Békés Megyei Népújság, 1968. június (23. évfolyam, 127-152. szám)

1968-06-18 / 141. szám

W68. június 18, 7 Kedd fl vártnál biztosabb Előre-győzelem Gyulán Feltámadtak a mezőhegyesi csapatok, a VTSK nyerte a csabai rangadót — Orosházi pontszerzés Szegeden Bcs. Előre—Gyulai MEDOSZ 4:0 (2:0) Gyula, 4500 néző. V: Vada®. Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp, (Sülé), Kis®, Kuba, Németh, Bartók, Mészár, Batike. Edző; Pillar Sándor. Gyula: Csomós — Géezi. Szilágyi, Lo­vász, Szabó, 1 fi mer, Nagy F., Vasvári, Boruzs, Urbón, Nagy J., (Fátxry). Ed­ző: Vasvári Péter. Az első támadást a MEDOSZ vezette, de Vasvári les,re futott. A 3. percben Szilágyi szabad­rúgását Tóth el vetődve védte. A másik oldalon Németh beadását Batke lőtte kapura. A 16. percben Vasvári tört kapura. Átemelt Tóthon, de a kapuba tartó labdába Nagy F. belenyúlt, Így a játékvezető les miatt a MEDOSZ el­len rugatott szabadot. A MEDOSZ a 17. percben már negyedük szögletét érte el. A 1®. percben Kvasz akasztotta Boruzst, a gyulai Játékos rögtön tör­lesztett, miire mindketten a kiállítás sorsára Jutottak. A 20. perctől kezdve feljött az Előre, A 24. percben Németh Jó cselek után visazagurftott és Mé­szár 7 méterről a felső sarokba lőtt, 1:0. A 38. percben Batke vezette fel Batke László nagyszerű egyéni tel­jesítménnyel szerezte a Bcs. Előre —Gy. MEDOSZ mérkőzésen a csa­baiak második gólját. (Sági István rajza) a labdát, mindenki leadást várt, a balszélső azonban, nekllramodott és Csomós felett a hálóba emelt, 2:0. Szünet után Nagy J. átadásáról Hi­mer lekésett. A másik oldalon Batke szabadrúgása a balösszekötő helyére szállt, a védőle egymásra vártak és Sülé a hálóba tolta a labdát. 3:0. Az Előre sokkal tervszerűbben játszott. A 66. percben Szilágyi szabadrúgását Tóth kiütötte. A 81. percben Németh lövését Csomós mentette, de a kipat­tant. labdát a szemfüles Mészár az üres kapuba helyezte. 4:0. A megyei rangadón jól kezdett a MEDOSZ, de aztán fokozatosan talált magára az Előre és biztosán nyert. Kvas? és Boruzs kiválása kétségtelenül a gyulaiak számára volt hátrányo­sabb. Nyilatkozatok. Pillér Sándor: Ogy érzem, csapatunk Jól Játszott és Ilyen arányban is megérdemelten nyert. Vasvári Péter: Gratulálunk. Boruzs kiállítása döntő fordulatnak bizonyult. Jobb volt az Előre. A csabai csapat valamennyi tagja, de különösen Láza, Szűcs, Kiss, Mé­szár és Batke érdem,el dicséretet. A MEDOSZ-ból Hirner, Szilágyi, Vasvári tűnt ki. További eredmények: K1STEXT— Debreceni VSC 2:0, Szegedi Dózsa— Debreceni Elektromos 2:0, Kiskunfél­egyháza—Kecskemét 3:1, Gázművek— Szolnoki MÁV 1:1, Szegedi VSE—Pénz­ügyőr 1:0, Goldberger—MGM Debrecen 2:0. BCS. VTSK—SZÁLVAI SE 1:0 (1:0). Kórház utca, 200 néző. V.: Spitzer. VTSK: Kisfalvi — Frankó, Szarvas, Kalcsó, Havasi, Román, Kasznár (Sar- kadi), Rajki, Varga, Mázán, Neller. Edző: Dombóvári György. Szalvai: Neller — Molnár, Gaál, Urda, Brak- szatőrisz, Kékesi, Medgyesi (Kiss), SzenteszM, Kraszni, Pálinkás, Papp. Edző: Weiner Pál. A csabai rangadó VTSK-támadásokkal kezdődött, a Szalvai támadósora nehezen melege­dett játékba. A 3«. percben Neller beadásába a védők beleléptek, a lab­da Rajki elé pattant, aki a hálóba küldte, 1:0. Kék-fehér mezőnnyel zá­rult az első Játékrész. Szünet után támadásba lendült a honvéd- csapat, de a VTSK-védelem jól állt a lábán. Jók: Frankó. Szarvas, Ro­mán, illetve Gaál, Brakszatórisz, Szenteszki. MEZŐHEGYESI KINIZSI—MEZÖBE- RÉNYI SPARTACUS 2:0 (1:0). Mező­hegyes, 300 néző. V.: Vozár II. Ki­nizsi: Szabó — Kató, Csete I„ Kiss I., Bakai, Nagy I., Nagy II., Csiz­más, Egri, Varga; Bállá. Edző: Otrok Mihály. Spartacus: Winter — Föl­dest, Kohut, Plkó, Hegedűs, Kovács, Harmati, Solymosi, Drenyovszki, Hoffmann (Oláh), Vígh. Edző: Kőta György. A 11. percben, kavarodás során Varga hat méterről lőtt a sa­rokba, 1:6. Továbbra is a Kinizsi támadott. A 75. percben Vargát a 16-oson belül felvágták. A büntetőt a balösszekötő értékesítette, 2:0. A Spartacus nem adta fel a küzdelmet, de a Kinizsi kapuját már nem tud­ták bevenni. Jók: Kató, Csete I., Kiss l„ varga, illetve Plkó, Hegedűs, Drenyovszki. SZARVAS—SZENTES 2:2 (1:1). Szarvas, 500 néző, V.: Szarvas. Szar­vas: Huszár — Medvegy, Mihály. Keller, Magyar, Lelkes, (Kerekes), Bodnár, Szalontai, Roszik, Farkas, Brakszatórisz. Edző: Bencsik Gyula. Szentes: Kádár — Lindák, Garat, Triz, Szanda, Ambrus, Gál, Pádár. Tihanyi, Gazsó, Fodor. Edző: Nagy Mihály. Az 5. percben a kapusról kipattanó labdát Roszik éles szögből a hálóba lőtte, 1:0. A 26. percben Fodor éles beadása Huszárról pat­tant a kapuba, 1:1. A 68. percben Keller keresztlabdáját Roszik érté­kesítette, 2:1. A 84. percben Med­vegy a labdára esett, s kézzel ért hozzá. A 11-est Gál belőtte, 2:2. A 90. percben 11-eshez Jutott a hazai csapat. A szentesi edző beszaladt a pályára, majdnem botrányba fulladt a KMTE-játékosok tiltakozása miatt a találkozó. A büntetőnek Eraksza- tórisz állt neki. Négy ízben lőtte rá. Kádár minden alkalommal kiszaladt, ötödszörre Brakszatórisz fölé rúgta a labdát. Jók: Lelkes, Szalontai, il­letve Garai, Gál. SZEGEDI SP ART A CITS—SARK AD I KINIZSI 2:1 (2:1). Sarkad. 700 né­ző. V.: Alföldi. Szeged: Temesvári — Bocskai, Tóth I., ördögh, Med­gyesi, Gábor, Varga, Balogh, Papp. Gerendeli. Bába. Edző: Dr. Kalocsay Géza. Sarkad: Erdei — Pozojevica, Juhász, Varga II., Kiss, Boross, Moi-^, nár. Varga I., Kocsis (Gurzó), Nagy j S., Kótal. Edző: Burázs István. A I 3. percben Varga I. lövését Ttmes- J vári kiejtette és Kótai a hálóba £e- j jelt, 0:1. A 15. percben Bába be- j adása Pozojevies lábáról pattant a kapuba, öngól, 1:1. A 43. percben dós, Bánylk, Sári, Gigász. Csicsely Ktiirnegí, Pasek, Óla-z, Szabó, (Gá­bor). Ecző: Perlaki Pál A hazai csa­pat igen jól játszott, csatárai jól kombináltak. A Petőfi igen rossz na­pot fogott ki, különösen védelme mozgott gyatrán. G.: Boross, Béni j (11-esből), Boross, Pa.óts Jók: Já- ' nosi, Kutnyák, Borosj, Patócs, illetve j Gajdos, Gábor. j KOSSUTH SE—OH. KINIZSI 1:1 (1:0). Szeged, 200 néző. V.: Tóth. Ki­nizsi: UJJ — Kasuba, Fusch, Harmati, Szűcs, Tűri, Rusz, Daróczi, Fejes, Ha- lupa, Zsurka. Edző: Csonka Béla. Nagyszerűen védekezett. lelkesen küzdött a kényelmeiké lő Kossuth ellen az ot'ósr.a.'l csapat. A 3» gere­ben Tóth rv. lőtt az orosházi hálóba, a Kinizsi Terhes öngóljával egyenlí­tett. Az orosháziak legjobbjai: UJJ, Fusch, Daróczi. MEZŐHEGYESI MEDOSZ—SZEGEDI AK 2:1 (2:0). Szeged, 300 néző. V.: Győri. MEDOSZ: Pintér — Erdélyi, Madácsi, Bozó. Kovács, Gábor, Zscl- tész (Szilágyi), Borsos, Rlzsányi, Tóth, Keresztet. Edző: «tagy . ózsef. Nemcsak jó) védekezett, hanem ügye­sen szervezte támadó játékát a MEDOSZ. A sokat bizony­talankodó SZAK-védelem mailett , Ri- zsányi két góljával vezetett a MEDOSZ, amikor Biltsik szépített. Kiállítva: Csanádi, a 7. percben. KISKUNHALASI MEDOSZ—KUN BÉLA SE l:o (1:0). Dél-Keleti csoport 1. Kossuth SE 14 8 4 2 23: 8 20 2. Bcs. VTSK 14 8 3 3 23:13 19 3. Sz. Spartacus 14 6 5 3 24:18 17 4. Szalvai SE 14 7 3 4 21:19 17 5. Hmv. MEDOSZ 14 5 6 3 20:13 16 6. MezŐberény 14 7 2 5 18:15 16 7. Kun Béla SE 14 6 3 5 21:22 15 8. Mezőkovácsh. 14 6 3 5 15:18 15 ». Kh. MEDOSZ 14 5 3 1 14:13 13 10. S. Kinizsi 14 4 4' a 17:15 12 11. Szegedi AK 14 4 4 6 15:18 12 12. Oh. Kinizsi 14 4 3 7 15:20 11 13. Szarvasi SC 14 3 5 6 10:15 11 14. Mh. MEDOSZ 14 3 S 6 14:24 11 15. Mh.Kinizsi 14 3 4 7 18:27 10 16. Szentesi KMTE 14 3 3 8 14:24 9 Szerdán Orosházán: Határőr—MIK Óriási étrdeklődés előzi meg Oroshá { zári az MN*K-ban bravúrosam szerep H i Határőr Dózsa szerdai mérkőzésiét i amelyen a labdarúgás NB t. kilenced! 1 | helyién áMó MTK-t látja vendégül. I A mérkőzés déflutátn flöl 6 órakor | kezdődik, iifet a Határőr bizonyán igyekszik megéilmá heflyét a kók-fleh-éi csapattal szemben. R Keleti csoport állása Varga I. óriási helyzetet hagyott ki. 1. Be®. Előre 14 9 3 2 22: 4 21 Egy perc múlva Bába 20 méterről Z. DVSC 14 8 2 4 23:18 18 hatalmas gólt lőtt. 2:1. Szünet után 3. K1STEXT 14 5 6 3 23:13 16 óriási erővel rohamozott a Kinixsi, 4. Cegléd 14 5 5 4 27:23 15 de a 14:l-es szögletarány ellenére 5. SZVSE 14 6 3 5 13:13 15 sem tudott gólt lőni. Jók: Bocskai, 6. Sz. MÁV 13 6 2 5 16:14 14 Gábor, Varga, Papp, Bába, illetve 7. Kiskunfélegyh. 14 5 4 5 20:19 14 Erdei, Pozojevies, Nagy S. 8. Pénzügyőr 13 6 1 6 19:15 13 9. Szegedi Dózsa 14 5 5 5 17:15 13 HÓDMEZŐVÁSÁRHELYI MEDOSZ 10. Kecskeméti TE 14 5 3 6 19:27 13 — MEZÖKOVACSHAZI PETŐFI «:0 11. Jászberény 14 3 6 5 23:25 12 (1:0). Hódmezővásárhely, 1000 néző. 12. D. Elektromos 14 3 6 5 17:20 12 V.: Bacsa. MEDOSZ: Békeffi — Béni, 13. MGM Debrecen 14 4 4 6 8:10 12 Jánosi, Juhász, Gebauer, Rárósi (D. 14. Goldberger 14 4 4 6 17:23 12 Szabó). Kutnyák, Szatmári, Borcss, 15. Gázmüvek 14 3 5 6 19:33 11 Nagy. Patócs. Főző: Rozik Miklós IS. Gy, MEDOSZ 14 4 3 7 10:20 11 Petőfi: Drágán — Bálványos, Gaj­*— V äs ter a« ban, a kötöttfogású bír- 1 kózó Európa Bajnokságon félnehéz- j súlyban Kis® Ferenc arany, Kozma | és Varga ezüst. Steer bronz érmet j szerzett. — A labdarúgó NB I. eredményei: O. ! Dózsa—Dunaújváros 4:1, Győr—FTC j l'.l, Honvéd—Csepel 1:1, Vasas—Tata- | bánya 2:1, Szombathely—MTK 0:0.! Pécs—Videoton 2:0, Egyetértés—Szeged 3:0, Diósgyőr—Salgótarján 2:1. NB I. B: Várpalota—Nagybátony 0:3. Budafok— Oroszlány 1:4, Nyíregyháza—Ózd 2:3, Győr—BVSC 2:1, Komió—Ganz 1:0, Kecskemét—SízáilMtólk 1:0, Miskolc— Eger 3:J, Szolnok—Pécs 3:0, Bp. Előre —Bp. Spartacus 2:1* Totóeredmények A totó 24. heti eredményei: 2, x, 2, 1, 1, 1, 2, 1, 1, 2. 2, x, 1. 1. Telitalálat nem akadt. A 2 db 13 találatos szed­vén yme 234 863. a 12-esekre 6808. a 11- esekre 537, a 10-esekire 101 íorirut nye­remény Jut* PORT Ez történt az NB-ben Kosárlabda BCS. MÁV—DEBRECENI DÓZSA 20:17 (12:8), férfi NB I. B. Békéscsaba, 100 néző. V.: Hédlinger. MÁV: Ráoz — Szabó, Rozsos, Gyulai. Giczwy. Raónal, Bíró. Csere: Saelcsányi, Dukál, Varga, Gálik. Rekikenő hőségben kezidődört a tabella ólén álló Dézsa és az utolsó helyezett vasutasok mérkőzése. Ragyo­góan kezditek a hazaiak és a 10. perc­ben már 7:2-re vezettek. Később fel­jött a Dózsa és a félidő négy-gólé® ha­zai vezetéssel zárult. 14« után a 41. percben már 17:11 volt az eredmény a MÁV javára. A következő tiz perc óriási izgalmak közepette telt el. A csabaiak elfáradtak és a gyors lMa- fehérek az 51. percben 17 ;15-re zárkóz­tak fel. Az 54. percben Szabó, az el­lentámadásnál Hamza ín lőtt gölt, így befejezés előtt négy perccel 18:16- ra változott az eredmény. A hajrában, két csabai akclőgólra a Dózsa csak eggyel tudott válaszokul. A MÁV nagy becsvággyal küzdve, a taktikai utasításokat betartva, két be- áülóssal szerezte meg a nagyon értékeH két pontot. A Dózsa kissé elbizakodott csapat benyomását keltette. G.: Radmal 8, Bíró 4, Szabó 3, Gyulai 2, Dukát, Giczey, Rozsos. Jók: Ráoz, Raónal Gl- ozey, Gyulai, Rozsos. ÓZDI KOHÁSZ—BCS. KÖTÖTT 12:7 (8:6), női NB I, Ózd. 200 néző. V.: Adáim, Kötött: Szabóné — Rácz. An­csán, Szegedlné, Darabos, Vaszkó, Vi­rág. Csere: Orvos, Tímár, Drlenszkl. A vidéki mérkőzésein eddig nagyon sok gólt kapott textilesek taktikája a játék lelassítása volt. Az első félidőben ez sikerült is. Kezdés után első táma­dásuk végén megszerezte Vaszkő a ve­zetést. 9 bár a gyors hazaiak később 3:i-es vezetésre tettek szert, a 10. perc­ben 3:3nra egyenlítettek. A Játék tel­jesen kiegyenlített volt, 5:5, 6:6 után azonban két kőnnyeHműen ellőtt lab­dát védett a hazai kapus, s a Kohász, indítás gólt hozott. Szünet után 9:7-re alakult az eredmény, amikor a fáradt­ság jeled látszottak a csabaiakon, s ezt a hazai csapat ld la használta. Az első félidőben idei legjobb teljesítményét nyújtotta a csabai csapat. G.: Szegedi­né, Ancsán 2—2, Darabos, Vasaké. Riácz. Jók: Ancsán, Rácz, Vaszké. Sze­gediné. VÖRÖS METEOR KÖZÉRT-* SZARVASI OVÖNÖ 8:5 (4:1), női, NB n. Budapest. V.: Csető: Óvónő: S. Far­kas — Hamő. Kugyeia, K. Tóth, Né­meth, Rojik I, Rojlk n. Csere: Békés; Furár, Adamcsák. A vizsgák miatt tar­talékosán állt ki az óvónőképző, de en­nek ellenére egyenrangú ellenfél volt. A szarvasiak jó néhány kapufát lőttek, büntetőt hagytak ki, úgy, hogy az eredmény akár döntetlen is lehetett volna. G,: Rojik I, K. Tóth 2—2, Né­meth. Jók: K, Tóth, Rojik I, S. Farkas. Röplabda BCS. KÖTÖTT—DEBRECENI EAC 3:1 (13, —11, 14, 14), női NB n. Békéscsaba, 50 néző. V.: Gyenes. Kötött: Bettiik. Martincsek, Lepény, Gálik, Péli, Csa­ba. Csere: Illyés, Belanka, Nagy. A déli hőségben lejátszott mérkőzésen a nagyobb akaraterő döntött. I. játszma: A DEAC.10:7-re vezetett, a Kötött U:ll után húzott el. II. játszma: A vendé­gek kezdtek Jobban. 11:11 után az el­lenfél nyert, III. játszma: 14:14 után Bettiik két jó leütésével nyertek a csa­baiak, IV. játszma: A Kötött «:4-re ve­zetett, majd az egyetemisták 14:13-nál jétszmalabdához Jutottak. A textilesek azonban újítani tudtak és Izgalmas ak­ciók után nyertek. A csapat vaJa- mennyl tagja kitett magáért, és sokat Jelentett számúikra a kis közönség biz­tatása is. Tavaszi első a Bcs. Kinizsi A Bcs. Malomipari Kinizsi tavaszi bajnok női asztalitenisz csapata. Fel­ső sorból, balról Jobbra: Forgó Erzsi. Bertalan Sándor edző. Kővári Mar­git. Alsó sor, halról Jobbra: Fajó Éva, Szabó Agnes, Péntek Róza, Mo­gyorósi Katalin. Végéhez ért 196«. évi Békés me­gyei női asztalitenisz csapatbajnok­ság tavaszi fordulója. A sorrend a következő: 1. Bcs. Kinizsi 5 5 — — 72:28 10 2. Medgyesegyh. M. 5 4 — 1 66:36 8 3. Békési VM 5 3 — 2 62:38 6 4. Szarvasi ö. 5 2 — 3 57:43 4 5. Orosháza 5 1 — 4 19:8J 2 6. Sarkad 5 — 5 26:74 — A tavaszi forduló második számú rangadóján a Bcs. Kinizsi—Békési Vörös Meteor-találkozón biztosították be elsőségüket a malomipariak. Győ­zelmük értékét növeli, hogy Békésen nyertek. Bcs. Kinizsi—Békési Vörös Meteor 12:8. A két csapat összeállítása a következő. Kinizsi: Mogyorósi, Pén­tek, Kővári, Forgó. Szabó. Edző: Ber­talan Sándor. Békés: Hoszpodár. Bez­zeg, Molnár, Virágos. Edző: Molnár Sándor. A négy páros mérkőzésből hármat a békésiek nyertek. Az egyé­ni mérkőzéseken azonban a csabaiak­ra szinte nem lehetett ráismerni, va­lamennyi játékusok szivvel-lélekkel küzdött és végül 12:8-ra győztek. Gy.: Mogyorósi, Péntek, Kővári 3—3, Sza­bó 2, a Kővári—Forgó-pár, Illetve Hoszpodár 3, Bezzeg 2, a Hoszpo­dár—Bezzeg-pár (2) és a Molnár— Virágos-pár. A tavaszi bajnok, a Bcs. Kinizsi lányai, három éve dolgoznak együtt. Bertalan Sándor vezetésével határta­lan lelkesedéssel a megye élére küz- dötték fel magukat. Elsőségük nem volt váratlan, hiszen a téli és ta­vaszi egyéni versenyek során már felhívták magukra a figyelmet. Meg kell azt is említeni, hogy anyagi, felszerelési szempontból talán a leg­jobban ellátott csapat megyénkben, s, ami ennél is fontosabb, a gabo­nafelvásárló és feldolgozó vállalat ve­zetőinek hathatós támogatását élve­zik. A lányok rá is szolgáltak a biza­lomra. Átlagteljesítményük meghaladta a 80 százalékot, ami még ennél Is biztatóbb az, hogy negyedik játéko­suk. a serdülő korú Szabó Ági Is kiváló teljesítménnyel követi Mogyo­rósi Katalint, Kővári Margitot, Pén­tek Rozáliát. Dicséretesen küzdött a szakosztály többi tagja, Fajó Éva, Dukát Annamária és Forgó Erzsébet Is. A sikerből nagy részt vállalt Ber­talan Sándor, aki fő feladatának a felkészülésen kívül a jó kollektív szellem kialakítását tartja.