Békés Megyei Népújság, 1970. szeptember (25. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-29 / 228. szám

Isméi kettős győzelem a labdarégé NB 11-ben Szarvas $C—Müisíélegyázi Vasas 2:1 (O-O) Kiskunfélegyháza, 1000 néző. V: Nagy. Szarvas: Nagy II — Kerekes, Mihály, Magyar, Gaj­dos, Sárvári dr„ Bertók, ftoszik, (Kovács), Nagy I, Müller, Oro- vecz. Edző: Bencsik Gyula. Va­sas: Farkas — Cserkó, Sahin, Villányi, Pünkösti, Kelemen, Bense, Linka, Gerber, (Bella), Ézsi, Görög, (Hajagos). Edző:! Fejes József. Hazai támadások­kal kezdődött a mérkőzés, de az első gólveszélyes támadást a Szarvas vezette. A 15. percben Orovecz kiugrott Sahin mellett, de lövése kapu mellé szállt. A továbbiakban állandósult a Va­sas nyomása, de a Spartacus vé­delme — Gajdossal az élen — kitűnően zárt. A 40. percben Linka, két perc.múlva Ézsi lö­vése a kapufán csattant. Szünet után a szarvasiak ossz játéka jelentősen felja­vult: a 65. percben Nagy 1 két védő között Orovccz elé játszott, aki egy csel után a kimozduló Farkas mellett a hálóba lőtt, 1:0. Ezután kiskunfélegyházi roha­mok következtek, de csak szög­leteket tudtak elérni a támadók. A 80. percben egy előrevágott! labdánál a szarvasi védők össze-! futottak és a játékvezető a j partjelző beintésére, kezezés miatt, 11-est ítélt. A büntetőt Linka értékesítette, 1:1. A 87. percben Nagy I szök­tette a jobb oldalon Oroveczet, a balszélső lefutotta Cserkót és a kiinduló Farkas mel­lett a hosszú sarokba lőtt, 2:1. A szarvasi csapat megérde­melten nyert, mivel az első fél­idő „nehéz” perceiben kitűnően védekezett, fordulás után pedig jobb és eredményesebb játékot mutatott ellenfelénél. Jók: Oro­vecz, Nagy II, Mihály, ill. Villá. nyi, Kelemen. Csabai Pál Gvii’ai MEOOSZ—Yscsési YiZÉP 3:1 Í3:0) Ez is gól lehetett volna! A gyulai Tóth szögletét Nagy (fel­emelt lábbal) továbbjuttatta, de a mögötte levő Szilágyi fe­jesét Drágán egy lépésről (!) jó érzékkel kivédte. Gyula. 750 néző. V: Vörös. MEDOSZ: Barna — Sál, (Sza­bó), Szilágyi, Lovász, Guti, Cső­ke, Galbács, Megyesi, (Géczi), Kádár, Tóth, Nagy. Edző: Himer József. Vecsés: Bognár, (Drá­gán) — Szűcs, Kalmár, László, Sztanev, Corti, Vándori, Mako- vecz, (Szenczi), Schubert. Kra- usz, Kiss B. Edző: Stefán László. Ügy tűnt, megismétlődik a gyu­laiak egy héttel korábbi gólzá­poros győzelme. A 7. percben Nagy szögletét Kádár fejjel a későn „ébredő” Bogár mellett a kapu közepébe csúsztatta, 1:0. Utána Csőke hibázott óriási helyzetben. a 12. percben azonban to­vább növelte előnyét a nagy erővel'támadó hazai csapat. Nagy—Tóth volt a labda út­ja — utóbbi beadását a vé­dők elvétették és Kádár a jobbösszekötő helyéről lapo­san a bal sarokba lőtt, 2:0. A másik oldalon Barna védett jó érzékkel két lövést. Húsz perc elteltével a vecsésiek kez­deményeztek többet, de a lövé­sekkel nem volt szerencséjük. A MEDOSZ akciói a túl hosszú át­adások, kezdetleges technikai hibák miatt nem vezettek ered­ményre. Egyre inkább ellaposo­dott a játék. A nézőknek nem sok öröme volt a játékban, leg­feljebb az, hogy a 45. percben nagy kapushibából Galbács a harmadik gólt is megszerezte, 3:0. Szünet után is alacsony szín­vonalú maradt a találkozó. Megyesi lövését, majd Kádár fe­jesét védte ügyesen az újonnan beállt Drágán, akinek később sem lehetett gólt lőni. Kádár ai felső lécet találta el. A 66. perc-1 ben a késlekedő védők mellett j Schubert szépített, 3:1. A hát-; ralevő időben a vecsésiek Kal­már és Schubert révén hagy­tak ki gólhelyzetet. Közben Kra_j usz megsérült és utána már csak statisztált. Végeredmény­ben az első félidőben helyzeteit jobban értékesítő (igaz ebben Bogár is ludas) MEDOSZ a győ­zelmet megérdemelte — a jó játékkal azonban adós maradt. Jók: Barna, Szilágyi, Guti, ilL Drágán, Kalmár, Kiss. B. Fábián István További eredmények: Buda­fok— DEAC 0:2, KISTEXT—| SZVSE 3:3, Bocskai SE—Szegedi | Dózsa 4:2, Szolnoki MÁV—Ceg­lédi VSE 1:1, Középületépítők—I MGM Debrecen 1:1, Pénzügyőr SE—Lehel SC 0:2. A KELETI CSOPORT ALLASA 1. Cegléd 7 4 3 — 10— 6 11 2. Pénzügyőr 7 4 2 1 14— 7 10 3. Szegedi Dózsa 7 4 2 1 13— 7 10 4. Bocskai 7 3 3 1 13— 9 9 5. Középületép. 7 3 ,3 19—9 9 6. Sz. MÁV 7 2 4 1 10— 8 8 7. Budafok 7 3 2 2 10— 9 8 8. DEAC 7 3 1 3 14—11 7 9. Lehel 7 3 1 3 9—7 7 10. Szarvas 7 2 3 2 9—10 7 11. Gyula 7 2 2 3 14—11 6 12. SZVSE 7 1 3 3 7—11 5 13. MGM Debercen 7 1 2 4 9« 14 4 14. Vecsés 7 1 2 4 3—11 4 15. Kiskunkf. 7 1 2 4 6—16 4 16. KISTEXT 7 — 3 4 7—14 3 Á szarvasi kézilabdás lányok legyőzték a listavezetőt — Kettős vasutas-vereség — Magára talált a Kötött röplabda-csapata BCS. KÖTÖTT—DUNAÜJVÄ-j KOSI KOHÁSZ 3:1 (—7, 6, 7, S), nőt röplabda NB II. Békéscsaba, j 10. sz. iskola, 50 néző. V: Gáli. j Kötött: Nagy, Greek, Barcs,! Csete. Péli, Belanka. Csere: Ro-j mánné. Bertók, Bottlik II, Do-j bosi. Edző: Buzássy Béla. BiztoJ san nyerte az első játszmát a' Dunaújváros. A II. játszmában a textilesek megtalálták a ven­dégcsapat játékának ellenszerét. Kizökkentették a Kohászt meg­szokott játékritmusából, betar­tották a taktikai utasításokat, s a szezon legjobb teljesítményé-' vei nyertek a tabella második helyezettje ellen. Kitűnően ját-| szottak a textiles lányok! BCS. KÖTÖTT—SZÉKESFE­HÉRVÁRI TC 3:1 (10, 1, —9.5), női röplabda NB II. Békéscsaba, 10. sz. iskola, 50 néző. V: Jász­falvi. Kötött: Románné, Nagy,' Greek, Barcs, Csete. Péli. Csere: Dobosi, Belanka, Bottlik II, Ber­tók. A kiesés ellen küzdő fehér-[ váriak az első két játszmában nem állították nagyobb feladat elé a hazaiakat. Kis visszaesés után a negyedik játszmában erősített és biztosan nyert a Kö_ I tött. Az együttes valamennyi, tagja — ezen a mérkőzésen is — kiválót nyújtott. GYOMAI TK-SZÉKESFE­HÉRVÁRI TC 3:0 (8, 14, 5), női röplabda NB II. Gyoma, 50 néző. V: Tar, GYTK: Szmolnikné, Molnár, Király, Zöld, Szabó M., Szathmári. Csere: Japport, Szi­lágyi, Varga, Vincze E. Edző: Szmolnik Lajos. Az első játsz­mában már 13:3-ra ment el a GYTK. A második játszmában az SZTC 7 :l-re, majd 12:4-re vezetett, azután a gyomaiak 14:14 után remek küzdelemben nyertek. A harmadik játszmá­ban ismét kitűnően" játszott a hazai együttes. Jók: Szmolnikné, Zöld, Szabó M„ Király. dunaüjvArosi kohász- gyomai TK 3:2 (—13, —6, 6,! 12, 6), női röplabda NB II. Gyo­ma. V: Nagy. GYTK: Szmolnik­né, Molnár, Király, Zöld, Szabó, SzatmSri. Csere: Szilágyi. I. játszma: 7:7 után két pont elő­nyét megtartotta a GYTK. II. játszma: 5:4 után Szatmári nyi­tásait követően szerezte pontjait a hazai csapat. III. játszma: el­Barcs Éva leüt a Kötött— Du­naújváros röplabda-mérkőzé­sen. Mellette Belanka. Fotó: Barnácz fáradtak a gyomaiak. IV. játsz­ma: már 10:2-re vezetett a GYTK, de aztán ütéseik rend­re nem jöttek be. V. játszma: fokozatosan elhúzott a Kohász és biztos mezőnyjátékával meg­nyerte a döntő játszmát és a mérkőzést. A gyomaiak biztos győzelmet engedtek ki kezükből. Jók: Molnár, Szatmári. MAKÓI VSC—BCS. MÁV 8:6 (4:3), női kézilabda NB II. Ma­kó, 150 néző. V: Madár. MÁV: Győr} — Sipiczki J., Vaszkó E. (3), Varga (3), Sipiczki M. Edző: Szikora András. Szeli és Mészá­ros munkahelyi elfoglaltsága, egyes játékosok felelőtlensége miatt csonka csapattal volt kénytelen kiállni a MÁV. Ennek ellenére a 32. percig jól tartot­ták magukat (az eredmény 4:4 volt!). Győrivel az élen az elszántan küzdő együttes min­den dicséretet megérdemel. SZARVAS SC—BP. KINIZSI SÖRGYÁR 9:7 (3:3), női kézi­labda NB II. Budapest, 50 néző. V: Kócsai. Szarvas: Csicsely — Gábor (2), Terényi, Tusjak (3), Furár, Rojik (3), Kugyela (1). Csere: Liziczai, Ridegh, Molnár, Csery. Edző: Laurenczy Jenő. Az első húsz percben igen rosz- szul játszottak a szarvasiak. Csicsely kitűnő védéseinek kö­szönhető, hogy, az ellenfél csak háromgólos vezetést szerzett. A félidő végéig sikerült az egyen­lítés. A szünet hasmáit a szarvasi lányoknak. Hat perc alatt 6:3-ra alakították az ered­ményt, majd aktív játékkal tar­tani tudták előnyüket. Az együt­tes rm'nden eaves tagja dicsére­tet érdemel. Csicsely a mezőny legjobbja volt. SZARVAS SC—MAFC 20:18 (9:7), férfi kézilabda NB II., Szarvas. 200 néző. V: Leánwári, Kiss. Szarvas: Dóba — Nemes (3) , Nyári, Csery A. (4), Darida (4) , Csery I (6), Kiss (2). Csere: Molnár. Les+yán, Kugyela Gy., Janovszki (1). A Szarvas nehe­zen melegedett bele, a vendégek jó védekezéssel és pontos ado­gatásokkal jöttek fel. Fordulás után a hazai együttes fokozta az Iramot és jó játékkal 19:12-re húzott el. A végén, a könmyel- műsködés miatt a MAFC szépí­teni tudott. Jók: Darida, Csery I. MAGYAR KABEL—BCS. MÁV 19:17 (8:7), férfi kézilabda NB II. Budapest, 100 néző. V: Hargittai, Eösze. MÄV: Rácz — Kovács (4), Dukát (2), Antal (1), Gyulai dr., Radnai (4), Schwert- ner (2). Csere: Bielik (1), Gre­gor (1), Hajtman (1), Zoltán. Edző: Giczey Gábor. Kezdetben úgy tűnt, hogy a vasutasok ki­heverték a Kecskeméten történ­teket, hiszen a 10. percben már 4:2-re vezették! Később védeke­zési hibákból a Kábel megfor­dította az eredményt. Szünet után kétszer is vezetett a vas­utas-csapat, de jelentős előnyre nem tudott szert tenni. A haj­rát a Kábel jobban bírta. Jók: Rácz, Gyulai dr., Radnai, Ko­vács. • • «V - jflfct* „ m ív fej HOZZÁNK-ffi*1 •«-•*'.1 ly.-- V _'J , • 'i X •>$*/:% HASZNÁLT SZEMÉLYAUTÓK VÉTELE | X * 2. ,;g 4 ITl 4 mvrltiir : ;Á:'íÁ: »Mv. BIZOMÁNYI ÉRTÉKESÍTÉSÉ ELADÁSA r -V: i • ‘■sí&Éi vM Vy 4 & {Vásárhelyi Pál ü; 4.) Nyitva: hétköznáp 8—16, szombaton 8—12-ig ^ v.-'~ HY -'-V f ■ Fiitéslecknikai bemutatót tart 1970. október 1—5-ig Orosháza, Szabadság tér 11 sz. alatt (dr. Gabnai-féle házban) az Orosházi ÁFÉSZ. Mezőgazdasági Szaküzlete és Csillag Áruháza