Békés Megyei Népújság, 1968. május (23. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-28 / 123. szám

íSflS. május 28. 7 Kedd Három pontra nőtt a Bcs. Előre előnye SIPO Értékes döntetlent ért el az S. Kinizsi és az M. Petőfi, három csapatunk otthonában szenvedett vereséget BCSe Előre _Gázművek 5?0 (0:0) I V: zöldi' Kun P'Ofcrecz — Kapodi, ; nyi, Balogh. Bába. Edző: Kalocsai Gé­T afkáos, Tóth, Szilágyi, Zemanei, Vair- . za dir. Mezőberény: Winter — Krcsma- B^toéscsia'ba, 3500 néző. V: Kajpoevári. ; ga II., Magyar, Mányofó, Maikjai, Sza- rik, Kohut II., Paiuló, Hegedűs, Hoff- Előre: Tóth — Kvasz, Láza, Szűcs, Papp bó. Edző: Takács István. Petőfi: Dra- mann, Harmati. Solymosd, Zolinál, Dne- J tunk javított az NB-ben. I.» Käß®, Batke, Zahonán, (Kufoa), Né>- gáin — Bálványos, Gajdos, Bányiik, Gi- J nyovsaaki, (Fóldesd), Vigih. Edző: Kóta Javult a mérleg .meth, Bertók, Száraz. Edző: Pillér Sár- gaez, Boné, Sári, Paeek, (Olasz), Csd- dor. Gázművek: Papp — Tuikács, Mé- o®©iy, Szabó. Edző: Pehlaiki Páll. Az s®óly, Zólyomi, Dudog, (Tremkó), Re- j első félidőben jóval többet támadott mi®, Tamási, Jandász, Molnár, Mezed, , a hazai együttes, azonban a kovács- Szabó. Edző: Béky Bertalan. Kiss ha- i háza védelem és Drágán mindent men- taimas lövése, majd a másik oldalon tett. A második félidő közepétől a Pe- Tamási felese jelentett eseményt. A ^ veszélyeztetett többet, gólt is lőtt, mezonyfölényben játszó hazai csatár- azonban ezt a játékvezető érvénytele- sor nem bírt a vendégek védelmével, Etette. A látottak alapján a pontosz- mely a 25. p.-ben Bertók kapuba tartó t025k:odjás igazságos. Jók: Takács, Szá­la vesét is hárította. Szünet után nagyon j lágyi, Szabó, M. Drágán, Gajdos, Sári. rakapos-olt az Előre. A 40. percben Ku­ba beadásából Száraz megszerezte a SZEGEDI AK SZARVAS 2:1 (1:0. vezetést. 1:0. Két perc múlva Batke Szarvas. 400 néző. V: Daubner. Kubához adott, aki nem hibázott, 2:0. SZAK: Jáger Radnai, Nagy Olasz, A SS. percben Száraz beadásából Né- j Csanáda, Szálai, San, Moklán, Bilt- meth lőtte a csabaiak harmadik gól- s^c» Pusztaszeri, Katona. Edző: Gál­ját. 3:0. A vendégek reklamáltak, nem Soczy Karoly. Szarvas: Hévina — Do- voltak hajlandók kezdeni, mintegy j *>a» Magyar, Keller, Braksz/atoriefz, négy percig állt a játék. A sportszerűt- . léiké®, Szaiontaa, Müller, Medvegy, len közjáték után Remis csúnyán le- (Farkas). Roszdk, Bodnár. Edző: Ben- taíipaUta Némethet. A «9. p.-ben remek c‘sd'* Gyula.. Az első 20 percben négy akció végén Bertók lőtt távolról a bal gólhelyzete is akadt a hazai csapat- sarokba, 4:0. Nem sokkal később Bér- ; nak, ezeket azonban a csatárok ei- tók labdáját küldte gólba. Batke. ; ügyetOienkedtéik. Váratlanul jött a 26. 5:0. : percben Pusztaszeri gólja. 1:0. A 47. A második félidőben nagyszerűen: percl>en Bodnár kót lépesről mellé- játszott a hazad csapat. Fölényükét A «• Percben, pantdotoá® után mutatja a 9:5-as sssögtetarány is. Jók: Mo‘kll'ar H>wé*e a kapufáról pattant a György. Eseménytelen mezőnyjáték­kal kezdődött a mérkőzés. A 20. perc­ben a leálló védők mellett Balogh ve­zetést szerzett. A gól félrázta a hazai­akat. A 25. percben Winter líl-esböl egyenlített. Fordulás után eredményte­lenül támadott a Mezőberény. A 65. percben Hoff mannt után rúgásért kiál­lították. A 00. percben Soká szerezte a győztes gólt. 2:1. A vendégcsapat Eddigi negatív mérlegén jó né- | VIDEOTON-—BCS. MÁV 23:14 <0:ü* hány kézilabda- és röplabdacsapa- i Férfi kézilabda, NB I/B. Székesfehér­I vár, 506 néző. V: Dobos. MÁV: Racz Megszerezte első győzelmét a — Bíró, Antal, Varga. Szabó. Rozsos, Szarvasi Óvónőképző. A kézilabda, 1 Kovács. Csere: Szelcsányi, Dukát Gá- a Sarkadi Kinizsi a röplabda NB ük, Giczey. Nem sokkal a kezdés II-ben és újra győzni tudott a Bcs. után Kováos térde megsérült és vég­Kötöttárugyár NB I-es női labda-csapata. kézi­leg kiállt. A Videoton csak a 12. percben szerezte meg a vezetést, de Nem kísérte szerencse a Bcs. Kö- aztán 5:2-re húzott el. A 14. percben tött röplabda-, az Oh. MEDOSZ és a Bcs. MÁV férfi kézilabda-együt­tesének szereplését. BCS. KÖTÖTT—BGSC 3:5 (2:3). Női megérdemelt győzelme, aratott a hűi- kézUabda NB Békéscsaba, 250 né. LámvöLgyben levő Mezőberény edlem. Gyarmati jól vezette a mérkőzésit, saj­nos, aiz egyik partjelző több hibát vé- tett. Jók: Gerendeli, Papp, Balogh, ill. Winter, Harmati. Száraz, Németh, Batke, Bertók, Kvasz, Seuös, ilil. Mezed, Papp, Remi®. MGM Debrecen-Gyulai MEDOSZ 2:0 (2:0) hálóba. 2:0. A 70. percben Bodnár egy csel után szépített. 2:1. Jó játékveze­tés. Jók: Nagy, Báltsük, Pusztaszeri, üA. Lelkes, Műihér, Bodnár. KISKUNHALAS—MH. MEDOSZ 2:0 (0:0). Mezőhegyes», 300 néző. V: Kovács. Debrecen, 7«o néző. V: Rágó. MGM: Kiskunhalas: Saalomtad — Tóth, Me Borók — Kardos, Komódi, Terényi, Ká- 1 szaros, Kiss, Juhász, Radi. Jáger, Mé- dár, Patai I„ Molnár, Siető, Hetey, szaros, Csányi, Varga, Ldpák, (Fa-d<to). Cbáb, Kovács. Edző: Imri István. ; Edző: Vimáglh István. MEDOSZ: Pintér Gyula: Oravecz, (Barna) — Fábri, Szá- — Érded, Gábor, Bonók, Kovács, Tóth, lágyi. Urban, Szőke, Lovász, Nagy F., Borsos, Zsoitész, Madácsd, Engelihamdit. Vasvári, Boruzs, Somos, Nagy J, Ed- j Keresztes. Edző: Arnoczika József. A ző: Vasvári Péter. Az első gól a 20. | 10. percben Csányi hagyott ki heiyze- peroben esett. Kapu-kirúgás után Szóke l tét, azután Keresztes a kapufát találta cselezgetett, Kováos elvette tote a j el. A 60. percben Csányi Labdáját Pin- la-bdát, beadását Hetey fejelte a jobb : tér kiejtette, másodszor a csatár sarokba. 1:0.' Egy perc . múlva Nagy nem hibázott. 1:0. A 75. percben Zeod- F. óriási helyzetben, á kaputól 4 m-re , tesz találta telibe a kapufát. A 85. kapásból az égbe lőtt. (Egyenlítési al­kalom volt). A 33. percben Oláh ve­zette fel a Ladát és 36 m-ről nagy gólt lőtt a felső sarokba. Szünetig változa­tos volt a játék, majd a második fél­időben úgyszólván semmi sem történt a pályán. 46 perc alatt egyik kapu sem került komoly gólveszélybe. Jók: Bon-ók, Oliáh, Kádár, ill. Szilágyi, Lo­vász. További eredmények: Szolnok—KIS- TEXT 1:0. Kecskemét—DVSC 3:1. Ceg­léd—Szegedi VS<E 2:2. D. Elektromos— Jászberény 2:2. Goldberger—Kisteunfél- egyhaza 0:0. Pénzügy őcr—Sz. Dózsa 2:1« percben Varga lefutotta a hazai védő­ket és a hálóba gurított. 2:0. Jó játék- vezetés. Jók: Szalonted, Mészáros, Cse­rnyi, ill. Kovács, Tóth; Keleti csoport 1, Bcs. Előre 11 7 3 7 16: 2 17 2. DVSC 11 6 2 3 17:12 14 3. SZVSE M 5 3 3 10: 8 13 4. Cegléd 11 4 4 3 19:16 12 5. Debr. Elektromos 11 3 6 2 15:14 12 a. Pénzügyőr 11 5 1 5 16:13 11 7. Szolnoki MÁV H 5 1 5 13:12 11 8. Kecskeméti TE 11 4 3 4 16:19 11 9. KJSTEXT 11 2 6 3 14:12 10 10. MGM Debrecen 11 4 2 5 7: 7 10 11. Jászberény 11 2 6 3 17:20 10 12. Goldberger 11 3 4 4 12:16 10 13. Kiskunfélegyháza 11 3 3 5 14:16 9 14. Gázművek 11 3 3 5 17:27 9 15. Gyula 11 3 3 5 8:14 9 16. Szegedi Dózsa 11 2 4 5 10:13 8 BCS. VTSK—HÓDMEZŐVÁSÁR­HELYI MEDOSZ 4:2 (6:0), Békéscsaba, 1500 néző. V: Bálint. VTSK: Kisfalvi — Szarvas, Félix, Frankó, Havasi, Ro­mán. Kaszmáir, Rajki. Varga I., Má­zán, (Linden bér ger), Neller. Edző: Dombóvári György. MEDOSZ: Kele­men, (Békefi) — D. Szabó, Jánosi, Szatmári, (Gebauer,), Béni. Ráirósd, Kutmyá'k, Ráschák. Boross, Nagy, Pa- tócs. Edző: Rozik Miklós. Kiutmyá-k ka­pufája után három helyzetet hagyott ki a VTSK. A 46. percben NeLl-etr. az 56. percben Mázán, a 60. percben Rajkó lövésével 3:0-na vezetett a csabai csa­pat, amikor hat perc alatt Nagy, majd Boros góljával szépített a ven­dégcsapat, 3:2. Rákapcsolt a csabai csapat. Jánosa zavarában öngólt vé­tett. 4r2. Jók: Kisfalvi, Havasi, Varga I., Frankó, Neller, iM. D. Szabó, Rd- schák, Boros. KOSSUTH SE—SARKADI KINIZSI 6:6, Dél-Keleti csoport ző. V: Varga J. Kötött: Szabóné — Rácz, Szegediné, Ancsin, Darabos, Czegle, Virág. Csere: Driemszki, Vasz- kó, Tímár. A rutinos gumigyári csa­pat beállósai révén megzavarta a csa­bai gárdát. Szünetig többet kezdemé­nyeztek, két akciógóllal és egy bün­tetővel értek el vezetést. A csabaiak 5:3-as állásnál Rozsos 7 m-est hibá­zott. Még 5:4-re felzárkózott a csabai csapat, majd a 22. perctől kezdve nem engedte ki kezéből, a játék irá­nyítását a Videoton. A 33. percben 11:8-ra javított a csabai együttes, de a hazaiak a sok eladott labdából 21 :#-es vezetésre tettek szert. A haj­rában szépítettek a vendégek. G: Szabó 4, Rozsos 3, Dukát, Gálik, Bíró 2—2, Varga. * SZARVASI ÓVÓNŐKÉPZŐ—SZEN­Darabos hétméteredével és Czegle *t- t£SI FÁKLYA 12:11 (6:6). Női kézi­lövésével szépítettek, de közben há­rom (!) büntetőt elhibáztak. Fordu­lás után Szegediné büntetőből egyen­lített, 3:3. Indításból újabb BGSC-gól következett, amit Szegediné egyenlí­tett ki, 4:4. A fővárosiak továbbra » a beáll ős játékot erőltették, de most már a textilesek védelme megszilár­dult és Szabóné sorra hárította a lö­véseket. A 39. percben Szegedinének használt a néhány perces pihenő. Alig, hogy visszatért a pályára, el­találta a hosszú sarkot. Ezzel vezetést szerzett a hazai csapat, 5:4. Az addig is kemény mérkőzés — elsősorban a fővárosiak sportszerűtlen viselkedése miatt — egyre szikrázóbbá vált, a játékvezető kénytelen volt mindkét oldalon több játékost kiállítani. A 42. percben 7 m-esből lőtt gólt a BGSC, 5:5. A hajrá a nagyon lelke­labda. NB II. Szarvas. 366 néző. V: Kalász, övóné: S. Farkas — Csete, Adamcsák. K. Tóth, Németh, Rojik I, Gábor. Csere: Békési, Rojik n, Bíró. Nagyon szoros mérkőzésen született meg az első szarvasi győzelem. A Fáklya lf:7-re vezetett, de a hajrát a hazaiak bírták jobban, annak ellené­re, hogy négy büntetőt kihagytak. G: Gábor 6, Németh 3, Rojik I, Rojik H, Csete. * MARTFŰ MSE—OH. MEDOSZ ttítl. (5:7). Női kézilabda. NB II. Oroshá­za, 16« néző. V: Berényi. MEDOSZ: Farkas Zs. — Réti. Be-nkő. Lakatos, Kovácsné, Árvái, Vincze. Csere: Far­kas E., Hegedűs. Sonkoly os. A 34. percben 3 góllal vezetett az orosházi együttes, a-ztán a vendégcsapat egy­Gaál János két góljával nyert Szen­tesen a Szalvai SE. és a tabella második helyére került. Sági István rajza SZALVAI SE—SZENTES 2.*6 (2:6). i Keoepecziká — Molnár, Kies, Urda. I araikseafórdse, ZavodM, Saemtesiziki. j Krats®ndf Qaad, Péitónikás, Paipp. Edoö: Werner Pál. Szentes: Kadar, (Kékesi) — j Garad, Lindák, Padár, (Saa-bó), Ttha- ; rtyi, Dancsó, Gazsi, Gád, Ambrus, Fo­I dór, Bart a. Edző: Négy Mihály, A KINIZSI 3:0 (1:0), Orosháza, 400 né- i , , . . .. : mérkőzés hazaa tamadasoiklkal induh. OROSHÁZI KINIZSI—MEZŐHEGYES! KINIZSI 3:0 (1:0), Orosháza, 400 né­ző. V: Győri. Oh. Kinizsi: Üjj — Po- I pity, Fusch. Halupa, Szabó. Feges. Haj- j 3 csabaialc <*** » 17- dú, Zsturtlca, Da ró cd. Ruoz, Harmati, j s7iahoz’ ^ Í>OTC alatt — lóét gólt (Túri). Edző: Csonka Béla. Mh. Kinizsi: L‘ött'elc- Fádáir hibájából Gaál elfutott, Szabó — Kató, Csete I., Kolozsi. Boje- a kifutó kapus mellett a jobb sa- czán, Nagy I., Kiss, Egiri, Dúl, Varga. ! rokba lőtt. 1:0. Egy perc múlva 1. Kossuth SE Í1 6 3 2 20: 7 15 2. Szalvai SE 11 7 1 3 19:16 15 3. Sz. Spartacus a 5 4; 2 21:13 14 4. Kun Béla SE 11 6 2 3 19:18 14 5. Mezőberény 11 6 1 4 14:10 13 6. Bcs. VTSK 11 5 3 3 17:13 13 7. Mezökovács háza 11 5 2 4 10:12 12 8. S. Kinizsi 11 4 3 4 14: 9 11 9. Kishunh. M. 11 4 3 4 11: 9 11 10. Hmv. MEDOSZ 11 3 5 3 13:11 11 11. Szegedi AK a 3 3 5 10:14 9 12. Szentesi KMTE íi 3 2 6 12:19 8 13. Oh. Kinizsi a 4 7 12:17 8 14. Szarvasi SC a 2 4 5 6:12 8 15. Mh. Kinizsi a 2 3 6 14:21 7 16. Mh. MEDOSZ a 2 3 6 8:19 7 más után 5 gólt lőtt. Az utolsó per- sen, fegyelmezetten játszó csaba, gát- j cekberl <rvai kihagyott egJ, bünte. dáé volt. Szegediné 2, és Czegle gól- | jával óriási izgalmak közepette meg- | szerezte a győzelmet. Az utolsó per- j oekben elvesztette fejét a vendégcsa­pat. Virágot ölben kellett levinni a pályáról, majd a találkozó végén a levonuló BGSC-játékosok közül egy- kettő attól sem riadt vissza, hogy drasztikusan viselkedjen. Gd: Szege­diné 5, Czegle 2, Darabos. A csabai csapat valamennyi tagja nagy aka­rással, szívvel-lélekkel küzdött, játé­kuk sokkal átgondoltabb volt, mint az elmúlt hetekben, valamennyien di­tőt. A cipőgyariak jobb erőnlétükkel 4 perc alatt fordították a maguk ja­vára a vesztésre álló mérkőzést. Igaz, a játékvezető három orosházi gólba ..belefütyült’*. G: Vincze, Ben- kő 3—3. Árvái. Hegedűs 2—2. Kovács- né. Jók: Farkas Zs., Árvái, Vincze, Ben-kő. SARKADI KINIZSI—BCS. KÖTÖTT 3:1 <-«, 11, S, U>. Női röplabda. NB II. Sarkad, 1#0 néző. V: Szilágyi. Ki­nizsi: Csete. Bertók, Horváthné, Var­zelemért. Szombat—vasárnap Békéscsa­bán bonyolították le a női atléti­kai NB I/B első fordulóját. Bé­kés, Szolnok megye és Debrecen válogatottjának hármasviadalát. A verseny rangadónak számított, hiszen a Keleti csoport két leg­jobb együttese, a hazai és a haj­dúsági gárda csapott össze. Saj­nos, Békés megye válogatottja alul maradt a debreceniekkel szemben, s ezzel érzékeny vere­séget szenvedett. Csapatunk a várakozásnak megfelelően bizto­san győzött a szolnokiak ellen. A pontversenyben: Debrecen— Békés megye 6S:48. Debrecen— Szolnok megye 73:43. Békés me­gye—Szolnok megye 67:50. Eredmények. 100: 1. Zsom (Deb­recen) 12.6, 2. Kőszegi (Békés) 12.8, 3. Várhalmi (Debrecen) 12.9. 200: Lázár (D). 26.0, 2. Vidra (Szolnok) 27.0. 3. Várhalmi (D.) Nagy II. Edző: Marosvölgyi Károly. A i Gaál megismételte szólóját, s a Szadvad í Lázár (D.) 59.6. 2. 32. percben Popdty 30 m-ről hatalmas újabb góljával 2:<Hra húzott el. Szünet! (Sz.) 61.0, 3. Zsilák E. (B.) gólt lőtt. 1:0. Szünet után a hazaiak után Fodor a kapufát találta el, majd ! 61’1' 800■' 1' Zsilák I. (B.) 2:13.6, nem engedték át az ellenfélnek a két lépésről Kerepeczkibe lőtt. Jó já-; 2- Zsilák E. (B.) 2:17.1, 3. Batta ke»deménye7ést, A 66. percben Túri. tékvezefés mellett megérdemelten nyert! (Sz-) 2:21-3- 80 gát: 1. Lázár (D.) 11-esből lőtt gólt. 2:0. A 72. percben ; a csabai csapat. Jók: Gaál, Kiss, Szén- ti.8, 2. Szabóné (Sz.) 12.1, 3. Do- .ftucz átadásából Zsurka talált a kapu- teszki, itt. Szabó, Tihanyi, Gazsi. j mokos (B.) 12.1. 4x100: 1. Debre- ba. 3:0. Mindkét félidőben jobb volta szegedi Spartacus—mezőbe-! cen (Várhalmi, Lázár, Ádárn, hazai csapat. Jók: Popity, Fusch, Sza- rENYI SPARTACUS 2:1 (1:0), Mező- j Zsom) 50.9, 2. Békés (Regős, Kő­bő, Fejes, itt. Csete i„ Kiss, Dúl. bérény, 1300 néző. V: Gyarmati. Sze- j szegi, Domokos, Laurinyecz) 51.9, KUN BÉLA—MEZÖKOVACSHAZI PE ' ged: Borbély — Stefán, Papp, ördögh, ' :j. Szolnok (Vidra, Batta, Szabó- röJT 0:0. Kiskunfélegyháza, 800 néző. I Geiéndeli, Gábor, Sóki, Varga, Csa- né, Nagyne) 52.2. Magas: Bugyi H 2 3 6 14:21 7, cséretet érdemelnek az értékes gyö- ga, Bonder z®., Majoros. Csere: K»­vács. Tomyi, Tokai, Bondár ' E. Kö­tött: Martincsek. Lepeny, Gálik. Péli, Csaba. Bottlik. Csere: Barcs. Ülyés. I. játszma: a textilesek kitűnően ját- srottak. é« 15:0-ra nyertek. Ez azon­ban a hazai csapatot nem törte le, és a II. játszmát 9:5-ös. majd 11:9-es 3. * vezetés után nyerte. III. játszma: Fél siker a női atlétikai NB I/B-ben (D.) 148, 2. Angyal (Sz.) 148 Hódosi (D.) 144. Távol: Domokos ! szárnyakat kapó Kinizsi 9:3 után biz- (B.) 525, 2. Zsom (D.) 519. 3. tosan nyert. IV. játszma: közel fél­Nagyné (Sz.) 510. Súly: 1. Skul-; órás küzdelem után nyert a hazai téti (D.) 13.66. 2. Veress (D.) csapat, s ezzel megszerezte sz NB rt­12.43, 3. Szabó (B.) 11.80. Disz- hen elsó győzelmét. A Kötött leütői kosz: 1. Veress (D.) 40.90, 2. Martincseket kivéve csődöt mondot­Skultéti (D.) 37.82, 3. Szabó (B.) \ t*lc- ,*k! Csete. Horváthné. Bertók, 33.40. Gerely: 1. Bundik (B.) 36.42, 2. Varga (D.) 35.06, 3. Lo­vász (D.) 34.30. A labdarúgó NB I. eredményei: Vasás—MTK 2:0, Honvéd—Videoton 2:1, Dunaújváros—Pécs 0:0, SZEAC— Salgótarján 0:0, Tatabánya—Győr 2:1. Diósgyőr—Csepel 1:1, O. Dózsa— Egyetértés 3:2. NB I./B: Szolnok—Nyíregyháza 1:0. Bp. Spartacus—Várpalota 1:1, Pécs— Miskolc 0:3, Oroszlány—Kecskemét 4:0. Nagybátony—Komló 0:0. Eger— Győr 0:0, GANZ—BVSC 2:3, Szállí­tók—Ózd 0:0, Bp. Előre—Budafok 1 :l. A totó 21. heti eredményei: 2 2 x x x x 1 2 1 1 1 1 x x. Telitalálat nincs. Az 1 darab tizenkettesre 815 ezer 959, a 74 darab tizenegyesre 4 411, a 713 tízesre 687 forint nyeremény j ut. Varga, ill. Martincsek, Lepény. * BP. KÖZG. EGYETEM—BCS. KÖ­TÖTT 3:6 (12, 9, 9). Női röplabda. NB n. Békéscsaba. V: Bányai. Kötött: Martincsek, Lepény. Gálik. Bottlik, Csaba. Péli. Csere: Illyés. Barcs. Az első szettben 12:l0-es csabai vezetés után a játékvezető néhány fordított ítélete győzelemhez juttatta a főis­kolásokat. Sajnos, a játékvezető a továbbiakban is sokat tévedett, s az ideges csabai gárda alulmaradt a na­gyobb ütőerővel rendelkező vendé­gekkel szemben. J6k: Martincsek, Péli. Vietnamért Holnap, szerdán 17.00 órai kez­dettel Körösújfaluban a vietnami nép megsegítésére barátságos lab­darúgó-mérkőzést rendeznek a Körösújfalui TSZSK és a Szeghal­mi Petőfi megyei I. osztályú lab­darúgó-csapatai között.