Békés Megyei Népújság, 1970. április (25. évfolyam, 76-100. szám)

1970-04-21 / 92. szám

Megszerezte idei első győzelmét a Gyulai MEDOSZ Gyulai MEDOSZ—Debreceni EAC 3:1 (0:1) Gyula, 700 néző. V.: dr. Jár­mai. MEDOSZ: Barna — Otott, (Géczi 46. perc), Szilágyi, Lo­vász, Guti, Csőke, Mészáros, Tóth, Arató, Kádár, Urbán (Ké­kesi 70. perc). Edző: Himer Jó­zsef. DEÄC: Palchuber — Bíró, Csapó, Szulyovszky, Molnár, Tóth, Fetróczky, Kiss S. (Bene 68. perc), Kiss L., Bencze, Szabó. Edző: Bodor Lajos. Az egyete­misták akciói már az 5. perc­ben góllá értek. Tóth Szabót ugratta ki, a MEDOSZ védői nem tudtak közbeavatkozni, és a szélső csőrrel a hosszú sarokba rúgta a labdát, 0:1, Jobban ját­szottak a vendégek, a középpá­lyán pontosan adogattak és elől a szélvészgyors Szabó egymás után teremtette a veszélyes helyzeteket Közben Szilágyi szabadrúgását Arató kapásból mellélőtte, majd Csőke bombá­ját szépen védte Palchuber. A 26. percben a hazai védők les miatt leálltak, Kiss S. észre­vette, hátulról kiugrott, egyedül vihette a kapura a labdát, de Barnába vágta a labdát, másod­szorra pedig a kapufát találta el. (Óriási helyzet vált.) Keményen, de sportszerűen játszottak a csa­patok. A 31. percben Kiss L. be­adását Szilágyi kézzel ütötte le a 16-oson belül. A büntetőt a volt ifjúsági válogatott, Bencze a jobb kapufa mellé küldte. Fél­idő végéig a MEDOSZ próbál­kozott, de a csatárok rendsze­rint elérhetetlen átadásokkal hozták egymást helyzetbe, így nem is alakulhatott ki veszé­lyes helyzet a debreceni kapu előtt. Szünet után teljesen meg­változott a játék képe. A 48. percben Mészáros harcolt ki egy „elvesztett” labdát az alapvonal közelében, s átadásából Kádár; közelről egyenlített, 1:1. Ezután ! Szabó kapufát lőtt, majd az 58. percben Barna Kiss S. két egy­más utáni bombáját védte bra­vúrosan. Ezzel ed Is lőtték pus­kaporukat a vendégek. A 70. percben Molnár hibájából Arató ügyesen ugratta ki Kádárt, a balösszekötő lövését a kapus csak kiütni tudta és a résen levő Tóth három méterről nem hi­bázott, 2:1. Tíz perccel később Tóth kényszerítő átadással tá­lalt a felfutó Géczi elé, aki biz­tosan lőtt a hálóba, 3:1. Nem úgy indult a találkozó, hogy a MEDOSZ végül is győzni tud. ) Az első félidőben lényegesen jobban kombinált a DEAC, s akár három góllal is vezethetett volna. A második félidőre vi­szont nagyon feljavult a MEDOSZ, a cserék hasznosnak bizonyultak. A vendégek erő­sen visszaestek, a hátvédek so­kat bizonytalankodtak, s a vé­gére el is fáradtait. Végered­ményben a MEDOSZ — szünet utáni játéka alapján — megér- [ demelten szerezte meg idei első győzelmét. Jók: Géczi, Lovász, Guti, Arató, ill. Molnár, Kiss S., Bencze, Szabó. Fábián István Gyulai szögletrúgás után Kádár igyekszik bevenni a DEAC hálóját. Balról: Szilágyi, Kiss L., Kádár, Csapó, hátrább Cső­ke és Tóth. (Fotó: Béla Ottó) KiSTEXT—Szarvasi SC 5:0 (2:0) Kispest, 500 néző. V.: Csa-1 pucha. KISTEXT: Török — Pa- taj, Nagy L., Jánosi, Nagy G., Letenyei, Nagy F., Kalmár, Fe­kete (Pék), Cserjés, Zabai, Edző: Borbély András. Szarvas: Nagy II. — Kerekes, Mihály, Magyar (Kócsa), Gajdos, Braks zatórisz II, Fest, Nagy III, (Rácz), Ro- szik, Bertók, Orovecz. Edző: Bencsik Gyula. Kezdés után rögtön a KISTEXT támadott. A 10. percben Nagy F. kézzel tet­te maga elé a labdát, utána a keresztező Brakszatórisz II kar­jára pattant a labda. A játék­vezető, meglepetésre U-est ítélt, melyet Nagy II. kivédett. A 15. percben Nagy F. elfutott Ma­gyar mellett és a hosszú sarok­ba talált, 1:0. A 25. percben bal­oldali, hazai akció után nagy tömörülés keletkezett a Sparta­cus kapuja előtt, végül Nagy F. 7 tn-ről a hálóba lőtt, 2:0. For­dulás után te a fővráosi csapot maradt fölényben, a szarvasiak cseréltek, de ez sem használt. A 60. percben a késlekedő védők mellett Pék tört iá és megsze­rezte a harmadik gólt, 3:0. Tíz perccel a befejezés előtt Nagy F. beadását Péknek csak a hálóba kellett gurítani, 4:0. A 89. perc­ben ismét a KISTEXT jobbszél­sője futott el, kicselezte a védő­kéi; és beállította a végered­ményt, 5:0. A látottak alapján a fővárosiak teljesen megérde­melten győztek az idei leggyen­gébb játékát nyújtó szarvasiak ellen. Ezt csak némileg menti az, hogy a Spartacus játékosai az utazástól fáradtan léptek pá­lyára. Jók: Nagy L., Jánosi, Nagy F., Cserjés. A Spartacus- ból senkit sem lehet kiemelni. Csabai Pál További eredmények: Szegedi Dózsa— Kiskunfélegyháza 3:0, Pénzügyőr SE—Bocskai SE 5:0, Középépítők—MGM Debrecen 1:1, Ceglédi VSE—Szolnoki MÁV 2:1, Lehel SC—Vecsési VÍZÉP 2:0, Budafoki MTE—Sze­gedi VSE 1:1. A LABDARUGÓ NB II. KELETI CSOPORTJÁNAK ALLASA 1. Pénzügyőr 6 4 X 1 15:4 9 2. Középítők 6 3 3 7:2 9 3. Szóin. MÁV fi 3 2 1 10 :fi 8 4. Szeg. VSE 6 3 2 1 8:5 8 S. Szegedi D. fi 3 1 2 5:2 7 6. Cegléd 6 3 1 2 7:fi 7 7. Szarvas fi 3 1 2 7:8 7 8. KISTEXT fi 2 1 3 12:10 5 9. DEAC 6 J 3 2 2« 5 l*. MGM Debr. 6 1 3 2 10:12 5 U. Budafok 6 1 3 2 4:5 5 12. K.-félegyhi«a 6 l 3 2 5:10 5 12. Gyula fi l 2 3 6:9 4 14. Lehel SC 6 X 2 3 4« 4 15. Bocskai SE fi 2 — 4 4:10 4 16. Vecsés 6 l 2 3 mi 4 A labdarúgó NB Ill-ban: Simán nyert a S. Kinizsi - talált az Jtsyagipar és a VTSK vereség Gyomán Magára - Váratlan S. KINIZSI—KOSSUTH SE 3:0 (2:0) Sarkad, 700 néző. V: Molnár. Kinizsi: Erdei, (Szabó) — Házi, (Varga II), Juhász, Polgár, Fo- zojevich, Kovács, Molnár, Ba­logh, Kótai Szatmári, Búzás, (Barna). Edző: Vasvári Péter. Kossuth SE: Kovács — Sraro- mer, Horváth, Üjszegi, Mál- csik, Benke (Ábrahám), Papisi, (Sebők), Bódi, Baukó, Demkó, Eckl. Edző: Nyári Tibor. Nagy iramot diktált az első perctől kezdve a hazai csapat. A veze­tést a 13. percben szerezte meg Kótai, 1:0. A további sarkadi támadások eredménye a 30. percben Molnár révén szerzett gólban nyilvánult meg, 2:0. Szünet után sem engedett ki a Kinizsi. A 65. percben Balogh egyéni játék után állította be a végeredményt, 3:0. Jók: Polgár, Kovács, Ba­logh, ill. Kovács. (Burás István)* BCS. AGYAGIPAR— SZ. VlZMÜ 1:0 (0:0) Szentes, 500 néző. V: öze. Agyagipar: Unyatinszki, (Papp) — Urda, Kolarovszki, Láza XI, Bohus, Kucsera, (Tőke II), Uh- rín, Seregi, Kúti I, Kúti II, Pet- rina. Edző: Mitykó András. Szentes: Jelenfi — Danicska, Garai, Szabó, Lengyel. Molnár, Szín, Héri, (Tihanyi), Török, Zámbori, Kádár, (Orgován). Ed­ző: Mikecz Sándor. A 20. per­cig unalmas, csapkodó mezőny­játékot láthattunk. A mérkőzés egyetlen gólja az 50. percben esett. Molnár lyukat rúgott a 16-oson, Seregi a tisztán álló Kuti II elé tette a labdát, aki a kifutó kapust átjátszotta és a kapuba futó védőjátékosok fölött a léc alá lőtt, 1:0. Jók: Papp, Láza II, Kuti II, ill, Ga­rai, Lengyel, Molnár. (Zöld Jó­zsef) H. MEDOSZ—SZALVAI SE 0:0 Hódmezővásárhely, 700 néző. V: Mihály. MEDOSZ: Békeffi — Szatmári, Nagy I. Oszlács, Sisa, Rárósi I, Maczikó, (Patócs II), Nagy II, Szabó (Csala), Boros, Patócs I. Edző: Kecskés István. Szalvai SE: Hajdú — Somos, Thúróczy, Rácz, Mázán, Szabó F., Kovács, (Földes!), Szabó L., Pintér, (Varga), Zahorán, Tol­nai. Edző: Kőszegi László. Ra­gyogó labdarúgó-időben, igen gyenge színvonalú mérkőzés! A játék jórészt a pálya közepén Vasárnap délelőtt remek időben, Békéscsabán rendezték meg a terü­leti kerékpáros „kritérium-bajnok­ságot”, melynek útvonala a KISZ- tábor—Veszély híd—Dobozi összekötő út— a Dobozi és a Gyulai úton ét vezetett. Az Indulók között Csong- rád—Rács—Békés—Szolnok megye versenyzői voltak ott. A körpályáé verseny nagyon megkönnyítette a rendezők dolgát. Örvendetes a Bcs. Előre fiúk Igen jó szereplése. A versenyt az úttörők kezdték, akik a lí km-es távon jó időt men­tek. 1, Győri Sándor (Bcs. Előre) 26.05, 2. Bálint (Szegedi Postás) 26,05, 3. Berzenyák (Sz. Postás) 26,05. (A 21 íős boly végsprintben érkezett a célba. A serdülők 16 kra-es távon küzdöttek a bajnoki címért). Az ered­ményi 1. Annus Sándor (Bcs. Előre), 2. Lenti (Bcs. Előre), 2. Berkes! (Sze­gedi VSE), 4. Gubény (Bcs. Előre). Valamennyi ideje: 30,17. (A négy bú megszökött, s a három csabai sike­resen taktikázott). A bajnokság legnépesebb mező­nye a versenykerekes ifjúsági kor­csoportban állt rajthoz. A 22 fiú — 32 km-t kerekezett. 1. Labanc* Ist­ván (Szolnoki Kinizsi), 2. Galoviez (Bcs. Előre), 1. Deák (Sz. Kinizsi), folyt. Mindkét oldalon jól zár­tak a védelmek, így a körülnté- nyeskedő csatárok nem tudtak eredményt elérni. A Szalvai lel­kesedése dicséretre méltó. A döntetlen igazságos. Jók: Szat­mári, Oszlács. Rárósi I, ill. Haj­dú, Thúróczy, Kovács. (Török János) K. MEDOSZ—MH. MEDOSZ 3:0 (1:0) Kiskunhalas, 800 néző. V: Tóth. Kiskunhalas: Szalonta, (Dömény) — Tóth II, Rádi Ju­hász Kocsis, Tüske, Vas, Mé­száros II, Lévai, (Tóth I), Oláh, (Mészáros I), Csermák. Edző: Virágh István. Mezőhegyes: Po- csai — Erdei, Gábor. Kovács, Komlód!, Gulyás, Sirovicza II, (Nagy), Dúl, Egri. Keresztes, Csizmás. Edző: Szabó János. A mérkőzés elején a mezőhegyasi- ek játszottak fölényben, azon­ban az első hazai támadás gólt hozott: Oláh nehéz szögből lőtt a kapuba, 1:0. A 49. percben Tóth II labdáját Mészáros II Kocsis elé tette, aki nem hibá­zott, 2:0. Az 57. percben Dúl jó helyzetben fölé durrantott. A 62. percben Tóth II labdáját Csermák kapásból vágta a léé alá. 3:0. Jók: Dömény, Tóth II, Csermák, ill. Kovács, Komlódi, Csizmás. (Szalai László) KUN BÉLA SC— MKH. MEDOSZ 3:0 (2:0) Kiskunfélegyháza. 600 néző. V: Barna. Kun Béla: Hluchány — Kornfeld, Dóra, Vas. Makai, Kovács, Göndöcs), Kókai, Karsai, Szarka. Borbély, (Soly. mosi). Vetési. Edző: Kanyó Já­nos. Mezőkovácsháza: Berka — Gubucz, (Kanász). Gigacz, Far­kas, Uhrin. Budácsik, Csicselv, Pasek, Janiga, Kertmegi, Varga II, (Mészáros). Edző: Sári Fe­renc. A hazai csapat tartás fö-i lényt harcolt ki és a 13. percben Kókai 6 m-ről zavartalanul lőtt a jobb sarokba, 1:0. A vendégek csak egyéni elfutásokkal kísér­leteztek. A 26. percben Pasek kapásból lőtt, de Hluchány védett. A 27. percben Karsai a kifutó kapus mellett lőtt gólt. 2:0. Szünet után húsz percig meddő fölényben játszott a mezőkováosházi együttes. Gólt a 75. percben Göndöcs lőtt, 3:0. Jók: Hluchány, Makai, Karsai, ill. Gigacz, Caicsely, Pasek. (Pálfi Tibor) 4. Gubény P. (Bcs. Előre). Idejük: 55.20. (A közönség kilenc versenyző végsprintjét láthatta a célbafutásnál). A junior futam volt az, amelyik nem úgy végződött, ahogy azt Bo- tyánszki Pál, a csabaiak edzője vár­ta fiaitól. Ezt bizony a lila-fehé­rek eltaktikázták 1 A negyven­nyolc kilométeren keresztül a csabaiak voltak az élen. Három kilo­méterrel a cél előtt mindhárom Előre-fiú „megszökött”, a szolnoki Horváth-tal együtt. Az utolsó száz m-en azonban,, elaludtak” a csabaiak és Horváth nyert. 1. Horváth László (Sz. Kinizsi), 2. Hajdú Imre (Bcs. Előre), 3. Viszkók (Bcs. Előre), 4. Annus I. (Bcs. Előre) valamennyien 1.36.19-et mentek. A felnőttek 63 km-es távján bizto­sam nyert Nagy István (Bcs. Előre), aki 36 km után elment a bolytól, és hétperces előnnyel nyerte a baj­noki címet. A végeredmény: l. Nagy I. (Bcs.) Előre) 1.41.9, 2. Szeles (Sz. Postás) 1.46.13, 3. Keresztúri (Sz. VSE) 1,48.50, 4. Fekete (Sz. Postás) 1.48.55. A pontverseny állása a második forduld után: 1. Bcs. Előre 120, 2. Szolnoki Kinizsi 50, 3. Szegedi VSE 37, 4. Sz. Postás 16 ponttal. CSONGRÁD SO—BCS. VTSK 1:1 (1:0) Csőn gr ád, 1100 néző. V: Al­más, Csongrád: Jandsó — Her­caegh, Murár, Kovács, Gajdár, Gulierm, (Tóbiás), Fási. Gál, Horti, Kornfeld, Bori. Edző: Gát László. VTSK: Krátki — Fábián, Félix, Kalcsó Román, Bánszki, Viczián, Csulik, Bodó, Kasznár, (Knyihár), Kovács, Ka. radi. Edző: Szombati György. Kezdés után sokat támadtak a csongrádiak, de a VTSK szerve­zett védelme jól rombolt. A 20. percben felfutó Kovács Gajdár­nak adott, aki egyből lőtt a há­lóba, 1:0. A másik kapu előtt Román szabadrúgását védte bravúrosan Jandsó. Szünet után a Knyihár, Karadi bal- szárny vezényletével sorra ve­zette akcióit a csabai együttes, 1:1. A 90. percben Bodó lövését Jandsó ujjheggyel tolta szöglet­re Jók: Gál, Gajdár, Horti, ill. Krátki, Bánszki. (Csemua Sán­dor.) MEZŐ FI SE—GYOMAI TK 3:1 (1:1) Gyoma, 700 néző. V: Csepre- gi. Mező fi: Kovács — Boric«, Dómján, Dvorszki, Szitár, (De­ák), Szabó, Bocskai, (Nagy), Padlás, Magó. Németh, Szűcs. Edző: Krivó Ottó. Gyoma: Hu- nya — Vatai, Varjú I, Rácz, Bél- teki, Zöld, (Homok 1), Farkas, (Homok II), Ágoston, Kiss, Nyi­las, Domokos. Edző: Kocsis Gyula. A jobban kezdő vendég­csapat számára a 12. percben Padlás megszerezte a vezetést, 1:0. Nem sokkal később egy kecskeméti szöglet után a lab­da a kapufára esett. Hunya nagy védése után Domokos át­adásából Kiss egyenlített. Fordu­lás után óriási erővel támadott a hazai csapat. Domokos, majd Kiss előtt adódott helyzet, sőt a 70. percben Domokos százszá­zalékos gólszerzést lehetőséget hibázott el. A 73. percben egy ártatlanak tűnő kecskeméti tá_ madás után Deák ért el gólt, 2:1. A 82. percben Beiteki meg­sérült, s lement a pályáról. A gyomaiak mintha feladták vol­na... A 85. percben Nagy lőtt gólt, 3:1. A hátralevő öt perc­ben még két helyzete volt a gyomai csapatnak... Jók: Kovács, Németh. Padlás, Szabó, ill. Kiss, Rácz, Farkas, Ágoston. Szegedi AK—Tiszaföldvár 0:1 (0:1). AZ NB m. DÉL-KELETI csoportjának Állasa 1. Kiskunhalas fi 5 1 — Me 1 U 2. Szegedi AK fi 4 X 1 9: 4 • 3. Szalvai SE fi 3 Z X 9: ( t 4. Bcs. Agyagipar 6 4 — l 9: 7 9 5. Mezőfi SE fi 2 3 X le 4 7 6. Sarkadi Kinizsi 6 3 1 2 15:10 7 7. H. MEDOSZ fi 2 2 2 7i 6 fi 8. Tiszaföldvár fi 2 2 2 6: 6 fi 9. Gyomai TK 6 3 3 13:14 fi 10. Mh. MEDOEZ 6 3 — 3 6:15 fi 11. Bcs. VTSK 6 2 2 2 7í 7 fi 12. Csongrád 6 2 1 3 12:11 5 13. Kun Béla SE 6 2 1 3 9: 1 S 14. Szentes fi 1 1 4 fi: 3 3 15. Mezökovácsh • fi 1 1 4 5:10 3 16. Kossuth SE fi — — fi 2:21 — Totttippieink 1. Diósgyőr—Ű. Dózsa * 2 2. Videoton—MTK 1 x 3. Tatabánya—Vasas 1 x 4. Rába ETO—Komló 1 5. Eger—Fősped 1 6. ZTE—Ganz-MAVAG 1 7. Budafok—KISTEXT 1 8. Kfháza—Szegei VSE 1 x 9. Szarvas—Cegléd 1 x 10. Debr. EAC—Lehel SC 1 11. Roma—Bologna 1 s 12. Torino—Cagliari 1 x 13. Verona—Napoli 1 x Pótmérkőzések: 14. Cesena—Mantova x 15. Foggia—Catania 1 16. Arezzo—Genova 1 (A múlt heti tippünk tizeaegy- találatos volt.) Jelentős előnyre tettek szert a Bcs. Előre versenyzői