Békés Megyei Népújság, 1969. november (24. évfolyam, 254-278. szám)

1969-11-18 / 267. szám

1SH». nor ember 18, 9 Kedd Hz esélyesek győztek a megyei I osztályfa labdarúgó-bajnokság 32. fordulójában Meglepetés a gyomaiak pontvesztése Búcsúzik az elnök MH Kinizsi—Szeghalom 3:3 <1«> Mezőhegyes, 100 néző. V: Ifj. Kiss. Kinizsi: Harangozó — Takács, Ko­vács X, Kovács n, Kató, Nagy I, Gyürki {Nagy HO, Óul, Csordás, Varga I, Egri (Sajti n). Edző: Otrok Mihály. Szeghalom: Bugyik (Ko­vács) — Zvara, Bárczi, Csiga, Ba­ranya, Baksa, Horváth, Makai, Papp n, Papp I, Boruzs. Edző: Balázs Pál. Mintegy negyedórás Kinizsi-fölény után, a 1«. percben a kifutó Haran­gozó hibájából Papp II az üres ka­puba gurított, 0:1. A »1. percben Csordás egyenlített, ld. A gólnál a kapus megsérült és Bárczi állt he­lyébe, aki végig kitűnően védett. A 36. percben Makai helyezett a há­lóba, 1:1. Az 56. percben Harangozó kiejtette a labdát és Baksa a kapu­ba gurította, 13. A hazaiak huszá­ros hajba kezdtek. A 73. percben Csordás, a *4. percben Sajti n gól­jaival sikerült kiegyenlíteni. Az ered­mény Igazságos. Jók: Kató, Nagy I. Csordás, ill. Bárczi. Horváth, Papp II, Kitűnő játékvezetés. Otrok Mihály Kondoros—Bcs. Kinizsi (0:1) Békéscsaba, ISO néző. V: Vidó. Kondoros: Nagy — Potrovszki, Ja­nis, Jantyik, Varga, Hanyecz, Juhos, Agfalví, Füzesi, Jankovics, Bánáti. Edző: Plesovszkl Mihály. Kinizsi: Bíró — Fillplnyi, Fábián, Keller, Fest, Sovány, Tyukodl, Bánki, Nel- ler, Vaszkó, Balogi. Edző: Szarvas György. Csúszós talajú pályán, ne­gyedórás váltakozó mezőnyjáték után a 22. percben Agfalvi beadását Fü­zesi a leálló hazai védők mellett a hálóba fejelte, Oa. A félidő végéig Kinizsi is vezetett néhány támadást — eredménytelenül. Fordulás után a hazai csatárok a kínálkozó hely­zeteket sorra elhibázták. A 81. perc­ben gyors ellentámadás során Bá­náti beadását Füzesi egyból a kapu közepébe lőtte, 0:3. A M. percben Nellert reklamálásért a játékvezető kiállította. A vendégek lelkes, jó já­tékkal megérdemelten győztek. Jók: Nagy, Varga, Bánáti, Hl. Fábián, So­vány. Jó játékvezetés. Sztoján János Endrőd—Magyarbánhegyes 3« (0:0) Endröd, 350 néző. V: Wall fisch. Endrőd: Pintér — Balogh, Üjvárt, Farkasinszki, Feuerwerker, Pálvöl- gyi, Keller, Szmola, Bacsa, Majoros (Szakállas), Oravecz. Edző: Fülöp Imre. Magyarbánhegyes: Argyelán — Nádasdi, Csabai, Osgyán (Gábor). Magyal. Varga, Kormányos, Sólymo­st, Papp, Vaezkő, Agócs. Edző: Sári József. A vendégcsapat láthatóan védekezésre rendezkedett be, Így az első félidő gól nélküli döntetlent ho­zott. Szünet után a hazaiak órás! erővel támadtak. A • bánhegyesiek olykor tiz emberrel is ügyesen tar­tották a labdát, sőt az ellentámadás Sporthírek Vasárnap újabb két világbaj­noki selejtező mérkőzést játszot­tak a mexikói labdarúgó-világ­bajnokság 16-os döntőbe jutásá­ért. Bukarestben Románia válo­gatottja 1 :l-re játszott Görögor­szággal és így csoportelső lett Isztambulban a Szovjetunió 3:l-re legyőzte. Törökországot és ugyan­csak csoportelsőként a mexikói döntőbe jutott • * * Az elmúlt hét végén a magyar kézilabda-válogatott is világbaj­noki selejtező mérkőzést vívott A Játékcsamdkban 1200 néző előtt Magyarország 29:ll-re győ­zött Bulgária ellen, és fél lábbal már a VB-döntőbe érezheti ma-, gát. • » • Portimaoban befejeződtek a sakk-világbajnoki zónaverseny küzdelmei. A magyar Bilefc Ist­ván — messze elmaradva a vá­rakozástól — 9,5 pontot szerzett amely csak a nyolcadik hely meg­szerzéséhez volt elegendő. során ők is több helyzetet hagytak I Dózsa SE: Végh — Kutj, Horváth, ki. A 63. percben Argyelán kapus j Nádasi, (Uhrin), Szabó. Kóródl, Hecs- teljesen feleslegesen ll-eshez Juttat- hó, Gyurkó, Bódi, Bobvos (Hódi), ta a hazaiakat. A megítélt büntetőt Hemző. Edző: Probszt Elemér. KörOs- Oravecz értékesítette, 1:0. Tíz perc- [ ladány: Puskás — Faragó, Ponta, cél később ugyancsak Oravecz volt : Herpai, Nónási, Ombódi, Papp I., eredményes, 2:0. A Jobb képességű Serfőző, Hegyes!, Bokondt (Hancsák Endrőd megérdemelten győzött a lel- ÚL), Papp II- Edző: Marsi István, kasén küzdő vendégek ellen. Wall- Már az e,sö Parc góllal kezdődött, fisch játékvezető kitűnően vezette p ! Hecskó a U-es pontról lőtt a hálóba, mérkőzést. Kiállítva: Kormányos a íróasztalán számlák, meghí­vók. Az agyonjegyzett naptárban ! egy dátum mégis kiemelkedik, l December 7, vezetőségválasztó j gyűlés — rikít a piros ceruzás ! beírás, melyre már javában ké­szül az elnöki beszámoló. Az utolsó. Széles Gábor sportköri elnök négy esztendő után ismét visz- szatér a pedagógusi pályára. — Hol is kezdődött a sporttal való kapcsolata? — Talán 1936-ban. Debrecen­1:0. A 9. percben Végh büntetőből 40. percben. Jók: Keller, “újvárt, | növeUe a hazaiak előnyét, 2:0. A 48. Oravecz, ill. Csabai, Nádasdi. j Percben Bódi megzavarta a kapust, | kerlj középiskolás koromban — Sztanyik Károly akl klelteUe a labdát és a csatár az cm!£kezik vissza. — Nagyon sze­Doboz—Gyom« 0:8. I rettem a szertornát, ökölvívást és az atlétikát is. Sárospatakon, majd Kassán I folytatta a versenyszerű sporto­Doboz, 300 néző. V: Szívós. Doboz: Szűcs I — Debreceni, Molnár. Vá- radi. Szatmári II, Békési, Szűcs II, Kiss, Szatmári I, Balogh n, Balogh I. Edző: Losonczi Zoltán, Gyoma: Kovács — Vatai, Bunda. Rácz, Já- novszki, Bélteki, Bácsi, Nyilas. Kiss, Domokos, Farkas. Edző: Putnokl Elemér. A nagy tét rányomta bélye­gét a mérkőzésre. A hazaiak tá­madtak többet, de a Jól záró gyomai védelem csak ritkán Jutott lö­véshez. A vendégek ügyesen, szel­lemesen vezették támadásaikat, de a lelkesen küzdő hazai védelem min­dig Időben hárított. A 43. percben Balogh n gólhelyzetben hibázott. A 63. percben Szűcs I kiejtett egy lab­dát, de a befutó Bácsi elől Molnár az utolsó pillanatban szögletre hárí­tott. Egy perc múlva Balogh II tel­jesen egyedül, óriási helyzetben 5 méterről gyatrán a kapus kezébe lőtt. Jó mérkőzésen igazságos, dön­tetlen eredmény született. Jók: Deb­receni, Kiss, Szatmári I. Szatmári II, ül. Kovács, Bélteki, Bácsi, Domokos. Kitűnő játékvezetés. Bálint János Bea. MÁV—Medgyesegyháza 5:3 (2:3) Békéscsaba, 100 néző. V: Oravecz. Bcs. MÁV: Németh (Dobrovolszki) — Gál, Andó, Tari, Reinholcz, Okos, Szilágyi, (Nemesi), Lukácsi. Lipták, Gaál. Szajkó. Edző: Győcsi László, Medgyesegyháza: Zsíros — Csicsely, Plástyik, Varga, Juhász n, Forgó, Rózsa, Tóth, Cseh, Potocska, Marsi, Edző: Marosvölgyi Károly. A 15. percben a vendégek Marsi révén megszerezték a vezetést, 1:0. A 20. percben egy ellentámadás során a hazaiak Lipták góljával kiegyenlítet­tek, 1:1. A 21. percben nagy védel­mi hibából Tóth ismét vezetést szer­zett csapatának. 1:3. Egy perc múlva Tóth 36 méteres szabadrúgását Né­meth „bevédte", 1:3. A 81. percben színvonalú mérkőzésen a Dózsa biz­tosan győzött. A lelkes körösladánylak a kapura nem tudtak veszélyt Jelen­teni. Jók: Horváth, Szabó, Kóródl, Bódi, ill. Ponta, Faragó. Ombódi. Dlmák B. Ferenc Bcs Előre II.—Békésszentandrás 4:1 (3:1) Békésszentandrás, 100 néző. V.: Andrékó. Előre II.: Kovács — Luko- viczkl. Kolarovszki, Berta (Jankulár), Alberti, Szahai, Csulik, Papp 1-, Dup- sl, Laczó, Papp n. Edző: Pécsi Ele­mér. Békésszentandrás: Gyulai — Kiss II, Dorogi, Kiss I, Tomonylczka, Flczere n. Fekete, Megyeri, Fazekas. (Farkas), Para, Bagi I. Edző: Tóth János. A tartalékos hazai csapat nem kényszerítene nagy erőfeszítésre az Előre II-t. Gőllővők: Dupsi (2), Csülik, Papp II., ill. Bagi I. Jók: Papp I., Alberti, Dupsi, ill. Ficzere II. Megyeri, Kiss I. Mrena Mihály További eredmény: Csorvás—Batto- nya 1:1. Ifjúságiak: Dózsa SE—Körösladány 2:1, Endrőd—Magyarbánhegyes 0:3, Csorvás—Battonya 3:0. Békésszentand­rás—Bcs. Előre n. 0:5, Békés—Bcs. Építők 3:1, Bcs. Kinizsi—Kondoros 6:0, Mh. Kinizsi—Szeghalom 6:0, Doboz— Gyoma 2:1. A MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÜGÖ-BAJNOKSAG ÁLLASA lendülettel kezdett. Az 52. percben Szajkó iveit szögletét Gál szép fe­jessel a hálóba küldte, 3:3. A 61. percben' nagy kavarodás támadt a vendégek kapuja előtt és Gál közel­ről a hálóba vágta a labdát, 4:3. A S3, percben Gaál volt eredményes, 5:3. Jó játékvezetés. Jók: Andó, Okos, Upták, Gaál, 111. Plástyik, Ró­zsa, Tóth, Barsi. Zsíros György Bcs. Építők—Békési Spartacus 2:1 (1:0) Békés, 400 néző. V.: Lajkő. Építők: Kucsera — Szénást, (Dér), Litauszkl, Miklya, Várai, Hankő, Valyuch, Ro- nyecz, Rieger, Bódi, Hódi. Edző: Wei­ner Pál. Spartacus: Jenei — Pataki Török, Vágási m, Békési, Acs, Kapórdi, Kovács (Szűcs), Beliczal Kiss, Vágási II. Ed­ző: Jenei Sándor. Mintegy 25 perces álmos, unalmas játék után, a 27, percben vezetést szerzett az Építők. Valyuch beívelt szöglete Vágási Ill-ról került a sarokba (öngól), 1:0. Fordulás után a hazaiak idegességükben jobb­nál jobb helyzeteket Is elügyetlen- kedték. A 65. percben Ronyecz le­futotta a védelmet és szép gólt lőtt, 2:0. A gól nem törte le a hazaiakat és ellentámadásba lendültek. A 72. percben Vágási n. lövése a tömörülő védők között jutott a hálóba, 2:1. Ez­után elkeseredetten támadott a hazai csapat az egyenlítésért, de az Építők védelme mindig időben hárított. A döntetlen Igazságosabb lett volna. Jő játékvezetés. Jók: Kucsera, Valyuch, Ronyecz, ill. Pataki, Acs, Vágási II. Nagy Mihály Dózsa SE—Körösladány 3:0 (2:0) Orosháza, 100 néző. V.: Bontovics. 1. Bcs. Előre II. 32 28 1 3 100:32 57 2. Gyomai TK 32 21 5 6 62:29 47 3. Endrőd! Sp. 32 21 4 7 60:31 46 4. Bcs. Építők 32 20 5 7 69:44 45 5. Dózsa SE 32 19 6 7 68:31 44 6. Bcs. MÁV 32 14 5 13 69:53 33 7. Szeghalom 32 13 5 14 52:39 31 8. Battonya 32 13 5 14 43:52 31 9. Medgyesegyh. 32 12 5 15 51:50 29 10. Békésszentand. 32 13 3 16 37:49 29 11. Dobozi P. 32 11 7 14 35:49 29 12. Békést Spart. 32 11 6 15 49:54 28 13. Mezőhegyes! K. 32 10 7 15 51:50 27 14. Bcs. Kinizsi 32 12 3 17 44:67 27 15. Magyarbánh. 32 9 6 17 32:69 24 16. Kondorosi Tsz 32 9 4 19 35:54 22 17. Csorvási M. 32 7 3 22 32:65 17 18. Körösladány 32 3 4 25 23:103 10 TARTALÉKCSAPATOK NÉLKÜL 1. Gyomai TK 30 21 5 4 60:25 47 2. Dózsa SE 30 19 6 5 66:26 44 3. Bcs. Építők 30 19 5 6 66:43 43 4. Endrődi Spart. 30 19 4 7 55:28 42 5. Bcs. MÁV 30 14 5 11 65:44 33 6. Szeghalom 30 13 5 12 52:35 31 7. Battonya 30 13 5 12 41:42 31 8. Békésszentand. 30 3 14 36:40 29 9. Medgyesegyh. 30 11 6 13 45:45 28 10. Békési Spart. 31 11 6 14 46:49 28 11. Doboz 30 11 6 13 35:46 28 12. Mezőhegyesi K. 30 10 7 13 49:44 27 13. Bcs. Kinizsi 31 12 3 16 43:63 27 14. Magyarbánh. 30 9 6 15 40:58 24 15. Kondoros 30 9 4 17 35:51 22 16. Csorvási M. 30 7 3 20 32:64 17 17. Körösladány 30 3 4 23 22:95 10 ifjúságiak l, Csorvási M. 32 23 6 3 90:19 52 2. Bcs. Előre 32 21 7 4 109:38 49 3. Bcs. MÁV 31 22 4 5 105:30 48 4. Bcs. Kinizsi 32 18 6 8 78:32 42 5. Békési Spart. 32 18 6 8 61:37 42 6. Mh. Kinizsi 32 12 12 8 84:61 36 7. Batt. MEDOSZ 32 15 6 11 64:44 36 8. Gyomai TK 32 14 8 10 59:44 36 9. Medgyesegyh. 31 15 3 13 62:47 33 10. Dózsa SE 32 14 5 13 63:6.1 33 11. Endrődi Spart. 32 12 8 12 79:62 32 12. Bcs. Építők 32 13 2 17 70:67 28 13. Szeghalom 32 12 4 16 48:68 28 14. Kondoros 32 9 7 16 45:78 25 15. Doboz 32 6 5 21 35:109 17 16. Magyarbánh. 32 6 4 22 34:91 16 17. Békésszentand. 32 4 5 23 18:118 13 18. Körösladány 32 3 3 26 24:118 9 lást. Aztán jött a borzalmas „ed­zőtábor”, a második világháború. 1948-ban Szegeden megszerezte a tanári oklevelet és hosszú Ideig testnevelést tanított Gyulán, az iparitanuló-intézetben. Bilek Ist- vánnénak — aki ma az egyik legjobb magyar női sakkozó — és Bérezik Zoltánnak, a több­szörös Európa-bajnok asztaliteni­szezőnek. Kicsit büszke is rá, hogy Bilekné már nyolcadik osz­tályos korában „elverte”, Zoli pe­dig még előbb. Éppen a marxista—leninista egyetem utolsó vizsgáira készült, amikor kopogtattak ajtaján. — Te leszel a MEDOSZ elnö­ke. Meglepte a dolog, de Ideigle­nesen elvállalta az ország leg­nagyobb, ma már 800 ezer forin­tos költségvetéssel dolgozó ME­DOSZ sportkörének irányítását. Hivatalába lépésekor csak a szét­zilált NB Il-es labdarúgó-csapat jelentette a minőséget. Ma hat NB-s szakosztály közül az NB I/B-s megyeválogatott atléták fe­le MEDOSZ-sportoló, a labdarú­gók, férfi röplabdások és tekések a II. osztályban versenyeznek és a legjobb úton haladnak az NB-s szint felé az asztaliteniszezők is. A pártolótagsággal együtt 900 tagot számlál az egyesület. Meg­annyi pozitív változás — A kol­lektíva eredménye —> hangsú­lyozza. Pedig ő maga is sokat tett. Kilincselt, utazott, levele­zett, könyvelt és még ki tudja mi mindent intézett. Mert szerette hivatását, éppen úgy, mint ma. Közben a sportkör anyagilag is, erkölcsileg is megerősödött. A legtöbbre ' mégis azt értékeli, hogy sikerült egy saját nevelésű labdarúgó-utánpótlást összehozni, hisz végeredményben a legna­gyobb tömeget Gyulán is ez vonzza. — Hallhatnánk valami derűs epizódot? — Nem is tudom, hogy derfls-e, de a következő esetre még sokáig emlékezni fogok. 1966 szeptembe­Készül a beszámoló. (Fotó: Béla Ottó) szabadrúgás gólt a hazaiak ja­vára. A meccs félbeszakadt, bot­rány, és így tovább. A fegyelmi tárgyaláson én is felszólaltam. Amikor beszélni kezdtem, a já­tékvezető felpattant és így szólt: ....ez volt az a bajuszos ember, a ki lehívta a csapatot. Felisme­rem a hangjáról...” Hozzátartozik a dologhoz, hogy a mérkőzést én az első pillanattól az utolsóig a lelátó felső sarkából néztem vé­gig és sohasem viseltem bajuszt. — Hogyan vélekedik a jelen­legi MTS-rendelkezésekröl, sza­bályzatokról? — Nem értek egyet az érvény­ben levő átigazolási szabályzat­tal. Sok sportoló látja kárát és számtalan buktatót tartalmaz. Egy célkitűzése megvalósítat­lan maradt. A MEDOSZ-székház- ban (a megnevezés nem a legta­lálóbb) szeretett volna a verseny, zőknek, sportköri tagoknak „ki­járni” egy klubhelyiséget. Ma sem érti, hogy ez a — szerintünk is — rendkívül hasznos kezde­ményezés már a helyiség meg­szerzésénél egy „nem lehet meg­oldani” válasszal megakadt Ügy hogy ez már a helyébe lépő utód. Lovász Sándor egyik ten­nivalója lesz. Csakúgy, mint a szakmai munka további erősítése és az ökölvívók helyzetének ren­dezése. A közel egy hónap múlva sor­ra kerülő sportköri vezetőségvá­lasztó gyűlés után ismét vissza­tér a katedrához. — Vajon megszakad-e a sport­tal való szoros együttműködése? , i - Véglegesen nem. mert to­iÄSTSS. áSáí°B»cj5 «a*» .SLÄSS’S“ ,e­játékvezető — aki addig is in- diszponáltan működött — a má­szek a MEDOSZ SC-nek. Hisz akkor ez nem is búcsi (Fábián Pálfai János, az MLSZ szakfelügyelője tar! továbbképzést Békéscsabán A Békés megyei Labdarúgó, darúgó Szövetség szakfelügyelöjé- Szakszövetség Edző Bizottsága nek előadására, amely labdarúgó- soron kővetkező továbbképzését sportunk jelenével, a megoldásra november 24-én, hétfőn tartja váró feladatokkal, a labdarúgó- Békéscsabán az MIS székházá- , világ érdekességeivel foglalkozik. ban, illetőleg a Kórház utcai i_________________________ sporttelepen. Amint azt Szabó József EB-el- nök elmondotta, 115 meghívót küldtek ki a megyében működő edzőknek. A továbbképzés prog­ramja igen érdekes. Kilenc órakor Id. Christian i x> 1> x Totóeredmény A totó 46. heti eredményei: 1, 1, 2, x, 2, 2, 2, x, x, László az edzéstervezésről tart el- j x. 2. Telitalálatot két fogadó ért kezdettel t. Dél- i reményük 50 598 Ft. A 12-esekre kerül I 907. a 11-esekre 76, a 10-esekre i