Békés Megyei Népújság, 1970. szeptember (25. évfolyam, 204-229. szám)

1970-09-15 / 216. szám

A 87. percben kapott góllal vesztett a Szarvasi Spartacus —A csatársorok közti különbség döntött Budafokon közepületépitok— SZARVAS 2:1 (0:1) Népliget, ISO néző. V: Berták. Kőzépületépítők: Fl&tthy — Ta­mási, Burai, Bodai II, Szalai, Somodi, Hanigai (Budai), Tá­rnom, Takacs, Mezei, Verebes. Edző: Bolvári Ferenc. Szarvas: Nagy II — Szalomtai, Gajdos, Magyar, Szurovecz, dr. Berták, Kerekes, Kovács, Roszik, Müller, Nagy I. Edző: Bencsik Gyula. A Mihály Brakszatárisz II és Orovecz nélkül kiálló szarvasi együttes labda tartásra rendez­kedett be, de ugyanakkor a tá­madásokról sem mondott le és két előretolt gyors csatárával olykor veszélyes akciókat veze­tett Az 5. percben Müller két védőn is „átment”, de 5 m-ről a kapusba rúgta a labdát, A Köz­épületépítők támadásai a sok adogatás miatt nem vezettek eredményre a jól tömörülő szarvasi védők mellett. A 25. percben Nagy I el­futott a jobbszélen, beadását Müller Kovács elé fejelte és 6 estében kapásból a bal sarokba lőtt. 0:1. A hazaiak — csatáraik magas­sági fölényét kihasználva — kapu élé ívelt labdákkal pró­bálkoztak. Szünet után, a 49. percben Kerekes tört ki a jobb­szélen, beadását Hangai men­tette gólveszélyes helyzetben. Az 55. percben szabadrúgáshoz Szarvas SC—Kiskőrösi Vörös Meteor IIS (6:3), női kézilab­da-mérkőzés, Kiskörös, 150 néző. (Hét közben játszották). V: Ma­dár. Szarvas: Csicsely — Ku- gyela, Rojik (2), Furái- (1), Tus­jak (2), Pasek (3), Gábor (3). Giere: Bezzegh, Ridegh, B. Tóth, Marosvölgyi, Molnár. Edző: Lau- renczy Jenő. Az utazástól fáradt szarvasi lányok végig vezetve, biztosan nyertek. Jók: Csicsely (a mezőny legjobbja), Pasek, Gábor, Rojik. Szarvas SC—VM KÖZÉRT 16:1 (10:4), női kézilabda-mérkőzés, Szarvas. 300 néző. V: Pásztói. Szarvas: Gmcsely — Kugyela (2) , Rojik, Furár (5), Tusjak (1), Ridegh (2), Gábor (6). Csere: LL ziczay Molnár, Marosvölgyi. Ed­ző: Laurenczy Jenő. Pillanatok alatt 3:0-ás vezetést szereztek a hazaiak. Szünet után is maga­biztosan játszott a Spartacus és szép győzelmet aratva, a táb­lázat negyedik helyére küzdötte fel magát. Jók: Furár, Gábor, Ridegh. HÖDIKÖT—Szarvas SC 24:22 (15:10), férfi kézilabda-mérkő­zés. Hódmezővásárhely, 100 né­ző. V: Czikkely, Kalász. Szarvas: Kugyela J.:—Kiss (1), Csery I (3), Darída (3), Taskó (3) , Nemes (6), Nyári (3). Csere: Csery A., Jánovszky (2), Ku­gyela Gy., Lentyán (1), Dóba. Rendkívül rosszul kezdett a szaravsi együttes; a HÓDIKÖT a 25. percben már 15:6-ra veze­tett! Szünet után fokozatosan dolgozta le hátrányát a szarvasi csapat, de öt büntető kihagyása után — végül is kétgólos vere­séget szenvedett. Jók: Dóba, Ne­mes. Bcs. MÁV—Kilián SE 24—20 (12dl), férfi kézilabda-mérkő­zés, Szolnok, 200 néző. V: Kli­ment, Szabó. MÄV: Rácz — Ko­vács (6), Dukát (2), Antal (4), Hrobár, Bielik Schweriner (6). Csere. Gregor (1), Komáromi (2), Radnai (3). Edző: Giczey Gábor. A szombaton lejátszott mérkőzésen kemény ellenfél volt a kiesés ellen küzdő Kilián. A MÁV kezdett jobban, de a szol­nokiak négyszer ki tudták egyenlíteni a csabaiak vezetését. 11:10-nél Rácz büntetőt védett. A második félidőben már ki­domborodott a MÁV nagyobb jutott a Spartacus, de az egyik védő reklamálta, hogy az Épí­tők játékosa nem áll 9 m-re a labdától. A játékvezető ekkor reklamálás miatt a szarvasi 16- osról közvetlen szabadrúgást ítélt a iiazaiak javára: Takács Verebes elé gurította a labdát, akinek lövése a vetődő Nagy II kezéről a hálóba pattant, 1:1, A szarvasiak középpályásai foko­zatosan elfáradtak és állandó­sult a fővárosi csapat nyomása. A 87. percben egy előreívelt labdára Budai lesgyanús hely­zetben kiugrott és a kissé ko­rán kiinduló Nagy II fölött a há­lóba emelt, 2:1. A tartalékos, nagy lelkesedéssel játszó Spar­tacus legalább döntetlent érde­melt volna. Jók: Tamási, Mezei, Verebes, ill. Gajdos, Müller, Nagy I. Csabai Pál BUDAFOKI MTE—GV, MEDOSZ 2:1 (1:0) Budafok, 400 néző. V: Tátrai. Budafok: Németh — Nagy K., Kárpáti, Kapitány, Dinnyés, Sárközi, Sebestyén, Nagy J., Kolbert (Potykievicz), Darvai, Taschner. Edző: Szollár Lajos. Gyula: -Barna — Sál, Szilágyi, Lovász, Guti, Óéban, Megyesi (Gyimesi), Galbács, Kádár, Tóth I, Nagy I (Kalló). Edző: Himer József. Az utazástól fá­radt gyulaiakkal szemben a ha­rutinja. A 47. percben még sike­rült 17:16-ra felzárkóznia a Ki­liánnak, de aztán öt perc elég vol ahhoz, hogy a vendégcsapat biztosítsa az igen értékes győzel­met. Jók: Dukát. Kovács, Komá­romi, Schweriner. Kinizsi Sör—Bcs. MÁV 20:11 (9:5), női kézilabda-mérkőzés, Budapest, 10 (!) néző. V: Keszt­helyi. MÁV: Fodré — Varga, Medovarazki, Vaszkó D. (4), Vaszkó E. (6), Reinholczné, Mé­száros. Csere: Sipiczki M. (1). Edző: Szikora András. Megle­pően jól kezdett a MÁV: a 7. percben 3:l-re vezetett! Ezután a bajnokjelölt egyenlített. Amikor a vasutasok 7 m-ese kimaradt, az ellenindításból gólt lőtt a Ki­nizsi. (4:3). A mérkőzés hátra­levő részében irányította a játé­kot a pesti mapat és sorra lőtte góljait. Jók: Vaszkó E.. Vaszkó D. Jászberényi EÜSE—Bcs. Kö­tött 3:0 (8, 10, 13), női röplabda- mérkőzés, Jászberény, 50 néző. V: Zách. Kötött: Csete, Greek,! Nagy, Martincsek, Belanka, Bott- lik II. Csere: Péli, Berták, Do-1 bosi. Edző: Búzóssy Béla. Meg­érdemelten nyert a jászberényi I csapat. Az azonban örvendetes, I hogy a textiles-lányok formája és főleg küzdőképessége az el­múlt héthez viszonyítva sokat javult. Reméljük, a folytatás nem marad el! zalak léptek fel támadólag. Az 5. percben Sebestyén 20 m-es lövése Nagyról az ötösön a tét­len lesen álló Kolbert elé pat­tant, aki a hálóba lőtt, 1:0. A 10, percben Sebestyén már a ki­futó Barnát is kicselezte, de Orbán az utolsó pillanatban mentett. Negyedóra elteltével fokozatosan feljöttek a vendé­gek, Guti beívelt labdáját Nagy I óriási helyzetben, 3 m-ről fej­jel rosszul találta el. Kolbert egy összecsapásnál megsérült és kiállt. A széltől támogatott bu­dafoki csatárak igen veszélye­sen lőttek kapura, de Barnának ezen a napon nehezen lehetett gólt rúgni. A 40. percben Me­gyés! átadását Galbács óriási helyzetben, 3 m-ről a kapu mel­lé vágta. A második félidő kiegyenlí­tett játékkal kezdődött. Igen élvezetes, jó Iramú volt a* mér­kőzés, mindkét kapu gyakran került veszélybe. Taschner 5 m-ről a kifutó Barnába lőtt, az ellentámadásból Galbács egye­dül húzott kapura, de ő is a kapusba vágta a labdát. A 70. percben formás Bu­dafoki támadás végén, az előretörő Nagy K. Sebestyén kényszerítő átadását 8 m-ről az elalvó védők mellett a kapuba lőtte, 2:0. Három perc múlva Kalló átadásá­val a jól játszó Tóth I a fél­pályáról Indulva, a kifutó Németh mellett 5 m-ről a hálóba helyezte, 2:1. Most mér az egyenlítésért ro­hamozott a vendégcsapat; a 80. percben Galbács már a negye­dik gólhelyzetét hagyta ki ... A 89. percben Tóth I szép cselek­kel ment el, már a 16-oson belül járt, amikor Kárpáti és Kapi­tány szabálytalanul akasztotta, de a kitűnően bíráskodó Tátrai ezúttal nem látott szabálytalan­ságot. Véleményünk szerint ll­es volt! Változatos mérkőzésen a két támadósor közti különbség dön­tött. Jók: Nagy K., Sebestyén, Nagy J„ Kolbert, ill. Barna, Tóth I, Sál. —r—f További eredmények: Pénz­ügyőr—MGM Debrecen 3:1, Kiskunfélegyháza—Vecsés 0:0, Lehel SC—KISTEXT 2:1, Sze­gedi VSE—Szegedi Dózsa 0:0, Cegléd—Bocskai SE 2:1, Szolno­A KELETI CSOPORT ALLASA 1. pénzügyőr 5 4 1 — 13— 4 9 2. Cegléd 5 4 1 — 8— 4 9 3. Szegedi Dózsa 5 3 2 — 9— 3 8 4. Budafok 5 3 2 — 8— 3 8 Középítők 5 3 2 — 8— 3 8 6. Bocskai 5 2 2 1 8— 6 6 7. Sz. MÁV 5 1 3 1 7— 6 5 8. Lehel 5 2 — 3 6— 6 4 9. Kiskunf. 5 1 2 2 5— 8 4 10. DEAC 5 1 1 3 10—u 3 11. MGM D. 5 1 1 3 7—11 3 Szarvas 5 — 3 2 3— 7 3 SZVSE 5 1 1 3 3— 7 3 14. Vecsés 5 1 1 3 1- 1 3 15. Gyula 5 — 2 3 5—10 2 KISTEXT 5 — 2 3 4— 9 2 A mezőkovácsházi járás NB II 1-as labdarúgó rangadóját a Mezőhegyes) MEDOSZ nyerte Képünkön a győztes együttes. Álló sor, balról jobbra: Csizmás, Gulyás, Gábor, Komlód!, Si- rovicza I, Keresztes, K. Szabó János edző. Guggol: Borsos, Pocsai, Igaz, Nagy B., Nagy Gy. (Fotó: Barnácz) Csapataink az NB ll-ért Televízió BUDAPEST: IV.08 Eletet az evek­nek... 17.55 Hitek. 18.00 Tetlzsák. Hatévesek lettünk! 18.30 Expedíció, A Palóctöldön. 19.10 Relilámműsor. 19.15 A kiállításon láttuk. 19.40 Esti mese. 20,00 Tv-hiradó. 20.20 Jearme, a pacsirta. Jean Anoutlh azlnmüvé- nek magyarul beszélő tv-fllmválto- sata. 22.30 Tv-hiradó — 2. kiadás. BUKAREST: 17.05 Irodalmi króni­ka. 17.35 lakolai rtportmüsor. 18.20 A legkisebbeknek, 19.00 Részletek Muszorgszkij: Borisz Godunov elmü operájából. 30.30 Osztrák városok. Dokumentumftlm. 21.00 Francia mű­vészek gálaestje. BELGRAD: 17.35' Kis világ. 18.00 Önöknek az utón. 18.35 Riport. 18.20 Tv-posta. 20.35 Rövidíllm (Charley Chaplin), 20.15 Napok kettesben — jugoszláv Játékfilm. 22.15 Amerikai találkozások — a la technológiája. Rádió KOSSUTH RADIO; 8.20 Kedvelt régi melódiák. 9.00 Harsán a kürtszó! 0.36 Verbunkosok, 10.05 Éneklő világ. 10.28 A II. Intemaclonálé. 10.46 Ze­nekari muzsika. 12.30 Melódiákoktól. 13.44 Törvénykönyv. 13.59 Elhagyot­tan. 15.10 Sebestyén János csembaló­zik. 15.28 Liszt-rapszódiák népi zene­karra. 15.47 Kóruspódium. 16.05 Ma- zart-művek. 17.05 Ázsia munkásmoz­galma. XIII. 17.20 Operarészlstek. 17.58 Szalma a szérűn. 18.28 Küny- nyűzenel híradó. 19.25 A Szabó csa­lád. 19.55 Népdalok. 20.20 Liverpool— PTC EVK labdarúgó-mérkőzés II. lélidő. 21.18 Liszt-zongoraművek. 21.34 Kozmosz. 22.30 Jazzklub. 23.45 A drezdai Kreuz-kórus Schütz-mü- veket énekel. PETŐFI RÁDIÓ: 8.05 Katonada­lok. 8.25 Belltni-áríák. 8.45 Külpoli­tikai ügyelő. 9.00 Barokk muzsika, szonáta. 12.45 Turisták, ügyelem I 11.45 Földünk gyümölcskertjei. 12.00 Népdalcsokor. 12.30 Haydn; G-dür 13.0.3 Zenekari muzsika. 14.00 Tánc­zenei koktél. 14.50 Találkozás a stú­dióban. 16.00 Közvetítés a Craiova— Pécsi Dózsa labdarúgó-mérkőzés II. félidejéről. Beszél: Szűcs Ferenc.16.3S Csúcsforgalom. 18.10 Irodalmi színpa­dok. 18.31 Az Adria királynőjének jövője. Dr. Vécsey Zoltán ny. fő- lsk. tanár előadása Velencéről. 18.38 Ifjú zenebarátok híradója. 18 17 Pá­lyaválasztás. 19.40 Nyári Egyetem. 20.28 Könnyűzene. 20.57 vallomás ön­magámról. 21.57 Lapozgatás nagy ze­nekarok évkönyveiben. 23.15 Csaj­kovszkij operáiból. SZOLNOKI STUDIO: a 222,38 m-és hullámhosszon 18—19 óráig: Alföldi krónika. Érdekvédelmünk. Válaazol a jogász, Marlene District! énekel. Az MHSZ megyei klubjában. Zenés ki mit kér. Mozi Békési Bástya: Figyelj ráml Bé­késcsabai Brigád: Rítus. Békéscsabai Szabadság: Egy kínai viszontagságai Kínában. Békéscsabai Terv: Bandi­ták hálójában. Gyulai Erkel: Az emír kincse. Gyulai Petőfi: Kalan­dorok. Mezőkovácsházi Vörös Októ­ber: San Gennaro kincse. Oroshá­zi Partizán: Dél csillaga. Szarvasi Táncsics: Dajlcamesék hölgyeknek. Szeghalmi Ady: Szent Péter hadmű­velet. Színház Szeptember 15-én, kedden eete 8 órakor Makón: HOTEL SZERELEM Apróhirdetések Utcai házrész eladó. Békéscsaba. I., Tessedik u. 52. __ 323 B etegtoló kocsi, körisfa-rönik el­adó. Békéscsaba, Nagyvárdai u. 40. _____________________________________324 E ladó egy Radnóti kézi szövőszék összes tartozékával As egy Budapest rádió. Cím: Kijátz Valómé, Buda­pest, XI.. Fadrusz u. 18. 3.______ 326 F iat 900 köbcentis Sport Coupe, fe­hér eladó vagy Wartburg de Luxra cserélhető. Békéscsaba. Lenin u. 7. Telefon: 11—407._________ 328 2 kh. föld eladó Csanódapácán, a ka­szaper! köves úttól 1 és fél ltm-re. Érdeklődni: Orosháza, Zombai utca 64/a.___________________ 108450 S arkad. Nagy Kálmán u. 17 számú ház, ugyanott 600 négyszögöles telek eladó.______________________ 184580 S arkadon, Malom u. 1 számú, üres telek eladó. Érdeklődni: Nagy Kál­mán u, 17._________ 184581 G yula-Újvári Ady E. 13 számú ház nagy telekkel, új melegágyl üvegek eladók. Érdeklődni: délután 3-tól. __________________________________184585 B iliárdasztal eladó. Békéscsaba, Sal­lal u- 8-_______________ 162484 A békési Egyetértés Mg^Tsz elad 350—400 q Tritikálé vetőmagot őszi takarmánykeveréséhez, megegyezés a tsz Irodájában. Békés. Rákóczi u. 3S- 164505 Eladó 4 darab félig használt, 609— 13-as Wartburg köpeny. Szarvas, KlUCSjár 3. ______________________029640 B eköltözhető 2 szobás ház eladó. Brumm«. úvfml u. 27,____________02983« S zarvason, Nyulzugban ház 160 négy- szögöl gyümölcsössel, mederrel együtt eladó. Érdeklődni: Martos Flóra u, 8, 029839 407-es Moszkvics jó állapotban el­adó. Telekgerendás, Tanya 173. ______________________• 164534 H áz és telek eladó beköltözhetően. Békéscsaba. Körgát sor 19. Érdeklőd- nl: mindennap 17 órától. 164531 407-es Moszkvics személygépkocsi jó állapotban eladó. Hajdú Lajos szerelőnél, Békéscsaba, Tessedik u. 29.________ 164538 T elek eladó. Békéscsaba. Kolozsvári u. 87. Érdeklődni: mindennap. ________________________ 184539 2 darab egyéves süldő eladó. Békés­csaba. repülőtér, Bányainál. ___________________ 164529 H áromszobás, összkomfortos ház. részben, azonnal beköltözhető Gyu­lán, belvárosban eladó. Érdeklődni: ..Sürgős” jeligére a gyulai hirdető­ké-______________________ 184993 G yula-Máriafalván, az Iskola mellett. • Marx tér 8 szám alatti ház azonnali beköltözéssel eladó. 184591 Közüfefek munkaerőigénye Azonnali belépéssel keresünk anyagkönyvelői, leírókönyve­lői, statisztikus! munkakör be­töltésére, állami gazdaságok számvitelében jártas adminiszt­ratív munkaerőt. Fizetés meg­egyezés szerint. Címünk: Kö­rösi Állami Gazdaság, Gyoma. 5539 Telekgeredási Községi Tanács felvesz gépírni tudó adminiszt­rátort. 164536 ••• Az Országos Sertéshizlaló Vál­lalat, Békéscsaba, I-es és Il-es sz. telep etető, éjjeliőr, mellék­termékfőző és fűtő dolgozókat vesz fel. 163503 ••• Üdítőital-töltő nőket, rakodó­munkásokat és egy fő TMK segédmunkást felveszünk. Szikvíz- és Szeszipari Vállalat, Békéscsaba. Luther u. 5/b. ... 18 évet betöltött lányokat szövőnek felvesz a Pamultex­tilművek Jacquard Szövőgyá­ra. A betanulási idő 12 hét Lá­tást minimális térítés mellett leánvotthonszerű elhelyezésben adunk. Jelentkezés: írásban, a PTM Jacquard SzövőgJ’tz üzemgazdasági osztályán, Bp.. xm., Szekszárdi n. 18—85. Lányokat, 15 év felett fonó szövő átképzősként, férfiakat festődébe és kikészítőbe beta­nított munkásként, valamint lakatost, villanyszerelőt, eső- szerelőt, bádogost és tetőfedőt felveszünk. Levélbenl jelentke­zésre részletes tájékoztatást adunk Üjpesti Gyapjúszövő­gyár, Budapest, IV., Berni út 1. 5093 Az AGROKER Vállalat, Bé­késcsaba, Szerdahelyi úti tele­pére éjjeliőrt, takarítónőt és raktári munkást vesz fel. 164525 i \