Békés Megyei Népújság, 1969. október (24. évfolyam, 227-253. szám)

1969-10-14 / 238. szám

l#6t>. október 14. 7 Kedd A labdarúgó NB I/B-ért: Békéscsabai Előre — Székesfehérvári MÁV Előre 3:2 (1:1) Békéscsaba, 6000 néző. V: Orosz. Előre: Tóth (6) — Kvasz (6), Do­bó (7), Kiss (5), Lengyel (6), Ambrus (6), Csulik (5), Moós (6), Berták (5), Németh (8), Száraz (7). Edző: Pillér Sándor. MÁV: Vásárhelyi (6) — Szabó (7) Bá­tort (6), Bibi (7), Horváth (8), Nagy (6), Monoki (5), Rácz (7), Zsoldos (6), Bőke (6), Papadimit- riu (7). Edző: Kapocsi Sándor. Csulik helyett a szünetben Sülé Í7), Eertók helyett a 65. percben Papp 1 (6). Németh bombázott fölé, míg a másik oldalon Dobó remek ér­zékkel keresztezett az első per­cekben. A 12. percben Szárazt szögletre szerelték. A balszélső beívelt labdáját Ambrus a kapus lába között fejelte a hálóba, 1:0. A csabai kapu előtt Rácz, a MÁV Előre a másik oldalon Né­A gól után hevesebb lett a küz­delem. Feltűnő volt a hazaiak részéről a sok pontatlan átadás és indítás. Az 57. percben Né- methet Bátor és Ribi közösen buktatta. A 11-est Németh a ka­pus kezébe lőtte. A 62. percben Rácz szabadrúgásait Tóth kiök­lözte. A 70. percben Németh kitört a jobbösszekö­tő helyén. A 11-es tájékán Ribi fölvágta. Űjabb 11-es. Dobó állt a labdának és biz­tosan vágta a jobb sarokba, 2:2. Nagy harc indult a győztes gólért, iramosabb, változatosabb lett a játék. Rácz nagy lövését Tóth csak másodszorra tudta megszerezni. A 75. percben Szá­raz a kapu torkában, ordító helyzetben fölé bombázott. Óriási erővel támadott a csabai csapat, aminek meg is lett az eredmé­nye. A 78. percben Száraz szögle­tét Sülé úgy fejelte a hálóba, hogy a labda az egyik védő kezét is érintette. A játékve­zető már előzőleg kezezést sípolt és a 11-es pontra mu­tatott. A vendégek nem tudni miért, reklamáltak. Az újabb büntetőt Dobó a kapu bal ol­dalába lőtte, 3:2 a Bcs. Elő­re javára. Ezzel el Is dőlt a találkozó sorsa. BÍRÁLAT Az első félidő változatos, de gyenge iramú játékot, egyenlő ellenfelek küzdelmét hozta. A színvonal jóval a várt alatt ma­radt. Fordulás után a vendégek? a A l LABDARÜGŐ NB I/B ALLAS A 1. VIDEOTON 27 19 2 6 74:32 40 2. Szeged 27 14 7 6 53:36 35 3. Zalaeg. TE 27 12 8 7 45:25 32 1 4< Várpalota 27 14 4 9 41:31 32 5. Oroszlány 27 13 6 8 45:36 32 6. Pécsi B. 27 12 7 8 37:33 31 7. Kecskemét 27 11 7 9 30:32 29 i 8‘ Bp. Spart. 27 9 11 7 45:38 29 9. Bcs. Előre 27 12 5 10 43:38 29 10. Szóin MTE. 27 8 9 10 31:39 25 11. Szállítók 27 8 8 11 37:44 24 ; i2. Bp. Előre 27 6 12 9 24:30 24 13. MÁVAG 27 9 6 12 28:36 24 14. Ozfl 27 8 7 12 32:37 23 15. Szvf. MÁV 27 8 6 13 28:37 22 i 16* Győri D. 27 6 8 13 27:44 20 ' 17* Nagybátony 27 7 4 IC 20:54 18 18. Miskolc 23 5 7 15 21:48 17 2:l-es vezetés birtokában sem ál- tak be védekezni, bátran támad­tak. A hazaiak ekkor sok hibá­val játszottak. Ügy tűnt, Németh kihágyott 11-ese döntő módon be­folyásolja az eredmény alakulá­sát. Az utolsó húsz percben a közönség harsány biztatása kö­zepette azonban huszáros hajrát vágott ki az Előre és megérdemel­ten nyert. Jók: Dobó, Németh, Száraz, Lengyel, ill Horváth, Rácz. Ribi. Nyilatkozatok. Pillér Sándor: Tartalékos csapatom győzelmé­nek nagyon örülök. Kapocsi Sán­dor: Védelmünk gyenge játéka és a három 11-es önmagáért be­szél. További eredmények: Szállítók —Szolnoki MTE 1:0, ZTE—Vár­palota 2:0, VIDEOTON—Orosz­lány 4:1, SZEOL—Miskolc 3:0, Ózd,—Kecskemét 1:0. BKV Előre —Bp. Spartacus 1:1, Pécs—Győri Dózsa 5:1, Nagybátony—Ganz- MÁVAG 2:1. A vasutas fiúk „kiütötték” a Martfűt Vasárnap délelőtt ismét három remek kézilabda-mérkőzést lát­hattak a Tanácsiköztársaság úti kispályán a csabai szurkolók. Ä Bcs. Kötött és a Bcs. MÁV-lá- nyok jó mérkőzésen biztosan nyertek. A vasutas fiúk megér­demelték a vastapsot, hiszen az NB XI. középcsoport listavezetőjét győzték le — ökölvívónyelven szólva — kiütéssel. Az eredmé­nyek a következők voltak. Bcs. Kötött—Győri Textil 10 :S (6:2)' NB I-es női mérkőzés, Bé­késcsaba, 600 néző. V: Tárnok, Varga. Kötött: Szabóné — Illyés, Szegediné, Darabos, Tímár, Vasz- kó, Rácz. Csere: Kovácsné, An­csán, Tóth, Orvos. Edző: Macha- lek István. A várakozásnak meg­felelően biztosan szerzett vezetést a Kötött: a 16. percben már 4:0 volt a hazaiak javára. Fordulás után 8:2-re alakult az eredmény, amikor 8:4-re szépítettek a ven­dégek. 10:4 után leálltak, köny- nyélműsködni kezdtek a hazaiak és ezt a győri csapat ki is hasz­nálta. G: Darabos, Szegediné' 3—3, Ilyés 2, Vaszkó, Kovácsné. A közepes színvonalú találko­zón remekül kezdett a Kötött, de a fölényes vezetés birtokában lefékezett. Ezért vált szorossá az eredmény. Jók: Szabóné, Kovács­né, Ancsán, Tímár, Rácz. A NŐI NB L Állasa 1. FTC 25 23 1 1 298:154 47 2. Bakony V. 25 21 2 2 286:194 44 3. Vasas 25 19 3 3 269:179 41 4. Pécsi B. 25 18 2 5 291:208 38 5. Bp. Spart. 25 9 6 10 253:262 24 6. Ózdi K. 25 10 2 13 218:240 22 7. Csepel 25 8 4 13 236:256 20 8. Goldberger 25 9 2 14 242:271 20 9. Bcs. Kötött 25 8 4 13 192:224 20 10. Tatab. B. 25 6 6 13 228:257 18 11. OGSC 25 6 5 14 188:248 17 12. Gy. Textil 25 7 1 17 238:291 15 13. TFSE 25 6 1 18 211:279 13 14. Postás 25 5 1 19 192:279 11 ■R Ekkor bizony sokaknak a VIDEOTON- és az oroszlányi mér­kőzés jutott eszébe... (Németh 11-esét könnyen védi Vásárhe­lyi.) (Fotó: Demény Gyula) Dobó kérlelhetetlen ítéletvég­rehajtónak bizonyult. A győz­tes gólt jelentő 11-es értékesí­tése után Moós és Németh gratulál a középhátvédnek. rneth megmozdulásai voltak ve­szélyesek. A 24. percben Moós feleslege­sen cselezgetett, Nagy elvette tőle a labdát, s Ráczhoz to­vábbított. Az összekötő óriási lövést zúdított Tóth kapujára. A labda a kapus kezét érint­ve vágódott a jobb felső sa­rokba, 1:1.- A 30. percben Dobó látványo­san szerelte Papadimitriut. A 38. percben Bertók hanyattvetődve, ollózva lőtt — fölé. A 40. percben Bőke 35 m-es bombája a felső lécről vágódott a mezőnybe. 4 48. percben Dobó 20 m-re a csabai kaputól szabálytalan­kodott. Rácz szabadrúgása a felső lécről a berohanó Zsol­dos elé pattant, aki közelről a kapu bal oldalába vágta a lab­dát. 2:1 a Székesfehérvár ja­vára. A csabai csapat egyenlítő gólja: Dobó 11-ese a bal sarokba vágódik. Az utolsó forduló műsora a kö­vetkező. Október 19. Bakonyi Va­sas—Tatabánya. Bcs. Kötött­Pécsi Bányász, TFSE—Postás, OGSC—Ózdi Kohász, Győri Tex­tiles—Bp. Spartacus, Goldberger —Vasas, FTC—Csepel. Bcs. MÄV—Martfű 28:15 (15:10) NB II-es férfimérkőzés, Békéscsa­ba, 600 néző. V: Máté. MAV: Rácz — Kovács, Dukát, Antal, Zsilák, Gyulai dr., Radnai. Csere: Gálik, Hajtmann, Bielik, Hu- nyadkürti. Edző: Giczey Gábor. A nagy tét rányomta a mérkőzésre a bélyegét. Mindkét csapat kap­kodva, idegesen játszott. A játé­kosok úgyszólván egymás hibái­ból éltek. A vasutasok dicséreté­re legyen mondva, hogy a kez­deményezést nem adták ki a ke­zükből. 9:9-ig fej-fej mellett ha­ladt a két csapat. A 20. perctől kezdve azonban Kovács vezérle­tével ellenállhatatlannak bizo­nyult a hazai gárda. A félidő megérdemelt ötgólos csabai veze­téssel zárult. A második félidő is hazai rohamokkal folytatódott, annak ellenére, hogy a vasutasok védelmében egy-két „rövidzárlat” akadt. Szerencséjükre Rácz ezek­ben a percekben önmagát múlta felül. A félidő eleji megingást átvészelte a csapat, és a továb­biakban szinte szóhoz sem enged­te jutni ellenfélét. Szinte „kiütöt­ték” az egyébként jó képességű cipőgyári csapatot. A jó és ered­ményes játékra jellemző, hogy a közönség ütemes tapssal köszön­tötte az utolsó percekben az ez évi kimagaslóan legjobb teljesít­ményét nyújtó vasutascsapatot. G: Kovács 9, Antal 5, Radnai, Dukát 4—4, Zsilák 3. Hajtmann, Gyulai dr„ Bielik. A mérkőzés értékelésekor meg­állapítható: kár, hogy a vasutas­gárda egész évben nem volt min­den mérkőzésén ugyanerre a já­tékra képes, mert a mai rang­adó megmutatta, hogy Békéscsa- , bán nem csupán vágyálom az NB I/B! Erre minden feltétel adva van, csupán az erők jobb össz­pontosítására lenne szükség. A vasutascsapat minden tag­ját dicséret illeti kiváló játéká­ért. Külön ki kell emelni Ko­vács eredményességét. Gyulai dr. és Zsilák kiemelkedő védőiáté- kát. Bcs. MÁV—Makói VSE 10:4 (2:1). NB II-es női mérkőzés. Bé­késcsaba, 200 néző. V: Dobóczki. MÄV: Győri — Mészáros, Vaszkó E„ Bencsik, Szeli, Reinholczné, Szosznyák. Csere: Orodán, Vasz­kó D„ Varga. Edző: Márton György. Az első félidőben csak a két kapus tett ki magáért. A má­sodik félidőben jól védekeztek a vasutas-lányok és támadójátékuk eredményessé vált, 8:2-re húztak el. A hajrában 10:2 után alakult 10:4-re a végeredmény. A csabai lányok kitűnően játszottak és megérdemelték a közönség elis­merő tapsát. Nagyon szép volt a Vaszkó E„ svéd csavargólja! G: Bencsik, Szeii 3—3, Szosznyák 2, Vaszkó E„ Varga. Jók: Győri, Reinholczné, Szeli, Vaszkó E„ Bencsik.