Békés Megyei Népújság, 1969. október (24. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-14 / 238. szám

1969. október 14. 9 Kedd Négy döntetlen, Agyagipar, Oh. Kinizsi vereség, biztos Szalvai győzelem az NB III 24. fordulóján SARKADI KINIZSI—KUN BÉLA SE 0:0 Sarkad, 400 néző, vezette: Tóth L. S. Kinizsi: Erdei — Varga III, Pozojevich, Polgár, Kovács, Lo- vasi, Molnár, Varga II, Soproni, Fábián, (Búzás), Kótai. Edző: Vas­vári Péter. Kun Béla SE: Hlu- chány — Balogh, Takács, (Karsai,) Németh, Makai,> Szável, Jankuly, Szarka, (Mikxtaíi), Kornfeld, Ko­vács, Rigó. Edző: Kanyó János. A vendégcsapat kezdett jobban, ké­sőbb a Kinizsi átvette a játék irá­nyítását. Kótai a 3. és a 8. perc­ben hibázott nagy helyzetben. A 16. és a 19. percben Varga II elől mentettek a védők. A Kun Béla SE védelme jól állt a lábán. A vendégek a 32. percben jutot­tak először a sarkadi kapu élé. Makai beadását Kornfeld csak hajszállal fejelte mellé. A II. félidő szinte az első félidő pon­tos megismétlése volt. A hazaiak támadtak, de csatársorukban nem volt kellő átütőerő, viszont a vendégek jól védekeztek. A szögletarány 21:4 volt a Kinizsi javára. Ez is bizonyítéka a Kini­zsi mezőnyfölényének. A vendégek lelkesedése és a hazai csatárok gyengébb játéka alapján a dőn- tétlen igazságos. Jók: Varga II., Kovács, Molnár, illetve Szável (a mezőny legjobbja), Hluchány. Kovács. Jó játékvezetés. Búzás István K. MEDOSZ—BCS. AGYAGIPAR ld( (0:0) Kiskunhalas, 300 néző. Vezette: Lenkei. K. MEDOSZ: Nagy — Tóth II., Tóth III-, Juhász, Vass, Rádi, Csanádi, (Libák), Mészáros II., Tóth I, CÍsányi, Kocsis Edző: Virágh István. Anyagipar: Unya- tinszki — Mitykó Thuróczy, Láza, Jancsó, Vasas (Bohus), Rétlaki, Farkas, Tóth, Seregi, (Petrina), Kuti. Edző: Mitykó András. A 7. percben Mészáros II. lövése je­lentette az első eseményt. A 13. percben Rétlaki elől mentett nagy­szerűen a hazai kapus. Az Agyag­ipar csatárai távoli kapura- lövésekkel próbálkoztak, de ered­ménytelenül. A 33. percben 13 méterről közvetett szabadrúgás­hoz jutott a MEDOSZ. Csányi ka­páslövését azonban a kapufa men­tette. Az 55. percben Farkas 25 méterről kapufát lőtt. A 60. perc­ben Vasas és Rádi harcolt a lab­dáért, Vasas a földre huppant. Ez­után belerúgott Rádiba. Tumultus támadt a pályám Amint később kiderült, Vasas lába eltörött. Ez­után mindkét edző — sportszerű­en — az ideges játékosokat lecse­rélte. A 77. percben esett a mér­kőzés sorsát eldöntő gól. Kocsics beadását a kapus kiejtette és a közelben levő szemfüles Tóth I. a hálóba gurított, 1:0. Jók: Juhász, Mészáros II., Tóth I., illetve Tu- róczi, Farkas, Tóth. Közepes já­tékvezetés. Szalai László SZENTESI VlZMÜ— MH. MEDOSZ 1:1 (0:1) Szentes, 800 néző. Vezette: Bog­nár. Szentes: Tarr — Danicska, Garai, Kiss, Orgovány, Szikora, Lengyel (Szín), Molnár, Babovka, Török, Virágh. Edző: Mikucz Sándor. MEDOSZ: Sárközi — Er­dei (Nagy), Fekete, Borok, Gulyás (Sirovicza), Kovács, Berki, Kom- }ódi, Gábor, Keresztes, Csizmás. Edző: K. Szabó János. A 35. perc­ben mezőhegyesi támadásnál Gá­bor kézzel tette Keresztes elé a labdát de a játékvezető nem fü­tyült. Garai a kitörő csatárt el­buktatta. A megítélt büntetőt Ke­resztes a kapu jobb oldalába lőtte, 0:1. A 43. percben Babovka feje­se a kapufáról pattant fölé, majd Virágh lövését védte Sárközi. A II. faidőben a hazai csapat ját­szott jobban. A 62. percben Török szabálytalankodott védőjével szemben. A játékvezető most sem fütyült. Az összekötő beadását Ba­bovka, a levegőben úszva csuka­fejessel küldte a kapuba, 1:1. A 64. percben Virágh cselezgetett a jobb szélen, 20 méterről kapu elé akarta ívelni a labdát. Az azon­ban lecsúszott a lábánól és a rosz- szul helyezkedő Sárközi feje fö­lött a jobb felső sarokba hullott. A játékvezető teljesen érthetetle­nül nem ítélte meg a szabályos gólt. A 66. percben Szikora, majd a 70. pereiben Szin nagy lövését bravúrosan hárította Sárközi. Végeredményben a nagyon gyenge napot kifogó hazai csapat hely­zetei alapján is győzelmet érde­melt volna. Jók: Szikora (a me­zőny legjobbja), Tarr Garai, il­letve Sárközi, Fekete, Keresztes. A játékvezető téves ítéleteivel be­folyásod ta az eredmény kialaku­lását. Mindkét gólt szabálytalan­ság előzte meg és egy szabályos gólt nem adott meg. Zöldi József SZARVASI SPARTACUS— KOSSUTH SE 0:0 Szarvas, 600 néző, vezette: Kiss. Szarvas: Nagy II — Dóba, Mihály, Magyar, Brakszatórisz I, Lelkes. Kerekes, Nagy I, Brak­szatórisz II, Müller, Roszik, (Ság- vári dr.). Edző: Bencsik Gyula. Kossuth SE: Turcsány — Kovács, Farkas, Vasas, Majnik, Boné, Ku- tasi, Héger, Dupsd, Molnár, Za- na. Edző: Balogi Kálmán. Unal­mas, csapkodó, lagymatag játék jellemezte a mérkőzést. A szarvasi; csapat nem nyújtotta azt a játé­kot, amit egy bajnokjelölttől mél­tán elvárnának a szurkolók. a! csatársor tagjai egyetlen komoly j akciót nem tudtak összehozni. Jók: Nagy II, Magyar, illetve Terhes. Héger. Kiss játékvezető kifogástalanul vezette a mérkő­zést. Csabai Pál H. MEDOSZ—OROSHÁZI K. 4:0 (1:0) Orosháza. 150 néző. V: Mihályi. MEDOSZ: Békefi — Szatmári, Béni, Rárósi II, Szilágyi, Rárósi I, Mackó, Szabó, Bozó, Boros, Olasz,! (Molnár). Edző: Bozó József. Ki­nizsi: Ujj — Bubik, Fusch, Ha- lupa, Raffai, Toncsenka, Fejes, Kasuba. Markó, Zsurka, Busa. (Soós). Edző: Csonka Béla. Az; egyesületüket cserbenhagyó, a sorsdöntő mérkőzés előtt sporteze- rűtlenkedő játékosok miatt tarta­lékos védelemmel és felforgatott csapattal volt kénytelen kiállni a Kinizsi, így mindkét félidőben a vendégcsapat kezdeményezett többet. A 28. percben jobb oldali támadás után Bozó beadását Bo­ros lőtte a hálóba, 1:0. Az erőt­len Kinizsi-csatársor csak az. el­lenfél 16-osáig tudott eljutná. Fordulás után jól kezdett a Kini­zsi, de az 50. percben Fusch a 16- os sarkánál kézzel fogott meg egy magas labdát. A 11-est Szabó ér­tékesítette, 2:0. A 71. percben, Mackó, a 80. percben Boros lőtt gólt, 4:0. Az utolsó pillanatokban Busa a kapu szájából sem tudott gólt lőni. Váratlanul nagy gólarányú ve­reséget szenvedett a Kinizsi. Bár a gólarány túlzott, a vendégek megérdemelten nyertek. Jók: Szatmári, Rárósi II, Szilágyi, Bo­zó. A Kinizsi ebben az összeállí­tásban idei leggyengébb játékát nyújtotta, s alárendelt szerepet játszott. Csupán Fusch és a két ifjúsági. Raffai. Bubik nyújtott elfogadhatót. Dimák B. Ferenc SZALVAI SE—MEZÖBERÉNY 3:0 (1:0) Békéscsaba, 250 néző. V: Csep- regi. Szalvai: Huszár — Földesi, Zahorán, Urda. Molnár I, Kékesi, Zolnai, Kiszely, Pintér, (Molnár II), Pálinkás, Nagy, (Orosz). Edző: Kőszegi László. Mezőberény: Gu­ba — Pauló, Hegedűs, ökrös, Ko­miszát, Kovács, Heller, (Sólymo­sa II), Solymosi I, Hoffmann, Hancsák I, Vigh. (Szenteszki). Edző: Székely Béla. Berényi tá­madásokkal kezdődött a mérkő­zés. A 4. percben Vigh nagy hely­zetben fölé lőtt, majd Solymosi I bombáját védte szögletre Huszár. A 32. percben Pintér átadását Kiszely küldte a jobb alsó sarok­ba, 1:0. Fordulás után is a Be- rény kezdett jobban, de az 52. percben Vigh elszalasztottá az egyenlítési lehetőséget. Ezután a Szalvai került fölénybe. A 70. percben Kékesi, majd 9 perc múlva remek cselek után Molnár II talált a kapuba, 3:0. Szalvai támadásokkal ért véget a sport­szerű mérkőzés. Jók: Urda, Mol­nár I, Kékesi, Pintér, ill. Hege­dűs, Ökrös, Komiszár. Sztoján János BCS. VTSK—SZEGEDI AK 1:1 (1:0) Szeged, 200 néző. V: Almási. VTSK: Krátki — Sarkadi, Zsi­linszky Kalcsó, Mázán II, Bodó, Varga, Raj ki, Batke, Román, Má­zán I. Edző: Szombati György. SZAK: Varga — Vass I, Olasz, Sándor, Csanádi, Pusztaszeri, Bán, Vass II, Nagy, Gábor, Tóth. Edző: Polyvás Dániel. Közepes színvonalú mérkőzésen a SZAK többet támadott, de a VTSK el­Napirenden: a megyei röplabda-bajnokság Batke László, a Bcs. VTSK ru­tinos csatára. (Sági István rajza) lentároadásai mindig gólveszélyt jelentettek Varga kapujára. Az első félidőben jobbára mezőnyfö­lény folyt. A 20. percben Puszta­szeri rövid hazaadását Rajki el­csípte és a tehetetlenül kifutó ka­pus mellett megszerezte csapatá­nak a vezetést, 1:0. Fordulás után a 70. percben Sarkadi 16- oson belül kézzel nyúlt a labdá­hoz, a játékvezető 11-est ítélt. Ezt Pusztaszeri másodszorra értéke­sítette, 1:1. Változatos mezőnyjá­tékkal ért véget a mérkőzés. Az eredmény igazságos. Jók: Krátki, •Mázán II, Bodó, Mázán I, ill. Pusztaszeri, Bán, Olasz. Kiállítva a 65. percben Nagy. Burok Ferenc Tiszaföldvári TSZSK—Kecske­méti Fémmunkás 4:2 (2:1). A labdarúgó NB III. Dél-keleti csoportjának állása 1. Szarvasi SC 24 11 11 2 27:11 33 2. Bcs. Agyagipar 24 13 6 5 34:15 32 3. Szalvai SE 24 11 8 7 42:26 28 4. Sarkadi K. 24 10 8 6 31,24 28 5. Szentesi Vízmű 24 11 5 8 30:35 27 6. Hm.-vásárhely 24 10 6 8 29:25 26 7. BCS. VTSK 24 9 7 8 32:26 25 8. Kun Béla SE 24 10 4 10 32:26 24 9. Kossuth SE 24 9 4 9 h:22 24 10. Szegedi AK 24 7 10 7 31:30 24 11. Kiskunhalas 24 10 2 12 28 £5 22 12. Mezőh. M. 24 6 9 9 28:36 21 13. Orosházi K. 24 6 9 9 21:29 21 14. Tiszaföldvár 24 7 6 11 29:33 20 15. Mezőberény 24 5 5 14 25:40 15 16. K. Fémmunkás 24 6 2 16 23:48 14 Eddig négy fordulót bonyolí­tottak le a megyei röplabda-baj­nokság őszi fordulójában. Ez alatt jelentős változások történtek. A női mezőnyben induláskor a baj­nok Gyulai Lendület mellett a Bcs. Rózsa Ferenc Gimnázium és az Okányi FSK csapatai bejelen­tették visszalépésüket. Az edző és vezető nélkül maradt Gyulai Len­dület már hat fővel játszotta vé­gig a tavaszi bajnokságot is, az MNK-mérkőzésen már saját pá­lyáján sem tudott kiállni az NB II-es Mélykút ellen. Az őszi baj­nokság kezdetén visszaléptek, pe­dig a sportkör komoly anyagi be­fektetéssel villanyvilágí tápú pá­lyát épített, mely megyénkben egyedülálló. Edző és vezető hiánya miatt a harmadik forduló után a Telek­gerendás! MEDOSZ csapata is visszalépett. Bízunk abban, hogy Röviden — A totó 41. heti eredményei: x, 2, 1, 1, i, 1, x, 1, 1, x, x, 2, x, x. Egy fogadó ért el 13+1-es találatot, nyereménye 226 850 fo­rint. A II db 13-as találatra 41 666, a I2-esekre 580, a 11- esekre 49, a 10-esekre 16 forint nyeremény jut. — A labdarúgó NB 1. 24. for­dulójának eredményei: Tatabá­nya—Ű. Dózsa 0:0, Salgótarján— Komló 4:0, Pécs—Dunaújváros 2:0, Szombathely—Honvéd 1:1, Rába ETO—Eger 2:0, Diósgyőr— Csepel 2:0, Vasas—Egyetértés 2:1, Ferencváros—MTK 2:1. — Bukarestben százezer néző előtt világbajnoki selejtező • mérkőzésen Dobrin góljával Ro­mánia válogatottja 1:0 arányban győzött Portugália ellen. Romá­nia ezzel a győzelmével mér fél lábbal a mexikói 16-os döntő­ben érezheti magát — Hétfő reggel indul a Feri­hegyi repülőtérről a Koreai NDK- ba az Olimpiai Reménységek Tornájára a magyar ifjúsági labdarúgó-válogatott az illetékes TS-szervek támoga­tásával a sportkör megoldja szak­osztálya problémáját és jövőre is­mét részt vesznek a bajnokság­ban. A tavaszi bajnokságot végigját­szott csapatok eredményüket vé­gigviszik az őszi bajnokságban is. A férfi bajnokság meglepetése a Bcs. Dózsa jó szereplése. Mind a négy mérkőzésüket megnyerték — mivel a sarkadi diákok az orszá­gos versenykiírás értelmében NB II-es osztályozón nem vehetnek részt —, így jelenlegi helyzetük alapján eljuthatnak az osztályo- zóig. A diákcsapatok az őszi mun­kák miatt több mérkőzést halasz­tottak, például a sarkadiak mind­össze egy mérkőzést játszottak, de tovább tartják veretlenségüket. A bajnokság színvonala a tavaszihoz képest javult. Az élmezőny felzár­kózott a Békési Vasas és Szalvai csapata NŐI FELNŐTT 1. Bcs. Kötet« If). 16 15 2. Bcs. MÁV Nevelő. 15 13 3. Sarkadi Kinizsi 15 13 4. Gyomai TK Ifj. 1» 6 5. Sarkadi Kinizsi S. 15 8 6. Gyulai Lendület 19 10 7. Bcs. Kötött Serd. 8. Telekg. MEDOSZ 9. Gyulai Román G 10. Okányi FSK 16 3 1« 5 14 9 17 5 11. Bcs. Rózsa F. G. 16 2 IFJÚSÁGIAK 1. Bcs. Kötött 10 10 2. Bcs. MÁV Nevelöint. 9 8 3. Gyulai Román G. 9 7 4. Gyomai TK 12 4 5. Sarkadi Kinizsi S. 8 4 6. Okányi FSK U 4 7. Bcs. Kötött Serd. 10 1 8. Bcs. Rózsa F. Gimn. 8 1 FÉRFI FELNŐTT 1. Bcs. Dózsa 2. Vésztői FSK 3. Szalvai SE 4. Sarkadi Gimn. 5. Békési Vasas 8. Bcs. Lékai Koll. 1. Gyulai MEDOSZ 2. Sarkadi Gimn. 5. Bcs. Lékai Koll. 1 47: 5 31 2 40: 7 28 2 41: 6 28 12 21:36 24 7 27:21 23 9 32:26 21 13 11:39 19 13 15:32 18 5 26:16 17 12 16:35 16 14 6:33 13 — 30: 1 20 1 22: 3 17 2 21: 9 16 8 15:24 16 4 15:12 12 7 12:26 11 9 5:27 11 7 3:21 8 12 9 3 29:13 21 13 8 5 27:19 21 12 8 4 24:12 20 9 9 — 27: 3 18 10 6 4 19:13 16 11 3 8 12:24 14 12 2 10 8:33 14 11 1 10 8:30 14 8 VK 2 6 9:21 10 6 3 5 11:10 9 4 4 — 12:10 8 6 3 4 8:14 8 4 3 1 9: 6 7 6 1 5 9:16 7 Értesítjük Kedves Vevőinket, hogy a Volkswagen 1300-as tí­pusú személygépkocsik importja kisebb mennyiségben meg­kezdődött. A Volkswagen 1300-as személygépkocsikat megvételre fel­ajánljuk azoknak a Kedves Vevőinknek, akik hirdetésünk megjelenésének időpontjában Trabant Limousine, Trabant Combi, Wartburg Limousine vagy Wartburg de Luxe típu­sokra vonatkozó érvényes előjegyzéssel rendelkeznek. A Volkswagen 1300-as személygépkocsi ára 100 000 Ft. A típusmódositási kéréseket részben az idén, részben 1970- ben teljesítjük — az importált készlet erejéig. Azok a Ked­ves Vevőink, akik a fenti feltételék mellett Volkswagen 1300-as személygépkocsit kívánnak vásárolni, ezt a szándé­kukat ajánlott levélben jelentsék be vállalatunknak. (Cím: Merkur Személygépkocsi Értékesítő Vállalat, Budapest, IX., Üllőd út 47—49.) A bejelentett típusmódosítási kérések besorolását a be­érkezés kelte alapján végezzük. A besorolásról, a személy­gépkocsik átadásának évéről és a vételár-különbözet rende­zésének határidejétől 30 napon belül értesítést küldünk. Ér­tesítésünk kézhezvétele után befizetendő összeg a szállítás határidejét»! függetlenül a teljes vételár-különbözet. Korlátozott beszerzési lehetőségeink miatt típusmódosítá­si kérelmeket csak 1909. október 31-ig fogadhatunk el Kedves Vevőinktől. A típusmódosítással és a gépkocsi műszaki adataival kap­csolatos kérdésekre készséggel adnak választ autószalon jaink: Budapest, VI., Népköztársaság útja 8., telefon: 124—249. és Budapest, VI., Lenin krt 77., telefon: 117—290. MERKUR Személygépkocsi Értékesítő Vállalat 2882