Békés Megyei Népújság, 1968. október (23. évfolyam, 230-256. szám)

1968-10-15 / 242. szám

1968. október 15. 7 Kedd Fölényes EEőre-győzelem a DVSC ellen ben jobb volt a vendégcsapat. III. játszma: A csabai csapat egyre jobban belelendült és ebben, vala­mint a következő szettben jobb le- ütői révén biztosan nyert. Jók: Bott- lik (a mezőny legjobbja), Barcs, Pé­li, Csaba. Gyomai TK—Fővárosi Autóbusz 3 :l (»-7, 3, 13, 9). Női. Gyoma, 50 néző. V: Vaszily. Gyoma: Zöld, Király, Molnár, Szmolnikné, Nagy, Szabó. Csere: Vincze. 4:0-ról szenvedett ve­reséget az első játszmában a GYTK. II. játszma: l5:3-ra nyert a hazai gárda. III. játszma: 2:l-re vezetett a hazai csapat, amikor megtorpant, és 13:ll-re feljött az Autóbusz. Csak nagy küzdelemben sikerült a gyo­maiaknak győzni. IV, játszma: 3:4 után magára talált a Gyoma és Pontszerzések, érzékeny vereségek, az NB-s csapatoknál KÁmrnt fthdn 1 Csere: Belanka, Nagy, Gálik. játszma: Az Autóbusz l4:8-ra veze- Győri ETO—Bes. Kötött 8:7 <4:3). Női tQt^ innen nyert a Kötött. II. szett- NJB X-ee mórtcőaés. V.: Tiimár. Kötött: Saa-bóné — Ráoz, Ancsán, Bairaiboe, Czegae, Vaezkö, Timáir. esteire: Virág, Ejpeirjessyné, Németh, Orvos. A mér- kőeaés előtt Ezegiediné vese- és dieiréik- bánialmakira hivatkozva lemondta a já­tékot, így a sérüléséből éppen felépült Ozegle került a csapatba. Az első per­cekben mean volt semmi baj, a Kötött 3rtHna húzott el. A győriek azonban nem adták fel. Sízünatig a vezetést is megsziereizték. Foirdulás után a csa­baiak egyenditettek, 5:4-re még vezet­tek, de aortán a nagyon fegyelmezett ETO Lengyel né két svédcsavar góljá­val elhúzott és nyert. A csabai csa­pat idegesen, ozétesően játszott, egy- BEerűen nem lehetett rájuk ismerni a múlt heti kitűnő teljesítmény után. G.: Ancsám Darabos 2—2, Qaegle, Vasaiké, Tímár. Rp. Postáá—Des. Kötött 15:9 (4:4). Női n:4-es vezetés után nyerte a talál- ! — Két kapufát lőtt a élcsoportjában — Gól Bcs. Előre—Debreceni VSC 3:0 (2:0) Békéscsaba, Kórház u. 6S00 néző. V.: Rádió. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Zaihorán, (Schneider), Kiss, Sü­lé, Mészár, Bartók, Németh, Száraz, íjdző: PiMer Sándor. DVSC: Ménes — I Németi, Magyar, Zágonyi, Heidrioh, I Nagy kapóst, Veres, Zilahi, Vaclavilk I (Szabó), Székely, Ráczd. Edző: Sáirotsd László. Nagy lelkesedéssel kezdett a L csabai együttesi A 11. percben Mészár ügyesen ugratta M Némethet, aki 12 métenrőa éles szögiből bombázott a jobb alsó sarokba, 1:0. A göl után sem ősökként a hazaiak táimadőkedve. Ber- tóflc, Mészár veszélyeztetett. A 35. perc­ben Szárazt szögletre szerelték. A be­ívelt labdát Bérlők fejelte a hálóba. 2 ró. A vasutas két veszélyes támar- dást vezetett, majd Mészár közeli lö­vését lábbal hárította Ménes. Az 57. percben Zágonyi összeütközött Mé­szárral, a hátvédet a partvonal men­tán ápolták. A 60. percben Németh ke­resztlabdáját Mészár 14 méterről zú­dította a léc ailá. 3:0. ötletesen!, terv­szerűen, szinte egy kapura játszott a csabai gárda. Németh két alkalommal: is az oldaüíháaót találta él. A találkozó j végén vastapsot kapott a hazai csa­pat. Vég&g a csabaiak irányították a játé­kot. Nagy Iraimot diktálva biztosan győzött az Előre a körülményes DVSC ' MEDOSZ — Még semmi sem dőlt el az NB III nélküli mezőhegyesi rangadó — Reménykedhet az Orosházi Kinizsi — lentámadások közül kettőt majdnem sikerült kihasználni. A 20. percben Géczd távoli bombája a kapufán csat­tant, majd Mészáros kétszer la lőhetett, de végül a földön fekvő Jakab hárí­tott. Fordulás után la inkább a hazaiak kezdeményezték, bár a MEDOSZ tá­madójátéka aktívabb volt, Ennék elle­nére a 60. percben a védők nagy hi­bájából (többen is elrúghatták volna a labdát) Szabó vezetést s®erzett, 1:0. A második debreceni gólt a jobbszélso beadása nyomán közvetlen közelről szerezte Lázár. 2:0. Ezután a ME­DOSZ támadott. Lovász átemelte a ka­puson a labdát, de az a lécről jött Jók: Jakab, Nagy, Kálmán, Lázár, illetve Csomós, Szilágyi, Lovász. További eredmények: Sz. MÁV— Pénzügyőr 5:0. Goldberger—Se. Dózsa 0:0, Cegléd—Gázművek 2:2. Kiskunfél­egyháza—MGM Debrecen 3:0, Kecske­mét—Jászberény 2:1, KISTEXT—Szege­di VSE 4:1. Keleti csoport NB I-es mérkőzés. V.: Tekauer. Ezen a találkozón Szegediné már vállalta a játékot. A Kötött remekül kezdett, az első félidőben végig vezetett, a Postás csak egyenlíteni tudott. Fordulás után T:8~ne ment el a Postás. A Kötött egyenlített, majd 0:8-as és 10:9-as veze­tésnél a csabaiak büntetőket hibáztak. A mérkőzésen jó teljesítményt nyújtott a textiles csapat, a létfontoseáigú pont­kozót. A gyomai lányok igen inga­dozó mezőnymunkával tették izgal­massá a találkozót. Támadó játékuk megfelelő volt, de a labdák meg ját­szásába igen sok hiba csúszott. Jók: Szmolnikné, Szabó­Kosárlabda Szolnok! Vörös Meteor—Mezőberé­szerzéa azonban elmaradt. Szegedi né nyj vörös Meteor 90:44 (45:18). Női 3, Ancsán, Németh 1—l büntetőt ha­gyott ki. G.: Ancsán 3. Darabos. Sze­gedemé 2—2, Tímár, Vaszkó. Szegedi Előre—Bcs. MÁV 13:8 (8:5). férfi NB I/B Szeged, 200 néző. V.: Krétáké.. MÁV: Ráoz — Szabó, Dukát, Antal, Gdcaey, Veress, Bíró. Csere: Szelcsányi, Sühajda. A 10. percbein 2:2 volt az eredmény, majd 6 perc múlva 4:3-nál egy körön átgiurult labdát Rácz a csabai kapus a körön kívül megfo­gott. A játékvezető óriási meglepetés­re hétméterest ítélt. így 5:3-ra ment el az Előre. Ezután a csabaiak el ügyetlen­kedjék az agyeniítésd lehetőségeket. A 45. percben 10:8-ra vezettek a hazaiak, amikor kimaradt egy csabai büntető, majd eladott labdával isimét a hazaiak lőttek gólt. E.-8. A hajrában a MÁV feladta a küzdelmet. A csabai csapat a döntő helyzetekben nem tudott össz­pontosítani és helyzeteit kihagyta. G.: Dukát 3, Antal 2, Bíró, Giceey, Suhaj- da. Jók: Rácz, Dukát; NB n. Szolnok. Mezőberény: Zsedé- nyi, Nádas, Litauszki, Bánszki, Tóth. Csere: Molnár, Guba, Schaffer, De­zsői!, Tamai, Bánszki. A hazaiak nagy akarással vetették magukat a küzdelembe. A herényiek megilletőd- ve, sok hibával, rossz dobószázalék­kal játszottak. Kd: Litauszki 11, Zsedényi, Molnár 8—8, Nádas 7, Gu­ba 4, Bánszki, Tóth, Scháffer 2—2. Jók: Németh, Láza, Szűcs, Mészár, Bertótk, de a többiek is kitettek magiu- I kért, illetve Nagy kapósa, Ménes, Ma-1 gyár, Heidrich. *■" Debreceni Elektromos- Gyulai MEDOSZ 2:0 (0:0) Debrecen, l>200 néző. V.: Müksataá. ' Elektromos: Jakab — Nagy. Kálmán, Dúsa, Sándor, Juhász, Kovács, Rozgo- nyi, Szabó, Székelyhídi (Debreczeni), Lázár. Edző: Kertész Tamás. MEDOSZ: Csomós — Galibács, Szilágyi, Lovász, Szabó, Géazi (Nagy), Mészáros, Vasvá­ri, Himer, Boruzs, Herczegfalvi. Edző:! Szigeti István. Kezdés után nyomban: fölénybe került az Elektromos, a gyű-! lad csapat védekezésre kényszerült, j Csomósnak több alkalommal' keälett i közbeavatkoznia. A ritka gyulai € 1. Bcs. Előre 24 14 5 5 2. KISTEXT 24 12 7 5 3. SZ. MÁV 24 14 3 7 4. Cegléd 24 10 10 4 5. DVSC 24 11 4 9 6. Ktokunfélegyh. 24 8 8 8 7. Pénzügyőr 24 10 4 10 8. MGM Debrecen 24 8 8 8 9. Sz. Dózsa 24 8 7 9 10. Jászberény 24 7 8 9 11. SZVSE 24 7 8 9 12. Goldberger 24 6 8 10 13. KTE 24 7 6 11 14. Gyula 24 7 5 12 15. Gázművek 24 5 9 10 16. D. Elektromos 24 5 6 13 belül megfogta (?) a labdát. A já­tékvezető a 16-osról ítélt szabadrú­gást. Spitzer és Ződi partjelző tévedé­seivel döntő módon befolyásolta az eredmény alakulását. Jók: Zolnai (a mezőny legjobbja), Winter, Kovács, Hegedűs, ill. Jánosi, Békefí, D. Sza­bó. Oh. Kinizsi—Szalvai SE 2:i (1:1). Orosháza, 400 néző. V: Fekete. Ki­nizsi: Ujj — Kasuba, Fusch, Har­mati, Szűcs, Kiss, Zsurka, Rucz, Tú­ri, Fejes, Markó (Halupa). Edző: Csonka Béla. Szalvai SE: Nelier — Koszta, Brakszatórisz, Urda, Kékesi, Gaál, Szenteszki, Kiszely, Kraszni, Pálinkás, Papp. Edző: Weiner Pál. Változatos játék után a 35. percben Túri laposan a sarokba lőtt. 1:0. A Szalvai a 44. percben — szöglet után — Papp góljával egyenlített, 1:1. For­dulás után, egy perc múlva Koszta öngólt vétett, 2:1. Ezután kiegyenlí­tett küzdelem folyt. Jók: Kasuba, Szűcs, Kiss, Túri, ill. Brakszatórisz, Urda, Kraszni. Mezőkovácsházi Petőfi—Sarkadi Ki- 42:14 33 nizsi 2:2 (1:0). Mezőkovácsháza, 600 55:33 31 néző. V: Bálint. Petőfi: Drágán — 41:26 31; Bálványos, Gajdos, Bányik, Kenye­res, Gigacz, Gábor, Pasek (Sári), Hudácsik, Kertmegi, Kanász. Edző: 33:28 24; perlaki Pál. Kinizsi: Erdélyi — Po- 24 10 4 10 37:35 24 j ZOjeVicz, Juhász, Varga n. Gurzó, 22:23 24 Dab^ Kocsis (Lovasi), Kádár, Ba­logh, Nagy, Búzás. Edző: Vasvári Péter. A 17. percben Budácsik 5 45:34 30 35:34 26 29:32 23 38:41 22 Közületek munkaerőigénye Figyelem! A 8. sz. AKÖV Orosházi 1 Munkásszállást, kedvezményes ét- Uzemegysége, Orosháza, Katona u. keztetést, munkaruhát biztosítunk. 5. sz. rakodógép-kezelőket Vörös Útökölte ég-hozzájárulást térítünk. Je- Csillag rakodógépre, rakodókat, j lentkezés: Budapest, X., Maglódi út MÁVAUT-kalauzokat, MTZ-vezetőt ! 17. Munkaerőgazdálkodás, azonnali belépéssel felvesz. Röplabda Sarkadi Kinizsi—Bp. Ferroglóbus 3:2 (—10, 11, —11, 10, 11). Női NB n, Sarkad, 100 néző. V: Gál. Kinizsi: Csete, Bertók, Kovács, Horváthné, Tornyik, Majoros. Csere: Hortobá­gyi. Jó kezdés után a játékvezető ítéletei miatt visszaesett, és az első játszmát elvesztette a sarkadi csa­pat. n. játszma: A közönség nagy buzdítása mellett óriási küzdelemben | nyert Csete, Bertók ütéseivel a Ki­nizsi. m. játszma: Jobb volt a pes­ti csapat. IV. játszma: 6:2, majd 12:4 után biztos hazai győzelem. V. játszma: A bajnokság 4. helyezett­jét nem tisztelték a sarkadiak. Lel­kesen, jól játszottak és megérdemel­ten nyerték meg — a forduló leg­nagyobb meglepetését okozva — a találkozót. Jók: Kovács, Csete, Hor­váthné, Bertók. Bcs. Kötött—Főváros! Autóbusz 3:1 (14, —12, 9, 7). Női. Békéscsaba, 150 néző. V: Szele. Kötött: Martincsek, Lepény, Barcs, Bottlik. Csaba, Péli. A Ganz-MAVAG alkalmaz: eszter­gályos, marós, köszörűs, gyalus, vé- sős, fúrós, lakatos, csőszerelő, ko­vács, öntő, hegesztő, asztalos, ács, mintakészítő, szak- és betanított mun­kásokat. Vállalatunknál csökkentett munkaidő és minden második héten szabad szombat van. Szállás és vas­úti jegyet adunk. Jelentkezés levél­ven vagy személyesen munkaerőgazdálkodásán (Budapest, vm. k„ Vajda Péter u. 10). A Fővárosi 3. ! lat felvesz kőműves, ács, állványozó, tetőfedő, bádogos, vízszerelő, öve­ges, hidegburkoló szakmunkáso kát, kubikos, valamint betanított és segédmunkásokat 44 órás, 5 napos munkahéttel (mindjén szombat sza­bad), jó kereseti lehetőség. Vidékiek­nek munkásszállás van. Felvétel ese­tén felutazási költséget térítünk. Kü­lönélést idény- és egyéb pótlékot is biztosítunk. Szakmákra betanítunk. Je. lentkezés: Budapest, VIII., Csokonai u. 6. sz. Munkaügyi osztály. , A Beton- és Vasbetonipari Művek Budapesti Betonárugyára, Budapest, j XXI., Rákóczi Ferenc u. 289. (Csepel) 1 azonnali belépéssel felvesz mozaiklap - j gyártó munkára női és betonelem- j gyártó munkára férfi segédmunkáso­kat. A munka végzése gyártócsar- j nokban történik. Kereseti lehe- 1 tőség 100 százalékos norma tel­vállalatunk ! jesítése e*«tén dolgozónak I 1400—1800 Ft, férfi dolgozóknak 1800— 2800 Ft. Begyakorlási idő után ennél magasabb kereset is elérhető. Mun­Epftöipari Válla T otóeredmények A totó 41. heti eredményei: 2, x, 3, 2, 1, 1, 1, 2, x, x, x, x, x, x. Telitaláílait nincs. Négy fogadó ért el 13 talála­tot, nyerőmén yük 104 949 forint. A 12 találatos szelvényekre 2186, a limesekre 144. a lö-esekre 2<9 forint nyeremény kásszállást és napi egyszeri meleg ét­kezést térítés ellenében biztosítunk. I Minden második héten szabad szom­bat van. Felvételre jelentkezés Csepe­len, a munkaügyi csoportnál. Fel­vétel esetén útiköltséget megtérít­jük. Építőipari nagyvállalat azonnal al­kalmaz budapesti és dunántúli épít­kezéseire : kőműves, ács, épület- és bútorasztalos, faipari gépmunkás, géplakatos, épületlakatos szakmun­kásokat, valamint kubikosokat és se- A Pamuttextilművek Frottiergyára, gédmunkásokat jó kereseti lehetS- Budapest, XIII., Fáy u. 81—83 felvesz seggei- A vállalat mind budapesti, 16 éven felüli nőket szövő betanuló* nak, lánccsévélő-betanulónak három műszakos munkára. A betanulási idő alatt napi 1 Ft-ért egyszeri étkez- I tetést, szükség esetén ágybérletet biztosítunk. Betanulási idő után 1 1200—2000 Ft-ig terjedő kereseti lehe- j tőség. A söripari vállalat azonnal felvesz férfi segéd- és betanított munkáso­kat, 44 órás munkaidő. Pénzbeli ke­mind vidéki építkezésein napi két­szeri kedvezményes étkeztetést, szál­lást és útiköltséget biztosít. Megbe­szélés és jelentkezés: 22 sz. Állami Építőipari Vállalat, Budapest, V., Irányi u. 17 sz. Munkaerőgazd. Felvételre keresünk férfi munkaerő­ket textilfestő és kikészítői mun­kakörbe. Magas kereseti lehetőség. Lakáslehetőséget biztosítunk. Jelent­kezés levélben. Hazai Pamutszövő­reseten felül természetbeni juttatás, gyár, IV., Baross u. 99. 9:44 20 34:53 19 Bcs. VTSK—Kh. MEDOSZ 1:0 (Irt)). Bcs., Kórház u. 1800 néző. V: Szabó. VSTK: Kerepeczki — Szarvas, Fran­kó, Bodó, Havasi, Román, Kasznár, Rajki (Kalcsó), Varga I, Mázán I, Nelier. Edző: Dombóvári György. MEDOSZ: Szalontai — Tóth III, Rádi, Juhász, Vass, Tóth I, Lipák, Mészáros, Csányi, Kocsis (Karsai), Csapiáros. Edző: Virágh István. A 12. percben Raj ki szögletét Román úgy fejelte a kapura, hogy Tóth III csak a gólvonalon túl tudta menteni. A játékvezető az eset kö­zelében állt, és határozottan középre mutatott. 1:0. Fordulás után a VTSK nagyon rákapcsolt. Nyolc szögletet ért el, de több gól már nem esett. Szögletarány: 13:4 a VTSK javára. Jók: Kerepeczki, Bodó, Kasznár, ill. Szalontai, Tóth, Rádi. Mezőberényi Spartacus—Hódmező­vásárhely 0:0. Mezőberény, 1150 né­ző. V: Spitzer. Spartacus: Winter — Pikó, Hegedűs (Földesi), Oláh, Kovács, Hoffmann, Harmati, Soly- mosi, Krcs marik, Kohut I, Zol­nai. Edző: Kóta György. MEDOSZ: Békefi — Szatmári, Jánosi, D. Szabó. Béni, Szabó, Risák, Nagy, Boross, Gebauer, Kutnyák. Edző: Roszik Miklós. Az első félidőben a nagy akarással küzdő hazaiak közül Hoff­mann és Pikó lőtt nagy helyzetben mellé. Fordulás után állandósult a berényi fölény. A 61. percben Zol­nai szabályos gólját Spitzer nem ad­ta meg. A 73. percben az egyik vá­sárhelyi védő a büntető területen Apróhirdetések Gyulán, Kolozsvári u. 1 szám alatt 205 négyszögöles, építkezésre alkal­mas porta eladó. Érdeklődni: Se­lyem u. 1. _______________________ G yula, Zöldfa u. 1 beköltözhető, eladó. számú házrész ^ fÜ I méterről vezetést szerzett, 1:0. A 61. percben Nagy egyenlített, majd Ba­logh kihasználta a Petőfi-védők hi­báját, 1:2. A 67. percben Gajdos szögletéből Kertmegi egyenlített. Ez­után a Petőfi-főlény nyomasztóvá váft. A 85. percben a játékvezető Kenyerest kiállította. Szögletarány: 15:1 a Petőfi javára. Jók: Gajdos, Kertmegi, ill. Erdélyi, Pozojevicz, Juhász. Mh. MEDOSZ—Mh. Kinizsi 0:0. Me­zőhegyes, 500 néző. V: Stefkovics. MEDOSZ: Pintér — Erdei, Madácsi. Fekete, Kovács, Gábor, Szilágyi (Borsos), Berki, Tóth, Rizsányi, Ke­resztes. Edző: K. Szabó János. Ki­nizsi: Harangozó — Kató, Szabó, Hemző, Bakai, Nagy I, _ Nagy II (Csete II), Dúl, Kiss, Varga, Csiz­más. Edző: Otrok Mihály. A mező­hegyes! rangadón kemény játék, paprikás hangulat uralkodott. A Ki­nizsi ritkábban, de veszélyesebben támadott, míg a mezőnyben jobb MEDOSZ sok helyzetet kihagyott. Igazságos eredmény. Kitűnő játékve­zetés. Jók: Kovács, Tóth, ill. Kató, Varga. Kossuth SE—Szarvas 2:1 (1:0). Szarvas, 300 néző. V: Vidó. Kossuth: Turcsány — Veress, Terhes, Szend- rei, Csonka, Ambrv.s, Janiga, Szőke, Héger, Dupsi, Tóth. Edző: Nyári Tibor. Szarvas: Grexa — Dóba, Mi­hály, Magyar (Kerekes), Krátki, Lel­kes, Keller, Müller, Szalontai, Ro­szik, Bodnár. Edző: Bencsik Gyula. A 13. percben ártatlan akcióból Hé­ger a hálóba fejelt, 1:0. Az 58. perc­ben Szalontai beadását Müller befe­jelte, 1.1. A 78. percben Ambrust kiállították. A 83. percben Dupsi nagy lesről a hálóba lőtt. (Súlyos játékvezetői hiba), 2:1. A 86. perc­ben Szalontai, majd Dóba került a kiállítás sorsára. A 90. percben Ro­szik mellélőtte a 11-est. Jók: Ter­hes, Janiga, Tóth, ill. Mihály, Ma­gyar, Müller. További eredmények: Kun Béla SE—Szegedi Spartacus 2:1. Szentes— SZAK 1:1. DÉLKELETI CSOPORT Elhalálozás miatt eladó 3000 milli­méter csúcstávolságú esztergapad, számok és anyagok. Thiuírzó u. 2/1. Békéscsaba, Cserkeszőí őn, Tatárr-dűlő 9 scsám alatt beköltözhető lakóház, hordók, kádak eladók. Érdeklődni: Gyalai Simon, Kunszentmárton, Bacsó Béla u. 17. Ez évre szóló 408-as Moszkvics-ki- utalás átadó. Békés. Gépgyár. Por­ta. Azonnali beköltözéssel családi ház eladó. Békéscsaba, I., Partizán ut­ca 8. Simca 1000-es eladó. Békéscsaba. V., Povázsai utca 3. Dr. Farkas. 1. Hmv. MEDOSZ 24 10 10 4 34:20 30 2. Mkovácsháza 24 12 6 6 27:22 30 3. Bcs. VTSK 24 11 7 6 33:23 29 4. Mezőberény 24 10 8 6 27:22 28 5. Szalvai SE 24 12 4 8 41:37 28 6. Kossuth SE 24 9 9 6 30:19 27 7. Kun Béla SE 24 10 7 7 33:30 27 8. S. Kinizsi 24 8 8 8 31:27 24 9. Kkhaiasi MED. 24 7 8 9 26:25 22 10. Szegedi AK 24 6 9 9 24:29 21 11. Mh. MEDOSZ 24 6 9 9 21:32 21 12. Oh. Kinizsi 24 7 6 11 24:29 20 13. Sz. Spartacus 24 6 8 10 31:35 20 14. Szarvas SC 24 7 6 11 21:28 20 15. Mh. Kinizsi 24 6 7 11 28:37 19 16. Szentesi KMTE 24 5 8 11 25:3» IS