Békés Megyei Népújság, 1970. július (25. évfolyam, 152-178. szám)

1970-07-28 / 175. szám

Barátságos labdarúgő-mérkffzés Salgótarjáni BTC __ B cs. Előre 2:2 (1:0) Békéscsaba, 3000 néző. V: Barcs. SBTC: Szőke (Magyar) — Baranyai. Kmetty Csikós (Ver­tig), Szalai, Gecse, Kriskó Tol­di, Horváth, Básti, Jeck (Var­ga). Edző: Mór Ede. Előre: Tóth M. (Tasnádi) — Szűcs, Dobó, Dupsi (Papp), Ambrus (Zaho- rán) Láza, Száraz, Moós, Irnri (Tóth Cs.)., Németh, Schneider. Edző: Pillér Sándor. Az első támadást a hazaiak vezették és Németh nehéz szög. bői a kifutó kapusba vágta a labdát Ezután Schneider lövése zúgott el a jobb felső kapufa mellett Szervezetten védekez­tek a vendégek, de az ellentá­madásaikban nem sok átütő erő volt. Mintegy negyedórás vál­tozatos mezőnyjáték után _Amb_ rus váratlan távoli lövése csak centiméterekkel.suhant el a léc fölött. A 25. percben Básti lövé­sét Tóth M. csak a belső kapufa segítségével hárította. majd Moós alig fejelt mellé. Később nem sok tervszerűséget és el­gondolást láthatott a közönség. Mindkét oldalon sok volt a pon­tatlan átadás és az elkövetett taktikai szabálytalanság. Hor­váth távolról a kapu fölé dur­ran tott, majd Imri egy összecsa­pásnál megsérült, sántákéivá hagyta el a pályát és már nem is tért vissza. A félidő utolsó perceiben erősen szorongatott a bányász-csapat. Egy ilyen akció végén Kriskó átadását Horváth közelről a kapu bal sarkába gu­rította. 1 .ő. Szünet után nagy lendü­lettel kezdett az Előre. A kitörő Schneidert Gecse az utolsó pil­lanatban szerelte. Moós lövését nehezen védte Magyar, majd Ambrus kellemetlen pattogós lö. vése foglalkoztatta a vendégek, kapusát. Teljesen beszorult az NB I-es csapat, levegőben lógott a kiegyenlítés. Schneider lövése ment el a jobb oldali léc fölött, nem sokkal utána Ambrus dur- rantott csúnyán fölé. Az 58. percben megszületett az egyenlítő gól- Száraz—Láza— A Nyári Totó Kupában: Újabb szarvasi győzelem — MEDOSZ-vereség Szarvas SC — Kiskunfélegyháza 2:1 (0*1) Kiskunfélegyháza, 600 néző. V: Miagyar Z. Szarvas: Nagy II — Kócsa, Gajdos, Bertók, Magyar. Brakszatórisz I (Szorovec4 dr.), Roszik Fest, Nagy 1, Müller, Orovecz. Edző: Bencsik Gyula. Kiskunfélegyházi Vasas: Hluc- hány (Farkas) — Bense, Sahin, Villányi, Timár, Hajagos, Bella, Lirika, Rybányi, Ézsi. Pünkösti (Pólyák). Edző: Fejes József. Az első félidő lagymatag játékkal telt el, némi Vasas-fölény mel­lett. A 20. percben egy szöglet- rúgás után a szarvasi védők kés­lekedtek a felszabadítással és Rubányi nyugodtan fejelhetett a hálóba. 0:1. A félidő befejezése előtt három perccel a Spartacus egyenlíthetett volna, de a kapu előterében Müller és Orovecz egymást zavarta, így oda lett a lehetőség. Fordulás után a szarvasiak ragadták magukhoz a kezdemé­nyezést és már á 55. percben egyenlítettek. Szép támadás vé­gén Müller Fest elé tálalt, aki élet szögből a hosszúsarokba bombázott. 1:1. A gól mégin- kább felrázta a vendégeket és a hátralevő játékidőben végig tá­madásban maradtak. A 73. perc­ben a középre sodródó Fest a 11-es pontról megszerezte csa­pata győztes gólját is. 2:1. A hátralevő percekben a hazai csa­tárok még egyszer tűzijátékot rendeztek de háromszor is a szarvasi védőkben akadt el a labda, végül Szorovecz dr. fel­szabadított. Szünetig a dunapataji edzőtá­borozás intenzív edzéseinek ha­tására fáradtan mozogtak a Spartacus játékosai, fordulás után azonban a magúk javára fordították az eredményt és ér­tékes győzelmet arattak idegen­ben. Jók: Kócsa, Gajdos, Szóró, vecz dr., ill. Sahin, Rubányi, Ézsi. Csabai Pál Szegedi Dózsa — Gy. MEDOSZ 4:0 ($0) Szeged, 3000 néző. V: Gerő- házd. Szeged: Bánfl. — Károlyi, Bíró Madarász, Csanádi, Remé- nyik dr.. Fartörő (Vörös), Szeke­res, Csordás dr., Héger, Szakóra. Edző: Zallár Andor. MEDOSZ: Barna — Urbán, Szilágyi, Lo­vász, Kékesi. Gúti, Marschall, Tóth II, Csőke, Kádár, Nagy J. Edző: Himer József. Kezdés után rögtön a Dózsa lépett fel támadólag és csatárai egymás után teremtették a helyzeteket a gyengén „működő” gyulai vé­delem mellett. Az első gól a 27. percben esett, amikor egy le­pattanó labdát Szekeres értékesí­tett. 1:0. A 35. percben Csordás dr. vezette íel a labdát, kapu elé ívelt, többen is elvétették, Szekeres nem — ő közelről a hálóba sodorta a labdát. 2:0. Alig telt el 5 perc, amikor Csor­dás dr. ugrott ki a védők közül és hatalmas lövést küldött a jobb felső sarokba. 3:0. Fordulás után is a hazaiak maradtak tá­madásban. És az 50. percben Csordás dr. tovább növelte csa­pata előnyét, ezúttal kapásból talált a gyulai kapuba. 4:0. Ez­után nem akadt említésre méltó esemény. Alacsony színvonalú, edző­mérkőzés jellegű találkozón a szegediek már az első játékrész­ben bebiztosították győzelmüket. Jók: Bíró Reményik dr. (a me­zőny legjobbja), Szekeres, ill. Gúti, Csőke. Csőké József, akit Himer Jó­zsef edző hátravont középcsa­tárként szerepeltet a MEDOSZ csapatában. Sági István rajza A labdarúgó Nyári Totó Kupa Délkeleti-csoportjának állása 1. Szegedi Dózsa 5 3 1 1 11: 4 7 2. Szarvas 5 2 1 2 13: 8 5 3. Kinkunfélegyh. 5 2 X 2 8: 8 S 4. Gyula S 1 1 3 6:18 3 Schneider volt a labda útja és a balszélső védhetetlenül lapo­san a bal sarokba vágta a lab­dát. 1:1. Ezután élénkebb lett a játék, az irammal sem volt baj. Köz­ben feltűnő volt Básti felesleges reklamálása. A 70. percben szög­lethez jutottak a vendégek, de Kriskó kézzel ütötte a labdát a csabai hálóba. Kirúgás után Szálaihoz került a labda, a fede­zet a kaputól 30 m-re lövésre szánta el magát és ritkán látott nagy gólt ragasztott Tasnádi há­lójába. 2:1. Óriási hajrába kez­dett a lila-fehér együttes. Ál­landóan a tarjáinak térfelén folyt a játék. A bányászok olykor 8—10 em­berrel is védekeztek. A 73. perc­ben Schneider hatalmas távoli lövését a kapus szögletre tor­nászta, de Barcs játékvezető a közönség nagy meglepetéséret kirúgást (!?) ítélt. Nem sakkal később Németh hagyott ki nagy gólhelyzetet. A 86. percben is­mét kiegyenlített a csabai csa­pat. Schneider átverekedte ma­gát a védőkön és kapura lőtt. A labda egy befutó védőn irányt változtatva, és a kétségbeeset­ten visszafutó kapus felett a há­lóba hullott. 2A Jók: Kmetty, Kriskó, Horváth, Básti, ill. Do­bó, Láza, Schneider. Moós. Uhrin János Győzelemmel kezdett a Bcs. Kötött a Tessedik Kapán A férfiak után, vasárnap a nők küzdelmeivel folytatódott a kézilabda Tessedik Kupa mér­kőzéssorozat, Gödöllőn. A Bcs. Kötött NB I-es csapata elsőnek a Martfűi Tisza Cipőgyár ellen lépett pályára és 4:0-ás félidő után 8:3 arányban győzött. Ld.: Darabos, Ilyés 4—4, ill. Kovács 2. A többi mérkőzések eredmé­nyed : Pécsi Bányász—Váci Pe- nomab 15:7, Tatabányai Bá­nyász—FTC 5:4, félbeszakadt. Vasas—Bp. Helyiipar 11:3. Toíótájékoztató A totó 30. heti eredményei: 2, 1, x, 1, 1, 1, 2, 1, x, 1, x, 2, 2, Tizenhárom találatos (amely egyben a 13+1 találatos is) 1 db akadt. A jutalom és a nye­remény együttesen 498 298 fo­rint. A 10 darab 12 találatos szelvény 24242 a 165 darab 11 találatos 1469, míg az 1575 da­rab tíztalálatos szelvény egyen­ként 231 forintot fizet. A PAMUTTEXTILMÜVEK MEZÖBERÉNY Felvételre keres fiatal közgazdászt ÉS GÉPÉSZMÉRNÖKÖT, lehet kezdő is. Ajánlatokat írásban a személyzeti osztályra kérjük. Kétszobás szolgálati lakást biztosítunk. x Képekben a szarvasi női sakkverseny záróünnepélyéről Mint már vasárnapi számú nkban arról beszámoltunk, vé­get ért az 1968. után, július 8 és 24. között, most másodízben megrendezett szarvasi nemzetkö zi női sakkverseny. Az ünnepé­lyes eredményhirdetésre az Árpád-étteremben került sor. Erről készült képes beszámolónk. Gábor Zoltán, a Magyar Sakkszövetség ügyvezető elnöke ér. tékeli a versenyt. Mellette dr. Pataki István, a szarvasi vá­rosi tanács vb-titkára és Langer Gábor, a verseny vezető bí­rája. Zielbauer András, az MTS szarvasi járási-városi tanácsá­nak elnöke átadja az első díjat a szovjet Valentyina Kozlovsz- kaja nemzetközi mesternek a verseny győztesének. A Szarvasi Spartacus női szakosztályának tagja, Valkovszky Erzsébet virággal köszönti Ivánka Máriát, a nemzeíitüzi me­zőny üdvöskéjét. (Fotó: Demény Gyula)