Békés Megyei Népújság, 1968. május (23. évfolyam, 101-126. szám)

1968-05-08 / 106. szám

W68. május 8. 7 SzerÄa Biztos Bcs. Agyagipar győzelem — fl Szántó Kovács SE legyőzte a Szeghalmi Petőfit Az újonc Elek a 7. helyen, leszakadt a Békésszentandrás BCS. AGYAGIPAR—BÉKÉSI SPAR­TACUS 4:1 (2:0). Bessenyei utca, 800 néző. V: Szántó. AMTE: Unyatinszki — Thuróczy,. Vári, Mitykó, Vasas. Both us, Schaffer, Farkas, Tóth, Bíró (Kocziha). Pauló. Edző: Mitykó And­rás. Békés: Jenei — Kopár di, Kun, Farkas. Pataki, Ács, Szűcs, Pikó, Vá­gási, Nagy, Heller. Edző: Szombati György. Tiz percen keresztül a ven­dégek támadtak. A 12. percben Pauló megszerezte a vezetést. Enyhe fölény­ben játszott az Agyagipar, a béké­siek akcióit hárította a csabai véde­lem. A 30. percben egy szögletet is­mét Pauló használt ki. Szünet után Tóth lőtt újabb gólt, 3:0. Eredmény­telen békési akciók kö'-etkeztek, s Pauló egyéni alakítás után újra Je­nei hálójába lőtt. 4.-0. Az utolsó per­cekben Pikó szépített. 4:1. Jók: Thu­róczy, Vári, Schaffer, Farkas, Pauló, j ill. Kopárdi, Pikó. SZÁNTÓ KOVÁCS SE—SZEGHA- j LOM 4:2 (2:1). Orosháza, 150 néző. V:| Szegő. Szántó: Sárközi — Gábor, Hu- ( nyadi, Sinoros, Forman, Bineez, Tóth j IT. Demény. Csordás II, Csordás I, | Hemző. Edző: Szűcs Ferenc. Szegha­lom: Ladányi — Rigó. Boru/s. Csi- I ga, Faragó, Gurmai, Naosa, Varjú, | Dajka, Losonczi, Papp I. Edző: Far­kasán sz ki András. Nem várt szép győzelmet aratott az orosházi csapat , jónevű ellenfele, amely a mezőnyben erőteljes akciókat vezetett, de kapu- ra töresd kísérd ereiket rendire meg­akasztotta a jól záró hazai védelem A találkozó sorsát a honvédek ered ményesebb csatárjátéka döntötte el A gólok sorrendje: Dajka (32. perc) Demény (35. perc), Tóth II (38. p.) Tóth II (47, p.), Tóth II (70. p.), Lo­sonczi (80. p.). Jók: Sárközi, Hunya­di. Sinoros, Tóth II. ill. Boruzs, Gur­mai, Varjú, Losonczi. BATTONYA—DOBOZ 2:0 (1:0). Bat- tonya, 400 néző. V: Szarvas M. Bat- tonya: Lung — Major, Kopcsák. Erős, Czárity, Lehóczki. Balog Ti (Ko­vács). Lukács. Farkas. Balogh T. Ár- mán. Edző: Szabó János. Doboz: Szűcs — Komlósi I. Kiss. Váradi, Ba­logh I. Békési, Balogh II, Komlósi II. ! Szatmári I, Szatmári II, Balogh III. j Edző: Mátyás Tamás. Az igen na-j pót kifogó battonyai közvetlen vé- delem alig hagyta szóhoz jutni a dobozi csatárokat. A hazai támadósor bal szárnya sok veszélyes akciót ve­zetett. Nem sok hiányzott ahhoz, i hogy még több gólt érjen el a Bal- ‘ tonya. A gólokat Balogh I (29. p.) és Ármán (55. p.) lőtték. Jók: Major, Kopcsák, Erős, Balogh I, Farkas, ill. Komlósi T. Kiss. Szűcs. GYOMA—CSORVÁS 5:0 (3:0). Gyo­ma, 500 néző. V: Barcs. Gyoma: H. Kovács — Szendrei (Nagy), Gonda. Rácz. Bélteki, Jánovszki, Farkas, Nyi­las. Kiss. Domokos, Bácsi. Edző: Ha­lász István. Csorvás: Havrán (Vida) — Lestyán (Izsáki), Kecskés, Felföldi, Kiskó. Petrovszki, Botyámszki, Mik­lósi, Nemes, Bogár, Kerekes. Edző: Szilágyi Menyhért. Nagy különbség volt a két csapat között. Ha a gyo­mai csatárok nem játszanak olyan körülményesen, a gólarány még na­gyobb arányú is lehetett volna. GI.: Farkas (J2. p.), FairHoa® (32. p.), Do­mokos (4-1. p.), Domokos (62. p.). Do­mokos (75. p.). Jók: Jánovszki (a mezőny legjobbja), Farkas, Domokos, ill. Kecskés, Kiskó. KONDOROS—DÉVAVÁNY A 2 4(1:2)’ Kondoros, 300 néző. V: Wallfisch. Kondoros: Gyaraki — Szappanos, Ág- falvi, Uhljár, Karsai, Jantyik, Varga. Jankovics, Üjfaluczki (Behán), Csi- csely, Ráoz. Edző: Pljesovszki Mi­hály. Dévaványa: Toókos •— Vass, Kecse, Ambrus, Farkas II, Farkas I, Tóth, Sotus, Kanó (Sallai), Kisan, Bere. Edző: Kürti József. Az első negyedórában a vendégek jobbak voltak mezőnyben. A 22. percben Jantyik labdáját a kapus kiejtette, és Rácz közeiről a hálóba lőtt, 1:0. A 38. percben egy lepattanó labdát Kanó a kapuba gurított, 1:1. Szünet után a jó erőben levő vendégek 90­ELEK—BÉKÉSSZENTANDRÁS 3:0 (3:0). Békésscsenjfcandirórsí 300 néző. V: Sterkovios. Elek: Rőt yis — Halasi I., Búinkíus, Botáe, Halasa II.. Gál, Kúti. Popuoza. Püspöki I., Bender, Kimpián. Edző: Hainsányi Mátyás. szentandrás-: Nagy7 — Petra®, Harangozó, Balogh, Tomanyiezika, (Gyulai n.), Ki®». Ba­bák, Gyuibai 1., Tóth, Bodooyl B®gi. j Edsső: Major Imire. Mar az első 10 percben eldőlt a mérkőzés sorsa. Kútá | lóéi alika<lornm«ail. Bender pedig egysaer i használta ki a hazad \éd<eflem n<agy ! Hibáját. A hátralevő 80 per oben sokat támadott a hazai osapat, de a gólheáy- zeteket csatárad sorra kihagyták, egy- : szer pedig kapufáit lőttek. Az eletó csapét valamennyi játékosa kitűnőre ; vizögázott lelkesedésből. A hazaiak kö­zül senkiit sem lehet dicsérni. HÉTKÖZI MÉRKŐZÉS: Be». MÁV --Bor. Építők DA IFJÚSÁGIAK: Bcs. Agyeg&par—Bé­kési Spartacus 3r2 (0:1). A két veret­len csapat találkozóiábóft a gőftratö- robb és jobb erőben levő csabaiak kerültek ki győztesen, Gyoma—Csór­va® 0.-t). Battonya—Döbov 463. Békés- azen-tandeás—Elek 1:0. Kondoros—Dé- vaványa 0:0. Szántó KSE—Szeghalom 3:4. Bcs. MÁV—Bcs. Építők 2:0. Bcs. Ktvnázsi—Medgyes 4.-2. MEGYE» I. OSZTÁLY T Gyepes Barnabás bejutott a VB-elődöntőbe 1. Bcs. Agyagipar 2. Bcs, Építők 3. Gyo-ma 4. Bcs. Kinizsi 5. Szeghalom 6. Békési Spart. 7. Elek 8. BCS. MÁV 9. Szántó KSE 10. Medgyeeegyháza 11. Dévaványa 12. Csorvás 13. Kondoros 14. Doboz 15. Battonya 16. Bsztandras 4 t 4 2 5 — 4 1 7 1 — 2*4: 3 13 5 2 1 25: 6 12 2 18:11 10 2 16:13 10 3 17:14 10 3 19:15 9 2 18:15 3 13:13 4 18:11 4 25:22 4 11:1« 4 9:81 5 8:22 5 11:17 5 10:20 7 2:28 Tekintélyes nemzetközi mezőnyben ; sikerült kiharcolnia a gyulai Gyepes Barnabásnak a miskolci salak moíor- VB-futamból a továbbjutást a május 26-án Csehszlovákiában sorra kerülő elődöntőbe. Gyepes vadonatúj ESŐ gepe. amávet ragyogó teljesítményt ért ed május l- én Debrecenben, a szombati edzésen meghibásodott. A gép motorjai nem lehetett kijavítani. így versenyzőnk­nek régi gépével kelletni starthoz áll­nia. Ez a gyulai fiút kissé idegessé tette, mivel a szovjet, lengyel, cseh­szlovák. NDK versenyzők motorjai ragyogóan működtek. Ezek után valóban biztonsági moW- rozá® következett. Az öt futamban még így i® sikerült 9 pontot szereznie. Gyepes a 17. futómban bukott, de si­került motorjavai azonnal továbbfut­ni«, így itt i® pontot szerezhetett. A bukás oka a futam előtti páiyálocso- lás volt. amit igen felületesen végez­tek el. A sáros, síkos talajon a motor a kanyarban kicsúszott, de Gyepes dicséretére legyen mondva, úrrá tu­dott lenni a helyzeten. Reméljük, a Slany-i versenyre gépét rendbe tudják tenni, és a Gyulai Gép­javító SK versenyzője, mint a VB-elő- dömő egyetlen magyar résztvevője, sikeresen fog szerepelni. A salak motor VB miskolci selejtező futatnának eredménye: 1. Pocjekówicz (Lengyelország) ESŐ 13 pont, 2. Glu- kiich (Lengyelország) ESŐ 12, 3. Tro­fimov (Szovjetunió) 11. 4. Tseszkowsz- ki (Lengyelország) ESŐ 11, 5. Kaszper 3 4 3 3 3 2 3 — 2 1 8 2 1 8 — 1 (Csehszlovákia) 11, 6. Szmnov (Szov­jetunió) 9. 7. Gyepes (Magyarországi ESŐ 9. 8. Smid (Csehszlovákia) ESŐ 9, 9. NJ. Fritz (NDK) ESŐ 9. 10. Perenyi (Magyarország) ESŐ 8. Start előtt a depóban. Gyepes Barnabást a régi kitűnő moto­ros. Szilágyi társaságában lát­hatjuk. Tofótíppjeink 1x2 1 l 1 1 x 1 1. Pécsi Bányász—Komló 2. Bp. Spart.—Kecskemét 3. Szállítók—Ganz- MÁVAG 4. Budafok—Nyíregyháza 5. Nagybátony—Ózd í>. Szolnoki MTE— Várpalota 7. Nagykanizsai VXE— Pápá-' 8. Kaposvári Táncsics— Dorog 9. Máza-Szászvár—Pécsi Ércbányász 10. Kecskeméti TE— Szegedi VSE 11. Goldberger—Jászberény 1 12. Autóbusz—Borsodi B. 1 x 13. Esztergom—BEAC 1 x a + l és a pótmérkőzések 14. Cagliari— Internazionalt 1 15. Torino—Róma 1 16. Szegedi Dózsa—Gyula 1 (A múlt heti tippünk tizenegy ÉaiÁiatos volt.) 1 x 1 x 1 X 1 X Déva ványai rohamok közepette Rácz (képünkön) lőtte a kondoro­snak „lélektani” gólját. kát támadtak, gólt mégis a 87. perc­ben, 23 méteres szabadrúgásból Szap­panos lőtt. A 90. percben Karsai a kapufát találta el. Jók: Szappanos. Ágfalvi, Jantyik, Varga, ill. Keese. Farkas II, Tóth. BCS. KINIZSI—MEDGYESEGYHÁ­ZA 4:2 (2:0). Békéscsaba, 150 néző. V: Vidó. Kinizsi: Bíró — Szikora, Kassai, Fábián, Petrovszki, Vaszkó, Dudás. (Kovács), Lehóczki, Fest. | Bánki, Balogi. Edző: Szarvas György, j Medgyes: Kelemen (Flender) — Hó­di, Plástyik, Kovács, Juhász. Va- Lyucth, Pugymer, Ronyecz, Varga. Csordás, Németh. Edző: Zubán Meny­hért. A 38. percben Lehóczki távoli bombájával és Dudás góljával £:0-ra húzott el a Kinizsi. Fordulás után Balogh lőtt a hálóba, 3:0. Az 58. p.- ben Csordás lövésébe Bántó beleug- rott és a labda a hálóba pörgött, 3:1. Nem sokkal később Németh szé­pített. A 74. percben Plástyik Il-t durvaság miatt kiállították. Az utolsó gólt Fest három védő kicselezésé után lőtte. Jók: Vaszkó, Lehóczki, Fest. Fábián, Petrovszki, ill. Pugy­mer, Németh. IFJÚSÁGIAK Bcs. Agyagipar 8 8­Békés Dévaványa Bcs. MÁV Bcs. Kinizsi Medgyesegyb. Csorvás Szeghalom Bszén tárni rás Kondoros Battonya Elek Gyoma Bcs. Építők Szántó KSE Doboz 7 — 5 2 € — 5 — 4 2 4 1 3 1 3 1 2 2 3 — 2 1 1 3 1 2 2 — — 1 — 50:11 1« 1 38:4 14 1 21:6 12 2 26:1« 12 27:10 10 24:10 1« 17:18 9 21:22 7 5:24 7 10:15 6 15:32 6 5 14:15 5 4 8:18 5 5 8:30 4 6 13:3b 2 7 3:41 1 Ezt a futamot biztosan nyerte a kép előterében levő Gyepes Barnabás. (Fotó: Gaal Géza) Az NB II-ért Miskolci VSC—Gyulai MEDOSZ 3:2 i (—15, 14, —15, 12, 7) férfi röplabda. Miskolc. MEDOSZ: Szabó, Nagy I, Cseke, Horváth dr., Rácz, Anka. Cse­re: Bakász. Edző: Regős Károly. Az ; eddig még nyeretlen csapatok óriási. | több mint 100 perces küzdelmet vívtak j a 30 fokos hőségben. A gyulaiak ezút- | tál is remekül játszottak a 4. játszma í végéig. Érdekesség: a második játsz­mában szett-labdája volt a MEDOSZ- nak, a negyedikben pedig 12:8-ról vesztett . . . Sajnos, az ötödik játszmát ezúttal sem sikerült az együttesnek megnyernie. A MEGYEI I. osztályú kézdlaöcte- bajrtokság első férfi rangadó jóira Szarvason került sor. A Szarvas SC— Szalvai RSE találkozón tíz góllal nyert a helyzeteit jobban kihasználó hazad csapat s ezzel egy igen nehéz mérkőzésen jutott túl. A masak veret­len, a Bcs. Pamut tovább javította gól- arányát Gyulán. Megszerezte első győ­zelmét a Szántó Kovács SE is. A csabai közönség bosszúsan nézte a Bős. MÁV—Szegedi Elör<e NB I B-s mérkőzés előjátékát. Joggal remélte,a 150—200 néző, aki mar az edőmérkőzés- re, a Bős. MÁV—Szeghalom felnőtt és ifi találkozóra is kiváncsi volt, hogy jó mérkőzést láthat a megyei csapatoktól. De nem így történt. A szeghalmi ifik 3S:9, a felnőttek pedig 43:21 arányban maradtak adui a vas­utasokkal szemben. Az ok: jobb volt a MÁV a nagyon tartalékos újonc csa­patnád. De máért volt tartalékos a Szeghal­mi Petőfi felnőtt és ificsapata? Azért, mert az első csapat jó néhány tagja előző este Budapesten volt a Magyar- ország—Szovjetunió labdamgó-mérkő- zésen! Ügysem számít a MÁV elleni eredmény — gondolták. Majd játs-zp- i nak az ifik! Természetesen ehhez a szeghalmiaknak jogúk van, olyan csa­pattal állnak tó, amilyennel akarnak, | illetőleg amilyennel rendelkeznek, j Csak az eremnek két oldala van. Va- 1 jón a Pető* lelkes közönsége nwt Kézilabda ■ szól ahhoz, ha ősszel, a Bos. MÁV NB i, B-s tartalékcsapatja helyett 16 éves j gyerekek lépnek Szeghalmon pályáira? | Mert a vasutasok is mondhatják: a | tartalékosapat eredménye nem számít ! I A NAGY érdeklődéssel várt Bcs. MÁV j —Dévaványai MEDOSZ női rangadón I meglepetésre a vidékiek nyertek. Az ! igen értékes két pontot annak köszön- ! hetik, hogy büntetődobásaakat jobban I értékesítették, mint a hazaiak. Gyulán ! majdnem baj érte a listavezető Bcs. í Pamubszövőt (a Bcs. Kötött elften el­■ vesztett mérkőzésük két pontját meg­kapták). A textilesek csak a hajrában I tudták biztosítaná győzelmüket. . A hatodik forduló eredményei. Fér­fiak: Békés—Mezőberény 24:22. Bcs. MÁV—Szeghalom 43:21. Szarvas—Szai- vaá RSE 28:18. Bcs. Előre—Oh. Üveg­gyár 17:24. Gyulai MEDOSZ—Bcs. Pa­mut 17:312. Csorvás^—Szántó KSE 14:17. Üjkígyós—Gyoma 25:19. Ifjúságiak: Bé­kés—Mezőberény 14:17. MÁV—Szegha­lom 32:9. Szarvas—Szál vad 22:7. Ellőne— Üveggyár 21:12. Gyula—Pamut 22:15. j Csorvás—Szántó 19:11. Üj kígyós—Gyo- i ma 32:14. Nők: Békés—Ecsegfaiva 19:6. Bcs. I MÁV—Dévaványa 5 ff. Szarvas—Bcs. í j Konzerv 14:11. Bcs. Ruhagyár—Nagy- I szénás 14:6. Gyula—Bcs. Pamut 9:12. 1 Csorvás^—Bcs. Kötött 6:13. Medgyes— j Gyoma 16:6. Ifjúságiak: Békés—Ecseg- 14. Csorvás falva 4:5. Bos. MÁV—Dévaványa 15:1S. Szarvas^—Bcs. Konzerv. 8:2. Ruhagyár— N agy szénás 2:3. Gyula—Pa rmrt 5:9; Csorvás—Kötött 4:5. Medgyes—Gyoma 12:2. FÉRFIAK 1. Bcs. Pamut fi fi — — 172: 98 12 2. Szarvas 6 6 — — 166: 95 12 3. Szalvai SE fi 5 — 1 151: 77 10 4. Bcs. MÁV fi 5 — 1 170:10« 1# 5. Oh. Üveggyár fi 5 — 1 137: 95 10 6. Szeghalom 6 4 — 9 119:131 8 7. Békés fi 3 — 3 122:136 6 8. Újkígyós 6 2 — 4 89: 81 4 9. Gyoma fi 2 — 4 113:127 4 10. Mezőberény fi 2 — 4 122:183 4 íl. Szántó KSE fi 1 — fi 91:122 2 12. Bcs. Előre fi 1 — 5 95:164 2 13. Gyula 6 ■ — fi 91:161 — 14. Csórván fi — NŐK 6 79:146 1. Bcs! Pamut 6 6 — — 102: 20 12 2. Dévaványa fi 6 V­— 64: 36 12 3. Bcs. MÁV 6 5 — 1 65: 36 10 4. Szarvas SC fi 4 — 2 81: 49 8 5. Bcs. Kötött 5 3 1 1 64: 27 7 6. Bcs. Konzerv. fi 3 — 3 80: 63 6 7. Gyula fi 3 — 3 68: 55 6 8. Békés 6 3 — 3 60: 59 9 9. Medgyes 5 2 — 3 49: 66 4 10. Nagyszénás fi 2 — 4 32: 79 4 11. Ecsegfaiva fi 1 1 4 46: 89 3 12. Bcs. Ruhagyár fi 1 5 5«: 91 2 13. Gyoma 6 1 5 38: 82 2 « — fi 22: 67 «•