Békés Megyei Népújság, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-23 / 220. szám

I960, szeptember 23, üetiu Döntetlenül mérkőzött a MEDOSZ — Otthonában kapott ki az M. Petőfi Gyulai MEDOSZ— Kiskunfélegyházi Vasas 1:1 (1:0) Gyula, 1100 néző. V: Sándor.; a labdát. Ezután a félegyháziak Gyula:,Barna — Somos, Szilágyi, percei következtek. Barnának Lovász G., Gúü, Mészáros, Tóth több esetben is minden tudására (Szőke), Himer, Arató, Géczi. szükség volt, hogy megőrizze há- Edző: Fábián Mihály. Kiskun- ! lóját a góltól. A 73. percben azon. félegyháza: Bolya —Bense, Cser- ban már ő is tehetetlen volt. kó, Villányi, Sántha, Bálint, Kó- Sántha ívelt be szabadrúgást kai, Farkas, Sahin I., SSzsi, Cser­mák. Edző: Fejes József. Kezdés' után hosszú percekig nem történt; említésre méltó esemény, legfel jebb az, hogy a vendégek csatá­rai rendszerint tisztán vehették át az előrevágott labdákat, és így az első negyedórában többnyire a Vasas kezdeményezett. Az első nagy MEDOSZ-helyzet a 16. perc­ben .Géczi előtt adódott, de a csa­tár Mészáros remek beadását előrevetődve melléfejelte. Még ebben a percben Farkas került nagy helyzetbe, de kisodródott és éles lövését Barna nagy bravúr­ral szögletre ütötte. A 18. percben Gúti révén szállt először lövés Bolya kapujára. A 25. percben Tóth szólózott a jobb oldalon, jó. kor adott Himer elé, aki kapásból fölé emelt. Kiegyenlített volt a játék, de különösen a gyulaiak rengeteg átadási hibát vétettek. A 37. percben Bense—Farkas összjáték után az utóbbi nagy lö­vését Barna jó érzékkel hárítot­ta. A 42. percben esett a MEDOSZ vezető gólja. Tóth több jó csel után lerázta védőit, élesen középre adott, Bolya csak kiütni tudta a lab­dát és a berobbanó Géczi kö­zelről a hálóba sodorta azt 1:0. Fordulás után sem javult a já­ték színvonala. A hazaiak részé­ről Tóth és Mészáros akciói volta\ veszélyesek — ezeket azonban nem tudták kihasználni. A 62. percben Villányi hatalmas erejű szabadrúgása a sorfalról vágó­dott vissza. A 68. percben Géczi ismét nagy helyzetbe került, Tóth labdáját lekezelte középen, egy jó cselt csinált, de aztán fölé vágta jobbról, ezt a kapus szoronga­tott helyzetben csak kiütni tudta és a befutó Kókai hatal­mas erővel bombázott a kapu közepébe. 1:1. A 78. percben Somos törlesztett Csermáknak, megrúgta a balszél­sőt, ezért a játékvezető a partjel. •• fr«: Mim Géczi, aki helyzetei közül egyet értékesített. ző beintésére kiállította a gyulai hátvédet. Nem sokkal később Tóth lába görcsöt kapott, helyére Sző­ke állt be. A gyulaiak nem tudták megis­mételni a korábbi hetek eredmé­nyes játékát. A félegyháziak végig teljes erőbedobással küzdöttek, és megérdemelten szerezték meg az egyik pontot. Jók: Barna, Mészá­ros, Tóth, ill. Bense, Bálint Sahin I. Fábián István Érdekes eredmények után változatlan a tabella a megyei J. osztályú labdarúgásbajnokságban DÓZSA SE—BCS ÉPÍTŐK J:0 (2:0> ] 1:0. Félidő végéig Papp I ügyetlenke­Orosháza, 150 néző. V: Szopori. Dó­zsa SE: Végh — Horváth, Hunyadi, Garamvölgyi, Szabó, Zöld, Esküdt (Kúti), Varjú, Bódi, Csordás, Gyuri- cza (Hecskó). Edző: Probszt Elemér. Bcs. Építők: Zsilinszki — Miklya (Dö­me), Litauszki, Gyurkó, Várai, Hankó, Vályú eh, Ronyecz, Rieger, Bódi, Hó­di. Edző: Weiner Pál. A találkozó ele­jén mindkét kapu gyakran került ve­szélybe, majd fokozatosan fölénybe került a hazai csapat. A 10. percben Varjú Bódit szöktette, aki nagy gólt lőtt a jobb sarokba, 1:0. Három perc­cel később ismét Bódi volt eredmé­dett el nagy helyzeteket. A n. fél­időben a hazaiak jobbára védekez­tek, a csatársor azonban nem tudta a labdát tartani, de a védelem Ná- dasdivál az élen mindent rombolt. A 75. percben kavarodás uá&n Varga ke­zére pattant a labda a 16-oson belül. Nacsa büntetőjét azonban a nagysze-, rűen védő Nádasdl kivédte, jók: Ár- gyelán (a mezőny legjobbja), Nádasdl, Majsai, Solymosi, Agócs, ill. Bugyik, Bócsik, Baranya, Nacsa, Papp I. Farkas Mátyás GTOMA-KÖEÖSLADANY 4:0 (2:0) Körösladány, 200 néző. V: Vozár TI. nyes, aki ezúttal kapásból bombázott j Gyoma: Pápai — Vatai, Gonda, Se- a hálóba, 2:0. A 22. percben már a bők, Nagy, Jánovszki, Bácsi (Bene), kilencedik szögletet láthatták a nézők, j Nyilas (Kovács), Kiss, Domokos, Far- ötöt a Dózsa SE, négyet az Építők kas. Edző: Kövesdi Lajos. Körösla- kapujánál, gól azonban nem szüle- jdány: Vandra —- Sánta, Ponta, Her­Jászberényi Lehel— Mező kovácsházi Petőfi 1:0 (1:0) Mezőkovácsháza, 800 néző. V: Az együttes várakozáson, alul ját- Orosz Lehel: Vasas — Nagy, Ben-, szott. ke, Gubitz, Sándor, Szonda, Bu­gyi, Keresztesi, Ambrus, Sárközi, Bató. Edző: Bíró István. Petőfi:j Drágán — Varga, Gajdos, Gigacz,! Plástyik (Szabó), Uhrin, (Janiga), Csicsely, Gábor, Budácsik, Pasek, Kerekes. Edző: Kerekes Imre. Kezdés után a hazai csapat táma­dott,” de a vendégek védelme biz­tosan hárított. A 14. percben váratlanul gólt lőtt a vendégcsapat. Szonda elhúzott a jobb szélen, középre adott és a fedezetlenül ha­gyott Bugyi a hálóba lőtt. 1:0 a Jászberény javára. A Petőfi nagyon rákapcsolt. Egyik támadását, a másik után vezette.-Gábor és Pasek nagy helyzetbe került, azonban mind­ketten hibáztak. A 45. percben Gábor remekül adott középre, de a belsők lekéstek az akcióról. Fordulás után szinte végig óriási erővel rohamozott a mező­kovácsházi együttes. Akcióikat azonban a jól szervezett Lehel­védelem minden alkalommal há­rítani tudta. A mérkőzés nagy részében a ko. váfsházi csapat támadott többet. Sajnos azonban csatárai kihagy­ták a gólszerzési lehetőségeket. A jászberényi együttes technikás csapat benyomását keltette és jól szervezte meg védelmét. Jók: Va­sas, Sándor, Szonda, Bugyi, a Pe­tőfiből senkit sem lehet kiemelni. Veszély József az nb n Állasa KELETI CSOPORT L Debr. VSC 21 14 5 2 35:10 33 2. Jászberény 21 14 2 5 35:27 30 3. Pénzügyőr 21 9 8 4 28:18 26 4. Szóin. MÁV 21 10 6 5 33:22 26 5. Budafok 21 9 6 6 36:21 24 6. KISTEXT *1 9 4 8 30:26 22 7. Gyula 21 7 8 6 25:24 22 8. Kiskunf. 21 8 5 8 28:34 21 9. Cegléd 21 8 4 9 36:32 20 10. Szegedi VSE 21 7 6 8 27:25 20 11. Bocskai 21 6 8 7 33:37 20 12. MGM Debr. 21 5 9 7 14:17 19 13. Szegedi D. 21 5 5 11 22:28 15 14. Kecsk. TE 21 4 6 11 21:34 14 15. Tűzálló 21 3 7 11 17:31 13 16. Mk.-háza 21 4 3 14 14:48 11 tett. Fordulás után erősített az Építők^ de a Dózsa védelme jól állta a „sa­rat”. A 64. percben Hecskó futott el bal oldalon, már a ll-esen járt, ami­kor majdnem elvesztette a labdát, de a közbeugró Bódi a kifutó Zsilinszki felett a hálóba emelt, 3:0. A két csa­társor közötti különbség döntött. A Dózsa SE kulturáltabb játékot pro­dukált, győzelme megérdemelt. Jók: Horváth, Varjú, Bódi, ül. Miklya, Vá­rai, Valuch, Szopori gyengén bírás­kodott. Dimák B. Ferenc BÉKÉSSZENTANDRÁS—BCS. MÁV 2:0 (0:0) Békésszentandrás, 300 néző. Vezette: Szívós. Békésszentandrás: Patkós — Bagi n, Dorogi, Kiss I, Domonyiczka, Ficzere n, Fekete, Megyeri, Gyulai, Burázs, (Kiss II), Bagi, (Farkas). Ed­ző: Tóth János. MÁV: Dobrovolszki — Gyurkó, Andó, Tari, Palyusik, Reinholez, Szikora, Lukácsi, (Gál), Gúál, Okos, Szajkó: Edző: Gyócsi László. Az első támadást a vendégek vezették, de csakhamar ma­gára talált a hazai együttes is, és csa­társora sorozatos támadásokkal ve­szélyeztette a MÁV kapuját, a hely­zeteket azonban nem tudták szünetig értékesíteni. A második félidő Gyurkó öngóljával kezdődött, 1:0. A 69. perc­ben az addig Jól játszó Lukácsi meg­sérült. A 83. percben Fekete beadá­sát Megyeri fejelte a hálóba, 2:0. A vendégek gyenge csapat benyomását keltették, a hazaiak többet támad­tak, s megérdemelték a győzelmet. Jók: Dorogi, Ficzere n, Kiss I, Bagi n, ül. Andó, Lukácsi, Gaál, Okos. Mrena Mihály MAGYARBÄNHEGTES—SZEGHALOM Irt) (1:0) Magyarbánhegyes, 250 néző. V: Mé­zes. Magyarbánhegyes: Árgyelán ' — Nádasdl, Csabai (László I), Papp, Vaczkó, Szlanyinka I (Kintner), Agócs.’ Edző: Sári Ferenc. Szeghalom: Bugyik — Szabó, Bocsi, Csiga, Bara­nya, Baksa, Simon, Makai (Boruzs), Papp n, Nacsa, Papp I. Edző: Balázs Pál. Mindkét csapat szoros emberfo­gással játszott. A 8. percben Papp I már csak Árgyelánnal állt szemben, de lövését a kapus remekül védte. A 9. percben Simon lefutotta a védelmet, de lövése fölészállt. A 20. percben szögletrúgás után a vendégek védel­me csak nézte, hogy a sérült Csabai magasra felugorva fejelt a hálóba, COOOOOOOOOOOOCO<X>OOOOOOOOOOOOOOOOCCt^COCOCCt;v.v;4 Papp László nagy rutinja kitűnően érvényesült a Bcs. Előre II—Kondoros megyei I. osztályú mérkőzésen. Képünkön a kö- :épcsatár még egyet igazít a labdán, s azután 18 m-ről hatal­mast lövést ereszt meg a kondo osl kapu bal felső sarkába. Ez volt a lila-fehérek második gólja. (Fotó Baranyai Kálmán) pai, Marsi n, Bakondi, Antal, Om- bócii, Hegy esi, Serfőző, Bőgi (Náná- si). Edző: Marsi István. Nagy lendü­lettel kezdett a hazai csapat, és amíg erővel bírta, jól is játszott. Fél óra elteltével azonban a gyomaiak vet­ték át a játék irányítását és Domo­kos mesterhármasával (melyből ket­tőt fejelt) majd a II. félidőben Ko­vács fejesével biztosan győztek. Jók: Gonda, Sebők, Domokos (a mezőny legjobbja), iü. Vandra, Ponta, Serfő­ző. Szentannai Pál BCS. ELŐRE II. —KONDOROS 2:0 (1:0) Békéscsaba, 2500 néző. V: Lajkó. Előre n: Papp II — Lukoviczki, Ko- larovszki, Rácz, Alberti, Zahorán n, Jankujc&r, Kovács F., Papp I, Sülé, Bartha. Edző: Pécsi Elemér. Kondo­ros: Nagy — Janis, Ágíalvi, Csicsely, Varga, Uhljár (Jankovics), Sztvorecz, Opauszki, Mladonyczki, Jantyik (Ple- sovszki), Bánáti.v-Edző: Plesovszki Mi­hály. Változatos mezőnyjáték után a 10. percben Sülé cselsorozata után, ne­héz szögből megszerezte a vezetést, 1:0. A 21. percben Bánáti a kifutó Papp II. fölött a kapu fölé emelt, majd Kolarovszki a gólvonalról tisz­tázott. Fordulás után Barta, majd Sü­lé veszélyeztetett. A 75. percben Papp mán, majd Farkas labdáját bravúrral, védte Dudaszeg. A 77. percben szöglet után a menteni akaró Varga saját ka­pujába fejelt. 2:1. (öngól). Két ellen­tétes félidőt láthattak a nézők. Az el­sőben a vendégek, fordulás után a hazaiak játszottak jobban. Jók: Ka­bát, Kopcsák, Armán, ül. Dudaszeg (a mezőny legjobbja), Varga, Marsi. Ketskeméty Lajos CSORVASI MEDOSZ—MH. KINIZSI 3:2 (2:1) Csorvás, 300 néző. V: Wallfisch. MEDOSZ: Neller — Peres, Kécskei. Kecskemétig Felföldi, Petrovszki, Bo- tyánszki, Nagy, Miklósik, (Benczúr), Benyovszki I, Viczián. Edző: Szilágyi Menyhért. Mezőhegyes: Harangozó — Nagy I, Szabó, Hemző, Kató, Kovács, (Sajti), Gyürki, Egri, Nagy II, Varga,' Bállá. Edző: Otrok Mihály. Hazai tá­madásokkal kezdődött á mérkőzés, és a 12. percben Miklósik talált a vendé­gek hálójába. Irt). A 17„ percben újra Miklósik lőtt^ de a kapufa, n^entett. A 38. percben nagy kavarodás támadt a csorvási kapu előtt, végül Varga egyenlített. .1:1. Hat perccel az első félidő befejezése előtt Felföldi szabad­rúgásból ismét megszerezte a vezetést. 2:1. Szünet után erőteljesen rohamo­zott a vendégcsapat, különösen Varga játszott jóL A 78. percben Nagy volt eredményes. 3:1. Két perccel a befe­jezés előtt Gyürki szépített. 3:2. A ha­zaiak lelkes játékukkal megérdemel­ten győztek a helyenként ügyesen kombináló cukorgyáriakkal szemben. Jók: Peres, Botyánszki, Nagy. ül. Szabó, Egri, Varga. Pelesz János BCS. KINIZSI—BÉKÉSI SPARTACUS 3 ti (1:1) Ifjúsági eredmények. Békés—Bcs. Kinizsi 0:2. Dózsa SE—Bcs. Építők Irt). Endrőd—Dobóz 5:0. Bcs. Előre—Kon­doros 6 :2. Békésszentandrás—Bcs. MÁV 0:4. Körösladány—Gyoma 0:1. Magyarbánhegyes—Szeghalom 1:3. Battonya—Medgyesegyháza 2:1. Csor­vás—Mezőhegyes! Kinizsi 1:1. a megyei i Állasa I 18 méteres hatalmas bombája a bal 1. Bcs. Előre EL 24 21 1 2 75:25 43 felső sarokban kötött ki, 2:0. Az Elő­. 2. Gyomai - TK 24 18 2 4 49:21 38 re n. nehezen nyert a lelkesen és 3. Dózsa SE 24 15 5 4 56:26 35 sportszerűen játszó kondorosak ei­4« Endrődi Spart. 24 15 4 5 45:21 34 len. Jók: Lukoviczki, Kolarovszki, 5. Bcs. Építők 24 14 4 6 55:35 32 Rácz, Papp I, ül. Ágfalvi, Varga, Bá­6. Batt. MEDOSZ 24 12 4 8 36:31 28 náti. 7. Szeghalmi MED. 24 11 3 10 41:27 25 Uhrin János 8. Bcs. MÁV 24 11 2 11 55:44 24 ENDRÖD—DOBOZ 3:0 (2:0) 9. Medgy. MED. 24 9 4 U 38:39 23 Endrőd, 250 néző. V: Dudás. End­Békési Spartacus íí 9 4 11 42:44 22 réd: Pintér, Feuerwerker n, Újvári, 11. Bcs. Kinizsi 24 10 2 12 37:49 22 Imre (Balogh), Szmola, Keller, Feuer­12. Mb. Kinizsi 24 8 3 13 36:40 19 werker I, Bacsa, jTarkasinßzki, Majo­13. Dobozi Petőfi 24 7 5 12 27:37 19 ros, Oravecz. Edző: Fülöp Imre. Do­14. B.-szent. Huny. 24 8 3 13 25:37 19 boz : szűcs — Debreceni, Váradi, Klap­15. Magyarbánh. 24 6 6 12 27:52 18 ka, Szatmári, Békési, Balogh (Kom­16. Kondor. TSZSK 24 5 4 15 27:45 14 jlósi), Szatmári I, Szatmári n, Kiss, 17. Csorvási MED. 24 5 2 17 27:53 12 Balogh. Edző: Losonczi Zoltán. Ki­18. Körösladány 24 2 2 20 17:88 6 tűnő talajú pályán harmadik vesztett Tartaiékcsapatok nélkül meccse után magára talált az endrőd! 1. Gyomai TK 22 18 2-2 47:17 38 csapat. A 13. percben a dobozi védők 2. Dózsa SE 23 15 5 3 54:22 35 csak kézzel tudtak megállítani egy 3. Endrődi Spart. 23 14 4 5 43:20 32 hazai támadást a büntetőterületen be­4. Bcs. Építők 23 13 4 6 53:36 30 lül. A 11-est Oravecz értékesítette, 1:0. 5. Battonyai M. 23 12 4 7 34:28 28 A 15. percben Imre megsérült. A 25. 6. Szeghalmi M. 22 11 3 8 41:23 25 percben Majoros egyedül tört kapu­7. Bcs. MÁV 22 11 2 9 51:35 24 ra, élesen belőtte a labdát, Szűcs ki­8. Békési Spart. 23 9 4 10 39:39 22 ejtette, és a csatár másodszorra nem 9. Medgyesegyh. M. 22 9 4 9 37:34 22 hibázott, 2:0. Fordulás után a vendé­10. Bcs. Kinizsi 23 10 2 11 3S:*S 22 gek kezdtek jobban és egy ideig fö­11. Mezöh. Kinizsi 22 8 3 11 34:34 19 lényben játszottak. A 75. percben 12. Békésszentandr. t$ 8 3 12 25:32 19 Feuerwerker I volt eredményes, 3:0. 13. Doboz 22 7 4 11 26:34 18 A gól után az endrődiek lefékeztek. 14. Magyarbánh. 23 6 6 11 26:43 18 Jók: Feuerwerker II, Szmola, Keller, 15. Kondorost Tsz 23 5 4 13 27:42 14 ill. Békési, Kiss, Komlósi. 16. Csorvási M. 23 5 2 16 27:52 12 Sztanyik Károly 17. Körösladány! M. 23 2 2 19 17:82 6 BATTONYAI MEDOSZ— Az ifjúsági bajnokság állása MEDGYESEGYHÁZA 2:1 (0:1) 1. Csorvási M. 24 17 5 2 67:15 39 Battonya, 600 néző. V: Győri. Bat­2. Bcs. MÁV 24 15 4 5 83:28 34 tonya: Süli — Major, Kabát, Kresák,, 3. Bcs. Előre 24 14 6 4 79:33 34 (Armán), Farkas, Kopcsák, Lukács, 4. Bcs. Kinizsi 24 14 4 6 55:23 32 Nyima, Bunda, Kovács, Somogyvári. 5. Békési Spart. 24 13 4 7 50:29 30 Edző: Kabát László. Medgyesegyháza: 6. Gyomai TK 24 12 4 8 48:36 28 Dudaszeg — Farkas, Juhász, Patocska, 7. Medgyesi M. 24 13 1 10 49:32 27 Varga, Forgó, Rózsa, Cseh Jakab, Né­8. Battonyai M. 24 10 6 8 50:34 26 met, Marsi. Edző: Marosi Károly. A 9. Dózsa SE 24 10 5 9 50:38 25 vendégek léptek fel támadólag és a 10. Endrődi Spart. 24 10 5 9 62:45 25 15. percben Marsi megszerezte a ve­11. Mh. Kinizsi 24 8 9 7 44:49 25 zetést. 0:1. Gól után felélénkült a já­12. Szeghalmi M. 24 10 3 11 35:49 23 ték, de a helyi csatárok a legjobb 13. Bcs. Építők 24 10 2 12 48:50 22 helyzeteket is elrontották. A félidőben 14. Kondoros 24 8 6 10 37:54 22 beállt Ármán lendületet vitt a bat­15. Doboz 24 5 4 15 30:86 14 tonyaiak játékába. Az 55. percben meg­16. Körösladány 24 3 3 18 22:79 9 zavarta a védőket, akik közül Juhász 17. Magyarbánh. 24 3 3 18 19:76 9 öngólt vétett. 1:1. Ezt követőleg Ár­18. Békésszentandr. 24 3 3 18 12:80 9 i