Békés Megyei Népújság, 1971. március (26. évfolyam, 51-76. szám)

1971-03-30 / 75. szám

■CS, A0YAGIPAR—SZAK 5:1 (2:0) Békéscsaba 600 néző. V: PQ- aessy. AMTE: Unyatmszki —* Láza, KoUirovszki, Urda, Jan- cső, Bohus, Schäffer, Seregi, Kati, Farkas, Petrina, (Kávási), Edz6: Mitykó András. SZAIC: Tóth I — Olasz, Nagy, Putyora, Stumpf dr., Pusztaszeri, Gábor, Héger, Biltaik, Hegyes dr., Szí* tó. Edzó: Várhalml Károly dr. A rangadó első 20 percében nagy fölényben Játszott az Agyagipar. Később a SZAK is kivette részét a támadásokból. Fordulás Után a korszerű csa* ►árjátékot Játszó AMTE nagy fölénybe került és teljesen meg­érdemelten nyert — még ebben az arányban in. A gólok története. 89. perei Paritás 20 méteres lövésébe Olasz belenyúlt, öngól, 1:0. 45. perc: Schäffer egy előrevágott labdával kiugrott, ■ a Jobhsa- rokbo lőtt, 2:0. 50. perc: Seregi átadásával Kutl lefutotta a vé­dőket, és elegánsan helyezett a kapu közepébe, 3.O. 56. perc«, Putyora partdobása után Bilt- sik estében lőtt a hálóba, 3:1. 74. pere: Petrina lövése a kapu­fáról Seregi edé került aki nem hibázott, 4:1. 85. perc: Kuti bombáját T("h kiütötte és a jókor érkező, 17 éves Kávás! ha­talmas lövést küldött a hálóba, 5:1. Jók: Unyattnszkl, Jancsó, Seregi, Kutl, Farkas, ÜL Tóth, Biltsikt ührln Pál 8. KINIZSI—KEN BÉLA SE 1« (0:0) (Sarkad, 500 néző. V: Bal da, Sarkad: Erdélyi — Házi, Ju­hász, Szatmári. Kovács, Pozoje- vich, Gumó, Molnár, Kocsis, (Lovasi), Kádár, Kótai. Edző: Vasvári Péter. Kun Béla SE: Gulyás — Faragó, Rádi, lványl, Makai, Vas, Lukács, (Bordi), Kókai, Farkas, Dora, Borbély. Edző: Kanyé János. A hazaiak indították az első támadásokat azután rohamoztak a vendégek is. A 44. percben Lukácsot Po« zojevich a U-es pontnál — nagy helyzetben — szerelte. A máso­dik félidőben a szél segítségével feljött a hazai csapat. Molnár, Kádár, Kocsis hagyott ki gól­szerzés! lehetőséget. A 75. perc­ben Juhász 25 méteres szabad­rúgása a sorfal mellett vágódott Gulyás hálójába, 1:0. Második félidei játékával a Kinizsi rá­szolgált a győzelemre. Jók: Há­zi, Juhász, Pozojevich, ill. Rádi, Kóaiki, Dóra. Burás István \IKH. MEDOSZ—SZALVA1 SE 1U (1:1) Mezőkovácsháza, 300 néző. V: Horváth J. Mezőkováesháza: Berka — Varga I, Uhrin, Ká­rász, Gigacz, Budácsik, Varga II, Gábor, Boros, Janiga, Varga III, (Deák). Edző: Sári Ferenc. Szalvai: Hajdú — Somos, Csi- csely, Rácz, Szabó l, Mázán, Rétlaki, Varga, Jankulár), Ko­vács. Laczó, (Veszprémi), Szabó II. Edző: Kőszegi László. Mind­két félidőben a hazai csapat kezdeményezett többet, de a csatárak lövései pontatlanok voltak. A vendégcsapatban a középpályások jól adogattak. A 3. percben Uhrin, Berka tó­Az Agyagipar nyerte a rangadót — Egy góllal gyózött a VISA és a Sarkad - Nagy arányú gyomai vereség — Pontot vesztett a Kiskunhalas u m n. Bfi.mm csoportjának Állasa tóvá zott és Rét laki az ötös sar­káról az üres kapuba gurította a labdát, 0:1. Nagyon rákap­csolt a hazai csapat Sorozatos tárnod ások után a 40. percben Boros középre ívelt és Gábor 14 méterről, kapásból a jobb alsó sarokba lőtte a kiegyenlítő ■ gólt A II. félidő gólnélküli, ki­egyenlített küzdelmet hozott. A döntetlen igazságos. Jók: Ka­nász, Gábor, Boro* ill. Hajdú, Samoa, Rétlaki. Veszély József MH. MEDOSZ—KOSSUTH SB Szőteg V: Dobra. M. MB- DOSZ: Pocsai — Siiovicza I, Fe_ kele. Gulyás, Kovács, Komjódl, Keresztes, Dúl (Nagy Gy.), Nagy B., Csizmás, Sirovicza II. Edző; Nagy Béla. Kossuth SE: Kele­men — Bakos, Hajósi, Lopa- tovszki, Szecst, Juhász, Paksi, Vinter, Dalkó, Tápot, Szent, györgyt. Edzó: Ma.jzlk Sándor, Már az első percben vezetéshez jutottak a vendégek. Jobboldali támadás után Nagy B. beadását Sirovicza II 5 méterről a háló­ba juttatta, 1:0. A 20. percben nagy kavarodás támadt a ME­DOSZ kapuja előtt, s Vinter 0 méterről kiegyenlített. 1:1. A 18. percben Hajósi a 10-osról haza­adott A labda a meglepett ka­pus melléről a hálóba pattant, 2:1. A 86. percben Dalkó 26 mé­terről — szabadrúgásból — lőtt, s a labda a vetődő kapus előtt felpattanva jutott a hálóba, 2:2. Jók: Szűcsi, Dalkó, ÜL Po­csai, Fekete, Zrínyi Péter BCS. VTSK— HÖDIGÉP 15) (1:0) Békéscsaba. 300 néző. V; Bar- tha VTSK: Kovács — Sarkadl, Félix, Kalcsó, Tóth, Bodó, Csu- ltk, Sülé, Viczlán. Kiszely, Ka- radi. Edző: Szombati György. IIODIGÉP: Nagy Hl — Szat­mári, Oszkáca, Molnár, Sisa, Hegedt», Vári, Hecskó, (Nagy IV), Szabó, Szeghalmi, Patócs I, (Uárosi). Edző. Kecskés Ist­ván. Mindkét félidőben a ha­zaiak voltak a ^kezdeményezők. Széleken vezetett gyors támadá­saikkal többször zavarba hozták az ellenfél megerősített védel­mét. Hogy mégis csak egy gól­lal tudtak nyerni a tanácsiak, az elsősorban a remekül játszó Oszláes „számlájára“ írható. A győztes gól így esett. A 34. perc,, ben Tóth átadásával Karadl el­futott Élesen belőtt labdáját a menteni akaró Molnár saját kapujába vágta. Közepes iramú és színvonalú mérkőzésen meg­érdemelt hazai győzelem szüle­tett. Jók: Sarkad!. Bodó, Csulik, Karadl, ilL Oszláca, Hegedűs, Nagy IV« Uhrin János MEZÖFI SE—GYOMAI TK 5.-0 (2:0) Kecskemét, 100 néző. V: Tóth. Mezőfi SE: Gyaraki — Borics, Könyves, Drovszki, Komárorpi, (Matiz), Kovács, Padlás, Nagy, (Szalai), Lakatos. Harangi, Papp, Edző: Krivy Ottó. GyTK: Ko­« ; :' " ' ", ' «.«p' A rangadó, a Bcs. Agyagipar—SZAK-mérkőzés első gólja: Farkas lövésébe Olasz belenyúlt és a labda a vetődő Tóth mellett a hálóba vágódott. Seregi (a kép közepén) „ami biztos, az biztos” — elv alapján — kísér! a labdát. (fotó; Barnáca látván) vács — Nagy, Gomda, Zöld,! Ágoston, (Varjú II), Varjú 1,1 Bácsi, Nyilas, Kiss, Domokos,! Farkas. Edző: Kocsis Gyula.; Nagyiramú mérkőzés. A haza. együttes már a 8. percben gólt szerzett. A második gól a 40. percben esett Fordulás után a gyomaiak előtt Is nyílt egy-két gólszerzési lehetőség, de ezeket nem tudták kihasználni. A ha­zaiak viszont az 51., a 72., és a 87. percben betaláltak Kovács hálójába. Góllövők: Padlás, Ha­rangi 2—2, Szálát Mezei István dr. További eredmények: Tlsza­földvár — Kiskunhalas 2:2, Csongrád—Szentes 0:0. 1. Kiskunhalas 17 10 1 2 43—14 SS 2. Bcs. Agyagip. 17 8 7 2 ti— 5 23 8. Szegedi AK 17 10 3 3 33—20 28 4. Sarkad 17 7 7 3 19—16 211 5. Mezőfi SE 17 9 2 6 22—19 2® 6. Gyúrna S> 7 5 5 33—20 IS 7. Csongrád 17 7 5 5 26—16 IS 8. Bcs. VTSK 17 7 5 S 30—22 IS 9. Szentes 11 7 5 5 18—12 19 10. Szalvai SE 17 6 6 5 27—24 19 11. HODGÉP Á'o 6 4 7 23—25 a® 12. Mezőkovácsh. 17 5 3 9 19—24 n 13. Tisza föld vár 0 3 6 8 16—31 18 14. Kun Béla SE CT 4 3 10 16—22 £2 IS. Mezőhegyes 17 3 2 12 24—52 8 16. Kossuth SE 17 3 2 33 9—58 1 Megyei I. osztály: A Vésztő hatalmas meglepetésre nyert a listavezető indröd ellen — 32 gól esett a negyedik fordulóban VÉSZTŐI FSK—ENDRŐD is# (0:*, VéKztő, 90# néző. V: FUlÖp. Vési- *Os Szerb — Szabó, Nagy I., Nagy Itt., Horváth, Kozma. Szajkó Má­té. Czakó, Molnár, Takács Edző: Pólyák látván. Endródi Nagy — Sági. Ojvárl, Gun da, erdei, Kel­ler, Nagy, Bacsa Lován, Feuer- verker, Pintér. Edző: Putnoki Ele­mér A vezetőbtró nem érkezett meg. Így felórai késénsél ruióp 01- ráekudáBa mellett kezdődött a mér­kőzés. A hazaiak nem tiszteitek bajnokaspiráns ellenfelüket, nagy akarással harcolták. A második félidőben a rekordszámú közönség lelke* biztatása mellett kemény küzdelem folyt a pályán. A vesztő­lek győztes gólja AZ SÍ. percbe» esett, amikor Nagy I átadását Ta­kács IS méterről küldte Nagy há­lójába. Az eredmény hatalmas meglepetés, de a vendéglátók győ­zelme megérdemelt. Jók: A vész­től együttes mindén tagja dicsére­tet érdemel. A vendégek közül Sági, Gunda, Erdei is Feuerverker tOnt ki. (Baity lk István) BÉKÉSI SPARTACUS—OROSHÁZI KINIZSI IS (IS) Békés, 500 néző. V: Wallftech. Békés: Kirí pór zW — KIsb 1, Török, Kovács, Pataki, Vágási Itt, Ku­páról, Szűcs, Nagy, Kiss IX, Vágási n. Edző: Jenel Sándor. Orosháza: Miki te — Sárközi, Albert, Varga, Horváth, Tóth M„ Ven», Kutasd, Tóth I (Arval), Tomusenka, Zsur­lót. Edző: Szűcs Ferenc. A i. perc­ben Kopárdl szinte a partvonal mellől (!) talált a rosszul helyez­kedő Mikit* kapujába. A gól meg­zavarta a vendégeket, sokat táma­dott a Spartacus. Fordulás után magára talált a Kinizsi, a hazaiak »fáradtak. Miközben Árvái kát helyzetet elhibázott, a •» percben Vágási HL bebiztosította a békési­ek győzelmét. ír*. Jók: Klrlpóczkl, Törők, Kiss tt, Illetve Albert, Ku­tast, Arval. (Nagy Mihály) SZEGHALMI MEDOSZ—BATTONYA Itt p.-#» Szeghalom, 300 néző. V: Méze*. Szeghalom: Bugyik — Ladányi O, Bakes, Fábián, Bacstt (Baranya), Tttrl, Simon, Papp D, Dajka, Papp I, Kovács (Lakatos) Edző: Far­kas! nszkl András. Battonya: Berki (Süli) — Nyírna, Ko pasák, Némát, Putnoki, Czártty, Bartha, Kovács, Bántzkl, Farkas, Armán (Jáktsó). Edző: Major László. Jól előkészí­tett pályán, MEDOSZ-támadások Jegyében telt «4 a* első félidő; Si­mon fejesöt és Papp II. lövését azonban tisztázta a Jól tömörülő battonya! védelem. A 4*. percben Kovács váratlan lövése jutott gól- Öél. 1*. Fordulás után — házal fö­lény közben — potyagóllal egyen­Kosárlabda NB II Mecőberényl ÁFÉSZ Vörös Meteor —Belkereskedelmi Minisztérium M:«l (Zt:2l>, NB tt. női, Budapest. V: Tarcsaíalvt, Skodik. Mezőberény: Túrt (1), Winter (ál), Zsedényt (14), Nagy («). Csere: Őszi, Kemény, Szé­kely, Gál, Dombi, Krcsmarik (4). Igen kellemetlen Időben .szabadté­ren játszották a mérkőzést, gyenge játékvezetés mellett. A találkozóra nagy taktikai küzdelem volt Jellem­ző, amiből a Mezőberény került ki győztesein. Jók: Winter, Krcsmarik, Dombi, lltett a vendégcsapat: a 00. percben Kovács volt eredményes. A hajrá­ban Dajka, Túri, Lakatos ás Papp □ százszázalékos gólhelyzetet hi­bázott el. A ÍJ. percben Dajka nagy lövése már túljutott a ka­puson é# a gólvonalon, Balda part­jelző azonban nem Így látta, s Mé­zes Játékvezető „tovább”-« Intett. A med gyesi kisiklás után nagy aka­rással játszott a szeghalmi gárda, fölényét azonban nem tudta gólok­ra váltam, jók: Túrt (mezőny leg­jobbja), Ladányi tt, Baksa, Ul. Ne­mes, Nyírna, Czárity (—(—a) BCS. MÁV—BÉKÉSSZENTANDRAS Itt (0:#) Bőké**! remand! ás, 100 néző. V: Oravecz. MÁV: Oaál tt (Németh) — Andó, Gaál L Gyurkó, Rcln- holcz. Okos. Gál (Hajdú), Palyuslk, Lukácsi, Llpták, Szajkó. Edző: Gyócal László. Békésszentandrás: Tóth — Bordáoa, Dorogi, Fazskas I„ Oláh. Bohák, Seres, Paraszt, Kiss (Szító), Farkas, Bagi (razekaa tt,). Edző: Tóth János. Az első Já­tékrész egyenlő erők küzdelmét hozta. Szünet után nagy fölénybe került a MÁV ás egymás után ér­te el góljait. Az 33.. a 63, és 63. percben Gaál 1 lőtt gólt (mester­hármas!), majd szajkó szöglete csavarodott érintetlenül a hálóba, 4.0. A S3, percben Llpták állította be a végeredményt, 5.#. A szentr andráslak jó kezdés után nagyon visszaestek. A nagyobb tudású vas­utasok megérdemelten győztek Jó Játékvezetés. Jók: Gaál 1, Reín- holcz, Palyuslk, illetve Dorogi. Fa­zekas 1, Farkas. (Mrena Mihály) DOBOZ—TÓTKOMLÓS Itt (Itt) Doboz, 300 néző. V: Varga. Do­boz: Szabó I — Gergely, Molnár, Váradl, Szabó tt, Békési/ Komi őst. Szatmári, Sarkadl, Balogh tt, Ba­logh L Edző: Kun László. Tót­komlós: Lovas — Poljak, ölveczkl. Lopusnyl, Szabó, Kúsznék, Lom- Janszkl, Matelsz, Rocskár, Magna, Elekl. Edző: Bartolák József. A dobozi együttes végig irányította á játékot. Szünetig — a 22. és a 33. percben — Molnár két kapufája jelezte a hazaiak támadó fölényét. A 3$t percben Szatmári közelről szerezte a mérkőzés egyetlen gól­ját, Itt. Fordulás után is nagy nyo­más nehezedett á tótkomlóslak ka­pujára, a csatársor azonban sok helyzetet elügyetlenkedett. A gyen­ge színvonalú mérkőzésen a leg­jobb teljesítményt a Játékvezető nyújtotta. Jók: Molnár, Váradl, Szabó II, Szatmári, Illetve Szabó, Ölveczkl, Lovas, Poljak. (Bálint János). MEZŐBERÉNY—BCS. EPtTOK 8:1 (Itt) Mezőberény, 300 néző. V: Bognár. Mezőberény: Tóth Stuber) — Han- csák II, Ökrös, Kohut. Földest, Hoff­mann, Bánhegyi, Hancsák I, Zolnal, Szenteszky, Heller. Edző: Lehoczkl András. Építők: Zámbó — Miklya, Kerepeczkl, Pluhár, Várai, Rleger, Valyuch, Ronyecz, Tyukodi, Szed- lacsek, Sovány. Edző: Rleger Fe­renc. A Spartacus fölénye már a 10. percben góllá érett, ekkor Zolnal talált a hálóba. A 3*. percben azon­ban Szedlacsek kiegyenlített, 1:1. Fordulás után megindult a mezőbe- rényl „gólazüret”. Az 53. percben Hancsák I, 7 perc múlca Szentesz- ky volt eredményes. 3:1. A 70. perc­ben Hancsák I, később Zolnal rúgott gólt. Az utolsó percekben Heller szöglete érintés nélkül csavarodott Zámbé kapujába, Így alakult ki a 0:1 arányú gólzáporos berényl győze­lem. Jók: Szenteszky, Zolnal, Tóth, Hoffmann (a mezőny legjobbja). Hancsák II, Illetve Sovány, Ro­nyecz, Kerepeczkl. (Makai Gyula) DÓZSA SE—BCS. ELŐRE SP. IL Itt (1:0) Orosháza, 190 néző. V: Forgács. Dézsa: Lung — Calcsely, Hemző, Polgár, Kerekes, Fejes, Nacsa (Búj. tor). Hajas (Gyürkl), Kutl. Busa, Soós. Edző: Berta Júzsef. Előre: Bu­gac — Lukovlczkl, Bartha. Zsíros. Uhrin (Kopasz), Alberti, Veszelka (Puskás), Magmyecs, Karasz, Töth Cs„ Szára*. Edző: Pécsi Elemér. A 8. percben Nacsa lőtt# sa első gólt. Fél őrs elteltével Szárazt a já­tékvezető után rúgásért klálltlotta. Fordulás után * tíz főre olvadt csa­baiakkal szemben nagy Iramot dik­tált. a Dózsa. Az 87. percben Kúti újabb gólt szerzett. 3:0. Ezt köve­tően a csereként beállt Bujtor volt kétszer eredményes, 4 tt. A 81. perc­ben Kárász csúnyán fölé lőtt egy ll-est, a másik oldalon viszont Ke­rekes érték eshet* s Dózsa Javára megítélt büntetőt, 5:0. Jók: Cslesely, Hemző, Kerekes, Kúti, illetve Bar­tha, Alber«, Karasz, Tóth Cs. Az egy partjelzővel bíráskodó For­gács kiválóan vezette a mérkőzést. (Izsóid Miklós) További eredmények: Mezőhegy «sä Kinizsi—Bcs. Vasas 4:3, Medgyes- egyházl Spartacus—Magyarbánhse gyes 2 0. Ifjúságiak: Vésztő—Endrőd IS), .Doboz—Tótkomlós Ott. Békés—Oh. Kinizsi 0:2, Szeghalom—Battonya 3:1, Magyarbánhegyes— Medgyesehgyáza 0:3, Mezőberény—Bea. Építők 1:2, Mezőhegyes—Bea. Vasas 1:1, Dózsa SE—Bcs. Előre Sp. 3:4, Békéaoser.r sndrás—Bcs. MÁV Itt. A megyei L osztályú labdarúgó bajnokság állása 1. Be*. MÁV 21 14 6 1 88—IS 98 2. Bcs. Előre □. 21 16 2 3 78—2S 32 3. Endrőd 21 14 3 4 80—19 31 3. Bcs. vasas 21 13 3 8 88—29 29 5. Medgycsegyh. n 12 2 7 81—29 28 8. Szeghalom 21 10 « 5 33-27 28 7. Mh. Kinizsi 21 » 6 1 44-28 H 8. Oh. Kinizsi 21 10 4 7 28—17 24 9. Dézsa SE 21 9 5 7 30-20 23 10. Békési Spart. 21 9 4 i 38—27 22 11. Mezőberény 21 I® 2 8 40—40 22 12. Battonya 21 6 7 1 27—28 13 13. Doboz 21 6 2 13 22—58 13 13. Vésztő 5 3 13 23—47 13 18. Magyarbánh, 21 S 3 13 21—59 13 10. Bcs. Építők 21 4 1 1« 25-81 9 17. Bsztandrás 21 2 S 14 14—51 9 18. Tótkomlós 21 2 4 18 24—58 1 Ifjúságiak Eo Bcs. Előre 8p0 21 17 3 1 95—23 37 2. Bcs. Építők ?1 13 6 2 84—25 32 3. Endrőd 21 11 7 3 52—27 39 4. Medgycsegyh. 21 12 3 8 57—37 27 5. Tótkomlós a 10 4 7 42—27 24 6o Szeghalom 21 1® 3 8 «7—45 23 7. Battonya 21 1® 3 8 44—44 23 8. Mezőberény 71 9 3 8 «4—46 21 9. Oh. Kinizsi 31 9 3 9 84—40 21 10. Bcs. MÁV 9 2 10 40—42 2« 11. Mh. Kinizsi 21 8 4 8 41-8$ 2# 12. Dózsa SE 21 7 3 8 38—3« 19 13. Vésztő 21 6 5 10 34—58 17 14. Bsztnadrás 21 5 5 11 31-48 15 15. Doboz 21 3 4 2 28—48 1« 16. Békés a 4 S 11 28—50 13 17. Bcs. Vasas M 4 5 11 18—SS 13 18. M&gyabúnh. 21 2 4 18 23—83 8 Az elmaradt Bcs. Vasas—Békés mérkőzésért egyik csapat sem kapó«) pontot. \