Békés Megyei Népújság, 1969. szeptember (24. évfolyam, 202-226. szám)

1969-09-09 / 208. szám

I 1ÍX&. szeptember 9. 8 Kedd m Közepes teljesítménnyel — biztos győzelem Bcs. Előre—Nagybátony 4:0 (2:0) Öt gólt lőtt a sarkadi csatársor — Nyolcadszor mérkőzött döntetlenül a Szarvasi Spartacus Kecskeméten nyert a Bcs. Agyagipar — Szentesről vitt haza pontot az Oh• Kinizsi Németh a nagybátonyi kapu előterében vív fejpárbajt Gáspárral. (Fotó: Demény) (Folytatás a 7. oldalról) Fordulás után nagyot esett az iram, egészen alacsony színvona­lon folytatódott a játék. A 65. perc. ben adódott csak említésre mél­tó esemény. Ekkor Németh elfu­tott a bal szélen, de a kifutó kapus mellett óriási helyzetben mellé­löt. A 75. percben Száraz és Csu- Uk lépett a pályára Bertók és Schneider helyett. A cserejátéko­sok rögtön meghálálták a bizal­mat. A 76. percben Csulik elrobo­gott a szélen, egy csel után Moóshoz továbbított. A jobb­összekötő Száraz elé adott, aki az elalvó védők és a kifutó kapus mellett bombázott a jobb felső sarokba. 3:0, A 80. percben Száraz indított táma­dást, a labdája Némethtől Moóshoz került, aki mintegy 25 m-ről laposan lőtt a bal az alsó kapufa élére. A labda a bal kapufa tövéről pattant az ellenkező sarokba. 4:0. Az utolsó percekben Kupcsulik egy nagy helyzetben csúnyán mel­lélőtt. Bírálat: Ügy indult a mérkőzés, hogy az Előre már az első negyed­órában lehengerli ellenfelét. A lendületes, gyors támadások azon­ban az első húsz perc után alább­hagytak. Eközben a vendégeknek is akadtak helyzeteik, de szeren­csére ezeket elügyetlenkedték. A félidő befejezése előtt Németh gól­ja tulajdonképpen eldöntötte a mérkőzés sorsót. Szünet után unalmassá vált a játék. A csabai cserék azonban nagyszerűen sike­rültek, a újabb két gólt szerzett a hazai csapat. Végeredményben az Előre mér­sékelt teljesítménye ellenére — ilyen arányban is megérdemelten győzött az igen gyenge napot ki­fogó Bányász ellen. Jók: Kvasz, Lengyel, Dobó, Tóth, illetve Gás- . pár, Kupcsulik, László. Uhrin Jáno6 További eredmények: Orosz­Szovjet sakkozók a battonyai felszabadulási emlékversenyen Battonya felszabadulásának 25. évfordulója alkalmából nagysza­bású sakk emlékverseny kezdődik szeptember il-én, csütörtökön este 6 órakor az ÁFÉSZ klubhelyisé­gében. A versenyen két szovjet mesterjelölt, Szokács, Bacsur, Bánszky, Valkó, Szántó mesterje­lölt, dr. Tábori, Borovics, Lapos-' nyik, Formanek, Bajusz I. osztá­lyú versenyző vesz részt. Az em­lékverseny szeptember 20-ig tart. lány—Pécsi Bányász 3:2, Zalaeger­szeg—Szállítók 1:1, Székesfehér­vári MÁV—BKV Előre 1:1, Várpa. Iota—ózd 2:0, Szolnoki MTE— VIDEOTON 0:1, Ganz-MÁVAG— Miskolc 2:0, Bp. Spartacus—Kecs­keméti Dózsa 1:1, Győri Dózsa— SZEOL 2:2. AZ NB I/B ÁLLASA I. Videoton 22 16 1 5 61:27 33 2. Várpalota 22 12 4 6 33:24 28 3. Oroszlány 22 11 6 5 39:26 28 4. Zalaeg. T 22 10 6 6 37:22 26 5. Szeged 22 10 6 6 41:43 26 6. Pécsi B. 22 11 4 7 28:27 26 7. Kecskemét 22 9 7 6 25:17 25 8. Békéscsaba 22 11 3 8 38:30 25 9. MA VÁG 22 9 5 8 23:20 23 16. Bp. Spart. 22 6 9 7 32:29 21 11. Szóin. MTE 22 7 7 8 25:32 21 12. Szállítók 22 6 7 9 32:35 19 13. Előre 22 5 8 9 17:24 18 14. özd 22 6 5 11 24:33 17 15. Sztv. MÁV 22 6 4 12 17:32 16 16. Győri D. 22 5 6 11 18:34 16 17. Miskolc 22 4 6 12 16:38 14 18. Nagybátony 22 5 4 13 15:14 14 Bcs. MÁV­13:8 MEZÖBERÉNYI SPARTACUS— SZARVASI SC 1:1 (0:0) Mezőberény, 1000 néző. V:, Gallyas, j Mezőberény: Guba — Harmati, Hege- j dűs, ökrös, (Vígh), Kovács, (Komi- 1 szár), Hoffmann,» Szenteszki, Hancsák I, Pauló, Solymosi I, Heller. Edző: Székely Béla. Szarvas: Nagy II— Do- j ba, Mihály, Medvegy, Brakszatórisz j I, Lelkes Szurovecz, Kerekes, Nagy I, i Brakszatórisz II, Lancsa. Edző: Ben- j esik Gyula. A mindkét csapat számára fontos mérkőzés nagy iramban kezdő- ! dött. A 11. percben Brakszatórisz II j kapufát lőtt. Később feljött a hazai csapat. A 19. percben a szarvasi vé- 1 dók kezeztek a büntetőterületen be- j lül, de Gallya« továbbot intett. Ki­egyenlített félóra után a 37. percben Brakszatórisz n nagy bombáját Guba szépen védte. Fordulás után Kerekes lőtt mellé. Az 56. percben Szenteszki lövékszerű beadása veszélyeztette a vendégek kapuját. A 77. percben a vendégek szerezték meg a vezetést. Kerekesj a kifutó kapus mellett lőtt a hálóba. 0:1. Nyolc perc múlva az egyik szarvasi hátvéd újból kezezett a kapu élőterében, de a il-es ezúttal is elma­radt. A 87. percben / Hancsák T fejelt kapura és Solymosi I-nek már csak beljebb kellett segítenie a labdát. 1:1. Jók: Nagy II, Kerekes, Brakszatórisz- fivérek, ill. Harmati (a mezőny leg­jobbja), Pauló, Szenteszki, Hegedűs. Gallyas játékvezető a mezőny leggyen­gébb embere volt, tévedéseivel: döntő módon befolyásolta az eredmény ki­alakulását. Makai Gyula BCS. AGYAGIPAR—KECSKEMÉTI FÉMMUNKÁS 2:1 (0:0) Kecskemét, 300 néző. V: Zöldi. Agyagipar: Unyatinszki — Mitykó IV, Thúróczi, Láza n, Jancsó, Vass, (Bo- hus), Schäffer, Farkas, (Rétlakí), Tóth, Seregi, Kúti. Edző: Mitykó And­rás. Fémmunkás: Bende I — Palin- csár, Koltai, Bakó, Dorogi, Virágh, Bakos, (Vass), Bende II, Nagy, Kál­lai, Farkas. Edző: Máté Ferenc. Az első játékrészben hazai fölény mellett Makói VSE (5:4) A Bcs. MÁV NB Il-es férfi kézilabda-csapata. Álló sor: bal­ról jobbra: Valentinyi János vezető, Zsilák, Gyulai dr., Rad- nai, Dukát, Hajtmann, Antal, Giczey Gábor edző. Guggol: Ko­vács, Bielik, Szelcsányi, Rácz, Gálik. (Fotó: Kocziszky Zsuzsa) A csabai vasutas-csapat vasár­nap Makón szerepelt NB Il-es bajnoki mérkőzésen, 500 néző, előtt, Hozlinger játékvezetése mel­lett. MÁV: Rácz, Kovács, dr. Gyu­lai, Dukát, Antal, Zsilák, Radnai. Cs: Gálik, Hajtmann, Bielik. Az első félidő változatos játékkal kezdődött. Mindkét csapat bizton­sági játékra törekedett Az időn­ként durván játszó makói együt­tes kizökkentette a csabaiakat a megszokott játékritmusból. Emel­lett még a szerencse is elpártolt | tőlük, mert 9 kapufát lőttek és két büntetőt kihagytak. A makói csapat fordulás után még kímélet- lenebbül kezdett védekezni, amit az igen gyengén bíráskodó Hozlin­ger sorozatban nem torolt meg. A csabai gárda — nem vesztette el a fejét és a 45. perctől kezdve, 8:8-as mérkőzésállás után, át­vette a játék irányítását, s megér demelten nyert — öt góllal. G: Antal 6, Radnai, Zsilák 2—2, Ko­vács, Hajtmann, dr. Gyulai. Jók: Rácz, Antal, Hajtmann, Zsilák. élénk iramú volt ä játék, sok szabály­talansággal tarkítva. Fordulás után már kiegyensúlyozottá vált a küzde­lem. Az 5«. percben 11-esheZ jutott a hazai csapat. Dorogi büntetőjét a csabai kapus kiü(ötte, de Dorogi má­sodszor nem hibázott. 0:1. Két perc múlva Farkas az üres kapubg sem tudott betalálni. A 63. percben Bakó kezére pattant a labda, a 16-oson be­lül. A büntetőt Unyatinszki lőtte a hálóba. 1:1. A 65. percben Virághot a játékvezető utánrúgásért kiállította. A 86. percben Tóth futott el, kicselezte a kapust is, de a kapufára lőtt, a ki­pattanó labdát pedig Rétlaki értékesí­tette. 2:1. Jók: Mitykó IV, I.áza n, Sferegi, ill. Koltai, Dorogi, Nagy. A játékvezető erénytelensége miatt csak­nem eldurvult a játék. Mezei István SARKADI KINIZSI- KISKUNHALASI MEDOSZ 5:1 <3:11 Sarkad, 700 néző. ▼: Barcs. 8. Kini­zsi: Varga I — Kiss, Juhász, Polgár, Soproni, Kovács, Molnár, Varga II, Lo­vast, Gurzó, Balogh. Edző: Vasvári Péter. K. MEDOSZ: Nagy, (Szalontai) — Tóth M., Rádl, Juhász, Vass, Tóth I, Kiss, Ménesi, Csányl, Jáger, (Csen- ger), Udvari. Edző: Virágh Ferenc. A hazai fölény már a 8. percben Soprohi—Balogh—Varga n-akció ré­vén góllá ért Varga n révén. 1:0. A huszadik percben Rádi megsértette a játékvezetőt, amiért kiállították. A 25. percben Csányl révén a vendégek vé­delmi hibából egyenlítettek. Rákap­csolt a Kinizsi és a 26. percben Kiss 40 méteres beadásszerű lövése, majd a 40. percben Lovas! egyéni akciója eredményt hozott. 3:1. Az. 55. percben Balogh beadását Molnár fejelte a há­lóba. 4;1. A 70. percben szép akció Végén ^smét Varga n lőtt gólt. 5:1. A mutatott játék alapján, a sarkadiak győzelme nem túlzott-. Nagy fölényü­ket a 16:3-as szögletarány is jeUemzi. Jók: Juhász, Polgár, Molnár, ill. Tóth, Vass, Csányl. Jó játékvezetés. Burás István KOSSUTH SE—SZALVAI SE Í:1 (2:0) Szőreg, 100 néző. V: Molnár. Kos­suth SE: Turcsán — Kovács, Terhes, Lippai, Molnár, Majnik, Kutast, He­ger, Dupsl, Pugymer, Bóné. Edző: Balogi Kálmán. Szalvai SE: Rinhoffer — Földes!, Zahorán, Urda, Molnár F„ Kékesi, Molnár L., Orosz, Zolnai, Kl- szely, (Nagymihály), Kasznár. Edző: Kőszegi László. Az elején a Kossuth SE gyors támadásokat vezetett és ezek során a 8. percben Kutasl „lecsúszott” labdája 6 méterről a kapuba jutott. 1:0. Később felnyomult a vendégcsa­pat, de csak a 20. percben adódott helyzete. Kiszely alsó sarokba tartó lövését Turcsán szögletre ütötte. Nem sokkal később Kiszely egy összecsapás alkalmával a karján megsérült, 8 per­cig a pálya szélén ápolták, utána szü­netig sérülten játszott. A 33. percben Héger 20 méteres szabadrúgása a ka­pufáról kipattant és Dupsl magasra felugorva, a hálóba fejelt. 2:0. Szünet után magukra találtak a vendégek, A Ferencváros labdarúgó-csapata szerdán, szeptem­ber 10-én 16.00 órai kezdettel Sarka­don, az NB m-as Kinizsi ellen ját­szik barátságos mérkőzést. Szeghalmon vendégszerepei a Ferencváros NB I-es labdarúgó-csapata szep­tember 11-én, csütörtökön. A zöld­fehérek jelenlegi legjobb összeál­lításukban — a válogatottak nél­kül — lépnek pályára a Szeghalmi Petőfi ellen, 16.00 órai kezdettel. sokat támadtak, de a kapura akkor 1» csak kevés veszélyt Jelentett csatár­soruk. A 61. percben Molnár L. lö­vése a kapufát találta el. A 77. perc­ben U-eshez jutott a Szalvai SE és a büntetőt Zahorán értékesítette, 2:1. A mezőnyben nem volt különbség a két csapat között, de a Kossuth SE góL ratörőbb volt. Jók: Terhes, Kovács, Bóné, ill. Cöldesd. Zahorán, Zolnai. Metzger Károly SZENTESI VÍZMŰ—OROSHÁST KINIZSI 0:0 Szentes, 500 néző. V: Szarvas. Sr. Vízmű: Tarr — Danicska, Garai, Far- mosi, Molnár, Szikora, Lengyel, (Szín), Virágh, Baóovka, Török, Bige II. Ed­ző: Mikucz Sándor. Oh. Kinizsi: Mi- kite — Kasuba, Kiss, Harmati, Halupa, Tomcsenka, (Fejes), Zsurka, (Ma­gyar) Rucz, Markó, Busa, Albert. Ed­ző: Csonka Béla. Az első félidőben többnyire a pálya középső részén folyt a játék. Előbb a szentesiek hagytak ki gólhelyzetet, amikor Virágh és két­szer Babovka került jó helyzetbe. A vendégeknél Rucz és Markó hibázott. A n. félidőben folytatódott a színvo­nalas és sportszerű küzdelem. A 72- percben Babovka az ötösről teljesen tisztán állva fölé lőtte a labdát. Ez­után a jobb erőnléttel rendelkező orosháziak felülkerekedtek, több ve­szélyes támadást vezettek, de a jól záró szentesi védelemnek nem tudtak gólt lőni. Jók: Szikora (a mezőny leg­jobbja), Tarr, Garai, ill. Kiss, Tom­csenka, Markó. Jó Játékvezetés. Zöldi József HMV. MEDOSZ—BCS. VTSK 1:0 (0:0) Hódmezővásárhely, 1000 néző. Vt Füzesi. H. MEDOSZ: Békeffl — Szat­mári, Béni, Rárósi n, Szilágyi, (Olasz), j Rárósi I, Maczkó (Nagy II), Szabó, Bozó, Boros, Kutnyák. Edző: Boző József. Bcs. VTSK: Kerepeczki — Bo- dó, Hantos!, Sarkadi, Frankó, Raj ki, Kuba, Mázán I, (S. Nagy), Batke, Má­zán H, Varga. Edző: Dombóvári György. A mérkőzés igen iramos és színvonalas volt. A második félidőben lanyhult az iram. A hazai csapat az első félidőben három nagy gólhelyze­tét nem tudta kihasználni. A mérkő­zést eldöntő gólt egy szerencsés sza­badrúgásból szerezte Szabó, az 59. perc­ben. A rálőtt labda a felső kapufáról vágódott le függőlegesen. A gól vitat­ható volt, azonban a játékvezető meg­adta. 1:0. Jók: Békeffl, Rárósi I, Nagy n, in. Hantosi, Frankó, Batke. Török János KUN BÉLA SE—TISZAFÖLDVAR . 2:1 A Mezőhegyesi MEDOSZ—Szegedi AK mérkőzést szerdán, szeptember ló­én, 16.00 órai kezdettel, Vidó játékve­zetése mellett rendezik meg Mezőhe­gyesen. A LABDARUGÓ NB m. DEL-KELETI CSOPORTJÁNAK ÁLLASA 1. Szarvas 19 10 8 1 24: 8 28 2. Bcs. Agyagipar 19 10 5 4 24:13 25 3. Sarkad 19 10 4 5 29:16 24 4. Szalvai SE 19 8 6 5 31:19 22 5. Hódmezővásárh. 19 8 6 5 19:15 22 6. Szentes 19 9 3 7 22:26 21 7. Kun Béla SE 18 9 2 8. 29:22 20 8. Kossuth SE 19 8 4 7 21:18 20 9. Bcs. VTSK 19 6 6 7 26:26 18 10. Orosháza 19 6 6 7 18:20 18 11. Szegedi AK 18 5 7 6 23:23 17 12. Mezőhegyes 18 6 4 8 21:24 16 13. Kiskunhalas 19 7 1 11 21:30 15 14. Tiszaföldvár 19 4 5 10 14:24 13 15. K. Fémmunkás 19 5 2 12 14:34 12 16. Mezőberény 19 3 5 11 14:31 11 Totóeredmények A totó 36. heti eredényei: 2 x x x xxxliszxl. 13+I-es és 13-a találatot senki sem ért el. A két da rab 12-es szelvényre 473 966, a u-esek re 1649, a 10-esekre 261 forint nyere meny jut.