Békés Megyei Népújság, 1970. november (25. évfolyam, 257-280. szám)

1970-11-17 / 269. szám

SZALVAI SE—BCS. VISE 2:1 (0:0) Bessenyei utca, 300 néző, V. Alföldi, Szalvai SE: Hajdú — Földesi, Thuróczy. Rácz, Szabó, Mázán, Rétlaki, Varga (Nagy), Toncsenka, Laczó (Pintér), Ko­vács. Edző: Kőszegi László. VTSK; Kovács — Fábián, Fé­lix, Kalcsó, Tóth, Bodó, Csulik (Sarkadi), Sülé, Viczián, Knyi- hár (Varga), Karadi. Edző: | Szombati György, Az első 20 perc váltakozó mezőnyjátékkal telt el, később a VTSK enyhe fölénybe'került. A 39. percben Karadi a felső kapufára ívelt, majd szünetigi VTSK-támadá- s okkal telt az' idő. Fordulás után hatalmas iramot diktált a Szalvai és nagy fölénybe került. A 70. percben Laczó labdáját Toncsenka középről, mintegy 25 méterről „rászúrta”, Kovács ké­sőn vetődött, s a labda csaknem a kapu közepén jutott a hálóba, 1:0. Nem sokkal később Mázán előreívelt, Kovács az elmélázó védők mellett kapura fejelt. A labda a kapusról — a kapufára —, majd Kovács elé pattant, aki a hálóba küldte a Szalvai má­sodik gólját, 2:0. Az utolsó ne­gyedórában elkeseredett roha­mokat vezetett a VTSK. A ki­ugró Vicziánt szabálytalanul szerelték a 16-oson belül. A li­est Bodó értékesítette, 2:1. A kék-fehérek nagy erővel küz­döttek az egyenlítésért, de a Szalvai-védelem jól állt a lábán. Közepes színvonalú mérkőzésen, szünet utáni félórás jó játéká­val megérdemelten nyert a Szalvai a későn hajrázó VTSK ellen. Jók: Mázán (a mezőny legjobbja), Thuróczy, Toncsenka, Kovács, illetve Bodó, Karadi, Viczián, Kalcsó. Sztoján János BCS. AGYAGIPAR—KUN BÉLA SE 2:0 (1:0). Kiskunfélegyháza, 150 néző. V: Bartha. Agyagipar: Papp — Láza II, Kolarovszki, Urda, Jancsó, Farkas, Bohus, Seregi, Kuti II, Huszti (Domokos), Pet- rina. Edző: Mitykó András. Kun Béla SE: Gulyás — Kornfeld, , Szável, Németh, Dévai, Vass, Kiss (Jankuly), Karsai, Bordi, Kovács, Vetési (Borbély). Edző: Kanyó János. A csabaiak a 8. percben vezetést szereztek. Az előrehúzódó Láza II 12 méterről a kapu közepébe bombázott, 1:0. Ezután Papp bravúrosan védte Kovács és Bordi közeli lövéseit. Szünet után kiegyensúlyozott já­ték folyt. Bohus jó helyzetben nem találta el a labdát. A 70. percben Bordi 5 méteres lövését Papp nagy bravúrral hárította. A 90. percben Petrina elvette Száveltől a labdát, kapura lőtt Gulyás a bombát kiütötte, pon­tosan Németh lábszárára s on­nan a labda a hálóba pattant, 2:0. Öngól! Jók: Papp (a me­zőny legjobbja), Láza II, Jancsó, Bohus, illetve Szável, Dévai, Bordi. Pálfi Tibor MEZÖF1 SE—S. KINIZSI 1:1 (0:1) Kecskemét, 100 héző. V: Sári. MEZÖFI SE: Varga — Sebők, H. Kiss, Dvorszki, Dómján, Bo- rics (Rohodi), Padlás. Nagy, Szabó E.. Németh, Endre (Sip­ka). Edző: Krivi Ottó. Sarkad: Tartja jó formáiét az Igyappar, a Sarkad és a Szalvai SE—Kritikus helyzetben a Mezőhegyes- Három kiállítás a Syoma- Kovácsháza További eredmények: Kiskun­halas—Gsongrád 3:1 (1:1), H. MEDOSZ—Kossuth SE 7:0 (4:0), SZAK—Tiszaföldvár 5:0 (3:0). AZ NB III. DÉLKELETI csoport Állasa Szabó — Kiss, Pozojevich, Szat­mári, Kovács, Kádár, Molnár, Lovasi, Gurzó, Balogh, Kótai. Edző: Vasvári Péter. A sarkadi - ak autóbusza — meghibásodás miatt — egy órával később ér­kezett. A kecskemétiek nagyon sportszerűen hajlandóak voltak lejátszani a mérkőzést, ami szép gesztus volt. Váltakozó támadá­sokkal telt el az első negyedóra. Főleg a sarkadiak veszélyeztet­tek. A 37 percben a hazai csa­tárok előtt nyílt gólszerzési al­kalom, de Padlás a kapufát ta­lálta el. Az ellentámadás végén a Mezőfi-védők egymásra vár­tak a felszabadítással, a szem­füles Molnár rácsapott a labdá­ra és 10 méterről védhetetlen gólt lőtt, 1:0. Szünet után a ha­zaiak vették át a játék irányí­tását. Az 56. percben Padlás be­adását Németh fejelte kapura Szabó bravúrral szögletre hárí­tott. A beívelt szögletet Dómján a bal alsó sarokba lőtte, 1:1. A 65. percben Lovasi került nagy helyzetbe, de lövése a kapu mellé gurult. Jók: Sebők, Dóm­ján, Padlás, Borics, illetve Sza­bó. Pozojevich, Szatmári, Kiss, Molnár. Mezei István GYOMAI TK—MEZÖ­KO VACSH AZ A 1:0 (0:0) Gyoma, 400 néző. V: Kanalas. Gyoma: Hunya (Kovács) — Va- tai, Gonda, Zöld, Bélteki (Ágos­ton), Varjú I, Bácsi, Kiss, Do­mokos, Nyilas, Kovács. Edző: Kocsis Gyula. Mezőkovácsháza: Berka — Gubucz, Uhrin, Kanász I, Varga IV, Budácsik, Varga III, Varga I, Pasek, Kertmegi, Jani- ga (Agocs). Edző: Sári Ferenc. Néhány gyomai akció után a 15. percben Pasek kézzel tette maga elé a labdát. Kanalas to­vábbengedte az akciót. Gonda felvágta a csatárt. Kertmegi 11- esét Hunya kiütötte, a labda új­ra Kertmegi elé került, aki ki­vár. Hunya előrevetődve tisztá­zott. Kertmegi meg rúgta a ka­pust. A felugró Hunya „elégté­telt vett”, mire a játékvezető mindkettőjüket kiállította. A gyomai kapuba Kovács állt be. Az 53. percben a sokat támadó gyomai csapat megszerezte a vezetést Domokos révén, 1:0. A 72. percben kapufát lőttek a vendégek. A 84. percben Kovács IV. megsértette a játékvezetőt, aki kiállította a fedezetet. A 88. percben Bácsi nagy gólhelyze­tet hibázott. A gyomaiak sok helyzetet kihagytak, ezért nehe­zen nyertek a sokszor túl ke­mény kovácsháziakkal szemben. Jók: Bélteki, Varjú I, Domokos, ill. Varga III, Uhrin, Pasek. Fekete László SZENTESI VÍZMŰ— MH. MEDOSZ 4:0 (1:0) Szentes, 200 néző. V: Szabó. J. Szentes: Tarr — Vajda, Ka­rasz, Kiss, Török, Zámbori, Szín, Orgovány, Héri. Babovkn, mérkőzésen Virágh. Edző: Mikecz Sándor. Mezőhegyes: Sárközi — Kovács, Fekete, Nagy Gy., Sirovicza I> (Lapusnyik), Keresztes, Gulyás, Csizmás, Nagy B., Komlódi, Eg­ri (Nagy J.). Edző: Nagy Béla. Meglepetésre a vendégek kezd­tek jobban és 15 percig irányí­tották a játékot. A 22. percben Szín lövéséből a Vízmű megsze­rezte a vezetést, 1:0. A gól meg­nyugtatta a hazai együttest, amely most már szemre is tet­szetősebben játszott. A 70. per­cig hazai fölény jellemezte a játékot, de a Mezőhegyesi csa­pat védelme jól állt a lábán. A befejezés előtt 15 perccel Héri, nem sokkal később Babovka, majd ismét Héri lőtt a vendé­gek kapujába.4:0. Jók: Vajda, Zámbori, Héri, illetve Keresztes, Csizmás. Zöldi József 1. Kiskunhalas 14 8 4 2 32—12 20 2. Bcs. Agyag. lí 8 3 3 21—7 19 3. Szegedi AK 14 8 3 3 25—11 19 4. Sarkadi K. 14 6 6 2 17—11 18 5. Bcs. VTSK 14 6 s 3 25—15 17 6. Gyomai TK 14 7 2 5 28—14 16 7. Szent Vízmű 14 6 4 4 15—10 16 8. Mezőíi SE 14 7 2 5 15—16 16 9. Szalvai SE 14 6 3 5 24—22 15 10. Csongrád 14 5 4 5 20—13 14 11. Hmvhely 14 5 3 6 18—22 13 12. Mkháza 14 5 1 8 17—21 11 13. Tiszaföldvár 14 3 4 7 12—24 10 14. Kun Béla SE 14 3 2 9 14—20 8 15. Mezőhegyes 14 3 1 10 19—44 7 16. Kossuth SE 14 3 1 11 5—42 5 Meglepő győzelmet aratott az Endrőd, a Szeghalom és a Battonyai MEDOSZ- Hosszú idő után nyert a Bes. Építők a megyei I. o. labdarúgó-bajnokságban ENDRÖDI SPARTACUS—BCS. VA­SAS 4:2 (1:1), Békéscsaba, Vasas-pá­lya, 200 néző. V: Tóth L. (Szentes). Endrőd: Nagy — Feuerverker, Új­vári, Gunda, Erdei, Keller, Dógi, Bacsa, Lovász, Majoros, Gubucz. Edző: Putnoki Elemér. Vasas: Zsi- linszki — Majemyik, Domokos, Ko­vács, Havasi, Szabó, Silling, Kajki, Rálik, Bócsfk, Laczó. Edző: Andó Tamás. A Vasas kezdett jobban. A 20. percben Silling a késlekedő ka­pus mellett a hálóba küldte Laczó beadását. 0:1. A másik oldalon Lo­vász lőtt mellé. A 31. percben Er­deit szerelték szabálytalanul. A li­est Bacsa küldte a hálóba. 1:1. A 38. percben Laczó ,,íaultota” az end- rődi kapust, aki megrúgta a csatárt, A játékvezető nem torolta meg az esetet. (!) A 42. percben Laczó or­dító helyzetet hagyott ki. Az 53. percben Bócsik 20 m-es szabadrú­gása Nagy keze között a hálóba ke­rült. 1:2. A 60. percben Bócsik lab­dáját Rálik fejelte kapura. Nagy ké­sőn mozdult és csak a gólvonalon túl, mintegy fél méterrel (!) érte el a labdát, amelyet végül is az alap­vonalon túlra ütött. Tóth játékvezető hatalmas meglepetésre nem gólt, ha­nem szögletet ítélt. (!) Amíg a csa­baiak gólt reklamáltak, az Endrőd támadott, Szabó kezére pattant a labda a .csabai kaputól 20 m-re. A szabadrúgást Feuerverker a léc alá lőtte. 2:2. A 78. percben Domokos kézzel ért a labdához. Üjabb 11-es! Ezt Majoros lőtte a jobb alsó sa­rokba. 3:2. A 87. percben a lest vi­tató Vasas-védelem mellett Majoros a kapuba „sétált”. 4:2. Váltakozó, jó iramú mérkőzésen a vendégek lelkesen küzdöttek. A csabaiakat kétségtelenül sújtotta a 60. percben az egyébként is sokat hibázó Tóth L. játékvezető ítélkezése, de ez nem lehet mentség egy rangadó-mérkő­zésen — hazai pályán — a küzdelem feladására. Jók: Erdei (a mezőny legjobbja). Újvári. Majoros, ill. Sza­bó. (Sztoján János) MH. KINIZSI—MEZÖBERÉNY 5:1 (1:1), Mezőhegyes, 100 néző. V: Wall- fisch. Kinizsi: Harangozó — Kovács (Nagy), Szabó, Takács, Kató, Kiss, Bóna, Csordás. Nagy I (Kolozsi), Varga, Takács. Edző: Otrok Mi­hály. Mb. Spartacus: Braun — Ko- hut. Hancsák I, Kreisz, Hancsák II, ökrös. Plavecz. Bánhegyi (Csernyik), Solymosi, Drenyovszki, Heller. Ed- , ző: Weigert Adám. Az első percben Csordás, a 8.-ban Solymosi lőtt gólt. j 1:1. Az első félidőben a vendégek egyenrangú ellenfélnek bizonyultak. A 35. percben Nagy I büntetőjét Braun kivédte. Szünet után Takács II lőtt a hálóba. A Spartacus foko­zatosan visszaesett, és a jól kombi­náló Kinizsi-csatárok még három gólt értek el; Varga (58. perc) és Csordás (67. és 79. perc) révén. Jók: Kiss, Csordás, Takács n, ill. Han­csák I. Solymosi, Drenyovszki. (K. Ly.) MEDGYES EGYHÁZ A—OH. KINI­ZSI t:l (0:1), Medgyesegyháza, 200 Varga Béla és Bodó (jobbról) rsatáisi aésetie Szalvai SE—Bcs, VTSK mérkő­(Fotó; Barnácz) ­8 1910, NOVEMBER 17, néző. V: Barna. Medgyesegyháza: Dudaszeg — Cßicsely, Holecz, Dobi, Juhász, Potocska, Tóth, Plastyik, Forgó, Cseh, Orovecz. Edző: Ma­rosvölgyi Károly. Kinizsi: Mikite — Sárközi, Harmati, Fejes, Horváth, Rucz, Zsurka, Tóth, Varga, Góg. Edző: Szűcs Ferenc. Az első fél­időben a vendégek szereztek gólt Tóth révén. A medgyesi csatárok körülményes játékuk miatt nem bír­tak az orosházi védőfalon átjutni. Így csak a 85. percben sikerült egyenlíteniük Tóth révén. Feltűnő volt a medgyesi védők, főleg Holecz könnyelmű játéka. Végeredményben a döntetlen igazságos. Jók: Plástyik, Potocska, Juhász, 111. Mikite, Har­mati, Horváth. (Hojcska Mihály) BCS. ÉPÍTŐK—TÖTKOMLÖS 3:1 (1:0), Békéscsaba. Corvin u., 50 né­ző. V: Nagy. Építők: Zámbó — Hódi, Litauszki, Pluhár, Várai, Hankó, Va- lyuch, Miklya, Rieger, Doma, So­vány. Edző: Rieger Ferenc. Tótkom­lós: Lovas — Nyíregyházki, Leginsz- ki, Eleki, Balázs I, Pojjak, Balázs II (Hoborka), ölveczki, Matajsz, Rocskár, Gyúrós. Edző: Majoros Já­nos. A mérkőzés eseményei: 10. perc: Sóvány ragyogó cselsorozat | után beadott, s Rieger a hálóba lőtt. 1:0. 50. perc: Valyuch indítását Eleki elvétette, és Doma nagy gólt rúgott. 2:0. 65. perc: ölveczki az első kom- lósi lövést küldte kapura. 70. perc: Sovány beadása után Miklya meg­szerezte a harmadik EpítŐk-gólt. 73. perc: Gyúrós lesgyanús helyzetből szépített. 3:1. Az Építők határtalan lelkesedéssel játszott és megérde­melten nyert. Jók: Hódi, Litauszki, Pluhár, Doma, Sovány, ill. Leglnszki, Balázs I. (Hegedűs Géza) BCS. MÁV—BÉKÉS 1:1 (0:0), Bé­késcsaba, Corvin utca, 100 néző. V: Baida. MÁV: Gaál II — Andó, Gaál I, Gyurkó, Reinholcz. Okos, Pálfi (Jakab), Palyusik (László I), Lu­kácsi, Lipták, Szajkó. Edző: Gyócsi László. Békés: Kiripóczki — Kiss I, Arató, Kovács, Wágner, Vágási III, Kopárdi, Szűcs, Nagy, Kiss II, Vá­gási II. Edző: Jenei Sándor. A mér­kőzés elejétől nagy fölényben ját­szott a csabai együttes, de rossz napot kifogó csatársora a legjobb helyzeteket sem tudta kihasználni! Az igen lelkesen játszó és kizárólag védekezésre berendezkedő vendég­együttes ellenfele 16-osáig sem tu­dott eljutni. Szünet után, az 55. perc­ben a könnyelműsködő MAV-véde- lem hibájából Kiss II a vendégek­nek szerzett vezetést. 0:1. Ettől kezdve óriási nyomás nehezedett a Spartacus kapujára, de gólt csak a 77. percben Szajkó ért el. Ennek egyik oka, Balda indiszponált játék- vezetése is. Jók: Gál I. Gyurkó, Okos, ill. Kiripóczki, Kiss I, Wág­ner, Kopárdi. (Zsíros György) BCS. ELŐRE U.—DOBOZ 10:2 (6:0), Kórház u., 400 néző. V: Mézes. Elő­re U.: Tasnádi (Bugár) — Szűcs, Alberti, Zsíros, Kopasz (Bartha), Cziffra, Veszelka, Maginyecz, Dupsi, Karasz, Jankulár. Edző: Pécsi Ele­mér. Doboz: Szűcs — Szabó, Váradi I, Kovács, Gergely, Lipták, Klapka, Balogh I, Molnár, Szatmári, Balogh II. Edző: Fábián Mihály. A gólok so­rát a 7. percben Dupsi nyitotta meg. A 17. percben Jankulár, utána Ka­rasz volt eredményes. Szabó öngólja után szünetig még Dupsi talált két­szer a kapuba. 6:0. Az 52. percben Klapka szépített. Karasz fejese, majd Balogh H lövése került a hálóba. A hajrában Dupsi mester- hármasával alakult ki a végered­mény. A lila-fehérek végig nagy fö­lényben játszottak és ilyen arányban is megérdemelten nyertek. Jók: Zsí­ros, Dupsi (a mezőny legjobbja), Ka­rasz, ill. Váradi, Szűcs. (Uhrin Já­nos) SZEGHALOM—BÉKÉSSZENTAND- RAS 2:1 (0:0), Békésszentandrás, 200 néző. V: Bognár. Szeghalom: Bu­gyik — Ladányi. Baksa, Zvara, Ba­csa, Túri, Kovács (Lakatos), Nacsa, Dajka, Papp I, Papp II. Edző: Far- kasinszki András. Békésszentandrás: Papp — Bordács, Dorogi, Fazekas, Kiss, Gyulai II, Gyulai IV, Csipái (Seres), Paraszt (Bógyik), Farkas, Bohács. Edző: Tóth János. Az első félidő eseménye Baksa 11-ese volt, melyet a 10. percben Papp jó érzék ­kel védett. A 62. percben az egyedül hagyott Lakatos talált a hálóba. 1:0. A 82. percben megitélt ll-est Farkas értékesítette. 1:1. A befejezés előtt egy perccel Papp II beállította a vég­eredményt. 2:1. Közepes színvonalú mérkőzésen a vendégek valamivel többet támadtak, de Papp jó formá­ban védte a kapuját. Végül a na­gyobb rutin döntött. Jók: Bugyik, Nacsa, Túri, ill. Papp H (a mezőny legjobbja), Fazekas, Kiss. (Mrena Mihály) DÓZSA SE—MAGYARBANHEGYES 4:1 (0:0), Orosháza, 100 néző. V: Szarvas. Dózsa: Lung — Gyurkó, Hemző, Gyuricza, Szabó, Koródi, Gyürki, Bujtor, Busa, Bunda (Mány), Rózsa (Pelyva). Edző: Berta József. Magyarbánhegyes: Frank — Papp, Majsai, Báli, Solymosi, Barton, Kor­mányos, Csabai, Fejes, László, Szla- nyinka. Edző: Frank Sándor. A kö­zönség két ellentétes félidőt látha­tott. Szünetig Majsaival az élen, ra­gyogóan harcolt a bánhegyesi véde­lem. Fordulás után rá sem lehetett ismerni a hazaiakra. Nagy erővel támadtak és Gyürki, Bujtor (2), Pelyva révén négy gólt lőttek. A másik oldalon Kormányos volt ered­ményes. Jók: Gyurkó, Heihző, Buj­tor, Gyürki, ill. Majsai, Solymosi, László, Kormányos. (Izsóid Miklós) BATTONYAI MEDOSZ—VÉSZTŐ 1:0 (1:0), Vésztő, 100 néző. V: Mol­nár I. Battonya: Süli — Nyima, Ba­logh, Nemes, Kopcsák, Kabát, Put­noki (Czárity), Lukács I (Janosov), Farkas, Armán, -Lukács II. Edző: Major László. Vésztő: Soós — Peres, Szabó, Máthé I, Nagy in, Horváth, Molnár (Kozma), Herter (Krajcsó), Czakó, Nagy IV, Máthé II. Edző: Pe- lyák István. Mindkét csapat elsősor­ban védekezésre rendezkedett be. A gólt a 42. percben Lukács I szerezte. Jók: Süli, Kopcsák, Kabát, ill. Sza­bó, Nagy III, Horváth- (Bartyik Ist­ván) Ifjúsági eredmények: Vésztő—Bat­tonya 1:4, Medgyesegyháza—Oh. Ki­nizsi 1:3, Bcs. Építők—Tótkomlós 0:0, Bcs. Vasas—Endrőd 2:2, Bcs. Előre -Doboz 9:1, Bcs. MÁV—Békési Spar­tacus 2:1, Békésszentandrás—Szeg­halom 3:4, Dózsa SE—Magyarbánhe­gyes 4 .0, Mezőhegyes—Mezőberény 1:1.