Békés Megyei Népújság, 1968. augusztus (23. évfolyam, 179-204. szám)

1968-08-27 / 200. szám

1968. augusztus 21. 7 Red'! SPOIRT * SPORT .............. ■»»»—,• ^wsum—mn.ujum T éth Margit (Bcs. Kötöttárugyár) öt vidékbsjnokságot nyert a szolnoki uszeriákan Végre Jól játszott a Gyulai MED ŐSZ Érdemtélén Bcs* Előre vereség — Listavezető a Szalvai SE — Folytatja remek sorozatát a Mh. MEDOS2 Gyulai MEDOSI—Pénzügyőr í Syors csabai támadás végén Tóth sa- | kai. Magyar. Szabó. Ed*«: fakáéa 3:t (2:0) Gyula, 1000 néző. Vezette- Orosz. MEDOSZ: Csomós — Galbáes, (Gúti), tát kapuja felső lécére fejelte a láb-; lstvári. jjÉÖOSZ: DUdaszég - Erd«. dát. A 35. percben Csurga 4 m-es les- +.. . . . ... ; Rizsanyi, Kovács, Borok. Gábor. Kőm­ről tnetit el és hálóba lőtt, 2:0. Két1 pérc múlva Sülé beadását Hamza Hal­Kattftifie sportkör 400 verseny­zőjének a részvételével került le­bonyolításra az idei országos vi­déki ústóbajnofcság Szolnokon. A kétnapos bajnokságéit nagy ér­deklődés kísérte. Az új "fedett­uszoda mellett levő Damjanich Sportuszodában ünnepélyes kül­sőségek között nyitották meg a bajnokságot. A szakemberek első­sorban az egriektől és a békéscsa­baiaktól vártak jő eredményt a megyeszékhely úszésportja a gyerrhékűszókon keresztül orszá­gos hírnevet szerzett. Előkelő or­szágos ötödik helyezésük ütéh érdeklődéssel vártuk a serdülő és ifjúsági úszók szereplését á vidéki felnőtt bajnokságban. Az eredmé­nyek bizonyítják, hogy e két kor­osztály is felzárkózott áz élvonal­ba. Elsősorban a 15 éves Tóth Mar­git (edzője Gáspár Ervin) okozta a kétnapos bajnokság legnagyobb meglepetését. Tavaly két bajnok­ságához az idén még hármat szer­zett. így öt bajnokságot nyert, j mélyből Hégybeh országos Vidéki felnőtt és ifjúsági teúcsöt úszott j A megnyert öt gyönyörű tiszteiét- j díj mellé, mint a bajnokság leg­Szilágyi, LoVáSíj Géc*i, Szabó, Mé- _ vállf ra _ öklözte, dfindn pattant Száros, Vasvári, Himmer, Odrtlzs, ÍJágjr íódi, Madátísi, Tóth, Borsos (Fekete), keresztes. Edző: K. Szaöó Jánes. A gólba a labda, 2:1. Az 52. percben ! MedÖSZ védekezésre rendezkedett schneidert ketten Is akasztották, tlsz- I be, így a félegyháziák mezögyfőlény­"4 Tdth Margit (Bcs. ItÖtöU) a Vidéki bajnokság legerfedmé- nyesebb versenyzője. 4. Edző: Fábián Mihály. PÉNZÜGVOR: Mäydr— Mózes, ZSlilai; Tsnta, Kis-! helyzetbe«, de a játékvezető a VsE j pen játszottak, de veszélyéé lövés házi, Biéhl, Torma (Van), Koroly. -iavár® szabadrúgást. A 61. pere­Baloghj Sálé, Tóth. Edző: Tóth : hefí lövése á homokon . György. Megváltozott a MEDOSZ ősz- a változtatva csúszott a Hálóba, ! . „ _ _ sBeállítása. Fdrmaharíyátlás miatt ki- ^ Eáza nagy hely- ^ ^ ftiaradt Fáhry, Nagy F. és Orbán. He- lyettük a tehetséges iiátál Galbáes és a sérülésből félépült Hininwr, Vas- Várt A 9. percben Boruas nagy helyzet­kert lyukat rúgott. A 15 percben Sza- íolytári szenvedett Vereséget. Jók: Gábort (a rhezöily legjobbját, Kovács Bő egyéni alakítása kapott tapsot. Á Ffamiza. Kökény. Papacíiftíátnusz, ttl. iá. fiéféheri Sülé a léét vitató Védők Láíá, Pféhléth. Köitii kiugrott, de tiszta helyzetből További eredmények: Gézmüvek— ! áiélíégUfitöH. A 30. pércb'éh góllá Goídbefgéf 3:2. SZVSE-MGM Deb­érett á MEÖOS2 fölénye. Szilágyi récén 0:0. Sz. mAV-D. Elektromos | tíorváth- S0*rtaews: Winter — Kó­hut Ö, BegédGs, Oláh, Kovács, alig ment a rrtézőliégyesi kapura Fordulás után a f?3. percben 11-és- A büfttétót zetbéh föléi Ótt. Két perc múlva Lá- j Hizsáfiyi csúnyán fölélőtte. Ezután :zát buktatták a kapu előtt, de a 11-es hagy fölénybe került a hörtvédésé- élrháradt. pat, oe a mezőhegyes* védelem jól A mezőnyben többet támadó Bcs. zárt, s Öudászeg több alkálőrnrtiaJ Élőre, két súlyos játékvezetői hiba bravúrosan védett. Jók: Dudasaeg, a mezőny legjobb MadáeSi. Mezőberényi Spartacus—Bcs. VlfSK l :0 (0:0). Mézőbéréfly, ÍÜÓO ftéZŐ. V: ééábádr'ügásá Utáü, a jőkor étkező 3;4> JáSzbérérty—Kiskunfélegyháza 1U) flágy j. kapásból lőtt a háíőba, i:Ö. DVs6—Sz. Dózsa á:l. KÍSTfcXT—Kécs­A á4. bérébéfi VásVári ftágy J. szög- Keftiél 5:3. letét ésUSztáttá á bál sarokbá, 2:0. áéünét ütáft Dsőihős előfévétődVe há­rított, áé 54. pércbén tíirhftiéf szök­tette Nagyöt, á öalszéteő beadását Vasvári fágyogő fejőssel juttatta a jöbö áártikbá, 3:0. (Nágyszérű égyéfii téljé9ítmény í) A ái. pefébéh Ííoröly m-ről szépített^ 3:1. Böfuzs kapu­fát lőfetj majd Nagy J. kétszer á ka- Eredményekí 200 m plll6,ngó I pus kezébe fejeit. A Kelfttl csoport állása ÄÄ n« ^Margit MW mp (üj! ^ .« nyúj­rtd.py.rt . fonott t^ldeki CSUC®); 400 m ve- tbtta> *mit régen Vártak a szakvezetők halálrtiaé kristálvvázá’ft is bajnök:: Tóth Matgit 5.5Í.2 ^ a "őzök. a hazai csapat minden Hatalmas luisia . -azajai .... rhp (üj CSÚCS) i()0 pillaftgő bäj-1 «Sia dicséretet érdemel, győzelmük : Gábor teáit csak kis különbség- nők 1.14.7 mp (CSÚCS). 200 tó vC- rtég nagyobb arányú is lehetett vol- : gél szőrűit, á második hélyké a gyes bajnok: Tóth Margit 2.41.5 «*• Jök: Stabó, szilágyi, Nagy j 200 ifi-sa mellúszásban, a döntőbe mp (Csúcs). 100 m hát bajnok: két ült a 160 tó-es ffléllükzásbán és | Ttóth Margit 1A6.9 tnp. 200 fti a 400 m=m Vé©--esüSEáSban tó, Itt! mell: 2. Gábor Edit 3.02.8 j 5. Kosa a hatódik és a nyolcadik hdlvet ] Éva 3.09. 100 m mell: 4. Kosa szerezte meg. A 16 éves Kosa Éva j Éva 1.20.0. 0. Gáspár Laufa 1.90.8 mp. A VidékbájflökSágon a Szeged­re költözött Töth Mägltä (edf.ö: Nágy Sándor) az Oi-osházi Sparla­a 3 00 m-es mellúszásban a ne­gyedik, a 200 tP-es rttóiléh at ötö­dik helyen végzett. A 12 éves Gáspár Laurának csak egy mp hiányzott a döntőbb jutákhoz a 100 m-és mellúszásban, így a kilence­dik helyen végzett. A 4x100 m-es -női vegyesváltó (Tóth, Duna, Gá­bor. Kosa) összeállításban áz ötö­dik helyen végzett. Röplabda NB II. Ötősgydri VTK—Bcs, Kötő« Í.1* (S, It, 1i) itöi, Békéscsaba, l»-es iskola. V.: öals KdWtt: Síró —Féli, Lepény, j BaTéa, Bőttlik, Csaba. Csere: Nagy, j Beíanfca. A í)éíiéz mérkőzésre a Kő- j rtsi, Koroly, Sülé. i. Békéscsaba íí lé 4 5. Défcrt VSC if 10 2 kÍSTÉ*T if 1 6 4. Cegléd if 1 6 3. szölrt. MÁV if 8 2 é. Szegődi VSE If 6 3 1 Pénzügyőr if 1 S 8. Jászbétéhy 17 3 6 <1. MGM behr. 41 3 6 10. Goldberger 11 9 4 ii. Gázművek 17 3 6 12. Szegedi D. 11 9 5 iá. Rlskunf. 11 3 3 14. Gyula 17 5 4 13. Keésk. TE 17 5 3 1«. D. Elektr. Í7 3 6 4 .12:20 20 Krcsrhárik. Földes!, Solyrhosi, Höff- rhanii, KohUt í, Vigh. Edző: Kőfa ; György. VITSK: Kerepeezki — Szarvas, ! Frankó, Bodó, Havasi, Mazáh II. Sarkadi, Rajki (Félix), Romárt, Ma- ; zán í, Neller. Edző: Dombóvári György. Csabai támadásokkal kezdő­dött a mérkőzés, a 17. percbén Win­6 28:33 18 | 7 24:19 19 lőtt mellé. A másik oldalon KöhUt I fejelt fölé. Szünet után a Spárta- í cue nagy iramot diktált ée főbb ! jó támadást vezetett. A 68. percben Hoffmann lőtt rtagy helyzetben ~ ! mellé. A csabai csatársorban Néllét jelentett \'eetélyt. A an. percben Ceglédi »SE—Bcs. Előre 3:1 (2:1) ! zővásárhely, 800 íiéző. V: Bogär. Cegléd. 2000 néíó. Vezette: BOrzásl. , MEDOS2U Békeffl - Szatmári oe­pnM'n- ltomon ítrtKt. és az összjátékban jó volt. a Spar­Vári __________________________________________CEGLEB- Hamzá - fcS6h. Tóth, Vágó. : baueri Basits N szab6> CUS Sílneiben versenyezve a 300 Kábák, Halmi, dsnrgai. Kökény, esem- , (Müinár), Risák, Borsos, Bozó. Kút tos. Liptai, Papactimitriüsz, Edző: m-es mellüszó számbán bajnok­ságot nyert, első helyen végzett a 100 m-es mellúszásban is, s har­madik lett a 40Ö m-es vegyesben, í Szigeti Ferenc. ELŐRE: Tóth — Kvasz. Láza, Szűcs, Paipp I., Batike, Sülé, Né­meth, Záhöt-an, SőhhedOer (kuba). valamint a 1ÖÖ m-es gyorson. At Bertöfe- Édző: Pillér Sándor. A 20. 1 orosházi Vass 100 műién niásó- PeteBen Batíte szerelésé miatt á já Hódmezővásárhelyi MEDOSZ- tecus határtalan küzdenitudásával, lel­S*a"!Ü Spar!lcus ’ \ *2^°b Hódme- gese(jésével megérdemelte a minim*­lis győzelmet. Jók: Hegedűs (a rtié- Zőny legjobbja), Wihtert Oláj?. Kö- Váes, KohUt X, ill. NPller, Frankó. Mázán i, ífavasi. Szalvai SE—Sarkadi Kinizsi 3:1 (1H^). Békéscsaba, 30n néző. V: GééZi. SZál* vai: Neller — Molnár. BrakSZatőrtsz. hyák. Edző: Rosfik Miklós. Szarvas: huszár (Hévízi) — Dóba, Mihály. Magyar. Brakszatórisz, Keller, Müi- lér, Szalontai. I^élkes (Kerekes). Ro­szik. Bódttárt Edző: Bencsik Gyula. Urda, KoSZta. Gaál. Szehteszki. ÍCi­tók 200 mellen pedig Harmadik- tékvezeia tú, Szigor« u-ew .ten, amit ^ f»"““ a Mtóosz ^Irk^ nak Ütött á célba Csontos értékesített, 1:0. A 24. percben tó^otta * játékot, ä szárvásiak 8; Papp. Edző: Weiner Pál. Sarkad. embértél védékezték. dé így sem tud- Eídéiyi — Pozojevicz, Juhász, Var­Á büntetőket be kell lőni Rossfe hapj-úk vt$t vasárnap a teöM- kapkodott, többször eladták a labdát, tött tártalékosan volt kénytelen ki- labdázókfiák. A Béé. Kötött Nfe l^e© és ( büntetőt hibázták, s á Ki-házéi 5:2-te Keller. áUni. Az első játszmát könnyen nyer- a Bős. MÁV NB l.tB-s iérSesapaita | meint el. Később fegyetmeseMebb lew ték a diósgyőriek. Később a Kötött egyaTánt vereséget s®ehvedétt — ide- & vasutasok játéka, 7:6-ra sízépítettek, eavenrangú ellenféllé vált. A második .«vőben. Jobbtól persze nem szegyem de az utolsó 9 perc ismét a rtyírögy­. . . . Iri.irift.TKnn g-lio t ísfol ajy ímk 1 «n-ficul n,lr I Vi A^én mbó Lmő-t Ö-Adnxil utó rí a <»c,q Kel báb. játszmát 13:8-as vezetet; utdfi, balsze­! kikapmí, de ezúttal az eblemíelek nem | náifiaiké lett. Bítlhet ütáli á csabai gér- 3 eS^éft^'v észtéül "él A mérkőzés Foltafc sdkJcáí jdbbak. Csápataink ] da fergeteges röhamókát vezetett és jó irámú és kUftvonálas volt. A tett- j »• P*MUen lmom* jött fel. A MÁV tllée láhyök lelkesedésben egymást múlták felül, nem Ismertek elveszett labdát és a vereség ellenére is jó be­nyomást keltettek. Az eredmény túl­zóit, Jött: Sottllk, Pélt. tudták leihaetn.élni A javukra még- | ragyogóan játszott, a 48. percben már Ítéte Büntetőket, (a MÁV hárotn, a j 16 :14-jó vezetett. (I) Ékkőt- klmat-atít Kötött öt 1 m-es» hagyott; ki), őzért , egy esaBád “1 m-es, 9 18:14 Helyett a szenvedtek vereséget. Az NB n-es : nyiregyba«ak lőttek gólt: 18:1#. tljabb Szam-asi Óvónőképző- 5:9-as vezetés- '■ hazad g« után a MÁV még egyenüteU. ről kapott M mi.hfinabaar. Az Ob. lg-.ig. Az utolsó percek forró hangulat­ban, a csabaiak emberhátrányával bel­ül A ioRdonitm .VB r. eredményéi: Vlééotön“*Vásas 1:1. ®P' Honvéd— Diöagyor 3:0, Újpesti ööásá Stom­bathe.1V 8:0, FeréfieVátöe—Bálgőtaf­jäft 811, Péeá—Szeged 4:3, Tatabánya Egyetértés 1:0. a* NB t/B. Nyíregyháza—Várpalota 1:1, Miskolc—Budafok llOi Kecskemét —Szolnőkl MTE 111, Komló—Bp, Elő­re 1:1, Győr—Bp. Spartacus 4:0, Ózd— gaájnet után — az MBÖOSZ NB tr-es csapata, amely múlt Héten későit étkezett meg Mart- | tek el, s a KihlzSS fiyert. fűre és erniatt hem jáfcsaött, mdtst Örös- tiémfí «Senyédet* 18:10 arányú vereué- gét a KÖZÉRT együttesétől Gyári Textil—Bea, Kötött lSrl» (10:4). Női, NB I, Budapest, Játékosamnak. V: Schneider. Kötött: Sza hóné — Németh, Szegedirié, Altosán, Öaraboé, Ttmár. Vasakó. Csere: tlyés, Gyuliáilié, Vi­rág, Maáán. 1 ‘(N-a. majd 2!l-re a Csa­bád dáá.pat vezetett, 2:2-nél kitnaradd az első Kötött büntető, 9 A tatoeJJa ötö­dik h«dye®ettjő a rendlklvttl bátortala- nüd játszó csabai lányok ellen könmye­Igy ták megakádályozhl Küttiyák ás Hl- ga ti. Kovács, Nagy. Molnár, var­sák gólját. Fordulás után Szalontai ga I, Kiss. Kocsis, Kótai (Búzás). Szépített, 2:1. A gól fellelkesítette a ! Edz.8: Vasvári Péter. A változatos szarvasiakat, több veszélyes tárna- első félidő egyetlen gólját Pádinkás dást vezettek de az egyenlítés már j szerezte, 1:0. Az SS. percben Megy- nem sikerült. Jók: Mihály, Magyar. í gyesi beadását a menteni akaró Ju­hász saját kapujába lőtte. 2:0; A Ki- MezfiklíVSt sházl Petőfi—Oh. Kinizsi j ntósl rákapcsolt és a 6T. perebén 1:0 (8:0), Mezökovácsháza, S00 négg. , Váfga I a kiíütő kapus fölött *zí- V: Vidd. Petőit: Drágán — BálVé- : pit««» 111. A M. Pércbeíi Papp fté- nyos. Gajdos. Bányih. Kenyeres. Gi- , adásába Juhász rosszul nyúlt Bélé gácz, Csicsely, Pasek, Gábor, Sárit Szabó (Boné), Edző: Perlaki t’ál. Ki- rtifsi: tíjj — KäSUba, Ftisch, Hariha­tí, Sáöös, Túrt, fcsurka, Kővaes, Kiss, Fejes, polity, fcdző: Csbnkö Béla. Az eiső félidőben a hazai csa­társor kamujához szegezte ellenfélét, de a gólhelyzetek sorra kimaradtak, s Ujj is kitünően védett, szülhet Ha a oaatoaiak fegyeameziettebben ját— otáh csapkodóvá vált a játék. A 85. íteamaik, ihiegirtiyorhetteik Vőlftö a kiesési bércben Boné 18 rrl-es lövése a jobb tfaraga'dót. Mi vei a tavass-zail ©lvesiateu sarokba kefült. 1:0. Jók: Bányik, Keeekieméi—Öos. MAV-mörtcő?ést az Sárt, Drágán, ill. Ujj, Fusch, SzüCs Üjabb öngól — á:i. Jók: tífáksZatő^ risZ, Ufda. Kószta, Gaál, Széfiteöz- ki, ill. Váíga iE KóVáGS, Kisé. További eredmények: Kiskunhalasi Pécs 1:3. Gahz-M A V AG—N agy bátony 6:4, Szállítók—Eger 2:0, BVSC—orosz­lány 3:0. 3m Gulyás István tizenhärmadszor nyerte meg az országos teniSZbajrtök- ságot, miután a döntőben Báranyi el­len, győzött. Gulyás 14 évvel fiatalabb 24 éves ellenfelénél... A labdarúgó NB I* góllövő lis­táján Dunai II. előnye 5 gól. 20 gólos Duhaé H. (Ű. Dózsa), 15 gólos Farkas <Vasas)( 14 gólos Kocsis (Honvéd), Kórsós, (Vasas), 12 gólos Béllé (Ü. Dó­zsa), 11 gólos Afbert (ETC), Szúrom! *MTK). égyik pairfj eizó éíti ékelt ségé miatt íneg kell ismételni, a va^utáéofcnák ko- mefty ésiáfiye léit Vöina a feliZárk-özás- hofe. G: Szabó 9. Biró, Raóhai .1—3. Atitöd, Bühajda. Jök: S*ab5, Dukát. Kinizsi Sötgyár—Szarvasi Óvónők 1:9 (3i4)i NB It. nőá, Sizarvas. 10Ó néző. V: Balogh. Szarvas: Békési — Hahó* ttojiik n. Furár, Rojik I, Kugy-ela. Gá- boir. Csere: S. Fairkas, Kasik. A fia­poe ,, fej mosást” követőem — egy em- rangú ellenféllé vált a bék'fecsataad I Mohiból álló sórgyór három gyors együttes, de nagy hátrányát nőm tud- Sállal keadett. A hazaiak ügyesen tas- ta behözrlJ, a Két KUlCteffltóf Igén ! Mtottók a játekot, kiegyenlítettek es gyenge teljesítménye, értihetetíPn. Veaetóst szereztek. Közben Békési négy rossz játékfelfogás és a Mhagyot* négy büntetőt kivédett (!). Fordulás után büntető miatt. G: Darabos, Szegedi ne B^a vezetett az Óvónő, s úgy látetett. 4—4 Németh. Jók: Steabóné, Darabos. ! b?«™1 f°S' A íátekvezető azonban .. ; Na nőt kiállította, többször tévedett, s Némethi i , . ....! Végül a vendégcsapat nyerni tu-dótt. Nyíregyházi Kinizsi—Bcs. MÁV W117ÍT0 43 * T ^ G: Gábor 3. Rojik I, Furák. Jók: Be­(11:7). Férfi, NB I/B. Nyíregyháza, 200 nézd. V: Síülágyi. MAVl ftäcfe *- SÄäbö. ' ÖUkät, flo^öbö, Badnai, Buhajda, Bi­léésd, Gábors Burák. NB II. hői eredmények: Szentesi i‘ö. Cséré: Ahtai. Ö46f5#y, Vetés. 3:2 Fáklya—Szarvasi Óvónőképző 9:2. VM utóit, a % pBhctői mttiíVe a fiíAV: ItÖZíSBT—Orosházi lttOOS2 ifiiO. Mezőhegyes! Kinizsi—SZAK 1:0 (0:0). : Mezőhegyes, 300 néző. V: Wallfisch Kiiiizsi: Szabó II — Kató, Cseté í, Kisfe 1, Bakai, Nagy t, Dúl. Csizmás (Balia)) Egri, Varga, Nagy II. Edző: Öttfök Mihály. SZAK: Jäger — Pu- tyora. Rátínai, Sáhddrt Csanádi, Olasz, Bán, Szekeres (Keresztúri), Mochlárt Barta, Vass. Edző: Galgó- czi Károly. A hazai csatársorban nem Völt íetiduiet, így a sZAK-védők ieftdre hárítani tudtak. Fordulás után is a Kinizsi kezdeményezett többet. Két kihagyott helyzet Után, a 76. percben Balta beadását Nagy I. kapásból lőtte a jobb sarokba, 1:0. Jók: Kiss I, Kató, Bakai. Kun Béla SE-^Mezőhegyési MEDOSZ 010. Kiskunfélegyháza, 400 rtéző. V: Spitzer. Kun Béla SE: Petrécz — Kapoli, Takács, Tóth, Szilágyi, Kér­dő,, Varga (Mikszläi), Mányoki, Ma MEDOSZ—Kossuth SE 1: í. szegedi Spartacus—SZéntesi KMTfc 0:0. n Dél-keleti csoport állása i. Szalvai SE 17 9 4 4 29124 2* 2. Kossuth SE 17 i 9 4 25113 31 3. iímv. Mfeoosz 11 7 7 3 38113 al 4. Bcs. VTSK 17 É 4 9 38119 38 5. Mezőkbváésh. 11 i 4 5 37(18 38 6. Mezőbei ény 17 1 3 8 33:20 19 7» Sz. Spartacus 17 0 7 4 2äl*3 1» 8» Kun Béla Sfc 17 7 4 6 38:24 18 9. Mh. MEDOSZ 17 5 0 6 18:23 16 10. S. Kinizsi 17 5 5 1 22:36 15 11. Kiskunh. M. 17 5 5 1 15:15 13 Í2. Szegedi AK 11 3 3 7 19:22 15 13. Mh. Kinizsi 11 5 4 8 21:29 U 14. Oh. Kiiiizsi 11 S 3 9 11:32 IS 15. Szarvas SC 17 4 3 8 12:19 13 Ifi. szentesi KMTE 17 3 5 9 16:28 11 Totóered mények A totó 34. heti eredméhyei- x, 2. 2, l, 1, i, x, 1, 1, 1, 1. X, 1| i. 88-án őriek el 13+1-es találátöt, ftyeiemé- hyük 7807 fórint. A TI db 13 talála­ta« szelvényre 5408 forint nyere­mény jut. A 18 találatosokra 2Ó5, a 11-éeekre 25, a 10-esekre 9 fórint nye­reményt fizetnek. f