Békés Megyei Népújság, 1970. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-28 / 98. szám

Ünnepi ülést tartott az MTS Békéscsabai Városi Tanácsa Szombaton délelőtt tartotta meg i az Ifjúsági Ház tanácstermében Un- napi ülését az MTS Békéscsabai Vá­rosi Tanácsa. A sportiskolások nevé­ben Drienyovszkl Márta köszöntötte a résztvevőket, majd Vizsnyai Imre, a VTS elnöke mondott beszédet, melyben felelevenítette a megye­székhely sportmozgalmának 25 éves fejlődését, szólott a megoldásra váró feladatokról. Krlvlk András, dr. Pan- j kotai István felszólalása után 24 tár­sadalmi munkásnak adtak át felsza- j badulási jubileumi emlék plakettet, akiknek a sportiskola fiataljai egy- egy virágcsokorral kedveskedtek. Vizsnyai Imre ünnepi beszédét mondja. A kép bal szélén dr. pankotat István, az MSZMP városi bizottságának osztályvezetője, Szabados Bélá- né, a békéscsabai városi tanács végrehajtó bizottságának titkára, s jobbról Ravasz Pál, az ünnepi ülés levezető elnöke. A kitüntetett Viczián Györgyöt Martincsek Edit köszönti, Páry Katalin, a Rózsa Ferenc Gimnázium testnevelő tanárának Lovas Imre kedveskedik egy virágcsokorr al. (Fotó: Bamdcz) A salakmotoros bajnokság ols6 fordulójában: Gyepes Barnabás győzött Miskolcon Vasárnap délelőtt Miskolcon megkezdődött a salakmotoros bajnokság. A 10 ezer néző szín­vonalas, nagyszerű versenyt láthatott. A hazaiak meglepetést várlak a miskolci Csaihótól. Gyepes mellett Radácsi is nagy­szerűen motorozott. Végül is a kanyarokban kitűnő technikával motorozó Gyepes veretlenül nyerte az első fordulót! Eredmé­nyek: 1. Gyepes Barnabás (Gyu­la) 15, 2. Csathó (Papp József SE) 14, 3. Radácsi (EVE Debre­cen) 13, 4. Bernátb (Papp József 4E) 12, 5. Perényl (Debrecen) 9, 0. Molnár (Papp József SE) 9 ponttal, Valamennyi versenyző SO-gépen indult. •** A verseny végén kijelölték a világbajnoki futamon részt ve- j vő magyar versenyzőket. Mel- i senben Gyepes és Bernátb, a május 10'i miskolci vllágbajno- , ki selejtezőn pedig Radács, Pe- rényi, Csathő és Jakab képviseli | színeinkét. Két kapufát Itttt a Spartacus — Büntetőt hibáztak a gyulaiak Szarvasi SC* Ceglédi VSE 1:1 (0:0) Szarvas, 1300 néző. V: Hotter. Szarvas: Nagy II — Magyar, Mihály, Brakszatórisa I, Gajdos, Brakszatóriaz II, Roazik, Kere­kes, Bertók, Müller, Orovgcz. Edző: Boncaik Gyula. Cegléd: Rétfalvi — Zsemje, Tóth, Záto­nyi, Kresják, Halmi, Csurgat, (Vágó), Kökény, Kábák, Liptai, (Mihály), Czopkó. Edző: Nagy- szalóki András. Az első ne­gyedóra érdektelen játékkal telt el, a csatárok igen körtil- ményeeen szőtték a támadáso­kat. A 16. percben Braksaatórisiz II. 25 m-ee bombája a jobb sa­rok mellett suhant el. A 24. percben Nagy II. mentett bra­vúrral a ceglédi csatárok elől A 40. percben Müller egyedül tör­hetett Rétfalvi kapujára, balra sodródva azonban csak a ka­pusba lőtte a labdát. A 41. perc­ben Brakszatórisz II futott el a jobb oldalon, 5 m-es bombája az oldalhálóba vágódott. A 4». percben Müller fejese a felső lé-1 oen csattant. Az 50. percben; Orovecz tört ki, de 8 m-ről mellé lőtt. A kihagyott gólhely­zetek után hideg zuhanyként hatott a ceglédiek gólja. Az 58. percben Nagy H-t védés közben lökték a ceg­lédi csatárok és így Kábák közelről, nyugodtan lőhetett a hálóba, 0:1, A 67. perc­ben Brakszatórisz II minta­szerű beadását Orovecz 15 m-ről kapásból a hálóba vágta. 1:1. A 82. percben szögletrúgás után kapufáról pattant ki a labda,! de Müller egy méterről a ka­pusba lőtt. A 89. percben ke­csegtető gólhelyzetben Orovecz fölé durrantott. A szarvasi csapat játéka nem igen elégítette ki a szépszámú közönséget, gólhelyzetei alapján; azonban feltétlenül győzelmeti érdemelt volna. Jók: Mihály, Gajdos, Brakszatórisz II, ill. j Kresnyák, Kábák. Czopkó. (Csa­bai Pál) MGM Üebrecen-Gyulai MED0SZ 1:0 (1:0) Debrecen, 500 néző. V: Berta. MGM: Szabó — Vasas, (Szó­ra th), Divinyi, Terényi, Kádár, Palotai, Kalmárfi, Kovács, Kraszrvai, (Puskás), Móré, Gyömbér. Edző: Imri István. MEDOSZ: Barna — Géczi, Szi­lágyi. Lovász, Kékesi, Gúti, Mészáros, Tóth, (Urbán), Csőke, (Otot), Kádár, Arató. Edző: Hi­mer József. Gyulai támadással kezdődött a találkozó, mágia a 6. percben az első MGM-akció góllal végződött. Móré nagysze­rűen ugratta ki Kovács II-t, aki a későn kiinduló Barna mellett lőtt a hálóba, 1:0. A 10. percben Tóth jó cselek után az alapvo­nalról játszott vissza, beadását Kádár a hálóba fejelte, de a Já­tékvezető a partjelző beintóse alapján lesnek minősítette az esetet... a 15, percben Arató gólba tartó labdájába Kádár a kapu torkában fejjel belesegí­tett, így odalett a gólszerzési al­kalom (ez viszont nyilvánvaló les volt!) A 20. percben Tóth kitört, összeütközött a kapussal és megsérült. A félidő végéig Barna két kitűnő védése kapott tapöot. A 39. percben Kádárt sza­bálytalanul akadályozták a védők, a büntetőterületen belül. A ll-esnek Lovász állt neki, de bal sarokba Totón verem én vek A totó 17. heti eredményei a következők: x, 2, x, l, i, x, x, J, x. 1, 2. 2. t, z. Telitalálat az 1 darab 13 találatot: szelvényre 617 787, a 12-esekre 7745, a U-esekre 588. a 10-eaekre ÍOO forint nyere­mény jut. tartó lövését Szabó nagy bravúrral kiütötte és a vé­dők felszabadítottak. Szünet után a MEDOSZ nagy erővel harcolt a kiegyenlítésért, állandóan az MGM térfelén folyt a játék, de Kádár és Ur- bán hibázott. Közben a hazai ellentámadások is veszélyesek voltak, főleg Kovács II. Puskás és Gyömbér akciói. A hajrában Lovász előrement. Csőke helyett pedig Otot állt be. Igazi gól­helyzet azonban már nem ala­kult ki az MGM-kapu előtt. A 90 percből 70-et a gyulai­ak támadtak, de a lelkesedés kevés veit a pontszerzéshez. Imri István, a debreceniek ed­zője szerint a MEDOSZ egy gó­los győzelmet érdemelt vein a. Jók: Szabó, Kovács II, Divinyi, Gyömbér, illetve Barna, Szilá­gyi, Lovász, Kékesi, Csőke. (—r —f) További eredmények: Szolno­ki MÁV—Bocskai SE 1:0, Deb­receni EAC—Lehel SC 7:1. Pénzügyőr SE—Középítők 1:0, í Szegedi Dózsa—Vecsésd VIZÉP 1;1, Kiskunfélegyháza—Szegedi: VSE 3:1, KISTEXT—Budafoki MTE 1:1, A LABDARÜGÖ NB H Al.LASA KELETI CSOPORT l. Pénzügyőr 7 5 1 1 16:4 XI 8. Sz. MÁV 7 4 2 1 11:6 10 3. Középítők 7 3 3 1 7:2 9 4. Szegedi D. 7 3 2 2 6:3 8 5. Cegléd 7 3 2 8 8:7 8 fi.SZV8E 7 3 8 2 9:8 8 1. Szarv ns 7 3 8 2 8:9 8 8. DEAC 7 8 3 2 10 ;9 7 9. MGM Debr. 7 3 3 2 Iliit 7 1Ö. K-félegyháza 7 2 3 2 8:11 7 II. KISTEXT 7 2 2 3 13:11 6 18. Budafok 7 1 4 8 5:6 6 13. Vecsés 7 1 3 3 5:18 5 1«. Gyula 7 1 2 4 6:10 4 18. Lehel SC 7 1 8 4 5*10 4 18. Bocskai fcfc 7 3­8 4;U 4 Csapataink az NB ll-ért Be«. MÁV—HÓDIKOT 18:11 «8) férfi kézilabda. NB DC, Hódnvoző- vásárheiy_ I« néző. V; Ambrus. MÁV t Mez — Kovács 6, Hrobár, Antal t. Gyulai dr. Komárom* 1, Schwärmer 2. Caan: Gregor, Me­lik. A ragyogóan játszó vasutasok a 10. percben már íó-re vezettek. Különösen Kovács ás Rácz vett elemében. Fordulás után » csa­baiak. irányították a játékot és *— 2 gólos előnyüket végig tartani tudták, ügy, hogy as 50. percben 12—10-néj Rácz büntetőt vétet*. Fel­tűnt a hazaiak kimondottan durva játéka. A csabai csapa* Hajtmann, Du kát, Radnai nélkül lg«» értékéé két pontot szerzett. Jók: Rácz, Ko­vács, Antal, Gyulai dr. Szarva# SC—Dunakcsai VSE tusa (I5:ie). rérfl kézilabda, MB a. Szarvas. Mé néző. V: Kalász- Szarvas: Kugyela J. — Csary A. 4. Csery I », Darlda 1*. 7. Sehhulez. Namae 1, Kugyela *. 7. Csere: Las- tyán. Nyári f. Kruchló, Kiss 2, Kugyela Oy. A vasutas csapat nem tudta kéteégeasé aenni a szarvasiak győzelmét, bár a Spartaeusnsk a helyzetek kihasználásában Javulni kell. Jók: Darlda P„ Nyári. Vác—Szarvas SC la* («••«>. Női kézilabda NB n. Vác, »M néeő. V: Pásztói. Szarvas: Hajduné — B. Tóth t, Benkő t, Kugyela 2, Furár, Pasek, Gábor «. Cser*: Cstoeely. Késik 1, Rojtk n. Molnár. Kiegyen­lített első félidő után az utolsó pil­lanatban kapott góllal a szerencsé­sebb hazai csapat győsött. Kitűnő játékvezetés. A szarvasi csapatból csak Gábor nyújtó*» átlagon felüli teljesítményt. H. Spartacus—Bes. MÁV lid (TB). Női" kézilabda, NB XI, Hódmezővá­sárhely, 150 néző. V: Madár. MAVi Győri — Benasik, Vaszkó p. 1, Szeli, Vaszkó E. I, Reinholczné, Mészáros. Csere: Orodán, Hankó, A MÁV szerezte meg a vezetést, de a Spartacus három büntetőből ás két indításból lőtt góllal — né­mi játékvezetői támogatással — a 12. percben már 5:l-re húzott el. Győri T-est védett, Vnszkó P. szé­pített, de ee sem volt elég az eredmény szorosabbá tételéhez. A vasutasok nagyon indiszponáltan játszottak ezen a találkozón. Bes. Kötött—Jászberényi EtlSE 2:1 (6, -19, 7, 14). Női röplabda. NB II. Békéscsaba, 100 néző. V: Zách. Kötött: Greek, Bares, Nagy. esete. Belanka, Féli. Csere: Mar- tincsek, Bottlik, Duna, Dobosi, Sza­bó, Bacsor. A textilesek ezen a mérkőzésen eddig még nem ta­pasztalt eredményeket csillogtat­tak. Lelkes játékuk e nézőket is magával ragadu. Első Ízben győz­tek az EÜSE ellen! A IV. szettben 0:ll-ről nyert a csabai csapat ás méltán kapott vasUpeot Bcs. Kötött—Szegedi Kender tut (8, 6, io). Női röplabda, NB a. Békéscsaba. A Kötött a JEÜ6E el­leni összeállitásben játszott, s bár Idseé fáradtak voltak a lányok, imponáló biztonsággal győzték le a volt NB i-ea csapatot. A küzde­lem csak a m. játszmában volt, de f:6 után a hazai csapat újítani tu­dott. A kettős forduló mérkőzése, is valamennyi csabai lány kitett magáért. Gyomai TK—Szegedi Kender S& (ÍZ, 5, -IS, »). Női röplabda. NB n. Gyoma. 104 néző. GYTK: Szmolnlkné, Vtneze, Király. Zöld, szabó. Nagy. Caere: Molnár, Tímár. Szatmári, Báthort. Első idei bajno­ki mérkőzésén — a« első 5 percet leszámítva — ló teljesítményt nyúj­tottak a gyomai lányok, kár, hogy a harmadik játszmában elköny- nyelműsködték. Jók: Szabó, Vin- cze, Molnár, Szmolnlkné. Gyomai . TK—Jászberényi BÜSE 8:0 (18, 15, 14). Női röplabda. NB n. Gyoma, 15« néző. GYTK: Szmol- ntkné, Vineze. Király, Zöld, Sza­bó, Nagy. Caere: Molnár, Tímár. Ez már valódi „röplabdacsata” volt, hiszen mindhárom játsamá- ban csak 8—2 pont volt a különb­ség a csapatok között. L játszma: A gyomaiak 14 :13-ról nyertek. II. játszma: «*. majd 7:9-re vezetet« a Jászberény, sikerűit cserék után I2:12-re alakult az eredmény és a GYTK második Játszmalabdiját ki tudta használni. RL Játszma: 14:9- nél mérkőzéstabdájuk vol* a ven­dégeknek, de s hazaiak megfor­dították az eredményt, a szettet, és ezzel a mérkőzést megnyerték. A hazai csapat tagjai kivétel nél­kül, derekasan hareottafc.