Békés Megyei Népújság, 1969. augusztus (24. évfolyam, 176-201. szám)

1969-08-12 / 185. szám

1W9. augusztus 12. 9 Redd I megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokság őszi rajtjának meglepetése: Medgyesegyháza—Gyomai TK 1:1 MEDGYESEGYHÁZA—GYOMAI TK isi (1:0) Medgyesegyháza, 250 néző. V: Szí­vós. Medgyesegyháza: Dudaszeg — Farkas, Juhász, Potocska, Plástyik, Varga, Forgó, Cseh, Jakab (Zana), Né­meth, Oravecz, (Szabó). Edző: Maros­völgyi Károly. Gyoma: Pápai — Va- tai, Gonda, Rácz, Jánovszkl, Nagy, Bácsi, Nyilas, Kiss, Bene, Kovács. Ed­ző: Kövesdi Lajos. A Jó iramú mér­kőzést Varga távoli lövése vezette be. A 20. percben Kiss lövését Dudaszeg a jó helyzetben levő Bene elé öklözte, de a csatár íölé bombázott. Fokozó­dott az iram. A 25. percben Forgó rö­viden .adott haza, a labda Bene elé pattant, de Bene ezúttal is hibázott. A 28. percben Cseh jó labdát adott Németh elé, akinek 14 m-es lövése a vetődő Pápai hasa alatt jutott a há­lóba. 1:0. A 40. percben Bácsi a íelső kapufát találta el. A második félidő lendületes gyomai támadásokkal in­dult. Az 55. percben Kiss labdája a kapufán gurult végig. A 76. percben u-eshez jutott a vendégcsapat. A kissé elhamarkodottan megítélt bün­tetőt Kiss értékesítette. 1:1. Hol az egyik, hol a másik kapu került ve­szélybe. A 74. percben Németh, nem sokkal később Oravecz hibázott a gyo­mai kapu előtt. Rögtön utána a másik kapu előtt nagy kavarodás támadt, de végül is tisztázott a védelem. A 85. percben Vatai a 16-oson belül felvágta a kitörő Némethet, de a játékvezető nem látott okot a beavatkozásra. Két perccel a befejezés előtt már mindenki gólt kiáltott, de Németh lövését Pápai Cseh elé ütötte, aki senkitől sem za­vartatva, óriási helyzetben mellébom­bázott. Jó iramú mérkőzésen igazsá­gos döntetlen született. Jók: Duda­szeg, Juhász, Forgó. Cseh, ill. Pápai, Vatai, Jánovszki, Bácsi. Hojcska Mihály BCS. ÉPÍTŐK—MH. KINIZSI 4:0 (2:0) Békéscsaba, Corvin u. 100 néző. V: Nagy. Építők: Zsilinszki, Döme, (Szl­! ta), Litauszki, Gyurkó, Várai, Hankó, Valyuch, Ronyecz, Miklya, Bódi, Do­ma. Edző: Weiner Pál. Kinizsi: Haran­gozó — Isaszegi, Szabó, Hemző, Kató, Egri, Dúl, Nagy III., (Turkus), Nagy 11., Varga, Bállá. Edző: Otrok Mihály. Kezdés után fokozatosan került fölény­be a hazai csapat, a vendégek csak elvétve próbálkoztak támadás-vezetés­sel. A 20. percben Doma nagy lövését még szépen védte Harangozó. A 34. percben azonban Bódi bombájával szemben már tehetetlen volt. l:0. To­vább támadott az Építők és a 42. percben Várai szabadrúgása a . bal alsó sarokba került. 2:0. Szünet után me­zőnyjáték alakult ki. A 75. percben az előrehúzódó Hankó szerzett újabb gólt. 3:0. A vendégek sokat szabály­talankodtak. A 87. percben Szita fu­tott el a bal szélen és beadásából Va­lyuch állította be a végeredményt. 4:0. Közepes színvonalú mérkőzésen Ilyen arányban is megérdemelten nyert a hazai csapat. Jók: Litauszki. Várai, Haftkó, ill. Hemző, Bállá. Sztoján János DOBOZ—KONDOROS 1:0 (0:0) Kondoros, 250 néző. V: Wallfisch. Dobóz: Szűcs — Debreczeni, Váradi, Békési, Szatmári II., Kiss I., Balogh 11., Komlósi, (Sarkadi), (Szűcs), Szat­mári I., Kiss II., Balog I. Edző: Lo- sonczi Zoltán. Kondoros: Nagy — Szé­kely, Ágfalvi, Jantyik, Varga, Uhljár, Juhos, Opauszki, (Janis), Szappanos, Sztvorecz, Bánáti. Edző: Pljesovszki Mihály. A 4. percben Bánáti tört ka­pura, de Debreczeni kétségbeesetten szögletre mentett. A másik oldalon Szatmári i. húzott el, de jó helyzetben fölé lőtt. A 16. percben Varga pörgetett labdája szállt Szűcs kapuja mellé, majd Opauszki hibázott közelről. A 35. percben Balogh I. lesgólt lőtt. Két perc múlva Jantyik szabadrúgását Szűcs biztosan hárította. Fordulás után sem emelkedett a játék színvonala a kö­zepes fölé. A 48. percben újabb ér­vénytelen gólt szereztek a doboziak — Az országos úszóbainokságorr Tóth Margit két második, egy ötödik, Gábor Edit egy harmadik és egy hatodik helyet szerzett Rekordhullás jellemezte az idei országos úszóbaj nokságot. A há­romnapos felnőtt bajnokságon már az is sikernek számított, ha valaki döntőbe tudott kerülni. A Bcs. MÁV két válogatott úszója, Tóth Margit és Gábor Edit kitűnően szerepelt, öt szám­ban kerültek a döntőbe. A 200 és 400 m-es vegyesúszásban az ifjú­sági Tóth Margit a második he­lyet szerezte meg és csak az Euró­pa csúcstartó Túróczy' (BVSC) győzte le. Nagy meglepetésre a 100 m-es pillangóúszásban is a döntőbe került és itt kitűnő idő­vel az ötödik helyen végzett. A 200 m-es mellúszásban Gábor Edit az előfutamok során a legjobb időt úszta, s a döntőben a négyes pályáról rajtolhatott Eddigi ered_ menyed alapján biztos győztesnek reméltük. Sajnos, a szombat délu­táni döntő előtt kisebb rosszullét ezúttal Balogh II. Az 55. percben Var­ga lövése a kapufán csattant, az ellen­kező oldalon Szatmári I. fejelt ka­pura, de Nagy védett. A 75. percben | Janis lövését Szűcs csak üggyel-bajjal védte. A 80. perc hozta a mérkőzés egyetlen gólját. Balogh II.- került jó helyzetbe és a rosszul kifutó kapus mellett a hálóba gurított. 1:0. A 90. percben biztos egyenlítési alkalmat szalasztottak el a hazaiak, de Székely a megítélt büntetőt a felső kapufára lőtte. Az alacsony színvonalú találko­zón mindkét csapat sok hibával ját­szott. A hazai csatárok nem tudtak megbirkózni a szilárd dobozi védelem­mel. Jók: szűcs, Szatmári I., Váradi, ill. Agfalvi, Jantyik, Uhljár. Haskó Mihály BÉKÉSI SPARTACUS— MAGYARBÄNHEGYES 3:2 (3:1) Magyarbánhegyes, 500 néző. V: Ér­falvi. Békés: Jenei — Pataki, .Sebes­tyén, Vágási III., Békési, Acs, Kopái'di, Kovács, Kurilla, Kiss, Vágási II., (Kl- ripóczki), .Sári. Edző: Jenei Sándor. Magyarbánhegyes: Argyelán — Ná- dasdi, Csabai, László I., Majsai, Papp, Kormányos, Kintner, Vaczkó, Soly- mosi, Szlanyinka II.. (Varga), (László II.). Edző: Sári Ferenc. Mindkét együt­tes támadószellemben játszott. Ennek eredményeképpen már a harmadik percben, nagyszerű hazai támadás vé­gén Kintner volt eredményes. 0:1. Mindkét kapu előtt adódott gólhely­zet. de vagy a csatárok hibáztak, vagy j a védők idejében léptek közbe. A 8. ; percben szöglet után Kurilla fejelt a I hálóba. 1:1. A 12. percben ismét fe- ! jesből szerzett gólt a vendégcsapat. ! Ezúttal Kiss volt eredményes. 2:1. To- | vább támadtak a békésiek, s a 30. J percben Kovács ismét fejjel küldte a I hálóba a labdát (!). 3:1. a 40. percben j Solymosi átemelése már túljutott Je- | nein, de Sebestyén a gólvonalról ki- j vágta a labdát. A 42. percben Kor­mányos a felső lécet találta el. Szü­net után változott a játék képe. A ha­zaiak támadtak, a vendégek védekez­tek. A 46. percben szögletrúgás után Vaczkó helyezett az alsó sarokba. 3:2. A békésiek közül csak egy csatár tar­tózkodott elöl, mindenki a védelmet segítette. Ennek ellenére egymás után adódtak helyzetek a hazai csatárok előtt, de Kintner kétszer is nagy hely­zetben hibázott, Vaczkó hatalmas lö­vését pedig védte Jenei. Hiába táma­dott a második- félidőben fergetege­sen a hazai együttes, az első félórá­ban védelmi hibákból ..szerzett” hát­rányát már nem tudta behozni, ráadá­sul a csatárok jó néhány biztos hely­zetet hagytak kihasználatlanul. Kitűnő játékvezetés. Jók: Jenei. Kovács, Se­bestyén, Kurilla, ill. László I., Kor­mányos, Vaczkó. Farkas Mátyás ban védő Neller mindent mentett, j Szünet után továbbra is jó iramban | folytatódott a játék, a csorvásiak egyenrangú ellenfélnek bizc/nyultak, mégis az endrődiek szerezték meg a vezetést. Oravecz beadását a csorvási védők kézzel mentették a 16-oson be­lül. A megítélt büntetőt Oravecz érté­kesítette. 1:0. A 88. percben Bacsa 18 m-es lövése a vetődő Neller hasa alatt került a hálóba. 2:0. Ezután az endrődiek már csak az eredmény tar­tására törekedtek. Jók: Keller (a me­zőny legjobbja), Üjvárl, Oravecz, Imre, ill. Neller, Viczián, Kecskeméti. . Sztanyik Károly BCS. ELŐRE II.—BCS. MÄV 7:4 (4:1). Békéscsaba, 3000 néző. V: Mézes. Előre II: Kovács L.—Lukoviczki, Ko- larovszki. Rácz, Szahai, Alberti, (Diós), Csulik, Papp I., Varga, (La- ezó), Sülé, Kovács F. Edző: Pécsi Elemér. MÁV: Dobrovolszki (Németh) — Gyurkó, Andó, Tari, Palyusik, Rein- holcz, Okos, (Gál). Edző: Gyócsi kácsi. Okos, (Gál). Edző: Gyócsi László. Már az első perc végén Var­ga kicselezte az egész védelmet és a kifutó kapus mellett helyezett a há­lóba. 1:0. A 7. percben Papp I. 25 m-és bombája a jobb felső sarokba vágódott, 2:0, majd a 17. percben Csulik nagy gólt lőtt. 3:0. A MÁV ellentámadásai nem sok veszélyt je­lentettek Kovács L. kapujára. A 27. perc végén Szikora szorongatott hely­zetben szépített. 3:1. Nem sokkal később Varga 11-est hibázott. A 39. j percben Varga 14 m-ről a jobb fel­ső sarokba bombázott. 4:1. Szünet1 után a 47. percben Varga egyéni já- I ték után a hálóba gurított. 5:1. Az] 51. percben Kolarovszki rosszul sike­rült kapuklrúgását Gaál elcsípte és a kapuba vágta, 5:2. Mezőnyjáték után Szikora közelről a kapu bal ol­dalába talált. 5:3. Az ellentámadás során Csulik a felső lécet találta él. A 70. percben Csulik lefutotta a vé­dőket és a kapus mellett gurított a hálóba. 6:3. Sülé labdáját ugyancsak a jobbszélső értékesítette 7:3. a 84. percben Kovács F. újabb büntetőt i hibázott. A 88. percben Gaál lövése Kovács kapusról kipattant és Lukácsi közelről a hálóba helyezett. 7:4. Jók: Lukoviczki, Szahai, Kovács. F., Var­valamennyit kihasználatlanul hagy­ták, így aztán a mérkőzés sorsát a 43. percben Szabó jól eltalált 20 m-es lövése döntötte el. A látottak alap­ján a döntetlen reálisabb lett vol­na. Jók: Dorogi. Ficzere H., Feke­te. ill. Ser/őző, Hegyeei. Marsi II. Szentannai Pál Ifjúsági eredmények: Békésszent- andrás—Körösladány 2:0. Szeghalom— Dózsa SE 2:0. Bcs. Előre—Bcs. MÁV 1:1. Endrőd—Csorváa 3:3. Bcs. Kini­zsi—Battonya 2:1. Medgyesegyháza— Gyoma 4:0, Békés—Msgyarbánhe­gyes 1:0, Bcs. Építők—Mh. Kinizsi 5:1. Kondoros—Doboz 2:0. Megyei I. osztályú labdarúgó­bajnokság állása 1. Bcs. Előre n. 18 15 l 2 60:22 31 2. Gyomai TK 18 14 2 2 34:14 30 3. Endrődi S. 18 12 4 2 33:13 28 4. Dózsa SE 18 11 3 4 44:24 25 5. Bcs. Építők 18 11 3 4 44:27 25 6. Szeghalmi M. 18 9 3 6 30:20 21 7. Battonyal M. 18 8 3 7 30:24 19 8. Medgyesh. M. 18 8 3 7 32:31 19 9. Bcs. MÁV 18 8 2 8 30:34 18 10. Békési S. 18 7 3 8 33:33 17 11. Mezőhegyesi K. 18 6 3 9 22:28 15 12. Békésszentand. H. 18 7 1 10 21:30 15 13. Dobozi P. 18 6 3 9 15:28 15 14. Kondoros! Tsz 18 4 4 10 22:26 12 15. Magyarbánh. 18 3 6 9 19:37 12 16. Bcs. Kinizsi 18 4 2 12 22:44 10 17. Csorvási M. 18 3 2 13 19:42 8 18. Körösladány 18 1 2 15 14:53 4 Gábor Edit Tóth Margit fogta el, s ez meggátolta abban, hogy reményeinket beváltsa. A 200 m-es mellúszószámban így meg kellett elégednie a bronz­éremmel. A 100 m-es mellúszás­ban a hatodik helyet szerezte meg. Eredmények. 200 m-es vegyes­úszás. 1. Túróczy Judit (BVSC) 2:33.7. 2. Tóth Margit (Bcs. MÁV) 2:40.1. 400 m-es vegyésúszás. 1. Túróczy (BVSC) 5:34.3. 2. Tóth Margit (Bcs. MÁV) 5:42.6. 200 m mellúszás. 1. Prutz (Egri Dózsa) 2:56.7. ... 3. Gábor (Bcs. MÁV) 2:59.4. 100 m pillangóúszás. 1. Gyarmati (BVSC) 1:06.1. (Országos felnőtt- és ifjúsági csúcs.) ... 5. Tóth (Bcs. MÁV) 1:13.6. 100 m-es mellúszás. 1. Kovács Edit (BVSC) 1:19.0. Országos csúcs.,.. 6. Gá­bor Edit 1:25.0. • BATTONYA— BCS. KINIZSI 1:0 (1:0) Battonya, 400 néző. V: Vidó. Batto- nya: Lung — Kresák, Kabát, Nyima, (Major), Kovács, Bunda, Kopcsák, Ba­logh II., Lukács, Somogyvári, Armán. E.: ‘Kabát L. Kinizsi: Bíró*- Sovány, Fá­bián, Keller, Petrovszki, Vaszkó, Bán­ki, Fest, Balogi, (Balogh), Lehoczki, Kolarovszki, (Filipinyi). Edző: Márta Mátyás. Végig a battonya! csapat volt a kezdeményező. A mérkőzést eldöntő gól a 44. percben esett. Lukács kicse­lezte az egész Kinizsi-védelmet, be­adását Somogyvári értékesítette. 1:0. A vendégek csak szórványosan vezet­tek támadást, erejükből csak egy ka­pufára tellett. Szünet után is a batto- nyaiak voltak fölényben, de nagyobb arányú győzelmüket a csabaiak védel­me — élén Bíróval és Fábiánnal — megakadályozta. Kitűnő játékvezetés. Jók: Kabát. Nyima, Kopcsák, Lukács, ill. Bíró, Fábián. Lehoczki. Ketskeméty Lajos ENDRÖD—CSORVAS 2:0 (0:0) Mezőberény, 300 néző. V: Barcs. Endrőd: Hajdú — Balogh, Újvári, Im­re, Farkasinszki, Keller, Feuerwerker I., Bacsa, (Varga), Németh, (Feuerwer­ker II.), Szmola, Oravecz. Edző: Fülöp Imre. Csorvás: Neller — Peres, Szűcs, Kecskeméti, Felföldi, Petrovszki, Nagy, Fali, Izsák, Viczián, Benczúr. Edző: Szilágyi Menyhért. A betiltott endrődi pálya helyett Mezőberényben rendez­ték a mérkőzést. Az első félidőben sokat támadott az endrődi csapat, ‘ a gól azonban váratott magára, mert vagy a kapufa, vagy a kitűnő formá­ga, 111. Tari. Paiylisik, Szikora. 1. Csorvási M. 18 13 4 1 52:12 30 Uhrin János 2. Bcs. MÁV 18 10 4 4 61:21 24 3. Békési Snart. 18 10 4 4 37:19 24 SZEGHALOM—DÓZSA SE 0:0 4. Bcs. Előre 18 9 5 4 54:25 23 Szeghalom. 300 néző. V: Győri. 5. Bcs. Kinizsi 18 9 4 5 37:21 22 Szeghalom: Bugyik—Baksa, Bárczi. 6. Dózsa SE 18 8 5 5 41:29 21 Gurmai, Csiga, Dajka Nacsa, Si­7. Gyomai TK 18 9 3 6 40:31 21 mon, Makai, (Boruzs). Papp II, Papp 8. Medgyesegyh. M. 18 10 — 8 35:24 20 I. (Zvara). Edző: Baksa Antal. Dó­9. Bcs. Építők 18 10 — 8 45:40 20 zsa SE: Vígh—Horváth, Zöld, Garam­10. Mh. Kinizsi 18 7 6 5 34:32 20 völgyi, Szabó, Kóródi, Esküdt, Bódi, 11. Kondoros 18 7 4 7 28:34 18 Varjú, Csordás, Gyuricza. Edző: 12. Endrődi Spart. 18 6 5 7 47:38 17 Propszt Elemér. A vendégek mindjárt 13. Battonyai M. 18 6 5 7 33:26 17 kezdés után láthatóan védekezésre 14. Szeghalmi M. 18 7 2 9 22:36 16 rendezkedtek be. Az első félóra nagy 15. Doboz 18 3 3 12 21:67 9 hazai nyomás jegyében telt el. A 11. 16. Körösladány 18 3 2 13 21:58 8 percben Nacsa a jobb felső sarok­17. Magj'arbánh. 18 2 3 13 12:57 7 ba tartó lövését Vígh bravúrosan 18. Békésszenta. 18 2 3 13 9:59 7 Tartalékcsapatok nélkül 1. Gyomai TK 17 14 2 i 33:12 30 2. Endrődi S. 17 11 4 2 31:12 26 3. Dózsa SE 17 11 3 3 42:20 25 4. Bcs. Építők 17 10 3 4 42:27 23 5. Szeghalmi M. 17 9 3 5 36:18 21 6. Battonyal M. 17 8 3 6 28:21 19 7. Medgyesh. M. 17 8 3 6 31:28 19 8. Bcs. MÁV 16 8 2 6 26:25 18 9. Békési S. 17 7 3 7 30:28 17 10. Békésszentand. 17 7 1 9 21:25 15 11. Mezőh. K. 17 6 3 8 21:26 15 12. Doboz 17 6 2 9 15:28 14 13. Kondoros! Tsz 17 4 4 9 22:25 12 14. Magyarbánh. 17 3 6 8 18:28 12 15. Bcs. Kinizsi 17 4 2 11 21:40 10 16. Csorvási M. 17 3 2 12 17:38 8 17. Körösladány! M. 17 1*2 14 14:47 4 IFJÜSAGIAK öklözte a mezőnybe. A 20. percben a kitűnően játszó Bódi távoli lapos lövését biztosan védte Bugyik. A vendégek főleg Bódi és Csordás tá­voli lövései révén veszélyeztettek. Szünet után feljött a Dózsa SE. Az 55. percben tűzijáték alakult ki a hazai kapu előtt, de Bódi az üres kapuba sem tudott betalálni. Az utol­só öt percben még egyszer fellángolt a szeghalmi csapat, de Dajka ordító helyzetben hibázott. A végig sport­szerű mérkőzést sok kihagyott hely­zet jellemezte A pontosztozkodás igazságos. Jók: Dajka, Bárczi, Bu­gyik, ill. Bódi (a mezőny legjobb­ja), ill. Varjú, Zöld, Csordás. Farkasinszki András BÉKÉS SZENT ANDRÁS—KÖRÖS- LADANY 1:0 (1:0). Körösladány, 100 i^éző. V: Gyarma­ti. Békésszentandrás: Patkós—Bagi n., Dorogi, Kiss, Vass. Ficzere II., Fekete, Medgyesi, Gyulai Szabó, Bag! I. Edző: Tóth János. Körösla­dány: Vandra—Papp II. Ponta, Hen- pai, Marsi II., Antal, Jenei, Ser­főző. Hegyes!, Ombódi, Faragó. Ed­ző: Kökény István. Végig gyenge színvonalú mérkőzést láthatott a kö­zönség. A mezőny legjobbja a játék­vezető volt. Jelentős fölényt egyik csapat sem tudott kiharcolni. A ha- j zaiaknak több gólhelyzete akadt, dej A röplabda MNK.ért Ganz Villany—Gyomai TK 4:0 (8, 11, 6, 11) női mérkőzés, Gyo­ma, 50 néző. Gyomai TK: Szmol- nikné, Vincze, Király, Zöld, Sza­bó, Nagy. Csere: Bátori. Edző: Szmolnik Lajos. Az MNK orszá­gos selejtezőjének második for­dulójában a gyomaiak az NB I ötödik helyén álló Ganz Villany csapatát látták vendégül. I. játsz­ma: Megilletődötten kezdtek a gyomai lányok, de aztán feljöttek 7:7-ig, ezután fokozatosan elhúzott a Ganz. II. játszma: Szoros küz­delemben 13:11-ről nyertek a vendégek. A III. és IV. játszmá­ban a gyomaiak szerezték meg a vezetést, de aztán több hibát vé­tettek, de végül érvényesült a fővárosiak nagyobb tudása. A gyomaiak a harmadik játszma kivételével jól tartották magukat, bár a fővárosi lányok nem ját­szottak teljes erőbedobással, tu­dásbeli és magassági fölényük ré­vén így is biztosan jutottak to­vább A gyomaiaknál a folyama­tos mezőnyjátékban jelentkeztek hibák és ezek többször rövidzár­latot okoztak. A TK-ból Szabó játszott jól.