Békés Megyei Népújság, 1969. november (24. évfolyam, 254-278. szám)

1969-11-25 / 273. szám

ISO. november 25. 7 Eedd Egy fordulóval a befejezés előtt: Labdarúgó NB II, 1969: Békéscsabai Előre— Kecskeméti Dózsa 1:0 (1:0) Békéscsaba, 5000 néző. V.: Mo­hácsi. Előre: Tóth (7) — Kvasz (7), Láza 08), Kiss (7), Szűcs (6), Ambrus (9), Dobó (7), Mt>ós (8), Bartók (6), Németh (1), Schneider (9). Edző: Pillér Sándor. Dózsa: Winter — Lantos, Fajt, Gyifkó, Lutz, Keidli, Linka, Lódi, Dobó, Kiss II, Balatoni. Edző: Pyber Ist­ván. Csere: Szűcs helyett Lengyel (7) a 68. percben, Berták helyett Száraz (6) a 68. percben, ill. Lódi helyett Pasek a 68. percben, Linka helyett Porhanda a 72. percben. Kiállítva: a 67. percben Fajt, a 72. percben Németh. Az utolsó hazai mérkőzésen az Előre játékosai virágcsokorral kedveskedtek a lelkes közönség­nek. Kezdés után nagy erővel ro­hamoztak a csabaiak. Schneider éles beadását a hátrahúzódó Dobó hárította csabai névrokona elöl, majd Moós leadását Fajt csípte el. Két gyors Dózsa-ellentámadás Gyifko fölé- és Kiss meílélövésé- vel végződött. Nagy volt az iram és a színvonal is kielégítő volt.. A 10. percben Némethet a játékve­zető les címén — tévesen — állí­totta meg, egy perccel később pe­dig Winter kifutva hárított az összekötő elől. Beszorultak a ven­dégek. A sorozatos csabai támadások a 17. percben értek góllá. Ber- tók hatalmas partdobását Né­met? átemelte az ötösön tisz­tán álló Dobónak. A jobbszél- ső kapásból úgy bombázott a jobb kapufa mellett a hálóba, hogy a labda Winter kapus kezét is érintette. 1:0. A 19. percben, a nagy lendü­lettel kitörő Némethet Fajt a 16- os oldalvonalánál fellökte. Dózsa- akciók következtek. Balatoni éles lövését Tóth a kapufa segítségé­vel mentette, majd Linka nyesett labdája foglalkoztatta a csabai kapust. A 32. percben Berták es­tében lőtt kapura, — Winter vé­dett. Schneider durrantott csú­nyán fölé. A 39. percben nagy tömörülés támadt a vendégek ka­puja előtt, végül Berták jobb sa­rokra tartó lövését Winter óriási reflexszel szögletre ütötte. (Nagy helvzet. volt!) SZÜNET UTÄN a Dózsa len­dült támadásba. Lutz lövését há­rította Tóth, majd Linka alig lőtt kevéssel fölé. A hazai támadások során sok hiba csúszott az átadá­sokba. A 63. percben Németh ügyesen gurított a befutó Schnei­der elé, de a szélső elhirtelenked- ve, a kapu fölé bombázott. A 66. percben Dobó, majd Bértők sem talált az üresen hagyott kecske­méti kapuba. A 67. percben Fajt megsértette a játékvezetőt, amiért Mohácsi kiállította, öt perccel ké­sőbb Németh is hasonló sorsra ju­tót.. Csapkodó, alacsony színvo- vonlú lett a játék. A 74. percben Láza tisztázott fejjel gólhelyzet­ben a csabai kapu előtt. A 82. percben az Előre a mérkőzés leg­nagyobb helyzetét hagyta kihasz­nálatlanul. Moós tisztára játszotta Dobót, a szélső azonban Lantos és Winter között az üres kapu fölé bombázott. Egy perccel később Lengve! nehezen mentett a gólrai. éhes Kiss II elől. Az utolsó per­cekben nagy erővel rohamoztak a vendégek, de csatáraiknak semmi sem sikerült. Nagy izgalmak kö­zepette ért véget a mérkőzés. BlRÄLAT: Kitűnő iramban indult az utol­só hazai mérkőzés. Mindkét csa­pat bátran, nyílt sisakkal játszott. Az első félidőben a hazair csapat irányította a játékot, ötletesen, sok mozgásos helycserékkel gyor­san adogattak. Ez a játék a kö­zönségnek is nagyon tetszett. For­dulás után nagyot változott a já­ték képe, esett az iram és a szín­vonal is. Ekkor a Dózsa ragadta magához a kezdeményezést, de a vendégek elkövették azt a hibát, hogy lassan, körülményesen szőt­ték támadásaikat és a csabai vé­dők mindig időben közbe tudtak avatkozni, lövéseik pedig pontat­lanok voltak. A szórványos Előre- támadások során a csatárok két ziccert is kihagytak. Mindent egy­bevetve, a két félidőt összehason­lítva, a döntetlen igazságosabb lett volna. Jók: Láza, Ambrus, Moós, Schneider, ill. Winter. Lantos, Kreidli, Kiss IX. Mohácsi játék­vezető határozottan, erélyesen bí­ráskodott. Uhrin János További eredmények: Fősped Szállítók—Szegedi EOL 4:2, Ganz- MÁVAG—Várpalota 2 :ö, Ózd— Nagybátony 2:0, BKV-Előre— De nehéz volt — mintha erről árulkodna Schneider mosolygó arca. A csabaiak balszélsője, egykori egyesülete, a Kecske­méti Dózsa ellen csapata egyik legjobbjának bizonyult. (Fotó: Demény) Oroszlány 1:0, Zalaegerszeg—Mis­kolci VSC 5:0, Szolnoki MTE— Győri Dózsa 1:1, Székesfehérvári MÁV—Bp. Spartacus 2:1, Pécsi Bányász—VIDEOTON 5:1. A november 30-i, utolsó for­duló műsora a következő: Orosz­lány—Szolnoki MTE, Ganz- MÄVAG—Győri Dózsa. Bp. Spar­tacus—Várpalota, Kecskemét— Székesfehérvári MtAV, Miskolci VSC—Bcs. Előre, VIDEOTON— Zalaegerszegi TE, Szegedi EOL— Pécsi Bányász, Ózdi Kohász— Szállítók, Bp. Előre—Nagybátony. A LABDARUGÓ NB I/B ALLAS A 1. Videoton 33 23 3 7 88:44 49 2* Szeged 33 18 8 7 63:41 44 3. Zalaeg. TE 33 15 10 8 61:33 40 4. Pécsi B. 33 15 9 9 51:39 39 5. Békéscsaba 33 14 8 11 48:41 36 6. Bp. Spart. 33 12 11 10 57:48 35 7. Várpalota 33 15 5 13 43:37 35 8. Oroszlány 33 14 7 12 51:48 35 9. Kecskemét 33 12 8 13 38:37 32 10. Szállítók 2 33 11 9 13 51:54 31 11. Szív. MÁV 33 12 7 14 37 :41 31 12. Szóin. MTE 32 9 13 11 35:43 31 13. MA VÁG 33 11 8 14 34:42 30 14. özd 33 11 7 15 38:42 29 15. ElőTe 33 8 12 13 29:38 28 16. Győri D. 33 8 11 14 39:55 27 17. Miskolc 33 7 8 18 26:62 22 18. Nagybátony 33 8 4 21 29:73 20 fl Gyulai MEDOSZ a 8. helyen végzett — fl Mezőkovácsltázi Petőfi kiesett Sze«edi VSE—Gyulai MEDOSZ 1:0 (1:0) Szeged, 300 néző. V: Sándor j. Szegedi VSE: Simái — Csigér, Tóth II, Szalai, Hájas, Szamosvöl- gyi dr., Farkas, Kiss, Bite, Sonkó, giajtos (Tóth I). Edző: Pólyák Gyula. Gyula: Barna — Guthi, Szilágyi, Géczi, Nagy, Csőke, Mé­száros, Tóth, Himer, Arató, Pet- | roczky. Edző: Fábián Mihály. | A SZEOL Tisza-parti stadionjá- ! ban, nagyszerű pályán, tavaszias I időben kezdődött a találkozó. Szünetig jobbára a gyulaiak ját­szottak fölényben és több jó hely­zetet hibáztak el. A 12. percben Guti indította Tóthot, akit fejjel maga elé tette a labdát, de ahe­lyett, hogy lendületesen, kapura húzott volna, kisodródott az alap­vonalig, felnézett és visszagurí­totta a labdát az őt követő Mészá. ros elé. A jobbszélső azonban 13 m-re Simái kapujától lyukat rú­gott és így odalett a nagy hrfy- zet. A 22. percben ismét TOth ügyetlenkedett el kecsegtető hely­zetet. A vasutas-védelem nem­csak jól zárt, hanem fél óra eltel­tével, ügyes átadásokkal igyeke­zett a csatárokat helyzetbe hozni. Ennek ellenére a 43. percben Petroczky ugrott ki a 16-oson, de Sándor játék­vezető les miatt lefújta az ak­ciót. A szabadrúgásból Kiss II három m-es lesen kapta a lab­dát a jobbszélen, elfutott, és beadását Bite mintegy 16-m-rőI kapásból a hálóba továbbította. A játékvezető középre mutatott, 1:0. (Barna rajta volt a labdán, de már nem érte el a gyors lö­vést.) Szünet után továbbra is ki­egyensúlyozott volt a játék, egyik csapat sem tudott jelentős fölény­be kerülni. Mindkét tizenegy rendkívüli lelkesedéssel játszott és a játék hevében több szabály­talanság is előfordult. A 80. perc­ben egyenlíthetett volna a ME­DOSZ. Himer a 16-oson jó hely­zetbe került egy szabadrúgás után, de senkitől sem zavarva két m- rel mellélőtt. Az utolsó percek­ben Szilágyi is előrehúzott, de az egyenlítés így sem sikerült. A já­ték képe alapján a szegediek győzelme megérdemelt, de kis szerencsével az eredmény döntet­len is lehetett volna. Jók: Simái, Hájas, Sonkó, ill. Barna, Csőke. F. M. A Gyulai MEDOSZ gárdája. Álló sor balról jobbra: Guti, Nagy L„ Szilágyi, Csőke, Géczi, Fábián Mihály edző, előttük: Mészáros, Tóth, Himer, Arató, Petroczky, elöl Barna kapus. (Fotó: Béla Ottó) A csabai lila-fehérek gólja előtti pillanat. Németh (balról) átemelt labdáját Dobó Winter mellett kapásból a kapu jobb oldalába bombázta. Szolnoki MÁV—Mezőkovácsházi Petőfi 3:0 Szolnok, 500 néző. V: Németh. MÄV: Fehér — Sülé, Abonyi, Szebeni, B. Nagy, Földesi, Urbán (Koródi), Tóth II (Bánfalvi), Pin­tér L., Szolnoki, Kelemen. Edző: Horváth János. Petőfi: Drágán— Varga, Gajdos, Gesztesi (Bárká- nyi), Pasek, Budácsik (Mészáros), Csicsely, Gigacz, Gábor, Uhrin, Kanász. Edző: Sári Ferenc. A hazai csapat végig nagy fö­lényben játszott és a gólokon kí­vül még két kapufát is lőtt. G: Pintér L., Urbán, Szolnoki. Jók: Abonyi, Földesi, Szolnoki, ill. i Drágán, Pasek, Uhrin. ■ További eredmények. KISTEXT Szegedi Dózsa 2:0, Budafok—Ceg- j léd 1:2, Kecskeméti TE—Tűzálló ‘ 4:0, Jászberény—Kiskunfélegyhá­(1:0) za 1:1, Debreceni VSC—MGM Debrecen 1:3, Pénzügyőr SE— Bocskai SE 4:0. A LABDARUGÓ NB li. KELETI CSOPORTJÁNAK 1969. ÉVI VÉGEREDMÉNYE 1. DVSC 30 16 10 4 42:17 42 2. Jászberény 30 17 6 7 47:35 40 3. Budafok 30 16 7 7 59:29 39 4. Pénzügyőr 30 13 10 7 42:29 36 5. KISTEXT 30 13 8 9 44:36 34 6. Kiskunf. 30 13 7 10 48:46 33 7. Szóin. MÁV 30 13 7 10 44:44 33 8. Gyula 30 10 11 9 39:30 31 9. MGM Debr. 30 10 10 10 42:33 30 10. Szegedi VSE 30 11 8 11 36:37 30 11. Cegléd 30 11 6 13 51:44 >8 12. Szegedi D. 30 10 7 13 43:41 27 13. Bocskai 30 8 9 13 48:58 25 14. Kecsk. TE 30 8 7 15 38:51 23 15. Tűzálló 30 5 7 18 27:65 17 16. Mk-háza 30 4 4 22 22:77 12