Békés Megyei Népújság, 1970. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-01 / 76. szám

A labdarúgó NB 1 B-ért: Be*. Előre—Debreceni VSC 2:0 (1:0) A Szarvas igen, a MEDOSZ — nem Szarvas SC—Lehel SC 3:0 (1:0) Szarvas, 1200 néző. V: Dér. | Szarvas: Nagy II. — Kerekes, Mihály, Fest (Kócsa), Gajdos, Brakszatórisz II, Roszik, Mül­ler, Nagy I, Bertók, Orovecz. Edző: Bencsik Gyula. Jászberé­nyi Lehel: Kövér — Gubicz, Béniké, Tóth, Sándor, Juhász, Bugyi (Bányai), Keresztesi, Lu­kácsi, Sárközi, Kovács ((Nagy). Edző: Bíró István. Már az első percek is szarvasi fölény je­gyében telték el, amely ké­sőbb mindinkább állandósult. A 30. percben Orovecz elfutott, átadása Müllertől B értők elé került, akinek 18 méteres, óriás lövése a felső kapufáról pattant a gólvonal mögé. 1:0. A 43. percben Nagy I a félpályáról indult él, de végül 8 méterről fölé lőtt Az 53. percben jobb­oldali szarvasi támadás végén Nagy I elé került a labda, aki Kövér felett á hálóba emelt. 2:0. Az 55, percben Orovecz szép cselsorozat után az ötös sarkáról a jászberényi kapusba vágta a labdát. A 75. percben ugyancsak a szarvasi balszélső váratlan lövése foglalkoztatta Kövért. Az utolsó negyedórá­ban is változatlanul a szarva­siak rohamoztak. Erre az idő­szakra a Lehel SC teljesen visz- szaesett. A 77. percben Orovecz lövése a kapufáról Braxatórisz II. elé pattant, aki kapásból a jobb sarokba lőtt, 3:0. A szarva, sí együttes összjátékban és erőnlétben is lényegesen jobb volt ellenfelénél és biztosan nyert. Jók: Nagy I, Mihály, Gajdos, illetve Tóth, Juhász (Csabai Pál) A 9%. percben Vasvári kezezett. A játékvezető büntetőt ítéK és Dobo 11-ese Szabó H halójá­ban kötött ki. Ezzel szerzett vezetést az Előre. Budafoki MTE-Gy. MEDOSZ 1:0 (0:0) Btktscsaba, |>.0Ü0 nez<?. V: Csernefalvy. Előre: Tóth Ni. (7) .— Kvasz (7), Koródy (7), Láza (7), Lengyel (6). Ambrus (5), Do­bó (5), Németh (6), Imri (7), Tóth Cs. (5), Schneider (6). Ed-i aő: Pillér Sándor. DVSC: Sza­bó II (6) — Szabó I (6), Vakteo (7), Lipők (7), Potyó (6), Nagy- kaposi (7), Andorkó (5), Rozgo- nyi (6), Vasvári (6), Waclavik ,«5), Dóczé (6). Edző: Pyber Ist­ván. Csere: Lengyel helyett Szűcs a 82. percben, Tóth Cs. | helyett Moós a 78. percben, il-j m-rpl lőtt, és a labda a jobb ol­dali lécről a mezőnybe pattant A labdára Schneider csapott rá, de a kapus jó érzékkel védett. Az Előre nagy fölényben ját­szott, de sok hiba csúszott a le­adásokba, így gólra egészen a 40. percig kellett várni. A 9. csabai szöglet után Amb­rus középre ívelt, amikor a hátrahúzódó Vasvári kézzel ütötte le a labdát. Ezt Dobó nagy erővel a kapu jobb oldalába vágta, 1.-0. Fordulás után is a lila-fehé­rek maradtak támadásban. Né­meth, majd Imri veszélyeztetett. Debreceni ellentámadás végén Dóczé szöglete a felső lécről lepattant, Waclavik lőtt — Tóth M. azonban a helyén volt. Nem sokkal később Waclavik szögletét öklözte mezőnybe a csabai kapus. A 85. percben Kvaszt Vasvári csúnyán letal­palta. A 72. percből Vasvári Schneidert terítette le. (Ezért kiállítás járt volna!) A 79. percben Láza iveit középre, a kapus csak hoz­záérni tudott a labdához. A szemfüles Schneider ott ter­mett és kissé kisodródva lőtt az üres kapuba, 2:0. Et­től kezdve feljavult a csa­bai csapat támadójátéka. Schneider, Dobó lövése okozott izgalmat. Németh a 88. percben i A debreceni kapus elor evetód ve szerzi meg a labdát Németh elöl. A kép jobb szélén, a földön Nagykaposi, a háttérben Do­bói látható. (Fotó: Bamácz István) letve Vakter helyett Urbán a 70. percben, Andorkó helyett Maróti (6) az 54. percben. Nappal és széllel hátban len­dületesen kezdett a hazai csa­pat A 10. percben Schneider lövését Szabó II szögletre ütöt­te. A vasutasok védekezésre kényszerültek, és csak a 18. percben vezették első támadásu­kat A 2". percben Dobó elrobo­gott a jobbszélen, mintegy 8 a kifutó kapus mellett lőtt ka­pura, de a labda a jobb oldali lécről visszapattant. Szögletarány: 11:2 (9:0) az Előre javára. Bírálat. A csabai csapat szin­te végig nagy fölényben játszott, de rengeteg hiba csúszott az összjátékba. így gólt lőni csak egy kezezés miatt megítélt bün­tetőből és kapushibából sike­rült. Tulajdonképpen csak a második gól után adtak ízelítőt tudásukból a lila-fehérek. Per­sze, ha a 25. percben Dobó ka­pufa lövése bemegy, akkor min­den bizonnyal nyűgöd tabban játszik a csabai csapat! Mindent egybevetve: a védekezésre be­rendezkedett DVSC ellen — kö­zepes színvonalú mérkőzésen — megérdemelt csabai győzelem született Jók: Kvasz, Koródy. Láza, Imri, ill. Vakter, Lipők, Nagykaposi. További eredmények. Kecske­méti Dózsa—Egri Dózsa 5:0(!), Szállítók—Ózd 1:0, Szolnoki MTE—BVSC 25, A-csoport: Szolnoki MÁV—Gamz-MÁVAG 1:0, Egyetértés—BKV Előre 1:0, Oroszlány—Pécs 0:0, MÁV DAC —Várpalota 0:0. Az NB I® átláss B-csoport 1. Eger • 5. 3 —2 8:11 6 3—3. Szállítók 4 2 1 1 4:3 S 2—3. Bp. Spart. 4 3 1 1 4:3 5 4. Sz. MTE 5 2 12 3:8 5 5. Ózd 4 2 — 2 9:5 i 6. DVSC 4 2 — 2 5:4 4 7. Kecskéméi 9 1 2 2 9:8 4 3. Békéscsaba 4 2 — 2 4:7 4 9. BVSC S - 3 S 6:9 3 A-csoport L P. Bányász 5 3 1 i7 2. Sz. MÁV 4 3 — 1 5:3 6 3. Előre 5 1 3 1 4:3 5 t Egyetértés 3 2 1 2 8:5 5 5. Oroszlány 3 1 2 — 3:1 4 6. G. MA VÁG 4 1 1 2 3:3 3 7. MÁV DAC 4 — 3 1 2:3 3 8. Várpalota 4 1 l 2 3:8 S 9. Zalaegerszeg 4 1 — 3 2:7 2 — A labdarúgó NB I eredményei: A-csoport: O. Dózsa—Komló 5dl. Vasas—MTK 1:0, Videoton—Rába ETO 3:0, Tatabánya—DVTK l.T. B csoport: Csepel—FTC 0:0, Honvéd— j Pécs l.-o, SBTC—SZEOL 3:2, Hala­dás—Dunaújváros 2 a. — A tóté 13. heti eredményei: 2, 1 se, 1, 1, x, 1, 2, x, 2. x, X, 2, 1, 1. Telitalálat nincs. 12 találatot húsz fogadó ért el, nyereményük 51 952 j forint. A 255 darab 11-es találatra 1630, a 10-esekre 225 forint nyere- í mény jut. — Stockholmban befejeződött a j jégkorong-világbajnokság. Az első | helyet eldöntő mérkőzésen a szov­jet csapat 3:1 (0:0, 2:1, 1 :(V) arány­ban nyert Svédország ellen és ezzel i Ismét megszerezte a világbajnoki ! címet. A további sorrend: 2. Svéd- onszág, 3. Csehszlovákja. ♦. Finnor- I szág, 5. NDK. 6. Lengyelország. — Minszkben, az ifjúsági vívó­világba, jnoteágon nem termett ba­bér versenyzőink számára. Egyedül Varga Károly szerzett érmet kard­vívásban. Varga a tavalyi világbaj­nok szovjet Renszkij mögött máso­dik lett. Férfi tőrben Hein (NSZK) : női tőrben Nyikonova (szovjet), ; párbajtőrben LukonszWJ (szovjet) győzött. Ezekben a számokban ma- j gyár vívó nem került a döntőbe. Budafok, 600 néző. V: Ludá- n.yi. Budafok: Németh — Kár­páti, Szöllősi, Dinnyés, Sárközi, Kapitány, Nagy J., Nap (Szarvas), Haraszti. Sebestyén, Taschner (Zoltán), Edző: Szol- lár Lajos. Gyula: Barna — Lo­vász, Szilágyi, Géczi, Kékesi, Otott, Urbán (Nagy), Tóth, Ara­tó, Kádár, Szőke. Edző: Fábián Mihály. A nagy szélben leját­szott találkozón kezdés után a budafokiak kezdeményeztek többet, de a szervezetten küzdő és jól romboló gyulai védelem sokáig mindent menteni tudott. A fővárosiak a 32. perctől ke­rültek nagy fölénybe — ekkor Tóthot túl szigorúan kiállítot­ták — de számos nagy helyze­tükből csak egyet sikerült ér­tékesíteniük. A 15. percben Ka­pitány 11-esét Barna nagyszgr rű érzékkel kivédte! Gl: Dinv- nyés. Jók: Szöllősi. Dinnyés. Nagy J„ Kárpáti, illetve Barna, Géczi, Arató, Otott. További eredmények: Szolno­ki MÁV—Szegedi Dózsa 1:0, Kiskunfélegyháza Középítők 0:0, Pénzügyőr SE—DEAC 1:0, KIS- TEXT— Cegléd 2:2, Szegedi VSE —Bocskai VSE 1:0, Vecsés— MGM Debrecen 3:2. A LABDARUGÓ NB H. KELETI CSOPORTJÁNAK ALLASA 1. SZVSE 3 3 — — 5:1 6 2. Középítők 3 2 t — 2:0 5 3. Pénzügyőr 3 2 1-4U5 4. Szóin. MÁV 3 2 1 — 7:3 5 5. Szarvas SC 3 2 — 1 4:1 4 6. DEAC 3 1 1 1 5:3 3 7. MGM Debr. 3 1 1 1 7:5 3 8. Budafok 3 1 1 1 2:2 3 Cegléd 3 1 1 1 3:3 3 10. Vecsés 3 1 1 1 4:6 3 11. Bocskai SE 3 X — 2 2:2 2 12. Kiskunfélegyh. 3 — 2 1 3:6 2 Szegedi D. 3 1 — 2 1:2 2 14. KISTEXT 3 — 1 2 3-■7 1 15. Lehel SC 3 — 1 2 1:6 1 16. Gyula 3 — — 3 2:7 ­Élőkészületi kézilabda-mérkőzés: Bcs. Kötött—Debreceni Közútépitök Békéscsaba. V: Kocsis, Flóra. Kötött: Szabóné — Ilyés, Szege­diné, Darabos, Tóth, Vaszkó, Kovácsaié. Csere: Orvos, Gyulai- né, Csapó, Sziszük. Két héttel ezelőtt Debrecenben az NB li­es Közútépítők 12:10-re verte a textileseket. A Kötött ezúttal, alaposan visszavágott, de a csa­bai gárda a nagy gólarányúi 15:4 (8:2) győzelem ellenére is, csak he­lyenként játszott jól. A szünet után beállt fiatalok — Csapó, Sziszük — nem okoztak csaló­dást. G: Ilyés 7, Szegediné 4, Darabos, Tóth, Vaszkó, Csapó, ill. Juhász 2, Szakai, Sári M. Jók: Szabóné, Orvos, Ilyés, Da­rabos, Tóth. Kötött-indítás után Vaszkó kapura ló. (Fotó: Bamácz István)