen 4 2 1 1 8-4 5 7. Bcs. E. Sp. 4 2 1 1 8-5 5 Dorog 4 2 1 1 7-4 5 9. MÁV-DAC 4 2 1 1 6-6 5 10. Pécsi B. 4 1 1 2 5-6 3 Volán 4 1 1 2 5-6 3 12. Pénzügyőr 4 — 3 1 4-6 3 13. Oroszlány 4 1 1 2 7-10 3 14. Bp. Spart. 4 1 1 2 6-10 3 15. Ganz-MAVAG 4 — 2 2 3-6 2 16. Ózd 4 — 2 2 4-9 2 17. FÖSPED 4 1 — 3 6-12 2 18. Szóin. MTE 4 — — 4 2-12­NB II KELETI CSOPORT 1. Budafok 3 2 1 — 10-4 5 2. Szegedi D. 3 2 1 — 6-2 5 3. Középül. 3 1 2 — 9-4 4 4. Kiskunhalas 3 2 — 1 4-2 4 Láng 3 1 2 — 6-4 4 6. Cegléd 3 1 1 1 7-5 3 7. Lehel SC 3 1 I 1 2-2 3 Szarvas 3 1 1 1 4-4 3 9. Szegedi VSE 3 1 1 1 3-4 3 10. BKV Előre 3 1 1 1 2-4 3 MGM Debr. 3 1 1 1 3-5 3 12. KIS TEXT 3 1 — 2 2-o 2 13. Postás 3 1 — 2 4-8 2 14. Gyula 3 — 2 1 3-8 2 15. DEAC 3 — 1 2 4-6 1 Szóin. MÁV 3 1 2 3—5 1 Bcs, Előre Spartacus— Oroszlányi Bányász 3:0 (1:0)