Békés Megyei Népújság, 1971. június (26. évfolyam, 127-152. szám)

1971-06-15 / 139. szám

S. KINIZSI— MH. MEDOSZ 1:0 (0:0) Mezőhegyes, 150 néző. V: Gyarmati. Sar­kad: Erdélyi — Kiss, Pozoje- vieh, Szatmári, Kovács, Gurzó, Molnár, Sajti (Nemes), Kótai, Nagy, Kádár (K. Szabó). Edző: Vasvári Péter. Mezőhegyes: Po- csai II — Sirovicza I, Fekete, Gulyás, Lapusnyik, Pocsai I (Nagy Gy.), Dobi, Ilyés (Nagy B.), Borsos, Sirovicza II, Nagy J. Edző: Nagy Béla. Az első húsz percben nyolc eredményte­len szögletet rúgott a Kinizsi. A 40. percben Nagy Béla már csak Erdélyivel állt szemben, de mel­lé gurított. Két perccel később Gurzó szabadrúgása a kapufán csattant. Szünet után mindjárt Sirovicza II kapott fivérétől egy jó átadást, de ő is hibázott. A 65. percbe«» Kádár beadásába rosszul nyúlt bele Fekete és a lábáról leperdülő labdát védhe- tetlenül vágta a hálóba Molnár. 1:0. Az utolsó percekben mind­két kapu előtt maradtak kihasz­nálta lan helyzetek. A játék képe alapján a döntetlen eredmény lett volna az igazságos. Jók: Er­délyi, Kótai, ill. Pocsai II, Nagy B. Liker Lajos HÖDGÉP SK—Gyomai TK 1:1 (1:0) Hódmezővásárhely, 300 néző. V: Orovecz. HÓDGÉP: Soós — Vári, Oszlács, Molnár, Hegedűs (Nagy II), Szatmári, Városi, Sza­bó, Patócs II (Sisa), Nagy IV, Patócs I. Edző: Kecskés István. Gyoma: Huny a — Kokavecz — (Honok II), Bélteki, Vatai, Zöld, Janovszki, Domokos, Bucsi, Var­jú II, Kiss, Varjú I. Edző: Fekete László. Alacsony színvonalú, csapkodó játék. A HÓDGÉP már a 8. percben megszerezte a veze­tést. Szatmári beadását Patócs II 10 méterről fejelte a kapuba. 1:0. Gyenge volt a játék, sok a rossz beadás. A második félidő elején valamit javult a színvo­nal. A 67. percben Varjú II vitte fel a labdát és 25 méterről, jól eltalált lövéssel szerezte meg csapatának az egyenlítő gólt. 1:1. Ezután távoli lövésekkel kísér­leteztek a csapatok, — de ezek nem voltak veszélyesek. Jók: Szatmári, Nagy IV, Oszlács, il­letve Vatai, Varjú ÍI, Bélteki. Jó játékvezetés. Székely Sz. Pál CSONGRAD SC—MKH. MEDOSZ 2:1 (1:0) Csongrád, 900 néző. V: Mol­nár. Csongrád: Géczi — Horti, Murár Góg, Gál, Kajtár, Kádár, Szanda, Fási, Kornfeld, Bori (Kocsis). Edző: Borda Sándor. Mezőkovácsháza: Berka — Gu- buez, .Gigacz, Kanász, Budácsik, Boros, Gábor, Varga III, Janiga, Varga II, Mészáros (Kiss). Edző: ifjó Sári Ferenc. A játék 30 per­cig a két tizenhatos között folyt Ekkor Berka „labdatartása” mi­att közvetett szabadrúgást ítélt a játékvezető. (Berka nem kéz­zel tartotta magánál a labdát, hanem lábbal vezette!) A sza­badrúgást Kajtár Szanda elé gu­Már bajnok a Kiskunhalasi MEDOSZ — Csak a Sarkad! Kinizsi és az flgyagipar nyert csapataink közül — Nagyarányú VTSK-vereség Tiszaföidváron DÉLKELETI-CSOPORT Állasa rította, aki a jobb felső sarokba bombázott. 1:0. A 48. percben Kádár lövése Berka kezei között csúszott a sarokba. 2:0. A ven­dégek ezután sok veszélyes tá­madást vezettek. A 65. percben Gábor egyéni játék után védhe- tetlen gólt lőtt. A hajrában nyomasztó fölénybe került a MEDOSZ, de nem tudott egyen­líteni. A kovácsháziak érdem­telen vereséget szenvedtek. A já­tékvezető téves ítéleteivel befo­lyásolta a végeredmény kialaku­lását. Jók: Géczi, Murár, Góg, ill. Gigacz, Budácsik, Gábor. Csernus Sándor SZ. VÍZMŰ—SZALVAI SE 2:1 (1:0) Békéscsaba, 150 néző. V: Hágó. Szentes: Tarr — Vajda, Virágh, Kiss, Zámbori, Orgovány, Var­ga, Ivanov, Babovka, Heri, Tö­rök. Edző: Fodor Sándor. Szal- vai: Hajdú — Veszprémi, Csi- csely II, Rácz, Szabó L„ Szabó F., Rétlaki, Csicsely I (Mázán), Kovács, Varga. Laczó (Janku- lár). Edző: Kőszegi László. A vendégcsapat kezdett jobban, s negyedórán át mezőnyfölényt harcolt ki. A 16. percben Szabó L. szabadrúgása a felső kapufát találta el. Az ellentámadás so­rán Török beadását Babovka az alsó kapufára fejelte. A 32. perc­ben Zámbori jól eltalált lövést küldött Hajdú hálójába. 1:0. Fordulás után a Szalvai nagy erővel támadott és a 62. percben egyenlített. Szabó labdája egy védőről Kovácshoz pattant, aki a kapuba fejelt. 1:1. A 72. perc­ben Rétlaki nagy lövését ütötte szögletre Tarr, azután Varga (Szalvai) nagy helyzetben mellé durrantott. A 86. percben a tel­jesen fedezetlenül hagyott B- bovka megszerezte a vendégek győztes gólját. 2:1. Sportszerű, jó iramú mérkőzésen, szerencsés győzelmet aratott a Szentes. Jók: Vajda, Virágh, Zámbori, Török, ill. Rácz, Szabó L. (a mezőny legjobbja), Rétlaki, Kovács. Sztoján János BCS. AGYAGIPAR—KOSSUTH SE 3:0 (1:0) Szeged, 150 néző. V: Almási. Az AMTE összeállítása a követ­kező volt: Papp — Láza, Kola- rovszki (Tőke II), Bohus, Jancsó, Urda, Kávási, Seregi, Domokos, Kúti I (Ancsin), Petrina. Edző: Mitykó András. A csabai csapat végig kezében tartotta a játék irányítását. A gólok sorrendje: 30. perc Seregi, 65. perc Seregi. 80. pere Domokos. Kitűnt: Urda és Seregi. További eredmények: Tisza- földvári TSZSK—Bcs. VTSK 3:0 (0:0), Szegedi AK—Kun SE 3:1 (2:1), Kiskunhalasi MEDOSZ— MezőfiSE 1:1 (1:1). 1. Kiskunhalas 28 15 11 2 73—28 41 2. Sarkad 28 13 10 5 43—25 36 3. Csongrád 28 13 9 6 52—31 35 4. Mezőfi SE 28 15 4 9 46—32 34 5. Szegedi AK 28 15 4 9 52—39 34 6. Bcs. Agyagip. 28 12 8 8 41—24 32 7. Szentes 28 11 10 7 31—23 32 8. Szalvai SE 28 9 12 7 45—37 30 9. Gyoma-JX 11 7 10 52—37 29 10. Bcs. VTSK 28 9 10 9 42—36 28 11. HÓDGÉP '8 10 8 10 38—39 '28 12. Mezőkovácsh. 28 9 6 13 35—37 24 13. Tiszaföldvár 28 7 10 11 28—46 24 14. Kun Béla SE m 8 5 15 31—40 21 15. Mezőhegyes 28 5 4 19 39—77 14 16. Kossuth SE 28 2 2 24 10-108 6 Sorrendben negyedik győzelmét aratta a Dózsa SE — Döntetlenül végződött a komlósi kiesési rangadó OH. A hetedik hely volt a tét a Szalvai SE—Szentesi Vízmű NB III-as találkozón. Meglepetésre a győzelmet — igaz, szeren­csés körülmények között — a szentesiek szerezték meg 2:1 arányban. Képünkön egy Szál vai-akció, amely Laczó célt té­vesztett fejesével ért véget. (Fotó: Bamácz István) KINIZSI—MEDGYESEGYHÁZA 1:0 (1:0) Orosháza, 100 néző. V: Zsibrita. Kinizsi: Miki te — Sárközi, Rafiái, Varga, Toncsen- ka, ‘Csizmadia (Kiss), Horváth, Árvái, Tóth J., Veress, Verbőczi. Edző: Szűca Ferenc. Medgyesegy- háza: Dudaszeg — Potocska, Holecz, Dobi, Forgó, Mengyel, Cseh, Tóth II, Tóth I, Piastyik, Klement. Edző: Marosvölgyi Károly. Az első percek­ben mindkét oldalon egy-egy lövés szállt mellé, később enyhe fölénybe került a Kinizsi, de a vezetést csak a ». percben, Toncsenka egyéni akciójából szerezte meg. A gól után a medgyesiek kezdeményeztek — eredmény nélkül. Fordulás után több szöglet jelezte az orosháziak fölé­nyét. Tóth, majd Veres előtt nyílott gólszerzési alkalom, de nem tudták kihasználni. Igazságos eredmény, jók: Mikite, Raffai, Toncsenka, Ár­vái, Tóth J., ül. Holecz, Tóth I, Plás- tyik, Klement. Jó játékvezetés. (Di- mák B. Ferenc) BCS. MÁV—BÉKÉSI SPARTACUS 3:1 (0:1) Békés, 800 néző. V: Horváth. MÁV: Gaál 33 — An dó, Gaál I, Okos, Gyurkó, Reinholcz, Palyusik, Jakab, Lukácsi, Liptóit, László n. Edző: Gyóosl László. Spartacus: Kiripóczki — Kiss I, Török, Vágási m, Kovács, Wagner (Zseak), Kiss II, Szűcs, Nagy, Pataki, Vágási n. Edző: Jenei Sándor. Kezdés után rögtön a ha­zaiak szereztek gólt, Vágási révén. Ezt követően mindkét csapat idege­sen játszott, csapkodás folyt a pá­lyán. A Spartacus elügyetlenkedte helyzeteit, a MÁV-csatárok pedig tá­voli lövésekkel kísérleteztek. A 48. percben Kiripóczki rossz kidobása után Lukácsi kiegyenlített, isi. Négy perccel később — ismét kapushibá­ból — 35 méterről Okos talált a há­lóba. 2:1. Játékba lendültek a vas­utasok. Egy korszerű akció végén, a 60. percben Palyusik lőtt újabb gólt. 3:1. A békési együttes tagjai ezen a találkozón sokat idegeskedtek, és a hullámvölgyből ezúttal sem tudtak kilábalni. Jók: Gaál n, Jakab, Lu kácsi, ill. Kiss I, Wagner, Pataki. (Nagy Mihály) BCS. ELŐRE SP. TI.—DOBOZ 3:2 (3:0) Doboz. 150 néző. V: Horváth. Bcs. Előre Sp. II.: Bugár — Lukoviczki, Tolnai, Vida, Barth a, Alberti, Ka­rasz, Kovács, Dupsi, Puskás, Szá­raz. Edző: Pécsi Elemér. Doboz: Szabó I — Gergély, Molnár, Kovács, Szabó n, Békési, Óré, Szűcs, Szat­mári, Balogh n, Balogh I. Edző: Kun László. A hazai együttes megil- letődötten fogadta ellenfelét. Szüne­tig Dupsi, Puskás és Karasz volt eredményes. 3:0. A második félidő­ben a doboziak az Idény legjobb játékával rukkoltak ki; Balogh II. és Molnár góljával szépített, 3:2. majd Szatmári a kapufát találta el. Jók: Lukoviczki, Tolnai, Bartha, Puskás, g ez®jm& 1971. JUNIUS IS. Hl. Békési, Molnár, Szatmári, Szabó I. Kitűnő játékvezetés. (Bálint János) MEZŐHEGYES—MEZŐBERÉNY l:l (1 :•» Mezőberény. soo néző. V: Wallflsch. Mezőhegyes: Harangozó — Kovács, Ormándl, Takács I (Bajnóczl), Kató, Nagy I, B6na (Kolozsi), Csordás I, Varga, Csordás II, Takács II. Edző: Otrok Mihály. Mezőberény: Braun — Kreisz, ökrös, Kohut, Hofímann, Hancsák II, Bánhegyi, Solymosi, Ja­kab, Vári, Heller. Edző: Lehóczki András. A 16. percben egy „gyertyá­ra” Braun rossz ütemben érkezett, és Csordás I közelről a kapuba fejelt. 1:0. A 14. percben Bánhegyit buktatták, de a megítélt xl-est Ha­rangozó kiütötte! A 25. percben a gólvonalról mentettek a mezőhegyes! védők. Az g9. percben Hancsák n szabadrúgása után Solymosi egyen­lített. 1:1. Jó iramú, küzdelmes mér. kőzésen a hazaiak sok gólhelyzetet kihagytak. Jók: Ormándi, Varga, Ta­kács n, Csordás, in. Hoffmann. Han- esák II, Heller, Braun. (Dr. Makai Gyula) SZEGHALOM—BÉKÉS . SZENTANDBAS S:i (4:1) Szeghalom, 200 néző. V: Mézes. Szeghalmi MEDOSZ: Ladányi I (Bu­gyik) — Nagy (Farkas), Baksa, Fá­bián, Bacsa, Túri I, Simon, Papp n, Ladányi H, Papp 1, Rózsa. Edző: Farkasinszki András. B-Hunyadi: Hé vízi — Bordács (Paraszt), Dorogi, Kiss, Oláh, Tomanylcka, Podonyi, Gazsó. Burázs, Farkas, Bagi. Edző: Tóth János. Az első szeghalmi tá­madásból Ladányi 11 volt eredmé­nyes. 1:0. A* 5. percben Farkas 11- esből egyenlített. A 13. percben Papp H fejelt a hálóba, nem sokkal ké­sőbb Simon 20 méterről a találkozó legszebb gólját lőtte. 3:1. A «0. perc­ben a kitünően játszó Simon átadá­sát Ladányi H értékesítette. 4:1. A végeredményt is Ladányi II állította be, amikor a 67. percben Dorogi ha­zaadását elcsípte és a hálóba gu­rított. Jól küzdött a MEDOSZ, s kis szerencsével akár kétszámjegyű győ­zelmet Is arathatott volna. J6k: Papp és Ladányi testvérek, Simon, Rózsa, 111. Burázs, Farkas, Kiss. (—i—s) bcs. Építők—tótkomlós (1:0) Tótkomlós, 250 néző, V: Szívós. Építők: Kucsera — Pluhár, Zsllinsz- ki, Valyuoh, Sovány, Rleger, Várai, Ronyecz, Hankó, Szedlacsek, Hódi. Edző: Rieger Ferenc. Tótkomlós: Kö­ves — Baczovszki, ölveczkl, Petrina, Szabó, Poliak, Matajsz (Gyuros), Lomjanszki (Bartolák). Rocskár, Magna, Eleki. Bartolák József. Az Építők gyors lefutásokkal próbál­kozott, és a 3. percben Ronyec lövése a kapufáról a hálóba pattant. 1:0. Fordulás után állandóan a hazaiak támadtak, de a védők mindent tisz­táztak. A 75, percben Szedlacsek ta­lált a hálóba. 2:0. A 78. percben Mag­na ll-est hibázott. Ennek ellenére a tótkomloslak óriási hajrával kiegyen­lítettek: a 80. percben Rocskár fe­jese, míg 1 perc mülva Bartolák labdája jutott Kucsera hálójába. 2:2. Igazságos döntetlen. Jók: Kucsera, Ronyecz, Rleger, 111, Köves, ölveczkl, Poljak. Jó játékvezetés. (Karasz Ist­ván) ENDROD—BCS. VASAS 3:1 (1:1) Endrőd, 85« néző. V: VidO. Endréd: Nagy I, Sági, Újvári, Imre, Erdei, l&ller. Bacsa, Gál (Pálvölgyl), Sze­lei, Feuerwerker, Nagy n. Edző: Putnoki Elemér. Vasas: ZsUlnszki — Harczeg, Ralik. Kovács; Havasi, La­czó, Bardos (Szabó), Rajkl, Taub, BÖcsik. Kuba. Edző: Andó Tamás. Endrödi támadások közepette, a 36. percben Kuba a vendegeknek szer­zett vezetést. 0:1. A félidő befejezése előtt Pálvölgyi pontos beadását Nagy n fejelte a hálóba, 1:1. A 68. percben közvetett szabadrúgás után Feuer­werker a 16-osról a bal alsó sarokba lőtt, 2:1. A 75. percben Rálikot fele­selésért kiállította a játékvezető. A 82. percben egy Zsilinszkirói kipat­tanó labdát a befutó Nagy n a kapu közepébe helyezett. 3a. Jók: Sági, Újvári, Pálvölgyi, ill. Havasi, Laczó, Kuba. (Sztanyik Károly) VESZTŐ—BATTONYA 2:1 (2:1) Battonya, 300 néző. V: Kiss H, Vésztő: Szerb — Bak, Nagy I, Nagy in, Horváth, Molnár, Szajkó, Papp, Czakó, Nagy TV, Takács. Edző: Kis» József. Battonya: Süli — Nyírna, Putnoki II, Nemes, Kiss, Czárity (Ba­logh). Jáksó (Armán), Putnoki I, Kovács, Bart». Bánszki, Kiss. Edző: Borovlcs Ferenc. A 3. percben Mol­nár, a 30. percben Nagy XV, a 34.. percben Kiss volt eredményes. Szü­net után a vendégek az eredmény tartására törekedtek — sikerrel. Jók: Szerb — a mezőny legjobbja). Mol­nár, ill. Nemes, Süli. (Ketskeméty Lajos) További eredmény: Dózsa SE—Ma-* gyarbánhegyes 2:0 (2d)). Ifjúságiak: Battonya—Vésztő 7ti, Oh. Kinizsi—Medgyesegyháza 5:0, Tótkomlós, Bcs. Építők 0:0, Endrőd —Bcs. Vasas 2d), Doboz—Bcs. Előre Sp. 0:3, Békés—Bcs. MÁV 0:1, Szeg­halom—Békésszentandrás 2:3, Mező­berény—Mh. Kinizsi. 5:2, Magyarbán- hegyes—Dózsa SE 2:8. A megyei I. osztályú labdarugó­bajnokság állása L Bcs. MÁV 32 22 7 3 71—22 51 2. Bcs. Előre ÜL 32 24 2 6 120-36 56 3. Endrőd 32 21 3 8 71—31 45 4. Mezőhegyes 32 16 9 7 68—34 41 5. Dózsa SE 32 17 6 9 69—31 40 6. Bcs. Vasas 32 17 4 11 76—59 3« 7. Oh. Kinizsi 82 15 8 9 45—32 38 8. Szeghalom 32 14 9 9 57—54 37 9. Medgyesegyh. 99 15 5 12 72—47 35 10. Békés 32 14 5 12 52—49 33 11. Mezőberény 32 14 5 13 62—65 33 12. Battonya 32 8 8 16 35—53 24 13. Vésztő 32 10 3 19 42—79 23 14. Bcs. Építők 32 8 4 20 42—87 20 15. Doboz 32 8 3 21 37—89 19 16. Bsztandrás 32 5 8 19 21—72 18 17. Tótkomlós 32 6 5 21 34—96 17 18. Magyarbánh. 32 5 4 23 26—84 14 Ifjúságiak 1. Bcs. Előre Sp. 32 27 3 2 136-32 57 2. Bcs. Építők 32 21 8 3 88—37 50 3. Endrőd 32 18 9 5 79—41 45 4. Medgyesegyh. 32 17 4 11 82—68 38 5. Mezőberény 32 16 5 11 102-56 37 6. Oh. Kinizsi 32 16 5 11 77—54 37 7. Dózsa SE 32 14 9 9 73—54 37 8. Tótkomlós 32 15 5 12 61—39 35 9. Szeghalom 32 14 5 13 79—68 33 10. Bcs. MÁV 32 15 2 15 61—61 32 11. Mh. Kinizsi 32 11 5 16 66—94 27 12. Battonya 32 12 4 16 62—79 28 13. Bsztandrás 32 10 8 14 36—63 28 14. Békés 31 9 6 16 44—64 24 15. Vésztő 32 7 7 18 46—96 21 16. Doboz 32 7 5 20 40—77 19 17. Bcs. Vasas 31 6 6 19 49—98 18 18. Magyarbánh. 32 2 4 26 30-134 8 Az őszi fordulóban elmaradt Bcs. Vasas—Békési Spartacus mérkőzésért egy csapat sem kapott pontot.