Békés Megyei Népújság, 1968. október (23. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-01 / 230. szám

1968. október 1. Kedd Remek első félidei MEDOSZ-teljesítmény — A csabai csapatok fekete vasárnapja — Bajnokjelöltté lépett elő az M. Petőfi — Folytatódik a kitűnő szarvasi sorozat — Veszélybe kerültek a mezőhegyesi NB Ill-ok A kézilabda NB l-ért A Bcs. Kötött legyőzte a Vasast > Szombat-vasár- nap két fordulót játszottak te a női kézilabda NB I-ben. A Bcs. Kötöttárugyár együttese szom­baton hihetetlen akaraterővel küzd ve, 2 :9-ről harcol­ta ki a TFSE-vel siemben a 10:10 arányé döntetlent. Ügy látszik, az első Játékcsarnokban szerzett pont visszaadta a lányok ön­bizalmát, mert a három válogatottal felálló Vasas eilen ragyogó játékkal, l0:9-re nyertek, és ezzel riválisaik előtt 9, illetőleg t pont előnyre tet­tek szert. Az NB H. közép csoportjában ntol- só helyen álló Szarvasi Óvónőképző Makón (!) lO:S-ra nyert a tabella második helyezettje ellen, míg a múlt héten váratlan győzelmet arató Oh. MEDOSZ otthonában szenvedett ve­reséget a BVSC-lől. Az NB I-ben szereplő csabai vas­utas csapat 11 gólos vereségei szen­vedett az FTC-től és kritikus hely­zetbe került. * Testnevelési Főiskola—Bcs. Kötött­árugyár 10:10 (7:í). Női NB I. V: Nagy. Kötött: Szabóné — Rácz. Sze­gediné, Ancsin. Darabos, Eperjessy- né, Vaszkó. Csere: Orvos, Timár, Illyés, Németh. Ólomlábakon jártak a csabaiak az első félidőben. A'A. percben már 4 :l-re vezetett a TFSE. A 20. percben 7:2-néi Horváth, a fő­iskolások válogatott játékosa, az NB I. legkeményebb védője a TF kapu­ja előtt lerántotta Darabost, de ő sé­rült meg, és már többet, nem tért vissza. Ennek ellenére a 32. percben már 9:2-re vezetett a TFSE. Ekkor Szabóné, Ancsin. Darabos és Rácz a cserepadra került, míg a másik ol­dalon a kitűnően védő főiskolás ka­pus helyett edzője tartalékot küldött be. A csabaiak a hétgólos hátrány el­lenére sem adták meg magukat és kihasználva a főiskolás kapus meg­ingásait, 9:7-re jöttek fel. Ettől kezd­ve mindkét edző legjobbjait küldte a pályára, de a csere a csabaiaknak sikerült jobban. l0:9-nél Szabóné zic­cert fogott és a következő ellentá­madás végén Darabos egyenlített, 10:10. A közönség nagy tapssal jutal­mazta a textilesek bravúrját. Gt Da­rabos 4, Szegediné 3, Ancsin 2, Ti­már. Bcs. Kötött—Vasas 10:9 (3:3). Női NB I. V: Mohai. A csabaiak előző napi összeállításukban szerepeltek a három válogatottal (Bujdosó, Fleckné, dr. Baloghné) felálló ötödik helyezet­tel szemben. Remekül kgzdtek a tex­tilesek, l:0-ra, 2:l-re vezettek, majd a játékvezető két indokolatlan bün­tetővel vezetéshez juttatta a Vasast. Ettől kezdve a Játékcsamok 400 né­zője egy emberként a csabaiakat buz­dította. Bár Darabos egy összecsa­pásnál homlokán sérülést szenvedett, elájult, ez sem zavarta meg a csa­baiakat. Darabos később leragasztott fejjel visszatért és szünetig góljával 5:5-re alakult az eredmény, úgy, hogy Illyés 7 m-est hibázott, Szegediné és Timár kapufát lőtt. Fordulás után ra­gyogóan játszott a Kötött és már 9:«-ra vezetett. Ekkor dr. Baloghné áz üres kapu meilé lőtt. majd Fleck­né a kapufát találta el. A textilesek tartani igyekeztek a labdát, de a Vasas heves rohamai két gőH hoztak, 9:9. Óriási hangorkán közepette Sze­gediné büntetőjét a kapufa mentette a 40. percben. A vasas ellentámadá­sát a kitünően védő Szabóné hárí­totta, s Tímár bevetődéses gólja után l0:8-ra alakult a találkozó állása. A Vasas a befejezés előtt fél perocei lőtte kilencedik gólját. A Bcs. Kötött együttese a forduló legnagyobb meglepetését okozta. A lányok szinte egymást múltak felül Az élen Szabóné, Darabos. Szegedi­né, Ancsin, Timár teljesítménye áll de a többiek is remekeltek. G: Sze- gedlné S, Darabos, Tímár 2—2. An­csin. NŐI NB I. 1. FTC 21 1 2 818:130 2. Veszprémi V. 21 1« 2 3 225:133 3. Pécsi Bányász *1 14 3 4 245:183 4. Ózdi Kohász 21 14 1 6 223:168 5. Vasas Zí 12 1 8 203:181 6. Bp. Spartacus 21 1« 2 9 213:19« 7. Győri Textil 31 8 4 9 189:187 8. Csepel 21 t 3 1« 195:190 9. BGSC 21 S 1 12 148:169 10. Postás 21 7 2 12 190:208 11. TFSE 31 4 4 11 174:196 12. Bcs. Kötött 2» 6 1 14 164:250 13. Győri ETO 21 4­17 139:218 11. Bp. Vörös Met. n 3 1 17 143:246 FTC—Bcs. MÁV 22:11 (19:7). Férfi NB VB. Békéscsaba, 20« néző. V: CsicsmányT. MÁV: Rácz — Szabó, Du- kát, Antal, Gyulai, Giczey, Veres. Cse­re: Szelcsányi, Suhajda, Radnai. A MÁV szerezte meg a vezetést, a 12. percben 3:3, majd a 33. percben 8:6 volt a találkozó állása. A félidő utol­só öt percében jobban jött ki a lé­pés az FTC-nek. A második játék­részben a körülményesen támadó és gyengén lövö vasutasok ellen már 17:9-re vezetett az FTC. A minden részében jobb fővárosi együttes ez­után még fokozta előnyét, bár a vas­utasok Is lőttek két gólt. G: Szabó 5. Dukát 2, Antal, Gyulai, Radnai, Ve­res. JA: Rácz. Szarvasi óvónőképző—Makői VSC 10:6 (7:3). Női NB fi. Makó, 300 né­ző. V: Kovács. Ezúttal rá sem lehe­tett ismerni az őszi fordulóban gyen­gén szereplő főiskolás csapatra. Lel­kesen, jól játszottak, ki tudták kap­csolni Fodort, a makói gólzsákot, emellett Békési is kitűnően védett, hárított négy büntetőt. Végered­ményben nagy meglepetést okozva biztosan nyertek a szarvasiak. G: Gábor 3, Furár. Rojik I 2—2, Kugye- la, Hanó, Búza. Békésivel az élen az egész csapat dicsérete érdemek Bp. VSC—Oh. MEDOSZ 16:12(11:6). Női NB n. Orosháza, 100 néző. V: Fe­kete. MEDOSZ: Horváth — Sonko­lyom, Pauliic. Szatmárlné, Árvái, Ben- kö, Vincze. Csere: Hegedűs, Ravasz, Farkas. Az edzéseket elhanyagoló orosháziak nem boldogultak a ma­gassági fölényben levő, gyorsabb Gyulai MEDOSZ- Gázművek 4:0 (3:0) Gyula, »00 néző. V: Hévízi. MEDOSZ: Csomóé — Gócod, Szilágyi, Hercaeg- Cadvi, Sa&bó (Somod), Lowász. Mészá­ros. Nagy F., Boruz», Himer, Nagy J. Edző: Szigeti István. Gázmüvek: Zöl­des! — Tuikáos, Tremkjó. Zólyomi. Nagy F., Ki/rálycaik, Tamási. Jandáeiz. MottnAr, Mezei, Juha az. Bdzö: Béky Bertalan. Kezdettől fogva sok dolga akadt a Gázmüvek kapusának, a 21. percben Nagy F. szögletet harcolt ki. a bei ved t labdát Himer * kapu köze­pébe fejelte. 1:0. öt perc múlva Nagy J. tört ki a bal szélen, befele kanya­rodott, amikor fedtvágfcák. A li-est Himer értékesítette. 2:0. Ebben az időszakban ailig jutott túl a félvonalon a fővárosi csapat. A 36. percben Hi­mer remek fejessel indította Nagy F.- et, a védők szögletre mentették. A be­ívelt labdát ismét Himer küldte a ha­lóba. 3:0. Kezdés után Siz.a>bó kézizel ért a. labdához. Hévizá edősizór szabad­rúgást ítédt, majd a part.jelző beán- tése alapján a 11-ess pontra mutatott. (Belül v<M az eset a lO-oeon). Jandáse azonban csúnyán, mellérúgta a bün­tetőt. Szünet után tovább támadott a MEDOSZ. Néhány túl kemény bele- menés is akadt mindkét oldalon. A MEDOSZ lefékezett, a vendégek is vesmélyeztették néhányszor. A #8. perc­ben Mészáros cselezgetett a jobb ol­daton. majd hirtelen lövésre szánta magát es 26 m-rőQ a jobb sarokba bombázott. 4:0. A MEDOSZ számára döntő fontossá­gú volt ez a két pont. A gyulaiak az első perctől kezd ve n a gy erővel tá­madtak és féü óra elteltével már biz­tosítottak győzelmüket. Jók: Szilágyi. Mészáros, Himer, ill. -Zólyomi, Klnály- osótk. Debreceni Elektromos — Bcs. Előre 2:0 (1:0) Debrecen, 30IX) néző. V: Závodisaiky. Elektromos: Jakab — Nagy, Szabó, Dúsa, Fogarassy, Kálmán, Kovács, Rocagonyi, Juhász, Székelyhídi. Lázár (Szatmári). Ediző: Kertész Tamás. Elő­re: Tótih — Kvasz, Kiás, Sraücs, Papp I, (Bértóik). Zaihorán, Sülé, Mészár, Né­meth, Schneider, Száraz. Edző: Pillér Sándor. Mezőnyjáték után, a 12. perc- ! ben Juhástz távoli szabadrúgását Tóth kiejtette, de a védőik tisztáztak. A 23. percben Schneider fejese a felső léc­ről levágódobt, a balösszekötő azonban teljesen tiszta helyzetből miellédurran- totó. (Százszázalékos gólhelyzet volt). A lelkes Elektromos a 30. percben ve­zetést szerzett. Rezgőn yi a megzava­rodott védők mellett talált a hálóba. 1:0. Szünet után kavarodás támadt a csabai kapu előtt, végiül Szűcs a gól- vonaliról mentett. A csabai csatársor teljesen szétesően játszott, továbbira is az Elektromos maradt támadásban. A 34. percben Székelyhídi a védőik dísz- kísérete mellett bombázott a hálóiba. 2:0. A már biztos kiesőnek látszó Elekt­romos végig irányította a játékot, és nagy lelkesedéssel, küzdeniakarással megszerezte a győzelmet. A bajnok­ságra törő csabai gárda ezen a vidéki mérkőzésén is enerváhtan, szétesően játszott. Az elbizakodottság látszatát keltette a lila-fehér csapat. Míg az Elektromos valamennyi játékosát di­cséret illeti, az Eiöréböd. senkit sem lehet kiemelni. További eredmények: Szolnoki MÁV —Sz. Dózsa 1:0. Goldberger—KISTEXT 0:0. Kiskunfélegyháza—SZVSE 1:1. Keleti csoport 1. Bcs. EÜŐre « 12 5 5 34:14 39 2. KISTEXT 22 10 7 5 48:30 27 3. Sz. MÁV 22 12 3 7 34:26 j? 4. Cegléd 22 9 9 4 40:31 27 5. DVSC 22 11 4 7 33:28 26 6. Pénzügyőr 22 9 4 9 33:29 32 7. Jászberény 22 9 4 9 35:29 22 8. MGM Debrecen ae 7 8 7 18:20 32 9. SZVSE 22 7 8 7 18:24 32 10. Kiskunfélegyháza 32 7 7 8 30:28 21 11. Sz. Dózsa 22 7 6 9 28:32 26 12. Goldberger 22 6 7 9 30:37 19 13. Gyula 22 7 5 10 23:30 19 14. Gázmüvek 20 5 8 9 32:49 18 15. KTE 2* 6 5 11 27:43 17 lie D. Elektromos 22 4 6 12 28:37 14 BVSC ellen. G: Vincze. Benkő, Ar- i Jászberény—DVSC 0:0. MGM. Debre- vai 4—4. Jók: Vincze, Benkő, Árvái. I oen—Cegléd 0:0. Kecskemét—Pénzügy- Szatmáriné. őr. 1:1. A röplabda NB ll-ért Bcs. Kötött—Bp. Beloiannisz 3:1 (12, —3, 12, 6). Női, Békéscsa­ba, 50 néző. V.: Gyenes. Kötött: Péli, Martincsek, Lepény, Gálik, „ . , „ . „ Bottlik, Csaba. Csere: Nagy, Be­A totó 39. heti eredményei: 1, 2, , ]anka, RarCs. I. játszma: Jól kez­Totóeredmények 2 2, X, 1, 1, 1, x, x, x, x, 2, 2. Telit* lálat nem akadt. 12 találatot 15 fogadó ért el, nyereményük 46 958 forint. A dett a Kötött és 7:3-ra vezetett, amikor a játékvezető Ítéletei megzavarták a textileseket, így a 199 li-es találatra 1416, a io-csckre Beloiannisz ll:ll-re egyenlített. 229 formt nyeremény jut. játszmát mégis sikerült meg­nyerni. II. játszma: A hazaiak sokat bizonytalankodtak, így a vendégek biztosan nyertek. III. játszma: A csabaiak fokozatosan magukra találtak és szoros küz­delemben megnyerték a szettet IV. játszma: Teljesen átvette a játék irányítását a hazai együttes és a nézők lelkes biztatása köz­ben megérdemelten nyert Hódmezővásárhelyt MEDOSZ—Szál­vai SE 2:0 (0:0). Békéscsaba, 500 néző. V: Zöldi. MEDOSZ: Békeh — Szatmá­ri. Jánosi, D. Szabó, Béni, Szabó. Risohúk (Nemén yi), Gebauer, Boros, Nagy, Kutnyák. Edző: Roziik József. Szalvai: NeLler — Molnár, Gaál, Ko-sz- ta, Bnakszatórísz. • Kékesi. Megyen, Saenteszkn, Kiszely, Pálinkás, Papp (Urda): E.: Weiner Pál. Nágy iramú, durva belemenesékkel tairkítotl küzdel­met hozott a rangadó. A 3. percben Szenteszki gólhelyzetben elcsúszott. A 3. percben Papp megsérült és kiállt. A 25. pereiben Klsizély nagy gólhelyzet­ben lövés helyett leadta a labdát, így odalett a ikínálkozó lehetőség. Az 5ö. percben Kutnyák beadását Nagy lőtte a hálóba. 1:0. A ©5. percben Molnárt utánirúgásért kiáMították. Ráka.pcsolt a Szalvai, gólt mégis a vendégek ér- i tek el. A Ti. percben Boiróe 30 m-ee lövése a kapué iáiba között jutott a hálóiba. 2:0. A mezőny-fölényben ját­szott Saal vad nem bírt a lelkes, jól j védekező M.EDO&Z-szal. Jók: Békefi, Szatmári, Szabó. Boros, Nagy, üb Gaál, Kékesi. { Oh. Kinizsi—Bos. VTSK 1:0 (0:0). |‘ Orosháza. 40*0 néző. V: Nagy. Kinizsi: i .Ujj — Ka suba, Fusich, Kiss, Szabó, \ Harmati, Sárközi, Rucz. Túri. Markó, | Zsurka (Halupa). Edző: Csonka Béla. VTSK: Kerepeozki — Szarvas. Frankó, Bodó. Havasi, Román, Ka-sznár. Varga. Rajki, Mázán, Nell er. Ediző: Dombóvári György. Enyhe VTSK-fölönny el kez­dődött a mérkőzés, majd sKtümetáig a védelmek harcát láttuk. Az egyetlen helyzetet Mairkó hagyta ki. A 76. perc­ben gyors Kinizsi-támadás végén Sza­bó 16 m-ről, kapásból hatalmas gólt lőtt. 1:0. A lelkes Kinizsi rászolgált a győzelemre. Jók: Kasuba, Fusch, Kiss, Túrt. ill. Szarvas, Praníkó, Bodó. Szarvas—Kun Béla SE 1:0 (0:0). Szarvas, 400 néző. V: Oraveoz. Szarvas: Hévízi — Dóba, Magyar, Mihály, Knát- ká? DeLkes, Keller. Müller, Ke léke®, Ro. szák. Bodnár. Edző: Ben esik Gyula. Kun Béla: Hiluchányi — Tóth H, Ta­kács, Tóth I, Szilágyi, Zemmeá, Mix­ta i, Mányoki, Szabó, Ma-gyar, Harangi. Edző: Takács István. Az első helyzet Szabó előtt adódott, de Hévízi bravú­rosan védett. A 15, percben Müller el­futott, és a kiinduló Hluchányi fölött a hálóba emelt. 1:0. Fölényben játszott a Szarva®, de több gól már nem esett az első félidőben. Fordulás után jól játszott mezőnyben a vendégcsapat, helyzetet mégis a hazaiak hagyták ki. Megérdemelt győzelem. Jók: Magyar. Mihály, Krátiki, MüHer, iái. Takács, Szi­lágyi, Mányoki, Mezöberény—Szentes 2:1 (0:1). Szen­tes, 800 néző. V: Bognár. Mezőbe- rény: Winter — Kohút H, Pikó, Oláh, Kovács, Kohút I. Földesi, Zol- nai, Krcsmarik, Drenyovszki, Varga. Edző: Kóta György. Szentes: Berka — Lindák, Garai, Tihanyi (Kádár), Dancsó, Pataki, Benkő, Szanda, Amb­rus, Fodor, Triz. Edző: Nagy Mi­hály. A 15. percben közvetett szabad­rúgáshoz jutottak a hazaiak, a labda érintés nélkül került a hálóba. A gól természetesen érvénytelen volt. A 26. percben Triz vezetést szerzett, 0:1. A 60. percben Krcsmarik elfutott, a 16-os előtt Garai lerántotta. A szabad^ rúgást Drenyovszki a jobb alsó sa­rokba lőtte, 1:1. A 70. percben Zol- nai a lest reklamáló védők között megszerezte a győztes gólt. 2:1. Jók: Winter, Kovács, Kohut I, ill. Tihanyi Szanda. Mezőhegyesi Kinizsi—Kiskunhalasi MEDOSZ 1:1 (1:0). Mezőhegyes, 300 néző, V; Megyeri. Kinizsi: Harangozó — Hemző n. Caete I. Kiss I. Kató, Bakai, Csizmás, Dúl, Nagy I (Mészá­ros), Varga, Bállá. Edző:. Otrok Mi­hály. MEDOSZ: Szalontai — Tóth. Rádi. Juhász, Vas. Varga, Szipák, Mé­száros, Kocsis, Tóth, Csapiáros. Edző: Virégh István. Az első félidőben a Kinizsi többet és veszélyesebben támadott, vezető gólját a 32. percben Dúl v szerezte. Fordulás után te a hazaiak támadtak többet. A 76. percben Csapiáros les­ről elfutott, beadását Mészáros a ka­puba perditette, 1 :l. A Kínizai meg­érdemelte volna a győzelmet. A já­tékvezető az első félidőben jól mű­ködött, fordulás után tévedéseivel a Kinizsit sújtotta. Jók: Csete I, Kissi, Kató, ill. Szalontai, Rádi. Mészáros. Sarkad! Kinizsi -Mh. MEDOSZ 3:6 (2:0). Sarkad. 500 néző. V: Győri. Kinizsi: Erdélyi — Kiss. Juhász, Var­ga, Pozojevicz, Nagy, Molnár, Ká­dár, Kocsis, Varga, Búzás. Edző: Vasvári Péter. MEDOSZ: Dudaszeg — Erdei, Madácsi, Fekete. Kovács. Gá­bor, Szilágyi,. Tóth. Rizsányi» Berki. Keresztes. Edző: K. Szabó János. A 25. percben Varga megszerezte a ve­zetést, 1:0. A 35. percben ismét Varga volt a gólszerző,. 2:0. Fordulás után is a Kinizsi támadott többet, de a 7«. percig jól állt a lábán a MEDOSZ- védelem. Ekkor Kádár állította be a végeredményt. 3:0. Jók: Juhász. Mol­nár. Kádár, ill. Madácsi, Fekete, Ri- zsányi. Mezőkovácsházi Petőfi—Kossuth SE 1:0 (1:0). Szeged. 29« néző. V: Mol­nár. Petőfi: Drágán — Bálványos, Gajdos, Bányík, Kenyeres, Gigacz, Gábor, Budácsik. Sári (Kertmegi), Pasek. Szabó. Edző: Perlaki Pál. Kossuth: Túrosán — Veres, Terhes, Szendrei, Csonka. Ambrus, Janiga, Szőke, Dupsi, Heger, Tóth. Edző: Nyári Tibor. Az első félidőben jobb volt a Petőfi. A 38. percben Kenye­res nagy erejű szabadrúgása vágó­dott a hálóba, -lMh Fordulás után töb­bet támadott a Kossuth, de a Ke­mény kovácsházi védelem jól tömö­rült. Jók: Drágán, Gajdos, Kenyeres, ill. Terhes, Csonka. * A labdarúgó NB in. Dél-Keleti csoportjának hét válogatottja a kö­vetkező: Drágán (M Petőfi) — Kasu­ba (Oh. Kinizsi), Gajdos (M. Petőfi), Mihály (Szarvas), Kenyeres (M. Pe­tőfi), Kohút I (Mezőberény), Müller (Szarvas), Kádár (S. Kinizsi), Rizsá- nyi (Mh. MEDOSZ), Roszik (Szarvas), Búzás (S. Kinizsi). Dél keleti csoport 1. Hmv. MEDOSZ 22 1« 8 4 34:2« 28 2. Mkovácsháza 22 12 4 6 25:20 28 3. Szalvai SE 22 12 4 6 39:33 28 4. Bcs. VTSK 22 9 7 6 30:22 25 5. Mezőberény 22 9 7 6 26:22 25 6. Kossuth SE 22 8 8 6 27:17 24 7. Kun Béla SE Zt 9 6 7 30:28 24 8. S. Kinizsi 22 7 7 X 27:24 21 9. Kiskunhalasi M. 22 7 7 8 25:23 21 10. Sz. Spartacus 22 6 8 8 29:31 20 11. Szegedi AK 22 6 8 8 23:27 20 12. Szarvas SC 22 7 6 9 19:24 20 13. Mh. Kinizsi 22 6 6 10 26:36 18 14. Mh. MEDOSZ 22 5 8 9 20:32 18 15. Oh. Kinizsi 22 6 S 11 21:27 17 16. Szentesi KMTE 32 4 7 11 22:37 15 Ma: a Veszprémi V asas Békéscsabán A Veszprémi Vasas női kézilabda- csapata,. az NB I. második . helyezett­je raá este 1« órakor a Bcs. Előre, Petőfi utcai pályáján , vendégszerepei. A veszprémi csapat a Bcs. Kötött­árugyárral vív barátságos mérkőzést. A Vasasban szerepel Kittemé Len­gyel Erzsébet, a világbajnokságot nyert magyar csapat tagja és a vá­logatott gólzsákja, Tóth-Harsúnyi Borbála, valamint húga, Katalin, aki a III, Barátság Kupán már játszott Békéscsabán. A két NB I-és csapat találkozója előtt a Bcs. Pamut és a Bcs. Kötött megyei csapata. Játszik elömérkőzést, 19 órakor pedig Bcs. Előre—Bcs. Pa­mut férfi mérkőzésre kerül sor.