Békés Megyei Népújság, 1969. április (24. évfolyam, 75-96. szám)

1969-04-29 / 96 . szám

1069. Aprtffs 89. 8 Kedd Végre kijön a lépés Bcs. Előre— ZTE 4:1 (2:1) 1A megyei I, osztályú labdarúgó-bajnokságba Két és fél ezer néző előtt nyert a Gyomai TK — Kiütötték Békésen a csabai vasutasokat — Elszenvedte első vereségét a Bcs• Előre tartalékcsapata (Folytatás * 7. oldalról) A csatár csak három perc múlva tért vissza. A 88. percben újabb hazai gólnak örvendezhetett a közönség. Németh clviharzott a jobb ol­dalon, befele kanyarodott, és egy csel után 15 m-ről a ki­mozduló kapus mellett ballal nagy erővel a kapu bal olda­lába zúdította a labdát, 4:1. Még Dobónak volt gólszerzési alkalma, de a kifutó Bolemányi szögletre hárított Dobó mesterhármasával egyik fő részesévé vált a ZTE elleni fölényes győzelemnek. (Fotó: Deményi Nézőcsúcs mellett, nagy iramú, küzdelmes mérkőzést láthattunk. Jól kezdtek, a mezőnyben ügye­sen adogadtak a zalaegerszegiek, de mindkét félidőben sokat tá­madtak és a döntő pillanatokban higgadtak voltak a csabai játéko­sok, akik végre azt játszották, ami bennük van! A helyenként egész nagyvonalúan játszó Előre-táma- dósor a zalaegerszegi védelmet sokszor átjátszotta. Annak ellené­re, hogy a vendégek a mérkőzés elején egy kapufát lőttek, csatár­játékuk nem igazolta eddigi jó szereplésüket. Mindent egybevet­ve: küzdelmes, színvonalas mér­kőzésen még ilyen arányban is megérdemelten győzött a hazai csapat. Jók: Németh. Láza, Dobó, Schneider, ill. Tóth, Bita, Madár. Nyilatkozatok. Pillér Sándor: Az eddig látott legjobb ellenfelet csupaszív és gólra törő játékkal megérdemelten győztük le. Végre kijött a lépés! Szőcs János: Az Előrének nagyon kellett a két pont, ennek megfelelően lelkesen és harcos felfogásban játszott. Győzelmük megérdemelt. Nekünk nem volt szerencsénk, több gól­helyzetet kihagytunk. További eredmények: GANZ- Mávag—Ózd 0:0, Oroszlány—Mis­kolc 0:0, Várpalota—FÖSPED 5:3, Szolnoki MTE—BKV Előre 0:0, Bp. Spartacus—SZEOL 2:2, VI­DEOTON—Kecskemét 4:1, Győr— Nasybátony 0:0, Székesfehérvári MÁV Előre—Pécs 0:0. az nb vb Állasa 1. Videoton 9 6 1 2 22:1« 13 2. Várpalota 9 € 1 2 15: 9 13 3. Zalaeg. TE 9 5 2 2 22:11 12 4. Kecskemét 9 5 2 2 13:1« 12 5. Pécsi B. 9 4 3 2 8:1« 11 6. Előre 9 3 4 2 6: 4 10 7. MA VÁG 9 3 4 2 7: 6 1« 8. Oroszlány 9 3 4 2 11:1« 10 Szóin. MTE 9 3 4 2 11:10 10 10. Szeged 9 3 3 3 13: 9 9 11. Bp. Spart. 9 2 5 2 11:11 9 12. Békéscsaba 9 3 2 4 10:12 8 13. Szív. MÁV 9 3 2 4 6:2« 8 14. Ózd 9 2 3 4 7: 8 7 ?5. Szállítók 9 2 3 4 11:14 7 16. Miskolc 9 2 3 4 9:15 7 17. Nagybát. 9 1 1 7 3:15 3 18. Gyfrí 2. % — 3 6 1:13 3 Békési Spartacus—Bcs. MÁV 4:0 (2:0) Békés, 500 néző. V: Vidó. Spar­tacus: Jenei — Pataki, Török, Se­bestyén, Békési, Acs, Kopárdi, (Kovács), Daróczi, Kurilla, Kiss, Vágási. Edző: Jenei Sándor. MÁV: Németi — Gaál, An dó, Gyurkó, Palyuaik, Reinholcz, Szi­kara, Lukácsi. (Szajkó), Gál, Okos, (Szilágyi), Tari. Edző: Gyó- css László. A 7. percben Kopárdi 22 méteres nagy bombáját Németi csak üggyel-bajjal hárította. A 11. percben Kurilla kiugrott, Né­meti lábravetődéssel mentett. A 12. percben Vágási szögletét Né­meti kiütötte és Kurilla a hálóba fejelt, 1:0. A 31. percben Daróczi kiugrott és 14 méterről a hosszú sarokba lőtt. 2:0. A 60. percben Kurilla lefutotta a védelmet, ki­cselezte a kapust, de az oldalhá­lóba lőtt. A 68. percben Daróczit a lövés pillanatában felvágták, 11-es. A büntetőt Ács értékesítet­te, 3:0. A 73. percben Vágási az üres kapu mellé lőtt A 87. perc­ben Pataki lefutott a jobb szélen, középre lőtte a labdát és Kurilla bombafejest küldött a feűső sarok­ba, 4:0. Hosszú idő titán ismét nagy taps kísérte a levonuló békési játékosokat, akik főleg a közép­pályán uralták a mezőnyt, az enerváltan, oldal pasasokkal „ope­ráló” vendégek ellen. Jók: Daró­czi, Kiss, Ács, Török, ifi. Gaál, Andó, Okos Csórva»—Dobot M (1 .•#) Csorvás, 500 néző. V: Szarvas. MEDOSZ: Neller — Seres, Kécs- kei, Kecskeméti, Felföldi, Pet- rovszki, Botyánszki, Nagy Mikló- sik, Uhrin, Viczián. Edző: Szilá­gyi Menyhért Doboz: Szűcs — Komlóéi I, Kiss I, Váradi, Szat­mári I, Békési, Szabó, Kiss II, Szatmári II, Balogh L, Komlóéi II, (Balogh II). Edző: Losonczi Zol­tán. A csorvásiak enyhe mezőny fölényével kezdődött a mérkőzés. A 39. percben Uhuin egyéni akció végén lőtt gólt, 1:0. Szünet után kitámadott a vendégcsapat. A 63. percben Szatmári I lövését Neller a léc alól ütötte szögletre. A 67. percben Nagy cselezte be magát a 16-oeon belülre, de a lövés pilla­natában elkaszálták... A 77. perc­ben Balogh II a csorvásd védők hibájából egyenlített, 1:1. A 80. percben Kécskei 16 méteres sza­badrúgása a sorfal felett vágódott a kapu közepébe, 2:1. Közepes színvonalú, sportszerű mérkőzé­sen megérdemelt csorvási győze­lem született. Jók: Kécskei (a me­zőny legjobbja), Nagy, Viczián. ill. Kiss II, Szatmári n és Balogh Bat tony a— Kondoros 3 a (2 a) Battonya, 600 néző. V: Bonto- vics. Battonya: Süli — Major, A labdarúgó JNß I. *. fordulójának eredményed. Honvéd— Dunaújváros 5:9, Vasas—Komló 4rl, Salgótarján—Rába ETO 9:0, Tatabánya —Ferencváros 1:1, Pécs—ír. Dózsa 1», MTK—Diósgyőr 3a, Szombathely— Csepel 1», Eger—Egyetértés 1:1. A bajnokság állása 1. O. Dózsa 8 6 1 1 22: 8 13 2. FTC 8 5 3­19: 7 13 3. MTK 8 5 2 1 13: 6 12 4. Rába 8 4 2 2 19: 5 10 5. Honvéd 8 í 2 2 17: 8 LO 6. Vasas 8 4 1 3 21:13 9 7. Eger 8 3 3 2 8: 8 9 8. Pécs 8 4 1 3 6: 8 9 9. Csepel 8 4­4 8: 8 8 1«. Sal. BTC 8 3 I 4 5: 7 7 11. Sz.-hely 8 2 3 3 7:14 7 12. Diósgyőr 8 2 2 4 6:13 6 13. Komló 8 1 3 4 4:12 5 14. Tatabánya 8 1 2 5 7:16 4 15. Dunaújváros 8 2­6 5:19 4 16. Egyetértés 8 2 6 2:17 2 Balogh I, (Kabát), Nyírna, Kovács, Bunda, Balogh II, Lukács, Karsai, Annán, Somogyvári. Edző: Kabát László. Kondoros: Szenteszki — Uhljár, Ágfalvi, Jantyik, Varga, Hanyecz, Roszik, Balogh, Opausz- ki, Sztovecz, Bánáti. Edző: Ple- sovszki Mihály. A 12. percben Karsai lefutotta a kondorosi vé­delmet és nagy gólt lőtt, 1:0. A 18. percben Major 25 méteres lö­vését Szenteszki Somogyvári elé ütötte, és a csatár háttal állva, ol­lózva talált a hálóba, 2:0. Bravú­ros teljesítmény volt. Továbbra is a helyiek játszottak fölényben, mégis a 35. percben Bánáti szépí- ten tudott, 2:1. Szünet után unal­massá vált a találkozó, az egye­düli eseményt Kabát remek sza­badrúgás gólja jelentette, 3:1. A két gyors hazai gól elbizakodottá tette a hazaiakat, így a második félidő egyes időszakaiban a ven­dégek nyílttá tették a találkozót. Jók: Major. Kabát, Bunda, ifl. Uhljár, Ágfalvi, Bánáti. Dóma SE—Bcs. Kinizsi 4:2 (3:0) Orosháza, 150 nézó. V: Fülöp. Dózsa: Végh — Kókovecz, Hu­nyadi, Garamvölgyi, Szabó, Házi, Hecslkó, Varjú, Bódi, Csordás, Ba­logh. Edző: Probszt Ellemér: Ki­nizsi: Sajti, (Bíró) — Borza, Fá­bián, Keiler, Petrovszki, Vaszkó, Kasznár, Sovány, Fest, Suba, Krajcsó. Ekiző: Mártha Mátyás. Kezdés után a Dózsa lépett fel támadólag és a 17. percben Csor­dás, majd a 27. percben Balogh fejes góljával 2,-0-ra alakult az eredmény. Fél jött a Kinizsi. Fest- nek és Subának volt helyzete, de elügyetlenkedték. A 35. percben Hecskó futott el a jobb szélen és szép gólt lőtt, 3 :©. Szünet után az 53. percben Bódi futtatta Hecs- kót, ak 4:0-ra alakította az eredményt A Dóma könnyébnűs- ködni kezdett. Kokavecz hibájából Fest szépített, 4:1. A 79. percben, Kokavecz távoli ívelt hazaadása, centiméterekkel szállt át a felső léc felett. A befejezés előtt a menteni akaró Végh Kasznárt csúnyán felvágta a 16-oson beiül. A büntetőt Suba értékesítette. 4:2. Jók: Varjú, Házi, Csordás, Hecs- kó, ill. Petrovszká, Fest, Sovány, Bíró. Oyoma—Endréd 2a fl:f) Bndrőd. 2500 néző. V: Barcs. Gyoma: Pápai — Vatai, Gonda. Rácz, Jánovszki, Sevök, (Nagy), Bácsi. Nyilas, (Kovács), Kiss, Do­mokos. Bélteki. Ekiző: Fekete László. Endrőd: Hajdú — Pálvöl- gyi, Újvári, Imre, Ekdei, Keller, Feuerverfeer, Bacsa, (Szmola), Farkasinszki, Majoros. Oravecz. Ekiző: Fülöp Imre. Hatalmas né­zősereg előtt endrődi támadások­kal kezdődött a rangadó. Már az első percekben jó akciókat látha­tott a közönség, amelynek követ­keztében meleg helyzetek alakul­tak ki a gyomai kapunál. A 13. percben Oravecz jó lövése akadt meg a gyomai kapusban. Több ki­hagyott endrődi helyzet után^vá- ratlanu] Domokos szerezte még a vezetést a 24. percben, 1:0. A 29. percben Majoros egyenlített 1:1. Nem sókkal ezután Feuerw erker hagyott ki ordító helyzetet. Szü­net után a nyomasztó endrődi fö­lény ellenére Domokos révén is­mét a gyomaiak jutottak vezetés­hez, 2:1. Ezután a rutinosabb gyomaiak labdatartásra rendez­kedtek be. A hazai csapat nagy mezőnyfölénye ellenére is vesz­tett, elsősorban azért, mert 4—5 tiszta helyzetet is élügyetlenkedett csatársora. A nagy iramú mér­kőzésen mindkét csapat példás sportszerűséggel játszott. ’Kitűnő játékvezetés. Jók: Pápai, Domo­kos, Kovács, ill Imre, Erdei, Kcl-j ler. Szeghalom—Körösladány 2:0 (0:0) Körösiadány, 400 néző. V: Győ­ri. Szeghalom: Bugyik — Szabó, Bárczi, Zvara, Baksa, Papp I, Si­mon, Dajka. Boruzs, Nacsa, Papp II. Edző: Baksa Antal. Körösia­dány: Puskás — Takács, Bakondi, Ponta, Marsi II, Ombódi, Faragó, Serfőző, Karakas, Hegy esi, Antal. Edző: Marsi István. A vendégek támadásával kezdődött a mérkő­zés, már az első percben nagy helyzet maradt kihasználatlanul. A 3. percben Boruzs 11-eset Pus­kás kivédte. A félidő hátralevő részében mezőnyjáték folyt, eny­he szeghalmi fölénnyeL Szünet után teljesen visszaesett a ven­dégcsapat, de a körösladányi csa­tárok legjobb helyzeteiket is el- ügyetlenkedték. A befejezés előtt 12 perccel Papp II egyéni játék után lőtt gólt, 1:0. Három perccel a befejezés előtt ismét Papp II volt eredményes, 2:0. Jók: Bárczi. Nacsa, Papp II, ill, Ombódi Pon­ta Antal. Bcs. Építők—Bcs. Előre 11.2:6(2:0) Békéscsaba, 3000 néző. V: Pus­kás. Építők: Kucsera — Miklya, Litauszki, Pluhár, (Gyurkó), Várai II, Rieger, Valyuch, Bódi, Doma, Hankó, Ronyecz. Edző: Weiner Pál. Bcs. Előre: Papp II — Lu- koviczki, Szahai. Laczó, Alberti, Diós, (Kdlarovszki), Csodák, Ko­vács F., Varga, Sülé, (Jankulár), Száraz. Edző: Pécsi Elemér. Az Előre IL kezdett jobban. Varga fejese a kapufáról lepattant, de Kovács háttal állva mellé lőtt. A 4. percben szöglet után, az elmé­lázó Előre védelem mellett Rieger volt eredményes, 1:0. Tízperces változatos mezőnyjáték után Bódi erős lövése a léc mellett suhant ei, majd Papp kifutással tisztá­zott az Építők csatárad elől. A 25. percben Doma a kifutó kapus mellett helyezett a hálóba, 2:0. Az ellentámadás során Csulik acz ol­dalhálót találta el. Fordulás után továbbra is az Építők voltak a kezdeményezők. Komoly gólhely­zetet azonban egyik csapat sem tudott összehozni. A 75. percben Valyuch a kiállítás sorsára ju­tott. A 82. percben Száraz lövése alig szállt a kapu mellé. Ezután az Építők az eredmény tartására törekedtek — sikerrel. Jók: Ku- csera, Litauszki, Rieger. Doma, ill. Száraz, Alberti. Békésszentandrás—Mh. Kinizsi 4:2 (2:1) Békésszentandrás, 400 néző. V: Németh. B.-szentandrás: Patkós — Szalai, Bagi II, Járó, - Kiss I, (Kiss II), Petrás, Fekete, (Szabó), Megyeri, Gyulai, Farkas, Burázs, Edző: Tóth János. Kinizsi: Szabó II — Hemző, Szabó I, Kolozsi, Kovács, (Bóna), Varga II, Kató, Egri, Isaszegi, Varga I, Bállá, Ekiző: Otrok Mihály. A hazai csa­pat kezdett jobban, négy lövést kellett védenie Szabó II-nek. A 15. percben Burázs átadásából Farkas megszerezte a vezetést, 1:0. A 23. percben megítélt 11-est Farkas értékesitette, 2:0. A ven­dégcsapat Szabó révén — ugyan­csak — büntetőből — szépített, 2:1. Az első félidő utolsó percé­ben Hemzőt többszöri figyelmez­tetés után durva játék miatt ki­állították. A 49. percben Szabó volt eredményes, 3:1. A vendég­csapat a 67. percben Varga 16 mé­teres szabadrúgásával javított, 2:2. Tíz perccel később Gyulai állította be a végeredményt, 4:2. A hazai csapat megérdemelten győzött, a lelkesen játszó Kinizsi ellen. Jók: Bagi II. Farkas, Me­gyeri, Burázs, ill. Varga I, Szabó I, Szabó II. M.-bánhegyes—Med gyesegyháza 2:2 (2:1) Magyarbánhegyes, 500 néző. V: Stefkovics. M.-bánhegyes: Bor­sos — Nadasdi, Csabai, László, Majsai, Vaczkó, Kormányos, Varga, Papp, Agócs, Szlanyinka I. Ekiző: Miskoltzy Miklós.' Med- gyesegyháza: Dudaszeg — Farkas* Juhász. Szabó I, Varga, Csicsely, Rózsa, Cseh, Németh, Plástyik, Marsi. Ekiző: Marosvölgyi Károly. A két szomszéd község rangadó­ját a kemény játék jellemezte. Jó néhány alkalommal láthattunk szikrázó összecsapásokat. A 30. percben Varga nagy gólt lőtt, 1:0. A 38. percben Németh védelmi hibából egyenlített, 1:1. A 40. percben Papp pattogós labdáját Dudaszeg nem tudta hárítani, 2:1. Az 55. percben Agócs mellére esett a labda, Stefkovics nagy meglepetésre 11-est ítélt, amit Plástyik csak másodszorra tudott értékesíteni. A 67. percben Papp fejes gólját a játékvezető érthetet­lenül nem adta meg. A hajrában eredménytelenül támadott a bán- hegyesi csapat. A játékvezető két súlyos hibájával döntően befolyás solta az eredmény, kialakulását. Jók: László, Majsai, Kormányos, ill. Juhász, Rózsa, Cseh. Ifjúsági erdmények: Csorvás—• Doboz 3:0, Endrőd—Gyoma 2:3, Körösiadány—Szeghalom 1:1, Magyarbánhegyes — M ed gyesegy­háza 0:1, Bcs. EHőre—Bcs. Építők 4:0, Dózsa SE—Bcs. Kinizsi 1:1, B.-szentandrás—Mezőhegyes 0:2, Békés—Bcs. MÁV 1:1. MEGYEI I. OSZTÁLY ALLASA 1. Gyom* 8 6 1 1 16 i5 13 2. Bet. Előre H. 8 6 1 1 12:5 13 3. Dózsa SE 8 6 1 1 29:11 18 4. Endrőd 8 5 1 2 19:5 11 5. Battonya 8 4 2 2 10:5 1« 6. Békés ,8 4 1 3 17:8 9 7. .Szeghalom % 4 1 3 15:11 9 9. Bcs. Építők % 4 1 3 19:13 9 9. Doboz 8 3 2 3 8.*8 8 t*. Bes. MAY 8 3 3 3 9XL2 S 11. Bes. Kinizsi 8 3 1 4 14:15 7 12. Bszentandrás 8 3 1 4 11:15 7 13. Mh. Kinizsi 8 2 2 4 6 14. Magyarbánh. r 2 2 4 7:1« 6 15. Csorvás 8 3 — 5 12:17 6 IC. Medgyesegyhaza 8 2 2 4 11:17 6 17. Kondoros 8 l — 7 5:15 2 18. Körösiadány 8 — 1 7 6:24 1 TARTALÉK. CSATA! NÉLKÜL 1. Gyoma 7 S 1 — 14:4 IS 2. Dózsa SE 8 € 1 1 29:11 13 3. Endrőd t 5 1 2líü 11 4. Battonya 8 4 2 2 1«:5 1« 5. Békés 8 4 1 3 17:8 9 4. Szeghalom 7 4 1 2 15:9 9 7. Bcs. MAY 7 3 2 2 9:19 8 S. Bcs. Építők 7 3 1 3 19:13 7 9. Doboz 7 3 1 3 8:8 7 U. Bes. Kinizsi 8 3 1 4 14:15 7 11. Bszentandrás 8 3 1 4 11:15 7 12. Mh. Kinizsi 7 2 2 3 SS fi 13. Medgyesegyháza 7 2 2 3 10:14 6 14. Csorvás 8 3 — 5 12:17 € 13. Magyarbánhegy. 8 2 2 4 7:1« 6 16. Kondoros 7 1 — 6 5:14 a 17. Körösiadány S­1 7 9:24 i Bes. Előre II, 8 € 1 1 12:5 13 IF JÜ SÁGIAK 1. Csorvás 8 6 2 — 15:4 14 2. Bcs. Előre 8 6 1 1 19:4 13 3. Bcs. Kinizsi 8 5 2 1 »3 ia 4. Békési Spart, 8 4 3 1 193 u 5. Gyoma 8 5 1 2 21:1« 11 t. Bes. MÁV 8 4 2 2 23:7 u 7. Dózsa SE 8 4 2 2 20:13 19 8. Bcs. Epitők 8 5 — 3 19:13 14 9. Körösiadány 8 3 2 3 14:21 8 1«. Mh. Kinizsi 8 2 3 3 193 7 11. Battonya 7 2 3 2 12:13 » 12. Kondoros 6 2 2 2 10:12 6 13. Medgyesegyh. 7 3- 4 9:14 6 14. Endrőd 8 1 3 4 1709 5 15. Szeghalom 8 2 1 5 7:17 5 16. Doboz 8 1 2 5 9:21 4 17. Bszentandrás 8 1 7 2:25 1 18. Magyarbánh. 8 —- 8 1:34 Megjegyzés: A Batonya—Kondoros mérkőzésre) nem kaptunk ményL