Békés Megyei Népújság, 1969. május (24. évfolyam, 98-123. szám)

1969-05-20 / 113. szám

1969. május 20. 7 Kedd Neves versenyzők. U kitűnő ered ni én yek G ynián NB l/B-s férficsapatunk győzött Heves megye atlétaválogatottja ellen Hetedik helyen o csabai gárda! Békéscsabai Előre—-Várpalotai Bányász Békéscsaba, 8000 néző. V: Ma­gyar. A találkozó előtt a két edző a következő nyilatkozatokat adta. Pillér Sándor: Egyik legnehezebb hazai mérkőzésünk előtt állunk, de a szokásos küzdőszellemmel — győzelmet várok. Zsótér Ferenc: Egy-két kulcsjátékosom hiánya miatt tisztes vereséggel megelé­gednék. 2:1 (1:1) A két csapat így állt fel. Előre: Tóth (7) — Kvasz (9), Láza (7), Szűcs (8), Lengyel (8), Ambrus (9), Dobó (6), Moós (6), Bertók (6), Németh (6), Schneider (7). Edző: Pillér Sándor. Várpalota: Palotai (8) — Süke (6), Fenyvesi (8), Ja- nás (6), Orbán I (7), Csapó II (7), Bertalan (6), Berta (6), Lakics (7), Dorogi (6), Müller (7). Edző: Zsó­Bravúros győzelmek az NB-ben Kézilabda Kosárlabda BCS. KÖTÖTT—GOLDBERGER SE 13:11 (7:6), női NB I. Békéscsaba. 400 néző. V.: Tekauer, Banal. Kötött: Sza- bóné — Rácz, Szegediné, Darabos, Tí­már, Ancsln, Vaszkő. Csere: Ilyés, Tóth, Kovácsné, Bodóné, Orvos. Az újonc Goldberger, amely az előkelő 8. helyen tanyázott, egy sáncról lepat­tant labdával szerezte meg a vezetést. A csabai csapat csakhamar egyenlített és szünetig háromszor szerezte meg a vezetést, amit a vendégek mindig egyenlíteni tudtak. Óriási taktikai harc folyt a pályán. Timár, majd Ilyés a válogatott Szabó Honát fogta — kitű­nően —, viszont a többi védő nem ügyelt Grisztelnére, aki kihasználta ezt és sorra lőtte góljait. Szünet előtt ismét vezetett a Kötött, majd 7:7 után három remek akcióból lőtt góllal 10 li­re ment el. A Goldberger nem adta fel, 11majd 11 :ll-re alakult az ered­mény. Hihetetlen izgalmak közepette telt el az utolsó 4 perc. Hosszú előké­szítés után Szegediné vezetést szerzett 18:11. Ezután Ilyés két gólt lőtt — vo­nalról. Az utolsó pillanatban Timárt szabálytalanul szerelték, s a 7 m-e^t Darabos értékesítette. Ezzel nyert I3:ll-re a hazai csapat, amely ezúttal végre tudásához mérten, egymást se­gítve, szivét adva a küzdelembe har­colta ki az igen értékes kétpontot. Az együttes valamennyi tagja, de kü­lönösen Szabóné, Darabos, Szegediné, Tímár és Ilyés érdemel dicséretet. G.: Darabos 6, Szegediné S, Kovácsné, An- csm, illetve Grisztelné 3, Szabó I., Szabó O. 8—8, Bánkúti, Kovács, Kast, Bogdán. BCS. MÁV—KILIAN SE 19:13 (16:6), férfi NB n. Szolnok, 800 néző. V.: Ko­vács. MÁV: Rácz — Kovács Gy., Du- kát, Antal, Zsiléit, István, Gyulai dr. Csere: Szelcsányi, Gregor, Radnai, Ko­vács L. Vasutas gól után, a 15. perc­ben a Kilián vezetett 5:4-re, de foko­zatosan magára talált a csabai gárda és a félidő már négy gólos MAV-veze- téssel ért véget. A H. félidő elején újból kapkodott a csabai csapat, így a Kilián ll:9-re jött fel. Radnai vezény­letével azonban ismét erősítettek a vendégek, s végül megérdemelt, hat­gólos győzelmet arattak a kitűnő el­lenfél ellen, részrehajlás nélküli — de igen gyenge játékvezetés mellett. G.: Radnai 10, Kovács Gy. 3, Antal, Gyulai dr. 2—2, Dukát, Zsilák, Jók: Radnai (mezőny legjobbja), Rácz, Du­kát, Gyulai dr. BCS. MÁV—BP. TIPOGRÁFIA »:8 (3:2), női NB IL Budapest. V.: Szlos- ka. MÁV: Győri, Bencsik, Vaszkó E, Szeli, Sipiczki M, üovszkiné, Mészá­ros. Csere: Medovarszki, Reinholczné, Szosznyák, Vaszkó D. Ragyogóan kez­dett a MÁV, s rövid idő alatt 3:0-ra húzott el. Később kiütközött a csabai lányokon az utazás okozta fáradtság és a Tipográfia 3:2-re javított. Fordu­lás után a 35. percben Szeli átlövéses gólja „felrázta” a csabai együttest, amely kitűnő teljesítményt nyújtva fölényes győzelmet aratott. G.: Szeli 5, Bencsik 2, Mészáros, Ilovszkiné, Reinholczné. Jók: Győri (mezőny leg­jobbja), Szeli, Ilovszkiné, Mészáros, de valamennyi játékos elismerést ér­demel lelkesedéséért. BÉKÉSI VÖRÖS METEOR—DEBRE­CENI ASE 48:47 (81:25), női NB H. Debrecen. V.: Bokodi, Kiss. Meteor: Takács, Egeresi, Szekeres, Bagi, Bró- da. Csere: Kovács, Katán, Szabó, Ko­csis, Takács n., Szántó, Nagy. Az el­ső félidőben idegesen játszott a békési csapat. Ebben a játékrészben sokat tévedtek terhűkre a mérkőzésvezetők. Fordulás után nagyot javult a Meteor és 11 pontos vezetésre tett szert. A be­fejezés előtt hét perccel négy békési kulcsjátékos pontozódott ki, de a cserejátékosok kiharcolták a győzel­met a játékvezetők támogatását élve­ző DASE-val szemben. K.: Szekeres 18, Egeresi 15, Kalán 6, Kovács, Takács L 3—3, Bróda 2, Bagi. A Meteor vala­mennyi játékosa dicséretet érdemel. Teke BÁLINK A1 BÁNYÁSZ—BCS. MÁV 6:2 (2395:3240). Női NB n. Balinka. A kitűnő balinkai pályán az első pár küzdelmében még csabai győzelem született, majd Llpták nyert, de később a nagyon Jó napot kifogó Bányász el­len kevésnek bizonyult a vasutasok 2240 fás összteljesítménye. Sajnálatos, hogy a csabai csapat Molnár edző nél­kül lépett pályára... Remélhetőleg a vereség nem töri le együttesünket, s a hátralévő két mérkőzésen nevükhöz méltóan szerepelnek. Dobók: Lipták 408, Barabás 390, Molnámé 389, Ancsin 387, Veszelka 337, Bánszki 333 iával. A Bányász legjobbja Tábori 432, Rékási 424 fával. Röplabda BCS. KÖTÖTT—DIÓSGYŐRI VTK 3:2 (—2, 9, —13, 2, 8), női NB n. Bé­késcsaba, 50 néző. V.: Szele. Kötött: Péli, Martincsek, Lepény, Csete, Bott- lik I., Csaba. Csere: Barcs, Belanka, Bottlik ii, Greek, Nagy. Az elmúlt évi bajnokság második helyezettje si­mán nyerte az első játszmát. A II. játszmában 0:4-ről nyert a csabai együttes. III. játszma: 32 percig tartó küzdelemben 12:13-ról nyert a DVTK. IV. játszma: Nagy fölénybe került a Kötött, ragyogó akciók után biztosan győzött. V. játszma: Hamar elhúzott , a Kötött, a játszmát és ezzel a mér­kőzést a kisszámú, lelkes közönség nagy tapsa közepette nyerte meg. Va­lamennyi textiles lány remekelt, ese­tével, Bottlik I-gyel az élen. A röplabda NB II. állása NŐK Nyíregyh. Spart. Bp. Egyetértés Debreceni EAC Diósgyőri VTK Bp. Ferroglóbus Bcs. Kötött Jászberény Gyomai TK Bp. VTSK Nyíregyh. VSC Közg. Egyetem Szarvasi Óvónők. Bp. Külker Bp. Beloiannisz 2 4 3 4 6 C 4 13 í- S 15:1 15:2 13:5 12:5 12:1 12:6 9:7 7:13 8:13 7:14 3:13 0:18 6:9 3:15 tér Ferenc. Csere: a szünetben Bertók helyett Száraz (6), ill. az 58. percben Müller helyett Frank (5). Hatalmas Előre-tűzijáték vezet­te be a találkozót. Bertók, Né­meth, Dobó lövéseit védte Palo­tai, majd Csapó II a gólvonalról fejelte ki a labdát. A másik olda­lon Bertalan fejese alig csúszott e! a jobb kapufa mellett. Izgal­mas, változatos volt a játék, to­vábbra is az Előre rohamozott. A 22. percben Lengyel gólba tartó labdáját a hátráhúzódott Dorogi mentette. A 27. percben szöglet nyomán Németh Palotai kezébe fejelt. Az ellentámadás során Szűcs remek érzékkel szerelte Bertalant. Két alkalommal veszé­lyeztette a Bányász kapuját az előretörő Kvasz és Szűcs, majd Dobó bombáját ütötte szögletre Palotai. A 37. percben megszüle­tett az Előre vezető gólja. Schneider lövése a védőkről Moós elé pattant, ő Dobóhoz továbbított, aki 10 m-ről, fél­fordulattal bombázott a ka­puba, 1:0. (Folytatás a 8. oldalon) Hursán Zsófia nyerte az egyéni versenyt a magyar—rónán Kulcsár Gergely 75,02-vel nyerte a gerelyhajítást a gyulai versenyen Szombaton Nagykanizsán Ma­gyarország női tekecsapata 2418:2353 arányban győzte le a világbajnok román együttest. A találkozón Hursán Zsófia, a Bcs. Spartacus versenyzője nem sze­repelt, vasárnap azonban pályá­ra lépett az egyéni viadalon. A fiatal csabai tekézőnő élete első nagyválogatottsága alkalmá­val ragyogóan szerepelt és 437 (293+144) fával megnyerte az egyéni viadalt Nádasné (432) és a román Apró (230) előtt. Szombaton és vasárnap az atlé­tikai NB I/B első fordulójára ke­rült sor Gyulán. Női csapatunk a Csepel és a Bp. Építők II. csa­patát látta vendégül. A férfiak a Bp. Építők és Heves megye csa­patával vették fel a küzdelmet. A várakozásnak megfelelően az ellenfelek több felnőtt és után­pótlás válogatottal érkeztek. Az eredmények közül kiemelkedik Kulcsár Gergely gerelyhajítása, íresik Ágnes diszkoszvetése és Papp Margit távolugrása. A ver­senyzők közt ott láthattuk Huba­it, Czabánt, volt tízpróba-bajno- kainkat, Kiss Istvánt, sokszoros válogatott hosszútávfutónkat. A nők versenyében a tavaly NB I-ben szerepelt Csepel csa­pata már az első napon 10 pon­tos előnyt szerzett, ezzel eldöntve a pontverseny sorsát. Az Építők II. csapata szombaton még csak egy ponttal vezetett megyénk leg­jobbjai előtt, vasárnap azonban rendre balszerencsésen alakult az egyes versenyszámokban a sor­rend. Nem csoda, hiszen a me­gye egyetlen használható pályája csak a gyulai versenyzők számá­ra kínál felkészülési lehetőséget. A csabaiak a körgáton, iskolaud­varon nem tudnak eredményesen felkészülni! A férfiak versenyében a baj- I nokságra törő Építők igen ko- 1 moly erőt képviselt. A szombati 4:2-s győzelmükkel jelentős előnyt szereztek, s vasárnap csak ennek megtartására törekedtek. Heves megye csapata ellen válo­gatottunk az első nap után már 58:47-re vezetett. A második napi jó teljesítmények után a vártnál nagyobb arányban — 21 ponttal bizonyult jobbnak • Békés megye csapata. A gyulai fordulón a következő sorrend alakult ki. Nők. 1. Cse­pel 4 pont (135:97), 2. Bp. Építők II. 2 pont (113:120), 3. Békés me­gye 0 pont (101:132). Férfiak: 1. Bp. Építők 4 pont (243,5:197,5), 2. Béke! megye 2 pont (208:215). 3. Hevés megye 0 pont (182,5:239,5). Eredmények. Nők. 100 m: 1. Encsiné (Bp. Építők) 12,6, 2. Papp (Csepel). 12,7, 3. Prenoszil (Cse­pel) 12,8, 4. Kőszegi (Békés) 12,9, 5. Misota (Békés), 12,9, 6. Ma­joros (Bp. Építők) 13,0. 200 m: 1. Balogh (Csepel) 26,2. 2. Encsiné (Építők) 26,4, 3. Kőszegi (Békés), 26.6, 4, Prenoszil (Csepel) 27,2, 5. Majoros (Építők) 27,6, 6. Misota (Békés) 27,6, 400 m: 1. Kőszegi (Békés) 60,2, 2. Balogh (Csepel) 61,3, 3. Gyenes (Építők) 61,8, 4. Csőke (Békés) 62,7, 5. Vincze (Építők) 64,6. 800 m: 1. Zsilák I. (Békés) 2:16,2, 2. Zsilák E. (Bé­kés) 2:18,2, 3. Vincze (Építők) 2:20,3, 4. Gyenei (Építők) 2:24.5. 5. Fábián (Csepel) 2:25,8. 6. Diószegi (Csepel) 2:30,3. 100 m gát: 1. Papp (Csepel) 16,5 2. Encsiné (Építők) 17,2, 3. B Kun (Békés) 17,4, 4. Majoros (Építők) 18,3, 5. Szórád (Csepel) 18,6. 6. Csőke (Békés) 19.6. (Folytatás a 9. oldalon) Hétszáz résztvevő a gyulai iskolák sport ünnepét ijen Szombat délután a gyulai vá­rosi sporttelepen megkezdődtek a gyulai sport 100 éves jubileumá­nak ünnepségei. Dr. Bereczki Sándor városi vb-titkár megnyi­tója után 700 általános- és kö­zépiskolai tanuló vonult fel, akik valamennyien színvonalas gya­korlatot mutattak be. Különösen nagy sikere volt az 1. sz. isk. ze­nés zászlógyakorlatának, valamint az Erkel Gimnázium és 2. számú általános iskola csoportos szabad- gyakorlatának. A műsor a sport­iskolások labdarúgó-mérkőzésé­vel ért véget. Kár, hogy nem lát­tuk a résztvevők között a román általános iskola és gimnázium diákjait. Képünkön a 2. számú általános iskola szabad-gyakorla­tát láthatjuk. (Fotó: Béla Ottó)