Békés Megyei Népújság, 1970. október (25. évfolyam, 230-256. szám)

1970-10-29 / 254. szám

Ércnthullás Vásárhelyen — Várai Erzsiké öt aranyérmet nyert — » A „Vásárhelyi Napok” tiszteleté- re jól sikerült or- szágos meghívásos úszóversenyt ren- deztek Hódmező- vásárhelyen, YK ahonnan a Bcs. MÁV országos hí- Ér rű béka-, delfin­és gyermekver­senyzői kilenc első, kilenc má­sodik és öt harmadik helyezést hoztak haza. A nyolc csabai versenyző közül a béka-kor­osztályú, nyolcéves Várai Er­zsiké négy egyéni és egy váltó­győzelmével öt első helyet szer­zett. Ezzel a verseny legered­ményesebb úszójának bizonyult, Mind a négy számban nagy fö­lénnyel győzött. A delfinkorosztályú Orosz Mari a 100 m-es mell- és pil­langóúszásban lett első Sass Éva, az idei kétszeres országos bajnok nyerte a gyermek mell­úszást. A hasonló korosztályú Orosz György győzött a fiú mellúszásban. Megyeri Klárika, Orosz Mária 2—2, Gajka Magda, Orosz György, Korek Anikó, Sass Éva, valamint a 4x100 m-es gyermek leány vegyesváltó egy-egy má­sodik helyezést szerzett. Az öt harmadik érmen Gajka Magda (3), Szeberényi Zsolt és Sass Éva osztozott. A vasutas úszóik nagy szorga­lommal készülnek a november 7-én rendezendő nagyszabású budapesti országos ünnepi úszó­versenyre. A vásárhelyi teljesít­mény alapján jó szereplést vá­runk tőlük a Sportuszodában is! Vasas-Saizfaurg 3:1 Szerda délután a Fáy utcában a Vasas KK-mérkőzésen fogad­ta az Austria Salzburg együtte­sét. A piros-kékek 3:l-re nyer­tek. G: Mészöly (11-esből),. La- dinszki, Puskás dr., ill. Ldbuda. Tokodon nyertek a gyomai röplabdás-lányok % Gyomai TK—To- kodi Építők 3:2 (8, -5, 10, —13. 10) Női NB 11-es i mérkőzés. Tokod. V: László. GYTK: Sztnolniné, Mol­nár, Király, Zöld, Szabó. Szathmá- ri. Csere: Szilágyi. Edző: Szmol- nik Lajos. I. játszma: Kellemet­len, hűvös, szeles időben simán nyertek a gyomaiak. II. játszma: A vendégek elvétették nyitásai­kat, így a Tokod nyert. III. jászma. Újra széllel szemben játszott a GYTK, s 6:1, 12:6 után megnyerte a játszóm. IV. játszma: 30 perces küzdelemben 12:12-nél még együtt volt a két csapat, de a szerencse a toko- diaknak kedvezett. V. játszma: Nagyon összeszedték magukat a vendégek. 8:2-nél fordultak, majd 14 '8-nál mérkőzéslabdája volt a GYTK-nak. Végül Szmol- nikné ütése meghozta a győzel­met. Jók: Molnár, Szmolnikné, Szabó, Szatmári. MAGNEZIT—Gyomai TK 3:0 (7, 9, 9) Női NB Il-es mérkőzés, Budapest. V: Molnár. A GYTK tokodi összeállításban játszott. I. játszma: 6:6 után húztak el a fővárosiak. II. játszma: A Mag­nezit sánca jól zárt. III. játszma: A gyomaiak nyitás fogadásával baj volt, s ez a hazaiaknak gyors pontokat hozott. Labdarúgás Pusztaföldvár—Oh. Vörös Csillag Tsz 1:0 (1:0). Járási bajnoki mér­kőzés, Orosháza. V: Bánki. A baj­nokságra törő vendégek megérde­melt győzelmet arattak. G: Rajki. Jók: Tóth J„ Bodai, Szabó. Rajki, ill. a TSZSK közvetlen védelme. KÖRZETI BAJNOKSÁGOK OROSHÁZA Batogi András (Mezöhegyesi MEDOSZ) országos bajnok Befejeződött a Magyar Nép- köztársaság 1970. évi mili­tary lovasbaj­noksága. Az utolsó, harma- j dik fordulóban ! különösen a terepverseny tette próbára a háromnapos viadal j indulóit. Az összértékelés alap­ján ebben a számban a nemzeti j bajnokságot a mezőhegyesiek kitűnő versenyzője, Balogi And- j rás szerezte meg. Eredményei i alapján biztosította helyét a ma- : gyár olimpiai keretben is. j Gratulálunk! Barátságos labdarűoé msrközés: Bcs. Előre—Warla Poznan 3:1 (3:0) A Ganz-MÁVAG vendégeként' vasárnap tíznapos magyarorszá-! gi látogatásra érkezett a lengyel I Warta Poznan labdarúgó csapa- [ ta. Az együttes a 16 csapatos j lengyel NB I/B-s bajnokság 11. | helyén tanyázik és a hatvanezer dolgozót foglalkoztató Ciegielski j ipari kombinát csapata. ELső mérkőzésüket tegnap délután j Békéscsabán játszották, \ iszo-! nozva az Előre májusi vendég- szereplését. A Kórház utcában Ungi (Mé- j zes, Gyarmati) játékvezetése j mellett ezer néző előtt a csapa- j tok a következő összeállításban j léptek pályára. Előre: Tóth M Remekül szerepellek az óvónőképzősök A közelmúltban területi versenyt | rendeztek Vásárhelyen, melynek ér- j dekessége volt, hogy úgynevezett ■ Mechlovics-rendezerben bonyolítot­ták le. (A háromfős csapatokban egy felnőtt, egy ifi- és egy serdülő- 1 versenyző szerepelt.) Kiemelkedő teljesítményt a Szarvasi Óvónő­képző lányai nyújtottak, akik az i NB Il-es Szegedi Kender mögött, megelőzve a Csongrád megyei baj­nok Szentesi Spartacust, a második helyen végeztek. A zsűri különdíj- jal jutalmazta Búzás Lászlót, a szarvasiak edzőjét és a negyedik helyezett Szabó Ágnest (Bcs. Ki­nizsi), aki százszázalékosan szere­pelt. kosárlabdapályákról jelentjük 1. Pföldvár 7 6 1 21—8 12 2. Oh. Dózsa T. 6 4 1 1 20—9 9 3. Bsámson 7 3 3 1 18—7 9 4. Oh. Béke Tsz 7 4 1 2 16—12 9 5. Szentetornya 7 4 1 2 14—13 9 6. Oh. Vörös Cs. 7 3 — 4 14—15 6 7. Oh. ÜJ É. Tsz 7 1 2 4 8—22 4 8. Gerendás 8 1 1 6 14—18 3 9. Tóíkomlós II. 6 1 — 5 8—27 2 SZARVAS 1. Csabacsüd I. 10 8 1 1 55—12 17 2. Kardos 10 0 2 2 25—12 14 3. Kondorosi VO 10 5 2 3 42—22 12 4. Szarvasi Előre 10 4 3 3 22—16 11 5. Csabacsüd II. 10 1 2 7 15—5? 4 6. örménykút 10 " 2 8 11—56 2 TARTALÉKCSAPATOK NÉLKÜL 1. Csabacsüd I. 8 0 1 1 30—10 13 2. Kardos 8 4 2 2 20—11 10 3. Szarvasi Előre 8 3 3 o 22—11 9 4. Vörös Október 8 3 2 3 25—20 8 5. örménykút 8 8 6—51 Asztalitenisz Orosházi Kinizsi—Mezőtúr 10:6. NB III-as férfi csb-mérkő- zés, Mezőtúr. A Kinizsi hatal­mas meglepetésre — megérde­melten győzött. Különösen a három győzelmet arató Csong­rádi játéka tűnt ki. Pintér múlt heti gyengébb teljesítménye után négy meccset nyert! Ezút­tal Tokodi volt halványabb, de ő is nagyon igyekezett. G: Fin­tér 4, Congrádi 3, Tokodi B. 2, Reményi. Salgótarjáni BTC Mezőberényi Vö­rös Meteor 59:57 (27:22), NB Il-es női mérkőzés, Sal­gótarján,. 70 néző. i V: Mosonyi, Kiss, Vörös Meteor: Krcsmarik (2), Tóth (6), Winter (14), Kokauszki II, Nagy. Csere: Túri (4), őszi, Dombi (5), Zse- dényi (17), Székely. Schaffer (3), Kokauszki I (6). Edző: Mol­nár Miklós. Az első percekben szerzett ötpontos előnyét az SBTC szünetig megtartotta. Fordulás után egyenlített a me­zőberényi csapat, majd felvált­va estek a kosarak. Az utolsó két percben, egyenlő állásnál a herényi csapat hat büntetőt hi­bázott, és ez — a vereséget je­lentette. A végig jó iramú mér­kőzésen a szerencsésebb együt­tes nyert. A vendégek a vere­ség ellenére jól játszottak, főleg Dombi, Winter, Kokauszki I, és Zsedényi érdemel dicséretet. Kecskeméti Műszaki Főiskola —Szeghalmi MEDOSZ 68:49 (37:20), NB III-as férfimérkőzés, Kecskemét, 50 néző. V: Pataj, Vígh. MEDOSZ: Köstner (16), Mohos (18), Bagyinka, Bálint (6), Rózsa (7). Csere: Kézi (2), Szili. Edző: Balázs Pál. A hi­deg, szeles időben a legmaga­sabb játékosukat, Fazekast nél- különző szeghalmiak csak eny- nyire voltak képesek. Jók: Mo­hos, Köstner, Rózsa. Nagy Sándor (Oh. Üveggyár) bravúros győzelme Jk ( 0ÍWM'ms: 1970. OKTOBER 29. A nemrég befe­jeződött megyei I. osztályú sakk. csapatbajnokság utolsó fordulójá­ban, a Bos. VTSK —Orosházi Üveg­gyár mérkőzésen „bbmbamegle. petés” született. Többszörös megyei bajnokunk, Tószögi Pál váratlan vereséget szenvedett az „ismeretlen” orosházi üveggyári sakkozó, Nagy Sándortól. Az alábbiakban közöljük a játszmát: Tószögi __Nagy. 1. c4 e5 2. Hc3 H f6 3. g3 c6 4. Fg2 Fe7 5. d4 exd 6. Vxd4 0—0 7. Hf3 Ha6 8. 0—0 De8 9. a3 Hc7 10. e4 dS 11. Bdl He6 12. Ve3 Vc7 13. b4 a6 14. Fb2 Bb8. 15. He2 b6 16. h3 Hd7 17. e5 dxe 18. Hxe5-Ff6 19. Hxd7 Fxb2 20. Hxb8 Fxal 21. Bxal Vxb8 22. Fxc6 Bd8 23. Fd5 b5 b5 24. Hc3 bxc 25. Fxc4 h6 26. Hd5 Vd6 27. Bdl Kh8 28. Hc3 Hd4 29. Kh2 VÍ6 30. Hd5 Hf3+ 31. Kg2 Vf5 32. g4 Hh4+- 33. Kg3 Vg5 34. f4 Hf5+ 35. Kf3 Hxe3 36. fxg Hxel 37. gxh gxh 38. Kf4 Kg7 39. Fb3 Fb7 40. Ke5 Hf2 4L He3 Be84- 42. Kf4 Hd3+ és Tószögi feladta. Csabai Pál Dózsa SE—Szarvasi ÖF II 79:48 (42:14), megyei férfimér­kőzés, Orosháza. Dózsa: Hriv- nák, Filep, Kocsis, Sütő, Ürögi. Csere: Horváth, Fazekas, Far­kas, Fegyvemeki. Szarvas: Ga- j zsó, Hudra, Denczak, M egyesi, ! Gombos. Csere: Farkas, Zaho- j recz, Szabó. Ld: Filep 28, Sütő j 13, Kocsis 12, ill. Gombos 18.. | Hudra 10, Megyesi 10. I Karcagi Fáklya—Gyulai Spar­tacus 67:56 (28:21), NB III-as férfimérkőzés, Karcag, 150 néző. V: dr. Frizzi, Szilágyi. Gyula: Székely (2), Szelezsán (7). Vaif- ga (18), Christián (11), Erdélyi (12). Csere: Puskái- (2), Horváth (4), Antovszki, Szűcs. Levegő­ben lógott a meglepetés, de a második félidő 15. percében egypontos különbségnél a gyu­laiak két kulcsemberét kipon­tozták, így végül is nyertek a hazaiak. Karcagi Fáklya—Gyulai Spar­tacus 63:30 (30:13) NB III-as női mérkőzés, Karcag, 30 néző. V: Szilágyi, dr. Frizzi. Gyula: Monostori (2), Tar (3), Dani (1), Dalmadi (18), Szilágyi (4), Cse­re: Kovács (á), Széplaki, Rozsos, A gyulaiak csak helyenként ját­szottak elfogadhatóan. Gyulai 613. sz. ITSK—Mező- herényi Vörös Meteor 71:56 (37:35), megyei férfimérkőzés. Mezőberény. 50 néző. V: Hajkó, Christián. A vendégek jobban kihasználták helyzeteiket. Ld: Erdélyi (26), Varga (20), ill, ká­rolyi (20), Szugyinszki (10);. Gyulai 613. sz. ITSK—Mező­berényi VM II 23:22 (11:10), megyei női mérkőzés. Mezőbe­rény. V: Hegedűs, Horváth. Mindkét csapat pontatlanul do­bott. Az eredmény meglepetés. Ld: Dalmadi (13), ill. Tárnái (7), Ma délután a következő mér­kőzésekre kerül sor Gyulán, a Szakmunkásképző Intézet, illet­ve a gimnázium tornatermében. Megyei bajnokságért: Gyulai ITSK—Szeghalmi MEDOSZ II férfi 15, Gy. ITSK—Szeghalmi Gimn. női 16.15. Középiskolai bajnokságért: Gy. ITSK— Szarvasi Gimn. női 16.00, Gy. ITSK—Békési Gimn. férfi, 16.30 óra. (Tasnádi) — Kvasz, (Szűcs), Ko- ródy, Dobó, (Veszeíka), Ambrus, Schneider, Németh, Láza, Moós, (Lengyel), Száraz, Tóth Cs., (Za- horán). Edző: Pillér Sándor. Poznan: Kasprovicz, (Cieslak) — Piotrowski, Szozes-'ak, Sasiak, Luczak, Zawadzki, Janus, Ma- nici. (Raiewicz), Panas, Topols- ki, (Przbilski), Kuez, (Staní­szewski). Edző: Jerzy Godck. Néhány perces lengyel fölény utár. a hazaiak vettél: át j» kez­deményezést, s egyre inkább felülkerekedtek. A gólok azon- ben egyelőre várattak magukra, mert Láza több jó helyzetet el­hibázott. A 15. percben azon­ban Száraz—Tóth Cs.-akció után a kapu közepébe talált a jobbösszekötő, 1:0. Egyik csapat sem játszott teljes erőbedobás­sal, a sok pontatlanság miatt nem volt folyamatos a játék. A vendégek csak ritkán jutottak Tóth M. kapuja közelébe. A 32. percben Németh tért ölelő át­adása után Száraz a jobb oldal­ról nagy gólt lőtt a bal felső sarokba, 2:0. Nem sokkal ké­sőbb Tóth Gs. szögletét a kés­lekedő kapus mellett Láza a léc alá fejelte, 3:0. A szünetben mindkét csapat­nál több csere történt. A máso­dik félidő két lengyel lövéssel kezdődött, Tasnádi mindkettőt védte. Alábbhagyott a vendég­látók lendülete, s inkább a csa­baiak térfelén folyt a játék. A zöld-fehér mezes poznani csa­tárok azonban több kecsegtető gólszerzési alkalom közül csak egyet tudtak kihasználni. A 77. percben formás Raiewicz—Sta- niszewski-adogatás után utóbbi szépített, 3:1. A befejezés előtt Raiewicz gólhelyzetből a csabai kapus kezébe lőtt. A végig sportszerű találkozón szünetig sok helyzetet teremtett az Előre, s megérdemelten győ­zött: A lengyeleknek különösen lövéseik sikerültek gyengén. Jók: Koródy, Dobó, Száraz, ill. Luczak, Zawadzki, Panas. F. I. Kézilabda-torna Orosházán és Szarvason Az idén is meg­rendezik, novem­ber 1-én a hagyo­mányos November 7. Kupa kézilab­da-tornát Oroshá­zán. A küzdelem­sorozat érdekessé- ’ ge, hogy az oros­házi, békéscsabai, tótkomlóst, csor- vási férfi- és női csapatokon kívül a rendezők meg­hívták a középfokú iskolák vá­logatottjait is. A győztes elnye­ri a vándorserleget, az 1—3. he­lyezettet éremdíjazásban ré­szesítik. Az esemény vasárnap reggel 8 órakor, a Kinizsi sporttelepén kezdődik. Szarvason, a járási-városi TS és a kézilabda szakszövetség a November 7. Kupát külön ren­dezi meg az NB-s és a serdülő csapatok részére. A serdülő torna selejtezőinek hat mérkőzését már tegnap le­játszották, szombaton öt talál­kozót bonyolítanak le, majd a döntőket november 1-én és 8-án rendezik meg. Fiúknál, a szarvasi gimnázium, a 2. számú és a szlovák iskola, valamint a Békéscsabai Városi Sportiskola indít több csapatot.«A lányok három csoportban küzdenek. A szarvasi együttesek mellett pá­lyára lép a Bcs. Városi Sport­iskola, a Gyomai Mezőgazdasági Technikum és az Endrődi Spar­tacus együttese is. A mérkőzé­seket 2 Kossuth utcai bitume­nes pályán rendezik meg. November 7-én ez NB-s csa­patok tornáján a Tisza Cipőgyár férfi-női, a Bcs. MÁV férfi, a Bcs Kötött női, a Szarvasi Spar­tacus férfi_ és női együttese küzd a kupáért.