Békés Megyei Népújság, 1970. május (25. évfolyam, 101-126. szám)

1970-05-26 / 121. szám

ünnepi ülést tartott as MTS gyulai járási­városi tanácsa Gőlszegénység az A-csoportban - 19 gól a B-csoportban Továbbra is egyenletes, jó teljesítményt nyújt a Medgyesegyhézi MED05 Részt vett az ülésen Demény Ferenc, a megyei sen Dömény Ferenc, a megyei TS elnökhelyettese, az SZMT sportbizottságának elnöke is. A járási pártbizottságot Nacsa Ist­ván képviselte. Kövesi Ferenc, a gyulai vá­rosi teke szakszövetség titká­ra is kitüntetésben részesült. (Fotó: Leel-ösy) Jól szerepelt a Főiskolai Baj- i nokságon a Szarvasi FMGT ké-: zilabda-csapata. Hőbb a Bajai Felsőfokú Vízgazdálkodási Technikum csapatát győzte le Baján 15:14-re, majd a Közgaz­daságtudományi Egyetem csa­patát Budapesten 27:13-ra. Ez­után Szarvason a Kecskeméti Műszaki Főiskola NB Il-es csa­pata ellen 28:25 arányban nyer­tek a szarvasiak, így a közép­döntőbe kerültek. A négyes döntőbe jutásért hat csapat küz­dött egymással és a három győztes mellé az elmúlt évi baj­nok, Testnevelési Főiskola csa­patát emelték ki a döntő negye­dik résztvevőjének. A középdön­tőben a Szarvasi FMGT a Deb­receni Agrártudományi Egye­tem csapatát fogadta. Szarvasi FMGT—DASE 18:18 (12:9), Szarvas, 150 néző. V: Nyári, Tőgyes. Szarvas: Debre- czeni — Feró (3), Kukucska (6), Tóth J. (1), Tóth I. (1), Csi- kász, Darida (3). Csere: Szabó: Vajó (1), Lipták (3), Pákozdi, Takács. Edző: Szirony Pál. A két csapat fej-fej melletti küz­delme döntetlen eredménnyel zárult. A versenykiírás értelmé­ben a vendégcsapat jutott to­vább. Képünkön Lipták lő ka­pura. (Fotó: Rákos). 8 1970. MÁJUS 26. A felszabadulásunk 25. és Le­nin születésének 100. évfordu­lója tiszteletére rendezett ta­nácsülésre meghívták azokat az idős aktívákat is, akik az el­múlt negyed évszázadban a já­rás és a város testnevelés- és sportmozgalmában eredménye­sen tevékenykedtek. Hargitai József járási-városi TS-elnök megnyitója után Farkas Edit ünnepi szavalata következett, majd Tenkei Antal, a városi bi­zottság elnöke mondott ünnepi beszédet. Ezt követően emlékplakettet adtak át a következőknek: Balogh Mihály, Becsy Károly, Futáki János, Erdődi János, Jobbágy Zoltán, Gyöngyösi Lá­zár, Herczeg Gábor, Kövesi Fe­renc, Kubicza János, Nagy Jó­zsef, Paulinyi Gyula, Székely Vilmos, Szilágyi Gábor, Veér Béla, id. Szilágyi János, id. Sza­bó Ferenc, Nagy P. István, dr. Hirman József, Frolyó Miklós, Sík Jenő, id. Bus András, Pia- esek György, Házi István, Mé­száros János, Várady Zoltán, Somogyi György, dr. Kocsis Gyula, Juhász János, Mester Györgyné, Jánosi Imre, Csorba György, Cseke János, Csuba j István. Jutalomban ötvenötén részesültek. Az FMGT asztaliteniszezői is szép sikerrel szerepeltek a Fő­iskolai Bajnokságon. A Farkas —Buczkó összeállítású páros az erős mezőnyben az értékes ötö­dik helyet szerezte meg. Az OSN orosházi műsorából Az idén harmadszor megren­dezésre kerülő, immár hagyo­mányos, szinte az egész orszá­got megmozgató Országos Sport Napok bemutatóira mindenütt nagy legyekezettel készülnek a községektől kezdve egészen a fővárosig. Orosházán még élénken em­lékeznek a 4 évvel ezelőtti nagy sikerű OSN helyi rendez­vényeire. Az iskolák most is nagy lelkesedéssel készülnek június 7-éré. Az ünnepséget ezúttal is az MTS városi taná­csa és művelődési osztálya bonyolítja le. Délelőtt 9 óra­kor az Űj Elet Termelőszövet­kezet pályáján nagyszabású lo­vasbemutató kezdődik, utána pedig — kellő számú jelentke­ző esetén — ügyességi autó­versenyt rendeznek. Délután fél 4 órakor a Kinizsi sporttelepén az orosházi óvodák, általános és középiskolák tomabemuta- tóját láthatják a sportkedve­lők. A-CSOPORT BATTONYAI MEDOSZ—DÓZSA SE 1:0 (1:0) Battonya, 300 nézó. V: Mézes. Ban- tonya: Berki — Kresák, Kabát, Ne­mes. Farkas, Kopcsák, Karsai, Ba­logh, Putnokl, Ármán. Lukács. Ed­ző: Hoffmann Márton. Dézsa SE: Lung — Kokavecz, Rácz, Gyuricza, Szabó, Kórodl, Rózsa, Gyurkó, Hódi, Bunda, Mány. Edző: Berta József. Abattonyaiak léptek fel támadóan, és a 16. percben Armán talált a há­lóba. IS). A továbbiakban hiába ro­hamozott a helyi együttes, a csatá­rok egy szezonra való gólhelyzetet hagytak ki a sáros talajon. Igaz, eb­ben „ludas” Lung, a Dózsa SE ka­pusa is, aki ezen a mérkőzésen szen­zációsan védett. Jók: Farkas. Kop­csák, Balogh, ill. Lung (a mezőny legjobbja), Bunda, Kóródl. (Ketske- méthy Lajos) MAGYARBÁNHEGYES—MR. KINIZSI 3:2 (1:3) Magyarbánhegyes, 250 néző. V: Balda.M.-bánhegyes: Borsos — Fe­jes, Majsai, László, Kelemen, Vacz- kó. Kormányos, , Csabai, Klntner, Papp, Szlanylnka (Báli). Edző: Ro­mán József. Kinizsi: Harangozó — Ormándi, Hemző, Takács I, Kató, Koczán, Nagy II, Csordás I, Nagy I, Varga, Takács n. Edző: Otrok Mi­hály. Az 5. percben Szlanylnka be- dását Kintner testtel sodorta ka­puba. 1:0, később rákapcsoltak a vendégek: Nagy I a védők diszki- sórete mellett kiegyenlített, sőt utá­na Varga a vezetést is megszerezte a Kinizsinek. 1:2. A 47. percben ki­rúgás után, Papp mintegy 30 méter­ről lőtt kapura, Harangozó nem ért vissza. 2:0. A második félidőt ki­hagyott bánhegyesi helyzetek és Hemző durva játéka jellemezte. A 80. percben egy Hemző—Majsai ösz- szecsapás után, utóbbi súlyosan meg­sérült. Jók: Fejes, Majsai, Papp, ill. Kató, Csordás I, Varga. (Farkas Má­tyás) TÓTKOMLÓS—BCS. ELŐRE U. 3:1 (2:0) Tótkomlós, 100 néző. V: Anderkó. Tótkomlós: Rimovszkl — Karasz,, Póplty, Poljak, Vámos (Leglnszki), Nyíregyház ki, Gyúrós, Olveczkl, Eleki, Magna (Bugyinszki), Kiss (Ma- tajsz). Edző: Majoros János. Bcs. Előre H: Búgár — Vida, Frankó, Bartha. Papp, Czlffra, Zsíros, Ka­rasz, Dupsl, Alberti Jankulár (Vár­nai). Edző: Pécsi Elemér. Az első 20 percben a vendégek ügyesebben, technlkásabban játszottak. Ezután feljött a hazai együttes és Magna, majd Gyúrós ért el gólt. A máso­dik félidő lendületes Előre-rohamok- kal Indult. Az 56. percben Alberti szépített, A hazaiak ezután az ered­mény tartására törekedtek és telje­sen átadták a támadás lehetőségét ellenfelüknek. A döntetlen Igazsá­gosabb >ett volna. Jók: Póplty, Ká­rász, Gyúróé, 111. Vida, Alberts, Ka­rasz. (Karasz István) BCS. MÁV—MEDGYESEGYHAZA 1:1 (1:0) Békéscsaba, 100 néző. V: Farkas. MÁV: Németh — Hajdú, Andő, Ja­kab, Relnholez, Okos, Palyusik, Lu­kácsi, Lipták, Gaál, Szajkó. Edző: Gy öcsi László. Medgy esegy háza: Kelemen — Csicsely, Toldi, Dobi, Varga (Mengyel), Forgó, Potocska, Cseh, Tóth, Plástyik. Marsi. Edző: Marosvölgyi Károly. Szünetig nagy j fölényben játszottak a hazaiak, a I helyzeteket azonban sorra kihagy­ták. A 43. percben Relnholez meg- ' unta a csatárok tehetetlenségét és | 30 méterről hatalmas gólt lőtt. 1:0. Fordulás után az 58. percben Tóth kiegyenlített. 1:1. Ettől kezdve Is­mét a vasutasok támadtak, de az eredmény már nem változott. A S3, percben Lukácsit a játékvezető „kakaskodásért” kiállította. Jók: Andó, Relnholez, 111. Kelemen, Toldi, Plástyik. (Zsíros György). B-CSOPORT MEZÖBERENYI SPARTACUS— DOBOZI PETŐFI 5:0 (1:0) Mezőberény, 400 néző. V: Barcs. Spartacus: Gyáraid — Harmati, Han- csák II, Kohut II, Hoffmann II, Ök­rös, Bánhegyi (Drenyovszkl), Soly- mosi I, Szenteszki, Hancsák I, Heller. Edző: Weigert Adám. Petőfi: Szűcs — Debreczeni (Őré), Kiss, Váradi, Szatmári II, Békési (Klapka), Kom- lósl, Szatmári I, Molnár, Balogh I, Balog! II. Edző: Kun László. A véde­kezésre berendezkedett vendégek el­len a Spartacus irányította a Játé­kot. Az első félidőben mégiscsak Solymosl I átadásából Heller tudott eredményes lenni. A gól után Bán­hegyi jé lövését fogta Szűcs. Az 55. percben Hancsák I fejelt a léc alá, majd Solymosi I — ugyancsak fejes­ből — volt eredményes. 3:0. A 64. percben Drenyovzski a bal felső sa­rokban fejelt, egy perc múlva ismé­telt a csatár. így alakult ki az 5:0-ás végeredmény. Kényelmes első félidő után nagyszerű 45 percet láthatott a lelkes közönség. A fiatal Bánhegyi bemutatkozása sikeres volt. Kitűnő játékvezetés. Jók: Hoffmann II, Han­csák II, Drenyovszkl, Hancsák I, ill. Szűcs, Balogh I, Szatmári I, Kiss. (Makai Gyula) BCS. VASAS—SZEGHALMI MEDOSZ 4:0 (1:0) Békéscsaba, 100 néző. V: Boldi­zsár. Vasas: Zsillnszki — Kovács, Bácsfalvi, Majernyik, Havasi, Szabó, Juhász, Ratki, Ralik. Bócslk, Lacző (Silling). Edző: Andó Tamás. Szeg­halom: Bugyik — Ladányi, Papp I, Csiga, Baksa, Túri, Horváth (Laka­tos):, Makai (Búza), Dajka. Bara­nya. Nacsa. Edző: Boruzs József. Szemerkélő esőben, nagy iramban kezdett a Vasas. A 20. percben Ralki szabadrúgását Havasi küldte a há­lóba. 1:0. A 46. és 72. percben Rajki, a 80. percben Silling volt a gólszer­ző. A Vasas, helyzetei alapján akár nagyobb arányban is győzhetett vol­na. Jók: Bácsfalvi, Rajki, Rálik, 111. Túri. (Sztoján János) BÉKÉSI SPARTACUS— BEKESSZENTANDRAS 3:0 (1:0) Békés, 400 néző. V: Molnár L. Spartacus: Kirlpóczki II — Kovács, Arató II., Szabó, Kiss I, Vágási III, Szűcs, Török. Beliczai (Opauszkl), Kiss II, Vágási n. Edző: Jenei Sán­dor. Békésszentandrás: Patkós — Papp, Balogh, Kiss, Petráa. Kozák, Paraszt, Bohák, Gyulai, Csipái (Ga­záé), Fazekas. Edző: Tóth János. A 16. percben Vágási III bomba fe­jese nyomán esett az első göl. A 25. percben Vágási n 11-esét Pat­kós remek vetődéssel hárította. A könnyű testi felépítésű hazai csatá­rok Jól alkalmazkodtak a csúszós talajhoz és fordulás után beszorí­tották ellenfelüket. A 70. percben Kiss I 25 méteres szabadrúgása a kapufa éléről vágódott a kapuba, majd Vágási ni fejelt a hálóba. 3:0. Jók: Klrtpőczkl n, Vágási n, 111. Patkós, Balogh, Kozák. (Nagy Mi­hály.) ENDR0D—BCS. ÉPÍTŐK 7:0 (2d)) Endrőd, 400 néző. V: Wallfisch. Endrőd: Nagy I — Feuerwerker. Pál­völgyi, Bartha, Erdei, Keller, Nagy II, Bacsa, Lovász, Majoros (Papp), Újvári (Bunda). Edző: Fülöp Imre. Építők: Balázs — Sovány, Várai, Tyukodl, Bódl, Csákó, Valueh, Ro- nyecz, Mtklya, Lacző (Várai), Dér. Edző: Weiner Pál. A hazaiak si­kertelen gyulai szereplése után végig nagy becsvággyal küzdöttek és a lá­tottak alapján akár kétszámjegyű győzelmet la arathattak volna. A gólok sorát a 11. percben Kellet nyitotta meg, majd Nagy n helye­zett a Jobb sarokba. 3:0. Ezután Lo- ‘vász mesterhármasának tapsolhattak a nézők. (50., 06. és 60. perc), A hajrában szabadrúgásból Erdei, vala­mint Bunda volt eredményes. Jók: Feuerwerker, Erdei, KeUer, Bacsa, ill. Waluch, Mlklya. (Sztanyik Ká­roly) Ifjúsági eredmények: A-csoport: Tótkomlós—Bcs. Előre 0:2, Battonya Dózsa SE 1:1, Magyarbánhegyes— Mh. Kinizsi 0:0, Bcs. MÁV—Med- gyesegyháza 0:6. B-csoport: Endrőd -Bcs. Építők 0:1, Bcs. Vasas-Szeg- halom 2:3, Mezőberény—Doboz 5:0, A megyei l OSZTÁLYÚ labdarügo-bajnoksAg allasa a-csoport 1. Oh. Kinizsi 11 8 2 1 36:10 18 2. Bcs. MÁV 12 8 4 3 27:16 16 3. Medgyesegyh, 11 3 7 l 22: T u 4. Bcs. Előre n. 11 6 1 4 28:21 13 5. Mh. Kinizsi 12 4 4 4 17:18 12 6. Battonya 12 4 1 7 18:28 8 7. Magyarbánh. 12 3 2 7 22:82 8 8. Dózsa SE 12 3 1 8 16:21 7 9. Tótkomlós 11 3 1 7 12:28 7 B-CSOPORT 1. Mezőberény 12 9 2 1 28:15 20 2. Bcs. Vasas 12 fi 5 1 23U0 17 3. Endrőd 11 8 3 2 31:18 15 4. Szeghalom 12 5 3 4 16:15 13 5. Doboz 12 8 6 21:22 12 6. Volán SC 11 3 2 6 14:20 8 7. Békés 12 3 1 1 12:25 7 8, Békésszentandr 11 2 3 6 7:21 7 9. Bcs. Építők 11 1 3 7 14:30 5 IFJÚSÁGIAK a-csoport 1. Bcs. Előre 11 9 1 1 50: 7 18 2. Medgyesegyh. 11 9 1 1 34: 7 18 3. Battonya 12 8 2 2 34:10 18 4. Dózsa SE 12 4 3 5 18:28 11 5. Mh. Kinizsi 12 4 3 5 10:26 11 6. Oh. Kinizsi U 3 3 5 14:18 8 7. Magyarbánh. 12 4 1 7 12:23 8 8. Bcs. MÁV 12 1 3 8 12:41 g 9. Tótkomlós 11 — 3 » 3:23 3 B-CSOPORT 1. Bcs. Építők 11 8 2 1 28: 3 M 2. Endrőd 11 8 1 2 30*11 17 3. Szeghalom 12 8 4 27:15 18 4. Mezőberény 12 8 1 5 22:19 13 5. Volán SC 11 8 • 6 22:18 10 6. Békési Spart. 12 4 2 6 15:19 10 7. Bcs. Vasas 12 3 1 8 19:30 7 8. Békésszentandr. 11 3 1 7 12:25 7 9. Doboz 12 3 9 16:41 < Jugoszlávia a világbajnok Befejeződött Ljubljanában a férfi kosárlabda világbajnok­ság. A jugoszlávok az USA feletti 70:63 arányú győzelemmel — a kosárlabda-sport történetében először — megszerezték a világ­bajnoki címet, A Dózsa együttese. Fotó: Bamácz Szarvasiak a Főiskolai Bajnokságon