Békés Megyei Népújság, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-24 / 143. szám

WS9< Június 24. Kedd Sikeres szezonzárás a labdarúgó I%B ll-ben Három „ziccer” kimaradt: Kecskeméti Dózsa — Békéscsabai Előre 2:0 (1:0) Kecskemét, 6000 néző. V: Ka­posi. Dózsa: Gór (8) — Kreidli (7) , Fajt (6), Lantos (7), Diószegi (8) , Lutz (8), Lódi (6), Dobó (7), Kiss II. (7), Czéh n. (7), Balatoni (7). Edző: Pyber István. Előre: Papp (8) — Kvasz (6), Kiss (7), Dobó (8), Szűcs (7), Lengyel (7), Ambrus (7), Bér tők (7), Moós (7)> Németh (7), Schneider (9). Edző: Pillér Sándor. Csere: Lódi helyett a 64. percben Pasek (6), ill. Len­gyel helyett a 77. percben Varga (—) és Mods helyett a 77. percben Sülé (—). Mintegy ezer lelkes csabai szur­koló hangorkánja mellett indult a játék. Előbb a Dózsa kapott lábra. Kiss n. veszélyes lövését nehezen védte Papp. A 6. percben egy gyors csabai támadás végén Fajt rosszul nyúlt a labdához a 16-osoo. A rárohanó Moós elvette tőle, de az összekötő a kifutó kapus mellett, az üresen hagyott kapu mellé lőtt! Az eHenJkező oldalon Lutz lö­vése suhant el a bal oldali léc mellett. A 15. percben Bertók so­kat ígérőén ment el, de a védők az utolsó pillanatban közbeléptek. Nem sokkal később Bertók beadá­sát Gór elcsípte, majd a kitörő Schneidert Dobó felvágta. A 21. percben gyors Dózsa-támadást Dobó a kaputól 22 m-re kéz­zel állított meg. A szabadrú­gást Fajt a rosszul felálló csa­bai sorfal mellett a kapu Jobb oldalába vágta. 1:0. A 27. percben Németh kitört, de a védők szerelték, majd Ambrus alig lőtt mellé. A 35. percben jó­nak ígérkező Előre-akció Bertók lesén akadt el. Az ellentámadás során Diószegi gyatrán mellé lőtt. j A 40. percben Német ’ két csel i után kapura húzott, hosszan szök­tetett és a védők felszabadítottak. Egy perccel később Moós és Né­meth közösen ügyetlenkedtek el jó helyzetet. Czéh II. váratlan lő» vesét elvetődve védte a csabai ka­pus. Szünet után eleredt az eső és csaknem a mérkőzés végéig esett Az Előre nagy erővel rohamozott. Bertók lesen feledkezett, majd Némethet szögletre szerelték. Schneider beívelt labdáját Bertók rosszul találta el, így lövését véd­te Gór. Az 51. percben növelték előnyüket a hazaiak. Czéh II. átverekedte magát a csabai védőkön és lövésre szánta el magát. Lövése nyo­mán a labda a bal kapufa belső éléről a hálóba pattant, 2:0! (Ügy látszott hogy a labda ki­csúszik az alapvonalon túlra)! Kiss II. lövését Papp a gólvona­lon elvetődve csípte el. Balatoni keresztbe lőtt labdája csúszott el a bal kapufa tövénél. A 60. perc­ben Bertók ravaszul lőtt labdáját kjvetődve védte a Dózsa kapusa. A 63. percben a kitörő Némethet buktatták a kaputól 20 m-re. Len­gyel szabadrúgását Gór a felső lécre ütötte és a kipattanó labdát Bertók alig fejelte mellé! Fájt mentett Németh elől. A 71. percben Németh elvi- harzott, de a lest vitató védők és a kifutó kapus mellett nem talált az üres kapuba. Pasek éles lövését Papp remek ér­zékkel védte. A 84. percben Németh kicselezte az egész Dózsa-védelmet, még a két­ségbeesetten kifutó kapust is, de kissé kisodródott. Teljesen üresen állt a kapu. Németh lőtt, de a berohanó védők mentettek. Százszázalékos gól­helyzet volt! Kiss távoli lövését elvetődve védte a csabai kapus. A 86. percben a cselező Vargát Fajt le­terítette. Schneider ívelt szabad­rúgását a kapus a mezőnybe ök­lözte és vége lett a mérkőzésnek. Jók: Gór, Diószegi, Lutz, Dobó, ill. Papp, Dobó, Kiss, Schneider. Bírálat: A teljesen felázott és helyenként víztócsákkal tarkí­tott talajon nem alakulhatott ki igazi játék. Mindkét oldalon so­kat csúszkáltak a játékosok, emiatt sok volt a pontatlan át­adás és nem lehetett kiszámítani a labda útját. Kiegyensúlyozott el­ső félidő után, a második félidő­ben a hazaiak mezőnyfölényt har­Hírek, eredmények — Több hetes szünet után foly. iatódott a labdarúgó NB I. küz­delem-sorozata. Szombat-vasár­napi forduló eredményei a követ­kezők voltak: Ferencváros—Cse­pel 4:1. Honvéd—Diósgyőr 3:1. Tatabánya—Dunaújváros 4:2. Va­sas—Eger 2:0. Rába ETO—Komló 2:2. Pécs—Szombathely 3:1. Ü. Dózsa—MTK 6:0, SBTC—Egyetér­tés 2:0. — A totó 25. heti eredményei: 2, 1, 1, 1, 1, 2, 2, 1, x, 1, 1, 1, x, 2. Telitalálat nem akadt. A 114 db 12 találatos szelvényre 6617, a 11-esekre 164, a 10-esekre 30 forint nyeremény jut. — Földi Imre az országos súly­emelő bajnokságon nyomásban 125 kg-ra javítottta az általa tartott 124 kg-os légsúlyú világcsúcsot. A magyar férfi kézilabda-válo­gatott, amely pénteken, 24:23 arányú vereséget szenvedett a ja­pánoktól, a visszavágón 31:20 ará­nyú győzelmet aratott. — Az NB I-es vízilabda-bajnok, ság rangadóján az OSC „lerohan­ta” az FTC együttesét és 6:4 arányban nyert a rangadón. To­vábbi eredmények: DVSC—Bp. Spartacus 4:4. Szolnoki Dózsa Ü. Dózsa 4:3. Vasas—MTK 8:4. Bp. Honvéd—Eger 6:5. Az élen ez a helyzet: 1. OSC 20, 2. FTC 19, 3. Eger 16 ponttal. — A labdarúgó NB I. góllövő­listájának élcsoportja a követke­ző: 14 gólos Kozma, 11 gólos Al­bert, Puskás, 10 gólos Bene, 9 gólos Farkas. Az utolsó forduló műsora a következő: Szombaton Vasas—Pécs, vasárnap Csepel— ETO, Honvéd—SBTC, Egyetértés —Tatabánya, Korrüo—MTK, Duna. újváros—FTC, Szombathely—Di­ósgyőr, Eger—Ű. Dózsa. coltak ki ugyan, — de az Előre el­lentámadásai mindig „gólszagúak” voltak! A látottak és a kihagyott helyzetek alapján, a döntetlen igazságosabb lett volna, hiszen a csabai csapat nem játszott rosz- szul. További eredmények: Várpalota —Ganz-MÁVAG 2:0. Szolnoki MTE—Győri Dózsa 2:2. Oroszlány —Bp. Előre 2:1. Ózd—Nagyhátony 1:1. Szeged—Szállítók 2:3. Mis. kolc—Zalaegerszeg 0:0. VIDEO­TON—Pécsi Bányász 3:1. Bp. Spartacus—Székesfehérvári MÁV 5:0. Uhrin Jánon NB i/B Állasa 1. Videoton 17 12 1 4 49:21 25 2. Oroszlány 17 9 5 3 32:19 23 3. Kecskemét 17 8 5 4 22:14 21 4. ZTE 17 8 4 5 31:16 20 5. Várpalota 17 9 2 6 26:18 20 6. Pécsi B. 17 8 4 5 15:19 20 7. Szeged 17 8 3 6 29:25 19 8. Békéscsaba 17 8 3 6 23:23 19 9. Szállítók 17 6 6 5 28:26 18 10. Bp. Spart. 17 5 7 5 27:22 17 11. MÁV AG 17 6 5 6 18:15 17 12. SZMTE 17 5 7 5 20:27 17 13. Előre 17 3 7 7 12:18 13 14. Ózd 17 4 5 8 18:24 13 15. Szfv. MÁV 17 5 3 9 13:25 13 16. MVSC 17 3 6 8 14:30 12 17. Nagybátony 17 3 4 10 10:32 10 18. Gy. Dózsa 17 2 5 10 11:28 9 A labdarúgó NB XI. vasárnapi, utolsó fordulóján „Kivágták a rezet” csa­pataink. A Mezökovácsházi Petőfi és a Gyulai MEDOSZ értékes győzel­met aratott. Képünkön: tömegjelenet a szegedi kapu előtt a SZVSE elleni mérkőzésen. Az előtérben: Tóth II és Arató, a MEDOSZ gól­szerzője. (Tudósítás az M. Petőfi—Sz. MÁV és a Gy. MEDOSZ—SZVSE mérkőzésről a 8. oldalon. (Fotó: Béla Ottó' Jól hajrázott az NB I-ben a Bcs. Kötött Az NB ll. második helyén zárta a tavaszi szezont a Bcs. MÁV férficsapata — Kettős röplabdasiker Ké%ilahda Bcs, Kötött—Bp. Postás 9:4 (4:2), NB I-es női mérkőzés, Bé­késcsaba, 100 néző. V: Ádám, Szilágyi. Kötött: Szabóné—Illyés, Szegediné. Ancsin, Darabos, Tí­már, Vaszikó. Csere: Rácz, Ko- vácsné, Tóth, Bodóné, Orvos. A kiesés szempontjából nagy jelen­tőségű mérkőzésen, melyen a tabella 12. és 14. helyezettje ta­lálkozott, nagy harcot vívtak a játékosok. A Postás ráállított egy védőt Darabosra, akit egész mér­kőzés alatt fogott. Ez a védekezé­si taktika kezdetben megzavarta a hazai csapatot, úgyhogy a ven­dégek szerezték meg a vezetést. Vaszkó egyenlített, majd sikerült kétgólos előnyre szert tennie a textiles csapatnak. A Postás szé­pített, azután 4:2-vel fordultak a csapatok. Szünet után 4:3. 5:3, majd 6:4 volt a találkozó állása, amikor Szabóné kivédett egy büntetőt. Ettől kezdve határozott fölénybe került a hazai gárda és remek támadások végén szerez­ték meg 9:4 arányú, nagy jelentő­ségű győzelmüket. A találkozó hatalmas taktikai harcot hozott. A Kötött azzal nyert, hogy védelme remekül semlegesítette a Postás beállósait és támadójátéka szünet utánra feljavult. Az együttes valameny- nyi tagja dicséretet érdemel, Sze- gedinével, Darabossal, Szabóné- val, Timárral az élen.. A csabai győzelem még nagyobb arányú is lehetett volna, ha 8:4 után nem kezdenek el kapkodni a textile­sek. Ezzel az eredménnyel a Kötött az igen értékes tizedik helyet har­colta ki a tavaszi forduló során, «ni a körülményeket figyelem­be véve dicséretes teljesítmény. G: Szegediné 4, Ancsin 2, Tímár, Vaszkó, Darabos. Bcs. MÁV—Híradótechnika 13:10 (7:6) férfi NB Il-es mérkő­zés. Budapest. 150 néző. V: Bur­ján. MÄV: Rácz—Kovács, Dukát, Zsilák, Gálák, Radnai, Hajtmann. Csere: Antal. A MÁV a 10. perc­ben már 4:l-es vezetésre tett szert. Ekkor a hazaiak magukra találtak és a 23. percben már 5:4- re vezettek. A csabai csapat szü­netig jó játékkal újra átvette a vezetést. Nagy lendülettel kezdett a II. félidőben a Híradó. Mivel a hazaiaknak nem sikerült az egyenlítés, úgy látszott, feladták a mérkőzést. A 45. perctől állandó reklamálás, szabálytalanság jelle­mezte játékukat. Feltűnő volt ek­kor a játékvezető erélytelensége. de szerencsére a vasutasok nem vesztették el fejüket. Nem adták fel a kezdeményezést és így meg­érdemelten nyertek 13:10-re. A csapat, különösen a védekezésbe* nyújtott kitűnőt. G: Radnai 5, Kovács 4, Dukát 3, Zsilák. Jók: Zsilák. Dukát. Kovács, Radnai, Kinizsi Sörgyár—Bcs. MÁV 15:8 (5:4). NB Il-es női mérkőzés, Budapest. V: Kovács. MÁV: Me- dovarszki—Bencsik, Győri, Vasz­kó D., Vaszkó E., Szosznyák, Si- piczki. Csere: Hugyecz. Az Ilovszkiné és Szeli nélkül felálló csabai csapat nem késztette kü­lönösebb erőkifejtésre a pesti gárdát. G: Bencsik 4, Győri 2, Szosznyák, Vaszkó E. Jók: Ben­csik, Győri. Röplabda Bcs. Kötött—Bp. Közgazdasági Egyetem 3:0 (15, 8. 8) női NB li­es mérkőzés. Budapest, 50 néző. V: Pécsi. Kötött: Nagy, Péli, Csaba, Csete, Bottlik, Lepény. Csere: Barcs, Belanka, Greich. I. játszma: Az egyetemista csapat 5:0-ra vezetett. A Kötött csak 12- nél tudott egyenlíteni. A 13. pon­tot a pestiek szerezték meg ti­zenkét (!) nyitásváltás után. A textilesek egyenlítettek, de 14:13- nál a közgazdászok jutottak játszma labdához. Végül is a 28. perces játszmát a csabaiak nyer­ték 17:15-re. II. játszma: A hazai csapat egyre kisebb ellenállást tanúsított, és így a csabaiak 9:3 után biztosan nyertek. III. játsz­ma: A textilesek remek támadó­játékkal 13:0-ra elhúztak, de könnyelmúsködésük miatt a fővá­rosi csapatnak sikerült szépíteni. Jók: Lepény, Csaba, Bottlik. Gyomai TK—Bp. VTSK 3:2 (10, —11, 11, —6, 14) női NB Il-es mérkőzés, Budapest. V: Lederev. Gyomai TK: Vincze, Király, Szmolnikné, Szabó, Nagy, Zöld. Csere: Báthori. Molnár, Bogár. I. játszma: A Gyoma 4:0-ra elhú­zott aztán 14:6-nál a VTSK- nak volt játszmalabdája. A gyo­maiak feljöttek, de nyerni nem sikerült. II. játszma: 4:l-re ve­zetett a Gyoma, majd 13:ll-re a VTSK, végül a vendégek jobban bírták idegileg. III. játszma: Óriási küzdelemben nyert a VTSK. IV. játszma: 13:3-ra hú­zott el a GYTK, s ezután ki­egyenlítette a játszmaarányt. V. játszma: Ismét a vendégek szerezték az elején a pontokat, majd a VTSK 14:13-ra vezetett. A gyomaiak egyenlítettek, s vé­gül 16:14-re nyerték a játszmát, s ezzel a mérkőzést is. A GYTK- lányok küzdőképességből jelesre vizsgáztak.