Békés Megyei Népújság, 1968. május (23. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-22 / 118. szám

tMS. május ZZ. Szerda PORT Győzött a húrom sereghajtó — Pontot rabolt a Gyoma és a Békés — BCS. A.GYAGXPAR—DÉVAVANYA be a cserejáitéöoo«. A 28. percben J««- V: Vozár n. Békésszentandrás: Nagy 4kf (0:0). Békéscsaba* 200 néaőL V: Bőd- tyüc lövése a kapufáiról a kapusra pat- — Harangozó, Kies, Balogh, Petras, dájzsár. AMTE: Unyattnsczki — Thuró- j tafln», került a hálóba. Két perc múlva Gyulai I., Babák, Gyulai HL, Bagi, Várt, Mitykó, Vasas, Bohus, ! ismét Jantyik, majd a 39. percben Crtgléczkí, Vas». Edző: Kiss Mihály. cszy. Söhäffer, Farkas, Tóth, Biró, (Rétüiaíki), PaiufLó. Edző: Müfcytkó András. Dévavá- nya: Tooikos — Vas», Farkas I_, Gálái, Bogy a, Fairkas B.., Tótfh, Keese, Kanó, Kisart, Bere. Bdoő: Kürti József. Zu­hogó esőben kiegyenlített Jcüadehmet hozott aíz élsó félidő, bár a hazaiak1 ga, Utiijár L, Ä1, Staűcs, Kiss, ékkor két kapufát rúgtak. Fordulás ■után foikocaatosasn. fölénybe kerüört a Uh!jár L góljával már 3:0-ra vezetett Csórva«: Havran — Bohue, Kéosiktei, a hazai csapat. Foardíuitá® uifcám is me- Izsák, Kisikó, Petrovstzflci, BotyámszM, aönyföbényben játszott a kondorosa | Kecssikemétá, MiMósdk, Felföldi, Bogár, csapat, a vendégek csaik lefutásokkal Ddtró: Sízdaágyi Menyhért. Végig a ha- M'sértetezitek. A végeredményt Uhl- aad ősapa* Irányította a játékot, de a jár IV. állította be. Jók: Jantyik, Var- füves, csúszó® talajon nem alakult ki ; jó játék. A mérkőzés egyetlen gólját a BATTONYA—MEDGYESBGYHAZA m Perc,bert Gyutoá H. ®»r«ole. Ki- 2* (0:0). Battomy«, 200 néró. V: Stof- *"4tv»: L » *■ »««*«>■ Jök: csBtoaá csapat és Tóth, Btró (2-29 8óí- ,a>vles Battonya: Lun«, (Barts® - Ma- 1<ia9' Gyróad H., «. Havran jaival nyert a jó beny omást keltő Dé- vajványa eilen,. Jók : Várt, Farkas, Thúróczy, Schaffer. M. Tookos, Far­ka®, B. Tóth, Bere. GYOMA-BCS. KINIZSI 3:0 (2:0). Bé­késcsaba, Vasws-pái'ya, 100 néző. V: Szántó J. Gyoma: Kovács — Szendreó, Gondai, Rácsa, Beltekä, Fartca®, Nyilas-, Kiss, Domokos, Bácsi, Kuipucce. Edző: PutnoikL Elemér. Kinizsi: Balogi — Szakóra, Fábián, FíMpisniyi, Petrovszki, Vasdkó, Dudás, Lehóczlki, Fest, Báiniki, Alberti. Edző: Szarvas György. Az etoő »negyedóra elteltéivel a vendéigék vették át az irányítást, és vezetést szerezitek Nyilas révén. A 32. perdben Domokos 25 m—női hatalmas gólt lőtt. A Klrai- zsi csatársora ötaetteOenül játszott, seü­Ronyecz, Varga H., Varga L, Németh, (Csordás). Edző: Zubán Meny­hért. Csúszó®, sáros pályán, kitűnő já- tékvezetés mellett igen lelkes és sport-, szerű játékot láthatott a közönség. A1 hazaiak végig fölényben játszottak, a látottak alapján az eredmény valós. A gólokat a 01. percben Balogh L, a 68. percben Bunda seerezte. Jók: Mao or. Erős®, Kopcsák, Balogh I-, itt. Plás- ! tyik n., Varga I., Csordás. BCS. ÉPÍTŐK—BÉKÉSI SPARTACUS 1:1 (0:0). Békéscsaba, 450 néző. V: : net után sem talált magára, Így a gyo- j Csepregj Ep,t5k: ZsMnszää I. - Do- maiak Kiss 11-esévéL újabb gódt sze­reztek. Jók: Gonxia, Kiss, Domokos, fii. Fábián. SZÁNTÓ KSE—ELEK 3:2 (2:1). Oros­háza, 30 néző. V: Szarvas P, Szántó KSE: Sárközi — Gábor, Hunyadi, Si- noroe, Forrnám, Bdnecz, Tóth, De- mény, Csordás H., Csordás I., Hemző. Edző: Szűcs Ferenc. Elek: Rotyjs — Halasa L, Burkus, Botás, Halasi EL, Gaál, Kúti, Popucza, Püspöki, Bender, Csiger. Edző: Harsány! Mátyás. Az eüékibk kezdték jobban’, a 30. perc­ben Popucza lőtt gólt. Közvetlenül .szü­net után Tóth szöglet rúgásból egyenlí­tett, majd Csordás I. vezetést szerzett. A második félidőben állandósult a Szántó KSE fölénye. A 72. percben Tóth emelte & hálóba Hemző beadását. A vendégek nem adták fel. A 85. peré­ben Bender szabadrúgáséiba Püspöki belenyúlt és a labda a hálóba kö­rülit. 3:2. Jók: Sárközi, Hunyadi, Csor­dás L, Csordás n., Tóth, M. Rotyis, Halas! I., Popucza, Püspöki. Kiállítva: Binecz a «2. percben; KONDOROS-DOBOZ 4:8 (3:0). Kon­doros, 180 néző. V: Németh. Kondoros: Gyaraik! — Szappanos, Ágfalva, Uhljár I., Karsai, Jantyik, Varga, Medvegy, fUhljár IV.), Üjfalucaki, Csdcsély, Ráca. Edző: Püjesovszki Mi’hály. Doboz: Szűcs — KomQóed n., Kiss, Korrüósd I., Balogh I., Békési, Komlóéi m., Ba­logh n., Szatmári I., Szatmári H., Balogh ül. Edző: Mátyás Tamás. A 12. percben Balogh U. sérülése miatt eb­hagyta a pályát, de helyére nem áttt jor, Kopcsák, Erős, Balogh I., L-ehóczkn Keotílöea’ Kecskeméti. (Kafbát), Balogh n., Lukács, Bunda ifjúsági eredmények: Kondoros—Do- Farrkas, Armán. Edző: Szabó János, ixra g;i( Rcs. Kiniizsd—Gyoma 3:0. Bcs. Medgyes: Kelemen, (S®épe) — Ösiosely, Aigyaigtpa/r—Dévaványa 2:1. Szántó KSE Pliástyik, Hódi, Juhász H., Juhász I., —Ének 0:6. Battonya—Medgyes 0:0. Bős. Építőik—Békés 0:4. Bos. MÁV—Szegha­lom 2:0. Békéssaesntandirás—Csorvás1 1 MEGYEI I. OSZTÁLY Szedbacaeüc, Szita. Edző: Rdeger Fe­renc. Békés: Käse I. — Sebestyén, i Kun, Aes, Pataki, Küss n., Kopérdl, Nagy, Pűlkó, Vágási, Héülier. Edző: ! Szombattá György; Végiig nagy iramú izgaüimas mérkőzést vívott a két csar j pat. Az efliső félidőben, a hazaiaknakr két nagy helyzete voflt, de ezeket a csatárok kihagyták. A másük félidő kö­zepétől kezdve a jobb erőben- tevő bé­késiek irányították: a játékot, nem j törte le őket Donna várattam góQja sem.' A SiO. percben kavarodásból Ptkó egyerDlíteítt. Jók: Zsálinsziki I., ZsüiinsB*-: ki H., öl. Pataki, PiScó, Sebestyén. BCS. MÁV—SZEGHALOM 4:1 (2:1). Békéscsaba, 300 néző. V: Baüda. MÁV: Gaát — Nemesi, Patyusáik, Gyurtoó, Si­mon, Petényi, Szakóra, Tímár, Tari, 1. Bcs. Agyagipar 16 9 1 — 36: 3 19 2. Bcs. Építők 16 6 3 1 29: 9 15 3. Gyoma 10 € 2 2 24:11 14 A Békési Spart. 16 5 2 3 34:17 12 s. Szántó KSE 16 5 1 4 25:14 11 6. Etek 10 4 3 3 23:19 11 7. BCS. MÄV 16 5 1 4 18:18 11 8. Bcs. Kinizsi 16 4 2 4 18:19 16 9. Szeghalom 16 5 — 5 18:20 16 19. Kondoros 16 4 — 6 13:25 8 ML. Csorvás 10 3 2 5 10:22 8 12. Mcdigy esegy h áza 16 3 1 6 25:27 7 M. Doboz 16 3 1 6 14:22 7 14. Battonya 16 3 1 6 12:21 7 15. Dévaványia 16 3 1 6 12:26 7 16. Bsztandrás 10 1 1 8 4:26 3 if jüs Ágiak Gyurmái, Rácz, Rigó, Dajka, (Kozák), Varjú, Papp, Csága, Nacsa. Edző: Far- kasánsztki András. Már a 9. percben megszerezte a vezietésst Papp; 0:1. A 34. percben Tart gólt fejeit ssögttettoők IrL Tíz perc múlva ismét Tart veit ered­ményes. 2:iL A második félidőt jobban kezdte a Szeghalom, a 67. percben lőtt Tari-góllal azonban tovább növelte elő­nyét a MÁV. 3:1. A W. percben Szikéra beadását Okos értékesítette. 4rl. Jók: Tart, Okos, Palyusdk, itt. Ráca, Rigó, BÉKÉSSZENTANDRAS-CSORVAS 1H> (0:d). Békésszentandras, 200 néző,. Cselgáncsban két ezüst- és egy bronzérem 1. Bcs. Agyagipar 16 16 — — 56:13 20 2. Békés 16 9 — 1 46: 4 18 3. Dévaványa 16 6 2 2 24: 8 14 4. Bcs. MÁV 16 7 — 3 28:26 14 5. Bcs. Kinizsi 16 6 1 3 3l:ll 13 6. Medgy esegy háza M) 4 4 2 25:li 12 7. Csorvás 16 5 1 4 28:19 11 8. Elek 16 4 1 5 21:15 9 9. Bsztandrás M> 4 1 5 6:26 9 10 Kondoros 16 3 2 5 18:17 8 n. Szeghalom 16 3 1 6 22:28 7 12. Battonya 16 3 1 6 15:43 7 13. Gyoma 10 1 4 5 9:22 6 14. Bcs. Építők 16 1 3 6 9:25 5 15. Szántó KSE 16 2 — 8 13:44 3 16. Doboz »6 1 1 8 6:49 1 Maróti László szakfelügyelő látogatása Békéscsabán A múlt péntekjén vá­ratlanul meg­jelent a Bcs Kötöttárugyár úszóinak edzé­sén Maróti László, a MUSZ szakfelügyelő­je. A bejelentés nélküli látoga­tás mögött „valami van” — mondogatták az úszók. A szakfelügyelő nem Is titkol­ta: azért utazott le Békéscsabá­ra, hogy ellenőrizze a szakosztály munkáját, amely tavalyi előre­törésével — vidéki viszonylatban harmadik, a gyermekúszók or­szágos versenyében pedig a pont­verseny negyedik helyén végez­tek — felkeltette az országos szakvezetők figyelmét Az idei első forduló után a textiles gyermekversenyzők — a nagy minőségi követelmények ellenére is — a 8. helyen állnak országos viszonylatban, négy fő­városi és az egri szakosztály mo­hét | gött — tudta meg a Gáspár ed­ző-házaspár a fővárosi vendégtől. Maróti László a délutáni órák­ban szinte valamennyi csabai versenyző edzésmunkáját végig­nézte. A gyerekek közül Flender Zsolt, Bartyik Magda, Gálik György és Korek 'Anikó úszása keltette fel érdeklődését. A ta­valyi országos gyermekbajnok, Sass Éva és Gáspár Laura moz­gásával is meg volt elégedve. Ké­sőbb a nagyobbakat vette szem­ügyre. Tóth Mavgitot időre is úsztatta. Gábor Edit és Kása Éva is kiérdemelte elismerését. Az edzés végén a szakfelügye­lő közölte Tóth Margittal és Gá­bor Edittel, hogy bekerültek a „noteszbe”, ami köznapi nyelvre lefordítva annyit jelent: ha for­májukat tartják, továbbra is szor­galmasak maradnak, rajthoz áll­hatnak egy-két komoly nemzetkö­zi versenyen is. Ügy láttuk, Maróti László elé­gedetten távozott az Árpád-uszo­dából. Búcsúzkodáskor sok sikert kívánt a textiles versenyzők mun­kájához, további szerepléséhez. Döntetlen a férfi rangadón Budapesten, a Játékcsarnokban rendezték meg 12 sportegyesület versenyzőinek részvételével az or­Tolófippjeínk i x 2 1 x 1 x 1 x 2 1 x 1 2 2 1. Győr—Tatabánya 2. Videoton—Bp. Honvéd 3. Diósgyőr—Csepel 4. Dunaújváros—Pécs 5. Szeged—Salgótarján 6. Nagybátony—Komló 7. Szóin. MTE—Nyíregyháza 8. Pécsi Bányász—Miskolc 9. Máza-Szászvár—Dorog 10. Mosoni V.—Pécsi Ércb. 11. Siófok—Győri MÁV-DAC 1 x ; 12. Kecskeméti TE —Debreceni VSC 1x j 13. Cegléd—Szegedi VSE 1 x j II -M és a pólmárltőzések 14. Debr. Elektr.—Jászberény 1 15. Tűzoltó D. Székesf. MÁV 1 16. Salgótarjáni KSE—EVTK 1 szagos II. osztályú egyéni csel­gáncs-bajnokságot, amelyen a Szalvai SE színeinek képviselői szép sikert értek el. A csabai fiúk három súlycsoportban is a dön­tőbe kerültek. 63 kg-ban Szaba­dos István, 93 kg-ban Sarkadi Sándor ezüstérmet szerzett, ne­hézsúlyban pedig Tompos Sándor harmadik lett. Az NB ll-ért BVSC—Mező herényi Vörös Meteor 64:44 (27:17) női kosárlabda. V: Hor­váth. Meteor: Látauszky, Gál, Fazekas, Zsedényi, Ránszki. Csere: Kiss-Jovák, Nádas, Élénk iramú mérkőzésen, mind­két csapat emberfogással védekezett. A hazai együttes valamived jobban do­bott, így 10 pontos előnyre tett szert. Szünet után fokozódott az iram, mind­két részről többen kipontozódtak. A herényiek nem játszottak rosszul, a BVSC jobb dobószázalékának köszön­heti győzelmét. Kd: Fazekas 13, Gál 8, Kiss-Jovák 7, Nádas 6, Bánszki 4, Lltauszky 4, Guba 2. Gödöllői Vasas—Gyulai MEDOSZ 2J2 (M, —12, 2, —IS, 5) férfi röplabda. Gö­NŐfkméÜ a másodok, férfiaknál immár 1 Meglepetést kelt a Szántó KSE és a a harmadak rangadóra került sor a me- Bcs. MÁV tárta-lék csapatának gyözel- gyed I. osztáflyú kózáJabda-bajnókiság 8. ^ Nagy küzde&emben szerzett két fordulóján. Az érdeklődés ezúttal 1 pontot a Gyoma és az Üjkígyós. Saarros **é fanduOit, ahol a veretlen ! Mesyei r. ^.„ályú eredmények. (A Bcs. Pamut iórffl-, női csapata vendég- j csapatok eredménye után aá­szerepé»*. A női ntertcőzésen 6:0^ra r6jen>e közöljük az ifi eredményeket). Férfiak: Szegthailo<m—Mezöberény 22:16 (2:18). Békés—Saal vád RSE 16:24 (11:22), Bcs. MÁV—Oh. Üveggyár 27:15 (9:20). Szarvas SC—Bős. Pamut 17:17 (26:6). Bcs. EQőne—Szántó KSE 17:23 (17:9)* Gyulád MEDOSZ—Gyoma 22:30. (24:12). Csotrvásr—Ü j kígyós 16:13 (8:10). N ők: Déva vány a—Eo&egtfalva 17:7 (5:5). Békés—Bee. Konzerv. 6:14 (2:3). Bcs. MÁV—Nagyszénás 14:5 (7:4), Szarvas SC—Bős. Pamut 10:11 (15:4). Bős. Ruhagyár—-Bős. Kötött 7:10 (2:14). Gyutod Hartsinyagyáir—Gyoma 36:11 (11:2). Csorvás—Medgyes 4:10 (8:5). Megyei IT. osztály. Déli csoport. Fér­fiak: Kétegyháza—Kondoros mérkőzést a Kétegyháza lemondta. Eílek—Doboz 25:10. Bcs. Kner—Bcs. Vízmű 17:J3. M-eczókováos'háiza—Bcs. Sportiskola 36:12. Tótkomaós—Mezőhegyes 18:16. Nők: Sizentetoroya—Kondoros 10:7; Elek—Kötegyán 11:2. Mezőkov ács háza Bp. Egyetértés—Sarkadi Kinizsi 3:0 j Bős. Sportiskola 15:4. Tótkomlós—Oh; (8, 3, 12). Női röplabda, Budapest. V: ! MEDOSZ 14:1. Északi csoport. Férfiakt Albert. A sarkadnak előző napi össze- • Füaestgyarmat—Ecsegíalva 36:14. csz­állításukban játszottak a jó játék- | ba.csűd—Szarvasi FMGT 19:20. Körös­erőt képviselő Egyetértéssel. A Kinizsi j ládány—Dévaványa 22:7. BéLmegyer— az első, valamint a harmadik játszmát Endréd 17:24. Nők: .Szeghalom—Bucsa tudta nyílttá tenni. Jók: esete, Bertók, j ^.3 Füaesgya.-mat-K&röetarosa 22:2. Csabacsüd—Szarvasi Óvónő 6:13. Mee&ő- berény—Endréd 5:8; ment él a csabai csapat, de a szarva - j stiialk nem hagyták maguikaib, és csaik : 10:10 után tudta a győztes gólt belőni j a listavezető. A Gyulai Hartsny agyár I —Gyoma nőd mérkőzés sízoikatlarnui i sok, 47 gólt hoizotit, ebből a hazaiak 36- ot lőttek. A többi nőd mérkőzésein a P»- ! pdirfosrana ddadalmaskodotit^ A Swarvas SC—Bős. Pamut férfi rang- adó enedjménye érdekesen alakult. 4:1- j re ugrott meg a Szarvas, aosután 7:5-re i már a casalbalök vezettek. Sízü-net után 14:12~re, 16 :>13-ra vezetett a Pamiut. I majd 16 516 után egy gól előnyt szerzett, j amikor hihetetlen izgalmak között ; egyenftítefct a hazad gárda. Sajnos, ez a ! mérkőzés nem fodyt te '/a^fairó körűi- { mén.yék nélkül. Horváthné. Szegedi Tanárképző—Szarvasi Óvó­nőképző 10:5 (4:1) női kézilabda, Sze­ged, 206 néző. V: Tárnok. Szarvas: S. Farkas — Csele, Adamcsák, Németh, K. Tóth, Rojik I, Gábor. Csere: Békési, Rojik H, Bíró, Hanó. Az ek*ő félidő­ben a szarvasiak nem tudták helyze­teiket kihasználni. Szünet után 5:4-re jöttek fel, de azután három gyors sze­NÖK döllő. V: László. MEDOSZ: Anka. Rácz, Horváth dr., Cseke, Nagy I, i sát. G: K. Tóth, Németh, Bíró, Adam- Szabó. Csere: Szeifért. Hatalmas ira- csák, Rojik I. Jók: S. Farkas, K. Tóth, mú 85 perces küzdelem. A két együt- ! Adamcsák. tes között nem volt nagy különbség. ! 7 . Na.cruka.mzunt Krmvfti—Rrx Knarfalanx A gyulaiak minden egyes játékosa lel­kesen küzdött, és nem sok hiányzott ahhoz, hogy végire megszerezzék első győzelmüket. Jók: Anka, Rácz, Szabó, Bp. Közg. Egyetem—Sarkadi Kinizsi 3:1 (—11, 9, 12, 12) női röplabda. Buda pest. V: Bozó. Kinizsi: Csete, Bertók Bondár Zs., Tomyi, Varga, Majoros, Csere: Horváthné, Kovács, Tokai, Bon- óár R. Lelkes játékkal biztosan nyerte ! 356’ T6thné 335> Kovács II 299, Szabó 6:2 (2146:2083) női teke. Békéscsaba. Meglepő vereséget szenvedett ottho­nában a csabai csapat. A Spartacus- versenyzők nem tudták felvenni a versenyt az erősebb Kinizsivel. Már az első pár után látszott a nagykani­zsai gárda fölénye. A csabaiak ered­ményei: Hursan 419, Rankl 398, Papp az e4s(5 játszmát a sarkadi csapat. I 276. A válogatott nagykanizsai Sashal- ! Sarkadi Sándor. (Sági István rajza). amely megtorpanás után a harmadik j mi Maria 346 ütótt- szettben még győzelmi esélyekkel küz_ j Nagykanizsai Kinizsi—Bcs. MÁV 5:3 dött. Sajnos, a Kinizsi I2:ll-es veze- (2138:2127). Női teke. Békéscsaba. Nagy tésről vesztett. A negyedik játszmában küzdelemben szenvedett vereséget a 10:10-es állás után a döntő pillanatok- csabai csapat, melynek versenyzői a ban történt bizonytalanság miatt nem ; következő eredményeket érték el: j 11. Mezöberémy j sikerült a cukorgyáriaknak nyerni. Molnámé 402, Ancsin 369, Lipták 361, 12. Bcs. Előre i Jók: Csete, Bertók, Bondár Zs., Var- Czinanónó 357, Barabás 324, Szabó 314. | 13. Gyula i ga* j Sashalmi 375-öt ért el. j 14, Csorvás 1. Bcs. Pamut 8 8 — — 133: 40 16 2. Dévaványa 8 8------­96 : 56 16 3. Bcs. MÁV 8 7—1 91: 48 14 4. Szarvas SC 8 5—3 104: 63 16 5. Gyula 8 5—3 119: 73 1« 6. Bcs. Kötött 8 4 13 81: 49 9 7. Bcs. Konzerv. 8 4—4 101: 89 8 8. Medgyes 8 4—4 65: 82 8 9. Békés 8 3—5 73: 88 6 10. Ecsegfalva 8 2 15 63:112 5 11. Gyoma 8 2—6 56:121 4 12. Nagyszénás 8 2—6 46:106 4 13. Bcs. Ruhagyár 8 1—7 67:121 2 14. Csorvás 8 — — 8 29: 84 — FÉRFIAK 1. Bcs. Pamut 8 7 1 — 211:124 15 2. SzaJvai RSE 8 7—1 206:109 14 3. Szarvas 8 6 11 200:112 13 4. Bcs. MÁV 8 6—2 214:152 VI 5. Oh. Üveggyár 8 6—2 175:130 12 6. Szeghalom 00 « 1 IC 1 71:164 12 7. Újkígyós 8 4—4 129:118 8 8. Gyoma 8 4—4 176:164 8 9. Szántó KSE 8 3—5 114:130 6 16. Békés 8 3 « 5 154:190 6 8 2 — 6 162:210 4 8|—7 121:209 2 8 — — 8 113:192 — 8 - • S lWilM -