Békés Megyei Népújság, 1969. április (24. évfolyam, 75-96. szám)

1969-04-29 / 96 . szám

1M9. április 39. 7 Kedd Békéscsabai Elére—Zalaegerszegi TE 4:1 12:11 üz volt a második! Schneider szögletét Dobó az elalvó és a rossz ul kimozduló Bolemányi (a föl­dön) mellett elegánsan helyezte a hálóba. A kapufánál álló Papp nem tudott közbeavatkozni. (Fotó: Demény) Már a kora délutáni órákban sűrű sorokban özönlöttek a nézők a csabai Kórház utcai pályára, hogy szemtanúi legyenek az első helyen álló ZTE és a 16. helyen tanyázó csabai csapat összecsapá­sának. Közvetlenül a mérkőzés előtt a két edző így nyilatkozott az esélyekről. Pillér Sándor: — Bízom abban, hogy a balszeren­csés sorozat véget ér. Nehéznek ígérkező mérkőzésen — győzel­met várok. Szőcs János: — Az el­ső hely nem téveszt meg bennün­ket. Tudjuk jól, hazai pályán az Előre veszélyes ellenfél. Az egy pont megszerzése már győzelmet jelentene. Mintegy kilencezer néző előtt KÉZILABDA Veszprémi Vasas —Bcs. Kötött 12:5 (6:2), NB I. Veszprém, 1200 néző. V: Barna, Nagy T. Kötött: Szabómé — Ilyós, Rácz, Szegedi­né, Darabos, Ancsin, Vasaké. Cse­re: Kovácsmé, Tóth, Bodóné. A csabai csapat a tavalyi bajnokság 3. helyezettjének otthonában, 1200 lelkes, kedvenceit szavalókórussal biztató veszprémi néző előtt meg­illető dőlten kezdett, úgy hogy ha­mar 5 :l-re ment el a Vasas, A két magyar válogatottal felálló, a Csabáról Veszprémbe került Czeglédivel és a BGSC-ból iga­zolt utánpótlás-válogatott kapus­sal, Tűzkővel erősödött Veszprém hatalmas iramot diktált a máso­dik félidőben is, ekkor azonban valamelyest javult a csabai csa­pat játéka, 6:3-nál Darabos bün­tetőt hagyott ki, majd 8:4-es mér- kőzésállásmái Szegediné 7 méte­rest hibázott, Darabos, Ancsin egy-egy, Kovácsné két kapufát lőtt A hajrában jól ki tudta hasz­nálni a csabai védők megingását a Vasas. Bár a találkozót biztosain nyerte a hazai együttes, ha nincs határozottan balszerencséje a textiles csapatnak, s három kulcs- játékosa közül legalább egy jobb napot fog ki, az eredmény szoro­sabb lehetett volna. G: Darabos 2, Tóth, Szegediné, Ilyés. Jók: Szabóné, Illyés, Kovácsné, Tóth. További eredmények: FTC—Bp. Spartacus 18:6. Győri Textil— Müncz játékvezető sípjelére így álltak fel a csapatok. Előre: Tóth (7) — Kvasz (6), Láza (9), Szűcs (8) , Lengyel (7), Kiss (6), Dobó (8), Németh (9), Moós (6), Bertók (7), Schneider (8). Edző: Pillér Sándor. ZTE: Bolemányi (6) — Prokisch (7), Papp (7), Vörös (6), Filó (6), Madár (8), Fehér (7), Tóth (7), Kajtár (6), Kocsis (6), Bita (8). Edző: Szőcs János. Cse­re: A 66. percben Moós helyett Ambrus (7), ill. a 65. percben Ko_ csis helyett Szabó (6). Zászlőcsere után nyomban a vendégek léptek fel támadólag. Fehér váratlan lövését Tóth csak másodszorra szerezte meg. Az el­lentámadás során Németh elől Postás 14 .-9. Vasas—Csepel 16:8. Tatabánya—TFSE 13:5. Pécs— OGSC 16:4. Ózd—Goldberger 12«. az vb f. Állasa 1. özdi Kohász 3 » — — 23:12 6 ü. Pécsi Bányász 3 3 — — 34:15 6 S. Veszprémi Vasas 3 3 — — 41:22 6 4. FTC 3 3 — — 35:20 « 5. Vasas 3 2 — 1 35:23 4 S. Győri Textil» 3 1 1 1 27:26 3 7. Postás 3 1 1 1 24:31 3 g. Tatabányai Bány. 3 1 — 2 24:29 2 Goldberger 3 1 — 2 18:25 2 10. Bcs. Kötött 3 1 — 2 18:25 2 11. Bp. Spartacus 3 — 1 2 25:42 1 ÍZ. OGSC 3 — 1 2 14:33 1 13. Csepel 3 — 3 27:40 — 14. TFSE 3 — 3 24:3« — KOSÁRLABDA Kertészeti Főiskola—Mező heré­nyi Vörös Meteor 51:35 (27:20), NB Il-es női mérkőzés, Mezőbe- rény, 150 néző. V: Pásztói, Szamo­si. Meteor: Tárnái, Látauszki, Gál, Zsedényi, Tóth. Csere: Scháffer, Bánszki, Guba. Litvai, Molnár, Székely I. A Meteor csak az első tíz percben tudott egyenrangú ellenfél lenni. A főiskolások fo­kozatosan elhúztak és végered­ményben megérdemelten nyertek. A Meteor minden elgondolás nél­kül mozgott, gyengén védekezett, és a palánk alatti játéka is sok kí­vánnivalót hagyott maga után. K: Litauszki 12, Zsedényi 8, Gál 7, Székely I 4, Bánszki, Schaffer 2—2. Papp szögletre vágta a labdát. A 11. percben csak a szerencse men­tette meg Tóth kapuját a góltól. Fehér 30 m-es váratlan lövése a bal kapufa éléről vágódott a me­zőnybe. A 15. percben Németh nehéz szögből küldött lövését Bo­lemányi szögletre ütötte. A má­sik oldalon Madár erős lövését Tóth csak öklözni tudta. A 10. percben korszerű akció végén jutott vezetéshez az Előre. Szűcs indította Neme­lhet. o egy csel után a tisz­tán befutó Dobó elé adott, aki biztosan lőtt a kapu köze­pébe, 1«. Nagy erővel támadott az Előre, de közben a vendégek is vezettek egy-két jó akciót. A 30. percben Fehér az oldalhálót találta el. A 33. percben Schneider szögletét Dobó az elalvó és kimozduló Bolemányi mellett elegánsan helyezte a hálóba, 2:0. Óriási taps fogadta a má­sodik csabai gólt. Ezután sem adták fel az egersze- giek. A 40. percben Bita szögletét az üresen hagyott Kocsis közelről a hálóba küldte, 2:1. Fordulás után Bertók alig bom­bázott a kapu mellé, majd Schnei­der szögletét Bolemányi tisztázta öklözéssel. Nem sokkal később Schneider a kapu előtt keresztbe lőtte a labdát. Egy perccel később a teljesen tisztán álló Tóth gyen­gén névrokona kezébe lőtt. (Egyenlítési alkalom volt). Ezek­ben a percekben veszélyesen tá­madott a ZTE. A 74. percben Tóth a befutó Fehér fejéről szedte le a labdát. A 75. percben végleg el­dőlt a mérkőzés sorsa. A kitörő Némcthet a büntető- területen belül Filó felvágta. A 11-est Dobó lőtte a kapu jobb oldalába, 3:1. ’ Bertók fejesét a kapus szöglet­re ütötte. Dobó beívelt labdája a háló tetején kötött ki. A 80. perc­ben Németh a saját 16-osánál ügyesen szerelte Bitát. (Ezt a je­lenetet, s korábban Láza egy-két remek megmozdulását tapssal ju­talmazta a közönség). A 76. perc­ben Németh labdáját Bertók elvé­tette, így a kifutó Bolemányi el­vetődve hárítani tudott. Nem sok­kal később Bartókot egy összecsa­pás után a kapu mögött ápolták. (Folytatás a 8. oldalon) Csapataink az NB-ért Óriási küzdelemben Gyepes (Gyulai ÁMG) nyerte Miskolcon a salakmotoros bajnokság első fordulóját Vasárnap délelőtt Miskolcon, a | népkerti salakpályán megkezdő­dött a Magyar Népköztársaság sa- |.lakmotoros bajnoksága. Az első | fordulót mintegy hatezren nézték végig. Minden futamban színvo­nalas, remek versenyt láthattak a nézők. Bajnokunk — Gyepes Barna­bás — nem a legjobb előjelekkel állt rajthoz, mert egy héttel ez­előtt a miskolci edzőtáborra való utazás közben gépkocsibaleset ér­te. Reflexei és közérzete sem volt teljesen rendben, amikor először a harmadik futamban pályára szólították. így a miskolci Csató mögött csak második tudott len­ni. A 7. futamban az ugyancsak miskolci Szőkét, majd a 9. futam­ban Regőczit és Bemáthot is meg- . verte. Ez a fordulat egy kissé vissza­adta önbizalmát a gyulai verseny­zőnek, és a továbbiakban nem volt különösebb baj. A 14. futam után Radácsinak 11, Petényinek és Gyepesnek 10—10 pontja volt. A verseny végeredménye csak az utolsó, a 20. futamban dőlt el Gyepes és Radácsi között. Gye­pes jól sikerült starttal, techni­kásán motorozva a verseny legiz­galmasabb futamát is megnyerte, így mindkettőjüknek 13—13 pont­ja lett, de mivel az egymás elleni futamban Gyepes volt a jobb, így a versenyt is ő nyerte. A verseny végeredménye: 1. Gyepes Barnabás (Gyulai ÁMG), ESŐ, 13 pont, 2. R'adácsi (Debre­ceni Volán) ESŐ, 13 p. Szőke J. (Papp J. SE) ESŐ, 12 p. 4. Peré- •nyi (Debreceni Volán SC) ESŐ 11 p., 5. Bemáth (Papp J. SE) ESŐ 11 p. A verseny eredményhirdetése után a salaksport vezetői kijelöl­ték a két hét múlva ugyancsak Miskolcon részt vevő világbajnoki futam selejtezőjén részt vevő ma­gyar versenyzőket. A tavalyi eredményeket és a jelenlegi for­mát figyelembe véve Gyepes Bar­nabás, Radácsi Ferenc, Szőke Já­nos és Csató István képviseli a magyar színeket. Előzőleg május 1-én Debrecen­ben, május 4-én pedig Szolnokon állnak rajthoz a világbajnoki se­lejtező részvevői. Kettős röplabda-vereség Bottlik I, a Kötött játékosa leüti a labdát a debreceni sánc mellett. (Fotó: Baranyi) Debreceni EAC—Bcs. Kötött 3:2 (—13, —11, —8, 8, 15), NB II. női mérkőzés. Békéscsaba, 10. se. iskola. 100 néző. V: Gáli. Bcs. Kötött: Péli, Martincsek, Lepény, Csete, Bottlik I, Csaba. Csere: Barcs, Belanka, Bettiik II, Gáük, Greczh, Nagy. Kétórás, hatalmas küzdelmet láthatott a szép szá­mú, lelkes közönség. Az első játszmában felváltva szerezték a csapatok .a pontokat. 13:13-as ál­lásnál a textilesek bosszantó hibá­kat vétették, s mint utólag kide­rült, a játszma elvesztése az ered­mény végső alakulása szempont­jából is döntő volt. n. játszma: A balszerencsés játszma vesztés érez­tette hatását és a DEAC már 7:1- re vezetett, de a csabaiak tudtak erősítem és jó leütésekkel nem­csak egyenlítettek, de meg is nyerték a játszmát. III. játszma: Tovább folytatódott a Kötött len­dülete, s simán nyerték a játsz­mát. IV. játszma: A DEAC biz­tosan húzott el és megérdemelten egyenlített ki. A döntő, ötödik játszmában 43 perces küzdelem után dőlt el a végeredmény. Mindkét csapat játékosai tudá­suk legjavát nyújtották és izgal­makban sem volt hiány. 14:14, majd 15:15-re alakult az ered­mény. Utána két csabai hiba a debreceniek győzelmét jelentette. A Kötött minden játékosa jól ját­szott. Kiemelkedett: Péli és Le­pény teljesítménye. Diósgyőri VTK—Gyomai TK 3« (13, 10, 12) NB II., női mérkő­zés. Diósgyőr, Stadion, 70 néző. V: dr. Sarkadi. GYTK: Vincze, Király, Nagy, Szabó, Zöld, Bátho- ri. Csere: Molnár, Bogár. Edző: Szmolnik Lajos. Az első játszmá­ban 8:2-es vezetés után teljesen értetlenül kapott ki a gyomai csapat. II. játszma: 8:3-as gyomai vezetés után szerzett játszmagyő- zelmet a hazai csapat: A nézők nemigen láthattak jó röplabdá­zást, akcióból csak elvétve értek el a csapatok pontokat. III. játsz­ma: Szinte megismétlődtek a második játszma eseményei. A gyomaiak már 8:3-ra vezettek, de ezúttal is kiengedték kezükből a nyerési lehetőséget Alacsony színvonalú küzdelemben, a kevés­bé gyengébb DVTK nyert A mérkőzés után mindkét csapat edzője — teljes mértékben és joggal — elégedetlen volt csapa­ta teljesítményével. A látottak alapján egyik csapatból sem le­het senkit kiemelni. Totóeredmények A totó 17. heti eredményei: x, t 2, 1, x, 1, 1, 2, x, x, x, x, 2, L Telitalálat nem akadt. Tizenegy fogadó ért el 12 találatot. Nyere­ményük 80 917 forint. A 11 talá- latos szelvényekre 1515, a 10-esck_ re 283 forint nyeremény jut.