Békés Megyei Népújság, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-10 / 131. szám

1969. Június 10. 8 «iedü Mezőhegyesen is győzött Gyanta — Hét gélt lőtt a Dózsa, hatot az Endrőd - Sánhegyes nyerte a kiesési rangadót Több meglepetés a megyei I. osztályú labdarúgó-bajnokságban Villámlátogatás a Testnevelési Föl shotán Endrőd—Battonya 6:0 (4:0). End­rőd, 450 néző. V: Vozár II. End­rőd: Hajdú — Balogh, Üjvári, Imre, Pálvölgyi, Keller, Feuerver- ker, Bacsa, Erdei. (Majoros), Far- kasinszki, Oravecz. Edző: Fülóp Imre. Battonya: Lung — Major, Kabát, Nyima, Kovács, Balogh I, Balogh II, Lukácsi, Bunda, Ár­mán, Somogyvári. Edző: Kabát László. A szél az endrődi csapatot támogatta az első félidőben. Már a 3. percben Bacsa 15 méteres ka_ páslövése után a hálóban táncolt a labda, 1:0. A 7., majd a 13. perc­ben Oravecz volt eredményes, 3:0. A 26. percben Erdei a kifutó ka­pus hasa alatt helyezett a hálóba, 4:0. A második félidőben is az endrődiek uralták a mezőnyt, fő­leg a középpályások játszottak jól. A 64. percben Oravecz négy játékost is kicselezett, s beadását Majoros értékesítette, 5:0. A 72. percben Imre óriási lendülettel tört előre, és a kifutó Lung mel­lett beállította a végeredményt, 6:0. Ezt követően még három ka­pufa jelezte a helyi csapat fölé­nyét, amely ilyen arányban is megérdemelten győzött. Jók: Kel­ler, Imre, Pálvölgyi, Farkasinsz- ki, Bacsa, ill. Lung Kabát, Lu­kács. Sztanyik Károly Bcs. MÄV—Szeghalmi ME- DOSZ 2:0 (1:0). Békéscsaba, 200 néző. V: Bognár. Bcs. MÁV: Né­meth — Nemesi, Andó, Gyurkó, Palyusik, Reinholcz, Gál, Lukácsi, Gaél, Okos, (Szikora), Szajkó. I Edző: Gyócsi László. Szeghalom: Bugyik — Szabó, Bárczy, Zvara, Dajka, Baranya, Simon, Papp I, Papp II. Csiga, (Boruzs), Nacsa. Edző: Baksa, Antal. Nagy lendü. lettel kezdett a MÁV ás a 4. perc­ben Gaál lövésével megszerezte a vezetést, 1:0. Az első félidőt vé­gig támadta a hazai csapat, de újabb gólt nem sikerült elérni. A 10. percben Szajkó kapufát lőtt. A 30. percben Reinholcz szabadrú­gása a kapufa alsó lapjáról vágó­dott vissza, (kívülről úgy tűnt, hogy a gólvonalon túlról) a játék­vezető azonban továbbot intett. Fordulás után egymás után 5 szögletet értek el a szeghalmiak, de a MÁV védelme jól állt a lábán. Az 58. percben Palyusik átadását Okos értékesítette, 2:0. Befejezés előtt Szajkó kétszer tiszta helyzetben hibázott. A ha­zaiak győzelme megérdemelt Jók: Andó, Gyurkó, Palyusik, Gaál, ill. Bugyik, Szabó, Zvara, Zsíros György Bcs. Építők—Békésszentandrás 2:0 (0:0). Békésszentandrás, 150 néző. V: Vidó. Építők: Kucsera — Döme, Miklya, Pluhár. (Szita), Várai, Hankó,' Valyuch, Ronyecz, Rieger, Doma, Gyurkó. Edző: Weiner PáL B.-szentandrás: Pat­kós — Szalai, Bagi, Kiss II, Kiss I, Petrás, (Dorogi), Szabó, Gyulai, Fekete, Burázs, Járó. Edző: Tóth János. Az első félidőben a tarta­lékos hazai csapat nem tudta ki­használni a szél segítségét. For­dulás után, a 47. percben Ronyecz révén szerezte meg a vezetést, az Építők, 1:0. Két perc múlva szög­letrúgás után Valyuch volt ered­ményes, 2:0. A hátralevő játékidő­ben a hazai csatárok több gól­helyzetet kihagytak A jó erőnlét­tel rendelkező Építők egységes csapat benyomását keltette, győ­zelme megérdemelt. A hazai csa­pat adós maradt a jó játékkal és az igyekezet kevésnek bizonyult ezen a találkozón. Jók: Kucsera, Várai, Ronyecz, Rieger, ill. Sza­lai. Burázs. Mrena Mihál; Medgyesegyháza—Bcs. Kinizsi 2d) (3:0). Békéscsaba, 100 néző. V: Laító. Medgjese&iháíKt: Duda­szeg — Farkas, Juhász, Csá esély, Varga, Szabó, Rózsa. Cseh, Po- tocska, Plástyik, Németh. Edző: Marosvölgyi Károly. Kinizsi: Sajti — Borza, Fábián, Keller, Krátki, Vaszkó. Fest, Petrovszki, Kola- rovszki, Bánki, Tyukodi. Edző: Márta Mátyás. Az első percekben a medgyesegyháziák voltak fö­lényben, három szögletet is rúg­tak egymás után. A Kinizsi csak egy-két támadással próbálkozott. A 20. percben Rózsa szögletét Po- tocska fejelte a hálóba, 1:0. A 36. percben Cseh váratlan, 20 méte­res lövése vágódott a léc alá, 2:0. A gól után Németh fejesét szé­pen védte Sajti. Szünet után a vendégcsapat védekezésre rendez, kedett be. Az alcsony színvonalú mérkőzésen megérdemelt med- gyesegyházi győzelem született. A Kinizsi nagyon gyenge teljesít­ményt nyújtott. Kitűnő játékve­zetés. Jók: Dudaszeg, Juhász, Varga, Plástyik, ill. Fábián, Krát­ki. Szí óján János Békési Spartacus—Kondoros 2:2 (0:2). Békés, 400 néző. V; Szí­vós. Békés: Jenei — Kovács, Tö­rök, Sebestyén. Békési, Kiss, Ko- párdi, Daróezi, Kurilla, Pataki, Vágási. Edző: Jenei Sándor. Kon­doros: Nagy — Szappanos, Ágfal­vi, Janis, Varga, Hanyecz, Jan- tyik, Opauszki, Mladonyiczki, (Balogh), Sztvorecz, (Uh!jár), Bá­náti. Edző: Plesovzski Mihály. A 10. percben Pataki az ötösről mellé lőtt. Az enerváltan, ötlette- lenül játszó hazaiakat hiába segí­tette a szél, a lendületes vendé­gek két súlyos hibából kétgólos előnyt szereztek. A 20. percben Bánáti beadását Opauszki értéke­sítette, majd a 36. percben isi­mét Opauszki volt eredményes, 0:2. Szünet után mintha kicserél­ték volna a két csapatot. Feltá­madt a Spartacus, teljesen beszo­rultak a vendégek. Egyik gólhely­zet a másik után adódott a kon- dorosi kapu előtt, de Nagy kitű­nően védett vagy a kapufa hárí­tott. A 65. percben Kiss 11-esből szépített, majd a 87. percben Ku_ rilla egyenlített, 2:2. Szívós jól bíráskodott. Jók: Kiss, Kopérdi, Daróezi, ill. Nagy, Ágfalvi, Bá­náti. Nagy János Magyarbánhegyes—Körösladány 2:1 (1:0). Körösladány, 100 néző. V: Vidó. Magyarbánhegyes: Ár­gyelán — Nádasdi, Papp, László, Majsai, Vaczkó, Kormányos, Var­ga, Makai, (Kinsztner), Solymosi, Szlanyinka I. (Borsos). Edző: Mis- koltzy Miklós. Körösladány: Vandra — Ponta, Bakondi, Her- pai, Faragó, Gyimesi. Antal, He- gyesi, Serfőző, Ombódi, Kovács, (Sánta). Edző: Kökény István. A nagy szélben nem alakult ki jó játék. Az első félidőben a vendé­gek, szünet után a hazaiak támad­tak többet. A megfiatalított hazai csapat nem bírt a rutinos vendé­gekkel. A játék képe alapján a döntetlen reálisabb lett volna. A gólokat Solymosi, Kinsztner, ill. Ombódi szerezte. Jók: Árgyelán, Varga, Majsai. ill. Bakondi, He- gyesi, Ombódi. Szentanmay Pál Dózsa SE—Doboz 7:0 (2:0). Orosháza, 50 néző. V: Kiss. Dó­zsa SE: Végh — Horváth, Hunyá- dd, Garamvölgyi, Szabó, Zöld, Hecskó, Bódi, Varjú, Csordás, Ba­logh. Edző: Probst Elemér. Doboz: Szűcs — Komlósi II, Kiss I, Kom- lósi I, Szatmári II. Békési, Őré, Balogh II, Szatmári I, Váradi, Balogh I. Edző: Losonczi Zoltán. Váltakozó játék után a 7. percben, I Balogh—Szabó—Balogh akció vé­gén az utóbbi szerzett vezetést a Dózsának, 1:0. A vendégek a me­zőnyben tetszetősen adogattak, de a szilárd honvéd védelemmel nem bírtak. A 17. percben Varjú fu­tott el és laposan a jobb sarokba helyzeti, 2:0. Fordulás után nagy fölénybe került a Dózsa, a gólo­kat sorrendben Balogh, Balogh, Hunyadi, Bódi, Bódi szerezte. így alakult ki a 7:0-ás végeredmény, melyre a vendégek csak egy ka­pufával tudtak válaszolni. A na­gyobb technikájú Dózsa ilyen arányban is megérdemelten győ­zött. Kiss jól vezette a találkozót. Jók: Hunyadi, Balogh. Szabó, Bó­di, ill. Szűcs, Szatmári I, Balogh Dimák B. Ferenc Bcs. Előre II.—Csorvási ME- BOSZ 4:2 (1:2). Csorvás, 200 néző. V: Tóth. Előre II.: Zsábrita — Lu- koviczki, Kolarovszki, Rácz, Al­berti, Szahad, Csuldk, Kovács, Sü­lé, Laczó, Zsíix>s. Edző: Pécsi Ele­mér. MEDOSZ: Neller — Peres, Kécsikei, Kecskeméti, Felföldi, Petrovszki, Botyánszki, (Vida), Miklósik. Uhrin, Drenyovszki, Vi- czián. Edző: Szilágyi Menyhért. Csorváson tulajdonképpen az if­júsági csapatok mérkőzése jelen­tette a fő eseményt, mert a ta­bella első és második helyezettje csapott össze. A felnőtt csapatok találkozóját erősen befolyásolta a nagy szól. Szünet után Drenyov­szki két góljára Sülé csak eggyel tudott válaszolni. Fordulás után a szél a csabaiakat támogatta. A végeredmény a hajrában szüle­tett meg. Ekkor Sülé és Csulik, valamint Kécskei (öngól) volt eredményes. Jók: Sülé, Csulik, Szahai, ill. Miklósik, Neller, Dre­nyovszki, Viczián . Pelesz János Mezőhegyes! Kinizsi—Gyomai TK 1:3. Ifjúsági eredmények: Csorvás— Bcs. Előre 8:2. Magyarbánhegyes —Körösladány 2:1. Endrőd—Bat­tonya 4:2. Bcs. Kinizsi—Medgyes­egyháza 0:3. Békés—Kondoros 1:2. Bcs. Építők—Békésszentand­rás 6:0. Dózsa SE—Doboz 7:0. Me­zőhegyes! Kinizsi—Gyoma 3:3. Bcs. MÁV—Szeghalom 6:0. A MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Gyoma 14 12 1 26:8 25 2. Bcs. Előre II. 14 11 2 39:14 23 3. Endrőd 14 9 2 25:10 21 4. Dózsa SE 14 9 3 37:21 20 5. Szeghalom 14 8 4 31:15 18 6. Bcs. Építők 14 8 4 27:17 18 7. Bcs. MÁV 14 7 5 20:20 16 8. Békés 14 6 6 24:21 14 9. Medgyesegyháza 14 6 6 25:25 14 10. Battonya 14 6 2 6 19:21 14 11. Doboz 14 5 6 13:19 13 12. Kondoros 14 3 7 15:21 10 13. Magyarbánh. 14 3 7 13:27 10 14. Mh. Kinizsi 14 3 8 15:21 9 15. B.-szentandrás 14 4 9 15:24 9 16. Bcs. Kinizsi 14 4 9 16:29 9 17. Csorvás 14 3 10 17:31 7 18. Körösladány 14 — 12 11:46 2 TARTALÉKC SAP AT NÉLKÜL 1. Gyoma 13 12 1 — 25:6 25 2. Dózsa SE 13 9 2 2 35:17 20 3. Endrőd 13 8 3 2 23« 19 4. Szeghalom 13 8 2 3 31:13 11 5. Bcs. Építők 13 7 2 4 25:17 16 6. Bcs. MÁV 13 7 2 4 20:18 16 7. Békés 14 6 2 6 24:21 14 8. Medgyesegyháza 13 6 2 5 24:22 14 9. Battonya 13 6 2 5 17:16 14 10. Doboz 13 5 2 6 13:19 12 11. Bcs. Kinizsi 14 4 1 9 16:29 11 12. Kondoros 13 3 4 6 15:20 10 13. M.-bánhegyes 13 3 4 6 12:18 10 14. Mh. Kinizsi 13 3 3 7 14:19 9 15. B.-szentandrá:: 14 4 1 9 15:24 9 16. Csorvás 13 3 1 9 15:27 7 17. Körösladány 13 — 2 11 11:40 2 Bcs. Előre 11. 14 11 1 2 39:14 23 Nemrégiben a Magyar Testnevelési Főiskolán Jártunk, ahol a hatalmas épület folyosóin csend honolt. Az inté­zet hallgatói a vizsgaidőszak izgalmas napjait élték, ki-ki a tanulószobákba húzódott, a könyvöket bújta vagy ünneplőbe öltözve, halk léptekkel si-» etett vizsgájára. Perei Györggyel, a tanulmányi osz­tály vezetőjével váltottunk néhány szót. — Jelenleg *48 fiatal tanul főiskolán­kon — tájékoztatott az osztályvezető. — Középiskolai testnevelőtanárokat és edzőket képzünk. Ősszel üj tagozat indul, amelyen főiskolai szintű veze­tőképzésre kerül sor. Intézetünk na­gyon népszerű a fiatalok körében, nemcsak azért, mert például tőlünk kerül*, ki Ránkiné Németh Angéla, a* mexikói aranyérmes, hanem azért is, mert hét NB I-es szakosztályunk van és sportolóink népszerűek mindenfelé. Megtekintettük a korszerű létesítmé­nyeket. A ragyogó úszómedence, a vö­rös salakos pályák láttán kedvet ér­zett az riporter is egy kis edzésre. Er­re azonban nem került sor, mert az uszodát, a pályákat elfoglalták a TFSE versenyzői, akik a vizsgaidőszak alatt is szorgalmasan folytatták edzé­seiket. Bond ár Zsuzsát, aki Sarkadról került a főiskolára, vlvóedzésen lestük meg, éppen a kitörést gyakorolták. (Felső képünk.) A mátészalkai Márkus László látogatásunk pillanatában az orvosi szobában „pedálozott,. (Jobb oldali képünk. Egrométerrel mérték, hogy bi­zonyos fokú terhelés alatt mennyi oxi­gént fogyaszt szervezete. A nagy hirdetőtáblán — Jó érzés jár­ta át bensőnket — a Békéscsabai Vá­rosi Sportiskola pályázati felhívását olvastuk. Két atléta-, egy úszó-, egy tornász-, egy labdarúgó- vagy kézilab­da-edző számár* hirdetett állást a sportiskola, kétezer forinton kezdő-fi- zetéssef. Amikor ott jártunk, azt Is megtud­tuk, hatvan új testnevelő végez az Idén. Reméltük, köztük lesznek olya­nok, akik Csabára jönnek. Ezzel bú­csúztunk az osztályvezetőtől. » Itthon tudtuk meg, a Sportiskola pá­lyázati felhívására senki sem reagált«) És ezt őszintén sajnáljuk. (Kép és szöveg: Demény Gyula) fl vasutas férfi kézilabdázók és Bcs. Kötött röplabdás-lányok bravúros győzelme az NB-ben ( Folytatás a 7. oldalról) Röplabda Bcs. Kötött—Bp. Külker 3:2 (-12, II, U. -14. 11). Női NB n. Békéscsaba. 100 néző. V: Gyenes. Kötött: Bottlik I. Martincsek, Lepény, Csete, Péli, Csaba. Csere: Barcs, Belanka, Bottlik II, Greek, Nagy. I. játszma: A ta­pasztaltabb Külker fokozatosan el­húzott, a csabaiak csak szépíteni tud­tak. n. játszma: Fokozódott a küzde­lem. 8:10-ről erősített és nyert a Kö­tött. ni. játszma: A textilesek jól kezdtek, 4:0-ra vezettek, majd 10;8-ra" alakult az eredmény a fővárosiak ja­vára. Ezután remekül összpontosított a Kötött és megszerezte a győztes pontokat. IV, játszma: 28 percig tar­tott a példátlanul izgalmas szett. 14:13-as vezetésnél a Kötött háromszor jutott mérkőzéslabdához, de a Külker mindannyiszor hárítani tudott, s vé­gül megnyerte a játszmát. V. játszma: A vendégek 8:8, majd ll:8-ra vezet­tek, amikor legjobb játékosuk nyitást rontqtt. Ez a mérkőzés fordulópontja volt. A lélektani helyzetet a textile­sek jól használták ki. kiegyenlítettek és a játszma megnyerésével a talál­kozót is megnyerték. Valamennyi csa­bai lány remekül küzdött, amiért di­cséretet érdemelnek. Bp. Ferroglóbus—Bcs. Kötött 3:4 (-7, 2, 8, 12), női NB U. mérkőzés. Békéscsaba. V: Hatházi. A csabaiak az előző napi összeállításban játszot­tak. A mérkőzésre orkánszerű szélben került sor. A textilesek ragyogóan kezdtek és az első szettben úgy nyer­tek, hogy már l4:4-re is vezettek. II. játszma: A textilesek hibát hibára halmoztak és simán veszítettek, ni. játszma: A Kötött 8:4-ig igen Jól Ját­szott, azután a lányok kapkodni kezd­tek, így a Ferroglóbus nyert. (A szett elvesztése sorsdöntőnek bizonyult.) IV. játszma: A csabaiak 13:0 után (!) kapcsoltak rá és 14:12-re Jöttek fel. Ekkor egy balszerencsés labdaérintés­sel dőlt el a mérkőzés sorsa — a ven­dégek javára. A Kötött nyugodtabb | játékkal legyőzhette volna az eddig j veretlen Ferroglóbust. Jók: Csete. 1 Nagy.