Békés Megyei Népújság, 1968. október (23. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-22 / 248. szám

IMS. október 22. 7 Kedd Három pontra nfitt a Bcs. Előre előnye Létfontosságú két pontot szerzett a Gy. MEDOSZ — Tovább tart az NB III listavezetők harca — Győzött a lelkes Mh. MEDOSZ Biztosította NB l-ben maradását a Bcs. Kötött női kézilabda csapata Vasáimap befejeződött Budapesten, a Játékjcsarnokbaoi asz 1968. évi női kézilabda NB L Jcüzdelemsoa'azata. A bajnoki címet az FTC együttese nyer­te, míg a kiesés sorsára a Győri ETTO és a Bp. Vörös Meteor jutott. Amint az már a szezon közepén nyiiváiwaló volt, a kiesés kérdése a tavalyi NB H. három bajnoka, a Bős. Kötött, a Győri Vasas ETTO és a Bp. V. Meteor együttese között dőlt el. A csa­bai csapat, amely a sorsolás „szeszé­lye*’ folytán tavasszal mérkőzésednek zömét itthon játszotta, tíz pontot gyűj­tött össze, a Játékcsaimok padlóján azonban nehezen tudott játékba len­dülni. Bár a két kiesőtől vereséget szenvedett, értékes pontokat szerzett a Vasas, a BGSC és a TF csapatától, s az utolsó fordulóban elszenvedett nagy gólarányú vereség ellenére egy pont­tal előzte meg a Győri UTÓ csapatát, s ecazél biztosította helyét az 1969. évi NB L mezőnyébe. A csabai csapat teljesítményét nagy­ra értékeljük, mert igen nehéz körül­mények között, ősszel a Veszprémbe távozott Czeglét szánté teljesen nélkü­lözve, belső bajokkal küzdve maradt bent az NB I-ben. Most egy fél év áll rendelkezésükre az új idény megkez­déséig. A jövő évi szereplés záloga a tapasztalatok leszűrése, a nyugodt, tervszerű felkészülés. Ennek érdeké­ben. a vezetőknek minden lehetőt meg keß tenniük! Ózdi Kohász—Bcs. Kötött 20:9 (13:3). Női NB I-es mérkőzés. V: Maurer. Kötött: Szabómé — Rácz, Szegediné, Darabos, Ancsán, Tímár, Vaszkó. Cse­re: Orvos. Eperjetssyné, Virág, Né­meth. A bajnokság negyedik: helyezett­je óriási lendülettel küzdött a csabai Q99 19 6 8 csapat ellen, amely gyengén játszott. A gólarámy azonban túlzott. Ha a tex­tiles kapusok nem védenek olyan in- disaponiáltan, szorosabbá válhatott vol­na az eredmény. G: Darabos 4, An­csán, Sraegediné 2—2, Vaszkó. A Győri ETO 18:4 (9:0) arányú vere- | séget szenvedett a Pécsi Bányásztól, | így a csabai együttes és az ETO közti egy pontos különbség már nem vál- totzotto; A NŐI NB I. VÉGEREDMÉNYE 1. FTC 26 23 1 2 297:165 47 2. Pécsi Bányász 26 18 3 5 310:225 39 3. Veszprémi V. 26 17 4 5 267:193 38 4. Ózdi Kohász 26 15 3 8 278:221 33 5. Csepel 26 13 3 10 254:227 29 6. Vasas 26 13 2 11 260:239 28 7. Bp. Spartacus 26 11 4 11 261:249 26 8. Győri Textil 26 10 5 11 240:235 25 9. Postás 26 10 3 13 235:259 23 10. BGSC 26 9 2 15 188:212 20 H. TFSE 26 7 6 13 229:258 20 12. Bcs. Kötött 26 7 7 18 204:308 15 MEXICO 13. Győri ETO 26 7 — 19 175:273 14 14. Bp. Vörös M. 26 3 1 22 181:315 7 • Bős. MÁV—Martífll MSE 17:12 (10:6). Férfi NB I/B. Békéscsaba, 100 néző. V: Rédüinger. MÁV: Rácz — Szabó, Dukált, Antal, Giczey, Veress, Bíró. Csere: István, Varga. Kehemetfien szén­ben játszottak a csapatok. A MÁV számára a találkozó már tét nélküli volt, martfűi győzeflem esetén azonban a cipőgyáriak még reménykedhettek volna a bennmaradásban. Nyomban a vasutasok vették kézbe az irányítást, 4:2-re vezettek, de a 14. percben 5:4-re jött fel a Martfű. Szü­netig biztosan vezetett a hazad csapat 10:6 arányban. Fordulás után a Martfű nem hírt a kitűnően védő RácezalL. A 47. percig csak a MÁV lőtt gólt. Ek­kor 13:6 votLt az eredmény. Később Í könnyítettek a hazaiak, így a Martfű ! fél tudott zárkózni Bíró kitűnően ! fogta a sokszoros válogatott Kesjárt. Jók: Rácz, Giczey, Bíró. G: Szabó 8, j Bíró 3, Antal Duikát, Giczei 2—2, ffl. Gellér 6, Fabulya, Kesjár 2—8, Ku- i riüla. Bcs. Előre—Jászberényi Lehel 4:1 (2:1) Jászberény, 1000 néző. V: Somlai. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp T, Kis®, Sülé, Mészár, Bertók, Né­meth, Száraz. Edző: Pillér Sán­dor. Lehel: Tassá — Fekete U, Helle, Gubicz, Bánhídi, Sárközi, Bugyi, Ambrus, Moós, Gulyás, Tóth. Edző: Buchár László. Ezúttal is hatalmas SEurkológándia kísérte el a csabai csa­patot, s biztatta 90 percen át. A ha­zaiak jobban kezditek, s a 10. percben kihasználták a csabai védelem kapko­dását. Kiss rossz partdobása után a ke- resztbevágott labda Tóthoz került, aki becsapta Kvaszt, beadott és az eflimé- láasó védők mellett Gulyás a hálóba lőtt. 0a. Fokozatosan feljött az Előre, átvette a játék irányításéit. A 18. perc­ben formás akciók után Bertók beadá­sát Mészár a léc alá fejelte. 1:1. Négy perc múlva isimét Bertók futott el, beadását Száraz ráilőtte, a labda Hellén irányt változtatva vágódott a hálóba. 2:1. Ezután Száraz, majd Mészár ve- j szélyeztetet*. A félidő vége felé Bertók . három nagy helyzetet ügyetlenkedett | el Fordulás után a jászberényi vé- | dók nem tudták tartaná a gyors csabai I csatársort, továbbra is a vendégcsapat irányította a játékot. A 62. percben I Németh 25 m-es szabadrúgása a felső ; lóerőd pattant le, Mészár ott termett l és a hálóba lőtt. 3:1. A másik oldalon ; Moós kapáslövése zúgott ed a kapu fö- j lőtt. A 40. percben Bertók beadását I a szemfüles Mészár továbbította a há­lóba. 4:1. (Mestermhármas!) I A minden tekintetben jobb csabai csapat ebben az a rányban is megérxle- i melten nyerte a nagyon fontos mér- ! kőzést. Jók: Szűcs, Mészár, Száraz. : Bertók, iR. Sárközi, Moós, Bán-hídft. Gyulai MEDOSZ— Kecskeméti TE 2:1 (0:1) I Gyula, 800 néző. V: Barna. MEDOSZ: | Csomós — Gútd, Szilágyi, Géczá, Szabó (Nagy F.), Lovász, Mészáros«, Vasvári, Himer, Boruzs, Nagy J. Edző: Szigeti István. KTE: Molnár — Franczkó, Fe- ; kete, Suhajda, Nagy, Petrovias, SaMad (Dinnyés), Beregi. Szappanos, Kiss, Barfcha. Edző: Lyka Antal. Az első fél­időiben a laposan adogató kecskemé­tiek voltak jobbak. Vezető góljukat a , 30. percben egyéni akcióból Barta sze­rezte. A kecskeméti védők Mészárost | három alkalommal szerelték kecsegtető j helyzetben — szabálytalanul. Fordulás 1 után rákapcsolt a MEDOSZ, s hatal- i más iramot diktált. Az. 56. percben a i csere miatt elégedetlenkedett a hazai közönség, de aztán megnyugodtak a kedélyek, amikor az előrehúzódott Lo­vász kiegyenlített. 1*1. A 85. percben többször is lepattant a labda a kecske­méti védőkről, végül Vasvári a hálóba talált. 2a. A kiesés szempontjából óriási jelen­tőségű mérkőzés megnyerése szép tel­jesítmény, bár a hazaiak játéka nem volit meggyőző. Jók: Mészáros, GútL, Szabó, ill. PetroviCB, Szappanos. További eredmények: Gázművek— KISTEXT 2:2. Szegedi Dózsa—MGM. Debrecen 1:0. DVSC—Cegléd 3a. Pénz­ügyőr—Goldberger 5:0. Kiskunfélegy­háza—D. Elektromos 4:3. Szegedi VSE —Szolnoki MÁV 2a. Keleti csoport 1. Bcs. Előre 2. KISTEXT 3. Sz. MÁV 4. Cegléd 5. DVSC 6. Pénzügyőr 7. Kiskunfélegyh. 8. Sz. Dózsa 9. MGM Debrecen 10. SZVSE 11. Jászberény j 12. Gyula ! 13. Gázművek 14. Goldberger 15. KTE ! 16. D. Elektromos 25 15 5 5 46:15 35 35 12 8 5 57:35 32 25 14 3 8 42:28 31 25 10 10 5 46:37 30 25 12 4 9 38:35 28 26 11 4 10 42:35 26 26 9 8 8 37:31 26 7 9 30:32 25 8 9 22:24 24 8 9 22:31 24 8 10 39:45 22 5 12 25:38 21 25 5 10 10 36:55 20 25 6 8 11 30:46 20 25 7 6 12 30:46 20 25 5 6 14 33:42 16 Éremtáblázat Vasárnapig, az olimpiai játé­kok első nyolc napján 82 arany­érmet osztottak ki. Az érmek megoszlása a következő: Egyesült Államok (24 arany, 15 ezüst, 16 bronz), Szovjetunió (11, 13, 11), Franciaország (5, 1, 3), NDK (4, 4, 3), Japán (4, 2, 1), Ma­gyarország (3, 6, 8), Ausztrália (3, 5, 3), Kenya (3, 4, 1), Románia (3, 2, —), Lengyelország (3, —, 7), NSZK (2, 6, 5), Anglia (2, 2, 1), Hollandia (2, 2, 1), Irán (2, 1, 2), Csehszlovákia (2, —, 1), Törökor­szág (2, —, —), Olaszország (1, 2, 4), Svédország (1, 1, 1), Finnor­szág (1, 1, —), Etiópia (1, 1, —), I Űj-Zéland (1, —, 2), Tunézia (1, j —, 1), Jugoszlávia (1, —, —), Bul- j gária (—, 3, 1). A nem hivatalos pontverseny élcsoportjának állása a nyolcadik nap után. 1. Egyesült Államok 382, 2. Szovjetunió 246, 3. NDK 122, 4. Magyarország 98, 5. NSZK 89, 6. Ausztrália 76, 7.—8. Len- j gyelország, Franciaország 71, 9 Japán 55, 10. Nagy-Britannia 52 ponttal. Totóeredmények i totó n. heti eredményei: X, 1, 1, í, s, 1,'x, 1, 1, 2, x, 2, 1. Telitalálat m akadt. 12 találatos szelvényre 562, a 11-esre 834, a 10-esre 149 forint j eremény Jut. Csapataink Röplabda Bp. Közg. Egyetem—Bcs. Kötött 3:2 (II, —Í3, 15, 8, —14). Női, Békéscsaba. V: Majoros. Kötött: Péli, Martincsek, Lepény, Barcs, Bottlik, Csaba. Csere: Belanka, Greczk. I. játszma: A Kö­tött 10:10 után biztosan nyert. n. játszma: A textilesek 5:0-ás, majd 10:6-os vezetés után könnyelműsködni kezdtek, ni. játszma: A játékvezető egyre bizonytalanabbul „működött”, és ítéleteivel sorozatosan a hazaiakat sújtotta. A pestiek 14:9-re vezettek, a Kötött egyenlített, sőt játszmalabdá­hoz jutott, Majoros közreműködésével azonban a főiskolások nyertek. IV. játszma: Könnyű csabai győzelem. V. játszma: A csabaiak 8:2-re, majd 14:llHre vezettek, innen a jáibékveizető egyszerűen megverette (!) a textiles csapatot... A mérkőzés krónikájához tartozik még, hogy Gálik, a csabaiak játékosa nem jelent meg a mérkő­zésen. Jók: Martincsek, Greszk. Bp. KÜLKER—Bcs. Kötött 34 (14, 5, 9). Női. Budapest. V: Rombai. Kö­tött: Martincsek, Lepény, Nagy, Bott­lik I, Csaba, Péli. Csere: Belanka, Bottlik m. Az előző napi 111 perces mérkőzéstől fáradt, idegileg megviselt csabai csapat az első játszmában na­gyon jól játszott, és 14:10-re veze­tett. Ettől kezdve a játékvezető — elég feltűnően — a csabaiakat nyom­az HB ll-ért . ta. így a KÜLKER nyerte a játszmát. I Később a csabai csapat teljesen fel­adta... Gálik ettől a mérkőzéstől is távolmaradt. Bp. Közg. Egyetem—Sarkadi Kini­zsi 3:0 (10, 14, 10). Női. Sarkad. V: Majoros. Sarkad: Csete, Bertók, Ko­vács, Majoros, Horváthné, Tornyi. Csere: Tokai, Ungor. A nagy szél miatt nem alakulhatott ki jó játék. 7:l-es, majd ll :3-as pesti vezetés után csak 10 pontig tudott feljönni a Ki­nizsi. A n. játszmában újított a ha­zai csapat, szoros küzdelemben játsz­malabdához jutott, de 16:14-re mégis vesztett. A m. játszmában az egyete­misták biztosan győztek. Kosárlabda Mezőberényl Vörös Meteor—Bp. Ti­pográfia 24:15 (C :4). Női. Mezöberény, 200 néző. V: Bokodiné, Zékány. Vö­rös Meteor: Utauszki, Zsedényl, Schaffer, Nádas, Tóth. Csere: Molnár. Székely, Dezsőffi, Guba, Tornai, Bánszki I, Bánszki n. Orkánszerű szélben Játszottak a csapatok, emiatt esett kevés kosár. A Meteor ember­fogással kezdett, s a támadójátékban, mivel a nagy szél a középtávoll do­básokat Is zavarta — ziccerek meg­teremtésére kellett alapozni. A hazai győzelem biztos volt, a vendégek egy pillanatra sem tudtak veszélyesek lenni. K: Zsedényl 13, Litauszki 5, Bánszki I 3, Nádos 2, Molnár. Mezöberény—Kiskunhalas 2:0 <1«), Kiskunhalas, 200 néző. V: Tóth I. Mezöberény: Winter — Harmati, Pl- j kő, Oláh, Kovács, Kohút I, Solymosi, | Zolnai, Földesi, Drienyovszki, Hoff­mann. Edző: Kóta György. Kiskunha­las! Szalontal — Tóth m, Rádi, Ju­hász, Vass, Tóth I, Pálinkó, Mészá­ros, Csányi, Kocsis, Lipák (Udvari). Edző: Virágh István. Nyomban a he­rényiek léptek fel támadólag. A má­sodik szögletüket Solyomosi ívelte be, s Kohút I fejesgóllal szerezte meg a vezetést, 1:0. A 49. percben j Zolnai szabadrúgásába Solymosi nyúlt i bele, s róla került hálóba a labda, 2:0. A kétgólos vezetés birtokában jól . tartotta a labdát a Mezöberény. Jók: Winter, Kovács, Földesi, 111. Rádi, | Vass. Mezőkovácsházi Pelőfi—Szegedi Sp. , 3:1 (1:0). Mezökovácsháza, 400 néző. | V: öze. Petőfi: Drágán — Sári, Gaj- ! dós, Bányik, Gigaez, Kenyeres, Ka- I nász, Kertmegi, Gábor, Budácsik, Sza­bó (Pasek). Edző: Perlaki Pál. Spar­tacus: Temesvári — stefán, Papp. ör- ! dögh, Bácskai, Balek, Varga (Gábor), | Janka dr„ Gerendeli, Kun, Sóki. Ed- | ző: dr. Kalocsay Géza. Csapkodó, tervszerűtlen játékkal teltek az első percek. A 22. percben a Kertmegi buktatásáért megítélt 11-est Sári érté­kesítette, 1:0. Az 34. percben Gábor elő- readását Kanász továbbította a háló­ba, 2:0. A 73. percben védelmi hibából Kun szépített. 2:1. A 7«. percben Bá- nylk labdájából Gajdos állította be a végeredményt, SU. Jók: Bányik, Gigaez, Kenyeres, Gábor, ill. Papp, Janka dr. Mh. Kinizsi—Bcs. VTSK »:0. Mező­hegyes, 300 néző. V: Szopod. Kinizsi: Harangozó — Kató, Szabd, Hemző H, Bakai, Nagy I, Kiss n (Sajti I), Dúl, Egri, Varga, Csizmás. Edző: Otrok Mihály. VTSK: Kerepeczki — Szarvas, Frankó. Bodó, Havasi, Román, Kasz- nár (Rajki), Varga n, Varga t. Má­zán, Neller. Edző: Dombóvári György. Az első félidőben kiegyenlített Játék folyt, mindkét csapat lőtt egy-egy ka­pufát. Fordulás után a VTSK kezde­ményezett többet, mégis Sajti I sze­rezhetett volna vezetést, de közelről a kifutó Kerepeczkibe lőtt. A hajrá­ban Román a kapufát találta el. Jók: Harangozó, Kató, Szabó, ill. Szarvas. Frankó, Neller. SZAK—Oh. Kinizsi 3.-« (3:0). Szeged. 200 néző. V: Tóth F. SZAK: Jäger — Putyora, Radnai, Sándor, Vass, Olasz. Bán (Bacsa), Mochlár, Pusztaszeri, Sári, Katona. Edző: Galgóczy Károly. Kinizsi: Ujj (Mikite) — Kasuba, Fusch, Harmati, Szűcs, Kiss, Fejes, Füsi, Markó, Rutz, Popity (Góga). Ed­ző: Csonka Béla. A 16. percben és a 25. percben Katona egyéni játék után lőtt gólt, 2:0. Igen sok durvaság tarkította a mérkőzést. A 40. perc­ben kavarodásból Puastiisieri talált [ a hálóba, 3:0. Fordulás után a Kini­zsi nem adta fel, sokat támadott, de szépíteni nem tudott. Jók: Putyora, Radnai, Vass, 111. Fusch, Szűcs, Füsl. 1 Sarkadi Kinizsi—Szarvas 3:0 (IS), i Sarkad, 700 néző. V: Ződl. Kinizsi: j Erdélyi (Illyés) — Pozojevicz, Juhász, ] Varga, Gurzó, Tobal (Molnár), Lova­st Kádár, Kiss, Balogh, Búzás. Edző: Vasvári Péter. Szarvas: Hévizl — Krátki, Mihály, Keller, Brakszatórisz, Kerekes, Burányi (Brazlna), Müller, Szalontal, Roszik, Járó. Edző: Ben- csik Gyula. A 30. percben Krátki ha­zaadását Búzás elcsípte, beadását Lo­vas! a hálóba továbbította, 1:0. For­dulás után is fölényben játszott a hazat csapat. A vendégek csak a védekezésre ügyeltek A Kinizsi fö­lényét a 47. és 77. percben Balogh váltotta gólra. 3:0. Jók: Erdélyi, Po­zojevicz, Juhász, ül. Hévízi, Mihály, Brakszatórisz. Mezőhcgyesi MEDOSZ—Szalvai SE 2:1 (0:1). Békéscsaba, 400 néző. V: Kormányos. MEDOSZ: Pintér (Sárkö­zi) — Erdei, Rizsányi, Fekete, Tóth, Kovács, Berki, Szilágyi, Madácsi, Bor­sos, Keresztes. Edző: K. Szabó Já­nos. Szalvai: Heller — Koszta, Mol­nár, Urda, Kékesi, Kraszni (Klszely), Megyesi, Szenteszky, Brakszatórisz, Pálinkás, Papp. Edző: Weiner Pál. Keresztes, majd Szenteszki hagyott ki helyzetet. A 33. percben Pálinkás a védők között talált a hálóba. 0:1. For­dulás után óriási erővel támadott a mezőhegyesl csapat. A 47. percben Madácst távoli bombáját Heller ki­ütötte és a befutó Keresztes kiegyen­lített, 1:1. Nem sokkal később Szi­lágyi ordító helyzetben lőtt mellé. A 60. percben Heller rosszul öklözött, s Keresztes könnyedén lőtt a hálóba, 2:1. A 85. percben Koszta súlyos sportszerűtlenségért a kiállítás sorsára jutott. A kiesés ellen küzdő ME- DÓSZ nagy lelkesedésének és takti­kai fegyelmezettségének köszönheti győzelmét. Jók: Keresztes (a mezőny legjobbja), Rizsányi, Tóth, Kovács, ill. Molnár, Kékesi, Kraszni, Brak­szatórisz. További eredmények: Szentes—Kos­suth SE 2:2. Hmv. MEDOSZ—Kun Bé­la SE 2:0. Dél-keleti csoport 1. Hmv. MEDOSZ 25 11 10 4 36:20 32 2. Mkovácsháza 25 13 6 6 20:23 32 3. Bcs. VTSK 25 11 8 6 33:23 30 4. Mezöberény 25 11 8 6 29:22 30 5. Kossuth SE 25 9 10 6 32:21 28 6. Szalvai SE 25 12 4 9 42:39 28 7. Kun Béla SE 25 10 7 8 33:32 27 8. S. Kinizsi 25 9 8 8 34:27 26 9. Szegedi AK 25 7 9 9 27:29 23 10. Mh. MEDOSZ 25 7 9 9 23:33 23 11. Kkhalasi MED. 25 7 8 10 26:27 22 12. Sz. Spartacus 25 6 8 11 32:38 20 13. Oh. Kinizsi 25 7 6 12 24:32 20 14. Mh. Kinizsi 25 6 f 11 26:37 20 15. Szarvas SC 25 7 6 12 21:31 20 16. Szentesi KMTE 25 5 9 11 27:41 19 Apróhirdetések Kondoros! tanyán jő karban levő összkomfortos tanya azonnali beköl­tözéssel, 400 négyszögöl gyümölcsös­sel eladó. Cím: Kondoros, Apponyi- föld 482. Juhász-tanya. Gyulai másfél szobás központi laká­somat hasonló békéscsabaira elcse­rélném. „Lakás” jeligére, gyulai hir­detőbe. 800—1100-ig vennék esztergapadot, ár- megjelöléssel „Sürgős” jeligére, Ma­gyar Hirdető, Békéscsaba. Kifogástalan állapotban levő Hori­zont tv, tartólábakkal, valamint fe­nyőoszlopok eladók. Szarvas, Kos­suth 19. Két szoba, összkomfortos lakást ke­resek költségmegtérítéssel, garázsléhe- tőséggel előnyben. Gyulán, Csabán. Választ zárt levélben kérek. Czirle Sándor, Kiskunfélegyháza, Kilián Gy. 44. ! Magnezit eladó. Békés, V., Durkó utca | Bélmegyeren — Fehérhát — 17 méte­res tanya lebontásra eladó. Ér­deklődni : Lovas Gábor. Tarhos,- IV. k., 21. Üjonnan épült egyemeletes családi ház kerttel, 2 család részére eladó. Békéscsaba, V. kér., Schönhercz Z. u. 1/4/a. ________ O rosházán, Csizmadia Sándor utca 49 számú ház sürgősen eladó, fizetési kedvezménnyel, beköltözhetően.