Békés Megyei Népújság, 1970. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-09 / 82. szám

Jubileumi sportversenyek megyeszerte Felszabadulásunk 25. évfordulója tiszteletére Gyulától Orosházáig, Dévavá- nyátói Kamuiig, szerte a megyé­ben megrendezték a járási-vá­rosi TS-ek, sportegyesületek és a szakszövetségek — felszaba­dulásunk 25. évfordulója tiszte­letére — jubileumi sportverse­nyeiket. Ezeknek eredményeiről számolunk be az alábbiakban. ATLÉTIKA Orosházán jól sikerült mezei futóversenyt rendeztek. Mintegy 300-an álltak rajthoz és az egyes korosztályokban jó küzdelmek­nek lehetett szemtanúja az idő­közben összegyűlt alkalmi kö­zönség. A pontversenyt, s ezzel együtt a TS és a Táncsics SE által közösen felajánlott vándor- sérleget a Táncsics SE futói nyerték. Az egyes versenyszámok győz­tesei. Leányok. Somos Beáta (Oh. 3. sz. ált. isk.). Serdülő B. Medovarszki Éva (Tótkomlós). Serdülő A. Tóth Katalin (Oh. Mezőgazdasági Szakközépiskola). Ifjúságiak. Józsa Erika (Tán­csics SE). Fiúk. Szekeres József (Oh. 1. sz. isk.). Serdülő B. Héj- jas Béla (Oh. 2. sz. isk.) Serdülő A. Szűcs (Oh. Mg. Szakisk.). Ifjú­ságiak. 1. Dohány Gergely (Tán­csics SE). Felnőttek. Bán Sándor (Szegedi Tanárképző). A Gyulai Városi KlSZ-bizott- ság az idén másodszor irta ki a ..Három tayasz” elnevezésű fel- szabadulási váltót. A gimnázi­um. szakmunkásképző iskola, kertészeti technikum, román gimnázium, harisnyagyár és a húsüzem, összesen nyolc férfi és hét női váltója a Vízügyi Igaz­gatóságnál rajtolt. A cél az újon­nan felavatott Felszabadulási li­getnél volt. A rendkívül szeles, esős, hideg idő meglehetősen próbára tette a versenyzőket és rendezőket egyaránt. A győzte­sek és a helyezettek befutói vö­rös és nemzetiszínű szalagot kö­töttek arra a koszorúra, melyet a sportolók helyeztek el az em­lékmű talapzatán. A győztesek egy-évig. védik a vándorserleget. A „Három tavasz" váltófutás végeredménye. Férfiak. 1. Erkel Ferenc Gimnázium, 2. Szakmun­kásképző Intézet, 3. Kertészeti Technikum. Nők. Erkel Ferenc Gimn., A., 2. Érkel F. Gimn. C., 3. Erkel F. Gimn. B. csapata. Kupa-krónika CSZKA vagy Ignis? Megismétli-e a kupavédő az elmúlt évi sikert vagy Varesebe kerül a díszes tró­fea? A. kérdések április. 9-én, csü- tortökpn este a szarajevói sportpa- lotóban tisztázódnak. A' rendkívül izgalmasnak ígérkező férfi BEK-finálén' a rendező jugosz- lávok is vizsgáznak: a nemrégiben elkészült szarajevói sportcsarnok lesz a világbajnokság döntőinek egyik színhelye. A mérkőzést a spanyol Arman és a magyar Szabó vezeti. TEKE Békéscsabán, a Spartacus SC 4-es tekecsar- noká'oan egyé­ni versenyt rendezett a megyei szak- szövetség. Eredmények. 1. Csetneki László (Bcs. Spartacus) 433, 2. Buka Mihály (Bcs. Spartacus) 417, 3. Gál Tihamér (Bcs. Spar­tacus) 411, 4. Kóródy János (Bcs. Spartacus) 400, 5. Szabó János (Bcs. Kötött) 399, 6. Szilágyi Károly (Bcs. Kötött) 399 fával. LABDARÚGÁS Kamuton négy csapat részvé­telével labdarúgó-tornát rendez­tek. Eredmények. Mezőmegyeri TSZSK—Mezőberényi MEDÖSZ 4:0, Kamuti TSZSK—Muronyi TSZSK 6:1, Mezőberényi ME- DOSZ—Muronyi TSZSK 1:0, Kamuti TSZSK—Mezőberényi TSZSK 2:0. A végeredmény. 1. Kamuti TSZSK 4, 2. Mezőmegyeri TSZ­SK 2, 3. Mezőberényi MEDOSZ 2, 4. Muronyi TSZSK 0 ponttal. KÉZILABDA Dévaványán a 300 főnyi kö­zönség színvonalas mérkőzése­ket láthatott a kézilabdázók tornáján. A négy női csapat küz­delméből a megyei I. osztályú Dévaványai MEDOSZ került ki győztesen. Meglátszott, hogy a ványaiak nagyobb technikai fel- készültséggel rendelkeznek el­lenfeleiknél. Nagyon jó benyo­mást keltettek a II. osztályú fü­zesgyarmatiak, a ladányi és bu- csai lányok is sportszerűen küz­döttek. Eredmények. Dévaványa—Bu­csa 10:1, Füzesgyarmat—Körös- ladány 15:2, Füzesgyarmat—Bu- csa 10:4, Dévaványa—Körösla- dány 24:4, Dévaványa—Füzes­gyarmat 9:3, Bucsa—Körösla- dány 5:2. ASZTALITENISZ Szarvason az ^ MTS városi taná­csa és az óvónő- g. képző sportköre i közösen Körös j - Kupa küzdelme­Jggggggggj két rendezett, j melyen ott vol­tak a vendéglátó­kon kívül a Bcs. Kinizsi, Med­gyesegyházi női, az Oh. Kinizsi,' és a Bcs. Konzerv férfi verseny­zői is. A 42 résztvevő végig j sportszerű, színvonalas összecsa- 1 pásokat vívott. A női mezőny­ben a szarvasi lányok, a férfiak­nál a csabai NB III-as konzerv játékosai tűntek ki. Az egyes versenyszámok győz­tesei. Férfiak: Egyéni. Sajben János (Bcs. Konzerv). Páros. \ Bogdán ffy G„ Bogdánffy Cs. (Oh. Kinizsi). Nők. Egyéni. Ger­gely Ildikó (Szarvasi FOK). Pá­ros. Magyar Emese, Palov Kata­lin (Szarvasi FOK). Vegyespá­ros. Lantos Mária, Sajben János I (Szarvasi FOK, Bcs. Konzerv). | Nagy érdeklődés mellett ren- I dezett április 4-én felszabadulá­si asztalitenisz emlékversenyt a Battonyai ÁFÉSZ is. A férfiak­nál Dobozi Pál lett a7. első, má- j sodik Nagy Károly, harmadik i Soós Béla. A nők versenyét Pin- ; tér Éva nyerte. Második Erős Margit, harmadik Nádasdi Kata­lin lett SAKK A gyulai járási­am városi sakk szak­szövetség villám- f'üdlíliri versenyt. írt ki, j QH ahol szintén íz- , galmas, élvezetes játszmákat láthat. | tünk. Eredmények. 1. Negru ; Viktor (Gyulai Spartacus) 9,5, 2. j Gyöngyösi Lázár 9,0. 3. Galbács i András 8,5, 4. Szabó Mihály 8,0, j 5. Vemer Béla 5,5, 6. Szabó György 5,0, 7. Mazula Zoltán (valamennyi Gyulai MEDOSZ) 5.0, 8. Vidó Ferenc 4,5, 9. Cso­mós János (mindkettő Gyulai Spartacus) 4,0, 10. Arató Lajos 3.0, 11. Buzi Sándor (mindkettő Gyulai MEDOSZ) 3,0, 12. Gom­bos János (Gyulai Spartacus) 1,0 pont. Az éremdíjakat Bánsz- ky Pál versenyvezető adta át. Csapataink az MNK-ért BCS. MÁV—SZEGEDI TANÁRKÉPZŐ 10:6 (5:3) Női kézilabda mérkőzésen MNK-mérkőzés, Békéscsaba. V: Balogh, Fekete. A MÁV az alábbi összeállításban játszott.: Győri — Bencsik (3), Rein- holczné (1), Vandlik (2), Poszt (2), Vaszkó E. (1), Vaszkó D. Csere: Orodán, Hankó (1), Szezon eleji a hazaiak jobban használták ki helyzeteiket. BCS. KÖTÖTT—SZEGEDI TEXTIL 17:5 (12:1) Női mérkőzés. Szeged. V: Hajdú, Kalász Kötött: Szabóné •—Ilyés (1). Szegediné (5), Dara­bos (5), Vaszkó (3), Kovácsné (2), Tóth (1). Csere: Gyulainé, Sziszák. Csapó. A lelkes megyei I. osztályú csapat ellen könnyen nyertek a textilesek. Világ sportja — sorokban TASKENT Alekszander Bondarcsuk, a kala­pácsvetés világcsúcstartója már most jó formánban van. A Taskentben rendezett versenyen a világ idei leg­jobb eredményével, 72.48 méteres do­bással győzött. (*» NIZZA A nizzai nemzetközi teniszverse­nyen a férfi és női egyesben a má­sodik fordulót bonyolították le. A magyar versenyzők közül a nők továbbjutottak, a férfiak kiestek. Eredmények: Nők: Polgár (magyar)—Kindler (svájci) 8:6. 6:4, Borka (magyar)— WilEhere (dél-afrikai) 6:4, 6:2. Férfiak: Chanfreau (francia)— Csoknyai (magyar) 6:1, 6:1. Munoz | (spanyol)—Varga (magyar) 6:1, 3:6 ‘ 6:3, Montrenaud (francia)— Machán j (magyar) 6:4, 4:6, 6:3. Kikapott a megyei ifi-válogatott Szegeden ren­dezik meg az if­júsági labdarúgó- válogatottak tor­nájának területi döntőjét, ahol megyénk váloga­tottja Csongrád, Szolnok és Pest megye csapata el. len játszik. Válogatottunk be­mutatkozására kedden délután került sor a SZEOL stadion­ban. A premier — nem hozott sikert. Szolnok megye—Békés megye 3:1 (2:1), 300 néző. V: Vörös. Már az első percben, egy szög­letrúgás után Szatmári gólt lőtt a Békés megyei hálóba. Továbbra is lendületesen tá- i madtak a Szolnok megyeiek és a 8. percben Szatmári átadását Rozsán értékesítette. 2:0. Ez- . után némileg magára talált csapatunk. A 25. percben Vá­gási kihasználta az ellenfél vé­dőinek könnyelműsködését. 2:1. A találkozó sorsa a 60. perc­ben dőlt el: a rendkívül ve­szélyes Szatmári beadása a védőkről pattant a hálóba. Ez­zel Szolnok megye együttese 3:1 arányban nyert. A másik mérkőzésen Csongrád megye 3:0 arányban győzött Pest el­len. Válogatottunk ma délután 15.00 órai kezdettel Csongrád, szombaton 10.30 órakor Pest í megye ellen lép pályára. Zuhogó esőben, 1200 néző előtt’. Utánpótlás válogatott- Szarvas SC 5:0 (2:0) Tegnap délután Szarvason játszott előkészületi mérkőzést a jugoszlávök ellen készülő ma­gyar labdarúgó utánpótlás-válo­gatott. Barcs játékvezető sípje­lére így álltak fel a csapatok, i Utánpótlás válogatott: Veréb; (Szabó) — Megyeri, Nagy III, j Hunyadi, (Juhász), Müller (Ko­vács), Horváth, Szabó S. (Tö- j rök), Branikovits, Répás. Sárkö­zi, Nagy L. Edző: Thomann An­tal. Szarvas SC: Nagy II (Ki- sutzky) — Kerekes (Kacsa), Mi­hály, Gajdos (Fest), Magyar (Szi- rony), Roszik (Nagy III), Braxa- tórisz II, Müller, Nagy I, Ber- tók, Orovecz. Edző: Bencsik Gyula. A válogatott vezette az első veszélyes támadást, de lö­vést — Gajdostól láttunk. Bra- xatórisz szerelte Szabó S.-t, majd Branikovits 11 méterről bombázott mellé. Nem sokkal később az összekötő éles beadá­sát fejelte ki Mihály. A másik oldalon nagy F. két hatalmas lö­vése kapott tapsot. A 20. perc­ben az elcsúszó védők mellett Répás, majd a tisztán hagyott Branikovits volt eredményes, 2:0. A válogatott és a mérkőzés legparádésabb akciója a 41. percben futott végig a pályán. Müller labdáját Szabó S „ox- forddal” tette a szélen induló Branikovits elé, aki elviharzott, az alapvonal tájékáról beívelt. A berobbanó Répás lövése csak centiméterekkel kerülte el a ka­put. A 45. percben Nagy F. 18 í méteres bombájánál Veréb már j verve volt, de a labda mellé csavarodott. Fordulás után „ne- kidurálta” magát a válogatott. Az 58. percben Szabó S. a bal­összekötő helyéről lőtt az ellen­kező sarokba. 3:0. Később Sár­közi helyezett a hálóba, 4:0, majd a 60. percben Nagy L. ki­cselezte a szarvasi kapust, az­után a rátámadó védők mellett, a 11-es pont tájékáról szerezte meg a találkozó ötödik gólját. A hátralevő időben a> NB II-es csapat térfelén tanyázott a vá­logatott, de említésre méltó ese­mény már nem történt. A szakadó esőben lezajlott ta­lálkozón látottakról Thomann Antal elégedetten nyilatkozott. Dicsérte fiai nagy igyekezetét, s a hazai csapat lelkes, sportsze­rű küzdőmodorát. Véleményünk szerint a két csa­patból Veréb. Horváth, Megyeri, Nagy L., Szabó S., Répás, illetve Mihály, Braxatórisz II, Nagy I játéka érdemei elsősorban dicsé­retet. Az előmérközésen: Szalvai SE—Szarvas II 6:1 (4:1), Góllö­vő: Zahorán 4, Somos, Kovács, ill. Somogyi. —CH— Nyolc gólt rúgott Szegeden a labdarúgó-válogatott Szerdán avatták fel a Szegedi Dózsa korszerűsített pályáját. A pályaavatón a jugoszlávok ellen készülő A-válogatott volt az el­lenfél. Magyar Válogatott—Szegedi Dózsa 8:1 (3:1). Szeged, 8000 né­ző. V: Magyar. Góllövők: Bene (5), Dunai II (2), Fazekas, illet­ve Héger. Csapataink az NB-ért Szegedi Építők—Gyulai MEDOSZ 5:3 (2630:2619), NB Il-es férfi teke­mérkőzés, Gyula. Két pár után dön­tetlenre állt a mérkőzés, majd a sze­gediek húztak el 62 fával. A hajrá­ban úgy látszott, a MEDOSZ-nak sikerül nyerni, de végül mégis a vendégek győzelmét hozta az utób­bi idők legizgalmasabb hazai mér­kőzése. Dobók, Gyula: Frolyó 434, Kövesi 435, Csonka 439, Perei 402, Szák 456 (!), Nádházi 453 (!). Sze­ged: Sötét I 420, Bunford 449, Sötét II 466 (!), Martonosi 437, Oláh 446, Tóth 412. Szekszárdi Vasas—Mezőberényi Vö­rös Meteor 60:42 (28:14), NB Il-es női kosárlabda-mérkőzés. Mezőbe- rény, 50 néző. V: Tóth. Vörös Me­teor: Molnár, Tamai, Litauszki, Gál (8), zsedényi (ll). Csere: Kokauszki I, Nagy, Székely (4), Scháffer, Krcsmarik (6), Dombi (8), Winter (5). A Meteor az idén először ját­szott szabadtéri pályán. Gyenge já­tékára mi sem jellemzőbb, mint az, hogy 8. és 10. pontja között 11 perc telt el. A vendégek a második fél­időben — megszerzett előnyüket igyekeztek tartani. Jók?: Zsedényi, Dombi, Székely. Kiskunfélegyházi Vasutas—Szeg­halmi MEDOSZ 65:61 (26:29), NB III-as férfi kosárlabda-mérkőzés, Kiskunfélegyháza, 100 néző. V: Ba­logh. MEDOSZ: Köstner (14), Mohos (12), Bokody (13), Jeszenszky (8), Szili (8). Csere: Bárczy (4), Horváth (2), Nagy, Rózsa, Czebe, Kézi. Edző: Balázs Pál. A tavaly még NB Il-es hazaiak ellen elfogódottan kezdett a MEDOSZ, de aztán egyre inkább be­lelendült és a második félidő 11. per­céig vezetett is. Végül a nagyobb rutin döntött. Jók: Köstner, Bokody, Mohos. Szabó Károly és Kolozsvári János aranyérmes Budapesten, a Márcibányi lőté­ren került meg­rendezésre a Fel- szabadulási Lö­vészverseny Or­szágos Döntője. A 19 megyei és a budapesti döntő legjobbja — megyénként és Bu­dapestről 4—4 versenyző — mérte itt össze tudását. Békés megye lövészei helytáll­tak ezen a nagy, ünnepélyes ve­télkedőn. Országos bajnok lett az igazolt sportlövészek felnőtt kategóriájában Szabó Károly, a Békéscsabai Városi Lövész Klub versenyzője, valamint a nem igazolt versenyzők felnőtt kate­góriájában Kolozsvári János, a Körösújfalui Lövész Klub tagja. Rontó Endre, a Békéscsabai Vá­rosi Lövész Klub versenyzője második helyen végzett az iga­zolt sportlövők ifjúsági csoport­jában, Balogh Gábor, a Békési Területi Lövész Klub lövésze pedig negyedik lett a nem iga­zolt ifjúságiak között. Versenyzőink ezzel Békés me­gyének megszerezték az igen előkelő első helyet — a megyék és Budapest közötti versengés­ben. Megyénk lövészei szép siker­rel köszöntötték hazánk felsza­badulásának 25. évfordulóját. Ehhez gratulálunk! Sportvezetők Klubja Békéscsabán A békéscsabai Sportvezetők I Klubja holnap 17.30 órai kez­dettel az Ifjúsági Ház emeleti tanácstermében tartja alakuló összejövetelét, melyen ismertetik a klub 1970. évi műsortervét, az előadások, összejövetelek prog­ramját.