Békés Megyei Népújság, 1969. június (24. évfolyam, 124-148. szám)

1969-06-17 / 137. szám

IMS. ióntus 17, 8 Kedd . Előre • 8p. SportSCilS A. megyei /. osztályú labdarúgó-bajnokságban: 2:2 (1:1) (Folytatás a 7. oldalról) puvédője kifutással mentett, a másik oldalon Gábor lövése sü- hant el a léc mellett. A 86. percben az előrehúzódó Ambrus a kaputól 3 m-re fölé emelt! (ismét gólszerzési lehető­ség volt!). A 87. percben a men­teni készülő Szűcs (Spartacus) estében kézzel nyúlt a labdához, Hidegkúti Nándor a kispadost. a játékvezető azonban továbbot intett bírálat Végig élvezetes, küzdelmes, he­lyenként színvonalas játékot lát­hatott a közönség. A lila-fehérek Láza sérülése után láthatóan megzavarodtak. Ebben az idő­szakban — Nagy vezérletével — a Spartacus pontos, gyors adoga­tásokkal közelítette meg Kovács kapuját. Fordulás után a vendé­gek jobban kezdtek és a vezetést is megszerezték. Ekkor úgy Iáit- szőtt, hogy a kétéves hazad veret­lenségi sorozat veszélyben forog. Az utolsó húsz percben azonban Némethék erősítettek, majd ki is egyenlítettek. Mindent összevetve a kimaradt helyzetek alapján egy-két gólos hazai győzelem születhetett volna, de így még kellett elégedni az egyik pont­tal. > Jók: Kvasz, Lengyel, Schnei­der, ill. Nagy, Mezei, Simon. A mérkőzés után így nyilatko­zott a két edző. Pillér Sándor: Láza kiválása megzavarta csa­patom hadrendjét. Az eredményt igazságosnak tartom. Hidegkúti Nándor: A szép számú közönség nem csalódott. Élvezetes, szép és jó játékot láthatott Az eredmény szerintem valós. További eredmények. Zalaeger­szeg—Kecskeméti Dózsa 0:0. Nagybátony—SZEOL 3:2. Várpa­lota—Szolnok 4:1. Oroszlány- Győri Dózsa 1:1. Székesfehérvári MÁV—Ganz-MÁVAG 2:1. Pécsi Bányász—Miskolc 1:0. Szállítók- VIDEOTON 2:3. BKV Előre—Ózd 2:2. Az NB I/B állása Gólzáporral nyert a Gyónta, a Dézsa, a Battonya és a Bcs. Előre II. — B Medgyesegyháza legyőzte a vasutasodat - Szeghalmon nyert a Mii. Kinizsi — A Bánhegyes közelebb állt a győzelemhez hegyes 2:6, Medgyesegyháza—Bcs. MÁV 3:2, Battonya—Csorvás 6:6, Bcs. Kinizsi--Kondoros 2:1, Bcs. Építők —Békés) Spart. 8:4, Dózsa SE—Kö- rösladány 3:2, Gyoma—Doboz 8:6, Bcs. Störe—Békésszentandrás 14:0. A MEG VEX I. OSZTÁLY ALLASA Bea. Építők—Békési Spartacus 3:1 (3:1). Békéscsaba, 180 néző. V: Bon­tó vies. Bcs. Építők: Kucsera — Dö­me, Litauszki, (Szita), Várai, Hankó, Valueb, Miklya, Ronyecz, (Doma), Gyurkó. Edző: Weiner Pál. Békés: Jene! — Pataki, Török, Sebestyén, Békési, Ács, Kovács, Daróczi, Ku­rina, Kiss, Vágási. Edző: Jenei Sán­dor. Végig szemerkélő esőben játszot­ták a találkozót, 20 percig mezőny­játék folyt. Az első gólt Miklya sze­rezte, majd a 25. percben Hankó 23 méteres szabadrúgása aortal felett vá­gódott a jobb felső sarokba, 2:0. A *2. percben Gyurkó beadása, a bal kapufát érintve, jutott a hálóba, 3:0. A 35. percben a kiugró Kurilla szé­pített, Id. Változó képet mutatott a M perc, melyben a hazaiak több helyzetet dolgoztak ki, s megérde­melten nyertek. Jók: Várat, Hankó, Miklya, Doma, BI. Acs, Daróczi, Kiss. Sztoján János Kinizsi S* (0-.6). Kondoros, 300 nézó. V: Németh. Kon­doros: Nagy — Szappanos, Agfalvi, Jantyik, Varga, Hanyecz, Juhos, (Janis), Opauszkl, Mladonyiozki, Zvo- recz, Bánáti. Edző: Pljesovszki Mi­hály. Kinizsi: Sajti — Borza, Fábián, Keller, KrátW, Vaszkó, Balogh, So­vány, Kolarovszki, Petrovszkl, Bánsz- U. Edző: Mártha Mátyás. A kondoro­sak kezdték a Játékot és már a 6. percben megszerezhették volna a ve­zetést, de Hanyecz 11-esét Sajti ki­védte. A *4. percben Varga, majd Bánáti lövését védte a vendégek ka­pusa. A 44. percben Kolarovszki ug­rott ki a védők közül, lövésszerű be­adása a felső kapufán csattant. Az 50. percben Zvorecz szerezte az első gólt, 1:0. Az 55. percben ismét zvorecz, majd három perc múlva Opauszkl gól­jával 3:0-ra alakult az eredmény. A másik oldalon Balogh remek fejese alig tévesztett célt. Ezután Opa- uszki, illetve Kolarovszki kö­zelről lőtt kapu mellé. A 69. percben az ügyesen cselező Bánáti lőtt gólt. 4:0. A 88. percben Varga állította be végeredményt, 5:0. a‘ Kinizsi já­tékosai enerváltan játszottak. Németh Játékvezető jól bíráskodott. Jók: Zvo­recz, Bánáti, Hanyecz, ÜL Fábián, Krátkl, Sajti. fiaskó Mihály Battonya—Csorvás 0S» (1:0). Bat. tonya, 400 néző. V: Zöldi. Battonya: Lung — Balogh I, Kabát, Nyima, Kop- esák, (Armán), Kovács, Balog U, Bunda, Lehoczki, Lukács, Somogyvári. Edző: Kabát László. Csorvás: Nel- ler — Peres, Kécskei, Kecskeméti, Benyovszki, Fetrovszfci, Miklósik, Pál­völgyi, Nagy, Izsák, Viczián. Edző: Szilágyi Menyhért. A 15. percben Kop- csák fejjel csúsztatta Somogyvári elé a labdát, aki szép gólt lőtt, 1«. Nagy volt a hazai csapat nyomása, de a vendégek jól védekeztek. Az 22. perc­ben Mlklósikot kiállította a Játékve­zető. Fordulás után Balogh n. kezd­te meg a „gólgyártást”. SU>. A 72. percben Armán kígyózott át a csór- > kül saját kapjua felé futó Majsait dur- ; vási védelmen és Neller mellett szép | ván felrúgták. A 90. percben ismét j gólt lőtt, 3:0. A 74. percben kavarodás j Majsai kapott csúnya rúgást, orvoshoz után Somogyvári volt eredményes, kellett szállítani. Miközben Majsait 4:0. A 82. percben Armán, majd egy ápolták, a mérkőzés utolsó pjllanatai- perccel a befejezés előtt Somogyvári ban Farkasinszki kiegyenlített. (Sze­Remek Kötött röplabda-győzelem Bcs. Kötött—Bp. VTSK 3:6 <10, I, 6) női NB Il-es mérkőzés, Bé­késcsaba. V; Zilahi. Kötött: Csete, 1. Videoton 16 11 1 4 46:36 33 Féli, Csaba, Bottlik I, Lepény, 2. Oroszlány 16 8 5 3 30:18 31 Martincsek. Csere: Nagy, Barcs. 3. Péesi B. 16 8 4 4 14:16 30 Belanka, Greek. I. játszma: A 4. Zalaeg TE 16 8 3 5 31:16 19 VTSK 5:0-ra húzott el, de a Kö­5. Kecskemét 16 7 5 4 26:14 19 tött egyre jobban belelendült, 6. Békéscsaba 16 8 3 5 38:21 19 egyenlített, ás biztosan nyert, II. 7. Szeged 16 8 3 5 37:22 19 játszma: A hazai csapat ragyogó 8. Várpalota 16 8 3 6 24:18 18 leütésekkel győzött. III. játszma: 9. H1ÁVAG 16 6 S 5 18:13 17 Ismét a VTSK kezdett jobban, 10. Szállítók 16 5 6 S 25:24 16 6:2-re vezetett, de ezután már 11. Szóin. MTI 16 5 6 5 18:25 16 egy pontot sem tudott szerezni. 12. Bp. Spart. 16 4 7 5 22:22 15 Az igen jé napot kifogó, nagy 13. Szív. MÁV 16 5 3 8 13:20 13 kedvvel játszó textiles csapat va­11. Előre 16 3 7 6 11:17 13 lamennyi játékosa kitűnő telje­15. Ózd 16 4 4 8 17:23 12 sítményt nyújtott. Az elmúlt év­16. Misk. VSC 16 3 5 8 14:30 11 iién az NB I-ben játszó VTSK 17. Nagybaton.v 16 3 3 10 9:31 9 fölényes legyőzése — kitűnő U. Győri D. 16 3 3 10 9:36 8 ' teljesítmény. lövésével alakult ki a 6:0-ás vég­eredmény. A battonyalak végig nagy kedvvel játszottak. A vendégcsapat csak az első félidőben tudta tartani magát. Jók: Somogyvári, Balogh n, Armán, Hl. Neuer, Kecskeméti, Pet- rovszki. Kecskeméti Lajos Mezőhegyes: Kinizsi—Szeghalom 2:1 (2:1). Szeghalom, 200 néző. V: Csáki. Kinizsi: Harangozó — Isaszegi, Szabó, j Kovács, Kató, Egri, Gyürki, Dúl, Nagy, Varga, Bella. Edző: otrok Mihály. Szeghalom: Bugyik — Szabó, Boruzs, Zvara, (Gurmai), Dajka, Baranya, Simon, Makai, Papp n, Papp I, Csiga. Edzó: Baksa Antal. A sáros talajon a hazai csapat ragadta magához á kezdeményezést és 20 percig fölény­bén játszott. A 16. percében Papp I, a 18-osról lőtt gólt. 0:1. Ezután a szeg­halmiak teljesen leálltak, feljött a Ki­nizsi. A 38. percben Varga egyéni ala­kítás után egyenlített, 1:1. A 35. perc­ben Zvara hibájából Dúl elfutott és 16 méterről hatalmas kapufát lőtt, a visszapattanó labdát Nagy ismét rá- lőtte, Bugyik kiütötte, amit most már Gyürki a hálóba lőtt, 2ü. For­dulás után a Kinizsi játszott fölény­ben, előbb Varga, majd Bállá hagyott ki százszázalékos gólhelyzetet. A szeghalmi csapat lélektelenül, szért- esóen játszott. A Kinizsi győzelme megérdemelt, mutatott játéka alapján előkelőbb helyezésre is képes. Jók; Harangozó, Szabó, Kató, Varga. HL Bugyik, Makai, Csiga. Farkasinszki András Medgyesegyháza—Bcs. MÁV 1:6 (1:0). Medgyesegyháza, 300 néző. V: Csep- regi. Medgyesegyháza: Dudaszeg — Farkas, Juhász, Csicsely, Szabó, Var­ga, Németh, Cseh, Potocska, Plástyik, Rózsa. Edző: Marosvölgyi Károly. MÁV: Németh - Gál I, Andó, Gyurkó, Falyusik, Reinholcz, Szikora, Luká­csi, Gál II, Okos, Szajkó. Edző: Gyó- csi László. A 3. percben Okos került Jó helyzetbe, de mellé lőtt. A játék jobbára a két 16-os között folyt, egyik kapu sem került komoly veszélybe. Negyedóra elteltével némi medgyesi fölény alakult ki, Plástyik alig lőtt mellé, majd Szabó emelt kapu fölé. A MÁV főleg Szikora révén veszélyez­tetett. Tervszerűbben játszott a vasutas csapat, mégis szünet előtt a hazai csapat szerezte meg a mérkőzés egyetlen gólját. Plástyik futott ei a jobb szélen, egészen az alapvonalig, mintaszerű beadását Cseh kapásból a hálóba továbbította, 1:8. A já­ték képe alapján inkább a döntetlen lett volna a reális. Jók: Farkas, Szabó, Cseh, Illetve Németh, Andó, Gál L Hojcska Mihály Magyarbánhegyes—Endröd 2:2 (2:0). Magyarbánhegyes, 400 néző. V: Nagy. Magyarbánhegyes: Argyelán — Ná- dasdi, Csabai, László, Majsai, Papp, Kormányos, Varga, (Agócs), Kintner, Solymosi, (Borsos), Vaczkó Edző: Miskoltzl Miklós. 'Endröd: Hajdú — Balogh, Ojvári, Imre, Pálvölgyi, Kel­ler, Feuerverker, Bacsa, Szmola, (Ma­joros), Farkasinszki, Oravecz. Edző: Fülöp Imre. A X*. percben Somogyi szerezte meg a hazaiaknak a veze­tést, 1:0. A 27. percben Kintner két védőjátékos lába között talált a há­lóba, de a játékvezető les címén nem adta meg a gólt. Elszabadult a „po­kol”, a közönség hevesen tüntetett. A S3, percben megnyugodtak a kedélyek, mert Solymosi ismét eredményes volt, 2:0. Rákapcsoltak a vendégek, de a hazai védelem Majsaival az élen, re­mekül hárított. A 44. percben Bacsa csúnyán mellé lőtt. A második fél­időben tovább növelhette előnyét a hazai csapat, de Kormányos csúnyán mellé lőtt. A 77. percben Majoros 3 méteres lesről ment el és nem hibá­zott, 2:1. A 94. percben a labda nél­rintünk a 92. percben). Magas színvo­nalú mérkőzésen mindkét csapat tel­jes bedobással játszott, olyannyira, hogy az endrődiek közül Bglogh. Pál­völgyi és Keiler néha a kíméletlen, durva játéktól sem riadt vissza. A ha­zai csapat csak a játékvezető téve­dése miatt veszítette el az egyik pon­tot. Jók: Nádasi, László, Majsai, vacz­kó, ill. Pálvölgyi, Keller, Bacsa. Farkas Mátyás Bcs. Előre H.—Békéssszentandrás 5:0 (4ü)). Békéscsaba, 50« néző. V: Boldizsár. Előre: Papp — (Zsibrita) — Lukoviczki, Kolarovszki, Ráez, Al­berti, Szahal, Csulik, Kováos F„ Sülé, Kiss, Laczó (Diós), Edző: Pécsi Ele­mér. Békésszentandrás: Patkós — Bagi, Dorogi, Kiss n, Kiss I, Petrás, Szabó, Fekete, (Fazekas), Gyulai, Vass, Paraszt. Edző: Tóth János. A 3. perc­ben Sülé szabadrúgása sorfal között jutott a hálóba. 1:0. Egy perc sem telt el, amikor Kovács F. a kapust is ki­cselezve juttatta a hálóba a labdát, *:«. Negyedórás mezőnyjáték után Csulik tisztára játszotta magát, de elhirteienkedte a kínálkozó helyzetet. A szöglet után Laczó volt eredményes. A 41. percben Csulik futtából bom­bázott a kapu közepébe, 4:0. Fordulás után teljesen beszorultak a vendégek, Sülé, Diós hagyott ki nagy helyzete­ket. Ezt követően kiengedtek a ha­zaiak, de a vendégek így sem tudtak veszélyes akciót teremteni. A 80. pereben Csulik egyéni alakítás után állította be a végeredményt, 5:8, Jók: Szahai, Kolarovszki. Kovács F., itt. Szabó, Dorogi, Vass. tfhrin János Gyoma—Doboz 4:6 (1:6). Gyoma, 660 néző. V: Dudás. Gyoma: Pápai — Va- tai, Gonda, Rácz, Sebők, (Domokos), Nagy, Bácsi, Nyilas, Kiss, Bélteki, Ko­vács. Edző: Kövesdi Lajos. Doboz; Szűos — Komlósi, Kiss I, Szatmári I, Szatmári n, Békési, Zvore, Kiss n, Balogh n, Váradl, Balogh I. Edző: Lo- sonczi Zoltán. Az első lövés a 9. percben a gyomai Kiss révén szállt kapura, de Pápai védett. A 12. perc­ben viszont Bélteki 16 méteres bőm- í bájával azonban már tehetetlen volt, | 1:6. Az első veszélyes dobozi akciót a 17. percben Balogh 11 lövéssel fe­jezte be. A 22. percben Kiss kapás­lövését, majd közeli fejesét hárította Szűos. Szünet után nyílt sisakkal tá­madott a gyomai csapat és ez a haj­rában gólokban la megmutatkozott. A 75. percben Bélteki beadását Nyilas fejelte a hálóba, 2:6. A 80. percben ismét Nyilas, majd 5 perccel a befe­jezés előtt Kiss volt eredményes, 4:6. A végig fölényben játszó helyi esapat győzelme nem forgott veszélyben. A dobozlak a mezőnyben jól adogattak, de a kapura nem sok veszélyt jelene tettek. Jók: Gonda, Nyilas, Bácsi, Kiss. illetve Szűcs, Kiss I, Szatmári I, Ba­logh I. Heinfarth Márton Dózsa SE—Körösladány 3:8 (0:8). Kör rösladány, 180 néző, V: Vidó. Dózsa SE: Végh — Horváth, Hunyadi, Ga- ramvölgyi, Szabó, Zöld, Hecskó, (Bob- vos), Vaju, Bódi, Csordás, Balogh. Edző: Probszt Elemér. Kórősladány: Vandra — Ponta, Bakondi, Sánta, Hegyes!, Kovács, Marsi II, Serfőző, Ombódi, Faragó, Keresztesi. Edző: Kökény István. Gyenge iramú, de vál­tozatos mezőnyjátékkal telt el az első félidő. Említésre méltó esemény csak Balogh bal kapufa mellé lőtt bünte­tője volt. A félidő közepén Horváthpt feleselésért kiállította a játékvezető. Szünet után a hazai csapat elfáradt, a vendégek erősen feljavultak és meg­érdemelten győztek. Góllövők: Csor­dás (2), Balogh. Jók: Szabó, Zöld; Var­jú, Csordás, Balogh, ill. Vandra. Ba­kondi, Ombódi. Ifjúsági eredmények: Szeghalom— Mezőhegyes 5:3, Endröd—Magyarbán­1. Gyoma 15 13 1 1 30: 8 27 3. Bcs. Előre 11. 15 1? 1 2 44:14 25 3. Endröd 15 9 4 2 27:12 22 4. Dózsa SE 15 16 2 3 40:21 22 5. Bcs. Építők 15 9 2 4 30:18 2o 6, Szeghalom 15 8 2 5 32:17 18 7. Battonya 15 7 2 6 25:21 16 8. JWedgyesegyh. 15 7 2 6 36:25 16 9. Bcs. MÁV 15 7 Z 6 20:21 46 10, Békés 15 6 2 7 35 :24 14 11. Doboz 15 5 3 7 13:23 13 12. Kondoros 15 4 4 7 30:21 13 13. Mezőh. Kinizsi 15 4 3 8 17:22 41 14. Magyarbánh. 15 3 5 7 45:29 11 15. Békésszentandr. 15 4 1 10 15:29 f 16. Bcs. Kinizsi 15 4 1 10 16:34 9 17. Csorvás 15 3 1 U 11:3* f 18. Körösladány 15 2 43 11:49 3 AZ IFJÜSAGI BAJNOKSÁG ALLASA 1. Csorvás 15 11 3 4 39: 8 35 2. Bcs. Előre 15 9 2 4 17:21 20 3. Gyoma 15 9 2 4 38:34 20 .4. Bcs. MÁV 15 8 3 4 51:17 19 5. Békési Spart. 15 8 s 4 34:18 19 6. Dózsa SE 15 8 3 4 41:31 19 7. Bcs. Építők 15 9 — 6 38:29 18 8. Bcs. Kinizsi 15 7 * 5 32:18 17 9. Battonya 15 6 5 4 33:25 17 10. Mezőhegyest K. 15 5 6 4 30:26 16 11. Medgyesegyh. 14 8 — 6 24:23 16 12. Endröd 15 5 4 6 37:32 14 13. Kondoros 14 5 4 5 25:30 14 14. Szeghalom 15 5 1 9 19:38 11 15. Körösladány 15 3 S 10 19:47 8 16. Doboz 15 3 3 10 18:54 7 17. Magyarbánh. 15 2 3 11 11:50 6 18. Békésszentandr. 41 — 3 13 7:53 2 TARTALEKCSAPAT NÉLKÜL L Gyoma 14 13 1 T­29: 6 27 2. Dózsa SE 14 10 3 2 38:17 22 3. Endröd 14 8 4 2 25:11 20 4. Szeghalom 14 • 2 4 33:15 1« 5. Bcs. Építők 14 8 2 4 30:18 18 6. Bcs. MÁV 14 7 3 5 20:19 16 7. Battonya 14 7 2 5 33:16 16 8. Medgyesegyh. 14 7 3 5 25:22 16 9. Békés 15 6 2 7 25:24 14 10. Kondoros 14 4 4 6 20:20 12 11. Doboz 14 5 3 7 13:23 12 13. Mh. Kinizsi 14 4 3 7 16:80 11 13. Magyarbánh. 14 3 5 6 14:20 11 14. Bcs. Kinizsi 15 4 1 10 16:34 9 15. Békésszentandr. 14 4 1 9 15:29 9 16. Csorvás 14 3 1 10 15:53 7 17. Körösladány 14 — 2 12 11:43 2 Bcs. Előre 11. 15 13 I 2 44:14 25 A koppenhágai 2:3 visszhangja A vasárnap délután Koppenhá­gában, 3:2 arányban elvesztett dán—magyar labdarúgó-mérkőzés után neves szakemberek, ismert játékosok is véleményt nyilvání­tottak. Ezek közül idézünk néhá­nyat: Pálfai János labdarúgó-szak­felügyelő: Ismét megmutatkozott, hogy nem elég gyors a játékunk, körülményes a labdakezelés és erő hiányában kevés a mozgás. A dánok viszont éppen ezekben a tényezőkben múltak félül ben­nünket, modernebb futballt ját­szottak, mindig volt szabad em­berük, akik megkapták a labdát. Számomra a csatársor a legna­gyobb csalódás. Zsolt István, játékvezető: A mérkőzés tökéletes keresztmet­szetét adta a magyar futball hely­zetének, ennek ellenére továbbra is meggyőződésem, hogy eljutunk Mexikóba. Baráti Lajos, az Újpesti Dózsa mesteredzője: Enerváltan, rosz- szul, sok adogatással játszottunk. Albert és Dunai II kiválása dön tő momentum veit. Mátrai Sándor, nyolcvanszoros válogatott: Hát mit lehet ilyen­kor mondani? Ide jutottunk? Ha­sonló képességű dán csapat ellen néhány évvel ezelőtt 6:0-ra nyer­tünk volna. Ez egy nagyon lelkes amatőr csapat volt, mégis kikap­tunk.