Békés Megyei Népújság, 1970. augusztus (25. évfolyam, 179-203. szám)

1970-08-18 / 193. szám

fi szöglGiaraay 2i:4 volt a hazaiak Javára.« Várpalotai Bányász - Bcs. Előre 2:1 (1:0) NB I/B-s labdarúgó-mérkőzés, Békéscsaba, 6000 néző. V: Teuschler. Várpalota: Palotai (8) — Süke (7), Csapó II (8), Szabó (7), Orbán I (7), Kisbej (8), Hor­váth E. (8), Kerkai (8), Lakács (9), Dorogi (7), Harváth L. (7). Edző: Dósai István. Előre: Tas- nádi (6) — Szűcs (7), Láza (6), Kavsz (6), Lengyel (7), Ambrus (7), Dobó (5), Imri (6), Moós (5), Németh (6), Schneider (7). Edző: Pillér Sándor. Csere: Imri és Moós helyett Száraz, ilL Zaho- rán a 67. percben. Fergeteges Előre-rohamok ve­zették be a találkozót. Ennek el­lenére mégis a vendégek szerez­ték meg a vezetést. A 4. perc végén Kerkai a fedezetlenül ál­ló Lakicshoz továbbított. A kö­zépcsatár a kifutó Tasnádi fö­lött, nagy nyugalommal a kapu jobb oldalába emelt, 1:9. Vála­szul Moós lőtt a kapu mellé. Ez­után tűzijáték alakult Palotai kapuja előtt. Előbb Németh fe­jesét, nem sokkal utána az ösz- szekötő közeli lövését nagy reflexszel szögletre hárította a Bányászok kapuvédője. Nagy fö­1:1. Nem sokáig örülhetett a közönség, mert a bányá­szok két perccel később újabb vezetéshez jutottak. Horváth E. átadását Lakics a kimozduló Tasnádi mellett a kapu bal sarkába vágta, 2:1. Újrakezdés után Zahorán bal alsó sarokba tartó lövését a ka­pus a léc segítségével sízögletre mentette. A 80. percben Amb­rus gólbatartó labdáját Orbán I az utolsó pillanatban a gólvo­nalról sízögletre vágta. Németh elől Csapó II önfeláldozóan is­mét szögletre hárított. A 84. percben ritkán látható esemény történt. A közön­ség hosszú sorokban elindult a kijárat felé. Az utolsó percekben még két említésre méltó dolog történt; Kerkai bombája a felső lécről vágódott vissza, a másik oldalon Kvasz lövése a kapu fölé szállt. BÍRÁLAT: Nem úgy kezdő­dött a mérkőzés, hogy az Előre vesztesként hagyja el a pályát. A kezdeti viharos csabai táma­dások után a bányászok gyors Az a bizonyos Németh-fejes. A 43. percben már a jól védő Palotai is verve volt, de a csabai összekötő mintegy 10 m-ről a kapu fölé fejelt. A bányász védők kétségbeesetten várják a fejleményeket. (Fotó: Fábián I.) lényben játszott a lila-fehér együttesi A vendégek teljesen beszorultak. A meg-megújuló hazai rohamokat a lelkesen ját­szó bányászok védelme önfelál­dozóan mentette. Schneider ívelt szabadrúgása a háló tetejére! esett. A 20. perc végén Kvasz | beadását — a gólra éhes Imri elől — Szabó szögletre fejelte. Teljesen egyoldalúvá vált a já­ték. Sajnos azonban a hazai tá­madósor tagjai keveset mozog­tak és így a vendégek védelme mindig időben hárítani tudott. A 36. percben Dobó erős lövését a védők szögletre hárították. Németh fejesénél a kapus ki ve­tőd ve mentett, majd Imri alig lőtt mellé. A 43. percben egy villámgyors Előre-támedás vé­gén Németh a léc fölé fejelt. . SZÜNET UTÁN továbbra is a lilák maradtak támadásban. Do­bó félfordulattal leadott lövése a felső léc fölött zúgott el. Amb­rus távoli bombája, csak centi­méterekkel hagyta el a jobb fel­ső sarkot. Az ellentámadás so­rán Lakics alig lőtt fölé. Az 54. percben a kitörő Németh elől Dorogi (!) a saját 16-osán szerelt. Schneider elől Csapó II szöglet­re hárított. Beívelés után Dobó gólhelyzetben nem találta el a labdát (!) Egy ellentámadás után Dorogi szabadrúgása a háló te­tején kötött ki. Ismét nagy ira­mot diktáltak a hazaiak. Feltű­nő volt azonban, hogy a szép­számú közönség némán figyelte kedvencei játékát. A levegőben lógott a kiegyenlítés. A kapura törő Némethet Dorogi derekánál fogva visszahúzta. A 67. percben végre sikerült kiegyenlíteni a csabaiaknak. Moós—Lengyel—Németh volt a labda útja. Az összekötő egy csel után éles szögből kapura lőtt, a kapus csak ki­ütni tudta és a szemfüles Imri közvetlen közelről a kapu közepébe helyezett, 1 gólja teljesen lehűtötte a kedé­lyeket a játék- és a nézőtéren egyaránt. A lila-fehérek látható­lag idegesek lettek. Lassan, kö­rülményesen szőtték támadásai­kat, időt adtak arra, hogy a bá­nyászok védelme tömörülhessen. Védelmükre óriási munka há­rult. Valamennyien lelkesen, hő­siesen küzdöttek és mindenkor keményen, sportszerűen, össze­gezve a sok kihagyott hazai gól­helyzet ellenére is a vendégek győzelme — megérdemelt. De az ellentámadásaik viszont — für­ge és tefchnikás csatáraik révén — mindig gólveszélyt jelentet­tek Tasnádi kapujára. Játékuk igen jó benyomást keltett. Jók: Palotai, Csapó II, Horváth E., Kerkai, Lakics, ill. Szűcs, Len­gyel, Ambrus, Schneider. Uhrin János További eredmények: BKV Előre—Kecskemét 0:0, BVSC— Bp. Spartacus 2:2, Pécsi Bányász —Ganz-MÁVAG 1:1, DVSC— MÁV DAC 1:2, Oroszlány— Egyetértés 1:2, Eger—Székesfe­hérvári MÁV Előre 3:0, Szállí­tók—Ózd 2:1, Szolnoki MTE— Zalaegersizeg 1:4. az nb i/B Állasa 1. Egyetértés 8 2 1 1 — 2:1 11 2. Szállítók 9 2 1 — 1 3:4 11 3. MÁV DAC 6 2 2 — — 4:1 10 4. Kecskemét 7 2 1 1 — 3:1 10 3. Bp. Spart. 8 2 — 2 — 4:4 10 6. Pécsi B. 9 2 — 1 1 2:4 10 7. Zalaeg. TE 5 2 2 — — 7:2 9 8. Eger 5 2 1 1 — 3:0 8 9. Oroszlány 7 2 — — 2 1:4 7 10. G. MA VÁG 4 2 — 2 — 3:3 6 11. Békéscsaba 6 2 — — 2 2:4 6 12. Várpalota 1 2 2 — — 6:1 5 13. özd 3 2 1 — 1 3:2 5 14. BVSC 1 2 1 1 — 5:4 4 15. Szí. MÄV 2 2 1 — 1 2:4 4 16. BKV Előre 3 2 — 1 1 0:4 4 17. SZMTE 4 2 — — 2 1:6 4 18. DVSC 2 2 — — 2 3:5 2 A csapatok neve után a jutalom­pontok száma szerepel. Űjj labdarűgómáf igazolási szabálifzaf készül Mírek9 eredmények A labdarúgó NB I. második fordulójának eredményei: MTK —Videoton 1:1, Szombathely— Diósgyőr 3:2, Rába ETO—Sze­ged 2:0, Újpesti Dózsa—Komló 6:0, Salgótarján—Dunaújváros 3:1, FTC—Pécs 3:1, Csepel— Bp. Honvéd 2:1. A bajnokság Állasa 1. Ü. Dózsa 8 2 2 — — 11:0 12 2. FTC 8 2 2 — — 5:2 12 3. Vasas 6 2 2 — — 4:0 10 4. Bp. Honvéd 7 2 1 — 1 5:2 9 5. Csepel 6 2 1 1 — 3:2 9 6. MTK 7 2 — 2 — 2:2 9 7. Pécs 5 2 1 — 1 5:4 7 8. DVTK 5 2 — 1 1 3:4 6 9. Dunaújv. 4 2 1 — 1 2:3 6 10. Haladás 3 2 1 — 1 4:6 5 11. Videoton 3 2 — 1 1 1:2 4 12. SBTC 2 2 1 — 1 3:6 4 13. Tatabánya 4 2 — — 2 1:4 4 14. Rába ETO 1 2 1 — 1 2:4 3 15. Komló 2 8 — 1 1 1 fJ 3 16. SZEOL 1 2 — — 2 6:4 1 A csapatok neve után a jutalom­pontok száma szerepelő — Veszprémben véget ért a nemzetközi női kézilabda Napló Kupa. A döntőt a Bakony Ve­gyész az FTC-vel vívta. A ha­zaiak 10:5 arányban nyertek és elhódították a kupát a baj­nokcsapattól. I — A diósgyőri országos at­létikai versenyen Fejér Géza (Bp. Honvéd) 63.14-re javította a férfi diszkoszvető csúcsot, 24 centivel megjavítva korábbi re­kordját A Magyar Labdarúgó Szövet­ség elnöksége augusztus 14-én megtartott elnökségi ülésén ele­mezte az 1970—71. évi bajnok­ság előkészítése során eddig tett intézkedéseket, és ehhez kap­csolódóan a sportág helyzetét. Megállapította • többek között hogy egyes sportegyesületi ve­zetők és sportolók a nyilvántar_ tási és minősítési szabályzat ren­delkezéseit nem az egyetemes magyar labdarúgás érdekeivel összhangban értelmezik és alkal­mazzák. Ennek — a magyar lab­darúgás szempontjából káros — helyzetnek megszüntetése érde­kében az MLSZ elnöksége javas, latot terjesztett az MTS orszá­gos elnöksége elé. Az országos elnökség a javaslatot elfogadta, és az alábbi határozatot hozta: A Miagyar Testnevelési és Sportszövetség országos elnök­ségének 191/1970. sz. határozata az átigazolási szabályok egyes rendelkezései hatályának felfüg­gesztéséről: A Magyar Testnevelési és Sportszövetség országos elnök­sége a Magyar Labdarúgó Szö­vetség elnökségének javaslatára az igazolások, átigazolások ren­dezése, továbbá az e területen, mutatkozó visszás jelenségek megszüntetése, a sporterkölcs érvényesítése érdekében az aláb­biak szerint határozott: 1. A Magyar Labdarúgó Szö­vetség elnöksége az igazolási és átigazolási szabályok módosítá­sára 1970. október 31-ig terjesz­szen elő olyan javaslatot, amely biztosítja a labdarúgó sportág­ban — az anyaegyesületek és a sportolók érdekeinek össz­hangba hozatalával — a továb­bi fejlődést. 2. Az MTS országos elnöksége a sportolók nyilvántartási és mi­nősítési szabályzatáról szóló 22/1969. (MTS. h. 8.). Orsz. Tan. számú határozat módosításáig a sportoló igazolását szabályozó rendelkezések hatályát áz 1970. évi egyidényes, valamint az 1970—71. évi NB I. és NB I/B osztályú labdarúgó-bajnokság­ban szerepelt, illetve szereplő játékosokra vonatkozóan —• az átigazolás kérdésében való meg. egyezésről, sportegyesületi hoz­zájárulásról rendelkező 28. sza­bálypont kivételével — felfüg­geszti. 3. E rendelkeziések nem érin. tik a kedvezményes átigazolásra vonatkozó 200/11/1970. MTS. Ein. számú körlevél és annak végrehajtására kiadott 1970/27. MLSZ. Ein. számú körlevél ha­tályát (sorkatonák és egyetemis­ták). • A határozat értelmében az NB I és az NB IB osztályban 1970- ben szerepelt vagy szereplő lab­darúgó-játékosok az átigazolási szabályok módosításáig más sportegyesületbe nem igazolha­tók át. Ezért a játékosok átiga­zolási kérelmet nem nyújthat­nak be, és a leállással a vára­kozási idő sem kezdődhet meg. Rajt a labdarúgó NB 11-ben: Szarvas SC - KISTEXT 1:1 (1:0) KISTEXT-pálya, 400 néző. V: Egervári. Spartacus: Nagy II— Magyar, Mihály, Kerekes, Gaj­dos, Brakszatórisz I (Kócsa), Nagy I, Brakszatórisz II, Roszik, Müller, Orovecz. Edző: Bencsik Gyula. KISTEXT: Török — Pa­ttá. (Bazsonyi), Fekete II, Jánosi, Nagy Öy„ Nagy L., Nagy. F.. Kalmár, Fekete I, Letenyei, Pék (Zabari). Edző: Borbély András. Az első húsz perc jobbára a szarvasiak fölényével telt el. Müller beadását Orovecz ke­csegtető helyzetben a kapus ke­zébe rúgta, utána a balszélső is­mét rosszul találta el a labdát. A KISTEXT csak a 22. percben veszélyeztetett először, amikor is Nagy F. jó átadását Fekete alig fejelte fölé. A 28. percben Letenyei fellökte Brakszatórisz Il-t, Egervári kiállította a pesti játékost. Ezután meglepetésre a megfogyatkozott KISTEXT len­dült előre, csatárai helyenként szinte tűzijátékot rendeztek a szarvasi kapu előtt. A védők jól áüták a rohamokat és a szeren­csével sem álltak hadilábon. A 37. percben Fekete a kapufát találta el. A 44. percben Oro­vecz ellenakciója vezetéshez juttatta a Spartácust. A balszélső pontos beadását Müller éles fejessel küldte a hálóba, 1:0. Fordulás I után mintegy fél órán ke­resztül állandóan a szarvasi térfélen folyt a játék. Az 51. percben Nagy I és Magyar Debrecen, 300 néző. V: Pusz- [ tai. Bocskai SE: Paulusz — Schmiedt, Szabó I, Zágonyi,' Zámbó, Nagy. Szöllősi, Albeck (Patai), Mezei, Stefan, Bartha (Szabó II). Edző: Komlóssy Im­re. Gyula: Barna — Urbán, Szi­lágyi, Lovász, Guti (Gyimesi), Csőke, Mészáros, Tóth I, Kékesi, Kádár, Kalló. Edző: Himer Jó­zsef. Mezőnyjátékkal télt el a mérkőzés első harmada. A 20. percben Kalló gyors partdobása után Tóth I a leálló hazai vé­dők mellett egyedül törhetett kapura, de négy méterről Pau- luszba lőtt. öt perc múlva Gúti megsérült, s ettől kezdve meg­bomlott a MEDOSZ védekezési hadrendje. A 30. percben Mezei gólhelyzetben Barna kapuja mellé vágta a labdát. A hátra­levő időben Kádár, majd Kalló késett le döntő- pillanatban az átadásról. A félidő utolsó percé­ben egy 22 méteres szabadrúgás­nak Szabó I állt neki és a gyen­közös szerelését 11-esnek mi­nősítette a játékvezető, me­lyet Török a bal sarokba rú- , gott, 1:1. Kispesti fölény után az utol­só percekben kifulladt a fővárosi csapat, de gól már nem esett. Jók: Magyar, Mihály, Kócsa, Müller, ill. Fekete II, Nagy F., Nagy É. Csabai Pál ge lövés Barna segítségével a bal sarokba került, 1:0. Fordu­lás után a gyulaiák léptek fed támadólag. A 60. percben Kalló lendületesen tört kapura, de Schmiedt és Szabó I a 11-es pon­ton nagy üggyel-bajjal szerelték. A vendégek játékában feltűnő volt, hogy Kádár lefejelt labdái­val a gyengén játszó Mészáros és Tóth I nem tudtak mit kez­deni. Közepes iramú és színvo­nalú találkozón az utolsó előtti percben esett a második gól. Szép támadás végén Stefán egyedül húzhatott kapura és nem hibázott, 2:0. A mérkőzést idény eleji játék jellemezte, a helyzetek alapján a döntetlen sem lett volna meglepő. Jók: Schmiedit, Szabó I, Nagy, Stefán, ill. Szilágyi, Csőke, Kádár. — r — f. További eredmények. Szegedi VSE—Debreceni EAC 2:1, Szol­noki MÁV—Budafoki MTE 0:0, Középületépítők SE—Vecsési VÍZÉP. 2:0, Pénzügyőr SE—Kis­kunfélegyháza 3:0, Szegedi Dó­zsa—MGM Debrecen 4:1, Ceg­léd—Lehel SC 2:1. A KELETI CSOPORT ÁLLASA 1. Pénzügyőr 1 1 — — 3:0 2 Szegedi Dózsa 1 1 — — 4:1 2 3. Bocskai SE í 1 — — 2:0 2 Közép. 1 1 — — 2:0 2 5. Cegléd 1 1 — — 2d 2 Szegedi VSE 1 1 — — 2:1 2 7. Budafok 1 — 1 — 0:0 1 KISTEXT 1 — 1 — 1:1 1 Szolnoki MÁV 1 — 1 — 0:0 1 Szarvas 1 — 1 — 1:1 1 11. DEAC 1 — — 1 1:2 — Lehel 1 — — 1 1:2 — 13. Gyula 1 — — 1 0:2 — Vecsés 1 — — 1 0:2 — 15. Kiskunf. 1 — — 1 0:3 — MGM 1 — — 1 1:4 — Jubileumi sportműsor az orosházi Új Élet tsz 20 éyes fennállásának tiszteletére Orosházán augusztus 19-én, .szerdán az Üj Elet Tsz 20 éves fenállásának tiszteletére nagy­szabású ünnepséget rendeznek. Ez alkalommal a tsz lovaeverse- nyeiről híres sportköre is szín­vonalas műsort kíván rendezni, hogy -termelési eredményeik mellett tömegeket vonzó sport­működésükről is tanúbizonysá­got tegyenek. A jubileumi sportműsor a kö­vetkező: Délután. 2 órától a tsz lóver­senypályáján autóügyességi ver­seny lesz, melyre a helyszínen lehet nevezni. Nevezési díj nincs, a helyezések azonban dí­jazva lesznek. Három órakor a Szalvai SE és az Űj Élet Tgz labdarúgó-csapa­tai barátságos mérkőzést játsza­nak. Ezt követően 5 órától be­mutató jellegű ló. és ügetőver­seny lesz, melyen a termel őszek vetkezet már több sikert elért lovasa mutatja be tudását. Az összes rendezvényre a belépés díjtalan. A színvonalasnak és érdekes­nek ígérkező sportrendezvényre minden érdeklődőt szeretettel vár a termelőszövetkezet és sportkörének vezetősége, D. F. Bocskai SE - Gyulai MEDOSZ 2:0 (1:0) BtfÉsmmsM 7 1970. AUGUSZTUS 1*.