Békés Megyei Népújság, 1971. május (26. évfolyam, 102-126. szám)

1971-05-11 / 109. szám

Bcs. Előre Spartacus BVSC 2:1 (1:0) A labdarúgó NB II-ért: Debreceni EAC—Gy. MEDOSZ 2:1 (0:1) öt debreceni védő mellett — Moós a győztes! A 8. percben Moős Nagykaposi (3-as mezben) mel­lett a hálóba fejeli a csabaiak vezető gólját. Balról Lipők, a háttérben Potyok, a kapuban Sza­bó II és Szabó L Békéscsaba, 7000 néző. V: Macakó (6). Előre Spartacus: Tasnády (6) — Kvasz (7), Láza (9), Szűcs (8), Lengyel (6), Amb­rus (8), Dobó (8), Németh (9), Moós (8), Imri (6), Schneider (6). Edző: pillér Sándor. DVSC: Szabó II (7) — Szabó I (6), Nagykaposi (8), Zágonyi (7), Po_ tyok (6), Lipők (7), Szabó II (7), Vásárhelyi (7), Rozgonyi (6), Vaczlavik (8), Dóczé (7). Edző: Pyber István. Csere: Lengyel helyett Veszelka (7) a szünetben, Moós helyett Kóródy (—) a 66. percben, HL Potyok helyett Kuchta (—) a 65. percben, £^a- bó III helyett Mezed (—) a 70. percben. A csabai csapat vezette az első támadást. Németh lövése a fel­ső léc éléről az alapvonalon tói­ra pattant. Feltűnt, hogy a deb­receniek nagy gondot fordítot­tak Imri és Németh őrzésére. A 8. percben Dóczé becse­lezte magát a csabai kapu előterébe, de Láza a 11-es pontnál elegánsan szerelte. Az előre vágott labdából csabai ellentámadás alakult ki. A védők az alapvonalon túlra mentettek. A „Dózsa- szöglet” után Schneider kö­zépre ívelt és Moós remek tejessel csúsztatta a labdát a bal alsó sarokba, 1H). A 15. percben Dobó nehéz szögből a kapus kezébe lőtt Nem sokkal később Németh át­kígyózott a védőkön, de kecseg­tető helyzetben elcsúszott A 20. percben Ambrus keresztlabdáját Lengyel alig bombázta a bal aL só sarok mellé. Látványos csa­bai támadás végén Ambrus nagy erejű lövése centiméterekkel kerülte él Szabó II kapuját Nem sokkal később Németh be- lövését a kapu szájából vágták ki a védők. Debreceni ellentá­madás során Szűcs — a jobb- hátvéd posztján — becsúszó sze­reléssel állítatta meg Dóczét Ezután a vendégek is vezettek néhány jó támadást, de nem tudtak helyzetet összehozni a Dobóval megerősített csabai vé­delem mellett. A 38. percben Imii erős lövését Szabó II ki­ütötte. Ambrushoz került a lab­da, a fedezet azonban nem ju­tott lövéshez. A másik oldalon Vaczlavik bombáját Tasnády a mezőnybe öklözte. A 43 percben Schneider beadása Moós lába előtt — óriási helyzetben — el­csúszott. A második félidőt Vaczlavik távoli lövése vezette be. Élén­kült az iram, eseménydússá vált a játék. Az 52. percben Németh éles szögből leadott lövését, majd Ambrus bombáját védte bravúrosán a debreceni kapus. Az 55. percben Imri. Moós, Né­meth adogatás után az összekö­tő lövése Szabó II-ről kipattant. Veszelka a hálóba fejelte a lab­dát A DVSC-kapus a földön ma- s a játékvezető — nem adta meg * gólt! A 60. percben Szabó III két csel után az égbe lőtt. Néhány perc múlva Amb­rus beadásáról Németh — a ka­pu torkában — egy gondolattal lekésett. A 63. percben Moós indította h érv ár—MÁV DAC Irt, BKV Elöre- További eredmények: Székesfe- Bp. Spartacus 0:0, Szolnoki MTE— Egyetértés 3:1, Várpalota—BVSC 3*. Ózd—Zalaegerszeg 13), Szállítók— Pécsi Bányász 0:1, Eger—Oroszlány »:1, Kecskemét—Ganz-MAVAG 0:0. Képünkön Németh (balról) kitűnően játszott a DVSC ellen. NagykaposiVal néz „farkasszemet”. az NB vb Állasa Vészeikét, a fiatal csatár le­futotta Zágonyit, majd lapo­san Németh-hez játszott, aki a hálóba vágta a labdát, 2d). Az akció közben Moós megsé. rült, majd végül kiállt. A két gólos vezetés birtokában „lazí­tottak” a hazaiak és a DVSC tá­madásba lendült. Dóczé közeli lövését Tasnády az alapvonalon túlra tenyerelte. A szöglet után Vásárhelyit nehezen szerelték a védők. A 68. percben Szabó Hl elől Tasnády magasra ugorva húzta le a labdát, közben mind­ketten a földre huppantak. A játékvezető sípolt, a labdá a kapuba gurult. Rövid ápolás után Tasnády elfoglalta helyét a kapuban. Szabó III viszont nerrj tért vissza. A csabai sza­badrúgással Németh elviharzott a jobbszélső helyén, nagy lövést eresztett meg. Szabó II azonban a levegőben úszva kiütötte a lab­dát A 70. percben Vaczlavik 20 méterről megcélozta a csa­bai kaput, a pörgő labda a vetődő Tasnády keze között surrant a hálóba, 2:1. A hajrában Dobó, Imri, Amb­rus, a másik oldalon Vásárhelyi lövése okozott izgalmat. A csabai csapat fél órán ke­resztül irányította a játékot, ké­sőbb a vasutasok is vezettek egy-két veszélyes támadást. Szünet után, 2:0-ig a csabaiak voltak fölényben, később azon­ban átengedték a kezdeménye­zést a vasutasoknak. A látottak alapján — a köze­pes iramú és színvonalú, küzdel­mes mérkőzésen — a több gól­helyzetet összehozó EJőre Spar­tacus rászolgált a győzelemre. Uhrin János i JL VM Egyetértés 87 IS 1# 2. Eger 27 IS 7 3. Kecskemét 27 10 10 4. Oroszlány 27 12 6 5. Békéscsaba 27 12 6 6. MÁV DAC 27 10 9 7. Pécsi Bányász 27 7 11 8. ZTB 27 10 8 9. DVjSC 27 10 9 10. Bp. Spart. 27 11. Ganz MA VÁG 27 12. SZMTE 13. Szállítók 14. Várpalota 15. Ózd 10. BVSC 17. Szfv. MAT 18. BKV Előre 27 27 27 27 27 »27 27 2 36—13 48 5 37—17 42 7 28—22 37 9 36—31 37 9 34—29 36 8 23—20 35 9 24—35 34 9 31—26 33 8 32—26 31 7 9 11 23—27 31 7 12 8 30—35 30 9 7 11 30—32 29 6 8 13 21—33 29 7 12 8 30—25 27 9 6 12 27—36 27 9 7 11 37—45 26 7 8 12 21—31 24 5 7 1$ 14—31 20 Az utolsó oszlopban a szerzett és a Jutalompontok: együtt szerepel­nek^ '■»■■I**...«»».....................a.......... Debrecen, 200 néző. V: Ballal Gy. DEAC: Palchuber — Csa- j thó, Zilahi, Csapó, Molnár, Ben-| cze, Puskáé, (Tulkán), Kiss S., Tóth, Kiss L., Szabó. Edző: BÖ- dor Lajos dr. Gyula: Barna — Galbács, Szilágyi, Lovász, Mar- schal, Csőke, Mészáros, Tóth I, (Petróczky), Kádár, Arató, Megyesi. Edző: Himer József. Kitűnő talajon, a vendégcsapat lépett fel támadólag;, a 4. perc­ben Tóth I átadásával Kádár egyedül tört kapura, de közép­ről, öt méterről (!) mellé vágta a labdát Ezután negyedórás, eseménytelen mezőnyjáték kö­vetkezett — a kapuk nem ke­rültek veszélybe. A 20. és a 22. percben Kiss L. lövései tévesz­tettek célt A 25. percben Tóth 1 meg­sérült, helyére Petróczky állt be, aki új színt vitt a MEDOSZ játékába. A 30. percben két cselt csinált, jó­kor adott Kádár elé, aki 10 méterről ezúttal nem hibár zott, 0:1. A szünet előtt egy perccel Mar- sohal beadását Molnár az utolsó pillanatban mentette Arató előL A második félidő kiegyenlített játékkal indult. A 60. percben M egyesi labdájával Mészáros húzott el, de az ötös sarkáról el­hamarkodva továbbított kapura és Palchuber szögletre védett. A 65. percben egyenlített a DE­AC: Szabó kiugrott a bal olda­lon és begurítását Bencze két méterről a hálóba helyezte, 1:L A 70. percben Petróczky 20 méteres, pompás lövését a kapus óriási bravúrral ütöt­te ki a bal felső sarokból. A 82. percben eldőlt a mérkő­zés: Szabót szögletre szerel­ték. A beívelést az előre húzódó Molnár öt méterről senkitől sem zavartatva fe­jelhette a bal alsó sorokba, h A MEDOSZ derekasan küz­dött, s határozottan balszeren­csés vereséget szenvedett. Az egyetemisták kevesebb helyze­tüket biztosabban értékesítették. A döntetlen valósabb lett volna. A játékvezetői hármas kitűnően működött. Jók: Csapó, Bencze*, Szabó, ilL Galbács, Petróczky, Arató. Vecsési VIZÉP—Szarvas SC 5:1 (3:1) Vecsés, 1500 néző. V: Schlick. Vecsés: Drágán — Szűcs J., Ma- kovecz, Sztanev, Kiss A., (Lász­ló), Kalmár, Szűcs A., (Schu­bert), Kuharszki, Fodor I, Kra­us z, Kiss B. Edző: Vasas Mi­hály. Szarvas: Nagy II — Ma­gyar, Gajdos, Mihály, Braksza- tórisz II, Brakszatórisz I, Oro- vecz, Nagy I, Müller, Bertók, Belanka. Edző: Bédi Lajos. A 3. percben a hajdani vá­logat ott Kuharszki műesése után 11-est ítélt a játékve­zető. Ezt Kiss B. értékesí­tette, 1:0. Két perc múlva Kiss B. ment el a bal oldalon. Beadásnak szánt labdáját Nagy II. elnézte, s a labda a hálóba került, 2:0. Mezőnyjáték után a 25. percben Orovecz egyedül tört kapura, de 5 méterről mellé lőtt. A 32. percben újabb gólt kapott a vendégcsapat Kuharszki 20 mé­terre a szarvasi kaputól cselez­getett, majd a tömörülő védők fölött kapura emelt. A labda a hálóban kötött ki... 3:0. A szarvasiak nem adták felt Bé­lánkét egyéni akció közben buktatták. A 11-est Nagy I ér­tékesítette, 3:1. Fordulás után Bédi edző át­csoportosította a hátsó alakza­tokat, de ez sem segített. A 46. percben Krauszhoz került a láb. da, aki Magyar díszkísérete mellett a hálóba pofozta a lab­dát, 4:1. Az ellentámadás során Be­lanka 3 méterről a kapusba bombázott. Az 52. percben ugyanezt ismételte megOro- • vecz, kereszt­hagyott A 60. percben Kiss B. labdáját a szabadon Szűcs. A közelről a léc alá lőt­te, 5:1. A kapust támadó Bertók a 73. percben a kiállítás sorsá­ra jutott, A szarvasi csapat védelme nem találta helyét, támadói pe­dig sok helyzetet ügyetlenked­tek éL Schlick tévedéseivel rendre a vendégcsapatot súly- totta. Jók: Kuharszki, Fodor l, Drágán, Kiss B., ill. Mihály* Brakszatórisz II. Csabai Pál További eredmények: KISTEXT Bocskai SE 0:0, Cegléd—Budafok 1:0. Jászberény—Kőzépületépftők 2:2, SZVSE—Pénzügyőr 3:4, Szegedi Dó­zsa—Szolnoki MÁV 1:1, Az MGM Debrecen—Kiskunfélegyháza mérkő­zés elmaradt, mert a félegyháziak a várakozási időn belül nem ér­keztek meg. A KELETI 1. Cegléd 2. Pénzügyőr 3. Lehel SC 4. Sz. Dózsa 5. DEAC 6. SZVSE 7. KISTEX 8. Kőzépületép. 9. Sz. MÁV 10. Budafok 11. Bocskai SE 12. MGM Debrec. 13. Szarvas SC 14. Vecsés 15. Gyula 16. Kiskunt. CSOPORT ALLASA 23 14 7 2 45—21 35 23 13 8 4 41­-18 32 23 10 8 5 21­-13 28 23 10 7 6 38­-28 27 23 9 5 9 40­-35 23 23 8 7 8 34—31 23 23 6 10 7 24­-25 22 23 7 8 8 22­-24 22 23 5 11 7 30—28 21 23 6 9 8 28­-27 21 23 7 6 10 34—41 20 22 6 8 8 26—34 20 23 6 8 8 26—34 20 23 6 7 10 20— 19 23 6 6 11 32­-37 18 22 5 5 12 21­-53 15 A Szaivai SE Tiszaföldvár mérkőzés első gólja: Kovács kapásból küldi a labdát a vendégek há- lo#b?- A kéP bal szélen Somos és Borza. Az NB III-as mérkőzések tudósítását a 8. oldalon kö­zöljük. (Fotó: Barnácz István)