Békés Megyei Népújság, 1971. március (26. évfolyam, 51-76. szám)

1971-03-16 / 63. szám

A labdarúgó NB I B-ért Várpalotai Bányász— Bcs. Előre Spartacus 3:0 (0:0) Várpalota, 3 ezer néző. V: Schopp. Várpalota: Palotai (8) — Süke. (8), Csapó II (7), Janás (6), Szabó (7), Kisbej (7), Berta (6), Dorogi (8), Lakics (8), Sze­kér (6), Horváth II (5). Edző: Terbe Benjámin. Békéscsaba: Tóth M. (8), Kvasz (8), Tolnai (6) , Szűcs (6), Lengyel (7), Láza (7) , Tóth J. (5), Imri (7), Moós (7), Németh (1), Tóth Cs. (4). Ed- 2ő: Pillér Sándor. Csere: Horváth II helyett, Ber­talan (6), az 55. percben Berta helyett a 60. percben Csapó I (6), ill. Tóth M. helyett, Tas- nády (6), a 61. percben Tóth Cs helyett Dupsi (—•) a 70. perc­ben. A Bányász salakos edzőpályá­ján került sor a mérkőzésre, a játéktér közvetlen közelében el­helyezkedő nézők nagy buzdí­tása mellett. A palotaiak kezd­tek jobban: Horváth II lövés­szerű beadását Tóth M. bravúr­ral üttöte szögletre, majd Lakics beadása a felső lécre esett, a csa­bai védők csak nagynehezen tisztáztak. Mindkét együttes nagy erőbedobással játszott. Fel­jött az Előre-Spartacus. Né­meth távoli lövése adott munkát Palotainak, utána Lengyel lö­vése a jobb kapufát súrolva, ment mellé. A várpalotaiak ke­ményen küzdöttek, de sokat kap­kodtak. A csabai védelem jól zárt, a csatársor pedig több for­más támadást vezetett. A 35. percben Imri 25 méteres bom­ba szabadrúgása a felső lécen csattant, röviddel utána gólhely­zetben szögletre szerelték a csa­bai csatárt. A félidő hajrájában visszaesett a Bányász, A második félidő ismét vár­palotai támadásokkal kezdődött. Az 50. percben Imri megszerez­hette volna a vezetést, de Moós remek labdáját a kimozduló ka­pussal szemben elvétette. Az el­lentámadás során Berta 10 mé­terről mellé lőtt. Feljavult a Bányász. Lakics ügyes cselekkel ment el Tolnai mellett, de lö­vésébe Kvasz beletette a lábát. Később Láza és Tolnai összefu­tott, Bertalan elé került a labda, de ő fölé lőtt. A 61. percben a jobbhátvéd Süke tört előre, majd Doro­gihoz játszott, A csatár a közben kétméteres lesre futó Sükét hozta helyzetbe. Ö az Remek idő, 405 induló, Előre Spartacus és Gy. MEDOSZ győzelem a Népújság Kupán Vasárnap a békéscsabai repülőtéren került sor a Békés megyei Népújság Kupa mezei futóversenyre. Képünkön a férfi felnőtt mezőny legjobbjait látjuk. Az élen Huszár (Bcs. MÄV). azután Novak, aki kissé takarja a győztes Oláh Józsefet. A negyedik­ötödik helyen Krasznai és Rideg fut. ötös sarkáról lőtt, de Tóth M. kivetődve hárított. Eköz­ben összecsapott a kapussal, a labda pedig a hálóba per­dült. 1:0. A csabai kapus megsérült, kiállt, ujjain a felszakadt bőrt a kórházban varrták össze. A gól után nagy erővel roha­mozott az Előre-Spartacus. Pa­lotai egy belőtt labdát Dupsi elöl Imrihez ütött, majd láb- ravetődéssel tisztázott. A 77. percben egy magas beadásra Pa­lotai és Németh ugrott fel. A le­vegőben összecsaptak, a labdát a kapus szerezte meg. Három ha­zai védő nyomban Némethre ro­hant és dulakodás támadt. Vé­gül a játékvezető Némethet !e- kiildte a pályáról. Nem sokkal később Tasnády bravúrosan védte Lakics közeli lövését. A 81. percben egy szöglet­rúgást Dörögi előrevetődve fejelt a tétovázó védők mel­lett Tasnády kapujába. 2:0. Egy perc múlva formás pa­lotai támadás végén, Lakics 25 méterről ritkán látható gólt lőtt a felső léc alá. 3:0. BÍRÁLAT: A kiesés ellen küz­dő Bányász nagy becsvággyá! kezdett. Az erősen tartalékos csa­baiak az első 10 perctől elte­kintve, tervszerűen, határozot­tan játszottak. A védők biztosán romboltak és elől, főleg Imri, valamint Németh révén több meleg helyzetet teremtettek a kitűnően védő Palotai kapuja előtt Az első gól Berta partjelző lelkén szárad, hiszen Süke les- helyzetben célozhatta meg Tóth M. kapuját. Feltűnt hogy a me­zőnyben tárgyilagos Schopp nem vette észre, amint Sülé Tóth kezével együtt rúgta a há­lóba a labdát?! Németh kiál­lítása elhamarkodott döntés volt A mérkőzés végeredménye nem tükrözi hűen a látottakat. A tartalékos csapat legalább döntetlent érdemelt, volna. Papp László További eredmények: Kecske­mét—BKV Előre 1:0, Győri MÁV DAC—Debrecen 0:0, VM Egyetértés—Oroszlány 2:0, Pécsi Bányász—Ganz-MÁV AG 2:2, BVSC—Bp. Spartacus 2:1, Egri Dózsa—Székesfehérvári MÁV Előre 1:0, Zalaegerszeg—Szol­noki MTE 2:0, Ózd—FÖSPED Szállítók 1:1. Az NB I/B állása 1. Egyetértés (S) 19 12 2. Eger (S) 19 M 3. K. Dózsa (7) 19 8 4. MÁV DAC (6) 19 9 5. Oroszlány (7) 19 8 S. Pécsi B. (S) 19 5 7. Bp. Spart. (8) 19 5 8. Zalag. TE (5) 19 7 9. Békéscsaba (6) 19 7 10. FÖSPED (9) 19 4 11. G.-MAVAG (4) 19 6 12. Debrecen (2) 19 7 13. BVSC (1) 19 7 14. Sékesfv. (2) 19 8 15. Ózd (3) 19 6 16. Szolnok <4) 19 S 17. Varpalota (1) 19 4 18. Előre (3| 19 4 7 - 28- < S9 6 3 27—12 31 6 5 20—17 29 4 8 19—13 28 4 7 2G—21 27 7 7 18—26 2« 7 7 17—19 29 5 7 25*—21 24 4 8 21—21 24 7 8 17—23 24 7 6 22—23 23 6 6 20—19 22 5 7 27—32 20 6 7 13—19 20 4 9 19—27 19 5 9 17—26 19 8 7 19—18 17 4 11 8—20 15 Az utolsó oszlopban a szerzett és a jutalompontok összesítve szerepel, nek. Hatszáz métert futottak az 1957-ben született serdülő lányok. Képünkön a mezőny — a táv felénél. A Népújság Kupa részletes tudósítását lapunk 8. oldalán közöljük. (Fotó: Fábián Istvánt) A Bcs* Köíőíf nyerie a női röplabda tornát Nagy Eva, a Kötött egyik legjobbja elüt a szegedi sánc mel lett» Holtidőben. Búzássy Béla (balról) tanácsokat ad játékosainak. Az edzőtől jobbra: Nagy, Csete, Bclanka, Greek, Barcs. (Fotó: Barnácz István) Két napon keresztül pattogott a labda Békéscsabán, az Ipari Technikum tornatermében, ahol megyénk legjobb női röplabda­csapatain kívül az NB II-es Sze­gedi Kender is részt vett a Ta­nácsköztársaság Kupáért kiírt mérkőzés-sorozaton. Az ünnepélyes megnyitóra fel­sorakozott csapatok előtt dr. Sze­keres Béla, a Lékai Kollégium Igazgatója mondott megnyitó be­szédet. A torna mérkőzései 2x20 per­ces félidőkből álltak. Az eredmények ezek voltak: Szegedi Kender—Gyomai TK 0:2, Szegedi Kender—Gyulai Lendület 1:1, Bcs. Kötött—Sze­gedi Kender 2:0, Gyomai TK— Békés megye válogatott 2:0, Bcs Kötött—Gyulai Lendület 2:0. Gyomai TK—Gyulai Lendület 2:0, Bcs. Kötött—Gyomai TK 1 ti, Gyulai Lendület—Békés me­gye válogatott 1:1, Bcs. Kötött— mmum 7 ura. március le. Békés megye válogatott 2:0, Sze­gedi Kender—Békés megye vá­logatott 151. A végeredmény 1. Bcs. Kötött « 3 1 — 7d 7 2. Gyomai TK 4 3 1 — 7:1 7 3. Szegedi Kender 4 — 2 2 2:6 2 4. Gyulai Lendület 4 — 2 2 2:6 2 5. Békés megye vál. 4 — 2 2 2:6 2 A kétszeres holtversenyt a poénarányok döntötték el, ame­lyek a következők: Bcs. Kötött 214:104=2,05, Gyomai TK 174:720=1,45, Szegedi Kender 147:177=0,83, Gyulai Lendület 128:192=0,66, Békés megye válo­gatott 116:186=0,62. A legsportszerűbb csapat a Szegedi Kender volt. A torna legjobb játékvezetője címet Nagy Sándor szerezte meg. A tornán elnöki tisztséget be­töltő Bieliczki István szakfel­ügyelő javaslata alapján kitűnő játékukért a következők kaptak dicsérő oklevelet. Bcs. Kötött: Csete Gizella, Nagy Éva, Greek Valéria. Gyomai TK: Szatmári Katalin, Timár Éva, Szmolnik Lajosné. Szegedi Kender: Sző­lős! Ágnes, Szőlősl Edit. Gyulai Lendület: Deák Mária, Bálint Anna. Békés megye válogatott: Kövére Mórja. Sni+ó.-z Katalin. (Folytatás a 9. oldalon)