Békés Megyei Népújság, 1968. augusztus (23. évfolyam, 179-204. szám)

1968-08-22 / 196. szám

19S8, augusztus 22. 7 Csfltftrtöii IP Q IRT * S IP O IR T + S IP O IRT 0 Gyomai TK legyőzte Békéscsabán az flgyagipart Döntetlennel kezdett az Előre és a MEDOSZ — Mh. MEDOSZ-bravúr, sok kiállítás az NB III*ban — Gyomai TK—Bcs. Agyagipar 2 :ö í Kondoros—Békésszentandrás lt# Kiskunfélegyháza— Bcs. Előre 0:0 Kiskunfélegyháza, 2500 néz«. V: Bi- róczki. K-félegyháza: Bólya — Sen­se, Cserkö, Fekete, Makai, Sánta, Kelemen (Ezsi), Adám, Vereb, Sa- hin, Rubányi. Edz«: Fejes József. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp I, Bertók. Batke, Németh, Za- horán, Schneider, Száraz (Sülé). Ed­ző: Pillér Sándor. Mintegy ezer lel­kes csabai szurkoló biztatása mel­lett indult a játék. Idegesen kezd­tek a csapatok. A í. percben Tóth bravúrosan ütötte szögletre Vereb bombáját. A 21. percben Németh ki­tört, de a kifutó kapusba lőtt! (Mér­kőzéslabda volt!) Az 52. percben Cserkó Németh elől kézzel ütötte el a labdát a 16-oson belül. Biróczki azonban a 16-osról rúgatott szabad­rúgást. A hajrában fölényben Ját­szottak a hazaiak, de a Jól záró Elő­re védelem mellett nem tudtak hely­zetbe kerülni. A csúszós talajon job­bára a hazai csapat támadott, de a mérsékeltebb teljesítményt nyújtó Előre könnyen győzelmet szerezhe­tett volna. Jók: Cserkó, Vereb, Sa- 111. Tóth, Láza, Szűcs, hálóban kötött ki, 1:0. Szünet után is a Kossuth rohamozott, de reme­kül védekezett a MEDOSZ. A «0. percben Keresztes kicselezte az egész (1:0). Békéscsaba, 130 néző. V: Spit- (0:0). Kondoros, 230 néző. V: Viaó. zer. AMTE: unyatyinszkl — schäffer. 1 Kondoros: Gyaraki — Janis (Janko- Vari, Mitykó IV., Vasa«. Bohus, Rét- i vies), Uhljár L Jantytk. Üjfaluczki. Mázán I, Havasi, Sarkadi, Rajki. Var- ; lakí' Farkas, Tóth, Bíró, Pauló. Edző:! Varga, Medvegy, Karsai, Balogh, ga I, Mázán n, Neller. Edfő: Dom- Mitykó András. Gyom»: Kovács — j Szappanos, Opauszki. Edző: Plje- bóvári György. SZAK: Jäger — Olasz, Kokavecz, Gonda, Rácz, Jánovszkij sovszkl Mihály. Békésszentandrás: Pusztaszeri, Radnai, Futyora, CsBná- Nyilas, Farkas, Ágoston (Kárpáti), j Nagy — Szalai, Balogh, Járó, Patkós, védelmet ée megszerezte csapata má- : di, Barta. Mohiár, Szekeres (Bán), Kíss’ Domokos, Bácsi. Edző: Putnoki Petrás (Vass). Bodonyi, Tóth. Kiss. sodik gólját, 2:0. Jók: Rizsányi, Ke-| BUcsik, Katona. Edző: Galgóczl Ká- Elemér. A 28. percben, szöglet után Burázs, Bagi. Edző: Kiss Mihály. roiy. Az első félidőben fölényben ját- Kis® 5 m-röl a hálóba lőtt. A 30. Változatos mérkőzés, sok pontatlan a VTSK, és Sarkadi góljával1 Percben Pauló labdája a kapufa al- lövéssel. Mindkét Ssapat mérsékelt 1:0. A 67. percben Puszta- j éléről a vonal mögé pattant, on- teljesítményt nyújtott. A 20. percben szeri egyenlített, 1:1. A w. percben n*n a visszafutó kapus kezébe ke- Opauszki büntetőt hibáeott. G: Kar­Vargát kiállították. A hajrában sár- í rüH, * partjelző azonban nem Intette sál (60. perc). Jók: Gyaraki, Varga, be a gólt. A 38. percben Farkas 18 m-es szabadrúgása a lécet súrolva hagyta e( a pályát. A 40. percben reszt^s, Gábor, Madácai, Tóth. SZARVASI SPARTACUS—OROSHÁ­ZI KINIZSI 1:0 (1:0). Szarvas, 200 néző. V: Megyeri. Szarvas: Huszár — Dóba. Mihály, Krátki, Brakszatóriaz I, Keller, Müller, Szalontai, Roszik, Lelkes (Bodnár), Bóni. Edző: Ben- cslk Gyula. Kinizsi: Ujj — Kasuba, Fusch, Harmati, Szűcs, Túri. Zsurka, Daróczl, Popity, Kiss, Soós (Fejes). Edző: Csonka Béla. Az első percben szott vezetett kadi nagy kapufát lőtt. Jók: Frankó. Mázán n. Sarkadi. SZEGEDI SPARTACUS—HMV. ME­DOSZ 1:4. Dél-Keleti csoport hin, Sánta, Batke. Ceglédi VSE-Gn 1:1 (1:0) Fusch megcsúszott, Müller így ki­1. Kossuth SE 8 4 4 24:12 20 használhatta helyzetét, 1:0. Húsz per­2. Bcs. VTSK 16 8 4 4 26:17 20 ces viharszünet után a felázott tala­3. Szalvai SE 16 8 4 4 26:23 20 jon nem alakult ki jó játék. A haj­4. Hmv. MEDOSZ 16 6 7 3 24:14 19 rában Kiss kapufát lőtt. Jók: Mi­5. Sz. Spartacus 1« 6 6 4 25:22 18 hály, Krátki, Bodnár, ill. Kasuba, 6. Mezőkovácsháza 16 7 4 5 16:18 18 Túrt, Kiss. 7. Mezőberény 16 7 3 6 22:20 17 SARKADI KINIZSI—S7ENTES 3:1 8. Kun Béla SE 16 7 3 6 23:24 17 (1:1). Sarkad, 500 néző. V: Gyarmati. 9. S. Kinizsi 16 5 5 6 21:17 15 Kinizsi: Erdélyi — Pozojevicz, Ju­1«. Szegedi AK n 5 5 6 19:21 15 hász, Varga n, Kovács, Kocsis, Nagy, 11. Mh. MEDOSZ 16 5 5 6 18:25 15 Molnár, Varga I, Kótaí, Kiss. Edző: 12. Kkhaiasi MED. 16 5 4 7 14:14 14 Vasvári Péter. Szentes: Kádár — 13. Oh. Kinizsi 16 5 3 8 17:21 13 Lindák, Garai, Tihanyi, Ambrus, 14. Szarvas SC 16 4 5 7 11:17 13 Szanda, Gazsi. Varga, Bartha, Gál, 15. Mh. Kinizsi 16 4 4 8 20:29 12 Fodor. Edző: Nagy Mihály. A 30. 16. Szentesi KMT£ 16 3 4 9 16:28 10 Uhljár I, 111. Balogh. Petrás. Békéscsabai Kinizsi—Dévaványa 4 Sí (3:0). Békéscsaba, lOfl néző. V: Szf­Pauló lövése a kapufáról pattant j vós. Kinizsi: Bíró — Filipinyi, Fá- vissza, a labdát Bíró fejelte a lécre, bién, Petrovszki, Alberti, Vaszkó, Rétlaki bombáját Kovács kiütötte, j Dudás, Lehóczkl (Kolarovszki),, Bán- Tóth lőtte rá a labdát, de a védők ki, Kovács, Balogi. Edző: Szarvas 4 24:12 20 szögletre mentettek. Szünet után Vá- György. Dévaványa: Papp — Kiss. ri Domokost felvágta. A il-est Kiss Kecse, Ambrus, Vass. Kané I. Tóth. értékesítette, 2:0. Végeredményben a Farkas, Kanó H, Halasi. Bere. Edző: Kolarovszki, Dudás. és biztosan Kolarovszki, ibién, Pét­Békési Spartacus—Dobozi FSK 2:1 (0:0). Békés, 1100 néző. V: Győrt. Békés: Kiss I. — Sebestyén, Kun, Bcs. MÁV—Medgyesegy háza 3:6 (1:0). Békéscsaba. 200 néző. V:Nagy. MÁV: Gaál — Nemesi. Andó, Gyúr kő I, Petényi. Reinholcz, Szikora. Tí­már. Palyusik, Okos. Tar! (Gyurkó ! percben Molnár beadását Kis« értéke- 1 sltette, nem sokkal később Gál 25 Jyörgy. Doboz: Szűcs — Vá- 1 Flender — Kovács. Plástyik II, Va- Kiss, Klapka, Balogh II, Bé- i lyueh, Juhász n, Juhász I, Pugymer, méterről egyenlített, Itt. Szünet után j -, . . í i 1V1T) T II Gyula, 1008 néző. V: Ungi. Cegléd: I nagy fölénybe kerüli » hazai csapat, IvCZl130(19 ll f> I, ü Hamzá — Cseh, Tóth, Kábák, Vágó, | és Kocsis, majd Molnár góljával j Halmi, Csurgai, Kökény, Csontos, j nyert, 3:1. A szögletarány 17:2 volt Liptai, Papadimitriusz. Edző: Szigeti | a Kinizsi javára. Kiállítva: Szanda. a Ferenc. MEDOSZ: Csomós — Fábry, j 87. percben. Jók: Juhász, Kovács, Szilágyi, Lovász, Szabó, Géczi, Mé- ] Nagy. száros, Somos, Boruzs, Nagy F., Ur- j bán (Nagy I). Edző: Fábián Ml- kOVACSHAZ, PETŐFI 0:0. Kiskun- j vezetést, majd 8:8-ig haiy. A 47. másodpercben Liptai nagy halas. 300 néző. V: , Csepregi. ME- estek a gólok. A MÁV két bün­helyzetét Géczi mentette. A másik | dqsz: szalontai — Juhász, Rádi, Mé-1 tetőt hagyott ki, s a VIDEOTON oldalon Nagy F. fejelt fölé. Az 5. | j, (Tóth tn.), Vass, Tóth I, VIDEOTON—Bcs. MÁV 18:13 1(11:8), Békéscsaba, 300 nézó. V.: 1 j Mohai. MÁV: Rácz — Radnai, I Gyulai, Szabó, Rozsos, Varga. Ve- j ress. Csere: Szelcsányi, Antal, Su- KISKUNHALASI MEDOSZ-MEZö- j hajda, Bíró. A hazaiak szereztek felváltva ll:8-ra elment. Szünet után fo­percben Liptai szabadrúgás után, ío : T6th n n, Csányl, Kocsis, j kozatosan növelte előnyét a szé­kesfehérvári csapat, s az űjabb két büntetőt kihagyó csabaiak el- len megérdemelten nyert A Bcs. MÁV ezzel a vereséggel igen ne­héz helyzetbe került. G.: Szabó 4, Radnai. Gyulai, Veres 2—2, Su- hajda, Bíró, Antal. Jók: Rácz, Ro­zsos, Veres. méterről lőtt, s a labda a felső léc­ről pattant a hálóba, 1:0. Eleredt az ' eső, sokat csúszkáltak a játékosok. Többet támadott a MEDOSZ, de a VSE védelme jól állt a lábán. For­dulás után a vendégek védekezésre rendezkedtek be. A 80. percben gyors akció végén Mészáros a kapus kezébe lőtt. A 00. percben Szilágyi először Hamza kezébe fejelte, majd a kipat­tanó labdát — a bal sarokba juttat­ta, 1:1. Jó iramú mérkőzésen a ME­DOSZ többet támadott. A Cegléd az első félidőben néhány meleg hely­zetet teremtett. Jók: Kábák, Liptai, Papadimitriusz. ill. Szilágyi, Szabó, Nagy F., Nagy J. További eredmények: MGM Debre­Lipták. Edző: Virágh István. Petőfi: Drágán — Bálványos, Gajdos, Bá- nyik. Kenyeres, Gigacz, Csicsely, Sári, Gábor. Pasek, Szabó (Bőnél. Edző: Perlaki Pál. Az első 10 perc­ben Pasek és Gábor óriási helyzetet hagyott ki. Később nagy nyomás nehezedett a Petőfi kapujára, de a kovácsházi védelem remekül állt a lábán. Jók: Drágán, Gajdos, Ke­nyeres. KUN BÉLA SE—KINIZSI 2:1 (1:0. Mezőhegyes, 200 néző. V: Sári. Kun Béla SE: Petrecz — Kapoli, Takács, Tóth, Szilágyi, Kérdő, Varga (Miksz- j tai), Mányoki, Makai, Magyar, Sza- j bő. Edző: Takács István. Kinizsi: I Szabó — Hemző II, Csete I, Kiss I, cen—Pénzügyőr SE 1:1 (0:0). Szegedi . Kató, Bakai. Dúl, Csizmás, Egri, Dózsa—Kecskeméti TE 2:1 (2:1). (Fél­beszakadt). Jászberényi Lehel—KIS- TEXT 2:0 (1:0). Szegedi VSE—Gáz­művek 1:1 (0:0). Kelenföldi Gold­berger—Debreceni Elektromos 3 :l (2:1). Debreceni VSC—Szolnoki MAv 3:1 (1 ;1). Keleti csoport 1. Bcs. Élőt« 16 10 4 2 24:5 24 2. DVSC 16 9 2 S 26:23 20 3. KISTEXT 16 6 6 4 27:17 18 4. CVSE 16 6 6 4 36:25 18 5. Pénzügyőr 16 7 2 7 26:19 16 6. Sz. MAV 16 7 2 7 22:22 16 7. Goldberger 16 6 4 6 23:26 16 8. SZVSE 16 6 4 6 14:18 16 9. Sz. Dózsa IS 5 5 5 20:16 15 10. Kiskunfélegyh. 16 5 5 6 21:21 15 11. MGM Debrecen 16 5 5 6 11:12 15 12. Jászberény 16 4 6 6 27:29 14 ; 13. Gázművek 16 4 6 6 24:34 14 j 14. KTE 15 5 3 7 19:30 13 15. D. Elektromos 16 3 6 7 20:26 12 , 16. Gyula 16 4 4 8 12:23 12 j MH. MEDOSZ—KOSSUTH SE 2:0 (1:0). Szeged, 100 néző. V: Keresztes. MEDOSZ: Dudaszeg — Erdélyi, Ri­zsányi, Kovács, Borók, Gábor, Kcm- lódi, Madácsi, Tóth, Borsos, Keresz­tes. Edző: Amóczki József. Kossuth: Turcsán — Veress, Terhes, Ssskeres, Ambrus, Tóth, Janiga, Molnár, Sző­ke, Héger, Zana. Edző: Nyári Tibor. Két kihagyott honvéd-helyzet után Madácsi 35 méteres szabadrúgása a Varga, Nagy n (Nagy I). Edző: Ot- rok Mihály. A 40. percben Mányoki lesgyanús helyzetből lőtt a hálóba, 1:0. Fordulás után nagy fölénybe ke­rült a Kinizsi, de Varga kapufája után Mányoki volt eredményes, 2:0. A 84. percben Csete I szépített, 2:1. Kiállítva: Kiss I és Takács, a 89 percben. Jók: ffcató, Varga. SZALVAI SE—MEZOBERENT 2:2 (1:1). Békéscsaba, 300 néző. v: Bálint. Szalvai: Neller — Molnár, Braksza- tórisz, Urda, Kékesi, Gaál, Szentesz- ld, Klszely, Kraszni, Pálinkás, Papp (Koszta). Edző: Weiner Pál. Mezö- berény: Winter — Földes!, Hegedűs, Oláh, Kovács, Kohut I, Harmati, Soly- mosi, Krcsmarlk, Drenyovszki, Vigh. Edző: Kóta György. A Szalvai az el­ső percben Kiszely révén gólt lőtt, 1:0. A sokat támadó herényiek a 17 percben egyenlítettek, 1:1. Bálint a 63. percben Harmatit elhamarkodot­tan kiállította. A 75. percben a játék­vezető büntető helyett szögletet ítélt, Kraszni reklamált, amiért a kiállí­tás sorsára jutott. A 75. percben Krcsmarlk lövése Urda lábáról per­dült a hálóba, 1:2. A »3. (!) percben Brakszatőrisz szabadrúgásból egyen­lített, 2:2. Jók: Urda, Gaál, Brak- szatórisz, Hl. Oláh, Solymosi, Dre­nyovszki. Nagyon gyenge játékveze­tés. BCS. VTSK—SZAK 1:1 (1:0). Sze­ged, 200 néző. V: Nagy. VTSK: Ke- repeczki — Szarvas, Frankó, Bodó, Totótippjelnk 1. Videoton—Vasas 2 2. Salgótarján—Ferencváros 2 3. Szombathely—Ü. Dózsa 2 4. Tatabánya—Egyetértés 1 5. Szállítók—Eger 1 x 6. Győri Dózsa—Bp. Spartacus 1 x 7. Nyíregyháza—Várpalota 1 x 8. Kecskemét—Szolnoki MTE 1 3. Cegléd—Békéscsaba x 2 10. Gyula—Pénzügyőr ' 1 x 11. BEAC—in. kér. TTVE 1 x 12. Volán—Székesf. MAV 1 x 13. Papp József SE—Salgót. KSE 1 x üt lés a gótmérközések 14. MAV DAC—Zalaeg. TE 1 15. Zalaeg. Dózsa—Máza-Szászvár 1 16. Almásfüzitő—Esztergom 1 radi kési, Komlósi I, Szatmári I, Koval- szki (Komlósi n), Szatmári II, Balogh I. Edző: Bodzás Lajos. Az első félidőben teljesen egyenrangú ellenfél volt a vendégcsapat. Szünet után Heller, majd Pikó lőtt gólt. A doboziak nem adták fel és Szatmári I szépített. Kitűnő játékvezetés. Jók: Pataki, Heller, Kiss II. Ács, Nagy, ill. Szűcs, Klapka, Váradi. Battonya—Szántó KSE 3;1 (2:0). Orosháza, 50 néző. V: Wallfisch. Bat­tonya: Lung — Major Kabát, Nyi- ma, Kovács, Czárity, Balogh II. Bunda, Bánszki, Lehóczki, Lukács. Edző: Kabát László. Szántó KSE: j Sárközi — Makalicza, Gábor, Tóth I, | Formann, Binecz, Tóth n, Csordás I, j Csordás n, Kerekes (Tóth III), Hem­ző. Edző: Szűcs Ferenc. Szakadó esőben a hihetetlen lelkesen küzdő j battonyai csapat már 3:0-ra vezetett, i amikor szépíteni tudtak a hazaiak. A Szántó KSE ráfizetett elbizakodott­ságára. A 80. percben sötétség miatt j a játékvezető lefújta a találkozót G.: Lukács, Bánszki, Bánszki, illetve Tóth in. Jók: Kabát, Nyírna. Bunda. Bánszki, Lehóczki, ill. Gábor, Tóth TI. Csordás. Szeghalmi Petőfi—Elek 4:2 (1:0). .Szeghalom, 300 néző. V: Szarvas, i Szeghalom: Bugyik — Szabó, Bárczi, j Csiga, Dajka, Rácz, Rigó, Boruzs. Papp n, Nacsa, Papp I (Losonczi). j Edző Farkasinszky András. Elek: Pu- lya — Tóth. Uhrin, Bender, Botás. j Bódi. Rózsa, Plástyik I, Ronyecz. Edző: Marosvári Károly. Alacsony színvonalú mérkőzés. A 35. percben Szikora szerzett vezetést. Okos gól­ja után Petényi szögletét Flender saját kapujába ütötte. Jók: Andó. Reinholcz. Okos, ill. a két Plástyik. További eredmények: Bcs. Építők —Csorvás 2:1., Ifjúságiak: Bcs. Agyag.— Gyoma 3:0. Bcs. MAV—Med- gyes 4:2, Bcs. Kinizsi—Dévaványa 2 :3. Kondoros—B-szentandrós 1:0, Szeg­halom—Elek (elmaradt az elekiek ké­sése miatt). Szántó KSE—Battonya 0:4, Békés—Doboz 10:1. B megyei I. osztály állása 1. Bcs. Agy. MTE 16 12 3 1 43:11 27 2. Bcs. Építők 16 11 4 1 45:12 2« 3. Békési Spart. 16 10 3 3 44:21 23 4. Gyomai TK 16 9 4 3 *0:21 2t 5. Bcs. MAV 16 9 2 5 36:24 20 6. Szántó KSE 16 8 2 6 37 :27 18 7. Bcs. Kinizsi 16 6 4 6 28:26 H 8. Szeghalmi Petőfi 16 7 2 7 26:34 16 9. Kondoros 16 7 — 9 24:38 14 10. Medgyesegyháza 16 5 2 9 38:39 12 11. Battonyai MED. 16 5 2 9 16:28 12 12. Csorvási MED. 16 4 4 8 20:35 12 13. Elek 16 4 3 9 29:46 11 14. Dévav. MED. 16 4 2 10 16:42 10 15. Dobozi Petőfi 16 3 3 10 17:32 9 16. Békésszentandr. 16 3 2 11 9:34 8 A Békés megyei LSZ elnöksége megsemmisítette az I. fegyelmi bi­zottság korábbi határozatát, és a Leiszt, Gura, Mány, Kúti, Püspöki, Bcs. Kinizsi—Békésszentandrás 1:2, Rotyis (Kinpián). Edző: Harsány! Békésszentandrás—Gyoma 1:1, Békés- Mátyás. Végig nagy fölényben ját- j szentandrás—Kondoros 2:1 találkozót szott a szeghalmi csapat, az elekiek 3:1 után szépítettek. G: Rigó, Papp n 2—2, ill. Mány, Bender ((ll-esből). Jók: Nacsa, Rigó, Papp II, ill. Ben­der, Kúti. Remekül motoroztak, nagy közönségsikert arattak a lengyelek a pályán ólért eredménnyel igazol ta. Tabellánkat eszerint állítottuk össze. — A labdarúgó NB I. eredmé­nyei: Ú. Dózsa—Ferencváros 1:1, Vasas—Honvéd 2:2,' Győr—Pécs 3:1, Diósgyőr—MTK 3:1, VIDE­OTON—Szombathely 3:0, Salgó­Magyarországi vendégszereplé- szereztek előnyt— s2ánte minden i \ Íq Szeged—Tata­sük során, alkotmányunk ünne- , futamban — a lubliniak, Szeren- j ^ a 2 i. pén, Gyuláin szerepeltek a lub-; ősére országos bajnokunk, Gyepes ^ ' Feer__Komló 2 0 dini salakmotorosok. 1 nem hagyta magát. Egyedül a leg- Kw.a.„mLj_Na£bátony 2-l Bp! A szeles, hűvös idő ellenere is több pontot szerző Kowalsky- lnoki MTE 0 0 Orosz­szép számú közönség előtt kezdő- tól kapott ká. A 20. futamban a lánv_Miskolc ro, Budafok—Bp. dött meg a Gépjavító SK salak- ^ángyéi csapat 75, a magyar 45 Spartacus 2:0, ’ Szállítók—Győr versenye. Mar a ™ 1 ' pontot szerzett. Egyénileg Kowals- ; 4;o. Pécs—Várpalota 1:0. Ganz— bukott SgÄebbae!Tmegs?rült.| gyepes és Mazur Andreas .özd 1:0, BVSC-Nyíregyháza DO. A harmadik futamban láthattuk szerepelt a legjobban. (Mazui _ a totó S3, heti eredmeiiyw: először a lengyeleket. Felhördült egyébként most töltötte be 18. , x. 1, 1, 1, 2 1, 1, 2 1, x, a nézősereg, amikor hatalmas életévét, a nyáron végezte a gim- 1. x, 1. A két 13-t-l-es s^lvényre iramban, a nehéz pályán is „felkö- náziumot.) Érdekes,, valamennyi 204 859, a 13-asra 1^ 695>?; "T tött gázzal ', mintaszerűen ..brosz-1 lengyel versenyző 21 éven alul esre 4185, a 11-esre J ,a szeidoltak”, s bebizonyították, ná-, van még! Bátor motorozásuk,, 00 tonnt nyeiemeny ju . luk ez a sportág bizony sokkal sportszerű versenyzésük nagy kő- — A labdarúgó MNK döntőjé- eiőbbre tart.., Főleg a kanyarban I zönségsikert aratott, 1 ben: MTK— Bp. Honvéd 2:1 (1:1).