Békés Megyei Népújság, 1968. szeptember (23. évfolyam, 205-229. szám)

1968-09-03 / 206. szám

1968. szeptember 3. 7 Kedd Tóth Margit két bajnokságot nyert, Kosa Éva is dobogóra került az országos ifjúsági úszó-bajnokságon Gélszegénység a labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában — Döntetlen Gyulán, vereség a Pasaréti úton — Két pont a Szalvai előnye — IjCét részre szakadt az NB 111-as tabella Jászberényi Lehel—Gyulai MEDOSZ 1:1 (1:0) V A Nemzeti i , Sportuszodában került lebonyo- látásra az idei országos ifjúsá- gd úszóhajnok- sóg. A hárosm- napos küzdel- mekben a Bcs. ' Kötöttárugyár úszód ismét ki­tűnően szerepelték. Két bajnok­ságot, egy második és négy har­madik helyezést szereztek. A kitűnő formában levő Tóth Margit folytatta idei jó szereplé­sét és új vidéki ifjúsági és fel­nőtt csúccsal nyerte a 200 és' 400 m-es vegyesúszást. 200 pil­langón a második, a 400 gyorson es a 100 m-es pillangóúszásban harmadik helyet szerzett. Meglepetés volt Kos a Sva nagy­szerű teljesítménye is. A 100 és 200 m-es mellúszásban a harma­dik helyen végzett. Jó eredménye­két ért el és -így egy új csabai kislány úszott be az élvonalba. A 400 m-eis vegyesúszásban Tóth Margit csak két mp-cél maradt el Túróczi Judit (BVSC) 1965-ben felállított országos ifjúsági csú­csától. Remélhető, hogy a még soron következő versenyeken meg­javíthatja a csúcsot. Eredmények: 200 m-es vegyes: 1. Tóth Margit, 2:40,8 mp. (vidéki ifi és felnőtt csúcs). 400 m-es ve­gyes: 1. Tóth 5:47,9 mp. (vidéki ifi és felnőtt csúcs). 200 m pil­langó: 2. Tóth 2:53,3 mp. 100 m pillangó: 3. Tóth 1:16,5 mp. 400 m gyors: 3. Tóth 5:13,8 mp. (vidé­ki ifi, felnőtt csúcs). 100 m mell: 3. Kosa Éva 1:25 mp. 200 m mell: 3. Kosa Éva 3:03,9 rop. A kézilabda, röplabda NB-ért Bp, Vörös Meteor—Bes. Kötöttáru- gyár 7:6 (5:4). Női kézilabda, NB X. Kötött: Szabó ne — Németh, Anosin. Sze- gediné, Darabos, Tímár, Vasaké, Cse­re: Orvos, Illyés, Virág. A eéreghajtó Bp. Vörös Meteori- szögiből lőtt góllal szieraet* .vezetést, de azután remekül játszott a textiles ősa­pa* és a Bcs. Efiőré-labdarrúgólk har­sány biztatása mellett 4:2-re húzott el. Bzru-tám Soagédinó büntetőt hibázott*. Da­rabos két kapufa* löt*. Ez vokt a mér­kőzés fardrulöpontja! Sajnos, a csabai csapa* legjobb védője ezután soroza­tos taktikai hibákat követet* eL A Vö­rös Meteor egyenlített, majd időn túli eizabadtdotoáából (!) megszerezte a ve­zetést. Fordulás után már 7 túró ment él a Meteor úgy, hogy Szegedi né és Darabos büntetőket hibázott. A csa­baiak ezután három nagy helyzetet néző. V: Tar. Gyoma: Gyuris — Ki­rály, Vánoae, Szmoandkné, Zöld, Szabó. Csere: Heinfairt, Molnár, Nagy. Kö­tött: PéH, — Martincsek, lepény, Gá- lí-k, BotttBJIr, Csaba. Csere: Bíró, Bé­lánk«, Barcs, Nagy. Esős időben, ne­héz labdával játszották a mérkőzést. A játéknak elsősorban a küzdőjellege domborodott ki, a színvonal nem emel­kedett a közepes fölé. I. játszma: Hosz- saú labdamenetek mellett 4:4, majd 8:8 utón a Kötött 13:8-ra elhúzott és nyert, II. játszma: Gyoma rövid idő alatt 8:0-ás vezetésre tett szert, az elő­nyét a játszma végéig még fokozta is. III. játszma: Nagy küzdelem jellemez­te a játszmáit, amely 30 percig tartott. 9:5-ös csabai vezetésinél csak a hatodik forgás után tudtak a osiatpaiték pontot szerezni. I4:13-nál Gyoma, 15:14-nél pe­dig a Kötött jutott játszmadobáshoz Gyula, 1000 néző. V: Sándor. Lehel: Kohári — Gubicz, Helle, Tóth, Jóasa, Sárközi, Bugyi, Moós, Gulyás, Bánhídi, Fülöp. Edző: Buchár László. MEDOSZ: Cso­mós — Gúti, Szilágyi, Lovász, Sza­bó, Géczi, (Nagy F.), Mészáros, Boruzs, Vasvári, Himer, Nagy J. Edző: Fábián Mihály. A szomba­ton megeredt eső még a mérkőzés alatt is esett. A csúszós nehéz pá­lyán sok pontatlan átadás, hibás támadás-befejezés jellemezte a hazaiak játékát. A 43. percben Gulyás a vendégeknek szerezte meg a vezetést. Fordulás után na­gyot javult a MEDOSZ játéka. A 47. percben Nagy J. megszerezte az egyenlítő gólt. 1:1. Ezután nyo­masztó fölénybe került a gyulai csapat, de csatárai nem tudták áttörni a nagyszerű jászberényi védelmet. Jók: Szabó, Boruzs, Nagy J., ill. Helle, Moós, Bánhídi. Pénzügyőr—Bcs. Élűre 2:0 (2:0) Budapest, Pasaréti út, 1000 né­ző. V: Hegyes. Pénzügyőr: Meyer — Tan, Tolnai Tenta, Mózes, Bi- hámi, Torma, Koroly, Tóth, Sülé, Balogh. Edző: Tóth György. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, (Sülé), Kiss, Batke, Németh, Schneider, Zahorán, Bertók. Edző: Pillér Sándor. Széllel hátban nagy lendülettel kezdett a hazai csa­pat A 3. percben Balogh szögle­tére Tóth rosszul mozdult ki, s Koroly úgy továbbította a hálóba a labdát, hogy az Szűcs lábát is érintette. 1:0. A 7. percben a be­avatkozással késlekedő Láza a ki­törő Korolyt letalpalta. A megítélt 11-est Sülé értékesítette. Fölény­ben játszott a Pénzügyőr. Tóth kétszer is bravúrosan mentett. A hajrában Bertók és Batke veszé­lyeztetett. Szünet után a csabaia­kat támogatta a szél és a feljavult lila-fehér gárda nagy fölénybe ke- : nyert. Jók: Gajdos, Gábor, pá­rült. A 70. percben Németh már j sek, ni. Tihanyi, Benkő. csak a kapussal állt szemben, de ! Szarvas-Szegedi Spartacus 2:1 kihagyta a nagy lehetőséget. Nem i (i;i). szarvas, 400 néző. V: Lajkő. sokkal később Németh az alapvo­nalról lőtt kapura, a labda a ka­pufa éléről a vetődő kapus kezére pattant (!). Az ellentámadás so­rán Kvasz mentett a gólvonalon. A 85. percben Batkéval szemben szabálytalankodtak, majd Sülé fe­jesét védte Meyer, s Németh kö­zeli lövését hárította szögletre. Jók: Tóth, Kvasz, Szűcs. A Pénz­ügyőr valamennyi játékosa dicsé­retet érdemel. További eredmények: Kiskun­félegyháza—DVSC 2:0. Sz. Dózsa —Gázművek 2:1. Goldberger— SZVSE 1:1. Kecskeméti TE—Ceg­léd 0:0. KISTEXT—D. Elektromos 4:3. MGM Debrecen—Szolnoki MÁV 1:1. fl Keleti csoport állása 18 10 4 4 25:10 24 18 8 6 4 36:23 32 18 10 2 6 29:26 22 18 7 7 4 33:26 21 18 8 3 7 25:24 19 18 8 2 8 29:22 18 18 6 6 6 15:19 18 17 6 5 6 23:20 17 18 6 5 7 23:22 17 18 5 7 6 29:30 17 18 5 7 6 12:13 17 18 6 5 7 26:30 17 18 5 6 7 28:38 16 18 5 5 8 16:25 15 17 5 4 8 22:35 14 18 3 6 9 24:32 1? 1. Bcs. Előre 2. KISTEXT 3. DVSC 4. Cegléd 5. Sz. MÁV 6. Pénzügyőr 7. SZVSE 8. Sz. Dózsa 9. Kiskunfélegyh. 10. Jászberény 11. MGM Debrecen 12. Goldberger 13. Gázművek 14. Gyula 15. KTE 16. D. Elektromos hagytak ki, több alkalommal felelöfaLe- végűi a gyomai .lányok jobban össc.- nü! ellőtték a latodat. Végre Illyés 7 pontosítottak. IV. játszana: Sima gyo- m-esböfl szépített, majd újabb góllal j mai győzelemre volt kilátás, his®en rö- 7:6-ra alakul* a« eredmény. Három í ^ id)ö alafct 8:0^.a> nxajd insure ve­perc volt még hátra, a Meteor tar­totta a labdát, bár a Kötött háromszor megszerezte azit, játékosai előkészítés nélkül ellőtték azokat, s így a nagy fontosságú mérkőzésen vereséget szen­vedtek. Ajz eredmény — könnyen vál­ságos helyzetbe hozhatja a jelenleg még 10. helyen álló csabai csapatot. Ezúttal is bebizonyosodott, hogy ha zettek. A Kötött fokozatosan dolgozta le hátrányát és 15:14-nél jáifcsamailab- dátooz jutott. A játszana végén isimét a gyomaiak voltak nyugodtabbak. A nagy küzdelemre jellemző, hogy ez a játszma 34 percig tartott. Jók: Nagy, ; SízmolndJkné, ill. Lepény, Péln. Martfűi MSE—Szarvasi Óvónő 9:4 A labdarúgó NB 1. eredményei: MTK—Szeged 1:0, Csepel—Egyetértés 2:1, Ferencváros—Pécs 1:0, Ü. Dózsa— Tatabánya 1:1, Salgótarján—Szombat­hely 2:1, Bp. Honvéd—Győr 2:2, Va­sas— Diósgyőr 2:2, Videoton—Dunaúj­város 1:0. csak egy ember is felrúgja a taktikai ' Nöi kézilabda NB II., Martfű, 100 fegyelmet, nem lehet megnyerni néző. V: Sízaitmári. Óvónő: Békési — rár, Gábor, mérkőzést. Emellett pedig sorozatban j Hanó, Adamcsák, Kugyéla^Füirár, Ro- nem lehet — két mérkőzésen nyolcat — ! 3i;k I, Gábor. Csere: Rojik H, Kasdk, büntetlenül kihagyni 7 métereseket. G: ! Kiegyenlített első félidőben négy scse- Sízegediné, Darabos 2—2, Illyés, Vasiz- rencsés góllal húzott el a Martfű. For- kó. d-uiiás után teljesen egyenrangú ellen­Bcs. MÁV—MGM Debrecen 18:8 (9:4). ® '™* 1 szarvasi csapat. A Mtűnően Férti kézilabda NB I/B, Bcsaba, 100 ve2etÄ Sz,a*raárt egy összecsapás utón nézd. V: Nemenyi. MÁV: Racz - Su- ! Kaslköt végleg kiállította. G: Kugyela haj da, Szabó, Dukál. Qiczey n. Rád- j 2- Fu*ár, L J6k: *• ** naá, Bíró. Csere: SzeJesámyi, Varga, Veres®. Szemerkélő esőben, de jó te- j lajú pályán ellenállhatatlan volt a csa­bai csapat. A 18. percben már 6?l-re, háirom pefooei később 8:2-ire vezetett. Szünetig két eladott labdából lót* gólt az MGM. Fordulás után is tovább tar­tott a vasutasok lendülete, remekül védekeztek és teljesen megérdemelten nyerték 10 góllal. A találkozón a kel­lemetlen Időjáráshoz, a vasutasok tud­tak jobban alkalmazkodni és fegyel­mezetten, lelkesen játszivá arattak fö­lényes győzelmet. G: Bíró 5, Szabó 4, Subajda 3, 'Dukát, Radnai 2—2, Varga, Veres®. Jók: Rácz, Bíró, Gicaey. Gyomai TK—Bcs. Kötött 3:1 (—10, 2, IS, iái. Nőd röplabda NB H. Gyoma, 100 NB I/B.: Nagybátony—Szállítók 2:1, Oroszlány—Gapz 3:2, Bp. Előre—Győr 1:0, SZMT—Komló 0:0, Budafok—Kecs­kemét 2:1, Várpalota—Miskolc 2:1, Eger—Nyíregyháza 0:0, Pécs—BVSC 1:0, Bp. Spartacus—Özd 4:1. A totó 35. heti eredményei: x, x. 2, x, 1. 1, 1. X. 1. 1. 1. 1. 1. 1- 24 fo­gadó ért el 13+1 találatot, nyere­ményük 17 772 forint. A 40 db 13-as nagy helyzetet. A félidő vége előtt találatra 10 989 forintot fizetnek. A j Sári szabadrúgását Pasek a léc alá 12-es találatos szelvényekre 347, a 11- | fejelte, 1:0. A második félidőben esekre 40, a 10-esekre 15 forint nye- j óriási fölénybe került a Petőfi és remény jut. j Pasek, majd Gábor góljával bizto­Szalvai SE—Mezőhegyesi Kinizsi 3:1 (2:1). Békéscsaba, 300 néző. V: Lenkei. Szalvai: Neller — Molnár, Brakszatórisz, Koszta, Kékesi, Gaál, Megyesi, Szenteszki, Kiszely (Krasz- ni), Pálinkás, Papp. Edző: Weiner Pál. Mezőhegyes: Harangozó — Kató, Csete I, Hemző, Bakai, Nagy I, Nagy II, Csizmás, Egri, Kiss II, Ballá (Dúl). Edző: Otrok Mihály. A 3. perc­ben Kiss n vezetést szerzett, 0:1. A Szalvai Gaál 11-esével egyenlített, 1:1. A 32. percben Megyesi beadását Kiszely értékesítette, 2:1. Fordulás után sokáig támadott a Kinizsi, de a 67. percben Szenteszki eldöntötte a mérkőzés sorsát, 3:1. Gyenge já­tékvezetés. Jók: Koszta, Kékesi, Me­gyesi, Szenteszki, ill. Csete I, Kiss II. Mezőkovácsházi Petőfi—Szentes 3:0 (1:0). Szentes, 800 néző. V: Daubner. Petőfi: Drágán — Bálványos, Gajdos, Bányik, Kenyeres, Gigacz, Sári (Bo­né), Gábor, Budácsik n, Pasek, Sza­bó. Edző: Perlaki Pál. Szentes: Rang — Lindák, Garai, Tihanyi, Dancsó, Gazsi, Varga (Benkő), Bar- tha, Fodor, Ambrus, Friz. Edző: Nagy Mihály. A hazaiak kezdtek jobban, Szarvas: Hévízi — Dóba, Magyar, Brakszatórisz I, Kerekes, Keller, Mül­ler, Szalontai, Lelkes, Roszik, Bod­nár. Edző: Bencsik Gyula. Szeged: Temesvári — Tóth, Csányi, Bácskai, Medgyesi, Gábor, Bába, Varga, Papp, Janka dr., Sóki. Edző: Kalocsai Gé­za dr. A hazaiak a 12. percben Mül­ler révén vezetést szereztek, 1 :Q. Papp egyenlítési alkalmat hagyott ki, de a 41. percben Sóki 20 m-ről be­talált, 1:1. Változatos játék után a 70. percben Roszik kavarodás köze­pette szerezte meg a hazaiak győztes gólját, 2:1. Az utolsó percekben öt szögletet rúgott a szegedi csapat, Jók: Kerekes, Keller, Müller, Lelkes, ill. Csányi, Bába, Varga. Kun Béla SE—Orosházi Kinizsi 2:1 (0:1). Orosháza, 100 néző. V: Zöldi. Kun Béla: Hluchány — Kapoli, Ta­kács, Tóth, Szilágyi, Kérdő, Varga, Mányoki, ZemmeJ, Makai, Szabó. Ed­ző: Takács István. Kinizsi: Ujj — Kasuba, Fusch, Harmati, Szűcs, Fe­jes, Popity, Kovács, Daróczi, Túri, Zsurka. Edző: Csonka Béla. A 15. percben Kasuba labdáját Daróczi 20 méterről laposan lőtte a hálóba, 0:1. A 60. percben fölényben játszott a Kinizsi, de aztán Szabó egyenlíteni tudott, 1:1. Óriási küzdelem indult a győztes gólért, amit Mányokinak si­került megszereznie, 2:1. Jók: Ta­kács, Szilágyi, Mányoki, ill. Ujj, Ka­suba, Túri. Mezőhegyesi MEDOSZ—Mezőberény 0:0. Mezőhegyes, 300 néző. V: Csep- regi. MEDOSZ: Dudaszek — Erdei, Rizsányi, Kovács, Borók (Fekete), Gábor,. Komlódi, Tóth, Madácsi, Bor­sos, Keresztes. Edző: K. Szabó Já­nos. Mezőberény: Winter — Kohut II, Hegedűs, Oláh, Kovács, Kohut I, Földesi, Solymosi, Krcsmarik (Vigh); Drienyovszki, Hoffmann. Edző: Kóta György. A 23. percben Madácsi ha­talmas lövését hárította Winter. Ez­után Rizsányi hazaadását Drienyovsz­ki elcsípte, de kihagyta a helyzetet. Fordulás után nagy mezőnyfölénybe került a MEDOSZ. Komlódi, Keresz­tes és Rizsányi azonban elszalasztot­tá a gólszerzési lehetőséget. A he­rényi védelem kitünően játszott. Jók: Kovács, Gábor, Tóth, ill. Win­ter, Hegedűs, Kovács. Sarkadi Kinizsi—Bcs, VTSK 0:0. Sarkad, 400 néző. V: Szabó. Kinizsi: Erdélyi — Pozojeviez, Juhász, Varga, Nagy, Kovács, Molnár, Búzás, Kótaí. Kocsis, Kiss. Edző: Vasvári. Péter. VTSK: Kerepeczki — Szarvas, Fran­kó, Bodó, Mázán, Román, Sarkadi, Rajki, Varga, Mázán, Neller. Edző: Dombóvári György. Esőben, csúszós, Már most gondolion az őszre és a élre, nem lesznek öltözködési gondjai, ha időben tiaztíttatja és festeti ruháit. Vállalja a TÓTKOML0SI VEGYESIPARI KTSZ kelmefestő részlege. Orosházi fióküzlet gimnáziummal szemben. gyorstisztItast is váuai 2—3 napra. 181422 Apróhirdetések i&arkadon. Nagymező utca 45. s-z. ház eladó. (Vasútállomással szem­ben). 165795 de a 26. percben Pasek hagyott ki j mély talajon változatos küzdelmet vívtak a csapatok. A sarkadiak az első öt percben két nagy helyzetet hagytak ki, majd a VTSK szöglet után lőtt gólját a kapus akadályoz­tatása miatt nem adta meg a játék­vezető. Jók: Pozojeviez, Juhász, Nagy, ill. Szarvas, Frankó, Mázán. További eredmények: Kossuth SE —Hmv. MEDOSZ 0:0. Szegedi AK— Kiskunhalasi MEDOSZ 1:1. Sarkadon, a Sallai utca 48. sz. ház, azonnali beköltözéssel, 400 négyszög­öl telekkel eladó vagy elcserélhető. 165794 Egyedülálló építőipari szakmunkás, 65 éves, nyugdíjas férfi házasság céljából megismerkedne hozzá illő, jó megjelenésű nővel. — ,,Saját ház van” jeligére gyulai hirdetőbe. 67920 Új háromkerekű betegtolókocsi el­i adó. Békéscsaba, Felsőkörös sor 7. 18264 i Gyulaváriban Petőfi u. 16. számú I ház nagy telekkel azonnali beköl- | tözéssel eladó. 67915 Külsőtörökzugban 300 négyszögöl szőlő terméssel együtt eladó. Ér­deklődni: Gyula, Dombi L. u. J27. Gyulán Csokonai u. 6/a számú ház eladó. Érdeklődni: szombat, vasár­nap. 67910 Gyulán Szöllős u. 12. számú ház azonnali beköltözéssel eladó. 67903 Békéscsabára cserélném. Budapesti 2 szobás lakásomat .,kertes előny­ben 120—174” jeligére Felszabadulás téri hirdetőbe. 7968 íróasztal, szekrények, székek, üve­gek eladók. Gyula, Martinovics u. 6. 67899 Betegség miatt sürgősen eladó 35 mázsát bíró gumikerekű kocsi 2 db. lóval, felszereléssel. Gyula, Kétma­| Gyulán, Tomcsényi u, 5. számú I lom. u' l2' _______________6,901 I ház azonnali beköltözéssel eladó. Esztergapad 1000 milliméteres sürgő­sen eladó. Csorvas, Baj esi Zs. u. 67916 i 27. 2119 To-m csányi nali bekölt Érdeklődni: Béke sugárút 65. A Dél-keleti csoport állása 1. Szalvai SE 18 10 4 4 32:25 24 2. Kossuth SE 18 8 6 4 25:13 22 3. Hmv. MEDOSZ 18 7 8 3 26 :15 22 4. Mkovácsháza 18 9 4 5 20:18 22 5. Bcs. VTSK 18 8 5 5 26:18 21 6. Mezőberény 18 8 4 6 23:20 20 7. Kun Béla SE 18 8 4 6 25:25 20 8. Sz. Spartacus 18 6 7 5 26:24 19 9. Mh. MEDOSZ 18 5 7 6 18:25 17 10. S. Kinizsi 18 5 6 7 22:20 16 11. Khalasi MED. 18 5 6 7 16:16 16 12. Szegedi AK 18 5 6 7 20:23 16 13. Szarvasi SC 18 5 5 8 14:20 15 14. Mh. Kinizsi 18 5 4 9 22:32 14 15. Oh. Kinizsi 18 5 3 10 1S:24 13 16. Szentesi KMTE 18 3 5 10 16:31 11