Békés Megyei Népújság, 1971. június (26. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-08 / 133. szám

GYOMAI TK—KISKUNHALAS 3:3 (1:1) Gywna, 800 nézd V: GéeaL Gyónta: Hunya — Kokavecz, Bélteld, Vatai, Janovszki, (Nagy. Vass). Zöld Varjú n, Ágoston, Kiss, Domokos, Varjú I. Edző. Fekete László. Kiskunhalas: i Denuány, (Sza.lan.tai) — Juhász,! Vas, Tóth, Lévai, Tüske, Cser­mák, (Kiss), Kocsis, Karsai,! Csányi, Oláh. Edző: Virág Ist­ván, A vendégcsapat kezdett jobban^ Hunya több nehéz hely­zetben tisztázott. A 24. percben mintaszerű támadás végén Kiss nagy gólt lőtt, It). A 30. perc­ben Oláh közelről kiegyenlített, 1:1. Ettől kezdve végig a gyo­maiak irányították a játékot. Az 53. percben Varjú II, két perc múlva Kiss volt eredményes, 3:1. A vendégek alig jutottak el Hunya kapujáig, mégis Géczi ^jóvoltából” ki tudtak egyenelí- temi. A 68. percben a kapu elő­terében Bélteki rúgta el a lab­dát. Nagy meglepetésre a játék­vezető . büntetőt ítélt, amit Ju­hász értékesített, 3:2. A E7. perc­ben Oláh valósággal „átvetette” magát az őt szerelni akaró Ágoston lábán. Géczi szabadrú­gást ítélt, 20 m-re a gyomai ka­putól. Ezt Kocsis a bal sarokba csavarta, 3:3. A közönség heves tüntetésbe kezdett, A találkozó lefújása után még fél órával is 400 néző „várta” Géczi játékve­zetőt. Egyébként a gyomai csa­pat lelkesen küzdött, a bajnok­jelölt némi csalódást okozott. Jók: Kiss, Bélteki, Vatai, ill. Kocsis* Csányi, Oláh. K. S. MKH. MEDOSZ—KOSSUTH SE 4:0 (3:0) Mezőkovácsháza, 400 néző. V: Molnár L. Mezökovácsháza: Berka, (Kuliga) ■— Gubucz. Gi- gacz, Kanász, Budácsik, Boros, Gábor, Varga II, Janiga, Varga III, Mészáros, (Agócs). Edző: Sári Ferenc. Kossuth SE: Kele­men — Bakos, Hajósi, Wittner, Juhász. Benke. Paksi, Erős, Dinnyés, Tapai, (Szabó), Szent- györgyi. Edző: Hajdik Sándor. A 2. percben Mészáros szögletét Varga III a léc alá fejelte, 1:0. A 14. percben Gábort a lö-osom, belül felvágták. A büntetőt Gá­bor a jobb sarokba helyezte, 2:0 A 27. percben Hajósi kézzel ütötte ki a labdát a kapuból. A tizenegyest Gábor lőtte, a kapus — védett'A 28. percben szabad­rúgáshoz jutott a MEDOSZ. Gábor legurított Budácsiknak, aki a bal felső sarokba bombá­zott, 3:0. Szünet után is fö­lényben volt a MEDOSZ. A 88. percben Gábor kicselezte a vé­dőket és nehéz szögből a hosz- szú sarokba lőtt, 4:0. Jók: Gá- bar, Gigaez, Boros, UL Kelemén (mezőny legjobbja). Hajósi, Paksi. Veszély József TISZAFÖLDVÁR— BCS. AGYAGIPAR 2:0 (0:0) Békéscsaba, Bessenyei u. 200 néző. V: Lenkei. Tiszafáid vár; Németh I — Lakatos, Seres, Bí­ró, Bige, Horváth, Lovász; Né­meth II, .(Németh III), Molnár, Makai, Berta, (Rékási). Edző: Tóth Béla. Agyagipar: Papp — Láza II, Koiarovszki, Urda, Jancsó, Bohus, Kávási, Seregi, Kuti, Ancsin, Domokos, íDohá- nyos). Edző: Mitykó András. A 3. percben. Kávási labdáját Se­res a gólvonalról szögletre vág­ta. Ezután a nagy lelkesedéssel játszó vendégek kerültek fő. lénybe. Makai lövése a felsó lé­cen csattant. Feltűnő volt az Agyagipar enervált játéka! A 30. percben Makar lövése alig szállt el a baloldali léc mellett. A 40. percben Seregi a kapufáit találta el, majd az üres kapu mellé küldte a labdát. Fordulás után a földváriak Irányították a játé­kot. Az 55. percben Molnár lö­vése jutott a csabai kapuba. 1V. A másik oldalon Kuti gólhely­zetben nem találta el a lab­dát. A 83. percben Németh II Ez történt a labdarúgó NB III. Dél-keleti csoportjában NB III-AS LABDARÜGÖ DÉLKELETI CSOPORT Állása Középiskolás lányokat és fiúkat a nyári szünidőben jő kereseti lehetőség mellett felveszünk: MEZŐGÉP Vállalat, 9. sz. Gyáregysége, Békéscsaba, Szarvasi út. 273070 az üres kapu mellé gurított! A | 85. percben Láza szabadrúgása! Kolaroyszkit találta el. A le-' pattant labdával Lovász iramo­dott meg és a kifutó kapus mel­lett bebiztosította a földvári győzelmet, 2:0. A Tiszaföldvár teljes csapata dicséretet érdé-' meL Az Agyagipar játéka ezút­tal széteső és kiábrándító volt! Lenkei játékvezető határozat­lannak és erélytelennek bizo­nyult. Uhrin János SZENTES—BCS. VTSK 2:3 (1:1) Szentes, 500 néző. V: Horváth Vízmű: Tarr — Vajda, Karasz, Bordács, Zámbori, Virágh, Ba- bovka, Orgovány, Ivanov, Héri, Török. Edző: Virágh István. VTSK: Kovács — Sarkad!, Fá­bián, Kalcsó, Tóth, Bozó, Csu- lik, Varga, (Kasznár), Viczián, Szahai, Kanadi. Edző: Szombati György. A 3. percben, egy élőre- vágott labdánál Karasz lyukat rúgott és Szahai közelről a léc alá lőtt, 0:1. Ezután a hazaiak vették át a játék irányítását A 30. percben Babovka lövése a kapufáról kipattant és Török közelről egyenlített, 1:1. Á 68. percben a 16-oson belül patto­gott a labda, amit a kapkodó Karasz .közelről a sarokba „he­lyezett”, 1:2. Nem. sokkal később hasonló körülmények között egyenlített a Vízmű. Török bal­oldali beadása Fábiánról pat­tant a kapuba, 2:2. A hajrában jól védekezett a vendégcsapat. A mutatott játék alapján igaz­ságos a pontosztozkodás. Jók: Zámbori (mezőny legjobbja), Vi­rágh, Török, ill. Csulik, Szahai, Tóth. Zöldi József SZALVAI SE—SZEGEDI AK 2:2 (1:1) Békéscsaba, 50 néző. V: Vidó. Szalvai: Szűcs — Somos, Thúró- czy, Rácz, Szabó L, Mázán, Jankulár, (Veszprémi), Rétlaki, Kovács, Varga, Laczó. Edző: Kő­szegi László. SZAK: Tóth I, (Tóth P.) — Olasz, Nagy, Pu- tyora, Stumpf dr., Csábi, Sárdi Dinnyés, Biltsi'k, (Nádudvari), Häger, Szító. Edző: Dr. Várhal­mi Károly. Nyomban a kezdés után Rácz hosszú labdáját ’Rét­laki fejelte a hálóba, 1:0. A 8. percben Häger átadását Sárdi vágta Szűcs kapujába, 1:1. Ez­után mezőnyjáték alakult ki. -A 60. percben az erőteljesen táma­dó SZAK Szító góljával vezetést szerzett, 1:2. Rákapcsolt a Szal­vai. Megújuló rohamaik a 70. percben hozták meg a második hazai gólt. Rácz szabadrúgását Varga fejjel küldte a hálóba, 2:2. A Szalvai közelebb állt a gyözeleifthez. Jók: Somos, Szabó L, Rétlaki, Varga, ill. Putyora, Stumpf dr., Biltsik, Szító. Sztoján János S. KINIZSI—CSONGRAD 3:2 (1:1) Sarkad, 300 néz». V: Hoffer. Sarkad: Erdélyi — Kiss, Pozo- jevich, Szatmári, Kovács, Gurzó, Kocsis, (Lovasi), Házi, Molnár, Nagy, (Kótai), Kádár. Edző: Vasvári Péter. Csongrádi Géczi — Tatár, Murár, Lévai, Szonda, Horti, Bori, Kajtár, Kornfeld, Fássy, Kádár. Edző: Borda Sán­dor. 9z első percekben Nagy lö­vése, Molnár fejese adott mun­kát Géczi nek. A 17. percben Kovács lövése egy védőn irányt változtatva került a hálóba, 1:0. A 35. percben Szonda jól időzí­tett átadását Bori értékesítette, 1:1. A 70. percben Kádár be­adását Lovasi fejelte a kapuba, 2:1. Kótai bombája alig csúszott fölé a 71. percben. Nem sokkal ezután Fássy szögletét Kajtár a hálóba továbbította, 2:2. A 80. percben Molnár 25 m-ről jól eltalált lövéssel szerezte meg a Kinizsi harmadik gólját. A rangadón megérdemelt hazai győzelem született. Jók: Pozcvje- vich, Szatmári, Kovács, Molnár, Kocsis, Gurzó, ill. Szonda, Bori, Géczi. Burás István MEZÖE1 SE—MH. MEDOSZ 4 a (3:2) Kecskemét, 200 néző. V: Galy- lyas. Meto fi; GyarákL — Sebők, Könyves, Dvorszki, Borics, Ko­vács, Padlás, Németh, Lakatos, I Harangi, Zákai II, (Papp). Edző: Krivy Ottó. Mezőhegyes: Pocsai . — Sirovicza l, Fekete, (Csíz-1 más). Lapusmyik, Dobi. Illyés,I Borsos, Sirovicza II, Nagy I, Nagy II, (Gulyás), Keresztes. | Edző: Nagy Béla. Mezóü-táma- dások közepette a 7. percben Nagy I jól eltalált szabadrúgása jutott Gyáraid hálójába, 0:1. A 27. percben Lakatos éles szögből bombázott a hálóba, 1:1. Négy perc múlva Németh volt ered-! menyes, 2:1. Azután Paellas fe­jelt Pocsai kapujába, 3:J A 41. percben Sirovicza II a kimoz­duló Gyaratki mellett nem hi­bázott, 3:2. Az 52. percben a mérkőzés legszebb gólját sze­rezte Papp, 4:2. Az 55. percben Borsos a lest vitató védők mel­lett lőtt a hálóba, 4:3. A 60. percben ll-eshez jutott a i ME­DOSZ, de Keresztes erőtlen büntetőjét Gyaraki kivédte. Jók: Sebök, Németh, Zsákai II, Borics, ilL Fekete, Pocsai, Bor­sos. Mezei István dr, KEN BÉLA SE—HODGÉP 0:1 (0:0) 1. Kiskunhalas 27 15 10 2 72—27 40 2. Sarkad 27 12 10 . 5 43—25 34 3. Csongrád 27 12 9 6 51—30 33 4. Mezőfi SE 27 15 3 9 45—31 33 5. Szegedi AK 27 14 * 4 9 49—38 32 6. Bcs. Agyagip. 27 11 8 8 38—24 30 7. Szalvai SE 27 9 12 6 44—35 30 8. Szentes 27 10 10 7 29—22 30 9. Gyoma 27 11 6 10 51—36 28 10. Bcs. VTSK 27 9 10 8 42—33 28 11. HÓDGÉP 27 10 7 10 37—38 27 ÍZ. Mezőkovácsh. 27 9 6 12 34—35 24 11 Tiszaföldvár 27 6 10 11 25—46 22 14. Kun Béla SE 27 8 5 14 30—37 21 13. Mezőhegyes 27 5 4 18 39—76 14 16. Kossuth SE 27 z 2 23 10—15 6 A hat kieső jelölt közül három győzni tudott a megyei 1. osztályú labdarúgó-bajnokságban BCS. MÁV—DOBOZ 6:1 (4:0). Bé­késcsaba, Csányi u. 200 néző. V: Vició. Bcs. MÁV: Gaál n (Németh) —■r Hajdú (László I.), Andó, Gyúr- kó, Reinholcz, Okos, Jakab, Gaál I, Lukácsi, Lipták, László .n. Edző: Gyocsd László. Doboz: Szabó I — , Gergely, Molnár, Sartcadí, Szabó n, Békési (őré). Szűcs, Balogh n, Szatmárit Balogh I, Komlósi. Edző: Kun László. A nagy lendülettel kezdő vasutasok — több kihagyott helyzet után — a 80. percben már 4:0-ra vezették. Ezt követően azon­ban rendkívül könnyelműen, baj- nokjelölthöz méltatlan magatartási tanúsítottak a pályán. Góllövök: Lukácsi 3, Gaál i 2. Jakab, Illetve őré. Jók: Andó, Okos, Lukácsi, ill. Szabó I, Balogh H. (Zsíros Gy.) BCS. VASAS—TÓTKOMLÓS 4:0 (1:0). Békéscsaba, 100 néző. Vezet­te: Boldizsár. Vasas: ZsilinszkL — He rezeg, Rálik, Kovács, Havasi, Laczó, Bárdos, Rajki, Taub, Bo- csiOc, Kuba. t Edző: Andó Tamás. * Tótkomlós: Köves — Baoovszki, ölveczki, Pét rína, Szabó, Poljak, Gyúrás, Lomjánszkl, Rocskár, Mag­na, Matajsz. Edző: Bartolák József. A többet kezdeményező hazaiak az 5. percben Bárdos ‘révén szereztek vezetést, l#. Fél óra elteltével Bó- esök W-est hibázott. A második fél­időben fokozatosan került fölénybe a Vasas, Laczó (2) és Havasi gól­jaival biztosan nyert. Jók: Zsi­lrnsead, Bárdos, Rálik, Havasi, La­czó (a mezőny legjobbja), illetve Köves, ölveczki, Szabó. Jó játék- vezetés! (Sztoján János) BCS. ®PlTÖK-rOH. KINIZSI 4:1 (1:1). Békéscsaba, 200 néző. Vezet­te: Domokos. Építők: Kucsera — Sovány, Kerepeczki, Pluhár, Várai, Rieger, Valyuch, Ronyecz, Hankó, Szedlacsek, Hódi. Edző: Rieger Fe­renc. Oh. Kinizsi: Frák — Garam- völgyi (Szökő), Raffai, Varga, Ton- csenka, Zsurka, Horváth, Árvái, Veres, Verbőczi (Sárközi), Tóth I. Edző: Szűós Ferenc. A 2. percben a Kinizsi lőtte az első gólt, amit a hazaiak még asz első félidőben kiegyenlítettek. Fordulás után nagy erővel támadott az Építők és akár nagyobb arányban is nyerhetett volna. G: Ronyecz (10 p), Rieger (48 p), Hankó (limesből), 01 p), Szedi a esek (72. p), illetve Veres (2 p). Kitűnő játékvezetés! Jók: Ku­csera, Sovány, Várai, Pluhár, SzedlacaeQc, illetve Garam völgyi, Zsurka. (Hegedűs Géza) MEDGYESEG YHAZ A—B ATTO- NYA 7:1 (2:1). Med gyesegyháza, 150 néző. Vezette: Domokos. Med- gyesegyháza: Dudaszeg — M án­gyéi, Holecz, Dobi, Forgó, Stefa- nik, Tóth I, Tóth n, Plástyik, Holnap: megyei döntő az MNK-ban Holnap, szerdáin délután 17.30 órai kezdettel rendezik meg Kamuton a labdarúgó RJNK me­gyei döntőjét. A körzeti bajnok­ságban szereplő helyi együttes i az NB I/B-s Bcs. Előre Sparta­cus! fogadja. A találkozó iránt járásszerte nagy érdeklődés nyilvánul meg, Cseh, Marsi (KIement). Edző: Ma­rosvölgyi Károly. Battonya: Berki — Nyírna, Nemes, Balogh, Czárity, Kovács, Barth, a. Alje, Bánszki, Süli, Bíró. Edző: Borovics Ferenc. A két szomszéd község találkozó­ján elmaradt a várt küzdelem. A hazai védőik sokat bizonytalankod­tak, a második félidőre azonban a • battonyaiak elfáradtak. G: Plástyik 4 (egyet 11-esből), Tóth I. Forgo, Cseh, ill. Bartha. Jók:. Mengyel, Plástyik, Cseh, ill. Berki, Nemes, Bartha. (Hojcska Mihály) BCS. ELŐRE SP. H.-ENDRÖD 3:1 (Irt)). Békéscsaba, -ÍO0O néző. V: j Bánki J. Előre: Tóth M. — Sugár, Uhrin, Tolnai, Zsaros, Bartha, Al­berti, Lukoviczki (Szabó), Karasz. Dupsi, Puskás, Száraz. Edző: Pécsi Elemér. Endrőd: Nagy I — (Pintér), Sági, Újvári, Gunda, Erdei, Keller, Bacsa (Gál), P41 völgyi, Szelei, Feuerwerker, N agy n. Edző: Fut­nak! Elemér. Dupsi bomba gólja után Karasz hibázott el három gól­helyzetet. Az első félidőben Szelei kapufát lőtt. A ©4. percben Kárász is a lécet találta el, a hajrában előbb Erdei kiegyenlített, majd Sza­bó és Száraz lövése talált utat a hálóba, ,3:1. A 87. percben Dupsi egyéni szóló Után a Jobb alsó ka­pufát tálalta; él. Jók: Albert (a mezőny legjobbja), Uhrin, Tolnai, Bartha, ill. Sági, Újvári, Erdei. (Uhrin János) BÉKÉS SZENT ANDRÁS—BÉKÉS 2:0 (1:0). Békésszentamdrós, 200 néző. V: Nagy. Békésszentandrás: Hévízi' — Kiss, Dorogi, Fazekas, Oláh (Bordács), Tomonyiczka, Fe­kete, Paraszt, Burázs, Farkas, Ba- gi (Gazsó). Edző: Tóth János. Bé­kés: Kiripóczűci — Pataki, Török, Kiss I, Wagner, Vágási HL Szűcs, Deák, Nagy, Kiss II, Vágási n. Edző: Jen el Sándor.* Enyhe békési fölény után a szentandrásiak fo­kozatosan lendültek játékba. A 33. percben Burázs ytalált a hálóba, majd több kihagyott helyzet után, a 65. percben Farkas volt eredmé­nyes. 2:0. Megérdemelt hazai győ­zelem. Jók: az egész hazai csapat, ületve Wagner, Szűcs. (Mrena, Mi­hály). MH. KINIZSI—MAGYARBANHE­GYES 6:0 (5:0). Mezőhegyes, 150 néző. V: Molnár L. Kinizsi: Ha­rangozó — Kovács, Ormándi, Ta­kács H, Kató (Bajnóczy), Nagy I, Hóna (Nagy n), Csordás I. Csor­dás H, Varga, Takács I. Edző:, Ottrok Mihály. Magyarbánhegyes: Kovács — Ball, Majsai, Tamás,' Varga, László, Fejes, Barton, Kor­mányos, Tóth, Papp. Edző: Mai­sai Ferenc. A nagy lendülettel ját­szó cukorgyáriak az első félidőben szinte „kiütötték” ellenfelüket. For­dulás után a vendégek jobban össz­pontosítottak a védekezésre, a me­zőhegyes! csatárok pedig gyakran fölényeskedtek. G: Csordás n 3, Bóna, Majsal (öngól) és Takács H. Jók: Takács I, Nagy I, Csordás H, illetve Kovács, Majsal, László. (—k—ly). DÓZSA SE—SZEGHALOM 10:2 (3:2). Orosháza, 200 néző. V: Bon- tovics. Dózsa SE: Lung — Csicsely, Hemző, Polgár (Busa), Kerekes, Fejes,, Nacsa (Bujtor), Balogh, Kú­ti, Bunda, Soós. Edző: Berta Jó­zsef. Szeghalom: Bugyik — Ladá­nyi, Bacsa, Fábián (Kejagos), Ko­vács, Túri, Simon (Nagy), Papp I, j Papp n, Bacsa. Rózsa. Edző: Far-1 kasihszia' András. Az első félóra) Kúti mesterhármasát hozta. Ez­után feljött a vendégcsapat és egy perc alatt két gólt is lőtt: Bacsa, majd Baksa (11-esből) volt ered­ményes. Fordulás után szlporkázó- an játszottak a Dözsa-csatárok es nagy közönségsikert aratva gólzá­porral nyertek. A további gólok szerzői: Nacsa, Kúti, Fejes, Bunda. Busa, Soós, Kerekes. Jók: Kerekes, Fejes, Kúti, Bunda, illetve Túri. Papp L Bacsa, Simon. (Izsóid Mik­lós) VÉSZTŐ—MEZŐBERÉNY 4:1 (2:1). Vésztő. 400 néző. Vezette: Andrékó. Vésztő: Szerb — Bak. Nagy I, Nagy m, Horváth, Molnár, Szajkó, Papp (Máté), Nagy IV (Pely'ák), Czakó, Takács, Edző: Kiss József. Mezőberény: Braun — Greek, Ök­rös, Kohut, Hoffman, Hancsák IL H an csak I, Sólymos (Tóth), Bán­hegyi, Földest, Heller. Edző: Le- höczkí András. Élénk iramú talál­kozó. Az első percben Czakó fejelt gólt, majd a félidő második részé­ben Szerb, illetve Bánhegyi ll-ee góljával 2:l-re alakult az ered­mény. A 60. percben Szajkó lab­dáját ökrös már csak beljebb se­gíteni tudta (öngól). A végered­ményt Horváth 20 méteres bomba- lövése állította be. 4:1, Jók.: Nagy m, Horváth, Molnár, Szajkó,' il­letve Hancsák L Földest, Héller. (Bartyik István) Az elmúlt fordulóban a vihar mi­att félbeszakadt a Tótkomlós—Bcs. Előre Sp n. találkozó. A mérkő­zést csütörtökön újraj átézották: melyen a Bcs. Előre Spartacus H. 4:1 arányban nyert. Ifjúságiak: Medgyesegyháza—Bat­tonya 1:2, Bcs. Építők—Oh. Kinizsi 1:4 (!), Bcs, MÁV—.Doboz, 7 :í, Bcs. Vasas—Tótkomlós 2:4, Mh. Kinizsi —Magyarbánhegyes 4:o, ' Békésszent­andrás—Békés 1:0, Vésztő—Mező- ber'ény 1:1, Bcs-. Előre Sp.—End­réd 4:1, Dózsa SE—Szeghalom 3:3. A MEGYEI I. O. LABDARÜUO­bajnoksag Állasa TARTALÉK NÉLKÜL 1. Bcs. MÁV 29 20 6 3 65—19 46 2. Endrőd 29 20 3 6 64—18 43 3. Mezőhegyes » 29 16 7 6 66—30 39 4. Bcs .Vasas 29 17 4 8 74—43 38 5. Dózsa SE 29 15 6 8 62—25 36 6. Szeghalom 30 13 9 8 50—50 35 7. Medgyésegyh. 29 5 10 69—43 33 8. Békés 30 14 5 11 48—34 33 9. Oh. Kinizsi 29 12 8 9 41—32 32 10. Mezőberény 29 13 4 12 59—58 30 11. Battonya • 29 8 8 13 33—44 24 12. Vésztő ?<> 9 3 17 38—64 21 13. Bcs. Építők 29 8 3 18 39—73 19 14. Doboz 30 8 3. 19 35076 19 15. B.-szentandrás 29 5 8 16 18Ü54 18 16. Tótkomlós 29 6 4 19 31—79 16 17. Magyarbánh. 29 5 4 20 26—76 14 IFJÜSAGIAK 1. Bcs. Előre Sp. 31 26 3 2 133—32 55 2. Bcs. Építők 31 21 7 3 88—37 49 3. Endrőd 31 17 9 5 77—41 43 4. Medgyesegyh. 31 17 i 10 82—63 38 5. Mezőberény 31 15 5 11 97—54 35 ü. Oh. Kinizsi 31 15 5 11 72—54 35 7. Dózsa SE 31 13 9 9 65052 35 8. Tótkomlós 31 15 4 12 61Ü39 34 9. Szeghalom 31 14 5 12 77—65 33 10. Bcs. MÁV 31 14 2 15 60—61 30 11. Mty. Kinizsi 31 11 5 15 64—89 27 12. B.-szentandr. 31 9 8 14 33—61 26 13. Battonya 31 11 4 16 55—78 26 14. Békés 30 9 6 15 44—63 24 15. Vésztő 31 7 7 17 45—89 21 16. Doboz 31 7 5 19 40—74 19 17. Bcs. Vasas $0 6 6 18 49—9« 18 18. Magyarbánh. 31 2 4 24 28—LÜ 8