Békés Megyei Népújság, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-09 / 208. szám

1909. »September 9. 9 Kedd A labdarugó INK II. ■B-ért Ez történt a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban BCS. ÉPlTÖK-rMEDGYESEGYHAZA 4:0 (2:0). Békéscsaba, 100 néző. V: ; Nagy. Építők: Zsilinszki — Döme. Li- tauszki, Miklya, Várai, Hankó, Va- ! luch, Ronyecz, Rieger, Bódi, (Szita), Gyurkó. Edző: Weiner Pál. Medgyes- ■ egyháza: Dudaszeg — Farkas, (Ju­hász II), Juhász I, Potocska, Forgó, Varga, Rózsa, (Cseh), Németh, Jakab, PJástyik, Marsi. Edző: Marosvölgyi j Károly. A 16. percben Juhász I hibá- ; jából Gyurkó szerezte meg a vezetést, j 1:0. A 19. percben Valuch beadását Vara kézzel ütötte le, a 11-est Rieger értékesítette. Mezőnyjáték után a, 75. percben Rieger volt eredményes, j 3:0. A végeredményt a 87. percben Va­luch állította be. 4:0. A vendégek a i mezőnyben egyenrangúak votlak, de a helyzeteit jobban kihasználó Építők ; megérdemelten győzött. Jók: Zsilinsz- I ki, Valyuch, Rieger, ill. Juhász II, For- | gó, Németh. Sztoján János | A Gy. MEDOSZ—Bocskai SE mérkőzés első gólja: Himer jól eltalált lövése a hálóba vágódik. Magyar kapus hiába „torná­szait” a lövés után«. Fotó: Béla Ottó Gyulai MEDOSZ — Bocskai SE 4:0 (3:0) Gyula, 900 néző. V: Bürgés. MEDOSZ: Barna — Somos, Szi­lágyi, Lovász G., Szabó, Gútl, Mészáros, Tóth (Nagy L.), Hi­mer, Arató, Géczi. Edző: Fábián Mihály. Bocskai SE: Magyar, (Pa- ulusz) — Vasas, Sóvágó, Szarvas, Zágonyi, Siklósi. Budai, Simon, Takács, Végh, Tóth: Edző: Nagy Mihály. A második percben Hi­mer jói időzített éles beadása suhant el a kapu előtt. A máso­dik oldalon Budai ment el, ő is beadott, de Lovász G. nehe­zen tisztázott, majd Takács és Tóth lövését hárította Barna. A 11. percben Arató hatalmas sza­badrúgása centiméterekkel zúgott el a kapufa fölött A másik ol­dalon Sziklósi lesgólt rúgott. A 13. percben közvetett szabadrú­gáshoz jutott a Gyula Arató Hl- mer elé passzolt, akinek jól elta­lált lövése a kapu közepe táján vágódott a léc alá, 1:9. A ME­DOSZ csatárai sokat változtat­ták helyüket, így gyakran kerül­tek helyzetbe. Különösen Arató volt elemében. A 37.' percben el­vette a labdát a cselezgető Tóth- tól, kapura húzott, átjátszotta Só­vágót és a kapus mellett a háló­ba lőtt, 2:0 (szép egyéni akció volt). Három perc múlva újabb gólt rúgott a MEDOSZ, Mészáros vezette fel a labdát, Tóth-hoz játszott,, akinek beadását Arató felugorva a bal alsó sarokba fe­jelte, 3:0. Az esetnél a debrece­ni kapus megsérült és ápolásra szorult. Fordulás után csökkenti aí. iram. Az 55. percben Tóth] szöglet utáni beadását Arató és, Géczi az üres kapu előtt nem ér- j te el. Egy perc múlva Tóth fu­tott el, jókor játszott az őt kísé-j rő Mészáros elé, aki a kifutó! kapusról lefordulva 10 méterről lőtt a kapuba, 4:0. Nem sokkal később a gólszerző 20 méteres bombáját tornászta ki a vendégek cserekapusa. Ezután hosszú ideig mezőnyjáték folyt. Az utolsó ne­gyedórában1 szorongattak a ven­dégeik és egymás után Takács kétszer is a kapufát találta el. A mezőnyben nem volt négy gól különbség a két csapat között. A Bocskai nem keltett rossz benyo­mást. A gyulaiaknak ezúttal — ahogy mondani szokták — „kijött a lépés”, de biztos győzelmük teljesen megérdemelt. Jók: Gúti, Arató, Himer. Mészáros, ill. Ta­kács. Siklósi Fábián István KISTEXT — Mezőkovácsházi Petőfi 1:0 (1:0) Mezőkovácsháza, 1000 néző. Ví Répási. KISTEXT: Kovács — Fe­kete I, Nagy II, Darázs, Nagy I, Kapitány, Nyári, Fekete II, Se­bők, (Csóti), Kalmár, Pataj. Ed­ző: Borbély András. Petőfi: Drá­gán — Budácsik, Gajdos, Gigacz, Plástyik, Varga, Csicsely, Gábor, Szabó, Kerekes, (Janiga), Pasek. Edző: Hajdú József. Az 5. perc­ben Pataj kapott jó labdát, ki­cselezte a Petőfi védelmét — még Drágán kapust is — s a há­lóba gurított, 1:0. Támadásba len­dült^ Petőfi. Kerekes. maid Csicsely lőtt szöglet után mellé. •4 kovácsházi csapat állandóan támadott, de Kovács mindent vé­dett. A vendégek ritka ellentá­madásai azonban veszélyesebbek voltak. A 27. percben 'egy Petőfi- támadás végén Kovács a labdá­val együtt Kapitányt is kiöklözte, két percig állt a játék. A 38. percben a fővárosiak időhúzása miatt Répási egy perc hosszab­bítást rendelt el. A 44. percben egyenlitési alkalmat szalasztott el a Petőfi. Két KISTEXT-védő is lyukat rúgott, de Pasek hibázott. Szünet után Petőfi elkeseredetten harcolt az egyenlítésért, a pesti védők azonban tervszerűen és okosan hárították a meg-meg- újuló rohamokat. Az 50. percben BCS. MAV-ENDBÖD 2:1 (0:1). End- rőd, 750 néző. V: Bontovics. Endréd: Hajdú — Balogh, Üjvári, Feuerwer­ker II, Keller, Farkasinszki, Szmola, Feuerwerker I, Bacsa, Majoros, (Sár­hegyi), Oravecz. Edző: Fülöp Imre. Bcs. MÁV: Németh — Gyurkó, Andó, Tari, Palyusik, Reinholcz, Gál, Sziko^ ra, Lukácsi, Gaál, Okos. Edző: Gyócsi László. Kezdeti hazai lendület után a 6. percben Bacsa beadását Oravecz pöccintette a hálóba. 0:1. A 15. perc­ben Bacsa lövészt Németh ujjheggyel tolta ki, de Feuerwerker I négy méter­ről fölé ívelt. A 26. percben Okos lö­vését a kapufa segítségével védte az endrődi kapus. Szünet után összerop­pant a hazai csapat.' A csatárok kap­kodása és a védők tehetetlensége el­képesztő volt. A 49. percben Okos egyenlített, 1:1, majd az 58. percben Balogh saját kapujába fejelte a lab­dát, 2:1, (pngól). A lelkes csabaiak megérdemelten győztek. Jók: Keller, Bacsa, Feuerwerker II, ill. Okos, Gál, Lukácsi.’ , Sztanyik Károly RÖROSLADANV-MH. KINIZSI 1:0 (1:0). Körösladány, 100 néző. V: Gyar­mati. K.-ladány: Vandra — Medgyesi, (Faragó), Fonta, Hérpai, Marsi II, Bakondi, Nagy, Ombódi, Hegyesi, Ser­főző, Antal. Edző: Marsi István. Mh. Kinizsi: Harangozó — Nagy III, (Bor­bély), Szabó, Hemző, Kató, Egri, Gyürki, Dúl, Nagy II, Varga, Kovács. A niSi replapda Síért Plástyih előtt nyílott gólszerzési alkalom, de késlekedett. A 62.1 percben Nyári az üres kapu mel­lé gurított Jók: Kovács (a me-| zőny legjobbja). Nagy I, Nagy- II, Kalmár, Fekete II, ilL Gajdos, Plástyik. Veszély József További eredmények: Debrece­ni VSC—Szolnoki MÁV 0:0, Pénz­ügyőr SE—Kőbányai Tűzálló 2:2, MGM Debrecen—Ceglédi VSE 3:1, Jászberényi Lehel—Kecske­méti TE 5:4, Budafok—Kiskun­félegyháza 3:0, Szegedi Dózsa— Szegedi VSE 2:0, AZ NB II. KELETI CSOPORTJÁNAK ALLASA J. DVSC 19 12 5 2 32: 9 29 2. Jászberény 19 12 2 5 30:24 26 3. Szolnoki MÁV 19 10 5 4 31:18 25 4. Pénzügyőr 19 8 7 4 26:17 23 5. KISTEXT 19 9 6 4 27:21 22 6. Budafok 19 8 5 6 32:18 21 7. Gyula 19 6 7 6 23:23 19 8. Cegléd 19 7 4 8 35:29 18 9. Szegedi VSE 19 6 6 7 22:19 18 10. Bocskai 19 6 6 7 33:37 18 11. MGM Debr. 19 5 8 6 10:16 18 12. Kiskunf. 19 7 4 8 24:33 18' 13. Szegedi D. 19 5 4 10 19:24 14 14. Kecsk. TE 19 4 6 9 19:30 14 15. Tűzállók 19 2 7 10 13:29 11 16. Mk.-háza 19 4 2 13 14:47 10 Bcs. Kötött-Debreceni EAC 3:1 (14, -12, 9, 10). Debrecen, 100 néző. V: Zá­hony. Kötött: Péli, Lepény, Nagy, Martincsek, Belanka, Csete. Csere: Barcs, Botlik n, Greek, I. játszma: A DEAC 4:l-re vezetett, majd a Kö­tött 8:8-ra egyenlített,' s 14:9-re elhú­zott. Néhány téves játékvezetői ítélet után I4:l4-re alakult az eredmény Végül a higgadt csabaiak megérde­meltei! nyertek. II. játszma: 5:l-re a DEAC, majd 12:ll-re a Kötött veze­tett. A játszma a DEAC-é. létt. m. játszma: A textilesek átvették a játék (irányítását, s ezt a játszmát, valamint a következőt fölényesen nyerték meg — átlagon felüli, lelkes játékkal. Gyomai TK—Diósgyőri VTK 3:1 (8, -14, 4, 8). Gyoma, 50 néző. V: Filipi- nyi. GYTK: szmolnikné/, Király, Vin- cze, Nagy, Szabó, Molnár. Csere: Zöld, Báthori. L játszma: A gyomai csapat rövid idő alatt 13:4-re húzott el és biztosan nyert. II. játszma: A DVTK a gyomai vezetés után, 7:7-nél átvette a kezdeményezést és 12:12 után nyert. III. játszma: A hazaiak szinte lerohanták ellenfelüket, ötletes táma­dójátékukkal l3:4-es vezetést szerez­tek, s a két poén megszerzése nem okozott nehézséget. IV. játszma: Végig a hazaiak irányították a játékot és 12:6 után nyertek. A gyomai csapat jó benyomást keltett. Jók: Király, Szmolnikné. Nagy, Molnár. Edző: Otrok Mihály. Végig izgalmas, változatos, nyüt mérkőzést láthatott a közönség. Az első félidőben a hazai csapat támadott többet, és két kapu­fát is lőtt. A 33. percben Hegyesi ér­tékesítette Antal beadását. 1:0. A má­sodik félidőben változott a játék ké­pe, a- vendégek támadtak, a teljes ha­zai csapat védekezésre kényszerűik Ennek ellenére a körösladányiak előtt adódott több gólszerzési lehetőség. A körösladányi csapat hallatlan lelkese­déssel küzdött. Jók: Vandra, Ponta, Marsi II, Bakondi, ill. Harangozó, Hemző, Varga. Szentannal Pál DÓZSA SE—KONDOROS 5:1 (2:0). Orosháza, 100 néző. V: Gregor. Dózsa SE: Végh — Horváth, Hunyadi, Ga- ramvölgyi, Szabó, Zöld, Esküdt, (Hecskó), Varjú, Bódi, Csordás, Gyu- ricza. Edző: Probszt Elemér. Kondo­ros: Diám — Paulik, Ágíalvi, Jancsik, Varga, Hanyecz, Juhos, Mladonyiczki, Plesovszki, Sztvorecz, Bánáti. Edző: Plesovszki Mihály. A Dózsa SE roha­mait a jól tömörülő kondoros! véde­lem csaknem fél órán át hárítani tudta. A 26. percben Bódi szerezte az első gólt, 1:0, a 37. percben pedig Zöld 40 méteres jól eltalált lövése jutott a hálóba. 2:0. Az 55. percben Csordás át­adását Varjú értékesítette. 3:0. A 61. percben Varjú ll-esből növelte a gólok számát. 4:0. A Dózsa SE utolsó gólja a 66. percben Csordás fejeséből esett. 5:0. A 78. percben a könnyelműsködő Horváthtól és Hunyaditól Mladonyicz­ki elvette a labdát és szépített. 5:1. A Dózsa SE nagyobb rutinja gólokban is kifejeződött. Jók: Zöld, Esküdt, Bódi, Csordás, ill. £gfalvi, Mladonyicz­ki, Plesovszki. Dimák B. Ferenc MAGYARBANHEGYES—DOBOZ 2:1 (i:l), Magyarbánhegyes, 200 néző. V: Wallfisch. M.-bánhegyes: Aregylán — Nádasdi, Csabai, Papp, Majsai, Sóly­mos!, (László II), Kormányos, Kintner, Szlanyinka I, (László I), Czene, Agócs. Edző: Sári Ferenc. Doboz: Szűcs — Komlósi, Váradi, Békési, Szatmári II. (Komlósi II), Debreczeni, Szatmári II, Szatmári III, Szatmári I, Kiss I, Balogh I. Edző: Losonczi Zol­tán. A 11. percben Balogh I beadását a védők röviden mentették, a szélső ismét beadott, Solymosi rosszul nyúlt a labdába, amely a sarokba hullt. 0:1. (öngól). Tervszerűtlen, csapkodó volt a játék. A 31. percben Kormányos re­mekül ugratta ki Szlanyinka 1-et, aki nem hibázott. 1:1. Szünet után Kint­ner les gólt lőtt. Hazai támadások után az 50. percben Majsai labdáját László I lőtte a hálóba. 2:1. Mindkét kapu előtt volt helyzet, de a kapusok jól védtek. A hajrában a hazaiak vé­dekeztek. Jók: Argyelán, Papp, Maj­sai, Agócs, ilL Szűcs, Váradi, Debre­czeni, Kiss I, Balogh I. Kitűnő játék­vezetés. Farkas Mátyás BCS. KINIZSI—CSORVASI MEDOSZ 1:0 (0:0). Csorvás, 400 néző. V: Fülöp. Bcs. Kinizsi: Bíró — Sovány, Fábián, Filipinyi, Petrovszki, Vaszko, Fest, Le- hoszki, Neller, Bánki, Balogh!. Edző: Szarvas György. Csorvás: Neller — Peres, Kécskei, Kecskeméti, Felföldi, Petrovszki, Botyánszki, Nagy, Mikló- sik, (Uhrin II), Uhrin I, Vlczián, Edző: Szilágyi Menyhért. Hazai támadások­kal indult a találkozó. A második percben Felföldi lövését Bíró kiütötte, Miklósik ismételt, de Bíró újra vé­dett. Ezután a szervezetten védekező , Kinizsi előretolt csatárai, Neller és Balogh! vezetett néhány eredményte­len akciót. A hazaiak minden ener­giát a támadásra összpontosítottak, és ez a 64. percben megbosszulta ma­gát. Bal oldali partdobás után a. fel­lazult védelem mellett Nellerhez ke- ,rült a labda, aki szabadon törhetett kapura és a kifutó csofvási kapus mel­lett a hálóba perdített. 1:0. A hátra­levő időben a Kinizsi megszállta ka­puja előterét és tartani tudta az ered­ményt. Jók: Fábián, Lehóczki, Ba­logh!, ill. Kécskei, Uhrin I, Uhrin H. Pelesz János BCS. ELŐRE n.—SZEGHALOM 2:0 (1:0). Békéscsaba, 500 néző. V: And- rékó. Előre II: Kovács‘L. (Papp H.) j — Lukoviczki, Kolarovszki, Rácz, Al- I berti, Szahai, Laczó, Pap I., (Cjdff- [ ra), Varga, Sülé, Kovács F. Edző: i Pécsi Elemér. Szeghalom: Bugyik — I (Veres) — szabó, Boruzs, Bárczi, Csi- ! ga, Baranya, Zvara, Simon, Nacaa. Baksa, Papp n., Papp I. Edző: Bak* sa Antal. Kezdeti szeghalmi támadá­sok után á 12. percben Kovács beadá­sát a jókor érkező Varga a hálóba fejelte. 1:0. A 27. percben Bárczi a j gólvonalul mentett. Szahai lőtt, majd ! Sülé rúgott szabadot, a kapus mind- I kettőt kiütötte. Szünet után a csa- baiak ll-esből, Szahai révén növel- I ték előnyüket. 2:0. Közben a. vendé­gek is vezettek gólveszélyes akciókat. Simon fejese alig ment mellé, Papp I. pedig kapufát ért el. Befejezés előtt szépíthettek volna a vendé­gek. Egy kapufáról lepattant labda Simon elé került, ő is a kapufát találta el, Papp n. pedig a kapu torkából sem tudott gólt elérni. , A csatárok közötti különbség döntött. Jók: Kolarovszki, Szahai, Kovács F., ill. Bugyik, Bárczi, Nacsa, Papp L Uhrin János BÉKÉSSZENTANDRAá"— BÉKÉS l!l (1:0). Békésszentandrás, 300 nézd. V: Mézes. Békésszentandrás: Patkós — Bagi n., Dorogi, Kiss II., Domonyicz- ka, (Kiss I.), Ficzere n„ Megyeri, Fekete, (Gyulai), Burázs, Farkas, Ba- gl I. Edző: Tóth János. Békés: je­néi — Pataki, Sebestyén, Vágási m., Békési, Kiss, Szűcs, Kovács, Kurtlla, Wagner, Vágási n. Edző: Jenei Sán­dor. A kezdeti hazai támadásokat a lelkes békésiek sikerrel hárították. A W. percben Burázs ügyesen helyezett a jobb felső sarokba. 1:0. Fordulás után a békésiek ritka, de veszélyes akciókat vezettek. A 86. percben Ku- rilla védelmi hibából egyenlített. 1:1. A döntetlen igazságos. Jók: Dorogi, Kiss II., Ficzere II., Burázs, illetve Sebestyén, Szűcs. Kurilla, Kiss. Mrena Mihály További eredmény: Gyomai TK— Battonya 5:0. Ifjúságiak: Békésszentandrás—Békés 1:2, Dózsa SE—Kondoros 8:2, Bcs. Építők—Medgy esegyháza 0:1, Körös­ladány—Mh. Kinizsi I :l, Endröd— Bes. MÁV. i:2, Magyarbánhegyes— Doboz 3:1, Csorvás—Bcs. Kinizsi 1:0. Bős. Előre—Szeghalom 2:0. MEGYEI I. OSZTÁLYÚ LABDARÜGO- BAJNOKSAG ALLASA 1. Bcs. Élőre II. S. Gyomai TK 3. Endrödi Spart. 1. Dózsa SE 5. Bcs. Építők 6. Szegh. MEDOSZ 7. Batt. MEDOSZ 8. Bcs. MÁV 9. Mcdgyesegyh. M 10. Békési Spart. II. Bcs. Kinizsi 12. Mezöh. Kinizsi 13. Bsztandrásl H. 14. Dobozi Petőfi 15. Magyarbinh. 16. Kondorosi Tsz 17. Csorvás! M. 18. Körösladány TARTALÉKCSAPATOK NÉLKÜL 22 IS 1 2 71:25 39 22 16 2 4 44:21 34 22 14 4 4 40:18 32 22 13 5 4 51:26 31 >2 13 4 5 53:31 30 22 n 3 8 41:25 25 22 ie 4 8 33:30 24 22 10 2 10 48:40 82 22 9 4 9 37:35 22 22 9 4 9 41:39 22 22 8 2 12 33:48 18 32 7 3 12 31:35 17 22 7 3 12 23:36 17 22 6 5 11 17:33 17 22 5 6 11 26:51 16 22 5 4 13 26:41 14 22 4 2 16 22:44 10 22 2 2 18 16:74 6 1. Gyomai TK 20 16 2 2 42:17 34 2. Dózsa SE 21 13 5 3 49:22 31 3. Endrődi S. 21 14 4 3 38:17 30 4. Bcs.' Építők 21 12 4 5 51:31 28 5. Szeghalmi M. 20 11 3 6 41:21 25 6. Battonya! M. 21 10 4 7 31:27 24 7. Bcs. MÁV 20 10 2 8 44:31 22 8. Medgyesegyh. M. 21 9 4 8 36:32 22 9. Békési S. 21 9 4 8 38:34 22 10. Bcs. Kinizsi 21 8 2 11 32:44 18 11. Mezőhegyesi K. 20 7 3 10 29:29 17 12. Békésszenta. 21 7 3 11 23:31 17 13. Magyarbánh. 21 5 6 10 25:42 16 14. Doboz 20 6 4 10 16 UM) 16 15. Kondorosi TSz 21 5 4 12 26:40 14 16. Csorvási M. 21 4 2 15 22:43 10 17. Körösladányi M. 21 2 2 17 16:68 6 Az ifjúsági csapatok tabelláját la­punk pénteki számában köz'iljük. Már csak pár napig kapható Szerencse Sorsjegy a postakézbesítőknél és hírlapárusoknál. Házás szeptember 21-én